BESZÉLGETŐS topic

Több
16 éve 10 hónapja #349077 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: :DDD
én egyszer elaludtam a Szabóervinben egy fotelban:D
Egyébként szerintem az órán alvás művészete az első amit egy ember megtanul amikor iskolába kerül.


én eddig csak színisuliban aludtam el, iskolai órán sosem :várja-a-köveket: :roll: :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349075 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:D DD
én egyszer elaludtam a Szabóervinben egy fotelban:D
Egyébként szerintem az órán alvás művészete az első amit egy ember megtanul amikor iskolába kerül.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349074 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ben: az én alvási receptem a könyvtárban:
:arrow: keress egy ablak melletti üres fotelt
:arrow: fordítsd az ablak felé
:arrow: ülj bele
:arrow: takard el a fotelt a külvilág felől a függönnyel (mintha baldachinos ágyban aludnál 8) )
:arrow: csússz le a fotelban, helyezkedj kicsit oldalra
:arrow: fektess egy könyvet a térdedre
:arrow: állítsd be a telefonodon az ébresztőt
:arrow: szundikálj a következő gyakorlatig

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349072 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ben írta:

Ryana írta: Hihihi, én pl minden könyvön elaszok olyan max 10-20 oldal után.

Ahh, igen, a Történeti Intézet könyvtárában olyan jókat lehet aludni, meg historiográfia előtt is... :D :P Ráadásul amint megfigyeltem, mások is űzik ezt a "sportot", még magasabb fokon is, mint én. A kedvencem az, aki a padra leborulva szundikál félórákat. :)


Nade Ben!:PHát még filozófiatörténeten...hajjaj! :P Meg nyelvtudományon..Öngyilkos előadások...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349071 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ryana írta: Hihihi, én pl minden könyvön elaszok olyan max 10-20 oldal után.

Ahh, igen, a Történeti Intézet könyvtárában olyan jókat lehet aludni, meg historiográfia előtt is... :D :P Ráadásul amint megfigyeltem, mások is űzik ezt a "sportot", még magasabb fokon is, mint én. A kedvencem az, aki a padra leborulva szundikál félórákat. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349070 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szvsz azok akik olyan ostobák, hogy nem tudnak kiolvasni szavakat, nem valók egyetemre. Előbb-utóbb kibuknak onnan.
Van egy tanárom aki helyesírást tanít. 6 hibaponttól egyes a dolgozat nála. Azt is hibának veszi ha nem írsz dátumot, rosszul írod a csoportjelzést, szóval nem nehéz elérni a 6 pontot.
Viszont akik átmennek nála vizsgán azok tuti megtanulnak helyesen írni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349069 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ryana írta: Csak elgondolkodtam, hogy ez számít-e funkcionális analfabétaságnak... :D

Még messze nem :D De ha nem is érted a mondatokat, akkor azt mondom, kicsit baj van :D

Kincső: rendben. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349068 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ryana írta:

Snuffles írta: Nyilván egy magyar szakosnak nagy hátrány, ha funkcionálisan analfabéta, de ez valóban igaz más szakokra is, szinte mindre.

Hihihi, én pl minden könyvön elaszok olyan max 10-20 oldal után. Csak elgondolkodtam, hogy ez számít-e funkcionális analfabétaságnak... :D


Érdekes, én meg olyan vagyok, hogy "akkor én ezt a könyvet elolvasom", és akkor el is olvasom. Max ha annyira magas a téma, vagy rohadtul nem érdekel, akkor egy szóra nem emlékszem belőle. De ilyen meg eddig egyszer volt, mikor kisiskolás fejjel ki akartam olvasni az Egri csillagokat, mert az akkor volt kötelező olvasmány a bátyámnak. Hát mitnemondjak, nem lett belőle semmi... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349067 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Ryana írta:

Snuffles írta: Nyilván egy magyar szakosnak nagy hátrány, ha funkcionálisan analfabéta, de ez valóban igaz más szakokra is, szinte mindre.

Hihihi, én pl minden könyvön elaszok olyan max 10-20 oldal után. Csak elgondolkodtam, hogy ez számít-e funkcionális analfabétaságnak... :D


Jesszus! De ugye a Gyu-n nem? 8O

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349066 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Nyilván egy magyar szakosnak nagy hátrány, ha funkcionálisan analfabéta, de ez valóban igaz más szakokra is, szinte mindre.

Hihihi, én pl minden könyvön elaszok olyan max 10-20 oldal után. Csak elgondolkodtam, hogy ez számít-e funkcionális analfabétaságnak... :D

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #349065 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor meg pláne ne írj olyat, hogy "ment volna az ilyen bölcsésznek", hanem írd azt, hogy ment volna "kamuszakra" (amilyen bizonyára van BTKn kívül is :P ).

(Kitöltve. :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349063 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem olyan szakokra gondoltam, amelyeknek még értelmük is van, mint a nyelvek, a magyar, a történelem, és az ilyen jellegűek, hanem a "kamuszakokra". Az olyasmikre, amikre nemrégiben Alyr írta, hogy csak azért van ott az illető, hogy legyen valamilyen diplomája.
Nyilván egy magyar szakosnak nagy hátrány, ha funkcionálisan analfabéta, de ez valóban igaz más szakokra is, szinte mindre.
De egyébként elárulom, hogy magyar szakra is jelentkeztem februárban. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349062 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Azért kikérem magamnak, hogy pont a bölcsésznek nem kell tudnia olvasni... ha nem is magyaros, olyan szakszavak vannak egy bármilyen bölcsész szakcikkben is, hogy időbe telik, mire megfejted az értelmét. ;) (Bár én valóban "csak magyaros" témakörben (tavalyi nyelvtan oktv pályamunkájához olvasott retorika témájú cikkek, könyvek) tapasztaltam, a tanáraim elbeszélése alapján biztosra veszem, hogy ez bármely egyetemi szakra igaz, hogy sok a szakszó, idegen szó. Bizonyára van köztünk, aki meg tudja erősíteni :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349060 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Aztán még én csodálkoztam, hogy az évfolyamtársaim ismeretlen szavakat nehezen olvasnak, vagy nem is tudják kiolvasni többszöri olvasatra sem: például amikor tanultuk a növényeket, összecserélnek a latin szavakban betűket, vagy megtoldják és még ők vannak felháborodva, hogy meg kellett tanulni. Szorri, de akkor miért jött pl bioszra? Ment volna az ilyen bölcsésznek. Eltötymörgött volna valami lájtos (!) szakkal, aztán pápá.
Kár, hogy egészen más témákban is előfordul az ilyesmi és a falat tudnám kaparni. Az illetőknek meg a szemüket ki.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349056 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Ki is töltöttem és véleményem is van ezzel kapcsolatban: nagyon örülök, hogy vannak ilyen kérdőívek, mert a mai szóhasználat, amely a fiatalok körében terjedt el a nethasználat miatt, az szerintem vérlázító. Egyenesen utálom, amikor valamelyik évfolyamtársam olyanokat mond tanult ember létére, hogy "rosszul vok" vagy leírja, hogy "létszi", ezek élőbeszédben és írásban is csúnyák, de a stílus érzékeltetésére szerintem használható, csak ne váljon általánossá. (Habár a "létszi"-re semmi szükség nincs... :P ) De egy "micsinálsz" még jópofa is lehet, ha nem alakul át standardbe.
Uff. :)


Én attól lettem rosszul, mikor az egyik osztálytársam, aki ki volt akadva, hogy kettest kapott az esszéje helyesírására, nekem adta, hogy nézzem meg, miért. Én kapásból ráírtam volna az elégtelent, ugyanis ilyenekkel volt teli, hogy a hogy-ok helyett "h", meg ilyesmi. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349055 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kitöltve!:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349048 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ryana: kitöltöttem. És privi ment. ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349047 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ki is töltöttem és véleményem is van ezzel kapcsolatban: nagyon örülök, hogy vannak ilyen kérdőívek, mert a mai szóhasználat, amely a fiatalok körében terjedt el a nethasználat miatt, az szerintem vérlázító. Egyenesen utálom, amikor valamelyik évfolyamtársam olyanokat mond tanult ember létére, hogy "rosszul vok" vagy leírja, hogy "létszi", ezek élőbeszédben és írásban is csúnyák, de a stílus érzékeltetésére szerintem használható, csak ne váljon általánossá. (Habár a "létszi"-re semmi szükség nincs... :P ) De egy "micsinálsz" még jópofa is lehet, ha nem alakul át standardbe.
Uff. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349046 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Sziasztok!
Van egy új és izgalmas kérdőívem. :)
Ezt bárki kitöltheti, sőt, örülnék, ha minél többen kitöltenétek. Nem tart sokáig, és az internetes nyelvhasználatról szól. ;)
Itt találjátok: ryana.uw.hu/kerdoiv.php
És előre is köszönöm, aki kitölti.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349044 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szerintem senki nem kíván a halálba... ;-) Max túlzott tisztelettel emlegetik a pillanatot, amikor 5-ös betűméret használatára vetemedtél... :P
Más: mostanában sokszor kihalt a cset... :S

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349043 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Acho írta: Ezt normál betűmérettel is megejthetted volna! Vegyétek úgy, hogy idéztem Dreamert... :wink:

Így van, de attól tartok, másra nem tartozott volna a dolog :) Valamiféle tapintat íratta velem kicsi betűkkel, még akkor is, ha tudom, hogy mindenki meresztgeti a szemét és elkíván engem a halálba. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349042 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Bocsánat, hogy szólok amúgy, de a muszáj pontos j, tényleg jószándékúan.

Ezt normál betűmérettel is megejthetted volna! Vegyétek úgy, hogy idéztem Dreamert... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349041 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nekünk csak egy zh van matekból, meg úgy általában mindenből. Azt meg elszúrtam. :? Hátha lesz egy pótló zh is. A függvényekkel vagyok gondba, azt már középiskolában sem értettem. Muszály lesz elmenni egy tanárt keresnem gyorsan. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349040 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
A matek nekem sem megy valami fényesen, de hetven pontot kell a ZH-kból összegyűjteni, és ez egy elérhető célnak tűnik, legalábbis most. Főleg, hogy már írtunk párat és még félév végén is lesz egy 90 pontos. Végülis ez teljesen korrekt. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349039 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na én a matekkal állok hadilábon, a többivel egyenlőre nincs gond. :)
Nekünk most csak szervetlen kémia van az nem vészes, bár néha félek, nehogy az egyik ügyetlen csoprttársam gyakorlaton véletlenül rámborítsa a kénsavat. :D
[size=9:3d2uc0dh]A helyesírási hibám pedig javítottam.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349038 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

norbikk írta: Hú nálunk még jegyzetek is alig vannak, bár azt mondják jövőre meglesz, amivel ugye már nem sokat érek.Szóval muszály bejárni órára néhány tantárgyból.

?? Nem járnál be órákra, ha lenne jegyzet? Merész. A saját dolgodat nehezítenéd meg vele vizsga előtt.
Én amire csak tudok, bejárok. A szerves kémia kivétel, mert félig egybeesik egy gyakorlattal, a maradékra meg valóban nem akarok bemenni, de a jegyzet megléte ellenére meg fogok belőle bukni. Jövőre is felveszem, sajnos ezt már most látom. :(
[size=9:7qkku7jc](Bocsánat, hogy szólok amúgy, de a muszáj pontos j, tényleg jószándékúan. :) )[/size]

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #349037 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hú nálunk még jegyzetek is alig vannak, bár azt mondják jövőre meglesz, amivel ugye már nem sokat érek.Szóval muszáj bejárni órára néhány tantárgyból.

Szakirányok:
Nálunk 2. év elején lehet választani ökológus operátor vagy laboratóriumo operátor, vmint tanári szakirányok közül, de még nem tudom melyiket kéne választanom. Az ökológia jobban érdekelne, de a laboránsként könnyebben el tudnék helyezkedni (2 gyógyszer gyár van itt).Nagy dilemma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349035 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

norbikk írta: És szakirányokkal, hogy állsz? Nálatok milyenek vannak? Mikor kell választani?

Az utóbbi kérdésre könnyebben tudok válaszolni, mint a szervezettségre, attól tartok. :S A szakirányokat harmadik év elején (környékén) kell megválasztanunk, de volt már olyan elképzelés is, hogy már második évben. Én ugyan pontosan tudom, melyiket választom a négy közül (sejt és molekuláris biológus, szupraindividuális biológus, tanári és még egy tanári), de nagyon sok évfolyamtársam azt sem tudja, mik közül választhat, ők nem előre kidolgozott tervvel jöttek erre a szakra, nekik szerintem jóval nehezebb dolguk lesz, de mivel konkurencia, nem nagyon aggasztom magam miattuk. :)
Amiből tanulunk: könyvben (!) kiadott jegyzet, a második féléves anyagot még a kiadóban pofozgatják, ami vicces, mert ha januárra nem lesz meg, nem tudok miből otthon tanulni. De amit órán leadnak, az egy tekintélyes mennyiségű, még nagyon átláthatatlan anyag (kedvesem szerint félév végére összeáll a szervezettan), de szerencsére nem kell sokmindennel kiegészítsem, elég néhány jegyzet.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349034 Írta: norbikk
norbikk válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Am...

Azt akarom kérdezni, hogy SZE-n milyen szervezettség van?
Mert nálunk minden össze vissza. 8O

És szakirányokkal, hogy állsz? Nálatok milyenek vannak? Mikor kell választani?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #349032 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

norbikk írta: Nekem ilyenem nem lesz, most a legdurvább tantárgyam a növényszervezettan.

Nekem is csak akkor lesz, ha felveszem, amúgyn em kötelező. A növszervtan nem vészes szerintem bár ízlés dolga, az állatszervtan nekem is jobban bejön, az igaz. A kedvenceim. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.443 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére