Élménybeszámolók

Több
20 éve 9 hónapja #131298 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Százezer üdvözlet!

Kedves Vic!
Igazság szerint nem értek egyet Veled: szerintem azért nem voltak sokan, mert nem volt jó sajtója a rendezvénynek, ráadásul Salgótarján nem az a világváros, ahol ilyesmit zökkenőmentesen le lehetne bonyolítani.
Tudod, az egyik ismerősöm még ott volt azokon a HungaroConokon, ahol még nem volt külföldi vendég, csak leült az a néhány rajongó a magyar írókkal, és átbeszélték az egész napot, nem voltak konkrét programok, csak nagy-nagy punnyadás a teraszon, és beszélgetés.
Ehhez képest a kevés embernek hatalmas mennyiségű programot nyújtottak, és ezért nagyon kevesen voltak szinte mindegyik előadáson. Az állandó variálgatások miatt pedig sokan nem tudták megnézni azt, amiért jöttek.
Tudom, a LEPen még nem vettem részt, csak nézőként, de az sokkal olajozottabban működött, ott nem maradt el semmi. Tanulhatnának tőlünk :wink:
Puszi: Míriel

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131287 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Léli, egészségedre! Látom nagyon megfáztál. Mi lenne ha bekapnál egy-két ATHELAS-t? :evil3:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131279 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Üdv!

16 óra alvás után kicsit kábán ugyan, de már éberebben, mint tegnap, megpróbálom leírni az emlékeim nagy részét.

Szerda:
Próba Belegnél Vecsésen. Cabi báci :D (avagy hogyan kell jól férjhezmenni by Beleg) A kutyáik nagyon aranyosak, de majdnem megakadályozták a rendes próbát (egyiküket sajnos be kellett zárni). ATHELAS! Beleg zeneösszeválogatása RULZ! Rohanás a vonathoz... ami késik. Ordibálás a járdán, az úttesten, a pályaudvaron... a másik irányba menő vonat után: Héj! Nem akarnál elvinni Budapestre? Naaaa. Légyszi! elmegy Ezt még megbánod! Megjegyeztem a rendszámodat! Kardozás miközben a vonatra várunk. ATHELAS! Búcsúzás Belegtől (Haldír!!!). A vagon kiürítése... :D (pedig mi csak elvoltunk magunkkal...) Elválás a Nyugatiban: "Léli! Te merre mész?" "Metró" "Akkor én nem" Pedig jogosan voltam felháborodva azon, hogy senki nem képes nekem ATHELASt hozni :D

Csütörtök:
Szrencsére nem annyira hajnali kelés (csak 6-kor keltem fél 5 helyett), mert előzőnap bementem a nagymamámhoz (eredménye: egy kupac kaját csomagolt nekem, amit Kriszanával ketten ettünk meg :) ). Találkozó a Keletiben (Vénia, Kenza, Even és Rayan). Felszállás a vonatra. Jé, Finwe is itt van. ATHELAS! Éneklés a vonaton, avagy hogyan kell kiüríteni a kocsit 2. része :D Megérkezés. Irány a McDonald's: forró tea mellett vártuk Észiéket. Megérkeztek. Irány a kb. 100 méterre lévő művház, hogy bejelentkezzünk. Megérkezünk. Pókék már ottvannak. Várunk... "Ugye ti vagytok az MTT-sek?" "Igen" "Akkor nektek kéne rendezői kártyát kapnotok. Ezt csak azok nem tudják, akik adni fogják..." (Kb. ez volt végig a 4 napon, de az tény, hogy megpróbáltak mindent megtenni azért, hogy nagyjából rendben menjen minden) Jelentkezés a másnapi élő szerepjátékra ("Lányok, ugye jöttök" "Mi?" "Igen. Ugye jöttök?" "Mire?" "Szerepjátékra. Ugye jöttök?" "Az meg mi?" "Mindegy, csak gyertek" "De miaz?" "Nemtudom, de azért jöttök"). ATHELAS!

Péntek:
'Hajnali' kelés (7 óra) hogy az infopultot 'megnyissuk'. Előtte reggeli vásárlása (Nem Tesco gazdaságos!). Kávéházi beszélgetés David Prowse-zal... Beszélgetés a különböző figurákat áruló srácokkal (akik ugyan alig ismeri a GyU-t, de azért majd fellátogatnak ide hozzánk :) ). SÚék előadása előtt pár órával, Dín: "Beülhetek az infopultba? Meg kéne írnom az előadásomat..." De úgy hallottam, végül jó lett, gratula! ATHELAS! "SÚ! Ugye szeretnél Faramir lenni a színdarabban?" :D Ebéd a menzán: "Jé, olyan ismerős az a pasi" "Az David Prowse" Átöltözés a próbára. Brandír parókája! A főpróba előtt a színházteremben még tart valakinek az előadása. "Eru, kérlek, fogd be a száját" Brandír (Aragorn jelmezben (Beleg pedig nazgúlként)): "Beleg! Menjünk ki, és támadjunk rá" Végül magától elhagatott a pasas. Főpróba MTT-s nézőkkel (és kíváncsi operatőrrel (szvsz helyi TV)). A papírok sosem abban a sorrendben vannak, mint kéne... ATHELAS! Próba után éneklés, hogy maradjon-e az Aragorn-song (maradt! :) ). "Addig nem vagyok hajlandó fellépni, amíg valaki nem hoz kaját!" (merthogy mi nem mehettünk ki) Fellépés: bakimentes (csak a hangteknikus rontott el egy számot), tökéletes, felülmúlhatatlan, eddigi legjobb teljesítményünk! Gratula! (Visszatapsoltak minket! olyan jó volt 8) ). Jelmezben lementünk az előtérbe (fényképek, autogrammok (komolyan!)). ATHELAS! Majd jelmezben vissza a szállásra (Különböző felkiáltások közepette). Élő szerepjáték RULZ!!! (aki játszott: szóljon nekem, és elküldöm a Titkos Naplókat (Elanor: ezek a szerepjátékhoz kapcsolódó naplók (gróf úr, Jimmy és a pap). Te is játszottál?)) Éjszakai tábortűz. Éneklés. "Jé, az David Prowse" Beszélgetés a szerepjátékos srácokkal. Fényképezés az éjszakában vakuval :twisted: 5 óra alvás

Szombat:
Újabb beszélgetések. Ingázás a szállás és az infopult között. Ancalimonék érkezése (Míriel boszorkánysága :wink: ). A már említett Titkos Naplók készítése Evennel és Kenzával (vagy Véniával??? sose tudom, melyikőtök melyik :oops: ). ATHELAS! Riport David Prowse-zal, ergo sorfalat kell ülni, hogy ne zavarjanak. SÚ fényképgépe lemerül. Gyors ötlet: az én gépemben majdnem teljesen új tekercs film van, azt az MTT szolgálatába állítom (mázlitok volt, hogy nem mentem el Varda és Ancalimon előadására) (habár ezt is élveztem (és mostmár hívhatom magam az MTT hivatalos fotósának! 8) )). A Titkos Naplók folytatása. Utána életveszélyes kísérlet: irány a tábortűz (mivelhogy ott azok kezébe nyomtuk a Napókat, akik az élő szerepjátékban az adott karaktert játszották). De mint kiderült, az aggodalmunk alaptalan volt, nagyon tetszettek nekik az írások (cserébe (inkábbbosszúból) megígérték, hogy majd ők is adnak valamit...). ATHELAS! Egész éjszaka beszélgetés a fiúkkal (néha éneklés (amit meghallottgak a többiek is, és emiatt nem tudtak aludni... :D de Evennel ketten lepipáltuk a Star Trek-eseket!), logikai játékok :D , fogadás (illetve mint utólag kiderült, teszt)). Aztán egy beszólás: "Minha kezdene világosabb lenni". "Akkor már minek elmenni aludni?"

Vasárnap:
Még mindig beszélgetés a tábortűznél. "Vajon mikor nyitnak a boltok?" Kis séta Salgótarjánban. Reggeli a Hotelben hármasban. Infopult - majndem elaludtam közben. Pakolás, lecuccolás az infopulthoz... ATHELAS! Ebéd Evennel (Nagyon jó volt (nem a kaja :wink: )) SÚ felkért, hogy menjek vele az inrejúra 8O Éneklés hárman-négyen teljes torokból a bejárat táján (jól visszahngzott :D ), hogy el ne aludjak a riporton. Várakozás a vonatra. ATHELAS! Vonatút haza. 5-en ülünk egy 4-es helyen. Brandír pont úgy ül, hogy fényképezni lehessen (Gumipók pedig pont nem). Beszélgetés hazafelé. 'Szerepjáték' Jimmyvel (én csak el szerettem volna kérni a jegyét, hogy megnézzem... végül 1 órával később ideadta). Megérkezés, búcsúás :cry:

Ahogy Even mondta, még soha nem voltunk egymáshoz ilyen közel. Örülök, hogy ez az egész megtörtént.

A beszámoló tudom, hogy hiányos, de még nem igazán tudok gondolkozni. Majd talán lesz még egy kiegészítés.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131265 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Hali mindenkinek!

Tarján forevör!
A banda isten, ha a rendezvény maga nem is, de mi összeszokottak és szervezettek voltunk, mint mindig =)
A színdarabosok zseniálisak, ez már a Sci-Fi Napon is látszott. Reméljük, még sok hasonló előadást megérünk =)

Neveket nem említek, mert biztos kihagynék valakit, de mindannyiótokat nagyon szeretlek, és köszönöm ezt a pár csodaszép napot, ti tettétek nagyszerűvé.

És örültem a zongorának =)))
Tokajban (és utána táborban) találkozunk! Jóóó zsúfolt ez a nyár =)

Csók, Rayan

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131239 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Végre kipihentem a négy nap fáradalmait. Nem értek egyet Míriellel, mert azt leszámítva, hogy a HungaroCon fő szervezői részéről voltak hiányosságok – melyeket a legnagyobb segítőkészséggel próbáltak orvosolni és pótolni – messze nem nevezném a rendezvényt csődnek. Én nagyon jól éreztem magam és biztos, hogy ezzel nem voltam egyedül.
Az MTT-s programokat az előadók a tőlük megszokott profi színvonalon tartották meg és Evenstar előadása is csak azért maradt el, mert számomra érthetetlen okok miatt nagyon kevesen jelentek meg a Con rendezvényein, és abból is sokan a párhuzamosan futó programokat választották.
A színi előadás fergetegesen sikerült (sokan szabályosan vinnyogtak a nevetéstől a hátsó sorokban). :bounce: A technikai háttér sokkal jobb volt, mint a Sci-fi napon és még próbálni is tudtak Belegék.
Emellett pozitívumként még mindenképpen meg kell említenem, hogy PR-film és több interjú is készült velünk/rólunk és számos rajongói klubbal barátkoztunk össze. 8)
Az info-pultosok összeszokott, rutinos csapata hozta a szokott formáját. :itscool:
Az tény, hogy folyamatosan szerveződtek át a programok időpontjai, helyszínei az érdeklődés alakulása miatt és ezért néha nem lehetett tudni, hogy mi mikor és hol lesz. :confused2:

Míriel, ebben az egész Con-ban nagyon sok ember nagyon sok és nagyon lelkes munkája van benne. A tiétek is.
:roll:

Én igazából azért mentem le, mert az előadások érdekeltek, nem az info-pultban akartam ülni, mégis sok előadáson nem tudtam ott lenni a rohangálások miatt. Ennek ellenére nagyon jó szájízzel jöttem el onnan, mert mi mindent megtettünk annak érdekében, hogy jól sikerüljön az MTT részéről ez az egész.

A Star Wars fanclub-osok pedig, akiknek igazán érdekük lett volna ott lenni, tehetnek egy szívességet. :down: (Én is SW rajongó vagyok és remekül kávézgattam David Prowse-zal helyettük is. :twisted: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131219 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Jajj, a kupacbanalvasrol jut eszembe.
Keszen van az a nehany kep amit Szegeden a legutobbi konferencian csinaltam. Foleg a kupacbanalvos labakrol van szo :D
Ma bescannelem es felrakom, szolok ha megvan :D

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131213 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Ej, kupacbanalvás... és én megint kimaradtam... :)
De: holnaptól éjszakai fürdőzések a Tiszában! :D
Ha valaki velünk akar jönni holnap, hívjon a 30/2364413 vagy a 20/2083367 számokon, hogy együtt vegyem meg a vonatjegyeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131183 Írta: Míriel
Míriel válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Százezer üdvözlet!

Nos, maga a rendezvény, úgy, ahogy volt, pocsékra sikeredett. Fejetlenség, szervezetlenség, kevés ember, csőd...
De az MTT pultja: egy maroknyi lelkes, kedves, humoros ember, akik összetartanak, és szeretik egymást...
Nagyon jó volt Veletek, eltekintve attól, hogy néha senki nem jött el velem enni. Köszönöm a nagy beszélgetéseket, elsősorban Finwének, Kriszanának, Evennek, Rayannak, Póknak, Brandírnak, Dínnek, Ulmónak és Minervának, Kenzának, Véniának, Lélinek, és persze _Neonak és Morganának (éljenek az Útitársak!) és sajnálom, hogy Galadhdal, Beleggel, Aranymaggal és Elanorral alig tudtam szót váltani, és SU, az a beszélgetés is kevés volt :cry:
Jók voltak a házimozivetítések (Piercing: Boromir feláll: It's a gift!; a táncos anime, az Animátrix), és jók voltak az előadások, főleg a nyelvi labor (tényleg olyan volt, mint egy nyelviskola), a paródia, és SU-ék... Even előadása sajnos elmaradt, de majd legközelebb...
A kockamánia, az Athelas, a fényképezés... A tetoválás, a lejmolási rekordom megdöntése a szívjóságotokból, a kupacbanalvás, a fárasztó poénok, az árusítási siker...
A jelenlévők mentális képe valahogy úgy festhetett, mint a csomózós játék. Mindenki fogja valaki kezét, és a kör(ök) összeér(nek).
Gyönyörű napjaink voltak, bár el-elkeseredtem ezen-azon.
Szeretlek Benneteket: Míriel

Úgy érzem, tele van a szám földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131173 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Léli!!!!

Ugye a naplókat majd közzéteszed???? V legalább küldjétek el priviben!!! :twisted:
És majd ugye még meséltek, h mi volt, miután elmentünk?

Én is írok majd beszámolót, amint összeszedem magam 8)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #131141 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Üdv!

Nagyon jó volt a HungaroConon együtt lenni veletek!!! 8) :D :bounce: :dance:

Most csak egy rövid összefoglalót, mert már vagy 40 órája nem aludtam...

Szerda - színdarabos főpróba, avagy hogyan csináljunk hülyét magunkból teljes Vecsésen (ordibálás a vonat után, csak úgy a levegőbe...)

Csütörtök - hajnali kelés, összefutás Finwével a vonaton, a kocsi kiürítése énekléssel, eső...
Megérkezés a műv. központba, várakozás, türelem, "Ugye ti vagytok az MTT-sek?", fénykép, várakozás... türelem...
A szállásba költözés - a koleszhoz vagy 40 lépcsőfok vezet fel. Kavarodás a hálózsákosokkal.
A Gyűrű Szövettségének az ebédje :D

Péntek - reggeli infopult... 8O Belegék érkezése :D
"Eru, könyörgom, fogd be a száját..." c. ima a színpad hátterében a _még mindig_ előadást tartó egyénre utalva...
Próba a színpadon (amit a kamera is vesz 8O )
Előadás! - nagy siker :bounce: :deal: :aragorn1:
Élő szerepjáték - (azt hiszem) megváltoztatta az életem :) Ja, és harmadikok lettünk! 8)
Tábortűz :D

Szombat - semmi sem jön össze, aminek kéne, vagy nem kéne...
ja, de: Varda és Ancalimon megérkezik és az előadásuk sikeres :wink:
Titkos naplók gyártása Evennel és Kenzával :D :lol:
Tábortűz - RULZ! (az éjszaka alvás nélkül, kevésbé (de megérte :) ))

Vasárnap
ebéd Evennel - mit mondjak? Páratlan élmény volt 8)
Riport SÚval... de velem is??? (kellett valaki a színdarabosokból).

:arrow: Teljes torokból énekelni az Aragorn-songot különféle helyeken és -létszámban: mindig és mindenütt élvezetes :D

Hazafelé - 5-en is elférünk egy 4 főre kiosztott helyen :)
Even alszik... vagy nevet :D
Brandír rossz helyen ül - pont a fényképezőgépemmel szemben úgy, hogy ő ezt nem tudja.
'Szerepjátékozás' Jimmyvel :D (avagy "megnézhetném a vonatjegyedet?")

Részletesebben majd holnap
Léli

Ja, majdnem kifelejtettem: Hozzon valaki ATHELAST!!!

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130715 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nima: én komolyan gondoltam. És azért montam Lándzsarázót (Shake spear e), mert Rómeó és Júlia ötlött fel bennem, csak a tiéd "élettel" teli volt. De egy huszonegyedik századi emberhez a huszonegyedik század nyelvén kell szólni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130709 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nima!
Nem is kellett egy órát várni a kajára, max felet! igenis siettem!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130697 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Helló emberek!

Na, mégis netközel, jöttem áradozni. Bár ti már megtettétek helyettem. :wink: Csak azt tudom mondani, hogy még most is elfoglaljátok 2-3. gondolatkörömet... :wink: Jajj, de jó volt! Ennyit az őszinte véleményről.
Állok a villmegállóban. +40 fok árnyékban. Odajön egy fiú: bocsi, nincs nálad Gyu könyv? Értelmes válasz: Nincs. -De hát ha nem volt! Attól függetlenül még rájött, h egy csapatra várunk. :) Ő volt Leguan. Jönnek a többiek, puszpusz, át a szigetre. És akkor... érzelmi görcsök... Szofi a nyakamba borul, mikor megtudja a nevem. :cry: :cry: Utána fű, Lassi, meleg, körkérdés. No meg cigilejmolás, pénzkoldulás szimpatikus bácsi Unicumvásárlási céljából, no és van-e ragtapaszunk. Kiemelném azt a hosssssszúúúúú kb. 1 órát, amíg kajára vártunk... :P :D A legjobban az tetszett, h mikor nagy tiltakozásomra Telco felolvasta egyik pocséknak gondolt /az is/ versemet, kijelentette,h... szebb, mint Shakespeare. Sztem csak poénnak szánta, de nagyon jól esett. :cry: Főleg, h az nekem nem is tetszik. A második versem, amit fölolvasott nálam a szürke átlag kategóriába tartozik, ő viszont sokkal többet goondolt-érzett bele, mint én és olyan, de olyan meghatóan olvasta azt a selejtet, h TOTÁL elérzékenyültem. Lassan ránkesteledett, indultunk haza. És lemaradtam Boromir /ki is volt, Arnold Shwarczy? No meg Steven Seagal=Aragorn :twisted: / haláláról! A fenébe! Na nem baj, majd jövő héten. :wink: Ami nekem csak csütörtökön vagy pénteken jó. :?
Remélem, még sok ilyet művelünk!

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 9 hónapja #130655 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sziasztok Drágáim!

A tegnapi margitszigeti verses tali 1szerűen...fantasztikus volt!!
Az utolsó pillanatban úgy alakult,hogy mégis el tudtam menni,ugyanis kiderült,h ma mégsem tudok adminisztrációs okokból vizsgázni :P
Szóval :D Két jegybeírás között netezgetve a fórumon rátaláltam 1 beírásra miszerint...A TALI!!!Teljesen kiment a fejemből(mivel úgy volt,h vizsgázom és ezért nem me7ek)!Nagyon megörültem a brilliáns logikával kikövetkeztetett tényállásnak,miszerint NINCS VIZSGA-VAN TALI!!!! :lol:
(Még a második jegybeírást is ellógtam,h odaérjek,1 lányra hagyva az indexem :twisted: )
Szokásomtól(és félelmemtől) eltérően,ismét viszonylag pontos voltam :D
A szigeti bejárónál az árnyékban két gyanúsan tolkienista-kinézetű(ismerősnek tűnő :) )leányzó üldögélt-de azért gondolkoztam 1 sort,mire odamentem.Kiderült,h Galadh és Sesy azok :D .Aztán befutott Mau,majd a másik nagyobb csoport és Telcontar is :P .Elindultunk a sziget belseje felé,de végül mégsem a szökőkútban,hanem 1 félreeső játszótéren vertünk tanyát,1 fa-utóbb vándorlónak bizonyuló-árnyékában,amire persze Mau.Galadh és Telcontar rögtön fel is mászott :) .Letelepedve rögtön körbe ültünk,és én az ezután következő zavart-megilletődött csenden felbátorodva rögtön magamhoz is ragadtam a szót :twisted:
Volt körkérdés-özön,felolvasás-Maunak és Telcontarnak hála,angolul is :P -fordítás- és sajátvers-kritizálás,no meg persze poénkodás (és Leguánembernek köszön7ően a Harry Potter 5.kötete is körbejárt-mivel mi nem vagyunk kirekesztőek más őrületekkel szemben sem :D ).A hosszúra nyúlt ülést Telcontarral 1 kis mászókázás-,csúszdázás- és hintázásból álló fittnesszprogrammal szakítottuk meg :P .Némi táplálék magunkhoz vétele után folytatódott az 'ülés',majd-sajnos már Nima,Elanor és Aranymag nélkül :cry: -továbbindultunk a sziget túlsó vége felé.Útközben Galadh sikeresen rávette Telcontart,h játssza el nekünk Boromir halálát.A megsebzett harcos haldoklása olyan élethűre sikerült-szvsz-,h én 1 idő után már nem tudtam rajta nevetni( :arrow: mint kiderült,Telcontar színészkedett is,csak abbahagyta :!: ).Az árpád híd előtt Galadh és Leguánember is elhagyott minket,így 4en maradtunk Telcontarral,Mauval és Cueddóval.(Leguánemberről kiderült,h van leguánja :!: )Mielőtt még elhagytuk volna a szigetet,a Dunaparton ülve kiasztrologizáltuk Cueddót az orkán erejű szélben,így kiderült,h ő is halak,az aszcendense pedig vízöntő.A hídon át vezető úton,melynek végén konstatálnom kellett,h én a másik oldalra akartam menni,még beszélgettem 1 jót Telcontarral külön is.Hazafelé a HÉVen pedig a költőtérsaktól beszerzettekkel tápláltam szellemem 8)
Nagyon jól éreztem magam;jó volt látni is azokat,akiket innen a fórumról már megszerettem.Nefrát,Arlithot és Laurelint hiányoltam leginkább-na de lesz még verses tali a Margitszigeten... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130646 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Jaj, még kihagytam a festQs tali egyik vicces kis jelenetét, midQn Telcontar Legolas lába között matatott.. És az ilyesmiket, mint: "Frodó ú, én most ráülök a fejére!"; "Most akkor Samu üresfejü, vagy telifejü?"; "Na nemá, ember így nem tartja a karját! Ugyan, az egész társaság tök kretén ódon áll, nem mindegy?" Jó volt na:)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130615 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Finwével megnéztük pénteken a Bábokat. Szívből ajánlom mindenkinek, életem egyik legnagyobb filmes élménye volt. Azoknak, akik szokták olvasni a gondolatok topicot (esetleg írnak is bele) különösen érdekes lehet, mert olyan kérdéseket boncolgat, amiről mostanában beszélgettünk ott. Pld. hogy hogyan töri szét a nyers valóságtapasztalat a hagyományos történetsémákat, hogyan adja át a helyet a sors és a szerelem fogalma valami elementáris de megfogalmazhatatlan léttapasztalatnak. De ha vkit ennyire nem hoz lázba a filozófia, a képek miatt is érdemes megnézni, mert mindezt fájdalmasan szép képekben meséli el Kitano.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130609 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Verses tali!
Egyszerűen nehéz megfogalmazni mi minden történt! Annyira szupi volt!
Szofi lehidalásai, a körkérdések, a versolvasgatások, beszélgetések!
Úgy érzem elindult valami, és úgy örülök, hogy ennek a tagja vagyok!
Köszönöm a mai napot mindenkinek aki ott volt! És örülök, h megismertem olyanokat akiket eddig még csak
beszélgetésekből ismertem!
Csatlakozom Elanorhoz: ennél jobb nem lehetett volna!
KÁÁr hogy el kellettt mennem korábban!!!!!!!!!

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130607 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sziasztok :wink:

A mai verses tali naon jó volt, én naon jól éreztem magam :D (azt hiszem, ez látszott... tudok amugy normális is lenni, most nem jött össze :oops: :oops: :D ). Galadh részletesen beszámolt mindenről... így még annyi, hogy örülök, hogy megismerkedhettem oanokkal, akikekkel eddig nem találkoztam, és a közös vers naon rulz lett... :roll:
Szal köszi mindenkinek!! :D :D

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130606 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Elanor: Nem reményt lelek a tarisznyámban?????
Mind1. Szóval:

Ma volt a versestopic tali, minden kis költő, aki nem jött, sajnálhatja!

Miután reggel háromnegyed ötkor kikászálódtam az ágyból, nem voltam épp élettel teli, és végigaludtam a vonatutat a Balaton felé. Miután kemény három órát lent voltam, direkt egy korábbi vonattal jöttem haza, hogy a színművespróba végét elcsípjem. A Keletiből rohantam át a Margitszigetre, mint később kiderült, tök feleslegesen, mivel a próba elmaradt…
Mind1. Felhívtam Elanort, aki a változatosság kedvéért megint késett, és elindultam a villamosmegálló felé megnézni, van e ott gyanúsan álldogáló személy. Miután egy darabig én is gyanúsan álldogáltam, egy még gyanúsabb egyén elindult felém, és megkérdezte, hogy véletlenül nem vagyok e mtt-s, és hogy véletlenül nem a verses talira jöttem e. De. Mivel az általatok dedikált táska volt nálam, amit elől Morgana, Míriel, Sil, Rabyn ésatöbbiek aláírása díszített, szerencsésen megtaláltuk egymást Sesyvel.
Aztán elindultunk árnyékot keresni, amikor odajött Szofi, aki nem nagyon akart először megismerni az új hajszínem miatt. Aztán párszor elmondta, milyen k*rva meleg van, és leöntötte magát vízzel, majd a buszmegállóban valakitől cigit kunyerált. Már épp mentem keresni újabb emberkéket, amikor befutott Mau, ezért együtt mentünk (Mármint Mauval, mert Szofi drágám fel nem állt volna a padról.). Mikor feljöttünk az aluljáróból, kisebb felvonulás fogadott bennünket Elanor, Aranymag, Cueddo, Leguánember, Nima és Dez személyében. Az utóbbi kicsit részeg lehetett a Hegyirabló-féle tábortüzezésnél, mert már elfelejtette, hogy a keresztanyám. Hogy így összeverődtünk a puszi-puszik után elindultunk törzshelyünkre, a játszótérre, közben találtunk egy Telcontart is (vagy ő talált meg minket?), aki persze csak azokat a dolgokat felejtette el elhozni és egyáltalán Gumipóktól elkérni, amire tegnap hősiesen rávettem. Miután jól megnéztem magamnak Cueddót, rájöttem, hogy Ring-bearernek nincs igaza, mert tényleg nem nézek ki úgy, mint Cueddo lányban…
Aztán gyönyörű verseket olvastunk fel a világ legtehetségesebb költőitől, Szofi mindenkitől csórt párat, aztán dicsértük és kritizáltuk egymást, és haragudtunk Nefrára, amiért nem jött.
Aztán éltem egyik legjobb élményében volt részem, mert költöttünk együtt egy gyönyörű, csodás verset! Aztán megéheztünk, ezért elmentem a boltba és hoztam finom kakaós és túrós sütit, chipset és gyümölcslét, ami reméljük nem kátrányból készült, Mau állításának ellenére.
Aztán a gonosz Sesy és méggonoszabb Dez otthagyott bennünket. Hm!
Naggyon tökjó volt, sikerült Nimával beszélnem, sőt, az elején pár szót Sesyvel is tudtam váltani, viszont sajnos Cueddo nem nagyon volt elemében, hacsak nem a közös vers költését nézzük. Nimának, Elanornak és Aranymagnak sajna mennie kellett, ezért föltápászkodtunk, és elindultunk az út fele. Ott elváltunk lányaimtól és szomszédasszonkámtól, és befelé battyogtunk, a rejtett vadonba :D . További értelmes játékok: ki milyen fa lenne… Voltunk páran nyírfák, aztán volt tölgy, hárs…, aztán gyütt egy viszonylag tisztásnak nevezhető hely.
Ott Telco eljátszotta Boromir halálát, szereposztás: Telco-Boromir, Leguánember-Aragorn, és nekem jutott az ork megtisztelő szerepe. :D Mendegélés közben rájöttem, hogy fél tíz, és nekem otthon kéne lennem… Aztán szavaztunk, hogy merre kéne menni. Szofi végre szerzett magának cigit, úgyhogy nem akart utánaszáguldani az éppen arra járó 26-os busznak. Mi viszont Leguánnal ezt megtettük, úgyhogy puszi nélkül ott kellett hagyni az emberkéket :) .
Nem baj, Szofi közben úgyis szépeket mondott nekem, hogy szeretgetni való vagyok, meg hogy tündérmanó, meg… ööö… ilyesmi. Szóval a két hősi futó felkapaszkodott a buszra, majd élénk beszélgetésbe kezdett Timothy szerelmi életéről :D . Aztán leszálltunk a Margithídi megállónál, búcsút integettünk egymásnak :D , és hazamentünk.

RÖVIDEN ennyi történt :D :D :D :D :D

Pussz, Gal

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 9 hónapja #130604 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Ma délután a Margit-szigeten meg lett tartva a tolkien.hu történetének első verses talija. 8)

Nem ide tartozik, de muszáj elmondanom (tudjátok, az egóm 8), h ma van a névnapom. Hát ennél a talinál szebb ajándékot el sem tudok képzelni! Szipp...

Had említsek meg mindenkit név szerint, aki ott volt, mert én úgy érzem, hogy mindenki teljesen egyenrangúan vett részt ezen a talin, mégha voltak, akik kicsit többet beszéltek, voltak, akik kicsit kevesebbet. Tehát, köszönöm, hogy eljöttetek: Szofi, Telcontar, leguanember, Cueddo, Mau, Nimashilin, Galadh, Dez, Sesy, Aranymag!

Valahogy így képzeltem volna el egy tökéletes verses talit 8) most nem tudok konkrétumokat írni, ha rágondolok, akkor egy hatalmas érzés-halmaz jut eszembe... eszembe jut egy-egy vers, egy-egy érzés, mondat... úgy érzem, mindenki hozzátett vmit ehhez a találkozóhoz. Úgy mint a mi kis versünkhöz 8) amit betennék ide, ha nem baj... Mau majd beteszi a Versekhez, remélem, nem bántjátok, ha én meg ide, tehát:

Eltévedtem

Mondaian tágas terek,
Messze visznek őrült szelek.
Bármi lesz is, nem feledek,
Égbolt szárnyú madár leszek.
Öröklétben gyökerezek,

Honom a fény, és az egek.
Tarisznyámban reményt lelek,
Kérdésekre nem felelek,
Elkerülnek az emberek,
Tó tükrében mosolyt lelek.

Otthonomból tűz vezetett,
Elmém feszül: gyötört keret,
Nyakamon kidagadt erek,
Szívemben éj, sötét hegyek,
Nem volt senkim, aki szeret.


Ha vmit nem jól írtam, akkor javítsatok ki!!! Azt nem írtam oda, h melyik sort ki írta, mert nekem nincs meg mindenki, majd Mau 8)

Szóval ez a tali fantasztikus volt, muszáj megismételnünk újra és újra. KÖSZÖNÖM!!!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130585 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
de azt nem mondtad mit festesz

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130575 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Bocsánat, hogy egy kicsit késve, de nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hétfői festegetést! :) Köszönöm, hogy eljöttetek és segítettetek, az elkészült (tényleg profi) munkát meg úgyis megcsodálhatja előbb-utóbb mindenki :)

Nodlee, Telcontar: eszembe jutott :!: (ilyen is van...) a Rime of the Ancient Marinert Coleridge írta :D


Arwena: én mondtam cseten... [size=9:2lqtee2c]tessék, így figyeltek reám:)))[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130564 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
mért nem szóltatok hogy festés lesz

sissee mondta hogy valamni lesz de azt nem hogy mien csak annyit hogy megy festeni

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130563 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sziasztok!

Hú, én is nagyon élvezetem a tegnapi festést! (Dodiee: még1szer 1000 puszi az sms-ért! ;) )

Laurelen, Augustíne, és mindenki, aki előbb elment, nagyon hiányoztatok utána! /De főleg fizikai valótokban! :twisted: /

Szerencsére már tiszta vagyok, de ahogy ma felkeltem, minden porcikám fájt.:)

Már sok mindent leírtatok, de azért még jutott eszembe:
:arrow: Fagyievés nyalókával!->felejthetetlen!
:arrow: Mezítlábas festegetés->Nudlee lába :D
:arrow: Vándorlás a nap elől
:arrow: Kupi a réten-> egy néni kutyát sétáltatott, és mondta, h a kutyája rendet rakna:P

Szal nagyon-nagyon jó volt!!! Pussz mindenkinek érte!

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130548 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Melyanna: valamelyikünk eltette, ez biztos, de hogy ki?!

Izé, nem ide kötődik, azért leírom a tegnapi nap poénját: épp sétálok (azaz metrózok) haza némi közszolgálati rohangászás után, mikor Újpest-központban közli egy mellettem álló néni, hogy "ne tessék felszállni a villamosra, tessék odanézni!" Majd meghaltam a nevetéstől, a mellettem állók meg néma döbbenettel bámulták szegény sínt, ugyanis kb. egyméteres hupli tornyosult az út közepén - az történt, hogy tegnap rohadt meleg volt, az okosok meg nem locsolták az utakat - a fém meg tágul ugye: szegény sín derékba' hajlott :lol: Szal végül hazabuszoztam.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130535 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Sziasztok,

kicsit OFF leszek...

Némi fáziskéséssel :? rá kellett jönnöm, hogy a Szt.Iván éj/ Líthas ünnepen elhagytam egy kicsi, bájos, piros bográcsot (kártyások az elején! abból cseresznyéztünk!!!)

Ha esetleg valamelyikőtöknél feltűnik, óóóóriási örömöt szereznétek, ha visszajuttatnátok (a táborban v. bármi másképp...) :look:

Hannon le, mellyn nin...!!!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130510 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Nagyon jó volt a mai festegetős tali, bár a lelket kisajtolta belőlem a nap, tiszta kosz vagyok, meg festék, és rendesen megutáltam a szürke színt:)) remélem nem barmoltam el nagyon a képet ;)
rulzz:
:arrow: sok ember kis helyen
:arrow: ásványvíz(még melegen is..)
:arrow: a kivágandó fejek kisminkelése:)
:arrow: Telcontar légitársaság:))
:arrow: barna szín kikeverése(csodálatos rothadt mocsárszín lett..)
:arrow: fűnyírós pasi:)))
:arrow: "Fuss Forest, fuss!"
:arrow: szökőkútban kezet mosni:)
:arrow: Ja, hogy ezt ecsettel kéne?

És még sok minden, az egséz nap, haláliak vagytok!!!:)) sok puszi, a répa legyen veletek, és adjő!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130476 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Na, újra itthon. Tök jól (csak kicsit fáradtan) éreztem magam ma a festegetős-talin. :D Haláli nagy poénok voltak, és egyedül azt sajnálom, h nem tudok festeni. :( :cry: Kicsit előbb elmentem, de megérte, mert beugrottam a Westendbe mozizni, és láttam a Londoni csapás előtt a pirates of the Caribbean (aki még nem tudná, ez Orli új filmje) trailerét, úgyhogy az adrenainszintem a felhőket súrolta... :eek2: 8O :o :up: :hello: Naszóval mindent köszönök!
Amúgy azt nem mondtam, h a Palatinus jobb, mert a Római fürdő tényleg tisztább, sokkal jobb a csúszda, és a forgóhullám (vagymi) is jobb. A palán viszont több medence van (köztük egy hullámmedence), és finomabb (és olcsóbb) a lángos, és van vattacukor. Na, kb. ennyi. Ja, és a palán van 1 tahó kabinosnéni. :wink: Szóval nemtom, melyik a jobb, majd megyünk mind2 helyre.
Mogy: te gyere akkor a rómaira! :D
Na, sok pussz mindenkinek!

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130460 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Felülmúlhatatlan élmény volt a lelkes kreatív népséggel GYU fellowship paravánt festeni!!!
Igazán! sajnos most túl fáradt és koszos vagyok hogy bővebben kifejtsem, de bízom a többiekben... :mrgreen:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #130456 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Élménybeszámolók
Pala v Római? Hát milyen kószák vagytok ti? 8O ;) Az erdélyi havasokból lecsorgó hegyi patak, az khirály! Nincs is annál jobb, mint 5 fokos vízben vízesés alatt zuhanyozni... 8) :itscool:

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.736 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére