A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 3 hete #114108 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Én 6x láttam a moziban, [size=9:39kb87a2]és otthon szenvedtem 1x órácskát egy CD-vel, de béna hozzá a gépem, vagy a lejátszóm[/size]. Ja és még egyszer 99,999999%, hogy megnézem. Hát, igen a 7 törp gyűrű. Lehet, hogy 9x kéne megnéznem... :twisted:
Az én szüleim egy kicsit rosszallóan néznek rám. De én nem szeretek moziba járni és nem is nagyon nézek mást. Sőt a GYU előtt 4 évig nem is jártam moziban. :P :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #114080 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha jól számolom, akkor 4 alkalommal moziban (éjféli premier :itscool:), és vagy háromszor otthon.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #114074 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Eddig még csak 3 alkalommal...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #114059 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem senki nem fog sem komplett hülyének, sem gazdag urigyereknek nézni Ghargoqurk. :wink: Itt legalábbis nem. :itscool: Én legszívesebben minden héten (nap) a moziban ülnék, de nálunk már jó ideje a legkisebb terembe játszák, ahol aztán mindent lehet csak nem élvezni a filmet. :x :( :crying:

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #114058 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A németekre emlékszem, ott aug. 6-án jött ki, nekünk meg 27-én.

Én még csak 5-ször láttam. :(

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #114055 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
10-szer de ebből csak 5-t vallok be hogy ne nézzenek se komplett hülyének se valami gazdag urigyereknek

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #114052 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát akkor azt hiszem, hogy egy darabig még váthatók rá. :( :cry: :crying: A Valák adjanak türelmet hozzá.
Legfeljebb megnézem még néhányszor a LOTR-t. Habár már most is kivülről fújom. :)
Ti hányszor láttátok a TTT? A szüleim teljesen ki voltak akadva, hogy képes voltam 3x felmenni Pestre csak azért, hogy rendes körülmények között lássam a filmet. De ez az élmény minden pénzt megért. :D :D :hello:

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #113973 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Pontos bejelentett dátum még nincs semelyik változatra, de a normál DVD nagy valószínűséggel augusztus elején jön ki. Remélhetőleg nálunk is :roll:


Tavaly, ha jól emlékszem augusztus elején jott ki hivatalosan, hozzánk pedig a hónap végén ért el... :) :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #113862 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Pontos bejelentett dátum még nincs semelyik változatra, de a normál DVD nagy valószínűséggel augusztus elején jön ki. Remélhetőleg nálunk is :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #113861 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én úgy tudom,hogy vagy májusban vagy agusztusban.De akinek kell meg tudom íratni,DVD minőségben.Csak a bővitett változatban vagyok biztos ami novemberben jelenik meg.

Téodwyn
Téma zárolva.
Több
21 éve 3 hete #113858 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Van valakinek információja arról, hogy a TTT mikor jelenik meg DVD-n? Hivatalosan.

Ú i vethed nâ i onnad.
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hete #113042 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sil írta:

adastra írta: Aztán van egy olyan verzió, amit egy hozzáértőbb emberke megmagyarított, szép és jó a felirat (időnként jobb mint az eredeti magyar szinkron).

És ez a valaki ugyebár közülünk való... :wink: :roll:


Igen???? Én Att és The Sir aláírású magyarításokat láttam (sajna az egyik közülök nem bírta végig cérnával - legalábbis az általam látott kópián :(

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #113019 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

adastra írta: Aztán van egy olyan verzió, amit egy hozzáértőbb emberke megmagyarított, szép és jó a felirat (időnként jobb mint az eredeti magyar szinkron).

[size=9:11wo3yom]És ez a valaki ugyebár közülünk való...[/size] :wink: :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112816 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Más: szerencsére engem a felirat (már) nem érint, mert megszereztem szinkronosban (elég érdekes: az angol verzió, és sztem valaki felvette moziban vagy akárhol a magyar szinkront, és összevágta...tök frankó :-) ))

Szerintem meg oly tökéletes, hogy vszinüleg a szinkronizáló cégnél lovasította meg valaki a hanganyagot és hozzárakta a filmhez, azért is nincs meg a tünde szöveg magyar feliratai, csak angolul...

Abból gondolom, hogy nem eredeti magyar, mert "For Your Conse...akármi időnként megjelenik...és az elején The Two Towers stb. van kiírva...)[/quote]

Ez abból az adagból van, amit valak :lol: az Oscar-jelölő bizottság számára kiadottakból ellopott, ill. felrakott a Netre. Volt is egy hír, hogy Amerikában csak a TTT-ből 8000 jogtalanul másolt kópiát foglaltak le! A "For your consideration" is ennek a jelölésére szolgál ("A figyelmedbe ajánlva" kb. szabad fordításban).
Steve Martin az Oscar-gála házigazdája poénkodott is ezzel, kb.:
;Nagyon szeretem a Lord of the Rings-et, ez volt az év legnagyobb letöltése...akarom mondani mozisikere!"

Nem baj, fő, hogy megvan, én nem bírtam volna ki őszig!!!! :x

Adastra

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112815 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
"Ithil Iarfeniël"Nemtom hova írjam, talán ide passzol. Szal megkaptam a barátnőimtől a TTT-t, és elkezdtem nézni feliratosan. Hát majdnem leestem a székről egyes helyeken. Egy kis ízelítő:

Na, szóval én már 3.5 ! féle TTT változatot láttam eddig, s azt láttam ezekből, hogy valakik valahol leszedték a Netről ("For your consideration") és valaki olyan magyarította első menetben, aki sem angolul nem tudott, sem a Gyűrűk Urát nem ismerte. Na, ez a katasztrofális változat, mi csak paródiaként néztük és hatalmasakat röhögtünk!
Aztán van egy olyan verzió, amit egy hozzáértőbb emberke megmagyarított, szép és jó a felirat (időnként jobb mint az eredeti magyar szinkron). A fél változat az volt, amikor valaki elkezdte átírni azt a rettenetes fordítást, aztán a felénél abbahagyta, utána jönnek a farriers (patkolókovácsok) helyett "tündérek" (fairies) a fordításban ...brrr!
:evil: (És sajna videóra írva láttam, rettenetes képminőségben :( )
Na, a 3. version eddig a legtutibb: DVD-n, magyar moziszinkronnal, gyönyörűen szép képpel! Augusztusig megteszi (Jackson akkora mondta a sima változat megjelenését). Csak a tünde szövegek nincsenek feliratozva, de sebaj!:)

Adastra

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112802 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Petőfi csarnok melletti bolhapiacon már hetek óta korlátlan mennyiségben lehet kapni a DVD-t. De ha ilyen, inkább megvárom a novembert...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112300 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!ithil!
Nekem is megvan a Két torony szinkronban és feliratban!
Én a végét birtam,mikor Faramir és a katonája beszélgetnek:
Faramir:Végre azthiszem megértünk egy Zsákos Frodót!
katona:Ismered a Megye törvényeit.Apád törvényeit.Ha elengeded őket a sorsod nem fog beteljesedni!
Faramir:Ez pont azért van...

Téodwyn
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112223 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
A hátizsák rejtély. Bár nem olyan nagy kunszt gyorsan levenni, közben a másik kezével simán magukra boríthatja a köpenyt, ha az egyikválla már szabad.
A különböző hibahajhászó oldalakon egyébként a bakik 90%-a nem baki, csak a két jelenet közt eltelt időben történteket kell hozzáképzelni, néha elég egyértelműen ráadásul... Egy példa: Hiba0239: A farkaslovasok támadásánál Éowyn épp lóra szállni készül, a következő snittben nincs vele ló. (Nem lóra szállásra készül, hanem a ló kantárját fogja, s azt-nyilvánvalóan- egy rohír kezébe adja, pont ugyanúgy, mint pár pillanattal azelőtt Aragornnal tette.)
Ez a hátizsák mondjuk megfogott...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112222 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Azért nem vehették észre, mert a környező nagy sziklák eltakarták őket, a két katona -mintha befordulnának egy sarkon, úgy ért oda hozzájuk, addigra meg már kővé váltak...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112162 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Raven:érdekes ez a rész :?
meg még azt sem értem igazán hogy ugye ennél a résznél már majdnem odaérnek az esterlingek Samuhoz mikor Frodó leteríti!de nem igaz hogy ilyen kis távolságról nem vették észre Samut meg Frodót ahogy buckázott le a hegyről...

Örökké nem eshet...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #112099 Írta: Raven
Raven válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én a filmben minden bakit elnézek, de azt magyarázza meg nekem vki, hogy hogy van az:
Frodón van ugyebár a köpeny. Rajta meg a hátizsák. De mikor elrejtőznek a Fekete Kapunál, és magára + Samura húzza a köpenyt, akkor a hátizsák is eltűnik, és mikor újra lerántja magáról, akkor ismét ott van...kikockázva is megnéztem, de nem jutottam semmire...

(Úgy emléxem már volt róla szó a topicban, de nem tudom a választ, visszakeresni meg túl hosszú...)

Más: szerencsére engem a felirat (már) nem érint, mert megszereztem szinkronosban (elég érdekes: az angol verzió, és sztem valaki felvette moziban vagy akárhol a magyar szinkront, és összevágta...tök frankó :-) )) Abból gondolom, hogy nem eredeti magyar, mert "For Your Conse...akármi időnként megjelenik...és az elején The Two Towers stb. van kiírva...)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #111897 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

hódica írta: itt vannak képek róluk :arrow:
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... ackson.jpg (PJ kislánya)
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... ackson.jpg (és kisfia)
www.herr-der-ringe-film.de/v2/me ... sklamm.jpg (Philippa Boyens fia)

shaira írta: P.J. a TTT-ben:
www.fantasyplanet.cz/gfx/picture ... 366921.jpg


Tehát itt vannak. Már voltak olyan gondosak egyesek, hogy berakták... :D
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #111880 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Találtam még párat. Akkor ezekkel együtt berakom abba a topikba. :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #111864 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ithil: ezek igazi gyöngyszemek :)
Lenne egy javaslatom: ha valaki ehhez hasonló bakikat talál a TTT magyar feliratában, írja be a Kreatív szekció/Szinkron topicba. Az a topic úgy is pang mostanában :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #111724 Írta: Ithil Iarfeniël
Ithil Iarfeniël válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nemtom hova írjam, talán ide passzol. Szal megkaptam a barátnőimtől a TTT-t, és elkezdtem nézni feliratosan. Hát majdnem leestem a székről egyes helyeken. Egy kis ízelítő:

Pippin és Trufa beszélgetnek:
Trufa: Ha a tűz elemészt és Tugh Bro fái.... 8O (eredetileg Tuckburough)

Frodó: A gyűrű nem menti meg Gondort. El kell pusztítanom! (eredeti: Csak pusztító erővel bír!) (...húú megnézném ahogy Frodó elpusztítja Gondort :mrgreen: :evil3: )

Aragorn: Mi a neved?
Haleth: Hallas, Harmonmain fia. :lol:

Aragorn(amikor Haldír megérkezik): Magowanin, nagyon örülünk neked! :eek4:

Théoden: Haman Hand kürtje hívjon harcba! (Helm Hammerhand)

Pippin Szilszakállnak: Vigyél Északnak!! (no comment...)
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #111659 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Théodwyn írta: De a másik rész is jó mikor Éowyn megy Kürtvárba és a hátán nincs semmi mire megérkezik a hátán egy kosár van ez nagyon aranyos nem?


Hát aranyosnak aranyos (picit olyan, mint egy parasztlány :) ) csak arra nem gondol senki, hogy Kürtvár megpillantása és a megérkezés között eltelik egy kis idő, közben Éowyn nyugodtan a hátára kaphat egy pakkot.
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #111657 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem a film egy az egyben jó!Leszámítva azt az egy két apró hibát!PJ valóban ott van a Helm-szurdoki csatában!De a másik rész is jó mikor Éowyn megy Kürtvárba és a hátán nincs semmi mire megérkezik a hátán egy kosár van ez nagyon aranyos nem?

Téodwyn
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #110761 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
PJ Helm-szurdokban

ebben a galériában érdekes nézelődni, sok jópofa kép van :arrow:
klikk

egy interjú a szereplőkkel a háborúról(lehet, hogy ez egy kicsit off) :arrow:
www.ethicsdaily.com/article_detail.cfm?AID=1922

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #110645 Írta: Corwin
Corwin válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nimdraug írta: Én úgy tudom hogy PJ a Helm-szurdoki csatajelenetben van. De én még nem figyeltem meg, de a barátnöm már észrevette.

Valóban, ö az a rohír, aki a kapu felé törtetö urukokra lándzsát hajít...de ezt már valaki leírta előttem, ha jól emlékszem... Nekem is csak harmadszori nézésre tűnt fel 8)

Az úton hol itt, hol ott, de várható,
Feltünhet egy kóbor vándorló,
A szürkébe öltözött tünde csavargó...
Téma zárolva.
Több
21 éve 1 hónapja #110643 Írta: Nimdraug
Nimdraug válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Én úgy tudom hogy PJ a Helm-szurdoki csatajelenetben van. De én még nem figyeltem meg, de a barátnöm már észrevette.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.817 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére