BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 7 hónapja #354368 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: De most akkor, mittomén, félbevágom, és a levét belecsurgatom a fülembe, vagy a héját kifőzöm teának (csak simán vízbe? de mennyibe?) és azzal locsolom a fülemet?


Fülbe nem szabad semmit se csepegetetni, ami ilyen kivonatos, mint pl.: kövirózsa level, vagy hagymalé.
És ezeket nem szabad alkalmazni, mert begyullad tőle a fül. Ha már mindenképpen javitani akarsz az állapoton, akkor direkt erre vannak gyógyszertári készitmények. Ja, és a meleg só meg igen is jó.
Bocs a belevauért, de für-orr-gégészetből ez rémlik fel.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354365 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
esetleg csak rakd ki magad elé az asztalra, valami szép tálba, nézd, és gondolj a hagyma pozitiv erejére, igy az lassan átszivárog beléd és meggyogyulsz :mrgreen:

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 7 hónapja #354364 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én a helyedben összevágnám apró kockákra, összetrutymóznám és betömködnék a kisebb darabokat, bár azokat nehezen szedném ki, abból meg fülészet lenne... :/ A levét vattával felitatni és be a fülbe? Bár az is kínos, ha az bennragad....

szerk.: annyit emlegetem itt a TIK-ben magamnak a vöröshagymát, hogy megkívántam, de az csak otthon lesz majd, most meg órám lesz... :( Méghozzá biogeográfia. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354363 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Oké, akkor most tisztázzuk: mit is kell csinálni azzal a vöröshagymával? Az van itthon, szóval abból tudok gyógyikát készíteni.
De most akkor, mittomén, félbevágom, és a levét belecsurgatom a fülembe, vagy a héját kifőzöm teának (csak simán vízbe? de mennyibe?) és azzal locsolom a fülemet?
Vagy mit csináljak vele? Mert roppant mód viccesen néznék ki, arról nem is beszélve, hogy mennyire fájna, ha egy egész fej vöröshagymát tuszkolnék a fülembe. :lol:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354362 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Gandalf írta:


:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354359 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta: Olosta: meleg só tökéletes.

Meleg sót mi is tettünk a fülemre anno, én hiába mondtam kisgyerekként, hogy be van gyulladva, a meleg nem esik jól, hideg vizet csepegtessenek bele, a szüleim azt gondolták, jajjhát kisgyerek, hülyeség. Aztán a doktor bácsi nagyot nézett a meleg sóra, mert a gyulladáscsökkentés nem abból kéne hogy álljon, hogy tovább hevítjük a forró gyulladt területet. :P Szóval nekem nagyon nem jött be :(
Kövirózsa leve jó, aloe vera leve szintén (az még másra is jó), vöröshagyma is, meg a dió is talán, de annak nem tudom, melyik része és hogyan, gyógynövénytanból kettes lettem :P
A vöröshagyma meg nem csíp :) Max az ízlelőbimbóidat, de azért hagyma, hogy kellemesen csipkedjen :) Bár amit a múltkor ettem... Eh. :D De ez nem az a téma.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
16 éve 7 hónapja #354356 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
vöröshagyma nem csíp, és a levele kell nem a bele, mmint a száraz külső héja, azt kell megfőzni teának, egyébként köhögésre is kiváló, csak pocsék az íze

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354352 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Nóli i linantea írta: Tudom hogy tudatlan vagyok, de a fülgyertyáról nekem csak a Shrek első része jut eszembe :D


A fülgyertya egy üreges izé, ilyen tölcsér formájú, amit bele kell tenni a fülbe, és meggyújtani a tetejét. Amíg ég, vákum keletkezik, és kiszippantja a fülből a mindenféle csúnyaságokat, amik benne vannak.
Jó dolog nagyon, otthon ha ilyen bajom van, szoktuk is gyertyázni a fülemet, de itt....
Kövirózsa ügyben még szétnézek.

Papa: a vöröshagyma nem csíp? :hein:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354342 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Tudom hogy tudatlan vagyok, de a fülgyertyáról nekem csak a Shrek első része jut eszembe :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354341 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Olosta!
Vöröshagyma leve a fülbe!!!
Naaagyon büdös, de ha használ akkor nem érdekes! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354340 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: SÚ: úgy tudom, a fülgyertyát nem mindenkinél lehet alkalmazni. Pl ha valakinek már volt felszúrva a füle, akkor nem.

Igen, a fülgyertyával jó vigyázni. Pl. nem árt megbizonyosodni, hogy aki segédkezik a fülgyertyázásban, időközben nem alszik-e el mellettünk, miközben a gyertya vígan leég a fülünkben. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354337 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
SÚ: úgy tudom, a fülgyertyát nem mindenkinél lehet alkalmazni. Pl ha valakinek már volt felszúrva a füle, akkor nem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354334 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ne szaladjatok el a kövirózsás javaslat mellett! Nagyszerű gyulladáscsökkentő a fülre! A legjobb, ha találsz kövirózsát, és annak leszedsz pár levelét. Ketté kell törni, és kipréselni a nedvét, azt csöppenteni a fülbe. Nagyon hatékony, és a meleg sóval még tovább erősítik egymás hatását. Esetleg megpróbálhatod a fülgyertyázást is, engem a szagától kiver a víz, de Édesanyám éppen nemrég esett át egy komoly és nagyon makacs fülgyulladáson, amit végül ez a hármas mulasztott el: kövirózsa, só, fülgyertya. NB. édesanyám orvos... (Igaz, még csak gyerekorvos, de majd ha megnő, akkor...! ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354332 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Olosta te már csak fiatalodsz! :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354329 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta: Olosta: meleg só tökéletes. Ha tudsz szerezni valami Algopirinszerűséget, az leviszi a gyulladást (legalébbis segít) És rágógumi. Állandóan. Segít a nyomás kiegyenlítésében. Ne nevessetek! anno a fiúkat is mindig rágóztatta az orvos.


Köszi! Algopyrinem van, pont most vettem be egyet, a só meg melegszik a radiátoron, mindjárt rá is pakolom a fülemre.

Azért vicces, hogy egy ilyen "gyerekbetegség" 18-19 éves koromban kapott el először, és azóta minden évben. :lol: :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354328 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Olosta: meleg só tökéletes. Ha tudsz szerezni valami Algopirinszerűséget, az leviszi a gyulladást (legalébbis segít) És rágógumi. Állandóan. Segít a nyomás kiegyenlítésében. Ne nevessetek! anno a fiúkat is mindig rágóztatta az orvos.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354325 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Olosta írta: Segítségeteket szeretném kérni!

Ma reggelre begyulladt a fülem (szokásos tavaszi fülgyuszi, már pár éve mindig előjön ilyentájt), orvoshoz menni viszont nemigen tudok, mert még Németországban vagyok. Tudom, hogy itt is vannak orvosok, meg minden, de nem tudom pontosan, hogy engem ingyen ellátna-e (van ugyan EU egészségbiztosítási kártyám, de nem tudom, hogy az jó-e fülgyulladásra). Na de nem a külföldi orvosi ellátással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Ha van valami tippetek, hogy hogyan/mivel lehetne segíteni, hogy vasárnap reggelre valamelyest rendbe jöjjek ne hallgassátok el! (Ugyanis vasárnap reggel repülök haza, és gyulladt füllel nem hiszem, hogy nagyon felemelő érzés lehet repülni, főleg landolni.)

Patikában már voltam, kaptam fülcseppet, meg meleg sóval is borogatom, de mit lehetne még tenni?


Tartsd melegen a füledet, mondanám azt, hogy a patikában van egy ilyen olaj szerű oldalt ami mindig használ, de így.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354324 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
nekem középfül gyulladásra javasolták a kövirózsa oldatot. csepp a fülbe, utána meleg sóval, vagy füllámpábal felmelegíteni. és jobbulást! :?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354323 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Segítségeteket szeretném kérni!

Ma reggelre begyulladt a fülem (szokásos tavaszi fülgyuszi, már pár éve mindig előjön ilyentájt), orvoshoz menni viszont nemigen tudok, mert még Németországban vagyok. Tudom, hogy itt is vannak orvosok, meg minden, de nem tudom pontosan, hogy engem ingyen ellátna-e (van ugyan EU egészségbiztosítási kártyám, de nem tudom, hogy az jó-e fülgyulladásra). Na de nem a külföldi orvosi ellátással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Ha van valami tippetek, hogy hogyan/mivel lehetne segíteni, hogy vasárnap reggelre valamelyest rendbe jöjjek ne hallgassátok el! (Ugyanis vasárnap reggel repülök haza, és gyulladt füllel nem hiszem, hogy nagyon felemelő érzés lehet repülni, főleg landolni.)

Patikában már voltam, kaptam fülcseppet, meg meleg sóval is borogatom, de mit lehetne még tenni?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354317 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nos én szinte minden teát megiszok, persze a kedvencem a zöld tea, minden mennyiségben (lásd KÖMF: 5-9 bögre) most szereztem itt egy ilyen ki boltba ilyen fél literes bögrét és nagyon szeretem, mert olyan "jó kézbe fogható". Hülye megfogalmazás tudom, de ennél jobban egy bögre formáját le lehet írni????? 8O :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354301 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: (és persze <i>vajat</i>, és nem margarint... brrr...)

Még a feltételezés is sértő ;) Margarin, ugyan, mit tud az... :D Jó kis kenhetetlen, szalmasárga vaj. Az a tuti.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354300 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Irish Breakfast, Irish Lunch and Irish Dinner every time, I tell ya!

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354299 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Holtak vezére írta:

Kar'sa írta:
Amúgy meg teába cukrot SOHAAAAA. :roll:


ez teafüggő.. keleti teákba (japán, kínai) meg matéba (bár az nem tea csak olyan) tényleg soha, de az angol "teákba" mehet :)

Fel vagyok háborodva ettől a diszkriminációtól... :P

Amúgy szerintem a legtöbb angol teakeverék elég rémes megédesítve.
Pl. az Earl Greynek szerintem kifejezetten borzasztó íze lesz cukortól.
Mézzel még csak-csak elmegy, de én úgy is csak citrommal bírom meginni.
De szeretni magában szeretem, vagy édesítés nélkül egy szemernyi (valódi) citrom vagy narancslével.
Az English Breakfast meg az Irish Breakfast is részemről a lá natur, avagy tejjel, cukor kifejezetten tiltva.
Zöld tea abszolúte cukormentesen, mentával, gyömbérrel keverve viszont mennyei.

Az egyetlen teaféle, amibe esetenként magamtól is rakok cukrot, az a gyümölcstea (*gyümölcs*, nem gyümölcsös, nem gyümölcsízű, etc., hanem *gyümölcs* ), de olyat nem igen szoktam inni.

Snuffles: vajas-<i>sós</i> teát még nem, de néha szoktam natúr feketeteába vajat rakni... kicsit olyan, mint a tejszínes, csak mégsem...
(és persze <i>vajat</i>, és nem margarint... brrr...)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354298 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Példának okáért láttam olyan kávézót, ahol úgy készítették a teát, hogy teafüvön átcsorgattak forró vizet.
Szégyen... :roll:

Meg tetszik, amikor fémkanállal belekavarnak, meg fém szűrőn átszűrik, meg ilyeneket tesznek... Eh.
Vajas-sós teát ittál már? Jobb helyeken tibeti teának hívják persze... :) Kipróbáltam, nagyon érdekes volt, az íze nekem nem ízlett, de tudom, hogy aki szereti, az miért szereti. Egyszer mondjuk elsóztam :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354297 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta:
Amúgy meg teába cukrot SOHAAAAA. :roll:


ez teafüggő.. keleti teákba (japán, kínai) meg matéba (bár az nem tea csak olyan) tényleg soha, de az angol "teákba" mehet :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354296 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta:

Kar'sa írta: Amúgy meg teába cukrot SOHAAAAA. :roll:

Én azon szoktam megdöbbenni, amikor citromlevet csurgatnak bele :) Tízévesen még csak azzal tudtam volna elképzelni a teát, aztán megismerkedtem a nem gyümölcsös, a nem filteres teával és rájöttem, hogy jé, ez cukor és citromlé nélkül is iható. :D Sőt. :) Persze azért méz vagy cukor kerül némelyikbe. Főleg a gyümölccsel ízesített feketeteáimba. Mondjuk én szeretem magamnak kotyvasztani, teaházban egészen más. Hm, kedvet is kaptam egy málnásra. :)

Én a tejes teával voltam így.
Anno otthon, sóherség következtében, mindig elég hígra sikerült a tea, és a tejes forró víz, amit ennek következtében kipróbáltam... hát... elég érdekes volt...
De rendesen - esetlegesen akár kvifejezetten erre alkalmas - erősre főzött tea egész más tejjel/tejszínnel.
Jó dolog a tea, csak sajnos láthatólag nagyon sokak nem képesek rendesen elkészíteni... és sajnos néha ez teaházban/kávézóban is előfordul.
Példának okáért láttam olyan kávézót, ahol úgy készítették a teát, hogy teafüvön átcsorgattak forró vizet.
Szégyen... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354295 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kar'sa írta: Amúgy meg teába cukrot SOHAAAAA. :roll:

Én azon szoktam megdöbbenni, amikor citromlevet csurgatnak bele :) Tízévesen még csak azzal tudtam volna elképzelni a teát, aztán megismerkedtem a nem gyümölcsös, a nem filteres teával és rájöttem, hogy jé, ez cukor és citromlé nélkül is iható. :D Sőt. :) Persze azért méz vagy cukor kerül némelyikbe. Főleg a gyümölccsel ízesített feketeteáimba. Mondjuk én szeretem magamnak kotyvasztani, teaházban egészen más. Hm, kedvet is kaptam egy málnásra. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354292 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kar'sa: a karácsonyi vásárban vettük, de szerintem búcsúban meg ilyen fazekas árut áruló boltokban rátalálhatsz :lol: Én már tavaly kinéztem magamnak egyet, csak az kicsi csupor, és amikor megáttam ezt a böszmét, egyből beleszerettem. Jó széles a talpa, nem borul könnyen. :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354291 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta:

Drizzt írta: Akkor az gáz, ha én fél literes bögréből iszom az earl grey teát ? :)


Adimnak 1 literes bögrét vettem karácsonyra :lol: - pirospöttyös :P az gáz???

Óóóh... Tényleg?
Hol lehet ilyet kapni? :D
Mert én mostanság bögre helyett az ilyen kis aranyos literes IKEÁs kancsót használom, de azért ez nem az igazi... :)
(a csőre miatt kényelmetlen... :P )
Már arra is gondoltam egyszer, hogy veszek egy nagy, két-három literes snassz, egyszerű, pohárszerű üvegvázát, és abból iszom, a poharak olyan picikék... :D

[size=9:2121vauo](hehe... "néha" az emberek hülyének szoktak nézni, hogy a literes kancsóból iszom, meg hogy a legkisebb poharam is hatdecis, de LOL, néha, mikor elmegyek valakihez vendégeskedni, én is szoktam kuncogni a picike kétdecis poharacskákon, amik jóformán eltűnnek a kezemben, és majd lenyelem őket, miközben egy kortyra megiszom a tartalmukat. XD )[/size]

Amúgy meg teába cukrot SOHAAAAA. :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.496 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére