Gondolatok

Több
19 éve 9 hónapja #237176 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
No. Ezt akkor jól lerágtuk :wink:
Szóval: volt itt minden, okos s talán kevésbé okos megszólalások, szelíd és flame közeli hsz-ok, mindenféle vélemény, ami jó, félreértés, ami nem annyira.
Ninniach, Kincső: tök jó, hogy Ti nem ismeritek egymást, de én ismerlek mind2töket, így merem kijelenteni: mind a kettőtöknek valahol biz' igaza van...

Rabyn: a seprést nem Dín mondta :wink:

Vitatkozni lehet bármin, legfeljebb van, amin nem feltétlen érdemes.... de ez is szigorúan szvsz.

UFF:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237169 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
/me lehet, off
Hátezvan... :P Ezek vélemények, amik -lehet- idővel változnak, és azért vannak, hogy elvitázzunk róluk. Szerintem ez így normális. Beszélni kell róla!
Ha mindent flémnek nyilvánítotok ( :!: akinek inge csak az vegye fel :!: ), akkor nagyjából semmit sem lehet már szólni... jó, néha a flém itt is jogos, de ezen úgy lehetne segíteni, hogy nemingerülteni és nemkioktatóan hozzászólni. vagy nem? (/me halálnyugodt, és nem akar most sem kioktatóan hozzászólni...)
Igazából nagyon már nem szólok hozzá ehhez... legalábbis most.
majdmeglássuk...

előd: jaaj... én -sztem- értelek ;) persze nem mindenben. olyan lehetetlen szerintem. de mind1.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237150 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Gondolatok
ááá engemnemértmeg senki :cry:

oóááá


hátnemértitek hogy nem ezért irtambemeg márnem is emlékszem hogy beírtm meg hogym itortam be.. meg hogymikor irtam be ,... meg hogy mikor rugtam be
semmi értelmeezenvitatkozni..akinek baja van velemármint a hozzászólásommal.. esetleg a hozzáálásommal..akkor az megtalál
msn en
icqn
priviben
mailben
1083 Bp VIII ker Szigony utca6 /12 em/ 69 es ajtó
(a lövöldözéssel szemben)
vagynetalán..hívjon fel a 06204760451 es számon
ZAKLASSATOK

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237130 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Előd: Hát ez elég zavarosra sikerült. Rendben van ott minden belül? Ha meg fatalizmusról, meg kauzalitás elméletről van szó, akkor egyrészt az nem old meg semmit a problémákból, másrészt igen olcsó módszer a tragédiák elmaszatolására. Én nem szeretém ha az utcán fejemre esne egy tetőcserép, s azt úgy reagálnák le, hogy miért kellett arra mennem, hiszen elenyésző a bűnrészem a megtörtént eseményekben, viszont a totális következmény engem súlyt.
Angi és mások: Továbra is az a véleményem, hogy a szökőáraknak semmi közük a környezet pusztításhoz. Szökőárak évszázadokkal, évezredekkel és évmilliókkal ezelött is pusztítottak. Az ismert történelemből is rengeteg feljegyzés maradt róluk. Mióta pusztul a korállzátonyok élővilága, azóta nem lettek lényegesen alacsonyabbak, igy a cunamikra gyakorolt hatásuk se változott mérhetően. Mangrove csak a mocsaras területen nő, rengeteg az olyan tengerpart ami eleve nem ilyen. Az egész ötlet olyan, mintha azt javasolnánk, hogy költözzenek el az emberek a tengerpartokról a szárazföld belsejébe, a partokon meg alakítsanak ki különféle természetes és mesterséges akadályokat. Nem fogják megtenni, az emberek a tengerparton szeretnek lakni, nyaralni stb.. Mindíg is ott éltek sokan, a túlnépesedés kora elött is.Természetesen az igaz, hogy ahol kevesebb az ember ott kevesebb az áldozat, de a túlnépesedett földünkön még a szökőárakkal együtt is a tengerpartok a kevésbé veszélyes lakhelyek közé tartoznak. A népesedési nyomás hatására a vulkánok oldalának benépesülése sokkal problémásabb terület.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237117 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

_Phelan_ (Caranthír) írta: Kincsővel msot egyetértettem


Ez egész meglepő :twisted: :D


Ninniach: mint írtam, nem értek egyet azzal - amivel te sem - hogy megérdemelték, és a Te véleményedből arra reagáltam, hogy egy netes közösséget egy (de akár 5) fő egy dologbéli véleménye alapján ítélnél el. :idea: Ez nem ledorongolás volt, szintén vélemény. [size=9:2li5vowk](/me még egy embert sem ítél el feltétlenül egyetlen véleménye vagy tette miatt - de ez már az én egyéni szocproblemem :wink: )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237102 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dín: szerintem semmit se söprünk a szőnyeg alá de mindegy...

Rayan: új téma.. Hmmm. Én írtam egy kérdést de nem reagált még rá senki (konkrétan azt, hogyha valaki tudja egy tettéről, hogy később biztosan meg fogja bánni akkor mért követi el??)

Egyébkétn a mai metróban az volt a kérdés, hogy ha tehetné kimenne-e segíteni a szökőár területeire.. 3ból kettő nemet mondott. (én kimennék bár nem sokra mennének velem..)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237091 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Feleősség: először is meg kell nézni, hogy én mennyirre vagyok feleős dolgokért? És magammal szemben kőkeményen. Mással szemben, ha lehet, engedékenyen. A lényeg nem az, hogy más bűnét ostorozzam, hanem hogy én magam próbáljam elekrülni a bűnt, vagy a hibát.

Ehhez az is kell, hogy tudja, mi az, ami VALÓBAN fontos. Mik azok az értékek, amik, ha zárójelbe kerülnek, azok vagy egy katasztrófa biztos jelei, vagy előszelei egy katasztrófának.


Másokért érzett felelősség: honna kezdődik, és hol végződik?

Szerintem ez egy olyan dolog, amit szépen "kiterjesztőnek" szokás nevezni. Ennek lényege: vegyük a Bibliát. Előfordulnak "ne tedd" lezáró jellegű parancsolatok. És van a "Szeresd felebarátodat, tiszteld szüleidet, stb"
Elnézést a zanzásításért.

Kérdés: a szeretet milyen mértékű? Hol a vége?

És honnan fakad az, hogy felelősek vagyunk a másikért? A szereteből? vagy abból, hogy a Másikban felismerjük magunk arcát? Buberrel szólva: a Másik az nem lehet számunkra közömbös Az. Miért?

Ezen kell elgondolkodni, és akkor talán kevesebb lesz itt is a vita.

Telcontarnak igaza van: azon múlik minden, mi mennyit adunk hozzá a dolgokhoz.

(Mondom én, aki szinte semmit... :oops: :oops: )

Erkölcsi magasság: szvsz senki nem szónokol onnan. Kevésbé ismerlek benneteket, mint szeretném, de ahogy látom, a beszélők szavai és életvitele nem üti egymást.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237070 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lehet, hogy off leszek, de mivel a szökőárról és áldozatairól folyt a levelezés(és napok óta olvasom a gondolataitokat) így ide tenném be:

2005. január 18-án, 19.00 órakor Veszprémben, a Városi Művelődési Központban Gálaműsort szervezek neves előadók részvételével a szökőár áldozatainak megsegítésére.
A műsor teljes bevétele az Ő megsegítésüket szolgálja.
Aki mint néző, ily módon szeretné segítségét nyújtani, annak megköszönjük támogatását.
A jegyár: 1500 Ft

Részletes programot hétfőn tudom közölni.
Remélem senki nem haragszik meg azért, mert ezt a felhívást itt is közzétettem. Próbálok a saját lehetőségeim szerint segítséget nyújtani.

Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237025 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyetlen egy dologért kérek elnézést, az Adolfos példa valóban nagyon félreérthető volt, nem állt szándékomban senkit sem 'lenácizni'.

Ami meg a többit illeti: a saját és különbejáratú véleményemet írtam le egy szabad fórumon, ugye, amivel lehet egyetérteni, lehet ignorálni és le lehet dorongolni, tetszés és vérmérséklet szerint. Kár, hogy csak a 'flémelést' láttátok meg benne. Ja, és szándékosan a 'közösség' , nem a 'társaság' szót használtam. Ennyi, mert a végén még úgy tűnik, hogy magyarázkodni kezdek.

P.S: Aki ismer, az tudja rólam, hogy nem szoktam személyeskedni. Nem a nick ellen szóltam, hanem a véleményt reagáltam le.

P.P.S. Aki meg amanit ismeri, az tudja, hogy nem a magaslati levegőtől szédült meg, hanem a cinizmus süvöltött belőle.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237023 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Gondolatok
jajj azthiszem most hozzá kell szólnom.. ööö
mindenki tudja rólam mennyire utálom az embereket.. nem?

amugy meg errol az egészről csak most értesültem hogy mi van itt..
mert azóta nem olvastam ... gondolatok topicot..

amit mondtam azért mondtam mert.. és ezt nem fejtem ki bővebben..

inkább átfogalmazom..

akik ottvoltak.. azért voltak ottt... mert ott kellett lenniük.. (ez is egyéni szoc vélemény...) kéretik nem bántani.. semmi köze mtts dolgokhoz..
meg Adolfhoz se..
jah és az egyházamat se itt óhajtom megalapítani..
bár .. már gondolkoztam rajta..
najó csak vicc.
mégvalami
tosz
meginmégvalami:

aki hüje az is marad..

aki meg ezen véleményen felbuzdulva .. azthiszi, hogy ő is hülye, annak igaza van..
de esetleg. ha mégis lenne valaki aki egyetért velem.. az is hüje..
vagy ha mégsem érzi magát annak
akkor

Itt a számlaszámom :twisted:

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237017 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ó igen, az áldott struccpolitika. Már a múltban is néhányszor elmondtam, hogy ez nem megoldás. Íme egy újabb példa.

Szerintem igenis jobb tisztázni a dolgokat, még ha egyes esetekben flém is van belőle (bár azért megjegyzem, a flém fogalmával szerintem itt kevesen vannak tisztában :) ), mint bofgni a fülünket/szemünket, és 'sálálát' üvöltözve, "amitnemlátoknemfáj"-mantrákat kántálva elvagyunk...

De hát én tudvalevőleg lázító egyed vagyok. :)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237016 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aki ismeri ELodot, annak a szamara nyilvanvalo, hogy mindez csak poen volt, o az egyik legoszintebb, legemberbaratabb valaki a tarsasagban, akiert szvsz meglehetosen sokan vallaljak a felelosseget. Arra viszont igen jo volt ez a hozzaszolas, hogy megmutassa: vannak olyan feszultsegek, amelyeknek _barmilyen_ szikra (speciel ez inkabb granatveto volt, de akkor is) eleg ahhoz, hogy kirobbanjon. Es maris ott tartunk, hogy globalis felelosseget kerunk szamon egymason.

Emberek vagyunk, kulonbozo velemenyekkel. Nem muszaj ezt tisztelni, es nem muszaj tekintettel lenni a masik eltero gondolkodasara, hiszen szabad forum ez, szabad emberek szabad velemenyuknek adnak hangot. Csak aztan ne csodalkozzon senki azon, ha esetleg o sem kapja meg azt a tiszteletet, amit elvarna.

Ok-okozat. Nekem speciel az nem tetszik, hogy folyton elokerul a "jajderohadtegytarsasagezeshogyutalomoket" tema mert ez pontosan olyan, hogy ha nem foglalkoznak vele, akkor nem letezik. Akinek ez tetszik, itt van, akinek nem, az nincs, aki meg hozongeni jar ide, azt tudomasul veszem, megteheti. Persze lehet azon nosztalgiazni hogy regen minden maskepp volt, dehat a vilag mar csak ilyen es ez soha nem volt maskepp.
Nem a tobbiek hatarozzak meg a minoseget. Mindenki onmaga hatarozza meg, o mit ad hozza es bizony mindegyik velemeny szamit is.

Din, mar nagyon hianyoztal, volt par flame nelkuled. :) ))))) (Ez nem guny, mielott valaki felreertene).

(Szabad forumon szabad ember azt ir, amit szabad...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237015 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alcar: Kincsővel msot egyetértettem.
Nekem szemetszúróan sok amaniéban a színpadiasság. Erre aakrtam célozni.
Ninniachoz jelenleg hozzá se szóltam szvsz, nagyjából uyganazt megfogalmaztam mint Kincső. Ezena ponton kivűl abszolút mértékben egyet tudok érteni Ninniach véleményével. Szerintem, az hogy a közösség topicon belül vagyunk feljogosít arra, hogy ez legyen a véleményem.
A Társaság vigyáz az imidzsére stb. de ez itt a közösség. Ennek a problémái (mint, ahogy már egyszer át lett helyezve) az MTT Aldeon fórumába tartozik. "ahol _egymást_ oly látványosan szeretik" - Ez meg sértő :P SZVSZ. Pedig elenyésző százalékban tartozom az örömködősök közé.

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237013 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ne haragudjatok de igazán nem értem miért kell ezen a dolgon fönn akadni. Elődnek valszeg rossz kedve volt, mondott nagyot, valszeg inkább magával volt baja, és akkor emiatt most itt mindenki a másik torkának ugrik. (De legalább figyelmet kapott :) Az sem egy utolsó dolog ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237011 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jeeeeeeee, ezaz, flééééééééééééééém! :twisted:

Ugye, senki sem várja el, hogy a tolkien.hu mind a 4693 regisztrált felhasználója állást fog foglalni néhány bejegyzés kapcsán? Vagy esetleg csak az a párszáz aktív felhasználó lett most színvallásra kötelezve? Ugyanmár.

Ha valakit érdekel a véleményem, a szökőár nem az emberi felelőtlenség eredménye, ezen nincs is mit vitatkozni, a sorsszerűsége pedig nem olyan dolog, amelyről embernek kéne ítélkeznie, ebben nem mi vagyunk a kompetensek. Súlyos szavak hangzottak itt el másoktól, de nem fogok emiatt senkit se nácinak vagy akárminek tartani, sugallni vagy egyéb módon erkölcsileg minősíteni. Aki a minősítőket minősíti, maga is minősítővé válik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237010 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Phelan: Amani nem szónokol magas pódiumról szvsz... speciel max. igaza van, és Ninnek is... (kicsit olvass vissza, s meglátod, persze lehet, hogy nem értünk egyet)
Kincsőt is meg tudom érteni.
Amani, Ninniach NEM VÉLETLENÜL írták azt, amit írtak. Teljesen jogos volt. Erről ennyit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237007 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Off
Amani: milyen magas pódiumról szónokolnak egyesek... mondd nem szédülsz olyan magasan? :)

/me sem vállal másokért felelősséget csak, akiket ő maga válogatott meg. ez pedig ahoyg írták egy szabad fórum, majd ha admin jogaim lesznek vállalom a felelősséget (szövegelek én aki csak a közösség tagja és a társaságé csak elenyészően)

Rayan: engem pedig érdekel. nyissunk Gondolatok 2öt... vagy 3at... vagy 4et?! :P

off

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237004 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ó, igen. Seperjétek csak a szőnyeg alá.

Namárie, tolkien.hu.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237003 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ninniach írta: Kincső: direkt többször is visszaolvastam pár oldalt. A közösségből páran csatlakoztak az általam kifogásolt véleményhez (ebből pár hozzászólás mostanra már töröltetett), páran elítélték, de a zöme elsiklott felette. Ez nekem nagyon sokat mond. Mint ahogy az is, hogy közösségként 'kifelé' nem vállaltok felelősséget egymásért.


Közösségként inkább, de netes közösségként? Könyörgöm ez egy nyílt fórum, bárki írhat ide. Másrészt a nem-netes közösségben is vagyunk kb. 100-an, nyilvánvaló, h. nem ismerhetek mindenkit olyannyira, h. "vállaljam a felelősséget". Megvan az az x ember, akiért vállalom. :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237002 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
:témaváltástindítványoz:
áááá. köszi.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #237001 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső: direkt többször is visszaolvastam pár oldalt. A közösségből páran csatlakoztak az általam kifogásolt véleményhez (ebből pár hozzászólás mostanra már töröltetett), páran elítélték, de a zöme elsiklott felette. Ez nekem nagyon sokat mond. Mint ahogy az is, hogy közösségként 'kifelé' nem vállaltok felelősséget egymásért.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236998 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ninniach: egy egész internetes közösséget nem kéne elítélni szvsz egyetlen hozzászólás alapján... nem vállalhatunk felelősséget mindenkiért. (Nem mintha egyetértenék azzal h. megérdemelték.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #236995 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar írta: Pontosan errol irtam par oldallal ezelott: valakinek van velemenye (teljesen mindegy hogy poen volt-e vagy sem), de nemelyek rogton ki akarjak osztani... Aztan van, aki a kiosztokat akarja beszabalyozni... es igy tovabb. :)
Nem lehetne egyszeruen sajat velemenyt elmondani egy temaban, anelkul, hogy a temapartner le lenne dorongolva?


Nem tudom, hogy poén volt-e vagy sem (mindegy lenne?). Nem tudom, hogy ez chaten vagy bárhol máshol kiderült-e, tisztázódott-e. Azt tudom, hogy idetévedek ebbe a topikba, olvasok egy olyan hozzászólást, miszerint a földrengés áldozatai ott és akkor és olyan formában megérdemelték a halált és az jut eszembe, hogy volt egy Katalin, akinek az volt a véleménye, hogy egy bizonyos felekezet tagjai megérdemlik a halált, volt egy Adolf, akinek az volt a véleménye, hogy bizonyos nemzetiségek megérdemlik a halált... folytassam még? Persze, van választásom: vagy elfogadom mint véleményt, vagy továbbmegyek szó nélkül, nehogy a saját véleményemmel ledorongoljam a másikat. Van egy harmadik választásom is: alkotok magamban egy véleményt erről a közösségről és nem teszem közzé, mert igencsak sértené a tánc-és illemszabályokat.

P.S. Ja, és ez különösen annak a fényében megdöbbentő, hogy pont egy olyan közösségben hangzanak el ezek a dolgok, amelyik kínosan ügyel az imidzsére és presztízsére a külvilág felé, ahol _egymást_ oly látványosan szeretik, ahol az erkölcsösség mércéjét oly magasra helyezik...

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236993 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dínchamion írta:

Telcontar írta: Nem lehetne egyszeruen sajat velemenyt elmondani egy temaban, anelkul, hogy a temapartner le lenne dorongolva?


Paradox. A véleményem megnyilvánulhat abban is, hogy ledorongolom a másikat -- ahogy ez gyakran meg is történik.

Úgyhogy, habár a kérdés szónoki volt, de a válasz: nem, nem lehetne. ;)


Hát ja :) !

Hiszek a "mindennek van valami oka" elvben, de nem a "hulljon a férgese, biztos megérdemelték" vonatkozásban.
Mert kapjon már az agyához, aki ezt gondolja!Hihetetlen, hogy az ember milyen állat, hogy reagál egy ilyen katasztrófára; csak pár szemelvényt osztanék meg veletek a hírekből;

"Pedofilok és álörökbefogadók keresik a cunami gyerektúlélőit."

"Az öregek és sérültek semmit nem kapnak."

"A cunamit kihasználva küldözött kéretlen e-maileket egy angol férfi, arról tájékoztatva a hozzátartozókat, hogy rokonuk életét vesztette. "

"Elszaporodhatnak a gyermekek és a nők elleni erőszakcselekmények a cunami sújtotta délkelet-ázsiai térségben, figyelmeztetett több, a témával foglalkozó szervezet is. Sri Lankán a helyi Gyermekvédelmi Hatóság (NCPA) tudomása szerint máris több tucat gyermeket erőszakoltak meg a zsúfolt menekülttáborokban.
A cunami egymillió embert tett hajléktalanná a szigetországban. A hatóságok elsősorban most a károk elhárításával, illetve az egészséges ivóvíz és élelem biztosításával vannak elfoglalva, menekültügyi szakértők szerint azonban hosszú távon súlyosabb következményekkel járhat a menekültek pszichikai megterhelése. Az AP-nek nyilatkozó szakértők szerint konfliktushelyzetekben nem ritkák az erőszakcselekmények. A viselkedészavarok az életeket fenyegető körülmények elmúlása után is súlyos problémát jelenthetnek, nyilatkozta a hírügynökségnek Harendra de Silva, az NCPA elnöke.
Az NCPA máris több erőszakos bűncselekményt vizsgál. Egy tizenhét éves lányt percekkel azután erőszakolt meg hat férfi, hogy kimenekült a cunami okozta áradásból, mely egész családját elragadta.
Vizsgálat folyik egy férfi ellen, aki a vádak szerint saját unokáját erőszakolta meg.
Egy keresztény szeretetotthon az összes lakóját átköltöztette egy állami menekülttáborba, miután az egyik lakó erőszakoskodott egy gyermekkel."


Ja, ők is megérdemelték, ugye a halált is, az otthonuk elvesztését és az utána kitörő őrületet?
Nem tudom ki ítélheti meg az ottaniak helyzetét a meleg, biztonságos, középosztálybeli szobájából a számítógépre csatlakozva...

És akik meg azt mondják, hogy áh, a Föld majd regenerálódik, semmi pánik, figyelmébe ajánlanám azt a szakmailag elfogadott véleményt, hogy mindez nem történhetett volna meg, ha az ember nem pusztítja ki a mangrove-erdőket a tengerpartokról a turizmus miatt, és nem irtja ki a korallzátonyokat (amik amúgy megtörnék a szökőárat, mielőtt egyáltalán a szárazfüldig elérne..) a ráktenyésztés miatt.

Aki pedig segíteni akar és lehetősége van rá, adok kontaktot szervezethez, akik önkénteseket közvetítenek ki Srí Lankára; szűkségük van pszichológusokra, pszichiáterekre, orvosokra, szociális munkás/szociálpedagógus szakemberekre.

De van más mód is:

"Magyar Vöröskereszt felhívása az ázsiai földrengés és szökőár áldozatainak megsegítésére

Pénzadomány és eltűnt családtagok keresése

A Magyar Vöröskereszt felhívással fordul a magyar lakossághoz, az intézményekhez, vállalatokhoz és cégekhez, hogy a súlyos emberáldozatokat követelő ázsiai természeti katasztrófa sebesültjeinek segítséget nyújthasson. A pénzadományokat a legszükségesebb, a nélkülözhetetlen életmentő és gyógyító eszközökre, gyógyszerekre, takarókra, sátrakra fordítják, vagyis mindazon tárgyakra, amelyekre a Nemzetközi Vöröskereszt kiadott felhívásában kérte a világ Vöröskereszt és Vörös Félhold társaságait, így köztük a Magyar Vöröskeresztet is.

A humanitárius szervezet az alábbi csekk számlaszámokat különítette el: MKB Rt. 10300002- 20329725-72273285 MKB Rt. 10300002-20329725-00003285 A Magyar Vöröskereszt a pénzadományt gyorssegélyként juttatja el az ázsiai földrengés és szökőár áldozatainak megsegítésére a Nemzetközi Vöröskereszten keresztül. A szervezet Euróban is várja a felajánlásokat: MKB Rt. 10300002-50120003-21004886. Emellett a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC) a katasztrófa következtében szétszakadt családtagok felkutatására honlapot alakított ki, melynek elérhetősége: www.icrc.org/home.nsf/home/webfamilylinks . A honlapra bárki felteheti az általa keresett hozzátartozó adatait, megadva saját címét, telefonszámát, ahol várja az esetleges információkat szerettéről. A honlapra belépve válasszuk ki az adott országot, majd klikkeljünk a „Locate your relatives” szövegre. A továbbiakban kövessük az utasításokat. Mivel a honlap angol nyelvű, ezért kérjük, hogy akinek használatával kapcsolatban segítségre van szüksége, hívja a Vöröskereszt Keresőszolgálatát a 06-1-374-1305 vagy 06-1-374-13-23-as telefonszámon. A honlapra került információkat nyilvános helyeken is elhelyezik, továbbá a rádióadásokban is elhangzanak, hogy az Internettel nem rendelkezők is hozzáférjenek. "

Hát ennyi.
Én most spec örülök, mint majom a farkának, hogy ilyen cseszett jó dolgom van.

jóéjt

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236965 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar írta: Nem lehetne egyszeruen sajat velemenyt elmondani egy temaban, anelkul, hogy a temapartner le lenne dorongolva?


Paradox. A véleményem megnyilvánulhat abban is, hogy ledorongolom a másikat -- ahogy ez gyakran meg is történik.

Úgyhogy, habár a kérdés szónoki volt, de a válasz: nem, nem lehetne. ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #236963 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cala írta: Sirgon Esgalnor: Lemeztektonika. igen, de te is látod, hogy az emberiség tönkreteszi a Földet, nem? Mind1 hosszú. mosta nagyon nem tudom leírni, én hogyan gondoltam.
Sajnálatos katasztrófa... és ennek még lesz sztem folytatása.

Persze hogy látom, hogy az emberiség tönkreteszi a bioszférát és a föld hőszabályozását, és ebből sok lassú és gyors kataszrófa következik. De a földrengés, a kisbolygó becsapódás, szupernova robbanás, vulkánkitörések nem tartoznak ide. Hacsak valaki nem jön az isteni büntetés elméletekkel, de azzal is sok probléma van, részben a sok ártatlan áldozat, részben az utóbbi katasztrófák állandóan ismétlődő volta miatt.
Engem inkább a szökőár riasztás teljes csődje bosszant, meg hogy mindég több kritikus nap tellik el mire a világ felfogja egy katasztrófa súlyát, és elkezd intézkedni. Az utóbbi szerintem teljesen felfoghatatlan és csak társadalom pszihológia, politikai okokkal magyarázható. Véleményem szerint ha 9-es rengést érzékelnek a szeizmográfok, minden lacafacázás nélkül azonal risztani lehetne a világ összes mentőalakulatát, hogy kezdjenek csomagolni, gyógyszer, sátor és élelmiszer segélyszállitmányokat készletezni. stb...

elodyke írta:

Drizzt írta: Mellesleg Előd sztem csak rosszul fogalmazott...de javíts ki Előd, ha tévedek

nem

Most mi, nem? :? Nem fogalmaztál rosszul, értsük úgy ahogy írtad, -hulljon a férgese-, vagy Drizzt nem tévedett, és nem ezt akartad mondani? :) Elődnek megint sikerült kétértelmüen fogalmazni. :twisted: Szerintem röhög rajtunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236937 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pontosan errol irtam par oldallal ezelott: valakinek van velemenye (teljesen mindegy hogy poen volt-e vagy sem), de nemelyek rogton ki akarjak osztani... Aztan van, aki a kiosztokat akarja beszabalyozni... es igy tovabb. :)
Nem lehetne egyszeruen sajat velemenyt elmondani egy temaban, anelkul, hogy a temapartner le lenne dorongolva?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236933 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: Vitatkozni azon is lehet h mi a kék, és mi a lila.
Drizzt: Én részemről nem vitatkozom. csak...magánvélemény...
Sirgon Esgalnor: Lemeztektonika. igen, de te is látod, hogy az emberiség tönkreteszi a Földet, nem? Mind1 hosszú. mosta nagyon nem tudom leírni, én hogyan gondoltam.
Sajnálatos katasztrófa... és ennek még lesz sztem folytatása.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236917 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Gondolatok

Drizzt írta: Mellesleg Előd sztem csak rosszul fogalmazott...de javíts ki Előd, ha tévedek


nem

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236868 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Vitatkozni akármin lehet, azon is, hogy én kéknek látom az eget te meg lilának..
Szerintem egyik vita se felesleges.. (nemtudom most jobban megfogalmazni....)

Miért tesznek az emberek olyan dolgokat amikről biztosan tudják, hogy később megbánják??

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.505 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére