BESZÉLGETŐS topic

Több
17 éve 4 hónapja #327156 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Idhren írta: Mi azt tanultuk, hogy amelyik összetett szó 6 szótagosnál több, azt kötőjellel írjuk.
Ezek szerint ez nem így van? Merén ilyeneket rontottam legalább hármat.

Csak a többszörösen összetett szavaknál.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327154 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Mennyi a max.pontszám? 100? Én is megcsináltam, nem dicsekszem, 72 pont lett, igaz, volt, amit elnéztem, és volt, amit többféleképp is lehet értelmezni.

Amúgy meg ne keseredjetek el, mert mint tudjuk, a magyar helyesírás marhára következetlen, sokszor ebből is származik tévedés.

Ahogy végigolvastam a teszetet, olyanban, amit gyakran használunk, szinte nem is tévedtem. Nézzétek meg, hogy az extra szavaknál, vagy a hétköznapiaknál tévedtetek-e, és az sokat elmond.

Anno az egyetemen 80%-tól mehettünk szigorlatozni. Annyira nem is hülyültem el.... :oops: :P :P


Mi azt tanultuk, hogy amelyik összetett szó 6 szótagosnál több, azt kötőjellel írjuk.
Ezek szerint ez nem így van? Merén ilyeneket rontottam legalább hármat.
Nekem egyébként 80 lett...

Dreamer: Gratula:)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327153 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mennyi a max.pontszám? 100? Én is megcsináltam, nem dicsekszem, 72 pont lett, igaz, volt, amit elnéztem, és volt, amit többféleképp is lehet értelmezni.

Amúgy meg ne keseredjetek el, mert mint tudjuk, a magyar helyesírás marhára következetlen, sokszor ebből is származik tévedés.

Ahogy végigolvastam a teszetet, olyanban, amit gyakran használunk, szinte nem is tévedtem. Nézzétek meg, hogy az extra szavaknál, vagy a hétköznapiaknál tévedtetek-e, és az sokat elmond.

Anno az egyetemen 80%-tól mehettünk szigorlatozni. Annyira nem is hülyültem el.... :oops: :P :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327152 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ha ezt osztályozni kellett volna nem érem el a kettest. mondjuk vicces, hogy a nehezebb szavakat amiket általában elrontanak azt tudtam.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327150 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Név Találati pontok Életerő
Dreamer_KF 109 133
Elenor 0 4

FATALITY!
Flawless Victory!

Jah, eddigi rekord az 260 arany zsákmányolása volt egy csata során :P :D 8)

Beállítottam a klán honlapjának a Tolkien.hu -t :D :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327142 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Jajistenem, engem is megfertőzött ez a vámpíros-vérfarkasos-harapdálós izé... :P
Ben, ha nem gond, izé, majd meglátod... :P

Óóóóó unokahúg :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327141 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dreamer_KF írta:

Remzymama/Tünde írta: azt hitem jó a helyesírásom :cry: de csak 60 pont lett :oops:


Én is. Nyelvtan érettségim, irodalom érettségim ötös volt. Utána elmentem főiskolára, ahol "magyar nyelvtan" címen találkoztam Dr. Hőnyi Edével. Mindenkivel kezet fogott, bemutatkozott. Elmondta, hogy az MTA örökös tagja, a magyar helységneveket kordináló háromfős bizottság tagja.

És tíz percen belül bebizonyítja, hogy egyikünk sem tud helyesen írni.
Sikerült. A csapat 80%-ának ötöse volt magyarból anno, és itt csak hápogott.

Tudjátok, mennyire örültem a kettesemnek a szeminárium végén??


:lol:
én is mindig ötös voltam

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327140 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: Ben, ha nem gond, izé, majd meglátod... :P

Hm? A lányom leszel? :D :P Vagyis lettél. :P

Nekem 70 lett. :| Pedig én se vagyok rossz helyesíró. Mondjuk sok volt az összetett szó, azokkal gondban voltam. Meg egy mondatot én kétféleképpen is értelmeznék, de mindegy. :-) ))

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327139 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Remzymama/Tünde írta: azt hitem jó a helyesírásom :cry: de csak 60 pont lett :oops:


Én is. Nyelvtan érettségim, irodalom érettségim ötös volt. Utána elmentem főiskolára, ahol "magyar nyelvtan" címen találkoztam Dr. Hőnyi Edével. Mindenkivel kezet fogott, bemutatkozott. Elmondta, hogy az MTA örökös tagja, a magyar helységneveket kordináló háromfős bizottság tagja.

És tíz percen belül bebizonyítja, hogy egyikünk sem tud helyesen írni.
Sikerült. A csapat 80%-ának ötöse volt magyarból anno, és itt csak hápogott.

Tudjátok, mennyire örültem a kettesemnek a szeminárium végén??

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327138 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jajistenem, engem is megfertőzött ez a vámpíros-vérfarkasos-harapdálós izé... :P
Ben, ha nem gond, izé, majd meglátod... :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327136 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
azt hitem jó a helyesírásom :cry: de csak 60 pont lett :oops:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327135 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Sil írta: Ha már helyesírás:
www.szerkeszt.hu/teszt.php
Jó kis szemétkedős teszt, 80% szvsz már egész jónak számít.

Huhhhúúú, köszi szépen, ez nagyon tetszett, hány ilyet töltöttem ki, persze más elrendezésben és nem ennyire kiélezve a többszörösen összetett szavakra :) Ha van még valahol az internet egyik sarkában ilyesmi eldugva, elő vele :) Igaz, hogy ezen a teszten megbuktam (68), de a lelkesedésem 100% :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327122 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ha már helyesírás:
www.szerkeszt.hu/teszt.php
Jó kis szemétkedős teszt, 80% szvsz már egész jónak számít.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327120 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Akkor a világ legnagyobb szégyene, hogy egyáltalán kijutottam a helyesírási verseny országos döntőjébe az első huszonötbe :( (( (és még a szótáraim is eltűntek, de hogy hova...!)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327119 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Mindkét u rövid.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327118 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Snuffles írta: wow, gratula :) egyetlen hozzáfűznivalóm: remélem, hogy a 'kultúrális egyesület', mint szókapcsolat, tartalmaz legalább egy darab hosszú ú betűt, különben kanalat döfök a szívembe. :P

Miért tartalmazna? 8O Azért helyesen írni még tudunk (többnyire)...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327117 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
wow, gratula :) egyetlen hozzáfűznivalóm: remélem, hogy a 'kultúrális egyesület', mint szókapcsolat, tartalmaz legalább egy darab hosszú ú betűt, különben kanalat döfök a szívembe. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327107 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
gratula!! hisz ez szuper!!! hajrá MTT!!!!

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327100 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ezt egy kicsit többen olvassák
mármint ezt a topikot :P :lol:

Ery írta: No emberek! Az NCA pályázaton 400.000,- ot szavaztak meg nekünk tavalyra visszamenőleg.

nca.hu/?page=tender/details&mana ... end_id=203

Katt a keresőre és a negyedik oldalon az végefelé ott vagyunk mi is.

Illetve:
Azonosító: 01744/01/06B00
Pályázó neve: Magyar Tolkien Társaság Kulturális Egyesület
Pályázó címe: 1211 Budapest, Templom u. 17. fsz/1
Pályázó adószáma: 18178209-2-42
Pályázó képviselője: Füzessy Tamás
Pályázat kiírója: NCA Országos Hatókörű Civil Szervezetek Támogatásának Kollégiuma (további pályázatok a kiírónál)

A pályázati kiírás címe: Az NCA Országos Hatókörű Civil Szervezetek Támogatásának Kollégiumának 2006. évi II. fordulós működési pályázati felhívása (Keresés a kiírásra érkezett pályázatok között)

Igényelt összeg: 1700000,- Ft
Nyert összeg: 400000,- Ft
A pályázat állapota: Szerződéskötés alatt


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327072 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem arra a - valóban rövid - 6 hétre céloztam (amikor augusztusban Oxfordba megyek), hanem úgy általában a jövőben :P és nem is kell hozzá elutazni, h. az emberlánya egy időre eltávolodjon... és szvsz akkor már úgy van értelme, ha netelvonással együtt. :twisted:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327062 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Hát, ha India legbelesejébe szeretne elmenni meditálni, az őserdő közepén kötve hiszem, hogy van net. :P

Tudtommal olyan messzire azért nem. :-) És grat! ;-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327061 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Phaedra/Namarie írta: Hát, ha India legbelesejébe szeretne elmenni meditálni, az őserdő közepén kötve hiszem, hogy van net. :P


azért Angliában még akad.... :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327056 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Hát, ha India legbelesejébe szeretne elmenni meditálni, az őserdő közepén kötve hiszem, hogy van net. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327055 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: 5 év

és egyben

5000. 8) :)


...amely idő alatt annyi mindent kaptam, hogy ha el is megyek majd egy időre - körülnézni a nagyvilágban, új tapasztalatokat szerezni - biztosan vissza fogok jönni, hogy vissza- és továbbadjam mindezt. És nagyon remélem, hogy lesz hova visszajönni sok-sok év múlva is. ;)


mennyi időre akarsz te elmenni? :o
és ott is van net :lol:
és gratula :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327050 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Kincső (Thilanna) írta: 5 év

és egyben

5000. 8) :)


...amely idő alatt annyi mindent kaptam, hogy ha el is megyek majd egy időre - körülnézni a nagyvilágban, új tapasztalatokat szerezni - biztosan vissza fogok jönni, hogy vissza- és továbbadjam mindezt. És nagyon remélem, hogy lesz hova visszajönni sok-sok év múlva is. ;)


GRATULÁLOK!!!!! Részemről köszönöm, hogy itt vagy, és noha kb. 10 évvel fiatalabb vagy nálam, mégis köszönöm azt a bölcsességet, nyugalmat, és elfogadást, mait eddig is felém sugároztál!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327047 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Megalkottam a Gwaith-in-Iarhegyrt, minden vámpírt várok sok szeretettel :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327043 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
5 év

és egyben

5000. 8) :)


...amely idő alatt annyi mindent kaptam, hogy ha el is megyek majd egy időre - körülnézni a nagyvilágban, új tapasztalatokat szerezni - biztosan vissza fogok jönni, hogy vissza- és továbbadjam mindezt. És nagyon remélem, hogy lesz hova visszajönni sok-sok év múlva is. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327029 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Felagund írta: Dreamer, küldtem neked üzenetet, fontold meg, kérlek ;)


Válaszoltam. Szerintem a szabályok nem teszik lehetővé, de ha lehet, egészen nyugodtan.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327027 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Dreamer, küldtem neked üzenetet, fontold meg, kérlek ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #327026 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Holtak vezére írta:

Nóli i linantea írta:

Idhren írta:

Dreamer_KF írta: Nno..Újabb 400 aranyat dobtam be, ezzel 1ütt asszem már vagy 700-at adóztm a klán javára..Kell a négyezer, Holtak vezére az 1ik legerősebbünk (és elsőszülött gyermekem!!)


Adakoztam 500-t.
Többet még nem tok, de igyekszem.

Én is adakoztam amennyit tudtam. Ellenben portyázásom után felbuzdulva annyi időt töltöttem a konditeremben (értsd: gyakoroltam) hogy csak 6 aranyam maradt és nem tudtam megint portyázni menni :? :világvégeérzés:


bocsánat, nem voltam itthon pár napig, de már le is adtam a jelentkezést. most meg igyekszem majd bepótolni a lemaradást, mert már nem én vagyok a legerősebb. :)

UI: nem kaphatnánk egy saját topicot a subcultures-témakörben? csak hogy ne "uraljuk" a beszélgetőst :)


Nna, hazajöttem, mindjárt felveszlek :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.724 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére