Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 5 hónapja #250141 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen, és az ő fegyverzetük hasonlóan szedett-vetett lehetett, mint egynéhány rohíré.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250127 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Amikor a Pelennor mezején lejzajlott csatára készülődtek, a környező városokból, falvakból összesereglett férfiak között szerintem sokan voltak olyanok, akik annak előtte földműveléssel, kézművességgel foglalkoztak, és nem képzett katonák voltak. Hasonló képpen Minas Tirithben is az "összes" férfi hadba állt. Itt persze a többség jó kardforgató lehetett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250126 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gondolom, akik földműveléssel foglalkoztak, és biztosították a főváros számára az ellátást. Tehát az meg egyáltalán nem biztos (persze az ellentéte sem), hogy nekik is hadba kellett vonulniuk.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250122 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szerintem azért a Fehér Hegységtől délre található területeken, a Gilrain-, Serni-, Kelos- (stb) folyók környékén éltek szétszórtan gondoriak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250108 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen, de valahogy Gondor birodalma egységesebbnek tűnik...
Mert míg Rohanban szétszórtan éltek a népek, addig Gondorban inkább városokba csoportosultak. Azt hiszem.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250032 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Léofwine írta: az egységes fegyverzethez azért jó sok pénz kell. Gondor jóval nagyobb, és valószínűleg gazdagabb város volt. Fejlettebb, mint Rohan.


Egy kis kukacoskodás: Gondor és Rohan NEM városok voltak. Mindkettő egy ország. Az más kérdés, hogy a fővárosukon (Minas Tirith és Edoras) kívül más település alig szerepel a szövegekben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250031 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Léofwine írta: Amúgy meg nem is emlékszem pontosan, de valahol olvastam, hogy a Rohírok kardjai és páncélzatai azért egyediek, mert nagyon vigyáztak rá, apáról fiúra szállt, örökölt tárgyak voltak. Nem pedig hadseregre egységesen kialakított fegyverzet. :roll: :D


Rohanban minden nő, férfi és gyermek tisztában volt azzal, hogy a fémek milyen fontos szerepet játszanak az életükben. A kardok és a páncélok apáról fiúra öröklődtek. A pengéket gondosan tisztán tartották és beolajozták, hogy a lehető legtovább használhatók mardjanak; a sodronyingeket megjavították, pótolták a sérült vagy hiányzó szemcséket, ügyeltek arra, hogy a vértek bármelyik pillanatban használhatók legyenek.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250018 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Így gondoltam, csak nem tudtam normálisan megfogalmazni.
Lehetetlen is lenne olyan egységes fegyverzetet biztosítani nekik, mint a gondoriaknak, kik inkább városokba csoportosulnak, így pl. Minas Tirith harcosait már messziről ki lehet szúrni azokról a súlyos páncélokról és jellegzetes sisakjukról. Meg hát nekik a kardjaik is ugyanarra a sémára, egy helyen készültek, míg a rohani kardokat vagy maguknak csinálták, vagy egy-egy vidéki kovács hozta nekik össze.


Megaztán az sem mellékes, hogy az egységes fegyverzethez azért jó sok pénz kell. Gondor jóval nagyobb, és valószínűleg gazdagabb város volt. Fejlettebb, mint Rohan. Amúgymeg nem is emlékszem pontosan, de valahol olvastam, hogy a Rohírok kardjai és páncélzatai azért egyediek, mert nagyon vigyáztak rá, apáról fiúra szállt, örökölt tárgyak voltak. Nem pedig hadseregre egységesen kialakított fegyverzet. :roll: :D

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250006 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Bár szvsz az önkéntes irreguláris embereket is hamar páncélba bújtatták, és egységes ruhába öltöztették. És a legjobb hasonlat a vegyes katonacsoportokra szerintem a keresztes háborúk lehetnének. Ott is egy sereg volt, együtt haladtak (általában), de a különböző néphez tartozó katonák más és más, de csoportonként egységes egyenruhában vonultak. A tmplomosok pl. fekete alapon fehér kereszttel, a máltaiak piros kereszttel, és így tovább.
Még visszatérve a kedvenc cuccokhoz: tartsatok különcnek, de nekem akkoris a Boszorkányúr kardja tetszik a legjobban. Meg az az egész fekete szerkó "sikoly-sisakostúl", páncélkesztyűstűl. Szauron páncélzata is nagyon bejön, bár az már egy kicsit sok, amúgy meg el se bírnám... :oops:
Ezzel párhuzamosan, ha most eljönne értem pl. Gandalf, és elröpítene a Pelennorra, akkor már inkább a rohani könnyebb páncélzatot ölteném magamra, de kardok tekintetéban nagyon szigorú vagyok: kétmarkos, keresztvasas, egyenes pengéjű. Na jó, egy szamurájkardokat azért nem utasítanék el, ha felkínálná valaki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250002 Írta: bzzz
bzzz válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Beleg írta: Ráadásul szvsz sokkal életszerűbb, ha mindenkinek egyéni fegyverzete van. Pl. amikor a filmben Théoden ellovagol a rohírok elött ("... a kard napja, a vér napja jő..."), a kamera meg távolodik és végignézhetünk a rohírok egész seregén... :roll: hát az aztán... nem is találok szavakat. :hello:
Csak elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában.


Igen, az tényleg szép volt, és maga Bernard Hill találta ki ezt a "húzást".

Nai hiruvalyë Valimar. Nai elyë hiruva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250001 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Beleg írta: De ez csak a filmben volt így,nem?

A könyvben egész Gondorból jöttek harcolni, Dol Amroth lovagjaitól kezdve, Forlong csatabárdos embereiig. Gondolom ezeknek különböző páncéljaik voltak, ráadásul jöttek egyszerű pásztorok, vadászok, akiknek szerintem páncéljuk sem nagyon volt. Ráadásul ha viseltek valami felöltőt vagy címert, onnantól kezdve elég tarka gyülekezet lehetett.


Ott is meg lettek különböztetve a Fellegvár őrei, az egyéb Minas Tirthi harcos, és a különböző népcsoportok, Dol Amroth lovagjai, vagy Forlong gyalogosai között.
Ezek többé-kevésbé csoportonként egységes ruházatot viseltek.
Peraze aztán voltak ott önkéntesek is, azok tényleg szedett-vedett ruhában, és fegyverrel érkeztek.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249998 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De ez csak a filmben volt így,nem?

A könyvben egész Gondorból jöttek harcolni, Dol Amroth lovagjaitól kezdve, Forlong csatabárdos embereiig. Gondolom ezeknek különböző páncéljaik voltak, ráadásul jöttek egyszerű pásztorok, vadászok, akiknek szerintem páncéljuk sem nagyon volt. Ráadásul ha viseltek valami felöltőt vagy címert, onnantól kezdve elég tarka gyülekezet lehetett.

Ráadásul szvsz sokkal életszerűbb, ha mindenkinek egyéni fegyverzete van. Pl. amikor a filmben Théoden ellovagol a rohírok elött ("... a kard napja, a vér napja jő..."), a kamera meg távolodik és végignézhetünk a rohírok egész seregén... :roll: hát az aztán... nem is találok szavakat. :hello:
Csak elmorzsolok egy könnycseppet a szemem sarkában.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249978 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Így gondoltam, csak nem tudtam normálisan megfogalmazni.
Lehetetlen is lenne olyan egységes fegyverzetet biztosítani nekik, mint a gondoriaknak, kik inkább városokba csoportosulnak, így pl. Minas Tirith harcosait már messziről ki lehet szúrni azokról a súlyos páncélokról és jellegzetes sisakjukról. Meg hát nekik a kardjaik is ugyanarra a sémára, egy helyen készültek, míg a rohani kardokat vagy maguknak csinálták, vagy egy-egy vidéki kovács hozta nekik össze.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249977 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Rohanban alig vannak nagy települések, Edoras a legnagyobb. Több napba telik, amíg összeszedik a hadseregüket. Ilyen szétszórtan élő embereket elég nehéz központilag felfegyverezni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249975 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az a szív alak nekem is csak hosszas elemezgetés után lett két ló :D
Bár nekem az egész rohani kultúra nagyon bejön, hogy a lómotívumok vissza-visszaköszönnek mindenhol.
Eleinte kicsit olyan furának tűnt, hogy nincs egységes rohani páncélzat, de később leesett, hogy egy ennyire nomád társadalomnak nehéz is lenne ilyet összehozni.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249974 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Hát igen, bár szerintem a keletlakók csuklyája azért olyan arabosabb... de lehet, hogy én látom rosszul, de engem a haradiak inkább holmi bennszülött törzsekre emlékeztetnek (lásd a sok fa-eszközt és a rengeteg festést).


Főleg az olifánthajcsárok voltak kifestve, ők az igazi "bennszülöttek" :) A normál harcosok majdnem olyanok, mint az arabok.

Fyra írta: A Herugrim valóban szép, engem nagyon megfogott a két ló által "alakított" markolat.


Vagyis inkább a "keresztvas". Amit én első körben szív alakúnak néztem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249973 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát igen, bár szerintem a keletlakók csuklyája azért olyan arabosabb... de lehet, hogy én látom rosszul, de engem a haradiak inkább holmi bennszülött törzsekre emlékeztetnek (lásd a sok fa-eszközt és a rengeteg festést).
A Herugrim valóban szép, engem nagyon megfogott a két ló által "alakított" markolat.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249971 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A haradiaknál valószínűleg abból indulhattak ki, hogy a forró égöv alatt mi a praktikus viselet: hát természetesen ahhoz hasonló, amit az arabok hordanak. A fegyvereik is ennek a környezetnek felelnek meg.

Lehet, hogy a rohírok felszerelése ütött-kopott, de azért a Herugrim nagyon szép kard!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249967 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A haradiak megalkotásánál (mármint a ruházatnál és fegyvereknél) az alkotók igyekeztek konkrétan semmilyen népre sem utalni, de az általad látott "arabos" jelleg holmi beütésként elképzelhető, vagy hogy annak az irányát követték.
Aiglos a nyerő!!!

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249929 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Fegyverek közül nekem a Glamdring kéne, na meg egy nagy fehér bot 8) Egyébként a képek nagyon szépek...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249915 Írta: Húrin
Húrin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Kedvenc fegyverem a tünde íj, természetesen.Vajon a tündék milyen páncélt hordtak?
A rohani sisakok nagyon tetszenek. Sajnos a filmben a rohírok felszerelése olyan ütött-kopott.
A haradiak fegyvere és ruhája kicsit ,,arabos", de tetszik.Mit gondoltok?

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249816 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nekem a Boszorkányúr egész szerkója bejön, de a sisakja az pont nem...
Igen, Frodó inge (ingje?) valóban csinos darab.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #249815 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Lagoril/Niéla írta: Nazgúlok rulz. Bosziúr sisakját elfogadnám... bár nem szeretném Éowyn kardját a számba... :twisted:

Ja, meg Frodóka mithril-páncélja se lenne rossz... az viszont nagyon szép.


Nekem kezdetek óta a Glamdring a kedvencem :itscool: már a könyvben is...
Meg természetesen egy jó ijj... (amióta győztem) :legolas3:
A nazgul sisak olyan "sikolyos" :shake:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249810 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nazgúlok rulz. Bosziúr sisakját elfogadnám... bár nem szeretném Éowyn kardját a számba... :twisted:

Ja, meg Frodóka mithril-páncélja se lenne rossz... az viszont nagyon szép.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249807 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A gondori sisak szerintem is nagyon csuda... de én a rohani páncélzattól sem vagyok elhalva.
Szauron sisakja eléggé különleges, arra talán rá is mondanám esetleg, hogy tetszik, meg nekem nagyon bejön az általános nazgúl kesztyű-divat... persze, ezeket nem saját használatra :)
Igazság szerint, ha én abban a korban éltem volna, páncél tekintetében nem estem volna túlzásokba: egyszerű láncing, afölé legfeljebb bőrvért, de talán még az is hanyagolható, és alkarvédő. Mint lány, tehát olyan, aki inkább fürge a csatatéren, minthogy nyomul előre faltörő kosként, inkább azt tartottam volna szem előtt, hogy könnyedén mozoghassak.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249805 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Abban az időben csak tündéktől vettem volna fegyvert (persze, ha adtak el másoknak :roll: )
Egyszer jártam Csehországban, és teljesen kiakadtam, amikor egy bolt kirakatában megpillantottam Gimli sisakját és Théoden kardját! Sajnos, zárva volt, de szerintem a hely tele lehetett GYU-s fegyverekkel! Itthon miért nincs ilyen? :cry: :cry: :cry:
Amúgy a képek jók, bár én úgy emlékeztem, hogy a Hadhafangnak nincs rendesen kialakított markolata.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249804 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nekem a gondori kardok is nagyon bejönnek, de azért a rohíroké mégis szebb...

A Galadriel-féle kiskések :lol: se rosszak...

Na és páncélban, sisakban melyik az ász?

(nekem lórieni kéne...)

A gondori sisak viszont rémes. 8O

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249801 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hadhafang
Hadhafang
Itt a legtöbb kard megtekinthető
Aiglost nem táltam ill. csak Gil-galad kezében itt és itt
Legolas kései
Az én kedvenceim a Glamdring, a Fullánk a Hadhafang és persze az Andruil na jó, nem sorolom fel az összeset :P de a sorrend valahogy így :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249800 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azok tényleg nagyon szépek a gyöngyház markolattal :agree:

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249798 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
1értelmű, hogy Samu serpenyője!
Na jó talán mégsem. :D

A könyv szerint Legolasnál volt egy fehér tőr is. A filmben ezt megkettőzték, és "Fehér Kések" néven szerepeltek a FHK-ben (a filmben sem nevezték meg). A filmbeli nagyon szép lett, és a könyvbeli sem egyszerű bicska volt, gondolom. :roll:

Neve nincs, de én azt választanám (bár inkább a dupla változatot).

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.725 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére