Gondolatok

Több
21 éve 10 hónapja #63686 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem nemrég halt meg a keresztapám :(
Szörnyű volt..és a legrosszabb az volt hogy nem mehettem ki a temetésére....
Én az ilyen dolgokat (halál búcsúzás stb) nagyon komolyan veszem....
Tegnap volt a ballagás és én sírtam....igan sírtam....és sírtak a többiek is...és hogy miért?
Nem tudom....részben azért mert a 8.-osok elballagtak (nagyon szerettem őket) részben azért mert a legjobb barátnőm jövöre más suliba megy részben azért mert az igazgató olyan szomorú dolgokat mondott (a 8.-osok szétszélednek stb.) és részben a zene miatt.
De olyan szomorú zene volt...de tényleg.....
Jajj....teljesen depis lettem....aztán felmentünk az egyik barátnőmhőz és emlékeztünk.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63663 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Gondolatok
Képzeljétek,tegnap voltam egy buliban és pont a közepén hívták fel az egyik lányt,hogy haldoklik a nagypapája.Teljesen kétségbeesett,úgy sajnáltam szegényt!Egy óra múlva jött az újabb telefon,hogy sajnos vége.Mindenki nagyon szomorú volt,még most is teljesen depressziós vagyok emiatt.Nem hisze,hogy hamar fogom kiheverni,pedig nem is ismertem szegényt.Olyan borzasztó lehet,ha valakinek valamilyen hozzátartozója távozik el....Nekem szerencsére még élnek apukám szülei,anyukámét pedig nem is ismertem.Hálisten' eddig kimaradtam az ilyen "élménybôl"....

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63654 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
A halott test igazán nem szép látvány.Én sajnos több temetésen is voltam már,és volt olyan ahol a halott testét meg lehetett pillantani.Nem igazán ajánlom senkinek az ilyen élményt :( .Szörnyű így látni egy rokont vagy egy ismerőst.
Ahogy Kincső is mondta lehet hogy már nekik a "jó".Én buddhista szemlélettel élek,de még így sem könnyű.Viszont legalább van valamiben reménykedni...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63643 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső: részvétem nagypapád halála miatt. Tényleg szép lehetett a szórásos temetés.

Áldjátok a szerencséteket, ha még nem láttatok halottat testközelből. Én sajnos már láttam egyszer, véletlenül munkából hazafelé menet. Ott feküdt szerencsétlen a járda mellett, letakarva fekete fóliával, rendőrök körülötte. Borzasztó érzés volt (apám épp kórházban volt, műtétre várt, ezt nagyon baljós előjelnek gondoltam :cry: ). Nem tudom hozzá lehet-e szokni az ilyen látványhoz.

Robotok: Finduliasnak igaza van, a robotok soha nem tudnának helyettesíteni egy igazi sportolót (bár most Zidane helyett elkelt volna egy focizó robot :) ), vagy bármilyen embert.
A Klónok támadásában Obi-Wan mond egy érdekes dolgot: "Ha a robotok gondolkodni tudnának, mi már nem lennénk itt". Ez a gondolat sok helyen előkerül könyvekben, filmekben. Pl. Dűne: a Butleri Dzsihad tiltása "Soha ne építs gépet az emberi elme hasonlatosságára". És akkor egyre többen kutatják a mesterséges intelligencia megvalósításának lehetőségét. Biztos, hogy jó nekünk, ha a gépek megtanulnak gondolkodni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63642 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én sem láttam még halottat, pedig voltam a nagypapám temetésén :( , tavaly májusban, de az urnás volt, olyan, hogy az urna tartalmát egy szökőkútszerűséggel szétszórták. Nagyon szép volt... A nagypapám matematikát tanított az egyetemen, és az ottani egyik barátja, meg egy temetős ember mondott beszédet. Szépek voltak, vszeg az is meghatódott, akinek nem a nagypapája volt... Engem csak az zavart, hogy az a temetői ember nem is ismerte őt, csak a leírtak és elmondottakból... :roll: Na mindegy.

Képzeljétek - nem mintha egy vidámabb témára váltottam volna :cry: - tegnap tudtam meg, hogy az egyik kb. velem egykorú ismerősömnek a sakk klubunkból a napokban meghalt az édesanyja. :cry: Ez még azonban nem minden: a régi klubunkban (ahova a húgommal ez előtt jártunk), volt egy lány, akinek szintén agyvérzésben meghalt az anyukája (ő nálom 2-3 évvel idősebb), és a bátyja idén, pontosan két évvel a tragédia után öngyilkos lett! És még egy ember meghalt a környezetemből agyvérzésben: ebben a tanévben valamikor januárban a történelemtanárnőnk! De legalább utána nem maradt árva... Én sokkal jobban sajnálom a Marcit és a Zsuzsit :( meg a családjukat, mint azokat, akik meghaltak. Hiszen nekik már "jó"... :?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63621 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én még sosem voltam temetésen, nem tudom, hogy reagálnék, ha egy igazi halottat látnék. A legtöbben a bulvárban nagyon élvezik, de ha megtörténik velünk vmi szörnyűség, az gondolom, mindjárt más... Erről tényleg nem tudunk rendesen beszélgetni, egyszerűen nincs alapunk hozzá. De inkább ne is legyen...
Fin: csak ne szidjuk a robotokat! :) Most éppen Asimovot olvasok, és meg kell mondani, állati jó fejek! :) Imádom Daneelt :mrgreen:

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63545 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem hiszem, hogy a részvét hiánya lenne itt a fő tényező. A mai emberek egyszerűen nem tudják, hogyan viszonyuljanak a halálhoz. A halál ma egy szenzációs hír a tv-ben, vagy a bulvármagazinokban. Láttatok ti már halott embert igaziból? Gondolom, nem sokan. Én sem, még koporsóban sem. Ahogy Amani írta, régen a halál természetes folyamat volt. De nem csak az, ahogy lezaljott, hanem az is, ahogyan viszonyultak hozzá. (Nagyon jól írja le ezt a folyamatot Polcz Alaine több a halállal foglalkozó könyvében.) És ezért van szükségünk arra, hogy baleseteket lássunk. Ez is segít kapcsolatba kerülni saját magunkkal. Kicsit valóságosabbá tenni a világunkat, ami már kezd teljesen virtuálissá válni ( Most hallottam, hogy 2050-ben egy robotválogatott le fogja győzni az emberekből álló focicsapatot. :? Ki a fenét érdekel egy robot?! Hogy helyettesíthetné Zidane-t, vagy Beckhamet? )

Igaza van Yavannának abban, hogy itt mi nehezen beszélhetünk gyilkosságokról, hiszen nem tudjuk átélni, milyen lehet egy olyan szituban lenni. Talán egy terapeuta tudná ezt jól elmondani, aki gyilkosokkal foglalkozik.

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63527 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
OK! Az öreg nénit hanyagoljuk! De a pár sorral lejjebbi hozzászólásom folytatódik egy másik történettel. Ott aztán nem ingerszegény környezetből származó emberek voltak, hanem fiatalok, középkorúak vegyesen.
Ott aztán nem volt részvét!

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63481 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Szóval nem tudom, de mostanában úgy érzem, hogy nem létezik a Sors csak a Véletlen. Talán ezért bizonytalanodok el, hogy nekem nem az a Sorsom, hogy színésznő legyek (mert mindenáron az szeretnék lenni, halál komoly!!!), hanem mi van ha jön véletlen egy kocsi elüt és meghalok? Vagy mi van ha olyan mélyponton vagyok, hogy öngyilkos leszek, és meghalok? Akkor az volt a Sorsom,h ogy meghaljak?
És ami sorsot hiszek , hogy színésznő leszek az nem is a sorsom?


Szia leendő színésznő :-)

Csupán annyit mondanék neked, s mindezt tapasztalatból tudom, s a szívem legmélyéről kívánom, hogy színésznő legyél:
A sors nem holmi független dolog, ami a te tudtodon kívül, és az akaratod semmibevételével befolyásolja az életed. A sors te magad vagy. Te, és csakis te egyedül döntesz a sorsod felett. Az van, amit szeretnél. S ha hiszel benne, meg is kapod.

Mikor lesz az első előadásod? :D

Üdvike

Darkman

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63476 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerencsére a mi baráti körünk olyan, mintha mind testvérek lennénk (csöpp. nyál :) ), egyszerűen NEM TUDUNK megbántódni egymáson, semmiképpen. Eléggé testvériesen viselkedünk, vitatkozni szoktunk, de ez mit sem változtat a barátságunkon. j, amúgy 10-en vagyunk a baráti körben :) Ez jó, mert nem kell paráznom, hogy megbántok valakit, mert akármi történt is, egy ,,booooooooocsánat! elintéz mindent. Egyébként ez az akármi max. annyi, hogy véletlen bokánrúgjuk egymást, szóval problémamentes a közösségünk :) :)

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63474 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Gondolatok
A büszkeségről:
én igazából poénból vagyok egoista, de csakis szűk baráti körben, (csak nevetünk, nem veszik komolyan, és egyébként ,,A Zseni"-nek szólítanak :) :mrgreen: ) Viszont akarattal SOHA, SENKIT nem tudnék ezzel megbántani, és ha mégis sikerül, az nekem sokkal rosszabbul esik (többnyire), mint annak, akit megbántottam! Ez velem a nagy baj. gyűlölök embereket megbántani, bárkit, akárkit. Mikor az egész osztály az (amúgy szerintem is ***** ****** ********) fizikatanárral kiabál, nekem még az is rosszul esik, pedig tényleg igazságtalan volt velem is. Annyira kínosan ügyelek a mások lelki épségére, és ha elszúrom, véletlenül bevágok egy néni elé a buszon v. ilyesmi, vörösödik a fejem és vagy egy órán át ezzel kínzom magam, hogy ,,ha nem álltam volna oda.."
Egyébként eléggé büszke vagyok, de nem úgy, hogy nem fogadnék el segítséget v. lenéznék másokat. nem csinálok belőle problémát, a segítséget megköszönöm és kész. Inkább a maximalista a jó kifejezés rám. Ha nem vagyok kitűnő, az csak az én büszkeségemet sérti, de azért többnyire nem is okolhatok mást. Attól, hogy a suliban én egy olyan ,,ülj mellém a dogánál, te majd tudod"-féleség vagyok, ha kell, bárkit megkérek, hogy magyarázzon kémiát (v. akármit). Ha mindent megteszek, és mégsem megy, akkor belenyugszom, de ha nem teszek meg mindent, akkor nagyon is hibáztatom magam.

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63466 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudnék-e emberet ölni, ha arról lenne szó? Asszem erre a kérdésre nem tudok és nem is akarok válaszolni.
Viszont azt tudom, hogy egy embert elöbb lennék képes bántani (ne feltétlen gyilkosságra gondolj), mint egy állatot. Pontosabban egy állatot soha!
Egy ehhez hasonló, de más megközelítésű dolog. Van olyan ember az életemben, akiért képes lennék meghalni, ha kell. Nem az öngyilkosságra gondolok, hanem egy olyan szitura. Erre szokták mondani, hogy 'tűzbe mennék érte'. Velem csak az a baj - ahogy az egyik barátom rávilágított -, hogy én majdnem minden emberért tűzbe mennék. Olyanokért is, akik nem érdemlik meg. De ez az, amit asszem én döntök el, hogy kiért halnék meg. :roll:

A büszkeségről (ha már így fölvetődött)
Én csak saját tapasztalatból tudok beszélni. Alapjába véve én egy olyan valaki vagyok, aki nagyon tudja magát dícsérni (nem tudom ez honnan jött). Minden kis apróságon. De ezt nem azért csinálom, mert fene nagy valakinek képzelem magamat. Hanem mert erre szükségem van. És azzal meg is nyugszik a lelki világom, ha néhányszor elmondhatom valaki(k)nek, hogy mi minden sikerült. (Pl. most sikerült a matek szigorlatom - már néhány tudjátok :P ) Ám sajnos egyszer rá kellett döbbennem, hogy én ezzel megbánthatok valakit.
Történt ugyanis, hogy amikor megkaptuk az ösztöndíjat, én többet kaptam, mint a barátnőm (aki nem annyira gazdag). És én szokásomhoz híven, elkezdtem, hogy "tök ügyes vagyok" meg "tök jó, x ezer forint, havonta.." stb. És csak pár hét után derült ki, hogy ez a barátnőmet bántotta, mert azt gondolta, hogy ezzel őt nézem le. Pedig ez meg se fordult a fejemben!!!! Én egyszerűen ilyen vagyok. Aztán szerencsére tisztáztuk. De most már próbálom magam visszafogni.
De nemcsak magamra tudok büszke lenni azért...! Pl. szilveszterkor az öcsémre voltam nagyon büszke!

Kincső írta (nem idézet, csak kb): "nem jó, ha büszkeségből nem fogadunk el segítséget"
Teljesen őszíntén... Attól függ kitől. Akiről tudom, hogy teljesen önzetlenül adja, attól szívesen. De ha tudom, hogy ezt a szívességet, legyen akármekkora, minden adandó alkalommal az orrom alá fogja dörgölni, akkor tuti nemet mondok. Inkább szenvedek.
Vagy, ha bizonyítani akarok saját magamnak, vagy esetleg másnak. Apróság, de nagyon büszke voltam rá, hogy az elmúlt évben 4 óra 37 perc alatt tekertem le 65 km-t terepen (!) a Pilisben. De egyszer egy hasonló (bringás) esetben szenvedet csorbát a büszkeségem, ráadásul egy olyan ember előtt, aki fontos volt nekem, és tudtam ha nem sikerül, megkapom utána a magamét. Nem mertem lemenni egy nagyon meredek, nagyon sziklás részen. Féltem. Annyira nehéz volt beismerni magamnak, és persze neki.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63463 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
szerintem alapvet?en elbeszélünk egymás mellett... az eredeti hozzászólásban ez állt:

A halált élvezzük. Ha nem velünk történik. Hogy fel tudja dobni egy falusi öreg néni életét ha temetésre mehet.


erre mondtam én azt, hogy a néni nem azt élvezi, hogy az a valaki meghalt, hanem, hogy alkalma adódik egy kis társadalmi érintkezésre... a néni pontosan tudja, hogy a temetés az élöknek szól, és nem a halottnak... sajnálja ö az elhunytat, érdemei szerint, de természetesen fogja fel a dolgot

régen a halál természetes folyamat volt... az emberek otthon haltak meg, ott feküdtek a halálos ágyukon a tisztaszobában, a rokonok odajárultak, elbúcsúztak, végrendelet született... megvolt mindennek a maga rituáléja,a halál beleilleszkedett a dolgok menetébe, az emberek fel tudtak rá készülni
manapság kórházban hal meg az ember, csövek és gépek között, magányosan, és ha a hozzátartozóknak felvetik, esetleg haza lehetne vinni a papát, hogy a kedves tárgyai között hunyja le a szemét, akkor riadtan tiltakoznak


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63460 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső írta: de végül is a szóban forgó falusi öreg néni hamarosan meg fog halni, és az ő temetésén is pletykáznak majd, akkor is, ha ő nem pletykázik


Van abban valami amit írsz, de azért ami az idézetbn van, az egy kicsit fura! Ha nem csal az emlékezetem, akkor ez az a 'ha te kútba ugrassz, ugrom én is' dolog. Az szerintem nem ment föl senkit, ha 'rosszat' cselexik, pusztán azért, mert mások is így tesznek... :roll:
Ebből az egészből inkább talán az a tanulság, hogy nagyon szomorú egy olyan társadalomban élni, ahol a magányosan élő időseknek csak egy temetésen van alkalmuk egy kis beszélgetésre. :( Persze ez csak akkor igaz, ha az illető önhibáján kívül nem talál más módot. Hiszen ma már nyugdíjas klubbok és hasonlók is működnek. Persze mondjuk ez nem igaz egy eldugott kis falura... :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63449 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nagyjából igaza van amaninak, de így általánosságban nincs értelme beszélni róla. Persze az nem szép, ha a megboldogultról gonosz pletykákat terjesztenek, de végül is a szóban forgó falusi öreg néni hamarosan meg fog halni, és az ő temetésén is pletykáznak majd, akkor is, ha ő nem pletykázik, pl. azért, hogy kivonta magát a dologból. Egy részben őt is meg tudom érteni, hiszen egyedül van, lehet, hogy a gyerekei, unokái sem látogatják, ritkán válthat szót bárkivel is.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63438 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem nem túl szerencsés az, ahogyan megközelítjük ezt a 'tudnék-e ölni' kérdést, mert amikor -ne adja az ég- ilyesmire kerül a sor, akkor abszolút más lelki állapotban van az ember.
Ha valaki önvédelemből öl, akkor ott felülkerekedik benne az életösztön, ami a legalapvetőbb emberi tulajdonság.
Ha valaki felindultságában öl, akkor valami iszonyatos düh és gyűlölet munkálhat benne, ami mindent elhomályosít. Ilyenkor semmi nem számít, csak az, hogy oldódjon a feszültség, mindegy milyen áron. talán már nem is önmaga az illető.
Ha pedig valaki előre megtervezi, majd végrehajtja a gyilkosságot, az valahol mindenképpen defektes. Vagy valami elviselhetetlen fájdalom juttatta ebbe a szituba, vagy csak egyszerően valami gond van a fejével.
Amíg pedig csak 'hétköznapi' tudatállapotban beszélünka gyikosságról, addig ezeket a körülményeket nehéz elképzelni, sőt talán lehetetlen is...
(De ez talán már kicsit átcsap Brisa és Fin szakterületébe. :oops: )

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63399 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring: Hány éves is vagy? És ha megengedsz egy tanácsot: soha ne tedd fel az életedet egyetlen lapra!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63393 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: Már nagyon sokat tettem hogy az lehessek, de még vajmi kevés dolog jött vissza! :oops:
És köszönöm, talán tényleg ez a baj.
A néni: nem hiszem el, hogy valaki "örülne" ha meghal, tán még egy olyan ember is akit nem ismer!!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63387 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring: A Sors az egy olyan valami, amit te irányítasz. Azaz, ha csukott szemmel akarsz átkelni mondjuk egy autópályán, akkor biztos meghalsz. Ha fogsz egy kést és a szívedbe döföd, akkor is. Ellenben, ha odafigyelsz a körülötted zajló eseményekre, és a mélypontodon nem a késsel szemezel, hanem a megoldást keresed, akkor már sokkal nagyobb az esélyed arra, hogy nem fogszidő előtt meghalni. Sőt, ha nem csak mondogatod, hogy színész akarsz lenni, hanem teszel is érte, akkor valóra válthatod a sorsodat. (Javaslom ezt a szemléletet, ugyanis pszichológiai értelemben nem jó, ha mindent a véletlenre, meg a rajtad kívül működő Sorsra (vagy Istenre) kensz!)

Ari: Tudom, hogy az írtad, nem ítélkezel a néni felett, én mégis érzek benne valami ilyen sugallatot... Ismered a néni körülményeit, élethelyzetét? Mert szerintem itt rejlik a megoldás...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63374 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hogy hogy jutott ezek után eszembe az öngyilkosság?
Nos, elég sok mindenért, nem csak a kismadárka miatt.
De a madár, annyiban volt "benne" hogy ráébresztett, hogy az Élet nagyonis mulandó. Mi van ha elüt a kocsi, vagy bármi ilyesmi?
Szóval nem tudom, de mostanában úgy érzem, hogy nem létezik a Sors csak a Véletlen. Talán ezért bizonytalanodok el, hogy nekem nem az a Sorsom, hogy színésznő legyek (mert mindenáron az szeretnék lenni, halál komoly!!!), hanem mi van ha jön véletlen egy kocsi elüt és meghalok? Vagy mi van ha olyan mélyponton vagyok, hogy öngyilkos leszek, és meghalok? Akkor az volt a Sorsom,h ogy meghaljak?
És ami sorsot hiszek , hogy színésznő leszek az nem is a sorsom?
[size=9:2qw96e6a](Bocsássatok meg így sikerült leírnom!)[/size]

Egy nagyon jó könyvben találtam gondoltam kiírom nektek ezt:
"Kétségtelenül sokat fejlődtünk. Valaha azt hittük, a betegség Isten büntetése, aztán rájöttünk, hogy az emberi tudatlanság terméke, és azóta egy folytában tisztálkodunk, hogy eltávolítsuk a piszkot a kezünkről, a ruhákról, a testünkről,az ételünkről, a házunkról." Robert Fulghum

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63349 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Hogy fel tudja dobni egy falusi öreg néni életét ha temetésre mehet.


Sajnos ezt én is tapasztaltam. Ebben az a borzasztó, hogy ezek az idős asszonyok csak temetésekkor tudnak egy jót pletykálni, mivel esküvőkre vagy különböző rendezvényekre már nem hívják őket. És a temetéskor meggyászolhatják az ismeretlen/v. csak látásból ismert halottat, aztán élvezik egymás társaságát. Két legyet egy csapásra :( Mondom, ez azért ijesztő, mert mindez valakinek a temetésénfolyik. Azért szerintem morbid. Jobban tisztelem azokat az öregeket, akik veszik a fáradságot, és személyesen keresik föl ismerőseiket (még ha nem is barátaikat), hogy akár eltöltsenek együtt egy délutánt, hogy megosszák egymással a problémájukat, és nem keresnek ilyen "potya" alkalmakat a beszélgetésre. Mert bizony láttam olyan idős asszonyt is, aki nem egyszer elment egy "idegen" temetésére, meggyászolta, imádkozott érte, részvétet nyilvánított a hozzátartozóknak, virágot vitt a sírra, majd hazament, és megköszönte, de nem kért a többi öregasszony látszatsiránkozásából és az olykor nem éppen kellemes pletykákból, amik az eltávozottat érintették. És mélyen tisztelem érte.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63331 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: A halált élvezzük. Ha nem velünk történik.


Ez pontosan így van. Amíg nem érinti közvetlenül az embert, nem családtagja, rokona, barátja hal meg addig örömét leli benne. Sajnos ez a bizonyíték, hogy 2000 év alatt nem változott az ember viselkedése: Rómában a gladiátor-viadalok, ma bokszmeccsek, balesetek, vérfürdő. Mikor szokik le erről az emberiség?

A falusi néni tényleg inkább társadalmi eseményként élhette meg a temetést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63329 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amani!
Én nem ítéltem meg a falusi öreg nénit. De igenis élvezi a halál jelenségét mert szépen pityereghet a temetésen aztán 10 méterre arrébb már boldogan pletykál és nevetgél. Hidd el ezt tudom.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63327 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
a falusi öreg néni nem a halált élvezi, hanem hogy történik valami és emberek közé mehet. a falusi öreg néni bölcs, és tudja, hogy a halál az élet mindennnapos része, nemsokára vele is megtörténik, miért ne dobódna fel a temetéstől?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63325 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
A halált élvezzük. Ha nem velünk történik. Hogy fel tudja dobni egy falusi öreg néni életét ha temetésre mehet.
Történet: Vasárnap jöttem fel Pestre és az előttünk haladó IC embert gázolt. Várni kellett. Bemondták hogy Szőnyig lassan megyünk mert ott történt az egész. Izgatottság lett úrrá az egyész vagonban. Lassan haladtunk el a baleset mellett és mindenki az ablakban lógott. Szomorúan (!) vették tudomásul hogy semmi sem látszik az egészből. Én elképedve ültem és a ragyogó arcokat figyeltem. De a kísértés ott volt és nem bírtam megállni, hogy ki ne pillantsak. :oops: De legalább nem hajoltam ki. Egy kicsit elkámpicsorodtam az egészen. ILYENEK VAGYUNK MI EMBEREK. :(

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63282 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
A gyilkossághoz: még általános iskolában előadtuk a Hook-ot, amiben is a cimszereplő kardpárbajban végez az egyik főbb szereplővel. No, én voltam Hook. Csak egy kicsit próbáltam magam beleélni-nincs igazán valós élményem- de pocsékul éreztem magam, miután kiszenvedett a gyerek... Jó, ezt lehet arra fogni, hogy igy akartam magam érezni, és mint szinésznek, ez sikerült.
Ring-bearer: néha van hasonló élményem, amikor arról hallok, valahol sokan meghalnak. Főleg, ha közelemben vki kicsit cinikusan viselkedik. Ilyenkor az jut eszembe, hogy én vagyok z, aki adandó alkalommal enm a túlélők között van, én vagyok rosszkor rossz helyen. Ölni csak úgy tudnék, hogy vagy hazudok magamnak, vagy nem nézek többé a szemembe és magamat gyilkolom, vagy én is "meghalok", de legalább teljesen elfogadom más általi meggyilkoltatásomat. De még sztem az utóbbi semmegnyugtató megoldás. Álmomban voltam már számomra szent ügyben gyilkos, és meg kellett halnom, mert emberként nem élhettem tovább.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63278 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szabadsághoz jutott még most eszembe egy idézet:
"Akik a más láncát is vállalják, szabadok"
/Omega együttes/

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63259 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na végre! Mire azt a tizenkét oldalt amit kb. 12 nap alatt írtatok, amíg nem tudtamjönni egy osztálykirándulás, egy bedöglött számítógép és egy sakkverseny miatt, szóval mire azt végiolvastam és hozzászóltam, hozzászólásaim száma 21-ről 53-ra növekedett, és eltartott jó pár óráig... Ha ilyen tempóban folytatjuk, nem tudom, mi lesz itt... mármint hány oldal. Na de az a lényeg, hogy túl vagyok rajta! Jó éjszakát...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63252 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicafül írta:

Fimbrethil írta: matekbol ki menyire emlékszik a halmazokra?Van a nagy halmaz a csooki, és azon belül vannak a kisebb halmazok,a Mars meg a torta.
Igy Isten is egy nagyobb halmaz amiben vannak a kisebb halmazok pl emberek állatok növények, tárgyak stb.


Nos szerintem nem benne van a halmazban, hanem ez két halmaz, amik metszik egymást.
Ha már a csokinál és a tortánál vagyunk, a csoki egy halmaz, a torta még egy és a csokitorta ennek a kettőnek a metszete
Valahogy így tudom én ezt értelmezni.


Ha már így belebonyolódtunk (bonyolódtatok): a Mars szelet és a csokitorta metszete a Marscsokitorta :arrow: az valami karamelles lehet... :wink:
Jó tudom, ti nagyon komolyan beszélgettetek, bocsi, de ez kikívánkozott. (Bár én csokival és fajtáival nem tudok párhuzamot húzni Istennel - na ez most 'jó magyartos' lett :) - és keresni kellene egy jobb példát. Végül is a csoki az emberi gyarlóság 'kelléke'... Jójójójó, abbahagyom... :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #63246 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Batti írta: Semmi sem ad felmentést a gyilkosságra. Vajon életet tudunk-e adni ha már halált igen?


Nem olvasott itt néhány ember már hasonlót? :wink: (Fejből írom, úgyhogy nem lesz pontos):
" Hányan vannak, akik halált érdemelnének, és élnek, és hányan, akik életet érdemelnének, és meghalnak. Nekik mit tudsz adni? Akkor ne siess úgy a halálos ítéletekkel..."

Na, rémlik? :D :wink: :D :lol: :D

Komolyra fordítva a szót: többen írták, hogy a családjukért, szeretteikért képesek lennének ölni. Vizsgáljuk meg közelebbről: Rendben, öltél, és megmentetted a családodat. Utána azonban hogyan tudsz a saját szemedbe nézni ( :D az ellenség keze betette a lábát - képzavar, a saját szemedbe hogyan nézel?) ? Az ilyen szitu szerintem nagyon visszás, mondjuk tegyük fel, ha nem ölsz, meghal a családod, ha meg ölsz, gyilkosként élsz tovább, no persze, az is számít, kit ölsz, mert ha ártatlan, szvsznagyon nyomasztó azzal a tudattal tovább élni, ha meg rablógyilkos, és mondjuk betör éjjel a házatokba, Te hátbatámadod a konyhából, mert épp véletlenül ott vagy, és belédöfsz a hátába egy kést?! :? 8O Elég abszurd képzet... De aki ezt írta annak várom bővebb kifejtését a képzelt szituról! :!:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.655 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére