George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
12 éve 10 hónapja #400462 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Na, összességében szvsz baromi jó lett a sorozat, két fájdalmam van csupán (na jó, mondjuk másfél), az egyik ahogy a Sasfészek kívülről kinéz (nem hiszem el, hogy minden tök ugyanolyan, mint azt a könyv alapján elképzelné az ember - én legalábbis -, kivéve a kedvencem helyszínemet, a Sasfészket) a másik pedig a csaták hiánya. Jó, értem én nem volt pénz látványos ütközet(ek)re, és összességében ügyes húzás volt az eszméletét vesztett Tyrion szemszögén át bemutatni az eseményeket (vagyis azok hiányát), de akkor is marad az emberben némi hiányérzet. Azért remélem a második évadban már csak lesz valami, bár gondolom ott meg a CGI-sárkányokra vernek majd el egy rakat pénzt. Pedig ha már ugye A Clash of Kings a könyv címe, azért csak dukálna már legalább egy (azaz legfeljebb egy darab) csatajelenet.

Ja, azon egyébként jót röhögtem, hogy sokan hogy' felháborodtak rajta, hogy tudjukkivel tudjukmi lesz a kilencedik részben (nem spoilerezek, hátha valaki még nem látta). Mit fognak szólni majd a Red Wedding-hez a harmadik évadban? :) Emlékszem, én annál a résznél b@szkodtam volna legszívesebben falhoz a könyvet... :mrgreen:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tyoma
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #400272 Írta: tyoma
tyoma válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Köszi :) Akkor azért nem olvastam. Amikor a sorozatot elkezdtem nézni, akkor döntöttem az olvasás mellett, és nem előröl kezdtem, hanem onnan, ahol a sorozat éppen tartott.... Kár, hogy vége az első évadnak :| Ha vannak itt jó angolosok, esetleg az első pár fejezetet lefordíthatnák júliusban nekünk akik csak várjuk,hogy majd egy év múlva talán megjelenik magyarul is az 5. könyv.... ;) Gondolom nem csak én örülnék ennek ....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399894 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Első könyv, mikor Arya a macska után leszalad a pincébe Királyvárban a sárkánykoponyák közé, és ott látja Varyst és Illyriot beszégletni.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tyoma
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #399887 Írta: tyoma
tyoma válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
"A lábai a nehéz csizmák ellenére is hangtalanul suhantak a padlón. Sisakja alatt kerek, sebhelyes arc és sötét borosta látszott, mellén sodronying, övében pedig tőr és rövid kard. Arya számára valahogy furcsán ismerősnek
tűnt. [... ] az akcentussal beszélő, sárga, villás szakállú férfi. - Már eltáncoltad egyszer ezt a táncot, barátom - Arya biztos volt benne, hogy még sohasem látta ezt az embert. Nagyon kövér volt, mégis könnyedén mozgott, testének súlyát lábujjpárnáin hordozva, mint egy vízi táncos. Ujjain rubin- és zafír-foglalatú aranyló vörös és halvány ezüst gyűrűk csillogtak a fáklya fényében. Hasított, sárga tigrisszemek. Minden ujján gyűrűt viselt, némelyiken kettő is volt."



Ilyet ti hol vagy melyik részben olvastatok? Nem emlékszem erre, segítenétek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399655 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399402 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399100 Írta: Elendur Parmandil
Bocs, nevezték. Mindenesetre remélem, Peter Dinklage (ha jelölik)megkapja.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399098 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta: A sorozatot egyébként tekintélyes mennyiségű kategóriában jelölték Emmy-díjra.

Ez nem a jelölés, azt július 14-én hozzák nyilvánosságra. Ez az, hogy melyik kategóriákban nevezték be.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #399095 Írta: Elendur Parmandil
Kár, hogy Miltos már nem tér vissza a sorozatba... :(

Ha már Miltos: a gameofthrones.hu készített vele interjút, itt olvashatjátok.

A sorozatot egyébként tekintélyes mennyiségű kategóriában nevezték Emmy-díjra.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde
Utolsó szerkesztés: 12 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399088 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
"Not today" - Syrio arc :mrgreen:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398932 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
A mai, azaz a 8. rész forgatókönyvét maga Martin írta. Leszámítva egyetlen jelenetet: az erdőn keresztül bandukoló Tyrionékat (lásd sneak peak) - ez utólag lett átpakolva ebbe a részbe, eredetileg még a hetedikbe szánták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398930 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Grondir írta: Nézegettem képeket, és találtam ezt . Az első kép Jont akarja ábrázolni, és szerintem valahogy így kellett volna kinéznie a filmben. És szerintem ez is Kit Harrington, szóval még mindig nem értem mért kellett így elcseszni őt. :roll:



Lehet, hogy később ilyen normális feje lesz.: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398917 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nézegettem képeket, és találtam ezt . Az első kép Jont akarja ábrázolni, és szerintem valahogy így kellett volna kinéznie a filmben. És szerintem ez is Kit Harrington, szóval még mindig nem értem mért kellett így elcseszni őt. :roll:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398832 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta: Sneak Peak


Ilyen erdő a Holdhegységben? :shock:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398830 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398540 Írta: Sötét Úr
Grondir: :lájk: :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398529 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
És még sokan mások sok más filmben! 8-) :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398513 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Ja, és Eddard Stark Boromir a Gyűrűk Urában ;) :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398512 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Azt csak egyszer láttam, ellenben a HPvel. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398511 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Rabyn írta: És igeeen!:) Színészfelismerésben jó vagyok. :)
Az Oshát játszó színésznő játssza a Harry Potterben Tonksot. :)

Íme: www.imdb.com/name/nm1164730/


Ha igazán jó lennél, akkor azt is kiszúrtad volna, hogy Pycelle Nagymester volt Veers admirális a Star Warsban :P :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398504 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
És igeeen!:) Színészfelismerésben jó vagyok. :)
Az Oshát játszó színésznő játssza a Harry Potterben Tonksot. :)

Íme: www.imdb.com/name/nm1164730/

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398499 Írta: Elendur Parmandil

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398495 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Tényleg. Köszönöm! :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398494 Írta: Elendur Parmandil
A Tyrellek. "Mace Tyrell, Égikert ura és a Dél Őrzője" A Varjakban az első fejezetben, Leo Tyrell leírásánál található meg Lord Mace címe.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398493 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Most így eszembe jutott, hogy a Starkok Észak, az Arrynok Kelet, a Lannisterek Nyugat Őrzői voltak, de kik voltak Délé? A Martellek, vagy a Tyrellek?

Illetve Jon szájtátós arca megcáfolására találtam még valamit:

Ha a név nem is, a Starkok arca az övé is volt: hosszú, ünnepélyes, fegyelmezett. Olyan arc, amely nem árul el semmit.


Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398478 Írta: Elendur Parmandil
Aki még nem látta a hetedik epizódot, annak itt van pár részlet:

Luwin és Osha

Lord Mormont beszéde

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398450 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Alyr Arkhon írta: Martin elég sok dolgot írt, ebből egynémely meg is jelent magyarul, a vámpírregénye például állítólag borzalmas. (én nem olvastam)


A Lázálom c. művét bár nem olvastam, és nem a könyv és a történet borzalmas, legalábbis a kritikák szerint, amiket olvastam, nagyon jó regénynek tartják, újítónak a vámpírregények sorában és szintén tabudöntögetően csillogtatja meg tehetségét.

A fordítás kapcsán szokott elhangzani a borzalmas jelző, és nem is Kornya Zsolt hibája, saját elmondása szerint nagyon kevés ideje volt, és egy összecsapott szöveget kellett ráncba szednie.
________________

Más. Ide is beteszem, amit a GoT.hu-ra írtam, kíváncsi vagyok ti mit mondtok erre a felvetésre:

Ma kicsit számolgattam, mikorra kellene befejeződni a könyvsorozatnak, mármint Martinnak mennyi ideje lehet, amennyiben azt tételezzük, hogy mindig berendelik a következő évadokat.

- 2012-ben jön a Királyok csatája. [Nem pusztul el a Föld 2012. 12. 21 -én, szépen mindenki megnyugszik. :P :mrgreen: ]

Az HBO elfogadja, hogy a harmadik regényt két évadban viszik képernyőre.

- 2013 - Kardok vihara S1.
- 2014 - Kardok vihara S2.

Nos, a Varjak lakomája kb. ACoK méretű-hosszúságú, a Sárkányok tánca meg csak néhány oldallal kevesebb, mint a harmadik kötet. Ebből következően, a fenti logikát követve három év leszen. Mint tudjuk ADwD első fele lesz egy időben a Varjakkal.

- 2015 Varjak lakomája és Sárkányok tánca első fele S1.
- 2016 Varjak lakomája és Sárkányok tánca első fele S2.
- 2017 Sárkányok tánca második fele.

Tehát 2016 végérere kész kell lennie a Tél szeleinek vagy már rég megjelentnek, hogy 2018-ban elkezdhessék vetíteni, nos ez hat év, és közel félkész-kész állapotban lennie a Tavasz álmának. Tegyük fel, hogy Tél szelei ASoS és ADwD méretű. Akkor...

- 2018 - Tél szelei S1.
- 2019 - Tél szelei S2.

2019-ben lenne az utolsó időpont, ha Martin szeretné, hogy az évadok kihagyások nélkül kövessék egymást, amikor a Tavasz álmának meg kell jelennie. Legyünk nagyvonalúak, a Tavasz álma ne legyen bitang méretű, mondjuk csak egy ACoK-hoz hasonló.

- 2020 - Tavasz álma.

Szóval Martinnak, durván van nyolc és fél éve befejezni a könyveket, amennyiben a sorozat a fenti logikát követi, népszerű lesz, és az író nem húzza-halassza. Tudom, tudom, nála jósolni se szabad, de elvileg lekésőbb 2019-re megtudjuk mi lesz a vége, és lenne tíz évadnyi sorozatunk. :)

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #398446 Írta: Alyr Arkhon
Martin elég sok dolgot írt, ebből egynémely meg is jelent magyarul, a vámpírregénye például állítólag borzalmas. (én nem olvastam)

A Sworn Swordnak csak kalózfordítása van egyelőre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rob73
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #398443 Írta: rob73
rob73 válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta: Mert nincs is.


Mégis van: Felesküdött kard címen megtalálható a Kóbor lovag folytatása az interneten, a 3. rész viszont csak angolul.
Valamint van egy vámpírregénye is Lázálom címmel, a Valhalla Páholy adta ki régebben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398434 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Elendur Parmandil írta: Episode 7 Preview

Tywin!!! :D


Tywinnak sok a haja! :mrgreen:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.569 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére