MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

×

Szavazás: Mekkora anyagi problémát jelent a nagytábor részvételi díjának kifizetése? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Nagyon fontosnak érzem a nagytábor intenzív Tolkien élményét, ha kell többet szívesen fizetnék érte.
6 16.2%
Ez az összeg nem okoz problémát, ennyi előtermthető egy ilyen időtartamú és programkínálatú táborért
18 48.6%
Egyértelműen az anyagiak döntenek: abba az MTT táborba fogok menni, amelyik olcsóbb.
4 10.8%
Mindenképpen a Relax tábor érdekel csak. Ha sokkal olcsóbb lenne, akkor sem választanám a nagytábort
7 18.9%
Mindkét táborba el szeretnék menni, és nem okoz problémát kifizeti mindkét részvételi díjat.
2 5.4%
Szavazók száma: 2 ( Sünee, sylvia )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 1 hónapja #267243 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
OFF

A Tarjamise nem ellenszere a cucujénak. De mi is kísérleteztünk az inverz cucujéval, ígéretes.

/OFF

code a rat the monster on doom in it
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267238 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Én örülök ennek az időnek. Tökjó.

Más részről a Tarjamise nem semmisíti meg a hatást, tavaly a Tarjizmus három legfőbb főpapja misézett, idén se voltunk kevesen, de hiába.

Örüljetek az esőnek mer tökjó.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267233 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Én mindent megtettem, hogy a cuccujét elkerüljük, de a szavam elveszett az éterben. Az a baj, hogy az új elnök engedélyezte a cuccujét, sőt ő maga is részt vett benne, így nem lehet ellenállni.

Viszont úgy tudom, hogy a Tarja-mise visszafordítja a cuccuje hatását. Még régen mondta valaki. Asszem Előd, de nem biztos...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267232 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Áfonya írta: MIII, TI TÖMEGESEN CUCUJÉZTETEK TÁBORBAN?! MEGINT ÁRVIZET AKARTOK?! :D :D (Tudtam, hogy ez az eső nem normális dolog, vazz!) :lol:

[size=9:2f7bribs](bocsi az off-ért, de ezt muszáj volt.)[/size]


OFF:

TUDTAM!!! HHA! Bebizonyosodott! Ezért nem megyek most a Balcsira?! :x Nem lett még betiltva? Feliirta valaki az elkövetők rendszámát?!

/OFF

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267230 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Izé... emberek (tündék, törpök stb.) nincs valami olyasmi mint ejucuc ( cucuje visszafelé)? Én rohadtul unom az esőt, hűvös van ráadásul pont az egy napos balatoni családi nyaraláson kezdődött ( ez nem nyavajgás akar lenni bármennyire is annak tűnik). Lehet h öreg nénisen hangzik de: nekem tartós nyirkos időben megfájdul a térdem. Tehát ha bármilyen cucuje ellenszer létezik sűrgősen szóljatok! ( Én nem tudok cucujézni) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267229 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
MIII, TI TÖMEGESEN CUCUJÉZTETEK TÁBORBAN?! MEGINT ÁRVIZET AKARTOK?! :D :D (Tudtam, hogy ez az eső nem normális dolog, vazz!) :lol:

[size=9:1cbhxifb](bocsi az off-ért, de ezt muszáj volt.)[/size]

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267207 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
A keletlakós esemény jó volt, illett is a keretjáték (a későbbiekben teljesen széteső) dramaturgiájába, hangulatos volt, de a vége el lett szúrva, részben szervezési, részben kommunikációs zűrök miatt. Ez konkrétan a táborvezetők felelőssége és hibája. Pedig tényleg jól ki lett találva s nagyon felpörgette volna a punnyba merülni kezdő eseményláncolatot. Kár érte. Más kérdés, hogy a 7. nap estéjén amúgy is mindenki idegileg már eléggé megviselt volt, így nem tudták megfelelően kezelni a kialakult helyzetet.

De minek fejtegetem ezt itt, mikor már szinte mindenki kielemezte? :oops:
Keletlakók, jók voltatok, ne aggódjatok, s örültünk is Nektek, nézzétek el a tábvezek (nem szándékos!) bénázásait! :wink:

A tábor többi negatívumáról és pozitívumáról majd később írok elemző jelleggel, összehasonlítva az előző két táborral, de erre most se időm se energiám nincsen.

A lényeg, hogy majdnem mindenki jól érezte magát, függetlenül attól, hogyan sikerült maga a tábor. :) Legalább is az alábbi hozzászólások alapján.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267202 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
tábor?

külső szemlélőként azt mondanám, hogy azon a néhány többé-kevésbé fontos dolgon kívül, amit már annyiszor megvitattatok itt a topikban, élvezhető volt. (más kérdés hogy nagyrészt személyes okokból nem tudtam maradéktalanul ezt tenni, a másik dolog meg az, hogy sajnos elég szerencsétlenül sikerült a csapatbeosztás, azt hiszem, túlságosan posztmodern szar lettem az utóbbi évben ahhoz, hogy egy ilyen elito-klasszicista csapatban otthon érezzem magam – és ezzel most nem a Forostar-csapatot akarom minősíteni, csak utólag azt mondom, hogy vsz nem illettem oda.) nem fogok kitérni a szervezési nehézségek ecsetelésére, Sirgon teljesen korrektmód összegezte mindazt, amit elmondhatnék, csak meg szeretném köszönni annak a néhány hülyének, aki ott volt és elviselt. (értem itt leginkább Zarándokot, Suhit, Casaubont, parciálisan Sirgont, Lamot, Anát, Jacopot, Nodleet, Drowset, Foxot, a Forostar-népet)
külön köszönet Ratznak, Ringnek, Szofinak és Nimának az utolsó estéért.


üdv:
-- Mau
a pszeudohontalan szobaírnok

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267189 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Na, ettől jobb kedvem lett ^^.
Nem volt hiába;)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267187 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
"Bocsánat de én akkor is csak annak felsorolását látom, hogy ez meg ez meg ez milyen sz@r volt, a stílust meg hagyjuk, de azt nem, hogy hogyan lehetett volna jobb..."

Még egy észrevétel... mindenkinek. Pontosan a "hogyan lehetett volna jobb"-ról szól a vita. Úgy gondolom, a "jó" ott kezdődik, hogy lényeges dolgokban közelíti a tökéletest. Ha egy dolgozat eléri a 90%-ot - onnantól ötös = vagyis zsír. A jobbítás pedig a további mellénézések elhagyása, jobb attól lesz valami, ha az apró hiba is minél kevesebb benne. Vagyis, ha szervezői részről a legfontosabb szükségletek mindegyike biztosítva van (elsősorban a kaja, mert majdnem mindenkinek ez az első), és a szervezők nem kommunikálnak keresztbe, nagyjából kilencvenöt százalék maradéktalanul élvezte volna a tábort. Élveztük mi, csak nem maradéktalanul, ahogy tavaly. És mindaz, amit élveztünk, leginkább magunknak köszönhető, az egyes emberek egyedi kreativitásának, a jól működő csapatoknak, a barátságoknak - átélhető vagy szervezett keretjáték híján.

Ugyanakkor nem hiszem, hogy mindez személyes ellentétekhez is vezetne, vagy nem feltétlenül, a célja nem ez. Különben is, vagyunk olyan intelligensek, hogy nézeteltéréseket egymás között megoldjunk. És egyetértek efkúval, minden lehetséges véleményt illik meghallgatni.

És továbbra is fenntartom, hogy akinek van kedve és türelme, olvasson egy keveset a tavalyi táboros élménybeszámolók közül, és mérlegeljen, mert érdemes.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267161 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Finduilas írta:

Dodiee írta: u.i.: Mondjátok h legalább 1(!!! csak egy szem!!!) ember megijedt tőlünk... ha már annyit ordibáltunk, ennyi jár;)


Dodáj, drága! Galennel egymás kezét szorongatva mentünk fel az úton, olyan ijesztőek voltak a hangok! :lol: Komolyan hihetetlen jók voltatok! Más kérdés, hogy azon az úton felfelé csak sétálni lehet, sűrű pihenőkkel ;)


Dodiee: én meg mentem mellettük, mert szintén eléggé mód hatott amit műveltetek :) ;)

...
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #267159 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Ez a tábor az előzőekhez képest részletesebb, átfogóbb, a tervek szerint mindenkit megmozgató keretjátékot igyekezett megvalósítani. Ennek mind az előnyei, mind a hátrányai megmutatkoztak. Egy ilyen játék nagyobb követelményeket támaszt mind a szervezők mind a részvevők felé.

A szervezőktől nagyobb logisztikai, jobb kommunikációs készséget követel, valamint hierarchikusabb központosított gyors és rugalmas döntéshozatali rendszert. Aki vezet, és a kezében van a következő lépés eldöntése, az elérhető kell legyen a kritikus pontokon, és mindenről tudnia kell, a többiek meg véleményük elmondása után elfogadják a döntéseit. Minél bonyolultabb a cselekmény, és minél több a résztvevő, annál könnyebben csúszik meg az egész, keletkeznek bakik, főleg ha a jelenlévőknek csak egy része támogatja a játékot, aktívan a szerepét játszva.
A táborlakók sem egységesek, a szerepjátékhoz való viszonyuk szempontjából rétegekre oszthatók mint a hagyma. Van egy kisebb mag, amelyik szívvel lélekkel benne van, aktívan alakítja a szerepét, és a szerepén keresztül is kommunikál, mind belülről mind kívülről formálja a játékot. Körülöttük azok helyezkednek el, akik bár benne vannak a játékban, de nem kezdeményeznek önállóan, de játszák a szerepüket. Körülöttük azok, akik kívül állnak, de csendben láthatatlanul teszik, nem akarnak játékrontók lenni. A nagyobb csapat és tábor eseményeken megjelennek. És legkívül azok, akik tüntetően kívül állnak.
Egy mélyebb nagyobb intenzitású keretjáték szükségszerűen kelt feszültséget ebben a heterogén tömegben, mert viszonyulásra készteti őket, mind a játékhoz, mind a többi csoporthoz. A legkülső héj, a játék szempontjából cinikusok, hajlamosak magatartásukkal, kívülállásuk hangsúlyozásával beinteni a többieknek, kritikájukat kívülről fogalmazzák meg, nem igyekszenek segíteni a játékot belülről jó irányba alakítani. A belső magot egyszerre zavarja az irányításban elkövetett hibák, és a kívülállók beszólásai. A hibák miatt ugyan ők is hajlamosak a hajukat tépni, de tettekkel igyekeznek a játékot életben tartani, bevonni minél több embert, és az outsiderek magatartását destruktívnak érzik.
A következő nyár nagy kérdése, hogy hogyan lehet össztábori keret / szerep játékot szervezni. Vissza kell e térni az előző táborok lazább és felületesebb játékához, mivel ez igazából nem egy kemény szerepjátékos társaság, vagy továbbra is erőfeszítéseket kell e tenni a többség minél mélyebb bevonására, és a kívülállókkal valamilyen kölcsönös megállapodást kötésére.

Indoklásul, mind a három leggyakrabban felemlegetett esetben fő szálként húzódik végig a szervezés jóságának és a játékban való részvétel mélységének problémája.
A király lakomáján pl. Forostar természetesnek vette, hogy míg a király nem eszik, addig ők se, viszont a többség, aki inkább volt táborozó magánember mint númenori alattvaló, ezt a tízenöt perc önmegtartóztatást is udvariatlan csesztetésnek vette.
A király adószedése meg már két irányból is szorított. Azok, akik nem voltak ilyen mélyen benne a játékban, magántulajdonuk és privát szférájuk ellen elkövetett sérelemnek vették, azok egy része pedig akik túl fiatalok voltak, túlságosan is komolyan vették, nem érzékelve a játék határait, féltek hogy nem kapják vissza, ami az övék. Egyébként a mi szobánk hűen részt véve a játékban, nem csak az ajándékokat gyűjtötte össze előre, hanem az ijedezőkkel megbeszéltük, hogy a játék vége felé mindenki visszakapja azt, amit saját magának összekreatívkodott eddig. Másrészt tényleg jobb ötlet lett volna összehívva a csapatokat szemtől szembe adószedőt küldeni rájuk, majd egy szertartás keretében követelni és begyűjteni az adót. Ehhez persze a játék szempontjából aktív fegyelmezett csapatok kellenek. Tehát itt már a keretjáték hibája is felbukkan.
A keletlakók érkezésében, meg már egyformán dominált a keretjáték megbicsaklása és a személyenként eltérő beleélés. Nem volt megszervezve illetve több ellentétes variáció is élt, a találkozásról, a tennivalókról, a támadásról, és az elszállásolásról. Ennek ellenére maga a támadás, a védők felhajtása és a vasrácsos kapu ostromának az eleje egész hangulatosra sikerült. Viszont már a szervezők első verziót követő fele is ráébredt a végére, hogy a játékosok nem élik bele annyira magukat a szerepbe, hogy beleférjen a keltlakók kinn alvása, majd a másnapi számháborús csata után való késleltetett barátkozás. A várlakók fele ott helyben egymás nyakába borulást és hajnalig tartó együttlétet akart. Másnap délelőtti háború meg alvás miatt halasztva. Itt mutatkozott meg leginkább a gyors döntésképesség és gyors újjá szervezés hiánya. Ráadásul úgy tudom, hogy keletlakóink már az odaérkezés előtt sem tudták egységesen, hogy kint vagy bent kéne hálniuk. Azt meg hogy fizetni kéne az ágyban alvásért, csak másnap reggel esett le.

A tábor egyébként teli volt jó megmozdulásokkal, programokkal, részletekkel, csak élni kellett tudni vele. Aki akart, az nem unatkozott egy percet sem. A program sűrűségét mutatja, /vagy a gyenge kezűségét?/ hogy az ötből csak két zászló készült el teljesen a végére.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267154 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
-szerintem nem halt meg senki
-és nem halt éhen senki
-és nem halt meg senki az unalomtól sem, mivel tele voltunk programokkal
-és a többség jól érezte magát, aki nem az meg lehet h akkor sem érezte volna jól magát ha puhábbak az ágyak és több kaja van
-úgyh jó tábor volt :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267143 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
My God. Ezért mondtam azt az utolsó hajnalon, hogy pár hónapig nem szeretnék MTT-közelbe kerülni. Talán a tábortali a képek, csapattársak és a dvd miatt, de semmi több. Félelmetesek vagytok. Még a jószándékot is támadjátok, ha valamelyik mellékes pontjával nem értetek egyet. Képesek vagytok apróságokon az állítólagos barátaitok-haverjaitok haját tépni. /mindkét vélemény képviselőiről beszélek/ Mire jó ez? Bevallom, néha tényleg tud könnyíteni az emberen, ha odamondogat annak, aki idegesíti, esetleg a háta mögött egy kicsit szabadabb stílusban kibeszéli, de ez, amit ti műveltek... Mintha a tábvezek külön megkérték volna azt az alapból tahó és sóher "várurat", /végülis csak 5 percet vártam a presszóban arra, h méltóztasson abbahagyni a pletykálást és dobjon már meg egy jégkrémmel a pénzemért/ hogy kevés és néha tényleg fosch kaját adjon... Gyerekek, tényleg az oviban vagyunk?
Az pedig más kérdés, /és még mindig megválaszolatlan/ hogy minek jön nagytáborba az, aki nem akar keretjátékot, viszont szeretne inni és a többiek orra alá füstölni. /nem arra gondolok, amikor kimentem a dohányzóteraszra beszélgetni és ott a képembe fújták, vagy mikor bejött a pipadohány illata az uvarra, mert az pl isteni volt. De a koncertet néző tömegben rágyújtani azért kicsit durva.../
Még az avantgarde műsor céljával is egyetértek, mert újítsunk, ne legyünk csöpögősen patetikusak a nap 24 órájában, de akkor olyan legyen már az az újítás, amit az egyszerű halandó is megért, nem csak az a néhány kiváltságos, akinek megadatott egy Hpk cd, és irodalomórán már eljutottak Kassákig. Értettem a "darabot", csomót rötyögtem rajta, tetszett, de ha nincs a tavaly február-július közötti időszak, amikor megismertem azokat, akik ezt az előadást összehozták, én is csak a pisi-kaki-kövérember poénokon vihogtam volna, nomeg a buznyák fiúkon. Ami egy ilyen társaságnál azért ciki. Az ötlet jó, tetszett a műsor, viszont a megvalósítás nem. Amolyan "le van ejtve a többi ember, az a lényeg, h mi értsük a saját kis poénjainkat, az a fontos, hogy mi jólérezzük magunkat" És ez a mentalitás sajnos egyre több teret kap "kis" társaságunkban.
Nekem sem ízlett mindig a kaja, én is dedósnak tartottam néha a keretjátékot, én is láttam a szervezési hibákat, szerintem is kéne egy kis friss levegő a társaságba, a felfogásunkba, ettől függetlenül elégedetten jöttem haza a táborból, mert nem hibákat keresni mentem oda. :?
Becsülöm a szervezőket, mert pl az erdőjárós terepjátékban is rengeteg fáradság és munka lehetett, és amúgy is... ahogy ismerem őket, egyikük sem rendelkezhet nagy tapasztalattal egy 100fős tábor megszervezésének terén, az átlagéletkoruk sem valami hű de magas, mondhatni az ő korukban más lement volna inni és csajozni/pasizni a Balatonra, ők meg összehoztak egy -e szempontokhoz képest- jó és élvezhető tábort, amiért tényleg köszönet jár nekik.
De bántsátok csak nyugodtan egymást ilyen marhaságokon, hogy nem hagytak titeket 11ig aludni. Egészségetekre. Rossz lehet, ha csak a hibákat látjátok a másikban. Pusszantás mindkét oldalnak. Szeretlek titeket. A destruktív-szekciót is. /tényleg/

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267131 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Ankalimon igen kimerítő válaszához (mellyel 99,9%-ig egyetértek), csak még pár dolgot a magam (a keretjáték egyik kiötlőjeként) észrevételei közül (átolvasva az ezt megelőző 4 komplett oldalt)

:arrow: Valóban, elismerem, hibák voltak, különösen (mint azt többen megemlítették) a tábvezek közti kommunikáció terén, de ennek megvan a mga oka. Ez pedig véleményem szerint az, hogy többet is vállaltunk, a keretmese szintjén, mint a tavalyi táborokban, lsd: tündék megtalálása, Aldarion király, dúnföldiek megjelenése, stb. Ezek az elemek a tavalyi-tavalyelőtti táborokban nem voltak meg, legfeljebb nyomokban, és kifejezetten a keretmese színesítése, élőbbé tétele miatt kerültek bele a programba idén. És IGEN, valóban voltak hibák, de (már elnézést), mindenki tudja, hogy nem vagyunk profik, ez összevissza a harmadik tábor volt, itt bizony még vannak gyermekbetegségek. Ezért köszönöm azoknak, akik _építő_ kritikával illették. Akik nem voltak képesek érdemi mondandót produkálni, azokét teljes tisztelettel figyelmen kívül hagytam...
:arrow: A kaja dolgáról... A kaját NEM MI csináltuk, hanem a vár. Mi is észrevettük, hogy a kaja kevés, ráadásul a minősége is messze elmarad mondjuk a tavalyitól. Ezen aztán (mikor már kritikussá kezdett válni a helyzet), megpróbáltunk segíteni, amit tudtunk, megtettek (úgy vélem). Ezzel együtt (ha ez bárki lelki békéjét helyreállítja) a táborszervezők is ugyanúgy azt ették, amit a nép, és IGEN, nekünk is kevés volt, és nekünk is sz*r volt. Röviden: ELNÉZÉST, NEM MI TEHETÜNK RÓLA! (szóval kéretik a kaja-dolgot nem a szervezőkön leverni!)

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267130 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Máshol is.

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267129 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Na, emberek itt a cucuje eredménye: Pesten két napja esik. Máshol is :?:

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267123 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Brandir írta: ?



???


(Mélységes Mejja Kulpa minden hyarrostaros és hyarnustaros csapattagnak a keverésért, a cucc javítva.)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267116 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Gandalf írta:

Ankalimon írta: Nekem speciel egyaránt tetszett az Orrostaros formabontó, a Hyarnustaros posztmodern/avantgard és a Forrostaros klasszikus előadás is.

Bocs, a mi darabunk nem volt se posztmodern, se avantgard, asszem öszekeversz minket Hyarrostar népével. :roll:

Melkor Nagyúr


Hát ha már Ankalimon is összekeveri, igazán felhagyhatunk minden reménnyel... *hüpp* :(
:P

Szerintem, mint ezt Cueddonak kifejtettem, az alatt a 2 nap alatt, amit láttam, számomra az jött le, hogy ebben a táborban nagyobb szerephez jutott az EGO mint olyan, mint bárhol másutt. Valahol félúton volt a szokásos gesztesi ereszdelahajam és a hagyományos Tolkien-tábor közt. A keretjáték megadta a "díszletet", ezentúl azonban mindenki a saját szakállára "dolgozott", avagy érezte magát jól illetve rosszul.
Szerintem.
Mindenki a saját elképzeléseit próbálta előtérbe tolni, de csodamódon ez mégsem fajult tömegverekedéssé, és duzzogó embert is keveset láttam. Szóval szerintem JÓ volt ez a Tábor, az emberek közti kapcsolatok, barátságok, szűk pajtáskörök kialakulása szempontjából meg különösen, és ugyebár ezt valamennyien fontosnak tartjuk.

Szerintem.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267115 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Ami engem illet én teljes mértékben egyet értek Ankalimonnal. Nagyon élveztem végig a tábort annak ellenére, hogy számomra alvás szempontjából eléggé gyilkosnak bizonyult és hiába volt a legnagyobb hiba a keretjátékban a keletlakók érkezésekor talán az volt számomra az egyik legemlékezetesebb dolog a táborban. És persze sokmás dolog is. Hiába van meg a jó társaság azért 10 nap alatt mindenféle program nélkül szerintem mindenki elunta volna magát. Köszönöm a szervezőknek a munkát és a szenvedést, mert minden baki ellenére ez egy igenis nagyon jó tábor volt (részemről)!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267107 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Szerintem is a mi előadásunkra gondoltál óóóó Ankalimon!
Amúgy én is ezt próbáltam leírni egész idáig, csak rövidebben!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267102 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
?

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #267089 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

kriszana írta: Én pedig szeretnék köszönetet mondani a tábor lakóinak, hogy jelenlétükkel emelték a tábor fényét.
EZ nem a táborszervezők eredménye.
Az, hogy ki menniyre érezte jól magát - engem leszámítva (mert nekem igenis rányomta a hangulatomra a bélyegét a kib****tt *** szervezés) - egyáltalán nem függ össze azzal, hogy majdnem minden hibát elkövettek, amit csak lehet.


Én pedig szeretnék emlékeztetni mindenkit, hogy eddig mindkét tábor végén elhangzottak negatív vélemények a táborszervezők munkájáról és mindkét évben elhangzott olyan kijelentés, hogy a tábor csak a résztvevők miatt volt jó, és ebben semmilyen, vagy éppenhogy negatív szerepük volt a táborszervezőknek. (A fenti felvetés tehát finoman szólva is ironikus...)
Ugyancsak mindkét évben felmerült néhány résztvevő részéről, hogy a keretjáték vagy felesleges vagy kifejezetten visszahúzó hatású volt.

Akkor is elmondtam, azt amit most fogok: ez egy viszonylag szűk kör véleménye, és a túlnyomó többség nem osztja egyik nézetet sem. A tábori kérdőívek kitöltésének egyik legfőbb hozadéka volt, hogy mindkét évben kiderült ezen meglátások kisebbségi volta. Nem vagyok profi jós, de most elég nagy téttel megtenném, hogy az idei kérdőívek alapján is ez az általános kép fog megjelenni.

Közismert (és általam is a szervezés minden fázisában számtalanszor hangoztatott) tény: az MTT táborok nem a szervezőknek, nem a programoknak, hanem döntően a résztvevőknek köszönhetően jelentenek olyan különleges élményt. Igaz ez önmagában azért kevés: Az MTT 3 éve is szervezett nyári táborokat, amelyek a résztvevői körnek köszönhetően nagyon jól sikerültek, azonban a későbbi nagytáborok intenzív élményét nem igazán közelítették meg.
Tudomásul kell venni, hogy a közösségi egymásrataláláshoz közös munka, együttes alkotótevékenység és élmények kellenek. Ezt biztosítja a Tolkien táborokat kezdettől fogva jellemező elv: kisközösségi keretek között, keretjátékkal megtámogatott, ismeretterjesztő-közösségi-kreatív-természetjáró programrendszer. A koncepció három éve remekül működik kisebb-nagyobb módosítások/kísérletezések mellett változatlan formában.

Alapvetően hibás beállítás azt gondolni, hogy az utolsó két nap nem lett volna ugyanolyan jó, ha nem veszünk ki a programból néhány keretjáték elemet (sőt, valószínűleg jobb lett volna), vagy hogy ez a két nap ugyanilyen lett volna, ha nincs előtte a 7 másik, amelyen a keretjáték adta keretek között már nem kovácsolódtak volna egybe a csapat-közösségek (legalábbis többségük).

Véleményem szerint ez a topik nem arra szolgál, hogy a táborvezetői/csapatvezetői/keretjáték-szervezői hibákat elemezzük. Szerintem a tavalyi táborszervezők sem vették volna jó néven, ha a tábor lezárása után, amikor a többség még az élmények, a pozitív hangulat felidézésénél tart, és az emlékeiben él - a felmerült problémákat, hibákat nagy nyilvánosság előtt, időnként útszéli stílusban tárgyaltuk volna. (És ez SZVSZ már nem ironikus, hanem izléstelen...)

De nem akarok kitérni a felvetett problémák elől, mert most már nagyjából mindegy: egyrészt már sikerült vérig sérteni a táborszervezőket, akik (a tavalyi és tavalyelőtti példához hasonlóan) mindent elkövettek e tábor sikeréért, és apait-anyait beleadva dolgoztak azért, hogy ez a 100 ember jól érezze magát, másrészt valószínűleg sikerült a tábor többségének hangulatát is némileg lelombozni a felvetések otromba stílusával.

Ha azt a kérdést vetjük fel, hogy történtek-e hibák a szervezésben, akkor arra azt kell mondanom: igen történtek. Hozzá kell tenni azonban, hogy eddig mindkét nagytáborunkban voltak kisebb-nagyobb szervezési bakik, mind az általános táborvezetés, mind a keretjáték, mind pedig az egyes csapatvezetők szintjén – pont mint most. (Ha esetleg mondjuk a tavalyi szervezők közül valakinek szelektív a memóriája, szívesen felidézem számára priviben az előzetes szervezési munkában és a tábori helyszínen elkövetett és a táborszervezők között több ízben intenzív üvöltözésbe torkolló issue-kat.)

Természetesen teljesen máshogy hangzik, ha az a kérdés, hogy vajon az idei szervezők több hibát követtek-e el, mint a tavalyiak, vagy a tavalyelőttiek. Noha ennek megítélése nehezebb, mivel a hibák mérete ritkán mérhető patikamérlegen, sajnos nekem is az az érzésem, hogy most kicsit több volt az utólag problémásnak bizonyuló momentum a szervezőmunkában.
A legnagyobb szervezési anomália a dúnföldi hordák érkezéséhez kötődött: az eredeti tervek hiányosságai, átgondolatlansága; az eredeti tervek keretjáték egész koncepciójából kilógó módosítása; e módosítások táborszervező szinten való jóváhagyásának elmulasztása, sőt a többi táborszervező tájékoztatásának totális elmaradása, aminek következtében az adott pillanatban a várban éppen senki sem tudta hogy mi történik (mivel az esemény szervezője éppen a váron kívül fogságban volt) együttesen adták a borzalmas végeredményt. Van valami közöm az MTT által eddig szervezett rendezvényekhez, programokhoz. Rengeteg hibát követtünk már el (néhányat sajnos többször is), de ehhez fogható, őrületes bakiparádénak még sohasem lehettünk tanúi. A dolgot csak súlyosbítja, hogy a tévedés jellege miatt egy csomó számunkra fontos ember konkrétan szenvedő alanya volt az eseményeknek, egy olyan pillanatban, amikor éppen egészen másra számítottak. E tévedésért ezúton, minden szervező nevében ismét elnézést kérek az összes érintettől. Azonban a hiba mérete miatt a dolog olyan mértékben beívódott a tudatunkban, hogy őszintén remélem: hasonlóra többé nem kerülhet sor.
E mellett volt egy sor hiba, amelyhez hasonló súlyúak a korábbi táborokban is voltak:
- A kaja mennyisége és minősége hagyott némi kívánnivalókat maga után. Ugyan tudomásul kell vennünk, hogy a legtöbb táborhely ragaszkodik ahhoz, hogy a kaját ők szolgáltassák (és ezzel egyben adott a dolognak egyfajta rosszízű menza jellege), ám az e területért felelős vezetők gondosabb előkészítéssel, a menü megfelelő időben való egyeztetésével, az adott pénzkeretből kihozható mennyiség és minőség optimalizálásával érezhetően javíthattak volna a végeredményen. (Egyébként kísértetiesen hasonló vélemények fogalmazódtak meg az első tábor után is. Aki nem hiszi, nézze meg az archívumot.)
- A tábori programban egy kicsit felborult az egyensúly, és a tolkieni ismeretterjesztő programok aránya ijesztő mértékben alacsony volt - messze elmaradt az első két tábor hasonló lehetőségeitől. Ez egyrészt azért gáz, mert ez mégiscsak egy MTT tábor, másrészt, mert a résztvevők jelentékeny része hiányolta ezt.
- A játékos/közösségi programok nem voltak kellően előkészítve, és nem igazán feleltek meg a táborozók életkori/szellemi igényeinek.
- A keretjáték bizonyos pontjain érezhető volt, hogy nem volt kellően alapos az előzetes kidolgozás, hiányzott a pontos forgatókönyv, sok volt az átgondolatlan, kidolgozatlan részlet és az ebből következő rögtönzések sem sikerültek mindig jól (tetten érhető volt ez a két legfontosabb keretjáték eseménynél, a király érkezésénél és a dúnföldi támadásnál is). Különösen fájdalmas volt ez, mivel ebben a táborban az előző két évhez képest egy árnyalatnyival erősebb, kidolgozottabb, izgalmasabb keretjátékot terveztünk megvalósítani.
- Hiba történt a csapatbeosztásoknál is. Sajnos egyértelműen feszültségkeltő volt, hogy a csapatok között, sőt még csapaton belül is polarizált csoportok jöttek létre, melyek nagyon nehezen találták meg a hangot egymással. Az MTT eddig még sikeresen elkerülte az ilyenfajta feszültségek intézményes keretek között való megjelenését, és szerintem ezután is ezt kell tennie.
- A tábor ifjúsági jellegénél fogva és ezzel összefüggésben az MTT reputációjának megőrzése érdekében, előzetesen MINDEN táborszervező (értsd.: tábvezek, csapvezek, tündék) egybehangzóan fogalmazta meg a tábor területén érvényes alkoholfogyasztási szabályokat, és ezeket a tábor minden résztvevője elfogadta a jelentkezési lap kitöltésével és beküldésével. Fájdalmas volt, hogy ezek után az érintettek egyedi személyre szabott kedvezményeket harcoltak ki, majd még az erre vonatkozó megállapodást sem tartották be… (Ismét ironikus, hogy olyan személyekről is szó van, akik tavaly táborszervezőként kemény konfliktusokat is vállaltak, hogy hasonló szabályokat a többiekkel betartassanak.) A következőkben komolyan kell vennünk, hogy az MTT ifjúsági rendezvényein az e téren előzetesen közösen megfogalmazott irányelvekhez mindenki tartsa magát.

Azonban ezek a hibák sem súlyukban, sem számosságukban nem haladták meg olyan mértékben a tavalyi vagy a tavalyelőtti szintet, hogy az érezhetően rontotta volna a tábor színvonalát a korábbi táborokhoz képest. (Ne, könyörgöm, ne mondja senki, hogy ez az utolsó két napnak köszönhető... Hogy néhány keretjátékhoz kapcsolódó programpont elhagyása miatt hirtelen mindenki megfeledkezett a kaja mennyiségéről, meg a táborszervezők állítólagos bénázásáról, és hirtelen megszállta a közösségi szellem, meg a jó hangulat...)




És akkor talán itt az ideje, hogy néhány szót szóljunk az igazán pozitív dolgokról is, amelyekben viszont ez a tábor sokkal jobb volt, mint a korábbiak (ez természetesen teljesen szubjektív ítélet – de a korábban általam és mások által elhangzott negatív kijelentések is mind-mind egyéni/személyes megnyilatkozások voltak):
- Az egyes csapatok belső tevékenysége, jelképei, identitás-kellékei sokkal kifinomultabbak, szebbek voltak és több önálló kreatív ötletet tartalmaztak mint bármikor korábban.
- A csapatok által szervezett események (esti előadások, pohárnokságok, stb.) sokkal kidolgozottabbak voltak, mint az előző táborokban. Nekem speciel egyaránt tetszett az Orrostaros formabontó, a Hyarrostaros posztmodern/avantgard és a Forrostaros klasszikus előadás is. Szerintem egy dolog mindenképpen összekötött minden megmozdulást: halálosan professzionálisak voltak és külső szemlélő számára teljesen hihetetlennek tűnhetne hogy 1-2 nap alatt a nulláról hozta össze őket az alkotógárda.
- A keretjáték az idén sokkal kidolgozottabb és „élőbb” volt, mint bármikor korábban. Az, hogy néhány alkalommal történtek bakik a kivitelezés során, nem feledtetheti a tényt, hogy a három tábor során most először jelentett tényleges szervező erőt a keretjáték története. Ezt mindenképpen fenn kell tartani a későbbiekben is.
- Lehet, hogy csak a tábori szervezetben elfoglalt új helyem mondatja ezt, de nekem úgy tűnik, hogy a csapatok közösséggé szerveződése, és a személyes egymásratalálások is elmélyültebbek, átfogóbbak voltak mint korábban.
- A csapat programok és az egyéb programokat most sikerült jobban elválasztani egymástól, és a tavalyinál sokkal keveésbé okozott problémát az egyes programpontok egymásra szervezése.
- mindkét eddigi tábornál jobban sikerült az egyes csapatok tevékenységeinek az elosztása a tábor ideje alatt. Minden csapatnak volt kellő ideje (és ami legalább ennyire fontos: nagyjából ugyanannyi ideje), hogy felkészüljön a produkciókra, és senkinél sem fordult elő, hogy a tábor elején, vagy végén alkotó tevékenység nélküli holt idő alakult volna ki...
- A táborban idén sokkal kevesebben voltak a lézengők, a tolkieni világba, a keretjátékba és a csapat-közösségekbe nehezen beilleszkedő táborozók.
- Kimagasló, és teljesen új értéknek érzem az olyan érzelmi és „audiovizuális” élményeket, amelyek önmagukban is felejthetetlen pillanatok voltak: a fáklyás erdei túra hangulatát; a naplemente-meditációk elmélyülését, a király siratásának csendes (és nagyrész improvizatív) ünnepét, és dúnföldi hordák félelmetes megjelenését.



Summa:
Ez egy kib****tt jó tábor volt.
Mint az előző két alkalommal, az áldozatos táborszervezői előkészítés és az elkötelezett helyszíni munka (minden baki ellenére is) most is megteremtette azokat a feltételeket, amelyek ahhoz kellettek, hogy az egyes különleges emberek külön-külön és az egész fantasztikus társaság együttesen ilyen hihetetlen élménnyé varázsolja ezt a 10 napot. (A tanulságokat meg majd levonjuk. És az sem lehetetlen, hogy a jövő évi szervezők egy részét meg is fogadják majd...)



Köszönöm ezt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267088 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
FIGYELEM!

Mindenki, aki készített fényképeket a táborban CD-re írja ki és juttassa el kriszanának!

Ha tudod, feliratozd előre a képeket, így megkönnyíted azoknak a dolgát, akik a tábori DVD-t készítik.

Ha szeretnéd, hogy a Te képeid is rajta legyenek a tábori DVD-n ne mulaszd el felkeresni kriszanát.

A DVD-n megtalálható lesz majd remélhetőleg az összes kép a táborról, és Rózsa videói az előadásokról, színdarabokról.

Ára 1000 forint körül lesz előreláthatóan.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267087 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Jacoppo: nem gyávaságból írtam kisbetűvel, amit írtam. Egyszerűen csak rossznak tartom az olyan hangvételű hozzászólást, mint a tiéd volt (az első), és tényleg nem kéne ezt a topicot csak arra használni, hogy mi volt rossz, mit hol és ki rontott el. Ott az e-mail cím, amit Aeglos felajánlott. Tényleg szörnyű, hogy három oldal telt meg ilyesmivel, és építő kritikák közül eddig csak a Csele és az Alyr hozzászólását tudnám kiemelni (ha kihagytam valakit, bocs, de kevés időm van, úh csak végigszaladtam az előzményeken), amik rendes megszerkesztettek és idevalóak voltak.

Részemről vége.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267068 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

icke írta: Próbálkoztam néhányszor az "ALAKZATOT TARTS!" utasítással, de csak igen nehezen akartak rá hallgatni

Hallgatott volna rá mindenki, ha tudjuk, hol az alakzat! :lol: Tök nyugodtan elvoltam a 2- 3. sorban az alakzat szélén, amikor hirtelen Ery előreküldött, amit nagy büszkén meg is tettem, de a néma pajzsfalat nem lehetett követni. Akkor majdnem szívbajt kaptam, amikor egy keletlakó részvben feldöfődött a lándzsámra. Nemtom, ki volt az, utólag is bocsi... és hogy melyikünk ijedt meg jobban?... :lol: Ez volt szerintem is az egyik legátélhetőbb esemény a keretjátékban, meg a tündekeresés.
És amikor nagy hátrálásomban rájöttem, hogy az őrjárat gyorsabban hátrál, mint én, és kezdenek körbevenni ezek az izék! :lol: Azt se tudtam, kik vagytok...és hogy ennyien! És Alyr madnem levágott, de időben szóltam, h nem vagyok keletlakó... :lol:
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267067 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.

Kincső (Thilanna) írta: Dodie: szerintem mi őrjáratozók mind, vagy 99%-ban nagyon élveztük hogy játszhatjuk a nép hős védelmezőit, és ha Ti nem ordítoztok/támadtok nem lett volna kitől :twisted: :wink: Élethű volt!

Az is elég élethű volt, amikor olyan sötét volt hátrálás közben, hogy nemhogy a földet, de abszolút semmit nem láttam magam körül, és szegény Legolin kapta el a kezem és vezetett fel majdnem a várig. Ez úton is örök hála érte!

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267064 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Dodie: szerintem mi őrjáratozók mind, vagy 99%-ban nagyon élveztük hogy játszhatjuk a nép hős védelmezőit, és ha Ti nem ordítoztok/támadtok nem lett volna kitől :twisted: :wink: Élethű volt!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267058 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
igen, ez bennem is nagyon megmaradt. Együtt dúdolni a siratót... igen megható volt.

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 1 hónapja #267049 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: MTT Nagy Nyári Tábor 2005.
Nekem arról az estéről inkább Aldarion király halála maradt meg. Ahogy néztük a csillagokat, aztán Ankalimon meditációja, amikor minden csapvez gyönyörű dolgokat mondott, és csak néztük a csillagokat, aztán elkezdtem dúdolni a Lament for Gandalfot, Mil is beszállt, aztán tök sokan, együtt dúdoltuk...

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.456 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére