Nyelvek és írások

Több
22 éve 3 hónapja #61881 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
11: minque

nullát nem tudom


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61877 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm mindenkinek!
Amanibhavam, tudok angolul, nekifekszem hát.
Mivel láttam a számokat, érdeklődnék a nulla és a 11 után,mivel Ardán tizenkettes számrendszer volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61792 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya ilquennen!!

Hantale len Varda!!
:oops: 4-est én úgy kérdeztem, hogy magát a mondatot, hogy mondanátok! Bocs, hogy nem voltam világos!!:oops:
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61707 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!

Astragan írta: Vagy ha mast nem is, ezt leforditanad sindara vagy quenyara: koszonom neked baratom


Hantale/hantean len nildonya! (Ha a barát ffi)
Hantale/hantean len nildenya! (Ha nő)

hantale - köszönet
hantean - köszönöm
len - neked
nildo - barát
nildonya - barátom
nilde - barát(nő)
nildenya - barát(nő)m

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja - 22 éve 3 hónapja #61706 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Igen, persze! ;)
(legalábbis Quenyául akár én is):
minë, atta, neldë, canta, lempë, enquë, otso, tolto, nertë, cainen
Hurrá, mind stimmel! :D
(a sorszámnevek pedig:)
1. - minya
2. - tatya
3. - nelya
4. - cantëa
5. - lempëa
6. - enquëa
7. - otsëa
8. - toltëa
9. - nertëa
10. - quainëa

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61704 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!

Számok quenyául:

minë - 1,
atta - 2,
neldë - 3,
canta - 4,
lempë - 5,
enquë - 6,
otso - 7,
tolto - 8,
nertë - 9,
cainen - 10

sindául:

min - 1,
tad vagy tâd - 2,
neled - 3,
canad - 4,
leben - 5,
eneg - 6,
odo vagy odog - 7,
toloth - 8,
neder - 9,
caer - 10

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61699 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!


Csak azt szeretném megkérdeznmi hogy le tudtok nekem irní tündeszánokat 1-től 10 ig?

Köszi

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61681 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
feltettem két újabb quenya verset a honlapomra


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61666 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
köszönöm a kedves dicséretet

a tanuláshoz alapvető kérdés: beszélsz angolul? akkor egyszerűbb a kérdés, el kell olvasni Helge Fauskanger 200 oldalas quenya kurzusát: www.ardalambion.com

ha nem, akkor meg kell várni, míg szorgos emberek magyarra fordítják, addig is itt van Svindler oldala:
www.tolkien.hu/misc/quenya


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61658 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amanibhavam:Tudom, hogy mar leragott csont lehet, de igencsak lenyugozve allok nyelvi tudasod elott. bar kontar kerdes lehet, milyen anyagok segitettek ehhez hozza? tudnal parat megadni? Vagy ha mast nem is, ezt leforditanad sindara vagy quenyara: koszonom neked baratom
Az ekezetek hianyaert elnezest, elore is koszonom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61601 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
segit: resta-
segits nekem: á resta nin!


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61473 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ragoran írta: 2:Mi az a kötőhangzó???


A kötőhangzó az a hang, amit akkor használsz, amikor nem tudod a ragot a szó végére illeszteni, mert kiejthetetlenné válik. Pl. a magyarban "szék", többesszám jele a -k, mégsem "székk", hanem szék-e-k.

Ragoran írta: 3:quenyául, hogy vannak a mutató névmások?


ez - sina
ezek - sine
az - tana, enta, yana
azok - tane, ente, yane

Mi a különbség a tana, enta, yana között?

Térben a "tana" és az "enta" használatos. A "tana" általános "az", "enta" a hivatkozott tárgy mind a beszélőtől, mind pedig a hallgatótól távol van. (pl. az a ház ott a távolban.)

Időben mindhárom használatos. A "tana" általános mutató névmás; az "enta" a jövőbe mutat, pl. azon a napon (vmikor a jövőben); a yana ugyanígy a múltba mutat (azon a (múltbeli) napon, az a (múltbeli) király ... stb.)

A mutató névmások olyan szókapcsolatokban használhatók, mint pl. "ez a ház szép", "az a fa messze van". De olyan szituációban, hogy pl. "ez egy ház", "az egy fa" bizonytalan, hogy használhatók-e. Lehet, hogy erre Tokien valami mást talált ki.

Néhány példa a használatukra a QC-ből:

vanda sina „ez az eskü”/vandar sine „ezek az eskük”
nís tana „az a nő”/nissi tane „azok a nők”
coa enta „az a ház” (amott)/coar ente „azok a házak”
aure yana „az a nap” (a múltban)/auri yane „azok a napok”

Ragoran írta: 4:Hogy van az, hogy Ez szép, de nem tárgyra értem, hanem mondjuk a kilátásra???


Ugyanúgy használhatod a "vanima"-t, vagy a "vanya"-t mint más szituációban.

Ragoran írta: 5:Hogy kell quenyául segítséget kérni??


Hát erre nem emlékszem :oops: Pedig vhol benne van itt a topic-ban, röviddel az "átváltozás" előtt.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61439 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: Köszönöm !!

Ragoran: mit irigyelsz, tele volt hibákkal! :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61408 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya ilqunnen!!

1:Dae-elena:irigyellek! Mikor megy ez majd nekem így?? :?
2:Amanibhavam:Mi az a kötőhangzó??? :oops:
3:quenyául, hogy vannak a mutató névmások?
4:Hogy van az, hogy Ez szép, de nem tárgyra értem, hanem mondjuk a kilátásra???
5:Hogy kell quenyául segítséget kérni??
Hantale
_________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61329 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hallgass, gyermekem - Lasto hínanya

lasto híninya - I/1. személyben i a kötőhangzó

Az éj már leszáll; - Mornie alantie;

ez jó

Párnád a csillagos ég. - Quesselya ná usta lintitinwe.

az usta-, az az "ég" mint ige:-) égbolt = helle, ilwe, telimbo, taimie
Quesselya ná helle lintitinwe

Szemedre holdpír, arcodra fény - Orhnenlya Isil, orantalya cale
Hendulyanta Isil, antalyanna cale

or = fölött (elöljárószó)


Álmodj, áldott- Fuma, alya
Á ola, alya

fum- = alszik
ola- = álmodik

Kincs. - Harwe.

Légy jó, te Hold,- Nai mane, Rána,

Ána mane, Rána

nai: ez annyit jelent szószerint: legyen az, hogy... = bárcsak (na + i)

Légy jó, te Éj- Nai mane, Lóme

Ána mane, Lóme

E gyermek álmára nézz- Yéta hínarya olor;

a -rya az 3. sz. birtokos személyrag, ide nem jó

Á yéta olorenna sina híno (birtokos eset)

Szív, halkan dobbanj; ne fújj, te Szél; - Óre, palpa quilde, áva hwesta, víle,

az óre, az inkább átvitt értelemben szív, ha a fizikai szervről beszélsz, az a hón
quilde = nyugalom, csend (főnév)
csendben: talán quildave?

Hón, á palpa quildave, áva hwesta, víle (bár a vile inkább szellő)

Szív álma - Órenya olor
Óreo olor

Kísér. - Veuro.
veuya

veuro az főnév (követő, tanítvány)

namárie,

amanibhavam


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61317 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!

Hoztam vmit, megtennétek, hogy kijavítjátok?
Legelső fordíásom quenyára, szal hóttuti, hogy tele van hibával..

Hallgass, gyermekem - Lasto hínanya
Az éj már leszáll; - Mornie alantie;
Párnád a csillagos ég. - Quesselya ná usta lintitinwe.
Szemedre holdpír, arcodra fény - Orhnenlya Isil, orantalya cale
Álmodj, áldott- Fuma, alya
Kincs. - Harwe.

Légy jó, te Hold,- Nai mane, Rána,
Légy jó, te Éj- Nai mane, Lóme
E gyermek álmára nézz- Yéta hínarya olor;
Szív, halkan dobbanj; ne fújj, te Szél; - Óre, palpa quilde, áva hwesta, víle,
Szív álma - Órenya olor
Kísér. - Veuro.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61287 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Helge Fauskanger elérhetővé tette at Ardalambionon a Tolkien által quenyára fordított két ima, a Miatyánk és az Üdvözlégy általa írt elemzését.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #61167 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
no, David Salo végül válaszolt a régi kérdésre, milyen nyelven is hangzanak el azok a nehezen értheő szavak Móriában a kórusban, meg amikor a nazgúlok lovagolnak: Móriában pseudo-Khuzdúl, a nazgúlok lovaglása alatt pedig Adúnaicra (númenorira) emlékeztető hangzású halandzsa szól


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60356 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: no most akkor mi ebböl a tanulság?

én itt vagyok, irogatok, meg irogatok az elflingre is... ennél többet nem tehetünk. végülis csak játszunk


Tanulság? A szerzőnek nem állt szándékában, hogy ilyesmi is legyen benne... :D (Tolkien után szabadon)

Hogy miért írtam? Én se tudom, kikívánkozott belőlem...

És igen: az igazságnak sok arca van. Ebben a helyzetben is mindenkinek megvan a maga igazsága.

Fő, hogy játszunk!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60353 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ezügyben folyamatos van Helge (és azok, akik úgy általában csak "használni" szeretnék a nyelvet, és ezért minéll több infóra lenne szükségük, mint pl. én) és a VT kiadói között, akik meg azt mondják, hogy Tolkien, Christopher meg az Estate pontosan megszabja, hogy milyen ütemben és hogyan menjen az anyagok feldolgozása és kiadása, egyáltalán nem lenne muszáj Christophernek közszemlére bocsátani Tolkien minden fecnijét, és különben is.
Mint általában, mindkét oldalnak vagyon igazsága.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60350 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mármint az utóbbi években is? Mert H.K. a quenya kurzus elején mintha panaszkodna rájuk...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60349 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ezek többnyire naplójegyzetek, sietősen lefirkantott vázlatok, noteszlapok, levelek, melyek feldolgozása hald, de a dolog természetéből következően lassan (ki kell olvasni a kézírást, ki kell találni, mikor keletkezett, értelmezni, behelyezni stb.)
ezeket a dolgokat a Vinyar Tengwar c. periodika publikálja, úgy évi kétszámos gyakorisággal


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60345 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hm neten olvastam van még 15000 kiadatlan, nem agyonismételt, hanem valami új anyag Tolkienéknél, amit még J.R.R. írt. lehet, ha azt a közönségelé terjesztenék, megenyhülnének a nyelvi korlátozásnál is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60330 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
addig is, amíg el nem készül a Helge-féle nyelvlecke fordítása - ami még jódarabig eltarthat -, valamiféle online tanfolyam? lehetne esetleg a megoldás, de ezt is igen nehéz megszervezni, hogy hogyan, mindenki másképp ér rá meg ilyenek
egyet tudok ajánlani: kérdezz, ami az eszedbe jut, általában igyekszem válaszolni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60318 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tök OFF lesz:
Na bár engem senki nem kérdezett, leírom, hogy hogy is keveredtem erre:
Én először megtaláltam ezt a topikot és megkérdeztem, hogy, hogy van a Jó étvágyat! Én ezt poénból kérdeztem, azon az alapon, hogy úgysem tudnak válaszolni, DE VÁLASZOLTAK! Ezen mindenesetre naon meglepődtem és belegondoltam, hogy nem is oan rossz ötlet ez a tündéül tanulás! Elkezdtem ujraolvasni a topikot, de elég lassan megy és most egy csöppet megfeneklettem, hogy hogyan tovább...
Röviden ennyi...
____________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60262 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
no most akkor mi ebböl a tanulság?

én itt vagyok, irogatok, meg irogatok az elflingre is... ennél többet nem tehetünk. végülis csak játszunk


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60214 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!

Akkor rászántam magam egy hosszabb válaszra. Néhány helyen lehet, hogy off, de alapjában véve, filozófiailag mégis idetartozik. A kérdés: Mi is "motivál" pl. engem a quenya tanulására?

Eredeti hozzáállásom a Tolkien által fejlesztett nyelvekhez: Nagyon jó a Gyűrűk Ura, érdekesek benne azok az idegen nyelvű szövegek, na de azért olyat, hogy valaki csak egy könyv miatt elkezdjen tanulni egy semmire se használható félig kifejlesztett nyelvet? Velem ilyen SOHA nem fordulhatna elő. :D (Tanulság: Soha ne mondd, hogy soha!)

Nem motivált, hogy megtanuljak például eszperantóul, mert azon a nyelven csak nagyon korlátozottan lehet kommunikálni, mivel kevesen beszélik és senkinek se anyanyelve. Nem is éreztem létjogosultságát a mesterséges nyelveknek.

Aztán jött: A FILM

A moziból már úgy jöttem ki, hogy nekem muszáj, létkérdés, hogy megtanuljam egyik, mindegyik tünde nyelvet. Aztán keresgéltem a netem, megtaláltam Helge Quenya kurzusát, elkezdtem olvasgatni és rájöttem, hogy jó lenne, ha nem volnék ezzel egyedül. Újra keresgéltem a neten, megtaláltam az elflinget (nem tetszett, mert SOHA!! nem írogattam levelezőlistákra, mivel nem szerettem igazán a virtuális közösségeket. >> rossz tapasztalataim voltak, bár eddig max. csak olvastam fórumokat, levlistákat. Mindazonáltal a mai napig szimpatikusabb a személyes kommunikáció.)

Megtaláltam ezt a fórumot és rászántam magam, hogy életemben először, minden elvemmel és fogadalmammal ellentétben (Soha ne mondd, hogy soha!) mégiscsak írok ide.

És most itt vagyok! :D Egy csomó pozitív tapasztalattal gazdagodva.

Közben olvasgattam a QC-t. Szép lassan megállapítottam, hogy nem lesz itt folyékony "tünde" kommunikáció. :(

Bár erre a quenya szerintem leginkább csak a szókincs hiányos volta miatt nem alkalmas. A sindarin sajnos nyelvtanilag is túl hiányos.

A motivációm valahogy mégse szűnt meg. Most olyan dolgokat találok érdekesnek, amit sose gondoltam volna, hogy valaha is érdekesnek találok majd. Pl. érdeklődéssel olvastam a fonológiai részt! Hogy én ezt az egyetemen mennyire útáltam! Kínszenvedés volt vizsgázni belőle! Most ellenben érdekelne, hogy hogyan lehet megalkotni egyes zöngés mássalhangzók zöngétlen párját? Meg hogy mennyiben tér el, pl. a távol-keleti hangképzés az európaitól? A mondattan is érdekelni kezdett. Meg hogy milyen logika alapján építkeznek a nyelvek. Hányféle fejlődési irányzat van? Pl. nagyon érdekes gondolat Tolkientól, hogy ennyire eltérőre alkotta struktúrájában a quenyát és a sindarint. Elő tud ilyen fordulni élő rokon nyelvek esetén is? Valahogy nem hiszem, de persze nem tudom...

Gazdagabbá vált ezáltal a világom és én magam is! :D

Nagyon sajnálom, hogy a tolkieni nyelvek továbbfejlesztése ilyen sok ember nemtetszését váltja ki, és hogy még szerzői jogi korlátokba is ütközhet (bár ezzel nem értek egyet!). Ezt már csak azért is sajnálom, mert így szvsz kihalásra vannak ítélve! Ahhoz, hogy egy nyelv, vagy bármi, élhessen fejlődnie kell, és ráadásul ezeket a nyelveket előbb még életre is kellene kelteni! Persze szigorúan tolkieni alapokra épülve, gondosan, megfontoltan, hogy el ne rontsuk! Talán még konkurrenciát is jelenthetnének az eszperantónak. Mindenesetre a könyvek biztosíthatnának egy olyan motivációs háttért, ami tartós utánpótlást biztosíthatna.

Ezek az álmok. A valóság: mindennek gátat szab az, hogy "tiszteletben tartjuk" Tolkien általunk nem ismert szándékát és örököseinek jogát életművéhez. És mire kikerül mindez a szerzői jog védelméből megváltozik a világ és eltűnik talán minden motiváció a nyelvek továbbfejlesztésére. Szomorú vagyok, és nem hiszem, hogy Tolkien bánná, ha életre keltenénk életművét. Mert végülis azért írta a Gyűrűk Urát, hogy legyen egy világ, ahol azokkal a szavakkal lehet köszönteni egymást, hogy:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60078 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Régi keletű a szöveg, éveket koptatott végig, úgyhogy nem tenném rá a fejemet, hogy pontos.Azért köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60047 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ennek nem sok értelmét látom:

Legolas: ez uge sinda név, quenyául Laiqualasse
ar: és
Estel: remény
indo: elme, hangulat, esetleg átvitt értelemben "szív"
indolva: duális birtokos " a mi elménk", mármint a tiéd meg az enyém


biztos, hogy jól emlékszel rá?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60036 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Biztos alap dolgot kérek lefordítani, de a bögyömben van, hogy nem tudom, honnan van a memóriámban: Legolas ar Estel indolva.
Csoportosításod a nyelvekről való...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.417 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére