A 3. rész - A király visszatér

Több
21 éve 1 hónapja #135579 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kösz Ulmo. Leköteleztél. :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135569 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Addig is, álljon itt a szöveg, amit hallás után írtam le. Ha vannak hibák, szóljatok.

Eredeti:

G: Is there any hope Gandalf, for Frodo and Sam?
P: There never was much hope...just a fool's hope.
T: We shall see the Shire again!
F: My lord, Osgiliath is overrun.
Th: I'd have you smile again. Do not grieve for those, whose time has come.
G: Orders sent, pieces are moving...we've come to it at last...the great battle of our time.
S: You don't see it, do you?
Go: Preciouss will be ours...
S: He's leading us into a trap!
Go: ...once the hobbitses are dead.
Th: Ride now! Ride for ruin! On the world's ending!

Magyar változat:

Pippin: - Van még remény, Gandalf? Frodónak és Samunak?
Gandalf: - Sosem volt sok remény...csak csalfa remény.
Trufa: - Látjuk még a Megyét!
faramir: - Uram, Osgiliathot elfoglalták.
Théoden: - Újra látni szeretném a mosolyodat. Ne gyászold azt, kinek ütött az órája.
Gandalf: - Parancsok kiadva...a bábok mozognak...hát elérkeztünk végre...korunk nagy csatájához.
Samu: - Nem látod, ugye?
Gollam: - A Drágaszág a miénk lesz...
Samu: - Csapdába csal minket!
Gollam: - ...ha a hobbitockák meghaltak.
Théoden: - Vágtass! Vágtass a pusztulásba! A világ végén!
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135564 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hello! Megtaláltam a trailer szövegét, csak az a baj, hogy angol, szóval aki tud angolul az lépjen be a chat.hu-ba 17 órakkor. ÉLJENAGYŰRŰKURA néven leszek. 8)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135500 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta: Nilraen, erre a képre gondolsz? katt ide
Ezek gondori lovagok, semmi Isildur. :wink:


:o h: OH!Ezesetben hülyébb vagyok mint gondoltam!Vagy csak VAK....Azért kösz! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135497 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Ugye Arwen a 2. részben elhagyja Völgyzugolyt. Akkor ez a kép hol készült?
katt ide

Völgyzugolyban, de ez a kép már a FotR idején ismertek volt. Lehet, hogy nem RotK, csak valami kimaradt jelenet, vagy sajtófotó...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135494 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ugye Arwen a 2. részben elhagyja Völgyzugolyt. Akkor ez a kép hol készült?
www.warofthering.net/photos/rotk ... age1.shtml

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135493 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nilraen, erre a képre gondolsz? katt ide
Ezek gondori lovagok, semmi Isildur. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135492 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lenne egy kérdésem azzal a bizonyos trailerrel kapcsolatban.Az egyik részben ha nem tévedek egy nagy lovascsapat előtt Isildur lovagol.
( 213.157.100.65/~tolkien/index.html )-Frodó keze után lévő kép...
Ez vajon hogy kapcsolodhat a tört.-hez.Valami visszaemlékezés,vagy mi?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135465 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eowynke írta: Hali!
nem tudja valaki, hogy hol lehet képeket nézni a Rotk-rôl?
Igaz kaptam egy pár helyet, de elég gyenge képek... :roll:
Elôre is köszi!


Hát most hirtelen 2 helyet tudok ajánlani:

Hivatalos oldal (klikk ide)
Itt válaszd az Exclusive images feliratot jobb szélen.

Tolkien.hu (klikk ide)
A bal odali menüből válaszd a Galériát, majd középen a keresés mellett nyisd le a menüt, és válaszd a Király Visszatért. Itt 54 képet találsz.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135462 Írta: Eowynke
Eowynke válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hali!
nem tudja valaki, hogy hol lehet képeket nézni a Rotk-rôl?
Igaz kaptam egy pár helyet, de elég gyenge képek... :roll:
Elôre is köszi!

Eowyn
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135453 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Köszke! Én is így emlékezetem.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135451 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Igazából most ki öli meg a Boszorkányúrt? Nem Éowyn? Mert a tailer végén Gandalf találkozik a Boszorkányúrral. Biztos, hogy Gandalf, mert fehér a haja és van nála egy bot. Viszont mögtte is ül valaki, aki valószínüleg Pippin. És akkor az a nazgul nem a boszorkányúr? Mert szerintem nem.
213.157.100.65/~tolkien/index.html
A Gyűrű Szövetsége: :gandalf2: :legolas5: :gimli2: :merry5: :frodo4: :pippin7: :sam2: :boromir1: :aragorn3:


Ajánlom figyelmedbe a könyvből azt a részt, mielőtt megérkeznek a rohani lovasok. Valami ilyesmi: "És belovagolt a Nazgulok Ura. Csak egyetlen ló állt meg vele szemben, Keselyüstök, nyergében Gandalf.
-Vén bolond! Állj félre! Ez nem a te időd!
És hátrahajtotta csuklyájét, és lám! Láthatatlan fején korona. Ekkor azonban a fellegvárban, mit sem tudva a csatáról. megszólalt egy kakas. Nem törődött a seregekkel, csak a felkelő napot köszöntötte. Ekkor egy másik hang is megszólalt. Kürtöké, kürtöké, kürtöké. Rohan lovasai megérkeztek"
Ezt persze csak fejből idéztem, nincs most nálam a könyv.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135440 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igazából most ki öli meg a Boszorkányúrt? Nem Éowyn? Mert a tailer végén Gandalf találkozik a Boszorkányúrral. Biztos, hogy Gandalf, mert fehér a haja és van nála egy bot. Viszont mögtte is ül valaki, aki valószínüleg Pippin. És akkor az a nazgul nem a boszorkányúr? Mert szerintem nem.
213.157.100.65/~tolkien/index.html
A Gyűrű Szövetsége: :gandalf2: :legolas5: :gimli2: :merry5: :frodo4: :pippin7: :sam2: :boromir1: :aragorn3:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #135434 Írta: SaHd
SaHd válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

elf írta: ... és nem is nagyon van köze a könyvhöz.


Ezt azert nem mondanam. A konyv teljesebb, reszletesebb, jobb. Ebben egyetertunk. Sok resz kimaradt, ebben is egyetertunk. Sot, akarhanyszor latom a TTT-t, es elhangzik az a mondat, hogy "A Gyuru Gondorba megy", utni tudnek. DE: a filmnek is megvan a hangulata, a szerkezete, a hullamzasa. Szerintem ezert nagyon jo, hogy a harom filmet egyszerre csinaltak (csinaljak), mert jobban atlatjak az egeszet, es eleg jol sikerul erzekeltetniuk a hangulatokat, nehezsegeket, kuzdelmeket. Bar a TTT mozivaltozatot en inkabb csak elozeteskent kezeltem, es varom a bovitettet, mint "igazi" filmet, azert csak tetszett, es azert csak Gyuruk Ura volt.

Mas. A TTT elott, ugyazezt a forumot olvasva ugyanilyen problemak voltak. Nem tudom, visszaolvasott-e valaki (en nem), de szerintem 90 szazaleka a felelmeknek, pletykaknak nem volt igaz, foleg csak remhir keltesre volt jo, es arra, hogy elozetesen szapuljuk PJ-t. (Az mas kerdes, hogy volt utana mas, amiert lehetett szapulni...)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135430 Írta: Az Egy Gyűrű
Az Egy Gyűrű válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem sokótoknak meg kellene próbálni egy kicsit jobban elkülöníteni a filmet és a könyvet. Ez két különböző műfaj. Persze, hogy vannak eltérések, de mutassatok akár egy könyvet is, amelyik megfilmesítésekor minden tökéletesen klappolt. Nincs ilyen, és nem is lehet. Persze én is nagyon sajnálom a kimaradt részeket és az átírásokat mert imádom a könyvet, de azért nem ítélem el PJ-t. Mindezek ellenére úgy gondolom, hogy egy fantasztikus filmet sikerült összehoznia. Ahogy a könyvnek, a filmnek sem lesz majd méltó utódja.

Egy Gyűrű mind felett...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135423 Írta: Szarumán
Szarumán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

elf írta: Hm. ezt még nem kérdezték, pedig tényleg jó tudni egymásról, hogy mit gondolnak. Hát én rettentően tisztelem PJt a munkássága miatt, hogy rááldozott erre három évet és rengeteg pénzt és energiát az életéből, és vállalkozott ennek a trilógiának a filmváltozatára, de... hát ugyanakkor nagyon dühös is vagyok rá, hogy ha már belefogott, megcsinálhatta volna hitelesebben is. Vagy legalább akkor készíthetett volna egy rajongói változatot, meg egy civilt :lol: . Ezzel persze sokan nem értenek egyet a GYU fanek közül, de én az a fajta vagyok, aki nagyon szigorúan a könyvnél marad, és ha egy kis eltérés is van, akkor már dühös vagyok... Szal elég dühös vagyok :roll: ... Teccik a film, profi színészek, tökéletes filmzene, csodás effektek meg minden, de nem kéne LOTR néven forgalmazni, mert én legalábbis közel se kaptam vissza azt az élményt, amit a könyv nyújtott, és nem is nagyon van köze a könyvhöz. Ez persze csak az én véleményem és tudom, hogy elég pesszimista vagyok meg borúlátó meg minden... szal nem kell annyira komolyan venni :roll:


Elf! Végre valaki, akivel maximálisan egyetértek!

A Fehér Mágus
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135421 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nem mondom egy filmre se hogy szeretem. Inkább csak tetszik, idézek belőle és gyűjtögetem a képeket a színészekről, a filmből (kb 5000 képm van már) de nem rajongok érte.. Várom a harnmadik filmet mint a kisgyerek a mikulást de nem mondom, hogy szeretem. szeretni embereket szoktam.. Inkább csak kedvelem a könyvet, kedvenc könyveim közé tartozik s a film is ilyen.. a kedvenceim közé tartozik..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135415 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Belegondoltatok ti már abba, hogy szeretitek-e egyáltalán A Gyűrűk Urát? Mármint a filmet.


Hm. ezt még nem kérdezték, pedig tényleg jó tudni egymásról, hogy mit gondolnak. Hát én rettentően tisztelem PJt a munkássága miatt, hogy rááldozott erre három évet és rengeteg pénzt és energiát az életéből, és vállalkozott ennek a trilógiának a filmváltozatára, de... hát ugyanakkor nagyon dühös is vagyok rá, hogy ha már belefogott, megcsinálhatta volna hitelesebben is. Vagy legalább akkor készíthetett volna egy rajongói változatot, meg egy civilt :lol: . Ezzel persze sokan nem értenek egyet a GYU fanek közül, de én az a fajta vagyok, aki nagyon szigorúan a könyvnél marad, és ha egy kis eltérés is van, akkor már dühös vagyok... Szal elég dühös vagyok :roll: ... Teccik a film, profi színészek, tökéletes filmzene, csodás effektek meg minden, de nem kéne LOTR néven forgalmazni, mert én legalábbis közel se kaptam vissza azt az élményt, amit a könyv nyújtott, és nem is nagyon van köze a könyvhöz. Ez persze csak az én véleményem és tudom, hogy elég pesszimista vagyok meg borúlátó meg minden... szal nem kell annyira komolyan venni :roll:

Elen síla lúmenn' omentielvo!
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135414 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én még mindig azt mondom hogy az lett volna az egyetlen megoldaás ami jobban át tudta volna fogni a könyvet, ha minden könyv egy film és így 6 film lett volna. Persze ez is csak elmélet mert hat film már szinte sorozatnak minősülne és amúgy is kivitelezhetetlen.

Az a baj hogy elég sűrűn nézem a topicot és állandóan ugyanazokrólbeszélünk. Nem kéne lassan túllépnünk a megye megtisztításán és egyéb lerágott témákon?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135399 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Nézd, Szarumán ha az a lényeg, hogy az embereket szorakoztassák, nem
nem lehetnek teljesen hűek a könyvhöz.
A könyv egy másik műfaj.
Én szétválasztom valamennyire a kettőt, így nem zavar.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135397 Írta: Szarumán
Szarumán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Lesz Megye, csak nem lesz megtisztítva....Hát ez csodálatos!
Pedig egyszer valahol olvastam, hogy A Gyűrű Szövetsége után a megyét lebontották, úgyhogy ebből is gondoltam, hogy már nem lesz bent újból.

Egyébként teljesen igazak, amiket írtál, Ulmo barátom, de valld be, Te is szívesebben néznél egy teljes, nem átírt Gyűrűk Urát, még ha az 9 óra is. :roll:

A Fehér Mágus
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135390 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szarumán: természetesen jó lett volna, ha benne van az Öregerdő, Bombadil, Sírbuckák, farkastámadás a Caradhras előtt stb... De ebből több dolog következik:
1: pl a Sírbuckák megvalósítása még félelmetesebbé teszi a filmet, ugrik a PG-13 korhatár, kevesebb ember nézheti meg a Gy.U.-t, kisebb a bevétel.
2: már a film elején borzasztó sok karakter van, egy nem-Tolkien-rajongó hirtelen nem is tudja, ki kicsoda. Akkor tegyék be Bombadilt, aki még zavarosabb, mint a többiek, és nem is tesz túl sokat a sztori lényegéhez?
3: Szó sem volt arról, hogy egy az egyben kell megfilmesíteni a könyvet. Ha PJ ezt teszi, minden rész 9 órás lehetne, ilyet pedig egy mozi sem mutat be szívesen (normál ember ki sem bír egy ilyen filmet). Ebből nem lett volna bevétel. Másrészt ha szó szerint követi a könyvet, mi meglepetés maradna a könyvet jól ismerőknek?
Sopánkodás helyett próbáljuk meg azt nézni, ami van. Kellemetlen, hogy a bővített változatok fényévekkel jobbak a moziváltozatoknál, de hát ez már a producerek hibája, nem engednek 3 óránál hosszabb filmet csinálni :(

Végül: lesz Megye, csak nem lesz megtisztítva :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135388 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szarumán írta: Ezt nézzétek!
És még csak most csatlkaozott!
Nem kéne ám minket így leszólni! Igenis szeretjük, mert akkor nem lennénk itt! De milyen jó lett volna Bombadil, ha benne van, és az Öreg-erdő, sírbuckák... De nincs benn.....És már az is lehet, hogy már a Megye se lesz bent a Király visszatérben. Ezek jó hírek?


Végül is csak elmondta a véleményét....
Egyébként 1et értek Szarumánnal!Ha nem szeretnénk a filmet nem lennénk itt.És mi csak sajnáljuk az elmaradt részeket,viszont amiért általában itt haragudni szoktunk azok az átirások!
("Megölöm P.J-t ha nem rakja be a dunadánokat,stb....)Bár lehet hogy nem kéne többesszámban beszélnem... :? Mindenesetre amit az előbb elmondtam,rám tuti hogy vonatkozik!

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135382 Írta: Szarumán
Szarumán válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Én nem tudom, mitől kritizáljátok így a filmet, hogy pj ezt csinálta rosszul, meg azt. Én nem értem. Belegondoltatok ti már abba, hogy szeretitek-e egyáltalán A Gyűrűk Urát? Mármint a filmet. Ha a könyv az eredeti is, a filmnek is megvan tolkien varázsa. Maga a Gyűrű, meg minden. Ez szerintem fantasztikus! És szerintem egyáltalán nem kéne minden egyes kisebb hibákért lebecsülni a filmet. Pj nem az Isten! Nem tudja megcsinálni teljesen tökéletesre! De én amikor a filmet nézem, egyáltalán nem érzem a kihagyott részek hiányát. (Bombadil, Öregerdő)


Ezt nézzétek!
És még csak most csatlkaozott!
Nem kéne ám minket így leszólni! Igenis szeretjük, mert akkor nem lennénk itt! De milyen jó lett volna Bombadil, ha benne van, és az Öreg-erdő, sírbuckák... De nincs benn.....És már az is lehet, hogy már a Megye se lesz bent a Király visszatérben. Ezek jó hírek?

A Fehér Mágus
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #135381 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ez itt egy kép Frodóról. Persze a 3. részben. Valószínű, hogy ez a Megye:
www.warofthering.net/photos/rotk ... age7.shtml

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135378 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
itt az elanoros képsor:
klikk ide
klikk ide


Egyébként a TTTben mindenki folyamatosan koszos volt!!! engem ez zavart a legjobban. oké utazunk meg ilyenek de az arcukat legalább egy nyamvadt pocsolyában meg lehetett volna mosni (ez főleg aragorna vonatkozik)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135377 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nem tudom, mitől kritizáljátok így a filmet, hogy pj ezt csinálta rosszul, meg azt. Én nem értem. Belegondoltatok ti már abba, hogy szeretitek-e egyáltalán A Gyűrűk Urát? Mármint a filmet. Ha a könyv az eredeti is, a filmnek is megvan tolkien varázsa. Maga a Gyűrű, meg minden. Ez szerintem fantasztikus! És szerintem egyáltalán nem kéne minden egyes kisebb hibákért lebecsülni a filmet. Pj nem az Isten! Nem tudja megcsinálni teljesen tökéletesre! De én amikor a filmet nézem, egyáltalán nem érzem a kihagyott részek hiányát. (Bombadil, Öregerdő)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135373 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Szerintem igenis lesz a végén Megyés jelenet,

Persze hogy lesz!(legalábbis remélem)Csak nem lesz lerombolva a Megye...

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135370 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem igenis lesz a végén Megyés jelenet, mert ahogy azt a film 1. részében bemutatták, úgy az ember arra gondol, hogy a világon ez a legbékésebb hely, amit a Gonosz még nem ronthatott meg. És mi lehetne ennél szebb befejezés, minthogy a hobbitok visszatérnek a Megyébe, az otthonukba, ahol a legboldogabbak voltak.
A Gyűrű Szövetsége: :gandalf2: :legolas4: :gimli2: :merry5: :pippin7: :frodo4: :sam2: :boromir1: :aragorn3:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #135366 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: 4 órás moziváltozatról soha nem volt szó. Még nincs kész a film, bármi lehet belőle. Az én utolsó infom még 3,5 óráról szólt.

Neeem? 8O Akkor engem félreinformáltak. Pedig 100%, hogy olvastam valahol, de akkor ezentúl jobban megnézem, mit hiszek el! Köszönöm a segítséget! Nekem (nekünk) szerintem pedig minél hosszabb, annál jobb! Bár amikor a 4órát olvastam, az első gondolatom az volt, hogy ezt a nem könyvrajongó hogy üli végig???
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.113 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére