A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 6 hónapja #244350 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
ez most OFF lesz, de ez nekem személy szerint nagyon fájt...
Egy ilyen kritikát kapott az oldal a Tolkien életrajzzal kapcsolatban:
"Bocs Cortez, a tanulmányaim miatt én irodalmár szemmel nézem dolgokat. És a Tolkien. hu annak ellenére hogy Tolkienes oldal, legalább 10 nem-hiteles adatot közölt az utóbbi 3 évben"
Szvsz ez felháborító!!!!!!! :rmad2:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244336 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na ezt már ceretem :P

De szvsz ez talán egy kicsit OFF... nem? :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244332 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:D én is csatlakozom, FOTR, ROTK majd a TTT 8)
De ez is magánvélemény... :roll:
FOTR cselekménye könnyebben emészthető, jobban is visszaadta a könyvet...
A TTT ből is vannak részek, amik kifejezetten tetszenek (Entek rulz)de valahogy nyögvenyelősnek érzem... :roll:
ROTK ban is van rész amit szeretek (Pipp éneke, jelzőtüzek, rohírok megérkezése, "ha nem vihetem helyetted, elviszlek vele együtt" *szip*), de ebben van amit viszont ki nem álhatok :evil: (Samu elküldése) :evil: a begyemben marad mindig... :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244314 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

M írta:

cortez71 írta: CSATLAKOZOM! FOTR RULZ!!!!!

Tényleg az a leghangulatosabb a 3 film közül. :)


Bizony bizony! Ráadásul csak ott kapunk eleget Boromirból... ugye Miresz?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244245 Írta: M
M válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: CSATLAKOZOM! FOTR RULZ!!!!!

Tényleg az a leghangulatosabb a 3 film közül. :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244208 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta:

.Elessar király. írta: A bővített dvd extrái is mindent elárulnek. Főleg az utolsó forgatásokról szóló filmek. Egyébként a Fotr szerintem azért lett a legjobb a három film közül, mert ott a fil és a könyv szerkezete megyegyezett, így a hangulata is. Ezért most a TTT-t és a Rotk-t kronológiai sorrendben olvasom, nem úgy, ahogy az a könyvben áll.


Hé! a Gyűrű Szövetsége a legjobb !! :D :lol:
És kész :)


(Persze tudom, magánvélemény, de akkoris :) )

CSATLAKOZOM! FOTR RULZ!!!!!
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244203 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta: A bővített dvd extrái is mindent elárulnek. Főleg az utolsó forgatásokról szóló filmek. Egyébként a Fotr szerintem azért lett a legjobb a három film közül, mert ott a fil és a könyv szerkezete megyegyezett, így a hangulata is. Ezért most a TTT-t és a Rotk-t kronológiai sorrendben olvasom, nem úgy, ahogy az a könyvben áll.


Hé! a Gyűrű Szövetsége a legjobb !! :D :lol:
És kész :)


(Persze tudom, magánvélemény, de akkoris :) )
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244187 Írta: Hósörény
Hósörény válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
"Nai tiruventel ar varyuvantel í Valar tielyanna nu vilya"
A Valák óvjanak utadon az ég alatt. :P [/u]
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244166 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Niéla Alondriel írta: Kivettem angolul a könyvtárból, úgyhogy hajrá!

Kezdődik ott, hogy érdekes módon van benne rajz Mória Kapujáról...


A magyar díszkiadásban is van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244163 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kivettem angolul a könyvtárból, úgyhogy hajrá!

Kezdődik ott, hogy érdekes módon van benne rajz Mória Kapujáról...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244161 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A bővített dvd extrái is mindent elárulnek. Főleg az utolsó forgatásokról szóló filmek. Egyébként a Fotr szerintem azért lett a legjobb a három film közül, mert ott a fil és a könyv szerkezete megyegyezett, így a hangulata is. Ezért most a TTT-t és a Rotk-t kronológiai sorrendben olvasom, nem úgy, ahogy az a könyvben áll.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #244048 Írta: Hósörény
Hósörény válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Valóban nagyon sokat dolgoztak a filmen! Voltak olyan dolgok (sok dolog)
amit muszáj volt megcsinálniuk itt leginkább a tárgyakra célzok de mégsincsenek benne a filmbe vagy nem is látszottak benne soha. És a lovak külön sminkeseikről tudtatok, a kikébzésükről? Mert hát nekik nem szokványos egy ork kinézete vagy a harcok zaja.
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243992 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dr. Watson írta: Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.


A szereplők jellemének változásáról más már írt, ezért azt most hagyom.
Ellent kell mondanom annak, hogy a film készítőinek a pénz sokkal fontosabb volt. Az nyilvánvaló, hogy egy kiadó csak olyan filmet enged készíteni, ami a nagyközönségnek is megfelel. Szerintem PJ minden tőle telhetőt megtett azért, hogy a könyv szelleme romlatlanul tükröződjön a filmben is. Szerintem sikerült neki.
Ha egy kicsit a filmek mögé tekintenél, látnád, hogy mennyi áldozatos munka van mögöttük, gondolok itt például a díszletek, kellékek aprólékos kidolgozására, annak ellenére, hogy ezek néha nem is igazán kerülnek a középpontba, de jelenlétükkel valóságossá, hitelessé teszik Középföldét.
Már számtalanszor elhangzott, hogy a könyv és a film két műfaj. Bizonyos dolgokat mindenképpen meg kellett változtatni. Azt tanácsolom, hogy egy kicsit nagyobb türelemmel és megértéssel fordulj a filmek felé.

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243917 Írta: Hósörény
Hósörény válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
valóban klassz! és egyet értek Alyr Arkhonnal :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243894 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dr. Watson írta: Watson vagyok. Most írok ide először. Én kb harmincszor olvastam el a könyvet. És a Szilmarilokat is tizenötször. Vagyis gyűrűkurabuzi vagyok. Imádom az egész sztorit, ezen nőttem fel. Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.


- Ha tényleg szeretnéd nem a "gyűrűkurabuzi" kifejezést használnád szvsz.
- A véleményed tiszteletben tartom (nem állsz vele egyedül) de amíg ilyen stílusban adod közre addig ne várd, hogy bárki is komolyan vegye
- Én is szeretem Woody Allen-t de az hogy jön ide? (A Holly-woody történet az ő egyik filmje) Ha nem érted ezt akkor lapozd fel a Helyesírási tanácsadó szótárt.
- Művészet? Mégis, te miképpen csinálnál "művész" filmet a GyU-ból?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243893 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Minek reagálunk egyáltalán ilyenekre? Lefogadom, hogy fel se bukkan többé.

[size=9:1z434xim]Mi szeretjük, ez a lényeg, Drágaszág, a szok osztoba laikusz meg elmehet a Szemmibe Morgossszhosz, gollam, gollam.[/size]

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243890 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dr. Watson írta: Watson vagyok. Most írok ide először. Én kb harmincszor olvastam el a könyvet. És a Szilmarilokat is tizenötször. Vagyis gyűrűkurabuzi vagyok. Imádom az egész sztorit, ezen nőttem fel. Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.


:evil: Kedves Watson aki DR!
Először is szvsz te nem olvastad egyszer sem a GYU könyveket, meg a Szilmarilokat.
Kettő: Nem olvastál bele az itt elhangzott írásokba.
Három: Nem iskoláztad agyon magad, mert itt nem "gyűrűkurabuzik" vannak, hanem Gyűrűk Ura Rajongók! Ezért kérlek rá, hogy ha hozzászólásod van, akkor azt szép ízes magyar nyelven írd meg!
Szívesen látunk itt az oldalainkon, szívesen veszünk be a témák beszélésébe, de kérlek megint, hogy ne sértsd meg a mi érzéseinket!
Köszönöm! :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243863 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát, igen, biztosan más, ha valaki előbb olvasta a könyveket és utána látta a filmet - engem a film ragadott meg előbb, úgy, mint egy szerelem: először csak ízlelgettem, hm..hm.., aztán viharos gyorsasággal belezúgtam a FOTR-ba és a többi jött magától..

Komolyan, idegnyugtatónak is remek, teljesen feloldódom benne...vannak kedvenc részek, mind a háromban, azokon hetekig rágódom, megnézem sokszor és ez annyira jó:))

Szóval, én utána olvastam el a könyvet, 3 nap alatt, nem bírtam lerakni - nekem így teljes. A filmben nagyon is jó, hogy ez az"érzelmi oldal" felerősödött. Pl. a Charadras-beli jelenet, amikor is Boromir felveszi az elejtett gyűrűt - nos, ezt a könyv nem tudta így visszaadni, bár az is egy dolog, hogy Sean Beannek kell lenni ahhoz, hogy így "átjöjjön" ez az durva rész!

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 6 hónapja #243855 Írta: Farkas V.
Farkas V. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem a legcsodálatosabb történet! Nem külön-külön filmek, hanem EGY! Gyönyörűen megcsinálták! Szerintem nézd még meg néhányszor kicsit elvonatkoztatva a könyvtől. Naponta megneztem, és ugyanazzal a várakozással, izgalommal vártam, mint legelőször! hiába "szinkronizálom" az összes szereplőt, teljesen a FILM rabja vagyok!!!
:D
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243705 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem A LEGJOBB film :!:

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243698 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én közvetlen a film előtt olvastam el először.
(Tehát 2001 decembere körül)

Először történetileg nem tetszett (ugye a sok kihaygott-beadott rész :) ), de a hangulata már akkor megfogott.
Most meg halld véleényem: a Gyűrű Szövetsége az egyik legjobb film amit amit láttam!
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243685 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dr. Watson írta: Watson vagyok. Most írok ide először. Én kb harmincszor olvastam el a könyvet. És a Szilmarilokat is tizenötször. Vagyis gyűrűkurabuzi vagyok. Imádom az egész sztorit, ezen nőttem fel. Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.


Igazad van. A szereplők jelleme eltorzult egys kicsit. De nem tudom, mi a bajod a szereplőkkel. Szerintem nagyon jól eltalálták, már amennyire el lehetett. Faramir jellemét egy kicsit átalakították, az igaz. De ez kellett, hogy az emberek esendőségét is megmutassák, nem csak a nemes oldalt, mint Aragorn, akiben, veled ellentétben, szerintem a filmben is megvan az a méltóság, ami engem, s szerintem még jónéhány embert, aki olvasta a könyveket, megfogott. Abban viszont, hogy az érzelmi hangsúly eltolódott, nem tudom, melyik részre gondolsz. Az Aragorn és Arwen közti szerelemre, ahol, mint a filmben is annyira kihangsúlyozták, Aragornt a szerelem hajtja tovább, még akkor is, mikor úgy gondolta, hogy Arwen már elhajózott Valinorba? Vagy a Faramir és Éowyn közti szerelemre? Szerintem azt is nagyon jól megoldották, főleg a bővítettben. Vagy az érzelmek... nem érződik a reménytelenség Frodó és Samu küldetésében? Vagy nem eléggé érezhető az őrület Denethor körül, melyet a palantír okozott, mégha ezt a filmből ki is hagyták? Vagy Éowyn szeretette a nagybátyja iránt? Vagy Trufa és Pippin érzései a háborúval kapcsoltaban? Vagy a tündék szomorúsága, amit Lórienben és Völgyzugolban lehet érezni? Vagy a hobbitok természete, mely leginkább az első film elején van kihangúlyozva, igaz a továbbiakban is át-átszűrődik? Vagy a barátságok... Samu hűsége Frodóhoz, pedig az elkergette, Pippin szeretette, a számára elig ismert Faramirhoz, Trufa és Pippin barátsága, a Három Vadász összetartozása? Szerintem ez egy elég jól sikerült film, egy nagyon jól sikerült adaptáció. De ha nem is tetszik, mint adaptáció, próbáld meg egy külön filmként kezelni. Akkor rá lehet jönni egy idő után, hogy mit-hogy-miért változtattak meg a filmben, s rögtön nem is lesz olyan rossz. Ez az én véleményem. Lehet, hogy naiv vagyok, vagy valamit rosszul látok, de ez van.

Egyébként én (is) az első film hatására olvastam el a könyveket, mégsem veszített a film az én szememben semmit sem a varázsából...
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243662 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dr. Watson írta: Watson vagyok. Most írok ide először. Én kb harmincszor olvastam el a könyvet. És a Szilmarilokat is tizenötször. Vagyis gyűrűkurabuzi vagyok. Imádom az egész sztorit, ezen nőttem fel. Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.


Mint vélemény, feltétlenül tiszteletben tartandó. DE: ez nem a rajongóknak készült film, hanem a nagyközönségnek. A rendező sem úgy reklámozta, hogy ez a valaha volt legtökéletesebb adaptáció. Ez egy lehetséges változat. Mellesleg voltak rosszabb próbálkozások is.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243657 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Dr. Watson írta: Watson vagyok. Most írok ide először. Én kb harmincszor olvastam el a könyvet. És a Szilmarilokat is tizenötször. Vagyis gyűrűkurabuzi vagyok. Imádom az egész sztorit, ezen nőttem fel. Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.

Ez is egy szemlélet. DE!!!!!
1. A film által sok rajongója lett a könyvnek (igaz, nagy részük csak divatból olvasta el)
2. Örüljünk, hogy a könyvek alapvető SZELLEMISÉGE átkerült a filmbe
3. Sőt, a fő CSELEKMÉNY is átkerült a műbe.
A jellemek valóban sokszor ferdék, de egy filmben nehéz megoldani, hogy ne legyenek azok...
Meg azért annyira nem rossz a film (szvsz), hogy ennyire negatív kritikával illessük.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243651 Írta: Dr. Watson
Dr. Watson válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Watson vagyok. Most írok ide először. Én kb harmincszor olvastam el a könyvet. És a Szilmarilokat is tizenötször. Vagyis gyűrűkurabuzi vagyok. Imádom az egész sztorit, ezen nőttem fel. Ezért véleményem, hogy ez a három film meggyalázza a könyvet. A szereplők jelleme torzult,( Gandalf mint egy mikulás, Aragorn egy pánk roksztár méltoság nélkül, és Faramirról ne is beszéljünk stb...) az érzelmi hangsúly eltolódott. A kedves producereknek a pénz megint fontosabb volt, mint a művészet. Egy Hollywoody közhely tengert csináltak a könyvből, amin lebeg a rengeteg szar. Gyalázat.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243565 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem a kalózhajón sokkal feltűnöbb.
(Legolas-sssswwwww-bamm-áááááááááááá-puff :) )
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243443 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Farkas V. írta: Valahol olvastam, hogy PJ is szerepelt a filmben (megörökítve saját magát is a filmtörténelemben), méghozzá a Helm szurdoki csatajelenetben. Meg is van, vmit lehajít az erődből. Mintha az első rész elején is láttam volna... A Pajkos Póni fogadó előtt egy nagy répát rágva... lehetséges?


Sokadszorra van emlegetve.

Igen, nemcsak lehetséges, de jóval feltűnőbb is mint a Helm szurdokban vagy a kalózhajón.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #243440 Írta: Farkas V.
Farkas V. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Valahol olvastam, hogy PJ is szerepelt a filmben (megörökítve saját magát is a filmtörténelemben), méghozzá a Helm szurdoki csatajelenetben. Meg is van, vmit lehajít az erődből. Mintha az első rész elején is láttam volna... A Pajkos Póni fogadó előtt egy nagy répát rágva... lehetséges?
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #242267 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Köszi szépen, megtaláltam. Most elkezdett járni az agyam, hogy mi van, mi lesz, ki lehetett az a sötét árny ... .

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
19 éve 7 hónapja #242114 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nem teljesen... keresd meg a www.tolkien.hu -n az Új árny c. írást... :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.111 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére