TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Több
16 éve 10 hónapja #350176 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Alyr Arkhon írta: Lelkes őrök jelentkezését várom a LEPre.

Amit ajánlunk:

- díszes (gondori) egyenruha
- minőségi fegyverek
- rugalmas munkaidő (velem egyeztetve elsősorban aztán majd másokkal is megtesszük)
- Te hozzányúlhatsz az őrzött tárgyakhoz de mindenki másnak galádul megtilthatod

Mivel idén a ruhatárat és a beléptetést is nekünk kell intézni, ezért a díszőrség jelleg mellett valós funkciókat is el kell látnunk, így várom lányok jelentkezését is.

Ha máshova is be vagy osztva az nem baj, de senki ne vállalja végig a napját.

Jelentkezés ímélben az alyrkukactolkien.hu-n vagy bármely más kommunikációs csatornán, polgári név feltüntetése ajánlott.

(tudom nem most kellett volna de ráfelejtettem)

Alyr az Őrség Parancsnoka
(immár 3. éve)



Már egyvalaki jelentkezett, de ez még kevés!

Gyertek, gyertek, ha csak 1-2 órára értek rá, az se baj.

Lányok jelentkezését is várom.

Alyr
Magister vigilum

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350147 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
JELENTKEZZETEK INFOPLUTOSNAK IS!!!! Egyelőre hárman, velem együtt négyen lennénk. Szeretnék max. 3 órás váltást és mindig két embert az infopultba!

e-mail: picitig kúkkac freeeemail ponty hu.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350115 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
A bepakolásnál segítenék, a kipakolásnál meg...szintén segítenék. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350100 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Celebrom írta: Halihó emberek!Ki tud segíteni bepakolásnál és kipakolásnál, diszítésnél????A bepakolás és elrendezéz 4-én este-fele lenne.Kipakolás pedig 5-én este.A listákat pedig lassan küldjétek, hogy mire van szükségetek!!!!!!!!


lista ment, a bepakolásnál tuti segítünk 3an (Remzy, Adim, én) a kipakolás még kétséges, mondjuk 70% :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350099 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Halihó emberek!Ki tud segíteni bepakolásnál és kipakolásnál, diszítésnél????A bepakolás és elrendezéz 4-én este-fele lenne.Kipakolás pedig 5-én este.A listákat pedig lassan küldjétek, hogy mire van szükségetek!!!!!!!!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350096 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Elnézést kérek, a ma estéből kicsúsztam kicsit, de elkészült a tervezet.

A Fogadó mellé tervezünk egy Tűz Csarnokát is. Részleteket majd csepegtetünk itten.

Gillz, Lau és Vewy segít nekem előzetesen, illetve helyszíni szervezőként a munkálatokban, Efkú és Hanna már ötleteivel vitte előbbre a szekeret.
Ígért még segítséget Pók és Ami is.

Köszönöm nekik, és majd az utolsó szakaszban lesz még szorgos kezekre igény, szólni fogunk.

Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350092 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Lelkes őrök jelentkezését várom a LEPre.

Amit ajánlunk:

- díszes (gondori) egyenruha
- minőségi fegyverek
- rugalmas munkaidő (velem egyeztetve elsősorban aztán majd másokkal is megtesszük)
- Te hozzányúlhatsz az őrzött tárgyakhoz de mindenki másnak galádul megtilthatod

Mivel idén a ruhatárat és a beléptetést is nekünk kell intézni, ezért a díszőrség jelleg mellett valós funkciókat is el kell látnunk, így várom lányok jelentkezését is.

Ha máshova is be vagy osztva az nem baj, de senki ne vállalja végig a napját.

Jelentkezés ímélben az alyrkukactolkien.hu-n vagy bármely más kommunikációs csatornán, polgári név feltüntetése ajánlott.

(tudom nem most kellett volna de ráfelejtettem)

Alyr az Őrség Parancsnoka
(immár 3. éve)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350087 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Rayan írta: Nem, de például állat lenne most már tényleg beruházni némi díszletbe. Nem a színpadi produkciókra gondolok! 1 hónap alatt ezt nem lehet összehozni, pedig van itt egy-két tehetséges ember, aki látvány szintjén bármit kivetelezni tud, csak befektetés kell hozzá. Jó lenne, ha a vezetőség elgondolkodna azon, hogy ha sok látogatót akartok, ilyen téren kellenek a legnagyobb újítások, de ez már nem az idei LEP-en lesz.

Píesz. Egyébként a kézműves sátrat is bátran fel lehet állítani az aulában, hadd nézzen ki jól. Még segítek is.


Ez a dolog érdekelne - szerintem még az idei LEP-be is elég sok minden beleférhet, ha az elgondolások megvannak. Dobj egy mailt a részletekről, pls.

A kézműves pavilont meg természetesen valamilyen formában biztosan fel fogjuk használni...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #350086 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Az elnökség (egyéb vállalkozó hiányában) jóváhagyta a korábban ismertetett szervezői csapatot a LEP előkészítésére és lebonyolítására.

Kedves részlegvezetők (Márk; Melian; Celebrom; Rabyn; Rózsa; Ádám; Newra; Alyr), egy kis emlékeztető:
Ma estig kellene megkapnom mindenkitől a következő infók első (vagy nulladik) verzióját:
- tervezett program (időbeosztással) - a hirdetések és plakátok számára
- a helyszín igény, időbosztással (Ismeritek, hogy idén mely részeket kaptuk meg az AKG-tól - ugyanazok leszen jövőre is.)
- eszközigény az MTT raktárból
- költségigény (tervezett vásárlások, egyéb kiadások)
- a szervezői csapat tagjai

A többiektől azt kérem, hogy tobb aktivitással segítsétek a munkájukat...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350075 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Leguanember írta:

Rabyn írta: Én arra gondoltam, hogy nem lehetne-e azt megcsinálni, hogy estére inkább valami "bulifélét" csinálunk és délután lenne a színpadi produkció, de úgy, hogy mellette párhuzamosan SEMMI más nem! és akkor mások is látnák nem csak a családtagok/barátok.

Infopulthoz eddig 3 ember jelentkezett nálam. Jelentkezzetek még!:))
Én szeretném ha mindenki aki infopultozik JELMEZBEN lenne!


Rabyn, tetszik az ötleted! Igazából akkor egy rövidebb rendezvény lenne, azaz 10 órától 19 óráig? Így jobban el lennénk osztva, olcsóbb lenne a helységbérlet, és valóban, az előadásokat is többen láthatnák.

Mit szóltok?


De akkor belefér minden egyéb?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350041 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Ilyesmi megvalósítás volt már a 2006os (Millenárisi) LEPen is ha emlékeztek, ha valaki erre jár azok közül aki akkor nem a színpadon volt az Aldarionban, megmondhatná milyen eredménye volt.
Szvsz túl korán sem jó tartani az előadást, olyankor kell amikor már kicsit elfáradtak az emberek és örömmel ülnek le.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #350036 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Rabyn írta: Én arra gondoltam, hogy nem lehetne-e azt megcsinálni, hogy estére inkább valami "bulifélét" csinálunk és délután lenne a színpadi produkció, de úgy, hogy mellette párhuzamosan SEMMI más nem! és akkor mások is látnák nem csak a családtagok/barátok.

Infopulthoz eddig 3 ember jelentkezett nálam. Jelentkezzetek még!:))
Én szeretném ha mindenki aki infopultozik JELMEZBEN lenne!


Rabyn, tetszik az ötleted! Igazából akkor egy rövidebb rendezvény lenne, azaz 10 órától 19 óráig? Így jobban el lennénk osztva, olcsóbb lenne a helységbérlet, és valóban, az előadásokat is többen láthatnák.

Mit szóltok?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349974 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Táncosok, nézzetek tánc-topikot!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349937 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Én arra gondoltam, hogy nem lehetne-e azt megcsinálni, hogy estére inkább valami "bulifélét" csinálunk és délután lenne a színpadi produkció, de úgy, hogy mellette párhuzamosan SEMMI más nem! és akkor mások is látnák nem csak a családtagok/barátok.

Infopulthoz eddig 3 ember jelentkezett nálam. Jelentkezzetek még!:))
Én szeretném ha mindenki aki infopultozik JELMEZBEN lenne!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
  • Faun
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 10 hónapja #349936 Írta: Faun
Faun válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Drága feleim!

Az jelenlegi "hivatalos" állás szerint egyetlen program fogja az LEPes színpadi estet kitölteni (Gondolin, köszönöm Hanna), mert több levelet nem kaptam. Tehát mégegyszer: aki tudja, hogy fellép a LEP-en, vagy legalább szándékában áll, az ne szégyellje tudatni a szervezőséggel az

ubi(kukac)chello.hu

címen. Fontos volna, mert a az AKG-vel egyeztetni kell a technikai háttérigényt, meg egyébként is, had érezzük, hogy komolyan van ez véve.

Márkfaun
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349913 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
OFF
én már felvetettem ötletként, hogy mivel tudjuk milyen állandó rendezvényeink vannak (LEP, tábor, farsang, stb) már év elején a LEP után írjuk ki a következő évi (vagy esteleg évente 2x) rendezvények pályázatát. És akkor nem egy hét marad. Gondolkozzunk előre. Nem olyan nehéz.
Sorry
ON

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349906 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Nem, de például állat lenne most már tényleg beruházni némi díszletbe. Nem a színpadi produkciókra gondolok! 1 hónap alatt ezt nem lehet összehozni, pedig van itt egy-két tehetséges ember, aki látvány szintjén bármit kivetelezni tud, csak befektetés kell hozzá. Jó lenne, ha a vezetőség elgondolkodna azon, hogy ha sok látogatót akartok, ilyen téren kellenek a legnagyobb újítások, de ez már nem az idei LEP-en lesz.

Píesz. Egyébként a kézműves sátrat is bátran fel lehet állítani az aulában, hadd nézzen ki jól. Még segítek is.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349899 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Ez sajnos így van - nincs mentség.

Hozzáteszem: vannak kétségeim, hogy bármi változott volna-e a vállalkozó szervezők száma tekintetében, ha egy hónappal előbb történik a kiírás....


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349891 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Brandir írta: Nem baj, hogy a második legfontosabb - a legfontosabb nem önmagunk szórakoztatásáról szóló - rendezvényünk a jövő évi tábor áldozata lett?

Mégcsak nem is a tábor áldozata - annak a pályázata is szépen csúszott (mindkét fordulójára 1-1 hete volt a pályázóknak). Egyedül a farsangi pályázat az, amely - szerintem - időben került még kihirdetésre.
Más rendezvényeink nem késleltették a LEP-pályázat kiírását, egyedül az emberi esendőség tényezőjének tudható be a dolog.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349890 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Szinte teljes mértékben jogos, és elfogadható az általad burkoltan megfogalmazott „ha eddig nem jelentkezett senki, akkor most már fogjátok be a pofátokat” hozzáállás, de csak szinte. Miért másfél hónappal a rendezvény előtt jut a vezetőség eszébe, hogy megint lesz egy rendezvényünk? Nem baj, hogy a második legfontosabb - a legfontosabb nem önmagunk szórakoztatásáról szóló - rendezvényünk a jövő évi tábor áldozata lett? Mint ahogy már tavaly is majdnem megtörtént, csak tatán kivakartuk ügye.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349878 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Brandir írta: „A 2008-as LEP szervezése mndent egybevetve nagyjából rutinfeladat.”
Nagyon nem értek ezzel egyet!



A helyzet az, hogy amennyiben én leszek a rendezvény főszervezője (ezt még az elnökségnek hétfőn meg kell erősítenie - és egyébként addig még mások is jelentkezhetnek alapvetően új koncepcióval), akkor alapvetően a tavalyi rendezvény tükörképe lesz a kitűzött célfüggvény - egy kicsit profibban, izgalmasabban, átélhetőbben, de radikális újítások nélkül. Ez az én koncepcióm a 2008-as LEP-re, ezért tekintem az egész szervező munkát jó értelemben vett rutinnak, és abban a hitben cselekszem, hogy így is sikerülhet "minőségi szórakozást, és relevánsnak, de legalábbis sokak számára érdekesnek tekinthető előadásokat nyújtani, és kapni" annak 600-800 külsősnek, akit szeretnénk becsalogatni a renedzvényre.

Én személyesen örülnék, ha valaki más, a fent vázoltnál radikálisabb megújító koncepcióval előállva átvenné tőlem az egész cucc irányítását. Azért fogalmaztam fent ilyen sarkosan, hogy ezzel is segítsem esetleg kibújni a szöget a zsákból... Ha viszont ilyen vállalkozó nincs, akkor viszont most azt kérném mindenkitől, hogy a vázolt terv és forgatókönyv keretein belül igyekezzen megtalálni a helyét, és konkrét ötletekkel illetve személyes vállalásokkal járuljon hozzá az élményekhez, amelyet "rutinszerűen" nyújtani szeretnénk.
(Sajnálom, de bő egy hónappal a rendezvény előtt már nem nagyon van lehetőség koncepcionális diskurzusokra...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349877 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Vigyázat, nem M Í T I K U S, hanem M I T I K U S.

Ugyanúgy, mint a kulturális.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #349876 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Ankalimon írta: Mítikus hősök, hősies mítoszok
(A Sors alakítói és áldozatai)

A Beowulf vonal és a Húrin gyermekei is tökéletes ehhez a tematikához. Majd kicsit ráerősítünk a harci bemutatókkal, és az ismeretterjesztő előadásokat is az egyénnek a jó és rossz örök küzdelméhez való viszonyára élezzük ki. etc. etc.


Akkor ennek meg kellene jelennie a dizájnban is (plakát, banner stb.), bele kell építenünk a Children of Húrin borítóképét meg a Szörnyek és ítészek borító-motívumait (nem tudom, a Beowulf-plakátot felhasználhatnánk, gyanítom, hogy nem...)!
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349875 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Leguanember írta:

Gandalf írta: Mottó pl:
"Beowulftól Húrinig - Mitológiák hősei és hősök mitológiái" 8)


(H)Ősi mítoszok és mitikus hősök

Középfölde mítosza és misztikája

A misztikus(-mitikus) Középfölde - a másodteremtés varázslata

Stb.


Ez nagyon jól hangzik, de misztikáról egyelőre nincs szó - legalábbis nem terveztük. Maradjunk a hősöknél... :)

Mítikus hősök, hősies mítoszok
(A Sors alakítói és áldozatai)

A Beowulf vonal és a Húrin gyermekei is tökéletes ehhez a tematikához. Majd kicsit ráerősítünk a harci bemutatókkal, és az ismeretterjesztő előadásokat is az egyénnek a jó és rossz örök küzdelméhez való viszonyára élezzük ki. etc. etc.


(A misztika mondjuk nem egy rossz tematika, jövőre megpróbálhatjuk...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349874 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Emberek, a félreértések elkerülése végett szeretném tisztázni: Az csak egy kósza ötlet, hogy Julcsi lesz a LEP helyettes-főszervezője. Egyelőre még nem pontosítottuk, hogy milyen mértékben tud részt venni a munkában.

Vagyis őt egyelőre még ne keressétek operatív ügyekkel.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349873 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008

Gandalf írta: Mottó pl:
"Beowulftól Húrinig - Mitológiák hősei és hősök mitológiái" 8)


(H)Ősi mítoszok és mitikus hősök

Középfölde mítosza és misztikája

A misztikus(-mitikus) Középfölde - a másodteremtés varázslata

Stb.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349871 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Mottó pl:
"Beowulftól Húrinig - Mitológiák hősei és hősök mitológiái" 8)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349869 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
jujj, ez a hangulat-teremtés igazán, igazán jó lenne ha úgy sikerülne megvalósítani...
elképzeltem és nagyon jó lenne...
most nem tudok többet hozzátenni, de biztosan lesznek ötleteim...

ez az, miért ne álmodhatnánk nagyot?

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349866 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Akár maga az Infopult és a Shop is lehetne valami középföldei díszlettel berendezett hely.

Nekem erről a jurtáról a 2004-es corvini LEP jut eszembe a fa-bútorokka, fátyol-fedéllel, növényekkel... :) na, AZ hangulatos volt!

Egyébként növényeket mi magunk is hozhatnánk, pl. egy rakat borostyánt díszítésnek (persze az csak egy napig bírja ki max., úgy kell időzítenina díszitést), vagy élő, cserepes növényeket.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #349865 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: TOLKIEN SZÜLETÉSNAP 2008
Lelkes emberkéket várok a családi programokhoz (gyermek és kreatív részlegbe is)!! Aki kedvet érez rá az jelentkezzen nálam: kiselektromos @ citromail.hu. Kérlek írd meg, hogy miben segítenél szívesen!
Köszönöm!

Van mi arany, bár nem fénylik...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.482 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére