Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 5 hónapja #250355 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: De jóóó... ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljesen tökkelütött, remek. 8)

Tehát akkor képzeljem oda a Vasudvard előtt sereglő urukok lándzsáit a gondori, immár lemezvértes páncél nélküli katonák kezébe?


És nagyobb pajzsos.
Egyébként kevésbé kampós végű lándzsákkal sztem többre mentek.

És képzelj mögéjük sok íjászt. A Régi Szép Időkben (jelen esetben ez a númenori időket jelenti) acélíjakkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250353 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De jóóó... ez azt jelenti, hogy nem vagyok teljesen tökkelütött, remek. 8)

Tehát akkor képzeljem oda a Vasudvard előtt sereglő urukok lándzsáit a gondori, immár lemezvértes páncél nélküli katonák kezébe?

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250349 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Na, várjatok csak...
Mielőtt teljesen hülyének néznétek (lehet, hogy már megtörtént, akkor már mindegy), én a görög falanxra gondoltam, ami ugyebár többszörös mélységben tagolt hadrendet jelent, és itt full-lazán jó hosszú lándzsáik voltak.
De ez valóban valószínűtlennek tűnik egy gondori hadtestnél, tehát bocsi a képzavarért.


Pedig a gondori hadviselés ilyen volt. Lándzsafal, miegymás.

És mögöttük íjászok...


(a rómainak utánanézek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250348 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A görög (sőt, a makedón) falanx igen! De a római hadrend kissé más volt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250347 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Na, várjatok csak...
Mielőtt teljesen hülyének néznétek (lehet, hogy már megtörtént, akkor már mindegy), én a görög falanxra gondoltam, ami ugyebár többszörös mélységben tagolt hadrendet jelent, és itt full-lazán jó hosszú lándzsáik voltak.
De ez valóban valószínűtlennek tűnik egy gondori hadtestnél, tehát bocsi a képzavarért.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250340 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én nem akarok vitatkozni (tudom, hogy töri szakos vagy, meg minden :D ), de én úgy tudom, hogy alapvetően pajzsfalat alkottak, és a rövidkarddal szúrkáltak kifelé. A pilumot meg egyrészt csak dobásra, másrészt pedig a rohamozó ellen sorainak a fellazítására használták. Tévednék tán? :confused2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250336 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Fyra írta: Aham. De ha falanxról beszélünk, akkor kardra nem volt feltétlenül szükség.


A római "falanx" kizárólag rövidkarddal dolgozott ;)


Nem. Rövidkarddal nem lehet pajzsfalazni. Ez ezért volt náluk hogyha a pajzsfal megtörik, tudjanak harcolni azzal meg a nagy pajzsukkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250333 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Aham. De ha falanxról beszélünk, akkor kardra nem volt feltétlenül szükség.


A római "falanx" kizárólag rövidkarddal dolgozott ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250331 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Aham. De ha falanxról beszélünk, akkor kardra nem volt feltétlenül szükség.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250330 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Ilyen könnyűpáncélt? 8O
Ja, csak hogy náluk lehetett esetleg pajzs, ilyesmi.


A sodronying nem feltétlenül "ilyen könnyűpáncél". És, mivel elvileg zárt, gyalogos falanxharcmodort használtak, nem volt szükségük többre. (sőt, akadályozta volna őket)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250326 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ilyen könnyűpáncélt? 8O
Ja, csak hogy náluk lehetett esetleg pajzs, ilyesmi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250315 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Ez most úgy jött ide, hogy valóban elég egy könnyebb vért, és felé finom, elegáns anyag, mint nehézpáncélzat => tehát a Pip-féle ruha bevált volna.



Max a ruha anyagában van különbség. ( a könyv alapján) De ugyanolyan páncélt viselnek azok akik a "fronton" harcolnak mint a Fellegvár őrei.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250307 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ez most úgy jött ide, hogy valóban elég egy könnyebb vért, és felé finom, elegáns anyag, mint nehézpáncélzat => tehát a Pip-féle ruha bevált volna.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250302 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: A Fellegvár és a Szökőkút Őreinek ugyebár végig egy helyen kellett posztolniuk, tehát akkor nyilván feleslegessé is vált a komolyabb páncélzat. Szóval jogos, bocsi.


Hogy jön ez ide?

A Fellegvár őrei (vagy felszerelésben hasonlók) őrizték az alsóbb szinteket, a Rammas echort és Osgiliath-t is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250300 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A Fellegvár és a Szökőkút Őreinek ugyebár végig egy helyen kellett posztolniuk, tehát akkor nyilván feleslegessé is vált a komolyabb páncélzat. Szóval jogos, bocsi.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250295 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Engem csak a sisak akasztott ki úgy alapból...
Már a "tolkieni" leírásnál is húzogattam a szám, de így filmen látva... felülmúlta legbizarabb álmaimat is. Mert nekem a Szökőkút Őreinek nagy, elálló, tollas szárnyai nagyon tetszenek, de nekik nincs is olyan sok feladatuk, voltaképp ama nemes küldetéstől eltekintve, hogy "őrzik" a Fát.
Viszont a közkatonák csúcsos fejfedője... hááát, igen. Billy Boyd is nyilatkozta, hogy első lendülettel igyekezett tőle megszabadulni.
Ja, és hogy olyan szép a ruhája... AZ FARAMIRÉ VOLT. VALÓSZÍNŰLEG A HELYTARTÓ FIA ELŐKELŐ HOLMIT KAP.


Amúgy amint megjegyeztem volt, a könyvben _minden_ toronyőr ilyen ruhát visel. Már csak azért is, mert a gondoriak (a dol amrothiak kivételével) a büdös éeltben nem hordtak lemezvértet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250291 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Engem csak a sisak akasztott ki úgy alapból...
Már a "tolkieni" leírásnál is húzogattam a szám, de így filmen látva... felülmúlta legbizarabb álmaimat is. Mert nekem a Szökőkút Őreinek nagy, elálló, tollas szárnyai nagyon tetszenek, de nekik nincs is olyan sok feladatuk, voltaképp ama nemes küldetéstől eltekintve, hogy "őrzik" a Fát.
Viszont a közkatonák csúcsos fejfedője... hááát, igen. Billy Boyd is nyilatkozta, hogy első lendülettel igyekezett tőle megszabadulni.
Ja, és hogy olyan szép a ruhája... AZ FARAMIRÉ VOLT. VALÓSZÍNŰLEG A HELYTARTÓ FIA ELŐKELŐ HOLMIT KAP.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250267 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A gondoriak és a divat... hát izé.

Ahol az államfő úgy öltözködik, mint valami dizőz... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250265 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Én őszitén szólav attól tartottam, hogy valami elálló izé lesz. Az tényleg rémületes lett volna.


A Fehér Fa őreinek elálló izéi voltak. Egyenesen egy Ted Nasmith képről kölcsönözve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250262 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én őszitén szólav attól tartottam, hogy valami elálló izé lesz. Az tényleg rémületes lett volna.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250260 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Végül is többen a fellegvár őrei voltak és hasonló sisakjuk és páncéljuk kellett volna legyen, mint Pippinnek. (mondhatni egyedül Pippinnek volt könyvhű ruhája. Kivéve a sisakot)
A szárnyas sisak: hát izé, a pici mithrilszárnyakat én nem így képzeltem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250225 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tudom, hogy van sisakja, de nem olyan... a Fellegvár őreinek is van szárny a sisakjukon, csak nekik nem tollas, hanem fém, nem olyan kiálló, és van arcvértjük is, vagy hogy kell azt nevezni.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250223 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Igazság szerint a filmben a Fellegvár meg a Szökőkút Őreit ABSZOLÚT alig lehetett látni... rajtuk esetleg lehetett ilyen elegánsabb szerelés, de azt meg a köpenyük/palástjuk eltakarta.
A közkatonákon meg nincs értelme Pip-féle cuherángot keresni, mert végül is ő a Fellegvár Őre lett (és akkor felmerül a kérdés, hogy neki meg miért nincs olyan sisakja, mint azoknak... :P ). De Pippinre végül is Faramir kiskori ruháját adták, lehet, hogy azért nincs ahhoz hasonló.


A szárnyas sisak csak a a Szökőkút őreinek van, és Pippnek is van sisakja, csak ledobja a fejéről, amikor fejfájást okoz neki a nazgúl...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250222 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igazság szerint a filmben a Fellegvár meg a Szökőkút Őreit ABSZOLÚT alig lehetett látni... rajtuk esetleg lehetett ilyen elegánsabb szerelés, de azt meg a köpenyük/palástjuk eltakarta.
A közkatonákon meg nincs értelme Pip-féle cuherángot keresni, mert végül is ő a Fellegvár Őre lett (és akkor felmerül a kérdés, hogy neki meg miért nincs olyan sisakja, mint azoknak... :P ). De Pippinre végül is Faramir kiskori ruháját adták, lehet, hogy azért nincs ahhoz hasonló.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250220 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra írta: Itt nem értem, mire gondolsz...
A gondori toronyőrökön, legalább is a Fellegvár Őreinek ruhája ugyanolyan volt, mint a gondori közkatonáké, csak kicsit cifrább.
A Szökőkút Őreinek már voltak ilyen extra felszereléseik, mint pl. öt-öt lemezből álló mellvért, ezüst vállvért, stb. Ja, és nekik igazi toll volt a sisakjukon, ami szerintem tiszta jól néz ki, csak nem valami praktikus. ;)


Na ja, de Pippinnek láncinge volt meg ujjatlan címeres izéje. Ilyet máson nem látni...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250215 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Itt nem értem, mire gondolsz...
A gondori toronyőrökön, legalább is a Fellegvár Őreinek ruhája ugyanolyan volt, mint a gondori közkatonáké, csak kicsit cifrább.
A Szökőkút Őreinek már voltak ilyen extra felszereléseik, mint pl. öt-öt lemezből álló mellvért, ezüst vállvért, stb. Ja, és nekik igazi toll volt a sisakjukon, ami szerintem tiszta jól néz ki, csak nem valami praktikus. ;)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250211 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ami engem zavar: a gondori Toronyőrök közül senkin sincs olyan típusú cucc, mint Pippinen... pedig az a szabályos, és nem a lemezvért!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250183 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És a filmben nem is várták meg, hogy mindenki hadba vonuljon, hanem nagyon-nagyon siettek ;)

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250161 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Beleg írta: Ez egyértelműen le van írva a könyvben!

Hosszúmartról jöttek vadászok, pásztorok, falusiak;
Ethirből halászok;
Ezek gondolom egyszerű ruhában jöttek, amit házilag megerősítettek egy kicsit.

Pinnath Gelinből pedig zöld ruhás emberek jöttek. (Nem is emlékszem, hogy láttam-e zöld színt a filmbeli Minas Tirithben.)


A filmben Denethor még a várőrséget sem riasztotta, nemhogy mozgósította volna Gondort. Fia elvesztése, és a palantírba látott képek teljes letargiába taszították. Gandalfnak kellett mozgósítani az örséget, és elejét venni a fejetlenségnek.
De hát a film nem a könyv! :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250159 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ez egyértelműen le van írva a könyvben!

Hosszúmartról jöttek vadászok, pásztorok, falusiak;
Ethirből halászok;
Ezek gondolom egyszerű ruhában jöttek, amit házilag megerősítettek egy kicsit.

Pinnath Gelinből pedig zöld ruhás emberek jöttek. (Nem is emlékszem, hogy láttam-e zöld színt a filmbeli Minas Tirithben.)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.714 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére