Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 3 hónapja #260226 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Gandalf írta: A nazgúlok sokszoros fölénynek számítottak, ezt se felejtsük belekalkulálni! Nem véletlen, hogy a Boszorkányúr halála után szétesett a sereg!


A kígyónak is a fejét kell levágni tudod... ;) nem csak az erőfölény megszűnése miatt esett szét a sereg, hanem azért is, mert a boszorkányúr jelen esetben a kígyó fejét képezte. :D Az orkok szemében legyőzhetetlen volt, nem csoda, hogy a vezér halálával kitört a pánik. De ez általában bármilyen seregre igaz! A rohírok is majdnem megvadultak, amikor Theoden elesett. Ott Éomer mentette meg a helyzetet!

"Mértéket a gyásznak,
hatalmas hullt itt méltó halállal!
Ha majd dicső halom fedi, nők sirassák!
Minket csata sürget!" :D ;)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260213 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Emlékszem az egyik rövidfilmre, ami a film készítéséről szól, és ott az orkok seregével kapcsolatosan százezreket mondanak, igen, több százezret. Tudom, a film nem megbízható hivatkozás, és nem is rájuk akarok hivatkozni, csak így felmerül az a kérdés, hogy a filmesek honnan szedték ezt a számot? Ez is egy önkényes változtatása a tolkieni eredeti szövegnek? Mert arra bizony sok példa van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260212 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A nazgúlok sokszoros fölénynek számítottak, ezt se felejtsük belekalkulálni! Nem véletlen, hogy a Boszorkányúr halála után szétesett a sereg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260209 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mégha az rohirok létszámát nem is számítjuk, akkor is 5000 fős védőseregre jutna 45000 mordori. Ez kevésnek tűnik. Igaz a XVI-XVII századi arányokat véve alapul. Egy sikeres ostromművelethez minimum 20* fölény szükségeltetik. Csak a hadügyi forradalom után elégséges 8-10* fölény.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260208 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

olorin.papa írta: Ulmó! szerintem jelentősen alábecsülted az orkok számát, a csata leírásából nekem sokal többnek tűnnek, legalább 80-100 ezer, csak maguk az orkok.
A többiek létszáma kb valós.


Ezek az adatok az Atlas of Middle-Earthből (vagyis a Középfölde atlasza c. könyvből) vannak, nem saját kútfőből. Az pedig a tolkieni szövegek alapján íródott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260191 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ulmó! szerintem jelentősen alábecsülted az orkok számát, a csata leírásából nekem sokal többnek tűnnek, legalább 80-100 ezer, csak maguk az orkok.
A többiek létszáma kb valós.

A város olyatán körülárkolása, annyi idő alatt csak legalább ennyi szorgos ork kezet kívánt.
Ha Szauron alkalmazta főnöke Morgoth taktikáját, akkor legalább 5 szörös túlerővel vonult fel

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260173 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Itt mutatnám be a pelennori csata résztvevőit, nézzétek csak, mennyi lovas volt:

Ulmo írta: Pelennori csata

Vezér+ Csapatok
I. Gondor és szövetségesei
- Déli szövetségesek
Forlong 200 „jól felfegyverzett”
Dervorin 300
Duinhir 500 „íjász”
Golasgil 150 (becs.) „gyengén felszerelt”
50 (becs.) „hegylakó”
100 „halász”
Hirluin 300
Imrahil 1200 (becs) (700, plusz „egy csapat” lovon)
- Minas Tirith védői:
Denethor 2000 (becs.)
- Rohírok:
Théoden/Éomer 6000 lovas
- Aragorn:
Dúnadánok 30
+ 1000 fő (becs)
Gondor teljes becsült hadereje 11250


II. Mordor és szövetségesei
- Mordori és Morgul-sereg:
Boszorkányúr/Gothmog 20000 (becs.)
- Szövetségesek:
Haradiak 18000
- Egyéb 7000 (becs.)
Mordor hadereje: 45000

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260145 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tanulság mindenkinek: előbb olvassuk a könyvet, megéri! ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260128 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
"... mielőtt még lepihennél, menj el, keresd meg Keselyüstököt, s nézz utána, hogy van elszállásolva. Ezek az emberek szeretik az állatokat, mert jó és bölcs népek, de a lovakhoz nem értenek" - Gandalf.

A Király Visszatér, 31. o., Európa, 2002

Ebből indultam ki, csak igen, Dol Amroth-t meg Imrahil fejedelmet nem vettem számításba. Mondjuk azért, mert azt hittem, Faramirék menetekor még nem is volt ott (az ostrom előtt érkezett). De akkor téves.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260110 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Levettem a könyvet a polcról.

"Mert a városi nép nemigen ahsznált lovat, s látni is keveset látott, csak ha az urukhoz futár érkezettés lovagolt végig az utcán"

A király visszatér, 21. oldal, Minas Tirith fejezet, Gondolat, 1981.

"...s egy század páncélos lovag szürke paripákon; mögöttük hétszáz fegyveres, énekszóval, mind szálfa termetű, szürke szemű, fekete hajú."

A király visszatér, 42. oldal, Minas Tirith fejezet, Gondolat, 1981.

A városba érkező erősítésen kívül nem volt a városnak semmiféle lovas hadereje, Minas Tirithben még éltek a númenori hagyományok, lovat utazásra használtak, de harcra soha.

A kirohanáskor a lovas erőt a dol amroth-i lovagok és a többi erősítés szolgáltatta. És a dol amrothiaknál is többségben voltak a gyalogosok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260105 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ló volt! Igaz, nem sok, de azért annyira nem is kevés. A városi katonai erők nyilván csak csekély számú lovassal rendelkeztek, mivel a lovaknak nemigen akadt sok hely. Egy fővárosban kevés istálló van, inkább csak kőházak vannak. Ezért Minas Tirithben nem lehetett nagy lovassági erő, és ami volt, az szvsz egyfajta elit osztag lehetett, mivel amikor a könyv említi őket, mindig csak kevés lovasról beszél, és Faramir egészen sebesüléséig mindvégig lovasként harcolt. De ha nem csak a főváros seregeit nézzük, akkor már több lóval és nagyobb lovas erőkkel is találkozhatunk. Pl. ott vannak Dol Amroth seregei, Imrahil herceg vezetésével. Ha jól emlékszem, akkor ezek a csapatok szinte csak lovasságból álltak, és így viszont már egyáltalán nem mondhatjuk, hogy nem volt Gondornak lovassága, sőt, az se lenne igazán helyénvaló, ha kevesellnénk a gondori lovas erők számát.
(Arra határozottan emlékszem, hogy Faramir második osgiliathi visszavonulásakor (amikor megsérül) Denethor engedélyezi a visszavonulókat tehermentesítő kitörést a városból, amit asszem csak lovasságal hajtanak végre. Ekkor tör ki Imrahil, és az amroth-i lovaséknek sikerül rést ütni Mordor seregein, így szabad utat biztosítanak a visszavonulóknak.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260103 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
PJ eléggé átvariálta a gondori hadászatot...
A könyvben valóban az szerepel, hogy Minas Tirithben csak a futároknak volt lova, és Keselyüstök felbukkanása eseményszámba ment.
A gondoriak közül senki nem hordott lemezpáncéltűű, Dol Amroth lovagjain kívül...

És így tovább...
Szerencsére az íjászatot mint prioritással bíró harcászati ágat meghagyta.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260101 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra Ithilwen írta: Azon merengtem, hogy a RotK egyik legjobb jelenete Faramirék kilovagolása volt, pedig Tolkien pont arról írt, hogy Gondorban nincsenek lovak, csak a futároknak (esetleg), épp ezért nem is értenek hozzájuk.
Szóval... ahhoz képest volt lovuk.

Nem úgy volt, hogy NEM SOK ló volt? Ebben nem (sem?) vagyok biztos?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260100 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azon merengtem, hogy a RotK egyik legjobb jelenete Faramirék kilovagolása volt, pedig Tolkien pont arról írt, hogy Gondorban nincsenek lovak, csak a futároknak (esetleg), épp ezért nem is értenek hozzájuk.
Szóval... ahhoz képest volt lovuk.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258890 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta:

Phaedra/Namarie írta: Lehet, nem jó helyre írom a kérdést, de régóta bennem van:

Turgon ugye elesett Gondolin ostrománál. A kardja viszont kikerült a pusztulásból. Hogyan?


Az, hogy a trolloknál bukkantak rá arra enged következtetni, hogy hadizsákmány lett. De ebben az esetben egy újabb problémával szembesülünk: nevezetesen azzal, hogy miképpen élte túl Beleriand pusztulását? Talán a zsákmányoló nem szolgáltatta be?


Morgoth, miután kihasználta a keletlakókat, nem teljesítette az igéreteit, amit azok zokon vettek /lásd Szimarilok/ ezért valószínüleg egyes törzsek titokban elhagyták Morgoth szolgálatát, és szvsz, elhagyták Beleriandot, és pusztulása előtt, és szvsz azok egyike vihette magával középföldére a kardokat, amelyek aztán csodával határos módon együtt is maradtak.

De lehet az is, hogy orkok hozták középföldére...
/nekem a keletlakó a szimpibb.../

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258889 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Ha az orkok vagy trollok érintették, utána hogy került gandalfhoz? (Ha ez A babó, akkor mondjátok a megfelelő fejezet címét)


A sztorit elmondják a Gyűrűk Urában is.
Azoknak a trolloknak a barlangjában találták a kardokat (sok más egyéb mellett) akik meg akartak enni 13 törpöt és egy hobbitot, csak nem tudták eldönteni, hogyan is tegyék.
Miután megkövültek, Bilbóék kipakolták a barlangot, odaállították a követ, amit Frodóék is látnak némileg lekopott állapotban amikor arra járnak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258886 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ha az orkok vagy trollok érintették, utána hogy került gandalfhoz? (Ha ez A babó, akkor mondjátok a megfelelő fejezet címét)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258881 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Lehet, nem jó helyre írom a kérdést, de régóta bennem van:

Turgon ugye elesett Gondolin ostrománál. A kardja viszont kikerült a pusztulásból. Hogyan?


Az, hogy a trolloknál bukkantak rá arra enged következtetni, hogy hadizsákmány lett. De ebben az esetben egy újabb problémával szembesülünk: nevezetesen azzal, hogy miképpen élte túl Beleriand pusztulását? Talán a zsákmányoló nem szolgáltatta be?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #258880 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Lehet, nem jó helyre írom a kérdést, de régóta bennem van:

Turgon ugye elesett Gondolin ostrománál. A kardja viszont kikerült a pusztulásból. Hogyan?


Vaószínűleg a zsákmámyra éhes orkok rabolták el, a Fullánkkal és az Orcristtal együtt, de mivel még megérinteni is gyűlőlték, szvsz a Morgothtal szövetséges keletlakók egyik törzsfőnöke szerezte meg, és vitte a Kék-hegyeken túlra, és így kerűlte el Beleriand-végzetét.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258875 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Lehet, nem jó helyre írom a kérdést, de régóta bennem van:

Turgon ugye elesett Gondolin ostrománál. A kardja viszont kikerült a pusztulásból. Hogyan?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258353 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Beleg írta: Nem akaraok kukacoskodni, és előre bocs Alyr, mert biztos véletlenül írtad el. Szóval nem a Barad dúr hanem a Végzet hegyének lejtőjén.


Tényleg.
Köszi.

Csak közben a Barad-dúrt is ostromolták, ezzel kevertem...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258352 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem akaraok kukacoskodni, és előre bocs Alyr, mert biztos véletlenül írtad el. Szóval nem a Barad dúr hanem a Végzet hegyének lejtőjén.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258349 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Több csata is volt arrafelé. Pl. ott van Calimethar aki a dagorladi síkon győzte le a Kelet-lakókat. Vagy 1944-ben az Earnil elől menekülő ekhósok nagy része a Holt-lábpa veszett. :evil:
Utóbbi ugyan nem csata, de gondolom az ekhósok nem véletlenül menekültek a mocsárba. Kétlem, hogyha nem üldözik őket, akkor bemerészkednek oda. :roll:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258332 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Lagoril/Niéla írta:

Ereb Randir írta: Milyen csata volt a Holt lápnál, úgyértem miért harcoltak? Akkor is a Gyűrű miatt? És mikor történt?


Hát a dagorladi... az Isildur Gyűrűt levágós, Elrond harciasan íjászok előtt pózolós, Elendil sziklán szétplaccsanós, szerintem!


Khöm-khöm.
Ne keverjük.
A levágós-pózolós csata (kivételesen helyesen szerepeltetve a filmben) tényleg a Barad-dúr lejtőjén volt. A dagorladi előtte volt, csak Szauron vesztett.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258293 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ereb Randir írta: Milyen csata volt a Holt lápnál, úgyértem miért harcoltak? Akkor is a Gyűrű miatt? És mikor történt?


Hát a dagorladi... az Isildur Gyűrűt levágós, Elrond harciasan íjászok előtt pózolós, Elendil sziklán szétplaccsanós, szerintem!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258287 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Milyen csata volt a Holt lápnál, úgyértem miért harcoltak? Akkor is a Gyűrű miatt? És mikor történt?

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258171 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra Ithilwen írta: Nagyon régen történt itt bármi is...
Hát akkor felvetnék valamit:
Angmari Boszorkányúr haverunk arányai nekem nagyon furcsának tűntek. Frodó mellett ugyanis olyannak tűnt, mint egy egyszerű Nagy, és amikor Aragorn jött akciózni a Széltetőn, akkor kb. egymagasak voltak.
Ám amikor Éowynnal harcolt, akkor mintha egy cseppet nőtt volna, legalább is egy akkora buzogánnyal egy normál méretű fickó elég furcsának tűnhetett volna...
Szóval ez megint inkább filmhez kapcsolódik, és nem is igazán a haditudományokhoz (csak annyiban, hogy a gondolatmenetem a buzogányból indult ki), de szvsz egy kicsit fura.


Szóval, nekem is feltűnt, hogy amikor Eowin lefejezte a lovát, és felbukott, akkor kicsit összement, aztán meg igazán jól "felszívta" magát.
Szvsz valami mágiával tette magát még hatalmassabbá, és amikor ez megszűnt, akkor szinte önmagába esett össze.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258168 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Beleg írta:

Alyr Arkhon írta:

Fyra Ithilwen írta: Nagyon régen történt itt bármi is...
Hát akkor felvetnék valamit:
Angmari Boszorkányúr haverunk arányai nekem nagyon furcsának tűntek. Frodó mellett ugyanis olyannak tűnt, mint egy egyszerű Nagy, és amikor Aragorn jött akciózni a Széltetőn, akkor kb. egymagasak voltak.
Ám amikor Éowynnal harcolt, akkor mintha egy cseppet nőtt volna, legalább is egy akkora buzogánnyal egy normál méretű fickó elég furcsának tűnhetett volna...
Szóval ez megint inkább filmhez kapcsolódik, és nem is igazán a haditudományokhoz (csak annyiban, hogy a gondolatmenetem a buzogányból indult ki), de szvsz egy kicsit fura.


A buzogány szándékosan embertelenül nagy, szvsz azt jelképezi hogy a Boszorkányúr jóval erősebb bárki halandónál.

A bővítettben van erről valami kisfilm vagy mi. Állítólag jóval kisebbel kezdtek, csak PJ mindegyiket leszavazta, míg végül vittek neki akkorát, amit "ucce fogad el", arra meg rábólintott.
A végén még azért odavágta, hogy "én ennél is nagyobbat képzeltem". :)



Igen, ezeket én is láttam, de a kérdésem inkább magára a Boszorkányúrra irányult, mint a buzogányra.

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258163 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:

Fyra Ithilwen írta: Nagyon régen történt itt bármi is...
Hát akkor felvetnék valamit:
Angmari Boszorkányúr haverunk arányai nekem nagyon furcsának tűntek. Frodó mellett ugyanis olyannak tűnt, mint egy egyszerű Nagy, és amikor Aragorn jött akciózni a Széltetőn, akkor kb. egymagasak voltak.
Ám amikor Éowynnal harcolt, akkor mintha egy cseppet nőtt volna, legalább is egy akkora buzogánnyal egy normál méretű fickó elég furcsának tűnhetett volna...
Szóval ez megint inkább filmhez kapcsolódik, és nem is igazán a haditudományokhoz (csak annyiban, hogy a gondolatmenetem a buzogányból indult ki), de szvsz egy kicsit fura.


A buzogány szándékosan embertelenül nagy, szvsz azt jelképezi hogy a Boszorkányúr jóval erősebb bárki halandónál.

A bővítettben van erről valami kisfilm vagy mi. Állítólag jóval kisebbel kezdtek, csak PJ mindegyiket leszavazta, míg végül vittek neki akkorát, amit "ucce fogad el", arra meg rábólintott.
A végén még azért odavágta, hogy "én ennél is nagyobbat képzeltem". :)

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258154 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Fyra Ithilwen írta: Nagyon régen történt itt bármi is...
Hát akkor felvetnék valamit:
Angmari Boszorkányúr haverunk arányai nekem nagyon furcsának tűntek. Frodó mellett ugyanis olyannak tűnt, mint egy egyszerű Nagy, és amikor Aragorn jött akciózni a Széltetőn, akkor kb. egymagasak voltak.
Ám amikor Éowynnal harcolt, akkor mintha egy cseppet nőtt volna, legalább is egy akkora buzogánnyal egy normál méretű fickó elég furcsának tűnhetett volna...
Szóval ez megint inkább filmhez kapcsolódik, és nem is igazán a haditudományokhoz (csak annyiban, hogy a gondolatmenetem a buzogányból indult ki), de szvsz egy kicsit fura.


A buzogány szándékosan embertelenül nagy, szvsz azt jelképezi hogy a Boszorkányúr jóval erősebb bárki halandónál.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.662 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére