Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 2 hónapja #134535 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
www.patbartist.addr.com/DavidWen ... nloads.htm
David-es oldal. Nem túl nagy szám, de azért meg lehet nézni. Sajnos Faramirról szó sincs. :triste:
Viszont itt már van:
www.patbartist.addr.com/faramir.jpg
www.patbartist.addr.com/faramir2.jpg
www.patbartist.addr.com/faramirsonofgondor.jpg
www.patbartist.addr.com/faramir3.jpg
(800×600)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134369 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Lyra: egyetértek veled, mert szerette Faramirt is...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134351 Írta: Faramir of Gondor
Faramir of Gondor válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Denethor Boromirban látta magát. Faramirban meg "Gandalfot", a trónjára törő ellenséget.

"Vannak emberek, akik szeretik a hatalmat, másoknak pedig hatalmuk van szeretni" Bob Marley

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134343 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Lyra:egyetértek. :wink: Szóval ha vki nagyon ki van borulva, az nem mindig gondolja meg, mit mond. Mindenki szokott veszekedni a szüleivel szvsz, és gyakran hangzanak el olyan dolgok, amiket abban a pillanatban úgy gondol, de globálisan nem úgy gondolja (remélem érthető.. :oops: ). Könyvbe, LEÍRVA súlyosabbnak tűnnek a szavak...Bár a GYU "idején" más volt a helyzet, és nem dobálóztak a szavakkal ennyire, mint mostanában... :roll:
Najó, abbahagyom, a hozzászólásom kezdi értelmét veszteni.. :roll: :oops:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134341 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Lyra: nagyjából egyetértek. :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134340 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Elnézést, ha ezt már vki mondta volna, de nem nagyon tudtam elolvasgatni.
Szerintem Denethor lassan beleőrült kedvesebb fia elvesztésébe. Nem hiszem hogy lett volna kivel megosztania fájdalmát, És így az továb mardosta belülről. A végéree már szinte érzéketlen volt mindenre. Így nem vette tudomásul, hogy kisebb fia még él, atól mert Boromir nincs többé. Szerintem itt már:

Tehát azt kívánnád, bár lennék az ő helyében?
-Igen,azt.

Már nem is tudta felfogni szavai jeletőségét.
Remélem jól fejeztem ki magam

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134317 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Bocsi, hogy ennyit ismételtem önmagamat... :roll:
Sajnos ezek közül az utolsó is (időrendben raktam be) június 29-i, és mégis csak a 2. oldalon volt... 8O :cry:
Szóval, ha még nem elemeztük ki eléggé, térjünk vissza erre szvsz. :idea: :roll:
Ez az egyik kedvenc témám, mert az emberek többsége nem szereti, ill. nem tudja/akarja megérteni szegény Denethort. :roll: :idea:
De ha túltárgyaltuk, lőjetek le... :roll:
Csak gondoltam, beszéljünk valamiről... :roll:
Bár most vasárnapig megint nem leszek. :? :roll: :cry:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134316 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Úgy értettem, hogy "keresztbe tett" neki, hogy ha hozzá kerül, akkor elrejti a Gyűrűt, és nem küldi el Mordorba, ahogy Faramir tette.
Én is arra próbáltam kilyukadni, mint Tünde-lány: Denethor lelki- és elmeállapotára. :roll: :wink:
Még mindig úgy gondolom, hogy szerette (és becsülte) Faramirt, ezért fájt neki, hogy úgy érezte, a fia mindenben az ellenére tesz, és - ha beszélhetünk ilyesmiről - Gandalf "eszméit" követi, nem az övéit. nem tudom, sikerült-e értelmesen elmondanom... :roll: :wink:


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134315 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: A Gyűrűk Ura - A király visszatér, 4. fejezet - Gondor ostroma (Európa Kiadó, puhafedeles) 99. oldal:

- Tehát azt kívánnád - nézett rá Faramir -, bár lennék én az ő helyében?
- Igen, azt - válaszolta Denethor. - Mert Boromir hűséges volt hozzám, és nem volt mágusnövendék. Ő tudta volna, hogy atyjának mire van szüksége, s nem herdálta volna el, amit a szerencs a kezére juttatott. Ő elhozta volna nekem azt a roppant ajándékot.
Egy pillanatra Faramir is elvesztette önuralmát.
- Akkor hadd kérjelek, atyám, hogy ne feledd, Boromir helyett miért én voltam Ithiliában. Mert, legalábbis egyszer a közelmúltban, a te akaratod teljesült. A Város Ura volt az, aki őt követségbe küldte.
- Ne űríttesd ki velem a keserű poharat, amit én töltöttem önmagamnak - förmedt rá Denethor. - Vajon nem ízlelgettem amúgy is hosszú éjszakákon, mikor még csak éreztem a rosszat, ami rám vár? De most legalább tudom, mi az! Bár ne az lenne! Bár került volna hozzám az a valami!

Ezután még Gandalf kifejti, hogy ha Boromir megszerzi a Gyűrűt, és hazatér, magának tartja meg, és Denethor rá sem ismer. Mire Denethor:

- Mert te Boromirt kevéssé találtad kezesnek, ugye? De én, aki az apja voltam, én azt mondom, hogy nekem hozta volna el. (...) Megértettem: itt két ostobaságot kell kikerülni. Ezt a valamit használni veszedelmes. De épp ebben az órában egy kelekótya félszerzet kezébe adni és elküldeni egyenesen az Ellenség földjére, mint ahogy te tetted és ez az én fiam itt, őröltség! (...) Ezt őrizni kellett volna, elrejteni, mélyen és sötétben.


Én meg tudom érteni Denethort is. Nagyon nagy fájdalom érte, hogy elvesztette Boromirt. Faramirt is szereti [size=9:2m2astv7](mint ahogy többször hivatkoztam Gandalfra a könyvben)[/size], de mivel ő nem hasonlít rá, mások az elvei, céljai (Denethor szavaival élve: "mágusnövendék"), fájdalmában úgy érzi, kisebb veszteség lenne számára, ha ő lenne Boromir helyében. :roll: :idea: /De ha Boromir élne, nem kívánná a halálát [size=9:2m2astv7](ha erre gondolt még korábban Namarie)[/size]./ Hiszen úgy érzi, Faramir teljesen cserben hagyta, sőt, ami még rosszabb, keresztbe tett a terveinek, és nagy valószínűséggel értelmetlenné tette a küzdelmet Szauron ellen, mert Frodó küldetésének sikere tényleg hajszálon függ. :roll: :idea: Meggyőződése, hogy Boromir ebben is egyet értene vele. Figyeljétek meg, hogy azt sem tudja, hogy mi is ez a valami, így természetesen azt sem, mekkora a hatalma, és hogy (többek között) épp az emberek (és egyéb lények) jó szándékát használja fel... :roll:
De beszélgethetünk még erről. :wink:


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134314 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nilraen írta: Viszont nem egészen értem amit Denethor-ról mondtál.Lehet hogy tényleg szerette őt ,csak akkor azt nem értem miért mondott olyanokat neki hogy bár lenne ő Boromir helyében és miért küldte el a csatába...
Az tényleg igaz (szerintem)hogy összeroppant volna ha Faramir meghal,de ezek valahogy egymás ellen beszélnek,és ez számomra még a mai napig sem világos teljesen( )...

Kincső írta: Nilraen: Hát igen, ez nem épp fekete-fehér... :roll: Boromirt jobban szerette, mert hasonlított rá. De Gandalf nem olyan, aki csak úgy a vigasztalás kedvéért mondana ilyeneket. :idea: A szíve mélyén biztos, hogy szereti Faramirt. Én azt is el tudom képzelni, hogy titokban még becsüli is néhány tulajdonságát, és tiszteli azért, mert szereti a nép - de ezt a világért sem vallaná be. Persze ez is csak egy lehetőség. :roll: :wink: És hivatkozok magamra: Denethornak nem lehetett könnyű, hogy tudta, Gondor helyzete szinte reménytelen, és ráadásul elvesztette Boromirt, akit nagyon szeretett. Sőt, utána megtudta, hogy még nagyobb a kockázat: a Gyűrű sorsa hajszálon függ, ők hiába tesznek bármit, ha a Gyűrűhordozó nem teljesítheti a küldetését. Újjab csapás. :arrow: Kétségbeesésében sok mindent mond az ember, amit egyébként nem biztos, hogy úgy gondolna. Szóval Denethor nem olyan egyszerű eset... :roll:


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134312 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta:

Namarie írta: Nem tudom, egyetértetek-e velem abban, hogy nem kizárt: Denethor meg akarta ölni a saját fiát, és nem a máglyás jelenetre gondolok.


Akkor mire gondolsz? :roll:
Ne feledkezz el róla, hogy bár Denethor - úgymond - erősebb volt, mint Szarumán, mert tudta használni a Palantírt, de Szauron azt láttatta vele, amit akart: hogy milyen hatalmas a hadereje Gondoréhoz képest. Ráadásul Boromir és meghalt. Ezekbe végül beleroppant, és kétségbeesett, nem látott több reményt. És én még mindig abból indulok ki, amit Gandalf mondott: "Ne vesd oda az életet keserűségedben vagy elhamarkodottan. Rád szükség van itt, nem csak a háborúban. Apád szeret, Faramir, ezt soha ne felejtsd el." [size=9:2dtzywzd](A király visszatér - 4. fejezet, Gondor ostroma, 104. oldal, Európa 2001. /puhafedeles/)[/size] Szerintem ha Faramir akkor meghal a csatában, Denethor még jobban összeroppan - hiszen így is az volt az utolsó csepp, hogy úgy tűnt, meg fog halni (és ha Aragorn nem gyógyítja meg, meg is hal). :idea: :roll: Tehát ha erre gondolsz, hogy azzal akarta megölni, hogy elküldi a csatába, akkor szerintem nincs igazad... :roll:


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134311 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Május 19.:

Kincső írta: ...ennek ellenére nekem semmi bajom nincs Denethorral, mielőtt valaki félreértene, ő szvsz inkább elgondolkoztató, egyáltalán nem fekete-fehér vagy rosszindulatú jellem, és én teljesen elhiszem, amit Gandalf mond, hogy "Apád szeret, Faramir, ezt soha ne feledd".

[/u]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134310 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Nem szép tőlem topicgazda létemre, de nem kerestem a könyvben témát, pedig megígértem. :roll:
Mit szólnátok egy Denethor kontra Faramir témához, úgy részletesen? :idea: :roll: :wink:
Jöhetnek vélemények, idézetek... :wink:
Visszakeresek, vmit írtam már erről... :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134127 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134121 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv! :hello:

Hoztam egy háttérképet Denethorról, mivel nincsen külön topicja, ezért ide berakom. [size=9:2nwmd7l5]/Remélem nem lesz ebből probléma/[/size] Szerintem nagyon szép ez a háttér, és valószinű ő fogja játszani a filmbéli Denethort is. [size=9:2nwmd7l5]/De ebben nem vagyok biztos!/[/size]
http://www.shipofdreams.btinternet.co.u ... 24x768.jpg


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134113 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134102 Írta: Vilya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134092 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Üdv! :hello:

Találtam Faramiros háttérképeket, remélem még nem látáttok őket:
Katt!
Katt! Katt!


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134057 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Visszatértem... :roll: :wink:
Igyekszem hozni vmi témát holnap (a könyvből)... :roll:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134009 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lalaith Scarlett írta:

Nilraen írta:

Lalaith Scarlett írta: Ezt még nemláttam :wink


mert ezt a képet én "vágtam" össze.


Gratulálok, ügyi vagy, azis tetszik amit a Viggos topicba raktál pár napja :wink:


váh, én is megnéztem ééés!!!
nagyon yoo, nagyon ügyes vagy:) milyen progival csináltad? :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133715 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nilraen írta:

Lalaith Scarlett írta: Ezt még nemláttam :wink


mert ezt a képet én "vágtam" össze.


Gratulálok, ügyi vagy, azis tetszik amit a Viggos topicba raktál pár napja :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133708 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lalaith Scarlett írta: Ezt még nemláttam :wink


mert ezt a képet én "vágtam" össze.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133700 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Ezt még nemláttam :wink: Ha vkit érdekel, az Éowyn topicba beraktam 2 Miranda-David képet :)
Nem tud vki Davides oldalt?

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133697 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Lalaith Scarlett írta: Azt régebben letöltöttem a Ship of dreamsről de itt is volt már sokszor... :roll:


Kár.. :(
De ezt a képet még biztos nem láttátok:(legalábbis remélem)
www.extra.hu/ads//faramir00.jpg


Nagyon szar ez a kép?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133693 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azt régebben letöltöttem a Ship of dreamsről de itt is volt már sokszor... :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133691 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

elf írta: . Van esetleg valalmi új híretek/képetek róla?


Se hir se kép!Nagy a pangás :cry: .Illetve van egy képem,de lehet hogy már többszázszor volt.Arrol van szó amikor Faramir és Éowyn egymás mellett állnak.asszem Minas Tirithben.(egy háttérkép)Volt már,vagy betehetem?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132274 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Eleinte természetesen én sem tudtam magam túltenni rajta. De többen találtunk elfogadható magyarázato(ka)t, ha érdekel, olvass vissza, és ha azokkal kapcsolatban értelmes, még el nem hangzott véleményed, ellenvetésed van, nyugodtan írd. Csak el szeretném kerülni [size=9:21blvjge](topic-gazda lévén)[/size], hogy 500x ugyanazt leírjuk. :idea: Köszi! :wink:
Kincső



Aha, értem. Majd ha több időm lesz rá, megteszem :lol: csak most sajna sietnem kell, de akkor ezt inkább ne feszegessük. Van esetleg valalmi új híretek/képetek róla?

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132234 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Eleinte természetesen én sem tudtam magam túltenni rajta. De többen találtunk elfogadható magyarázato(ka)t, ha érdekel, olvass vissza, és ha azokkal kapcsolatban értelmes, még el nem hangzott véleményed, ellenvetésed van, nyugodtan írd. Csak el szeretném kerülni [size=9:15or4j9u](topic-gazda lévén)[/size], hogy 500x ugyanazt leírjuk. :idea: Köszi! :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132203 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hát ok, végülis annyira nem lett elviselhetetlen a jelleme, csak engem eleve zavart, hogy bármit is átírtak, és Faramirt eléggé átírták, de azért ok volt. Yoo, akkor erről nem beszélek, ha ezt már megvitattátok:)
Tudom, gondolom a Viggo-topicra gondolsz, amit ott írtam, az az igazság, hogy akkor már eleve felhúztak, és olyankor olyanokat írkálok,a miket később esetleg megbánok. Ez is egy ilyen hozzászólásom volt, de most már mindegy. Reméljük elnézik nekem... :oops: :roll:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132134 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Elf+Ellana: Ezt már megvitattuk párszor. :roll: :) :wink: Olvassatok légyszi vissza (most nincs időm idézgetni). :idea: :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.918 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére