J. K. Rowling: Harry Potter

Több
19 éve 2 hónapja #262385 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
:( :? :cry:
Hát ezt szomorúan hallom......
Nem baj, az hogy eddig nem szeretett, nem jelenti azt hogy eztán se fog....az én saját HP-univerzumomban (amit pontosabb lenne Voldemort-univerzumnak nevezni :D ) szeret......

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262284 Írta: Daisy
Daisy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Szvsz nincs olyan ember, aki ne tudna szeretni. Hacsak nincs valami gikszer az agyában neuronális/hormonális szinten... :)


Akkor Voldinál van egy kis gikszer. Ez a válasz eredetije JKR-tól (edinburh-i könyv fesztivál, 2004. aug. 15)
www.jkrowling.com/textonly/news_view.cfm?id=80

A fordítása (kérdéssel együtt):

Szeretett-e valakit, vagy érdekelte-e valaki Voldemortot vagy Tom Denemet valaha?

Ez egy kiváló kérdés így a végére - nagyon jó. Nem, soha. [Nevet] Ha szeretett volna már, akkor most nem lenne ilyen. Erről is többet fogtok megtudni. Ez egy jó kérdés, mert közelebb visz minket a Félvér Herceghez, habár már milliomodszor ismétlem, hogy nem Voldemort a félvér herceg, bár nagyon sokan erre gondoltak. De biztosíthatok mindenkit, hogy nem ő az.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262267 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

snowangel írta: Nem hiszem, hogy igazán tud szeretni, bár vicces lenne, ha az új könyvben szerelmes lenne :D


Szvsz nincs olyan ember, aki ne tudna szeretni. Hacsak nincs valami gikszer az agyában neuronális/hormonális szinten... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262266 Írta: snowangel
snowangel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem hiszem, hogy igazán tud szeretni, bár vicces lenne, ha az új könyvben szerelmes lenne :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262258 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: A kérdésem továbbra is: tud szeretni? Érezni tud, ha a gyűlölet és a hatalomvágy is érzés...... De hogy szeretni? (már persze ha lenne neki kit, engem például szerethetne.... :oops: )


Nyilván képes szeretni (mint minden normális ember), de a más típusú érzések elnyomják benne ezt...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262227 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta:
ifj. Barty Kupor azt mondja, hogy: "Az én uram visszatért, és nekem olyan jutalomban lesz részem, amiről mások álmodni sem mertek."


Nem voltam pontos, még Mordonként mondja:
"A nagyúr legmegbecsültebb, legkitüntetetebb kegyeltje leszek.....Kedvesebb leszek neki, mintha a tulajdon fia volnék...."

A kérdésem továbbra is: tud szeretni? Érezni tud, ha a gyűlölet és a hatalomvágy is érzés...... De hogy szeretni? (már persze ha lenne neki kit, engem például szerethetne.... :oops: )

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262038 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Én úgy emlékszem, hogy nem Fawkes tolla van a pálcáikban, csak ugyanannak a főnixnek a tolla. Harry olyan hangot hall mintha Fawkes volna, de egy főnixnek lehet olyan hangja mint a másiknak.
(lehet h tévedek, rég olvastam)


Dumbi mondta el Harrynek, a harmadik próba után. Ott lett megemlítve, amikor a Prioi Incantetemről beszélnek, hogy Fawkes tollai azok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262006 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
"...legnagyobb élő varázsló."
Még... :twisted:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262001 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Bocsánat, de a varázspálcáknak van egy olyan szokásuk, hogy nem az ifjú varázslótanonc választja ki őket, hanem Ők az embert, mintha tudnák a jövőt...
Talán azért fél Voldi Dombledortól, mert méltó ellenfele neki, és az egyik legnagyobb élő varázsló :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261998 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én úgy emlékszem, hogy nem Fawkes tolla van a pálcáikban, csak ugyanannak a főnixnek a tolla. Harry olyan hangot hall mintha Fawkes volna, de egy főnixnek lehet olyan hangja mint a másiknak.
(lehet h tévedek, rég olvastam)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261996 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Voldemort nyilvánvalóan tud szeretni, hisz a gyűlölet és hatalomvágy is érzés, úgy mint a szeretet. Csak Voldinak nincs kit! :twisted:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261963 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta:

Cerebrum írta: Na jó, de mikor anno a 11 éves Tom benézett Olivanderhez pálcát venni, nem hiszem, hogy már azon járt az esze, hogy x év múlva ő lesz a Sötét Nagyúr...

Persze, nyilván nem.... De akkor is furcsa. Szerintem.


Ja, és lehet, hogy ezért fél Voldemort Dumbledortól, mert hát mégis az ő főnixének a tolla van a pálcájában..ez lehet, hogy valami kapcsolatot eredményezett Voldemort és Dumbledore között...ez így értelmes? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261889 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta: Na jó, de mikor anno a 11 éves Tom benézett Olivanderhez pálcát venni, nem hiszem, hogy már azon járt az esze, hogy x év múlva ő lesz a Sötét Nagyúr...

Persze, nyilván nem.... De akkor is furcsa. Szerintem.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261886 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: A negyedik kötetben kiderül, hogy Voldi és Harry pálcájában is Fawkes tolla van, tudjuk hogy miért érdekes a testvérpálcák sorsa, de arról nem volt szó, hogy miért van Voldemort pálcájában a legnagyobb ellensége, Dumbledore kedvenc madarának tolla? Nem érdekes ez????? Lehet hogy véletlen, de az ilyen véletlenek nem jellemzőek JKR-ra.


Na jó, de mikor anno a 11 éves Tom benézett Olivanderhez pálcát venni, nem hiszem, hogy már azon járt az esze, hogy x év múlva ő lesz a Sötét Nagyúr...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261882 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: -Szerintetek Voldemort képes szeretni? Mondjuk egy nőt, vagy a gyermekét? Dumbledore azt mondja Harrynek az ötödik kötet végén, hogy benne megvan az az erő, amit Voldemort nem ismer, a szíve.... Viszont Barty Kupor azt mondja mikor veritaserumot itatnak vele, hogy ....ha visszatérek hozzá jobban fog szeretni mintha a saját fia volnék.... (nem tudom pontosan). Ez most tényleg nagyon érdekel, valóban szívtelen? Vagy vannak érzései? Szerintetek???????

Amúgy tűkön ülök és várom a hatodik könyvet meg a negyedik filmet..... :roll: Nagyon!!!!!!!!!!!!


ifj. Barty Kupor azt mondja, hogy: "Az én uram visszatért, és nekem olyan jutalomban lesz részem, amiről mások álmodni sem mertek."

Sz'tem Voldi nem képed szeretni, mert mindent, az egész életét a hatalomvágy és a bosszú uralja. Talán, régen szeretett. Az anyját biztosan szerette, pedig az a születése után meghalt. De mikor megtudta, hogy ki miatt, a szeretett helyét átvette a bosszú. De ez szigorúan szerintem. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261879 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem gazdagítom tovább az agybeteg ötletek számát, nekem csak néhány kérdésem lenne:
-A negyedik kötetben kiderül, hogy Voldi és Harry pálcájában is Fawkes tolla van, tudjuk hogy miért érdekes a testvérpálcák sorsa, de arról nem volt szó, hogy miért van Voldemort pálcájában a legnagyobb ellensége, Dumbledore kedvenc madarának tolla? Nem érdekes ez????? Lehet hogy véletlen, de az ilyen véletlenek nem jellemzőek JKR-ra.
-Miért nem tudtunk meg öt kötet alatt semmit James Potter családjáról????? Túl nagy a csönd, szerintem itt még lesz valami turpisság.....
-Szerintetek Voldemort képes szeretni? Mondjuk egy nőt, vagy a gyermekét? Dumbledore azt mondja Harrynek az ötödik kötet végén, hogy benne megvan az az erő, amit Voldemort nem ismer, a szíve.... Viszont Barty Kupor azt mondja mikor veritaserumot itatnak vele, hogy ....ha visszatérek hozzá jobban fog szeretni mintha a saját fia volnék.... (nem tudom pontosan). Ez most tényleg nagyon érdekel, valóban szívtelen? Vagy vannak érzései? Szerintetek???????

Amúgy tűkön ülök és várom a hatodik könyvet meg a negyedik filmet..... :roll: Nagyon!!!!!!!!!!!!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261876 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Eruntale írta: ...mondom, hogy agybeteg teória :)


Szerintem is. :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261859 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Örülök, hogy nem csak én nem értem! :P

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261853 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Eruntale: A végét nem értem. Akkor Harry meghal és úgy diadalmaskodik? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261839 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Eléggé elvont, de biztos van benne valami! :P Nekem már a hozzászólás megértése is nagy gondot okozott! :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261817 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
szörnyen beteg következtetésre jutottam hajnalban :)
Voldemort már meghalt, nem? kapott egy adavát, és eltűnt. Nick az 5. kötet végén beszél Harryek, milyen a halál, és hogyan lehet az élők között maradni.. Voldemort valószínűleg annyira akarta a halhatatlanságot, és akkora hatalma van, hogy képes magának második testet fabrikálni. de a "nem élhet az egyik, míg él a másik" kitétel, hogy akkor veheti vissza a teljes hatalmát és az életét-, ergo ki kell nyírnia Harryt. Harry meg az ereje által valahogy síron túl diadalmaskodik, :P

mondom, hogy agybeteg teória :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261812 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nelossel írta: Én nem is Dumbledore halálának időpontjára vagyok kíváncsi, hanem inkább hogy Neville mit fog szólni, és hogy fogja viselni, hogy lehetett volna ő is a kíválasztott.


Ha már találgatások... Szerintem Neville nem is fogja megtudni, hogy ő is lehetett volna. Miért is kéne megtudnia?
Meg szerintem tuti, hogy a vége happy end lesz :) Harry megöli Voldit és mindenki boldogan él míg... :twisted: :D
Dumbledore-ról meg csak annyit, lehet, hogy maga Rowling terjesztette el a pletykát, hogy Dumbledore fog meghalni, hogy elterelje a figyelmet a többi szereplőről, hogy az emberek véletlen se tudják meg ki fog meghalni. (De lehet, hogy tévedek).

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261804 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mióta kiderült az 5. részben, hogy akár Neville is lehetett volna a Kiválasztott, én már semmiben sem bízom!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261801 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De minek? Harry már belerázódott az állandó Voldinak-állandó-keresztbetevésbe. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261800 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem, de Rowling még kitalálhat! :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261799 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

.Elessar király. írta: Ha tényleg Harry a Kiválasztott, akkor úgyis megöli Voldit, hiszen úgy nem érhet véget a történet, hogy a gonosz győz. De az is lehet, hogy nem Harry a Kiválasztott, de ő azt hiszi, és végül ez lesz a veszte!


Ő a Kiválasztott. Mert "A Sötét Nagyúr egyenrangúként jelöli meg, ". Tudsz másról, akit Voldi megjelölt/nem tudott megölni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261792 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha tényleg Harry a Kiválasztott, akkor úgyis megöli Voldit, hiszen úgy nem érhet véget a történet, hogy a gonosz győz. De az is lehet, hogy nem Harry a Kiválasztott, de ő azt hiszi, és végül ez lesz a veszte!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261791 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

PiciRigó írta: Nelossel, nem tényleg valami olyasmi, hogy ha egyik meghal a másik is cucc,de majd utánanézek, hogy mire is gondoltam. ;)


Na, ez nekem nem vili.
Akkor az egész jóslat:Közeledik az Egyetlen, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött..azoknak születik, akik háromszor dacoltak, vele, s, a hetedik hónap halála szüli őt...A Sötét Nagyúr egyenrangúként jelöli meg, de benne olyan erő lakik, amit a Sötét Nagyúr nem ismer. És egyikük meghal a másik keze által, mert nem élhet az egyik, míg él a másik...Az Egyetlent, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött, a hetedik hónap halála szüli...
Ebben szerintem az van, hogy vagy Harry öli, meg Voldemortot, vagy fordítva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261731 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nelossel, nem tényleg valami olyasmi, hogy ha egyik meghal a másik is cucc,de majd utánanézek, hogy mire is gondoltam. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261724 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

PiciRigó írta: Lehet hogy én nem erre az idézetre gondoltam.. :oops: Szal volt valahol egy hasonló tartalmú cuccos, ha egyik,akkor a másik is. Vagy ilyesmi.


Én olyanra nem emlékszem, de lehet, hogy van. Csak nem az van, hogy Harry azt gondolja, hogy vagy gyilkos lesz, vagy áldozat? Valami ilyensmi rémlik... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.793 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére