Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 3 hete #141889 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: A fénytündék szerintem (a szellemvilágon kívül) nemigen ragyogtak vagy fénylettek, azért ez a nevük mert klátták a fák fényét.


De. Tolkien többször is említi, hogy valami halvovány fényt árasztottak. Mikor Pippinék velük vándorolnak. Akkor is írja, hogy úgy érezték, mintha világítanának.


De azt nem írja hogy ez csak a fénytündékre lett volna jellemző. (a Harmadkorra tudtommal nagyon kevesen maradtak Középföldén)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141592 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: A fénytündék szerintem (a szellemvilágon kívül) nemigen ragyogtak vagy fénylettek, azért ez a nevük mert klátták a fák fényét.


De. Tolkien többször is említi, hogy valami halvovány fényt árasztottak. Mikor Pippinék velük vándorolnak. Akkor is írja, hogy úgy érezték, mintha világítanának.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141552 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
MorGul.
Mellesleg Gandalffal beszélgetett, megcáfolta volna, hogy ugyan nem világított...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Frodó akkor már majdnem lidérc volt a Mordul-tőr hatására...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141529 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Eszmélete utolsó maradékával Frodó még hallotta a kiáltásokat, s úgy rémlett, a habozó Lovasok mögött, a túlparton, ragyogó, fehér fényalakot lát; mögötte színtelen apró kis alakok szaladnak, lángokat csóválva, s a lángok vörösen csapnak föl a ködben, mely már-már az egész világot elborítja.

– Én azt hiszem, láttam egy fehéren csillogó alakot, amely nem homályosult el, mint a többi. Akkor az Glorfindel volt?
– Igen, őt láttad olyannak egy pillanatra, a túlparton; ő az Ősszülöttek nagyjainak egyike. Hercegi házból való tünde-úr. Igen, Völgyzugolyban van olyan hatalom, mely Mordor erejének legalább egy darabig még képes ellenállni; és másutt is vannak még ilyen hatalmak. A Megyében is. De ezek, ha minden úgy megy tovább, mint eddig, hamarosan mind ostromlott szigetekké válnak. A Fekete Úr összeszedi minden erejét.

[/quote]

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141518 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli írta: De egyes esetekben igenis ragyogtak, lásd pl. a Brúinen gázlójánál Glorfindelt. Mindjárt keresek idézetet.


Akkor Frodó már a szellemvilágban látott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141517 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
De egyes esetekben igenis ragyogtak, lásd pl. a Brúinen gázlójánál Glorfindelt. Mindjárt keresek idézetet.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141490 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli írta: Nem hiszem, hogy ilyenekkel foglalkoztak volna. A fénytündék alapvetően sugározták a fényt, nekik nem kellett még plusz sugárzás. Szvsz nyakláncnon és gyűrűn kívül nem nagyon hordtak ékszereket. Esetleg karkötőt, de azt sem nagyon tudom elképzelni.
A fülbevalóról már volt szó, és akkor elvetettük, hogy a tündék jobban tisztelik testüket, amit Ilúvatartól kaptak, minthogty kilyuggassák, és nem hiszem, hogy klipszet, vagy akár mágneses fülbevalót és egyéb izéket hordtak volna.


A fénytündék szerintem (a szellemvilágon kívül) nemigen ragyogtak vagy fénylettek, azért ez a nevük mert klátták a fák fényét.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141377 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

_ApocalypiticA_ írta: Tényleg: Vajon a tündék nem tesznek a fülükre fülbevaló helyett valami aranyport vagy ilyesmit??


Ezt én is teljesen marhaságnak tartom, és szvsz kizárt is... :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #141151 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem hiszem, hogy ilyenekkel foglalkoztak volna. A fénytündék alapvetően sugározták a fényt, nekik nem kellett még plusz sugárzás. Szvsz nyakláncnon és gyűrűn kívül nem nagyon hordtak ékszereket. Esetleg karkötőt, de azt sem nagyon tudom elképzelni.
A fülbevalóról már volt szó, és akkor elvetettük, hogy a tündék jobban tisztelik testüket, amit Ilúvatartól kaptak, minthogty kilyuggassák, és nem hiszem, hogy klipszet, vagy akár mágneses fülbevalót és egyéb izéket hordtak volna.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #140025 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nimrodel Melian írta:

_ApocalypiticA_ írta: Tényleg: Vajon a tündék nem tesznek a fülükre fülbevaló helyett valami aranyport vagy ilyesmit??

Bocs, de ez szerintem elég hülyeség. :?


Szerintem nem. (nemigen tudom elképzelni)
Összekenné a hajukat. Nem a finnyásságukra gondolok, de elég hülyén néznének ki ha aranyszín foltos lenne a hajuk. (főleg hogy többségüknek sötét színű)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #140010 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

_ApocalypiticA_ írta: Tényleg: Vajon a tündék nem tesznek a fülükre fülbevaló helyett valami aranyport vagy ilyesmit??

Bocs, de ez szerintem elég hülyeség. :?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #140007 Írta: _ApocalypiticA_
_ApocalypiticA_ válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én el tudok képzelni Arwenen egy nyakláncot vagy egy fülbevalót. De pl. Legolason legfeljebb valami csillogó kis valamit.
Tényleg: Vajon a tündék nem tesznek a fülükre fülbevaló helyett valami aranyport vagy ilyesmit??

Az ördög soha nem alszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #140005 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nimrodel: Nem, nem volt mindig sötét. Nagy Zölderdőnek hívták, és csak Harmadkor 1050 körül borult homályba, ekkor kezdték Bakacsinerdőnek nevezni, miután Szauron Dol Guldurban rejtőzött el. (Lásd pl. Függelék.) Az erdőtündék kelet felől érkeztek oda, meglehetősen régen: mint moriquendek, a Nagy Utazás idején ők itt álltak meg. (Bár kezdetben az erdő déli részén éltek - a későbbi Dol Guldur környékén -, később kénytelenek voltak északabbra költözni.) A sindák (akikből a királyaik lettek, pl. Oropher és Thranduil) pedig nyugat felől, Lindonból jöttek vissza, a Másodkor elején.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #139997 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
[size=9:ibkjj3ln]Talán nagyon hülye kérdés, de:[/size]
Hogyan jutottak el a tündék Bakacsin-erdőbe? És miért pont egy ilyen sötét és "gonosz" helyet választottak? (Vagy nem volt mindig ilyen?)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #139236 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát, ezzel kapcsolatban is több változat van, nem tudhatjuk biztosan, hogy hol töltötte a Másodkort Galadriel és Celeborn (meg persze az sem egyértelmű, hogy Amroth a fiuk volt-e...).

Az egyik változat szerint, miután Eregionban a Mírdain fellázadt ellenük (Szauron hatására), Galadriel Lórienbe ment, de Celeborn Eregionban maradt (mert nem akart átmenni Khazad-dúmon). Miután Galadriel elhagyta Lórient, Völgyzugolyban élt egy ideig, és ott találkozott újra Celebornnal, utána pedig Belfalasba mentek, egészen pontosan a később Dol Amroth-nak nevezett részre.

A másik változat szerint, amelyikben Amroth nem Galadriel és Celeborn fia, hanem Amdíré, Celeborn Eregion bukása után Lórienbe vezeti a tündéket, Galadriel pedig Lindonba megy Gil-galadhoz. (Megint másik változat szerint mindketten Lórienbe mentek, Amroth-hoz.) Utána pedig némi vándorlás után Imladrisba mentek, és végül onnan tértek vissza Lórienbe Amroth eltűnése után.

Szóval Lindonról csak egy változat tesz említést, és csak Galadriellel kapcsolatban... A különböző változatok viszont egységesnek tűnnek abból a szempontból, hogy Lórien után Völgyzugolyban éltek egy ideig, ahol Elrond ugye feleségül vette Celebríant...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #139227 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Addig Galadriel és Celeborn Lindon alsó részében éltek és ott segítettek kormányozni Gil-Galadnak...


Köszi :wink:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #139221 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Addig Galadriel és Celeborn Lindon alsó részében éltek és ott segítettek kormányozni Gil-Galadnak...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138854 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem azért hordtak ékszereket, gondoljunk csak a filmre... :roll:

Engem Lórien kormányzása érdekelne. A Gyűrű kereséséből emlékszem, hogy Galadrielék fia, Amroth uralkodott egy ideig, de addig mi volt Galadriellel és Celebornnal :?: :roll:

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138524 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Azt idáig nem tudtam, hogy a Glorfindel a másik reinkarnációja... De ez, hogy lehetséges? :oops: Auzt tudom, hogy a tündék Mandos csarnokaiból visszatérhetnek egy idő múlva ha elég időt töltöttek ott. Itt is ez a helyzet?


Igen. Tolkient nagyon foglalkoztatta G. személye, a kialakult inkonzisztencia (pedig akkor a Szilmarilok még meg sem jelent). G-ről részletesen olvashatsz a HoME XII. kötetében.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138518 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azt idáig nem tudtam, hogy a Glorfindel a másik reinkarnációja... De ez, hogy lehetséges? :oops: Auzt tudom, hogy a tündék Mandos csarnokaiból visszatérhetnek egy idő múlva ha elég időt töltöttek ott. Itt is ez a helyzet?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138418 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ilsa írta: tünde és szakáll??? :arrow: tűz és víz
egy élebevágóan :wink: fontos kérdés :
a tündéknek lehet fülbevalója? és ha igen, akkor bármennyi? vagy náluk ez nem szokás?


En el tudom kepzelni. [size=9:2rm4tp1h]Amugy nem muszaj kilyukasztani a fulet a fulbevalohoz:en pl. klipszet hordok, ha olyanom van.[/size] Mondjuk sok fulbevalot en sem tudok raalmodni egy tundere. Vmi apro, csillogo, semmikepp sem kihivo.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138340 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ő az egyetlen, akiről tudunk.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138262 Írta: Ang
Ang válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Kösz. Morquende-sötéttünde megfelelőt ismertem calaquende kiesett... :oops: :oops: :oops:
Szóval akkor Glorfindel az egyetlen példa a reinkarnálódásra vagy vannak mások is...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138257 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ang írta: Bocsi de kik azok a calaquendek?
A másik: Glorfindel ugyanaz a Glorfinedel aki lezuhant Gondolin elestekor és meghalt? Vagy egy másik?

A calaquendek a fénytündék: a vanyák, noldák és telerek, akik Amanba mentek, és látták a Fák fényét. (A sindák helyzete vitatott, mert ők közvetlenül nem látták.)
Glorfindelt mi újjászületett tündeként szoktuk kezelni, de a Gyűrűk Ura megírásakor még nem volt ugyanaz. Tolkient viszont zavarta ez, és élete utolsó éveiből maradt fent olyan írása, amiben a két Glorfindel ugyanaz... Részletes magyarázatot találsz az Encyclopedia of Ardán, ha tudsz angolul: www.glyphweb.com/arda/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138255 Írta: Ang
Ang válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Bocsi de kik azok a calaquendek?
A másik: Glorfindel ugyanaz a Glorfinedel aki lezuhant Gondolin elestekor és meghalt? Vagy egy másik?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138043 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nimrodel Melian írta: Ha jól emlékszem, Glorfindelről a Könyvben valaki azt mondta, hogy a látható és a láthatatlan világban egyaránt "létezik". Van még más tünde (vagy egyéb lény) is, akire ez igaz? Mi határozza meg ezt a tulajdonságot? Vagy ez minden tündével automatikusan így van?


A calaquendek mind ilyenek.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138016 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha jól emlékszem, Glorfindelről a Könyvben valaki azt mondta, hogy a látható és a láthatatlan világban egyaránt "létezik". Van még más tünde (vagy egyéb lény) is, akire ez igaz? Mi határozza meg ezt a tulajdonságot? Vagy ez minden tündével automatikusan így van?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137997 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Sil írta: Azt tudjuk, hogy a noldák pl. imádták az ékszereket (persze kivéve az aranyat), de én valahogy róluk sem tudom elképzelni, hogy szándékosan kilyuggassák a testüket, hogy beleakasszanak egy fémdarabot... :roll:


Egyéb test ékszerekről nem is beszélve... :P Egyet értek veled, Sil. A tündék jobban tisztelték a testüket (ahogy minden más Eru által teremtett dolgot), minthogy ilyet tegyenek magukkal. Szvsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137973 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Azt tudjuk, hogy a noldák pl. imádták az ékszereket (persze kivéve az aranyat), de én valahogy róluk sem tudom elképzelni, hogy szándékosan kilyuggassák a testüket, hogy beleakasszanak egy fémdarabot... :roll: (Meg mondjuk a tetoválás sem összeegyeztethető a bennem a tündékről élő képpel...)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.699 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére