George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
12 éve 10 hónapja #398314 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Egzaktan nem írja le, Arya gondol rá úgy később, hogy "de hát Syrio meghalt".

Amennyire követtem, egyszer azonban rajongói kérdésre válaszolva erősítette meg Martin, hogy Syrio meghalt, de erre nem tudok forrást mutatni (és addig én se hiszem, amíg a saját szememmel nem láttam :P )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398312 Írta: Elendur Parmandil

Grondir írta: Érdemes megnézni a címeket !

A kilencedik epizód címe Baelor... :(

Grondir írta: Syrio nyolcadik; (Elendur 99,99%, hogy meghalt, ugyanis a lovag élve jött vissza, és valamelyik későbbi könyvben talán konkrétan le is írja, hogy meghalt sajnos).

Idézetet! :P
A Királyok csatájában Cersei annyit mond, hogy "az a nyomorult tánctanára közbelépett", de tulajdonképpen bármi lehet (persze az a valószínűbb, hogy Syrio halott...).

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398311 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Belenéztem a szinkronos első részbe... hát nem tudtam végig nézni, annyira borzalmas, amit tettek vele...

Elendur Parmandil írta: Robert a hetedikben már biztos halott, a videóban pont mutatják azt a jelenetet, mikor Ned a trónteremben álldogál fegyvereikért kapkodó Stark-őrökkel és aranyköpenyesekkel körülvéve (plusz Ned és Kisujj párbeszéde is a király haldoklása közben történik: "What you suggest is treachery." "Only if we loose.")

Syrio szerintem 7/8 (bár a halála számomra nem volt egyértelmű), Ned 8, Drogo 9 (maegi jelenete) illetve 10 (Dany+máglya). Kilencedik epizód végére milyen jó lenne Dany szülése, annál nagyobb cliffhangert... :D


Robert hetedik vége szerintem, esetleg nyolcadik eleje. Ned kilencedik. Syrio nyolcadik; (Elendur 99,99%, hogy meghalt, ugyanis a lovag élve jött vissza, és valamelyik későbbi könyvben talán konkrétan le is írja, hogy meghalt sajnos). Drogo kilencedik, vagy tizedik. Viserys hatodik.
Érdemes megnézni a címeket !

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398280 Írta: Elendur Parmandil
Episode 6 Sneak Peak: Syrio

Episode 6 Sneak Peak: Eddard

Bírom, hogy 15 teljesen lényegtelen másodpercet megosztanak velünk...
Robert kicsit morcosnak tűnik. :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398269 Írta: Metaflora

Felagund írta: (ja, és Syrio 8... :? )


Syrio Forel is Alive!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398255 Írta: Elendur Parmandil

Gandalf írta: Conan Stevens, a Ser Gregor Clegane-t játszó színész lesz Azog A Hobbitban. 8-)

:lájk: Alkata pont megfelelő. :D

Felagund írta:

Elendur Parmandil írta:

Felagund írta: Amúgy azt tippelgettük, hogy ki mikor, és nagyjából arra jutottunk, hogy Robert király 7/8, Khal Drogo 9/10, Ned 9 (ja, és Syrio 8... :? )


Robert a hetedikben már biztos halott, a videóban pont mutatják azt a jelenetet, mikor Ned a trónteremben álldogál fegyvereikért kapkodó Stark-őrökkel és aranyköpenyesekkel körülvéve (plusz Ned és Kisujj párbeszéde is a király haldoklása közben történik: "What you suggest is treachery." "Only if we loose.")

Syrio szerintem 7/8 (bár a halála számomra nem volt egyértelmű), Ned 8, Drogo 9 (maegi jelenete) illetve 10 (Dany+máglya). Kilencedik epizód végére milyen jó lenne Dany szülése, annál nagyobb cliffhangert... :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398247 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398232 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta: HBO - Game of Thrones Preview


Ahhem, akkor asszem hétfőn két órát fogok Trónok Harca nézéssel tölteni... 8-)

Amúgy azt tippelgettük, hogy ki mikor, és nagyjából arra jutottunk, hogy Robert király 7/8, Khal Drogo 9/10, Ned 9 (ja, és Syrio 8... :? )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398221 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta: Thronopoly :D


:lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398220 Írta: Elendur Parmandil
Thronopoly :D

HBO - Game of Thrones Preview
Alapvetően reklám, de legalább tippelgetni lehet, mi mikor fog történni. Úgy néz ki, a hetedik epizódban Robert már halott lesz, és nem tudom, Ned sokáig húzza-e...

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398176 Írta: Elendur Parmandil
Episode 6 Preview

Ahogy elnézem, ez után nem lesz több rinyálás vontatott cselekmény és unalmas dialógusok miatt...

Viseryst viszont sajna meg fogják koronázni. :cry:

Alyr Arkhon írta: Banyek, ha Királyvárat meg a Falat oda tudták CGI-zni akkor Sasfészket is tudták volna...


Egyetértek.

Cerebrum írta: Elendur Parmandil: A Sasfészek sztem kifejezetten gáz lett. Az én képzetemben legalábbis úgy néz ki, mint Nasmith festményén:

www.tednasmith.com/other/TN-The_Eyrie.jpg

Valami ilyesmit kellett volna alkotniuk.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398172 Írta: Alyr Arkhon
Banyek, ha Királyvárat meg a Falat oda tudták CGI-zni akkor Sasfészket is tudták volna...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398169 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ezt gondolom kicsit drága lett volna megépíteni :P

Amúgy így egészen röviden szerintem magasan a legjobb rész volt, azzal együtt, hogy a legtöbb, könyvben nem szereplő jelenetet láthattuk benne...

:lájk:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398165 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Spoiler, meg ilyenek...

Elendur Parmandil: A Sasfészek sztem kifejezetten gáz lett. Az én képzetemben legalábbis úgy néz ki, mint Nasmith festményén:

www.tednasmith.com/other/TN-The_Eyrie.jpg

Vagyis egy rendes vár tornyokkal egy kinyúló szirten, nem valami bazilikautánzat egy nyomorult magányos szikladarabon, amiről ordít, hogy csak úgy oda van csinálva. Ráadásul meddig mutatták, két másodpercig? Aztán snitt, és a következő jelenetben már fenn is voltak. Pedig az első rész óta erre vártam, hogy vajon hogy' fog a Sasfészek kinézni, és milyen lesz, mikor majd kapaszkodnak felfelé... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398162 Írta: Elendur Parmandil
Miért halt ki a topik? :evil:

El ne rontsam mások élményét :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398059 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398051 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
rob73

Megnéztem a Falon lévő Tyrionos fejezeteket, tényleg Aemon mester mondta neki, jól emlékszel:

Mormont parancsnok megköszörülte a torkát.
- Néha attól tartok, Ser Alliser helyesen lát téged, Tyrion. Te tényleg kigúnyolsz bennünket és nemes hivatásunkat.
Tyrion vállat vont.
- Mindannyiunknak szüksége van rá, hogy időnként kigúnyolják, Lord Mormont, különben túl komolyan vennénk magunkat. Kérnék még egy kis bort! - felemelte a kupáját.
Miközben Rykker megtöltötte neki, Bowen Marsh szólalt meg:
- Kis ember létedre igen nagy a szomjad.
- Óh, szerintem Lord Tyrion meglehetősen nagy ember - szólalt meg Aemon mester az asztal túlsó végéből. Halkan beszélt, az Éjjeli Őrség magas rangú tisztjei mégis mind elcsendesedtek, hogy jobban hallják, mit mond a vénember. - Szerintem óriás ő, aki eljött közénk ide, a világ végére.
Tyrion szelíden válaszolt.
- Már sokféle névvel illettek, uram, de az óriás nem sűrűn fordult elő közöttük.
- Mégis - Aemon mester ködös, tejfehér szemei Tyrion arcára meredtek -, én azt hiszem, igaz.
Tyrion Lannister életében először nem talált szavakat. Csak udvariasan meghajtotta a fejét és ennyit mondott:
- Túl jóságos vagy hozzám, Aemon mester.
A vak öregember elmosolyodott. Apró termetű volt, ráncos és kopasz. Termete megroskadt száz évének súlya alatt, s számos fémből összeillesztett mesterlánca lazán lógott a nyaka körül.
- Már sokféle névvel illettek, uram - szólalt meg -, de a jóságos nem sűrűn fordult elő közöttük - ezúttal maga Tyrion járt elöl a kacagásban.


Valamint Jon gondolt így rá még Deresben:

- Én nem is tudom, ki volt az anyám - mondta Jon.
- Valami asszony, kétség nem férhet hozzá. A legtöbb anya az - bánatos grimaszt vágott Jon felé.
- Emlékezz erre, fiú! Minden törpe lehet fattyú, de nem minden fattyúnak kell feltétlenül törpének lennie! - Azzal megfordult és fütyörészve visszaballagott a lakomára. Amikor kinyitotta az ajtót, a bentről kiömlő fény az udvarra vetette az árnyékát, s egy rövid pillanatig Tyrion Lannister délceg volt, mint egy király.

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398048 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Igen, ezek nagyon logikus elméletek :) . Melisandre kapcsán én is elgondolkodtam, hogy a Tűz a címben lehet, hogy fenyegetést is jelent.
Viszont én továbbra is ragaszkodnék Tyrionhoz, mint a "harmadik fejhez", hiszen a könyvek főszereplői közül mindvégig a Starkok, a Lannisterek és a Targeryenek voltak a központban. Tyrion pedig, amikor végzett azzal a bizonyos valakivel, egyben szakított is a családjával, és más útra lépett. Párszor megemlítik, mint "óriást", több alkalommal csak hízelgésből, ám egyszer (talán keveredik a film a regénnyel bennem) mintha tényleg őszintén mondták volna neki (Aemon talán?). És egy törpe csak egy gigantikus teremtménnyel együtt lehet óriás.
Jaime személyisége jelentősen fejlődött, viszont szerintem neki nem a sárkányokkal kapcsolatban lesz jelentősége, inkább a Starkokkal való megbékélésben. Valószínűleg még lesz egy nagy találkozása Brienne-nel, ami a későbbi sorsára jelentősen kihat.
Bran szintén elképzelhető sárkánylovasnak, nem véletlenül kulcsszereplő. És a farkasokkal való kapcsolata miatt nagyon hasznos is lehet Danynek. A "repülése" viszont meglehet, a "harmadik szemre" utal, amit végleg megtalál és meg is tanulja használni.

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta: rob73

Nekem három magyarázatom van rá, ebből kettő lényegében összetartozik.

Elöljáróban annyit, hogy én magam a legmesszemenőbbig hiszek a Rhaegar-Lyanna fia Tudjukki (nem, nem félreérteni, ez nem az a világ :P ).

Az első:

A Jég Havas Jon, ez annyira egyértemű, hogy csak na. Egyrészt félig Stark, közeleg a tél, ő lett az Éjjeli Őrség parancsnoka, ő a kék virág, aki a jégfal tövében nő.

A Tűz pedig egyértelműen Daenerys Targaryen, nemcsak a sárkányok, hanem a Halhatalanok Házában látott jóslat okán is (és Aemon felhívaja a negyedik kötetben a figyelmet, hogy Rhaegar és még sokan mások félreértelmezték a jóslatot. Ő Dany maga Azor Azhai.

Kettejük története pedig a dal, ahogy szembeszállnak a sötétséggel.

A sárkány három feje pedig Jon, Dany és mintegy kiegészítőként Tyrion, s így egy gyerekkori álma is teljesül.

A második:

A Jég nem mások mint a Mások gonoszabbik többsége, ők a tél, a halál, a pusztulás, a Hosszú Éjszaka.

A Tűz pedig nem más, mint Dany és a sárkányai, illetve talán még a Hosszú Nyár gyermekei (Hosszú Nyár szemben a Hosszú Téllel) - Jon, Bran, akiknek a képességei egyre növekednek.

A Jég és Tűz dala pedig a Tél sötét ereje és Nyár reményt ígérő küldötteinek az összecsapása.

Ebben az esetben pedig a sárkány három feje: Dany, Jon (mellesleg Jon rengetegszer játszotta el, hogy ő az Ifjú Sárkánylovag) és Bran, aki repülni fog, ahogy megígérték.

A harmadik:

A Jég ebben az esetben is a Mások, viszont...

...a Tűz nem Dany, hanem Asshai sötét tüze. Van egy olyan érzésem, hogy Keleten és Keletről egy másik sötét erő is ébredezik, és Melisandre vagy tudatosan vagy tudattalanul, de szolgálója.

A Jég és Tűz dala pedig nem más, minthogy a világ két sötét erő zúdul - a Mások és Asshai, illetve Árnyékföldek sötétsége, és a történet pedig arról szól, hogy fognak ezekkel szembeszállni.

Ami igazolhatja a fentiekkel együttvéve ezt a tézist is, hogy Rhaegar azt mondta, hogy megjövendölt herceg dala a Tűz és Jég dala, azaz nem vagy, hanem és, egyszerre. Vagyis a megjövendöltnek egyszerre kell szembeszállnia a jéggel és a tűzzel.

Ezek az én teóriáim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398036 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398033 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
rob73

Nekem három magyarázatom van rá, ebből kettő lényegében összetartozik.

Elöljáróban annyit, hogy én magam a legmesszemenőbbig hiszek a Rhaegar-Lyanna fia Tudjukki (nem, nem félreérteni, ez nem az a világ :P ).

Az első:

A Jég Havas Jon, ez annyira egyértemű, hogy csak na. Egyrészt félig Stark, közeleg a tél, ő lett az Éjjeli Őrség parancsnoka, ő a kék virág, aki a jégfal tövében nő.

A Tűz pedig egyértelműen Daenerys Targaryen, nemcsak a sárkányok, hanem a Halhatalanok Házában látott jóslat okán is (és Aemon felhívaja a negyedik kötetben a figyelmet, hogy Rhaegar és még sokan mások félreértelmezték a jóslatot. Ő Dany maga Azor Azhai.

Kettejük története pedig a dal, ahogy szembeszállnak a sötétséggel.

A sárkány három feje pedig Jon, Dany és mintegy kiegészítőként Tyrion, s így egy gyerekkori álma is teljesül.

A második:

A Jég nem mások mint a Mások gonoszabbik többsége, ők a tél, a halál, a pusztulás, a Hosszú Éjszaka.

A Tűz pedig nem más, mint Dany és a sárkányai, illetve talán még a Hosszú Nyár gyermekei (Hosszú Nyár szemben a Hosszú Téllel) - Jon, Bran, akiknek a képességei egyre növekednek.

A Jég és Tűz dala pedig a Tél sötét ereje és Nyár reményt ígérő küldötteinek az összecsapása.

Ebben az esetben pedig a sárkány három feje: Dany, Jon (mellesleg Jon rengetegszer játszotta el, hogy ő az Ifjú Sárkánylovag) és Bran, aki repülni fog, ahogy megígérték.

A harmadik:

A Jég ebben az esetben is a Mások, viszont...

...a Tűz nem Dany, hanem Asshai sötét tüze. Van egy olyan érzésem, hogy Keleten és Keletről egy másik sötét erő is ébredezik, és Melisandre vagy tudatosan vagy tudattalanul, de szolgálója.

A Jég és Tűz dala pedig nem más, minthogy a világ két sötét erő zúdul - a Mások és Asshai, illetve Árnyékföldek sötétsége, és a történet pedig arról szól, hogy fognak ezekkel szembeszállni.

Ami igazolhatja a fentiekkel együttvéve ezt a tézist is, hogy Rhaegar azt mondta, hogy megjövendölt herceg dala a Tűz és Jég dala, azaz nem vagy, hanem és, egyszerre. Vagyis a megjövendöltnek egyszerre kell szembeszállnia a jéggel és a tűzzel.

Ezek az én teóriáim.

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #398023 Írta: Elendur Parmandil

rob73 írta: Olvasgattam a találgatásokat a Sárkány három fejéről. Szerintem a sorozatcím sem üres szöveg: Jég és Tűz dala.
Mi lehet a Jég? Simán csak Észak (Starkok)? A Tűz pedig egyszerűen a Dél (Lannisterek)? Ám akkor hogy jönnek a képbe a Targeryenek?

A Jég-Stark kézenfekvő lenne, de a Tűz inkább Targaryen, semmint Lannister (főleg, hogy az első kötet után a többi ház machinációit, hatalmi játékait is megismerhetjük, a történet nem sarkosodik ki a Lannister-Stark konfliktusra); és akkor el is jutottunk a teóriák sorozatához, melyek Dany és Jon esetleges kapcsolatát tárgyalják. :D

rob73 írta: Szerintem a cím a végső összecsapásra utal a Mások (Jég) és a Sárkányok (Tűz) között. Bár még belháború folyik Westeroson, előbb-utóbb valóra válik a Starkok jelmondata: "Közeleg a tél". És ha a Mások megindulnak, akkor az emberek csak összefogással tudják útjukat állni. Starkok, Lannisterek és Targeryenek együtt - a sárkány három fejeként. Talán mégis Jon, Tyrion és Dany lesz az a hármas.


A Másokkal szerintem is a sárkányok fognak majd szembeszállni. Dany mindenképp a sárkány egyik feje, de Jon és Tyrion... Majd meglátjuk. (Jon még elfogadható, végül is GRRM elég homályos utalást helyezett már el a könyvekben, amik az ifjú parancsnokhoz kapcsolódhatnak... Ugyanekkor ezek adják az R+L=J teória támogatóinak érveit.)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde
Utolsó szerkesztés: 12 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398019 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

rob73 írta: Egyre jobb az az új oldal, amit linkeltetek (gameofthrones.hu).
Olvasgattam a találgatásokat a Sárkány három fejéről.


Köszönjük, igyekszünk ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #398018 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Egyre jobb az az új oldal, amit linkeltetek (gameofthrones.hu).
Olvasgattam a találgatásokat a Sárkány három fejéről. Szerintem a sorozatcím sem üres szöveg: Jég és Tűz dala.
Mi lehet a Jég? Simán csak Észak (Starkok)? A Tűz pedig egyszerűen a Dél (Lannisterek)? Ám akkor hogy jönnek a képbe a Targeryenek?
Szerintem a cím a végső összecsapásra utal a Mások (Jég) és a Sárkányok (Tűz) között. Bár még belháború folyik Westeroson, előbb-utóbb valóra válik a Starkok jelmondata: "Közeleg a tél". És ha a Mások megindulnak, akkor az emberek csak összefogással tudják útjukat állni. Starkok, Lannisterek és Targeryenek együtt - a sárkány három fejeként. Talán mégis Jon, Tyrion és Dany lesz az a hármas.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398016 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ki fogja játszani Fekete Halat? Mert nem találom sehol, és már szerepelnie kell a következő, vagy azutáni részben!

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398013 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta:

Esgal írta: www.hbo.hu/article/interju-jason-mamoa-v...hal-drogojaval_16441

Interjú Khal Drogóval. Mondjuk annak elég vacak, eleve gáz, hogy az HBO megengedi magának a tengernyi elgépelést és tévedést, meg vannak benne erős wtf mondatok (pl. hogyhogy a feleségéért Khal Drogo szembeszáll a törzzsel?! o.O) De hátha valakit érdekel.

Csak én érzem úgy, hogy valami kontár fordította ezt?


Nem csak te; erre próbáltam lehelletfinoman utalni a beveztőszöveggel :P :D

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398006 Írta: Elendur Parmandil

Esgal írta: www.hbo.hu/article/interju-jason-mamoa-v...hal-drogojaval_16441

Interjú Khal Drogóval. Mondjuk annak elég vacak, eleve gáz, hogy az HBO megengedi magának a tengernyi elgépelést és tévedést, meg vannak benne erős wtf mondatok (pl. hogyhogy a feleségéért Khal Drogo szembeszáll a törzzsel?! o.O) De hátha valakit érdekel.

Csak én érzem úgy, hogy valami kontár fordította ezt?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398002 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
www.hbo.hu/article/interju-jason ... aval_16441

Interjú Khal Drogóval. Mondjuk annak elég vacak, eleve gáz, hogy az HBO megengedi magának a tengernyi elgépelést és tévedést, meg vannak benne erős wtf mondatok (pl. hogyhogy a feleségéért Khal Drogo szembeszáll a törzzsel?! o.O) De hátha valakit érdekel.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #397873 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
A negyedik rész

Azért így, hogy ne rontsam el mások élményét :)

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #397819 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Elendur Parmandil írta: Interjú GRRM-mel (angol):

Part I

Part II

@Grondir: HP-ben Cracket/Monstrót játszotta.


Nincs nagy angoltudásom, de nagyjából megértettem. :) Nagyon tetszett, szimpatikus, vidám ember. :)

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #397808 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
"I'm guilty of an excess of optimism..."

LOL :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.556 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére