George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
12 éve 11 hónapja #397806 Írta: Elendur Parmandil
Interjú GRRM-mel (angol):

Part I

Part II

@Grondir: HP-ben Cracket/Monstrót játszotta.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397805 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Most vettem észre, hogy Bronson Webb (Will) egy csomó filmben játszik még, persze nem főszerepeket. A 2010-es Robin Hood-ban, Az azkabani fogolyban, a Mennyei Királyságban, sőt még a Karib-tenger kalózai 4-ben is fog játszani. :o

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397794 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Benne vagyok még akkor is, ha esetleg Angliában leszek a tábor nyitóünnepségekor. (szóval ez ilyen remélem is meg nem is, hogy itt vagy ott leszek :D)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #397793 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Grt írta:

Gandalf írta: Off:
Lépjetek már fel ezzel a tábor nyitóünnepségén!
Grt meg talán meggyőzhető arról, hogy gitározzon hozzá. :P

(Jelentkezni Zsodoonál kell!)


Ha nem egyedül kell úgy mindjárt más az egész. :D
Most Estel ügyködik valamin. De tényleg tök jó lenne, mindenféle hangszerrel össze-vissza.

Nem teszem ki ide is a buzdító hirdetést, de nagyon örülnénk Nektek! :) Jelentkezzetek minél többen sörházi előadónak!! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397791 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Gandalf írta: Off:
Lépjetek már fel ezzel a tábor nyitóünnepségén!
Grt meg talán meggyőzhető arról, hogy gitározzon hozzá. :P

(Jelentkezni Zsodoonál kell!)


Ha nem egyedül kell úgy mindjárt más az egész. :D
Most Estel ügyködik valamin. De tényleg tök jó lenne, mindenféle hangszerrel össze-vissza.

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397781 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Mégjobban remélem, hogy ott leszek a tábor nyitóünnepségén :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397780 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Encsi írta:

Alyr Arkhon írta: Kár, hogy abbahagytam a fagottot már 8 éve, most akkor csinálhatnánk Trónok harca főcímzene kamarazenekart...

Tudok jönni egy parasztfuvolával és egy dobbal, hogy ezt a hiányt pótoljuk.


Off:
Lépjetek már fel ezzel a tábor nyitóünnepségén!
Grt meg talán meggyőzhető arról, hogy gitározzon hozzá. :P

(Jelentkezni Zsodoonál kell!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397778 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Kár, hogy abbahagytam a fagottot már 8 éve, most akkor csinálhatnánk Trónok harca főcímzene kamarazenekart...

Tudok jönni egy parasztfuvolával és egy dobbal, hogy ezt a hiányt pótoljuk.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397777 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397771 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Más, most jutott eszembe, de asszem kezdettől fogva nem értem:

Az Ikrek nem a Királyi Úton fekszik a térkép szerint, de akkor Robb miért mégis ott akar átkelni a hadseregével? (és mire föl a Freyek az átkelő urai, ha nem is arra megy az út?)

Lehet, hogy le van írva, de nem emlékszem.


Mert Robb Zugó felé tart a seregével, ahová erre vezet a legrövidebb út. A Zöld Ágon csak itt tud átkelni ekkora hadsereggel, ha nem akar beleütközni Tywin seregébe, ami a másik átkelőhelyen (és sokkal hosszabb úton), a nemtommilyen gázlónál állomásozik, ahol a Királyi Út halad. És ezért fontosak a Freyek, mert ők tartják a második legfontosabb átkelőhelyet a Zöld Ágon. Nem mellesleg a Freyek hadereje is kell neki.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397760 Írta: Elendur Parmandil
Episode 4 Trailer

Episode 4 Sneak Peak: Tyrion and Theon

Ahogy elnézem, lesz Sam, lovagi torna és Tyrion bőven. :D

Hogy néz ki a Lannisterek sisakja??? :o

Ha már Lannisterek: a HBO teljes oroszlánalakos lobogója nagyon jól néz ki, bár kicsit sápadt az állatka.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397735 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Gandalf írta: Ej, minden egyes blogon és fórumon ott vagytok? :lol: Hihetetlen, hogy mindenhol a kommentjeitekbe botlok.


Olórinnak tán nem tetszik valami? :lol: Hol futottál már belénk? :D Ha linkeltem, értelemszerűen "összefuthatsz" velem.

Vagy ki láttál már? :lol:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397734 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ej, minden egyes blogon és fórumon ott vagytok? :lol: Hihetetlen, hogy mindenhol a kommentjeitekbe botlok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397732 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
Game of Thrones - Winter Is Coming (Pilot) - Kritika tess tollából

Egy kicsit megkésett ugyan, de egy eltérő nézőpont, kritika az első részről egy nem-olvasó tollából.

Szerintem teljesen korrekt, noha nem mindennel értettem egyet.

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397723 Írta: Alyr Arkhon
Kár, hogy abbahagytam a fagottot már 8 éve, most akkor csinálhatnánk Trónok harca főcímzene kamarazenekart...

Más, most jutott eszembe, de asszem kezdettől fogva nem értem:

Az Ikrek nem a Királyi Úton fekszik a térkép szerint, de akkor Robb miért mégis ott akar átkelni a hadseregével? (és mire föl a Freyek az átkelő urai, ha nem is arra megy az út?)

Lehet, hogy le van írva, de nem emlékszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397707 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Cerebrum írta: Hehe, én is elhegedülgettem már, tényleg jó kis fülbemászó dallam. :) (A sorozatok közül talán ennek van a legjobb főcímzenéje a The Borgias mellett.)

Mondjuk szvsz eredetiben, csellóval az igazi, bár meghallgatnám hogy' szól hardingfele-n...


Esetleg megosztanád velünk az elhegedülését? :)

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397699 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Gandalf írta: Már akusztikus átirat is van:



Szerk.
És csak zongora:


Hehe, én is elhegedülgettem már, tényleg jó kis fülbemászó dallam. :) (A sorozatok közül talán ennek van a legjobb főcímzenéje a The Borgias mellett.)

Mondjuk szvsz eredetiben, csellóval az igazi, bár meghallgatnám hogy' szól hardingfele-n...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397685 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Gandalf írta: Már akusztikus átirat is van:



Szerk.
És csak zongora:


Az akusztikus nem tetszett, de a zongorás igen. :) :lájk:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397684 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397663 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Encsi írta:

Felagund írta:

Encsi írta: Ó!


Nem emlékszel a live-ra, te latol blaavosi? :P


Biztos indokolatlanul hozzám került mágikus gömbök foglaltak le, és különben sem értettem, mit karattyolnak mellettem a fura de vicces nyugati emberek.


:lájk:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397662 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Felagund írta:

Encsi írta: Ó!


Nem emlékszel a live-ra, te latol blaavosi? :P


Biztos indokolatlanul hozzám került mágikus gömbök foglaltak le, és különben sem értettem, mit karattyolnak mellettem a fura de vicces nyugati emberek.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397660 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta: Game of Thrones - Opening Credits Cover (Heavy Version)

:lájk:

A főcímzene átdolgozva, de eszméletlen jó lett. Kár, hogy nem tudom csengőhangnak a mobilra tenni, mert azért nem vagyok olyan fanatikus, hogy egy több ezer forintos kábelt vegyek ezért, a mi bunkófonhoz kellene. :D


Hű, a mindenségit neki! 8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397659 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Encsi írta: Ó!


Nem emlékszel a live-ra, te latol blaavosi? :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397657 Írta: Alyr Arkhon

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta:

Rabyn írta: Encsi: Arra én is. Nagyon érdekelne a Castamerei esők is:)


Ennek valami nagyon sötét tónusú theme-nek kell majd lennie. Félelmetes lesz majd, ha megszólal a harmadik könyvben, tudjátok hol... :(



Nyilván sötét tónusú lesz, de szerintem nem vészesen. A legvidámabb daltól is halálra lehet rémülni ha olyan a szituáció...
(egyszer régen mesélte valaki, hogy a Jingle Bells-t gyűlöli, mert egyszer volt egy rémálma egy esőkabátos baltás gyilkosról, aki őt akarja éppen megölni miközben ezt énekli...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397656 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ó!

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397654 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Rugdossátok Cuét és Mirit, ők megírták az egész dalt, rakják be ide ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397653 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Rabyn írta: Encsi: Arra én is. Nagyon érdekelne a Castamerei esők is:)


Ennek valami nagyon sötét tónusú theme-nek kell majd lennie. Félelmetes lesz majd, ha megszólal a harmadik könyvben, tudjátok hol... :(

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397652 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Encsi: Arra én is. Nagyon érdekelne a Castamerei esők is:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397646 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Kíváncsi vagyok, a könyvbeli dalok meg lesznek-e zenésítve. Mint mondjuk a medve, medve, medve!

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397643 Írta: Elendur Parmandil

Alyr Arkhon írta: Az én telefonomhoz sima mini usb kábel kell, és most erősen elgondolkodtam hogy ne váltsa-e ez a within temptationt csengőhangként...

Én nem gondolkozom... Bár nehéz szívvel válok meg Bring Them To Light-tól :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.553 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére