Gondolatok

Több
21 éve 10 hónapja #64826 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sil! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! :D :D :D :D :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64820 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta: Blake!!!

Jaj de boldog vagyok! Imádom Blake-t!
[...]
Please help me! Ha valaki esetleg tudna mondani egy netes címet, ahol találok Blake verseket magyarul, annak nagyon-nagyon hálás lennék!

Hát, nézzük csak:
gopher://gopher.mek.iif.hu:7070/11/port ... irod/blake
www.nexus.hu/blake/vers1.htm
www.hmg.hu/iskola/dramai/blake.htm
:)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64747 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Ha felvesznek abba a gimibe ahova szeretnéjk menni, akkor talán már 1 év múlva jöhettek! És meghívom az egész fórumot! 8)

Akkor helyesbítek gyorsan: :D :D :D
:wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64710 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Blake!!!

Jaj de boldog vagyok! Imádom Blake-t! A festményeit és a verseit is! :D
Nagyon jó végre olyan emberekkel találkozni, akik nem csak bambán bámulnak a semmibe, ha meghallják a nevét!
Svin', Cica! Ti vagytok az én embereim! Valahonnan egyszerűen muszáj szereznem magyarul egy Blake kötetet :!: Angolul kettő is van, de fordítást sehol sem lehet találni. :cry: Please help me! Ha valaki esetleg tudna mondani egy netes címet, ahol találok Blake verseket magyarul, annak nagyon-nagyon hálás lennék!
Tomb Rider! 8O Jesszus... Ha már valamihez kötni kell, akkor:
Blake :arrow: Huxley :arrow: Doors :wink:

"Ha az érzékelés kapui megtisztíttatnak,
a dolgok végtelen valójukban tűnnek majd fel..."


(Bocsi az esetleges pontatlanságért, ez fejből ment. :D )

Írországgal kapcsolatban:
Igen-igen! Szerencsétleneket nagyon sokat cibálta a történelem! Legalább olyan viharos a múltjuk, mint nekünk, magyaroknak. Az pedig külön fáj, hogy az emberek általában semmit sem tudnak róluk. Pedig lenne mit...
Mindenesetre akit esetleg érdekel a Tma, annak tiszta szívből ajánlom Leon Uristól a Szentháromság c. könyvet, ami az egyik nagy kedvencem!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64675 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok

Svindler írta: Blake szamomra igen kedves kolto. A verset tenyleg o irta, bar en nem ismerek olyan forditast mint amit Te ideztel.
Kalnoky forditasa igy hangzik:

Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent
S egy percben élj évezredet.

William Blake: Az ártatlanság jövendölései (részlet)


Svin: én ismerem azt a fordítást. Általában a ballagási szalagokon szokott rajta leni; nekem is azon van. De most kerestem meg itthon William Blake egyik kötetét (Yavanna: nekünk is megvan, mint utóbb kiderült :wink: ), és abban az van, amit Te írtál!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64597 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ma láttam a Kardhal című filmet. Nagggyon jó!!!!! Nézzétek meg, érdemes! Ja, és a 9. kaput Johnny Deppel! A Halálsoront láttátok? Az egy milyen jó film még!!!! Na, most még több száz sirály filmet fel tudnék sorolni, de inkább nem teszem! :lol:
Darkman: Biztos tanulságos!
Fíriel :) Voltatok már a Terror házában?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64588 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Tényleg (viccen kívül) el se tudjátok képzelni milyen rendik vagytok! :wink:
Egyébként olyan rossz most nézegettem a Titanic könyvet, és teljesen elborzadtam, mert rájöttem, hogy az emberi gyarlóság ölt meg nem udom hány száz embert! :( Meg kéynelemből: Sokkal többen elférhettek volna a mentőcsonakokban, de nem 1. osztályú hölgyek kényelmesen utazzanak!! :x :cry:
Kényelemből is több, mint 300-an haltak meg! :cry:


Szióka :)

Én pedig megnéztem tegnap az HBO-n az " Angyal a lépcsőn" c. filmet, amely a 2. világháború idején játszódik, az ír Dublinban, a nyomornegyedben. Hááát, azt az álszent várost, azt a felfogást, azt az életet! Ilyenkor komolyan haragszom a világra. Hogy nem tesz semmit. Hogy hagyja éhezni az embereket. Hogy kényelmesen elvan. Bezzeg amikor a szocializmus kirántotta a gazdagok alól a szőnyeget, akkor aztáb volt rinya. Amint megkapták, bele se gondoltak, hogy netán ők is ezt tették és még teszik most is az ártatlan tudattalan szegény emberekkel.

:(

Üdvike

D.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64570 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jim Jarmusch? akkor Törvénytől sújtva, Tom Waitssel és John Lurieval...

Blake, szegény, tényleg töbet érdemelne, mint egy Tomb Raidert


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64560 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring: Én is megyek a premierre! És számíts majd nagy tapsviharra!!!!! :)
Én, ha felnövök, egy utazási irodában fogok dolgozni! Megtanulok 3 nyelvet, és bejárom az egész világot! :D
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64535 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tényleg (viccen kívül) el se tudjátok képzelni milyen rendik vagytok! :wink:
Egyébként olyan rossz most nézegettem a Titanic könyvet, és teljesen elborzadtam, mert rájöttem, hogy az emberi gyarlóság ölt meg nem udom hány száz embert! :( Meg kéynelemből: Sokkal többen elférhettek volna a mentőcsonakokban, de nem 1. osztályú hölgyek kényelmesen utazzanak!! :x :cry:
Kényelemből is több, mint 300-an haltak meg! :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64523 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez őrület. Itt lobbyzok jobbra-balra, hogy meg tudjam nézni ezt a filmet (Dead Man), de senki sem akar tudni róla...
Erre négy nap leforgása alatt ketten is emlegetik. :D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64521 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső írta: Sajnos, hogy kitől van azt elfelejtettem :? , azt hiszem valami William Blake-től vagy ilyesmitől...


valami William Blake-tol vagy ilyesmitol... ??!??!?! :evil:
Blake szamomra igen kedves kolto. A verset tenyleg o irta, bar en nem ismerek olyan forditast mint amit Te ideztel.
Kalnoky forditasa igy hangzik:

Egy porszem világot jelent,
S egy szál vadvirág az eget,
Fogd föl tenyeredben a végtelent
S egy percben élj évezredet.

William Blake: Az ártatlanság jövendölései (részlet)



Amugy szomoru, hogy mondjuk egy Tomb Raider film kell ahhoz, hogy egy ilyen vers ismert legyen...

Ha mar Blake es film, akkor sokkal inkabb Jim Jarmus: Dead Man cimu filmje Johnny Depp foszereplesevel. Ott ez avers tobbszor is elojon, csak a veget idezik (Minden ej s napon pedig lesz ki bura szuletik ... )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64502 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső:eeegen,William Blake.Az idézet a Tomb Raider című film miatt is vállt ismerté.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64454 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Ring!
Jól vigyázz, hogy kiket hívsz majd meg az első előadásodra! Gillz tapsolásától még a halottak is feltámadnak (nem mintha ez zavaró lenne egy premieren) és ha Batti is úgy tapsol, ahogy az asztalt csapkodja, akkor szét fog esni a színház!
Azonban neked lesz a leglelkesebb közönséged! Akár milyen rossz színészek is játszanak majd melletted (mert az hogy NÁLAD jobbak egyszerüen nem lehetnek, az bizti :wink: ) mi feszült figyelemmel nézzük az előadást. Ebben már van tapasztalatunk az alakulóülés után. Különben is mindenki Rád lesz kiváncsi!
A szünetben meg MTT-tag toborzást tartunk a közönség soraiból, egy nagyon híres színésznő :wink: (TE) segítségével.
Szerintem így gondolták számodra a jövő zenéjét! Meg aztán Illúvatarral is dumcsiztam tegnap a sorsodról. Bár nekem is olyan szép jövőm lenne mint neked! :D

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64413 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring!

Varunk a filmes topic szineszei kozott is, ki ne maradjal :wink:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64322 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Ring-bearer színésznő lesz majd. Én is szeretnék majd ott lenni a premierjén. :wink: Bár attól tartok, ez még eléggé a jövő zenéje. :cry: "
Kedves Sil!
Jövő zenéje????????????? És síros fej?!
No, teljesen elszontyolodtam! (no, azért nem komolyan... :wink: )
Ha felvesznek abba a gimibe ahova szeretnéjk menni, akkor talán már 1 év múlva jöhettek! És meghívom az egész fórumot! 8)
(Brisa: neked külön meghívót is küldök! :wink: )

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64200 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fíriel írta: Milyen premierre???? Én is én is én is! Világosítsatok fel! :lol:
Tényleg, olvastam egyszer, hogy egy tünde-magyar szótárt csinál valaki. Van ilyenről még szó? Vagy megint hülye vagyok, és félreolvastam? :oops:
Fíriel :)

Ring-bearer színésznő lesz majd. Én is szeretnék majd ott lenni a premierjén. :wink: Bár attól tartok, ez még eléggé a jövő zenéje. :cry:
Tünde-magyar szótárból több is készül. A quenya-magyar szótár amanibhavam honlapján elérhető: drstrange.cjb.net/
Sinda-magyar szótárat (és nyelvkönyvet!) pedig, ha jól emlékszem, Gumipók ígért őszre, könyv formájában. Már alig várom! :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64196 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mielőtt még átvonulnátok a Találkozásokba, arról van szó, hogy Ring színésznő szeretne lenni, és Darkkal (meg velem is 8) ) beszélt erről. Majd úgy 10 év múlva lesz esedékes ez premier. (De ha előbb, rögtön szólj, Ring! :wink: )

Fíriel: Gumipóknál érdeklődj.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64187 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring Bearer én is szivesen látnálak. Sőt többet mondok, valszeg az egész MTT (már akinek az időpont nem kizáró) kíváncsi rád. Mi is lesz ez?
Meg fontolandó lenne átmenni ezzel a témával valamelyik találkozós topikba.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64182 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Milyen premierre???? Én is én is én is! Világosítsatok fel! :lol:
Tényleg, olvastam egyszer, hogy egy tünde-magyar szótárt csinál valaki. Van ilyenről még szó? Vagy megint hülye vagyok, és félreolvastam? :oops:
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64077 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring, ha engem nem hívsz meg a premieredre, megsértődöm. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64056 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső írta:
"szintén agyvérzésben meghalt az anyukája"
Ne írj ilyeneket, mert az egyik barátnőmnek agyvérzése volt, és már kigyógyult, de én mégis nagyon féltem!
Darkman írta:
"Mikor lesz az első előadásod? :D "
Meghívlak, mindenképp az első Premieremre jó? :D
Mindjárt küldöm a verseket!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63919 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én eddig 2x voltam ballagáson (mint sorfal, nem mint ballagó), és én is 6osztályosba jutottam, mint Fim(érdekes, hogy ebben a suliban a 6osztályosok a leghülyébbek :D :D )
A halállal kapcsolatban nekem is egy idézet jutott eszembe, most ajna nemtudom pontosan idézni, mivel az emlékkönyvem másnál időzik.. :wink: de kb az, mint amit Fim írt:"Sírva jössz a világra, és körülötted mindenki mosolyog. Igyekezz úgy élni, hogy mosolyogva távozz el a világból, és körülötted mindenki sírjon."

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63917 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ballagás: eddig 2x ballagtam, az elsőt tulajdonképpen végighumorkodtuk . Másodsyor egy kicsit megszédültem, kék, meg előtte képes voltam lightos Led Zeppelint hallgatni, de mihelyt az osztállyal voltam, felszáradta az arcom. A ballagást végigvigyorogtuk Micimackóval. :twisted:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63873 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ja, és láttam egy szép idézetet egy ballagási tablón:
"Egy homokszemben lásd meg a világot,
Egy vadvirágban a fénylő eget,
Egy órában az örökkévalóságot,
(és?)Tartsd a tenyeredben a végtelent!"

Sajnos, hogy kitől van azt elfelejtettem :? , azt hiszem valami William Blake-től vagy ilyesmitől...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63869 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bár én még nem ballagtam, és csak 12.-ben fogok, mert nyolcosztályosba járok, úgy gondolom, normális, ha az ember szomorú, hogyha ballag. Hiszen - főleg ha a 12.-es ballagásra gondolunk - utána már jobban a maga lábán kell megállnia, véget ér a "gyerekkor". És általában van az osztályból egy jó vagy legjobb barátnő, nem? Attól is el kell búcsúzni, meg a többiektől, a sulitól... De erről majd részletesen beszámolok, mert hétfőtöl táborba megyünk, azután az unokatesóm 8.-os ballagására, úgyhogy majd meginterjúvolom őt... :wink: Csak az a kár, hogy most kb. júni 23-24-ig nem tudok majd jönni emiatt... :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63852 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem mmég nem volt ballagásom, mert nem jártam ki az ált. sulit, hanem elmentem 6oszt gimibe-eddig sajnáltam hogy nme volt ballagásom de most hogy tudom hogy ez ilyen szomoru dolog...

a halálrol eszembe jutott egy idézet, nem tudom hol hallottam és kitöl

amikor születtem nevetett a világ,sirtam én
amikor meghalok sirjon a világ, nevetek én

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63739 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én csütörtökön ballagtam!!!!!!! Rossz volt nagyon, de nem sírtam! Az osztályfőnököm majdnem elbőgte magát, néhány szülő és két osztálytársam is sírt. Én megúsztam, szerencsére. Olyan rossz volt, amikor belegondoltam, hogy soha többé nem fogok idejárni, nem találkozom a kedvenc tanáraimmal, és a padomra sem rajzolhatok soha többé! Körbe kellett menni az összes felsős tantermen, és közben énekeltük a Ballag már a vén diákot, a Régi mesékre-t, és még sok mást. Olyan rossz érzés volt, hogy a kisebbek szokatlanul komoly arccal, ünneplőben néztek minket, én meg elfojtottam magamban a fájdalmat. :cry: De az élet megy tovább, ugyebár!!!!!!! :)
Nekem is meghalt a mostohanagypapám, úgy 5 éve. Nem sírtam, és tulképp nem is sajnáltam Őt. Nem szerettem, mert soha nem ölelt magához, amikor találkoztunk, mindig megszorította a kezem, ami úgy fájt. És egyáltalán nem szeretett, soha nem gondolt Rám, soha nem hívott fel a szülinapomon, azt sem kérdezte meg, minden rendben van-e, kicsim. Nem hiányzik. Ez lehet, hogy szívtelenül hangzik, de nehogy azt gondoljátok, hogy egy szívtelen tuskó vagyok! Emlékszem, amikor az anyai nagypapám rosszul lett, mindenki ki volt borulva. Meg akkor is, amikor a Bátyám elájult az előszoba kövén reggel. :( Úgy megijedtem, nem lehetett tudni, mi történt vele. Utána egy kicsit sírtam a suliban, pedig mint kiderült, semmi baja sem volt. Makk egészséges! :) Remélem, a szeretteim örökké élni fognak!!!!!!! :)
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63723 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a ballagáskor csak azért voltam szomorú, mert a tizenkettedikesek közül sokan sírtak. Őket nagyon sajnáltam, de azt tudom, hogy jövőre, ha én ballagok, abszolút nem fogok sírni, mert gyűlölöm ezt az iskolát, ahova járok.
Közeli rokon halála még nem történt mifelénk, de a család barátai közül sajnos egyre többen hagynak itt minket. A haláltól magától egyébként nem félek, és nem is akarok sokáig élni, viszont ha halált látok, akkor egyszerűen iszonyat fog el. Még bogarak, állatok maradványaitól is. (Halott embert hálaisten még nem láttam.) Épp tegnap volt egy buli egyik osztálytársnőmnél- persze majdnem mindenki csontrészeg volt, és az egyik lány hasba rúgott egy másik lányt. Félóráig vérzett, és mozdulni nem bírt a szerencsétlen. Ketten pátyolgatták, mi meg a másik szobában szintén félig bőgve próbáltuk vigasztalni a "tettest", aki nem is emlékezett a dologra, és annyira kétségbeesett, hogy hangosan sírt, pedig soha nem is sírt előtte. Rettenetesen ijesztő tudat volt, hátha vmi nagy baj lett, azért ha vkit hasba rúgnak, nem szokta megúszni kis sérüléssel... szerencsére ő megúszta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63718 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amikor nálunk a nyolcadikosok ballagtak, sokuk sírt, és nagyon szomorú zene szólt nálunk is.
Nekem szerencsére még nem volt olyan élményem, hogy valamelyik közelebbi rokonom meghalt volna. Amikor a nagypapám meghalt, még egészem kicsi voltam. Ja, de mégis csak volt egy. A másik nagymamámék Csurgón laknak, és egyszer elmentünk hozzájuk. Ott élt náluk a dédmamám is. Nagyon szerettem a dédmamámat, és amikor odamentünk, miután üdvözöltem a nagymamámat és a nagybátyámékat, rögtön rohantam a dédmamám szobájához. Már elég öreg volt, és mindig a szobájában szokott üldögélni. Most is oda mentem, hogy köszöntsem őt, de nem találtam. Visszanéztem a mamámra, és megkérdeztem tőle hogy hol van a dédmamám. Ő meg elkezdett könnyezni, és akkor anyukám bevitt egy másik szobába, és elmagyarázta, hogy a dédmamám meghalt. Akkor már idősebb voltam, kb. 6-7 éves lehettem, és már megértettem mit jelent a halál. Akkor nagyon szomorú lettem, és egész délelőtt sírtam. Az öcsém akkor még csak 3 éves lehetett, és ő még nem értette. Megkérdezte miért sírok ennyire, és én nem tudtam megszólalni sem, annyira el voltam keseredve. Nagyon szerettem a désimamámat, és nagyon szomorú voltam amiatt, hogy itthagyott minket. A temetésén nem vettem részt, még kicsi voltam hozzá, azt mondták anyuék. De szerencsére a másik dédmamám még él, és itt lakik velünk, meg a másik nagymamám is.
Remélem ők még sokáig fognak élni!
Sziasztok

Lúthien Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.545 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére