George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Több
13 éve 4 hónapja #397231 Írta: Elendur Parmandil
Momoa tényleg jó arc.

Remélem, a többiekkel is lesz valamilyen interjú!

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397221 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
A Trónok harca szexjeleneteit iszonyú nehéz volt leforgati - interjú Jason Momoával

Momoa tényleg jófej és jóarc. :D A múltkor linkelt videóban is laza, életvidám embernek tűnt. :)

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397198 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hát, ha csak a címekből következtethetnénk (bár ez Martinnál nem mindig célravezető), akkor
Spoiler?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397196 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
Bár Martin egyszer azt mondta, hogy a sárkányok tánca nem feltétlen azonos azzal, hogy Dany odaér Westerosra, azért remélem a könyv második felében mégis megtörténik... :D

A Lannisterek, Tyrellek és Tarlypapa biztos kamilláznak majd egyet. :lol: Nimá' sárkán!

:lájk:

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397186 Írta: Elendur Parmandil
A :lájk: -nak nagy sikere van. :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397183 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
DwD :lájk:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397178 Írta: Alyr Arkhon

Gandalf írta: Elkészült a DwD.
:lájk:


Elsőre nem esett le honnan van a hír. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397164 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397081 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

Felagund írta:

Grondir írta: Ami nagyon zavar továbbra is, az Jon tátott szája. Kb. az az érzésem, hogy egy 3 éves világra rácsodálkozó gyereket, és egy emos kamaszt összeraktak benne. :D


Továbbra is tartom, hogy kb pontosan ez volt mielőtt a Falra került ;)


Teljesen egyetértek, idézem is magamat, amit lentebb szpójlerbe írtam.

Juraviel.Ihuan.Bedvin írta: Jont vannak akik "bántják", de a könyvben is elég búvalbélelt meg sértődöttjános volt, míg Donal Noye helyre nem tette. Szóval nem lesz itt gond.


Hogyvolt:

A tesó is előkerül, Viserys, akit a trónján kívül semmi nem érdekel, és a Ser Jorah Mormont nevű száműzött lovaggal dumál egy kicsit, téged Ned Stark zavart el otthonról, mi? Jöttem magamtól, mert levágta volna a fejemet. Északon ez olyan lehet, mint a gombfocizás. :D :lol: Kegyetlen jó. :mrgreen:

______________

Egy szemfüles emberke kiszúrta Szellemet Jonék táborában. :)

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397079 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Felagund írta:

Grondir írta: Ami nagyon zavar továbbra is, az Jon tátott szája. Kb. az az érzésem, hogy egy 3 éves világra rácsodálkozó gyereket, és egy emos kamaszt összeraktak benne. :D


Továbbra is tartom, hogy kb pontosan ez volt mielőtt a Falra került ;)


Oké, de szerintem a könyvben nem volt ennyire szájtáti. Lehet csak azért ennyire ellenszenves itt nekem, mert a könyvben őt bírom a legjobban... :roll: :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397076 Írta: Elendur Parmandil

Felagund írta:

Grondir írta: Ami nagyon zavar továbbra is, az Jon tátott szája. Kb. az az érzésem, hogy egy 3 éves világra rácsodálkozó gyereket, és egy emos kamaszt összeraktak benne. :D


Továbbra is tartom, hogy kb pontosan ez volt mielőtt a Falra került ;)

Utána is csak azért csukja be, mert fél, hogy befagy... :D

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397075 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Grondir írta: Ami nagyon zavar továbbra is, az Jon tátott szája. Kb. az az érzésem, hogy egy 3 éves világra rácsodálkozó gyereket, és egy emos kamaszt összeraktak benne. :D


Továbbra is tartom, hogy kb pontosan ez volt mielőtt a Falra került ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397074 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Hát kicsit jobb szerintem, mint az első volt!

Ami nagyon zavar továbbra is, az Jon tátott szája. Kb. az az érzésem, hogy egy 3 éves világra rácsodálkozó gyereket, és egy emos kamaszt összeraktak benne. :D Dany bambulása annyira nem zavar, sztem az hamar el fog tűnni... De Jonnal csináljanak már valamit!!!

Egyébként messze nem ér a könyvek nyomába szerintem, de szórakozásnak nem rossz. :D

Ezeket nem tudom olvastátok-e már:

hogyvolt.blog.hu/2011/04/19/tron ... eleg_a_tel

hogyvolt.blog.hu/2011/04/26/tronok_harca_1x02

Szerintem nagyon jók!!! :lájk:

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397070 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta: Amúgy pl Ned álma amiből a te aláírásod is jön, semmivel nem kerülne többe mint egy sima jelenet...


Az pont nem, de Bran álmai azért elég szürreálisak...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397069 Írta: Elendur Parmandil

Alyr Arkhon írta:

Felagund írta: Sajnos úgy emlékszem, hogy valami fejes azt nyilatkozta, hogy álmok nem nagyon lesznek, mert azt nem tudják ilyen büdzséből színvonalasra megcsinálni (értsd: brutálsok, nagyon fejlett CGI kéne hozzá).
De teljesen igaz, hogy ezzel egy nagyon fontos szint vész ki a sorozatból, ami rendkívül sajnálatos... :?


Akkó' oldják meg rajzfilmből mint a HP7-ben vagy legalább meséljék el a szereplők... :P

Amúgy pl Ned álma amiből a te aláírásod is jön, semmivel nem kerülne többe mint egy sima jelenet...

Igen, Ned álma csak egy szimpla visszaemlékezés lenne, mint egy normál jelenet. Ha viszont a hollós álomnak csak egy töredékét is próbálnák visszaadni, az már súlyos pénzekbe kerülne.

(OFF: tényleg, a HP7-en néztem is egy nagyot, hogy ez most mi a manó akar lenni... :D )

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397068 Írta: Alyr Arkhon

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta:

Elendur Parmandil írta: - Viszont a hollós álmot nagyon hiányoltam. :evil:


Tényleg!!
Tegnap este még eszemben volt, hogy ez kimaradt, pedig kellett volna.
Ha a rendezők továbbra sem mutatják meg az álmokat, a nézők rettentő sokat fognak veszíteni hangulatban és információban is...


Sajnos úgy emlékszem, hogy valami fejes azt nyilatkozta, hogy álmok nem nagyon lesznek, mert azt nem tudják ilyen büdzséből színvonalasra megcsinálni (értsd: brutálsok, nagyon fejlett CGI kéne hozzá).
De teljesen igaz, hogy ezzel egy nagyon fontos szint vész ki a sorozatból, ami rendkívül sajnálatos... :?


Akkó' oldják meg rajzfilmből mint a HP7-ben vagy legalább meséljék el a szereplők... :P

Amúgy pl Ned álma amiből a te aláírásod is jön, semmivel nem kerülne többe mint egy sima jelenet...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397067 Írta: Elendur Parmandil
Csak most vettem észre, hogy az introban a szereplők felsorolásánál a nevek mellett kis képek jelzik, hogy az illető mely ház tagja. Ez nagyon szép, de van pár szép baki: Emilia Clarke és Iain Glen neve mellett oroszlán, Sophie Turnernél sárkány található, Rory McCann pedig szarvast kapott (ez félsiker: a háza a Lannistereket szolgálja, ő viszont az elvileg Baratheon trónörökös testőre...). :o

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397066 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus

Alyr Arkhon írta:

Elendur Parmandil írta: - Viszont a hollós álmot nagyon hiányoltam. :evil:


Tényleg!!
Tegnap este még eszemben volt, hogy ez kimaradt, pedig kellett volna.
Ha a rendezők továbbra sem mutatják meg az álmokat, a nézők rettentő sokat fognak veszíteni hangulatban és információban is...


Sajnos úgy emlékszem, hogy valami fejes azt nyilatkozta, hogy álmok nem nagyon lesznek, mert azt nem tudják ilyen büdzséből színvonalasra megcsinálni (értsd: brutálsok, nagyon fejlett CGI kéne hozzá).
De teljesen igaz, hogy ezzel egy nagyon fontos szint vész ki a sorozatból, ami rendkívül sajnálatos... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397053 Írta: Alyr Arkhon

Elendur Parmandil írta: - Viszont a hollós álmot nagyon hiányoltam. :evil:


Tényleg!!
Tegnap este még eszemben volt, hogy ez kimaradt, pedig kellett volna.
Ha a rendezők továbbra sem mutatják meg az álmokat, a nézők rettentő sokat fognak veszíteni hangulatban és információban is...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397034 Írta: Elendur Parmandil

Rabyn írta: Annál a résznél, amikor jön a gyilkos én becsuktam a szemem. Naggyon nehezen bírom nézni ha valakinek valami fáj, akkor is ha csak filmben van, itt pedig szerintem jól lett megcsinálva (utoljára talán a Faun Labirintusánál csináltam hasonlót, a kínzós jelenetnél).

Most néztem meg a Hannibal ébredését, úgyhogy ez nem igazán zavart... :twisted:

A farkasok amúgy jó gyorsan "nőnek", már kifejlett kutyák játszanak. Pedig reménykedtem, hogy többször láthatjuk a kölyköket. :(

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397032 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nekem most nagyon tetszett Viserys, egyszerűen zseniális. Aztán az a rész, amikor Daenery szolgálólánya kvázi felvilágosítja a csajt, hogy ott milyen borzasztó zavarban van. :D
Annál a résznél, amikor jön a gyilkos én becsuktam a szemem. Naggyon nehezen bírom nézni ha valakinek valami fáj, akkor is ha csak filmben van, itt pedig szerintem jól lett megcsinálva (utoljára talán a Faun Labirintusánál csináltam hasonlót, a kínzós jelenetnél).

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397031 Írta: Elendur Parmandil
Csupa szép élmény...

Viserys szuper. Olyan tenyérbemászó képe van, hogy az csak na. Sajnálni fogom a koronázását. (Amúgy mi a fenéért van hátul a tőre, nem az oldalán kéne lennie? :?: )

Ser Jorah hozza az elvárt szintet. Nagy kedvenc, ahogy leszedi Danyt a nyeregből. :)

Dinklage-nek teremtették Tyrion szerepét, esküszöm. Hihetetlen. Másnaposan felébred a kutyák közt, a következő pillanatban pedig már drága unokaöccsét oltogatja... A reggelizős jelenet szintén nagyszerű. :lájk:

Joffrey kiváló. Minden egyes megjelenésekor az járt a fejemben, hogy de felpofoznám ezt a kölyköt. :D Ügyes gyerek, buksisimi. Cersei szintén nagy :lájk: , a barátom megjegyezte, hogy időnként már konyhakést kapna a kezébe Cersie láttán, pedig a könyvek olvasásakor nem volt ennyire ellenszenves.

A Véreb már jobb, a feje egész égetten néz ki, ha még kicsit sminkelik, az ötödik epizód környékére már tökéletes lesz. :D

Arya és Sansa: :lájk: . Erre nem lehet mit mondani. Sansát zsigerből gyűlölöm, tehát Turner kisasszony jó munkát végzett, Arya meg kedvenc és tökély.

Drogót imádom. Egy arcizma meg nem rándult az egész epizód alatt. Másrészt egy kukkot sem szólt az egész epizód alatt. Hát nem tökéletes? :D

Robb állkapcsán vitustáncot járnak az izmok. :D De nem rossz a srác, mondjuk még nincs is nagyon nagy szerepe.

Ser Ilyn nagyon csúnyán néz, de leginkább úgy, mintha székrekedése lenne... Egy magasabb ember nem ártott volna, kedvenc hóhérunk nagyon nem úgy néz ki, mint aki egy kétkezes kardot fel bírna emelni.

Doreah. Már sajnálom, hogy nem lesz a második évadban... Halálra röhögtem magam azon a jeleneten.

Dany bambulása valóban idegesítő tud lenni, de most lényegesen kevesebbszer meredt a távolba/égre/sárkánytojásokra/bármilyen objektumra 20m körzetben, mint az előző epizódban.

Rémfarkasok rulz! Nymeria és Nyár annyira cukik! :D És szegény Lady... :evil:

Jelenetek:

- Hatalmas :lájk: : Arya és engedelmes farkasa. :lol:
- "Futott, de nem elég gyorsan."
- Nyár, ahogy odafekszik Bran mellé, és szinte a bundák közé olvad... Imádom!
- Dany&Doreah, Dany&Drogo. Mennyi D. :lol:
- A Véreb és Sansa. Alakul, alakul... :D
- Viszont a hollós álmot nagyon hiányoltam. :evil:

Dióhéjban ennyi.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #397003 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
Alyr Arkhon

Nagyon jól összefoglaltad, nagy vonalakban én is ugyanezt gondolom, bár a szemek színe abszolút nem zavar. Akik nem olvasták, azoknak nem fog feltűnni, sőt, én sem figyelem ezeket.

A sorozat végére csak megkapjuk Essos teljes térképét, amit már régen meg kellett volna. :)

Katt

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396996 Írta: Alyr Arkhon
Én is megnéztem tegnap jól. Spoileres leszek. ha nem olvastad a köbyveket, és/vagy nem láttad a részt ne olvass tovább. Én szóltam.

- Jon nem olyan rossz szerintem, egészen jól hozta a "wazze az Éjjeli Őrségben nem mindenki pozőr kardozós vitéz, mint Benjen bácsi, hanem ilyen erőszaktevős izék?" dolgot, de igazán szólhatnának neki, hogy nyitva maradt a szája. Megint. És még mindig.

- Viserys istenkirály. Ő az a fajta kellemesen genyó szereplő, akit el tudnék nézegetni még jó ideig. Kár, hogy a koronája sem lesz szilárdabb, mint a trónigénye.

- Daenerys most a tenger helyett a sárkánytojásokat nézi bambán. Amikor nem néz bambán akkor egész jól hozza a karaktert, csak aztán átvált bambába és mindig az jut eszembe, hogy ezt aztán tényleg órákra el lehetne foglalni egy mindkét oldalon "fordítsd meg!" es papírral.

- Arya a kedvencem. De komolyan, ha van valaki aki teljesen eltalálta a karaktert, az ő. Lájk.

- Sansa bicskanyitogatóan buta, tehát ő is jól hozza a karaktert. Ettúl függetlenül megehetné valami. Gyorsan.

- Joffrey Baratheon jó. Mármint hogy rossz. Márminthogy... szóval teljesen jól hozza a kezdődő megalomániában, szadizmusban és totális önteltségben tobzódó hercegecskét, akit nem egyszer kellene felképelni, hanem tízszer, aztán betenni egy dologházba.

- Cersei jó. A rész elején a reggelizős jelenetben nagyon viccesek Jamie-el.

- A Véreb. Az előző rész óta valamit csináltak a fejével, mert most már rendesen meg van égve. Teljesen elégedett vagyok vele.

- Ser Ilyn úgy néz ki mint egy öregember, aki elől elfoglalták a helyet a buszon, ezért dühében meg se tud szólalni. Fel tudja emelni a kardját egyáltalán?

- Robert király még mindig jó, Eddard Stark szintúgy.

- Catelynt már most belökném a Három Folyóba, tehát ő is jó

- Tyrion Lannister a legjobbabb, ahogy Esgal mondta, ezt a szerepet mintha ráírták volna, egyszerűen lubickol benne. Kár, hogy a sárkányon lovaglós dolgot nem mesélte el Jonnak.


Helyek és egyebek:

- Bran megtámadása tökéletes jelenet. A gyilkostól elsőre én is megijedtem, pedig én tudtam, hogy jön. Nyár meg rulz.

- A rémfarkasok szerintem nem annyira rosszak, bár kicsit jobban kisminkelhették volna szegény kutyákat.

- A Fal nagyon jó.

- Ned szövege Jonnak hogy "Amikor legközelebb találkozunk beszélünk anyádról, ígérem."... Nem szoktam szitkozódni a tévé előtt, de most nagyon közel voltam hozzá. :D

- Nem tudom, figyeltétek-e, hogy a főcímben most Vaes Dothrak volt Pentos helyett.

- A lila kontaktlencsék: na igen, egyszerűen nem hiszem el, hogy a színészeket annyira zavarta volna (vagy ha igen akkor olyan gigantikus összeg lett volna a CGI színezés, bár biztosan pepecs munka az összes jelenetben megcsinálni) kismillió filmet tudnék mondani amiben színes kontaktlencsét hordanak, sőt, véletlenül tudom, hogy nem is drága a színezett. (persze drágább mint a színtelen, de nem erre megy el a sorozat költségvetése, az tuti)

- Csöcsfaktor: Én valahogy megvagyok nélküle, amíg nem az látszik egy filmen, hogy "jaj azért bújunk ágyba nagykabátban mert félünk az amerikai ORTT-től" Itt sem zavart, hogy kevesebb.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396988 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Nekem ez a második rész valahogy szétesett, nem volt egyáltalán olyan erős, mint az első.

Ahogy icke megjegyezte, Jonnak bojlerfeje van, és sajnos ez az egyetlen jellemző és hatásos dolog, amit el lehet róla mondani. Félek én ettől...

Keletről impresszívnek szánt testiségeket láttunk, de ahogy valaki megjegyezte: a csöcsfaktor most messze a várt alatt maradt. (Nekem ugyan nem okvetlen szükségletem az ilyesmi, de ha már lúd...)

És sajnálom azt a jelenetsort, ahol Joffrey, Sansa, és Arya konfliktusa bontakozik ki, illetve fullad Lady halálába. Emlékszem, a könyvben hatalmasat vágott, amikor szembesültem vele, hogy ez a kölyök tényleg mekkora egy elkényeztetett és szadista féreg, hogy Cersei milyen szemét, hogy Sansa szögesléc-pozitív, és hogy Robert egyszerűen túl gyenge és nemtörődöm ahhoz, hogy ehelyett a tragikomédia helyett két nagy taslit keverjen le a (khm) fiának nevelési célzattal. Valahogy ekkor szembesülünk vele először, hogy valójában milyen emberek ezek, eddig is sejted, de még nem láttál semmit.

Na, ezt az egészet sikerült olyan *vállatvon* alapon megcsinálni. Ezt nagyon elrohanták.

No mindegy, lesz ez még így se, valamint továbbra is van kárpótlásul Tyrion, aki legjobbabb. Egyértelműen.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396982 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
2. rész, spoiler-mentesen:
A színészek egyre jobbak! De tényleg! :)
Kivéve Havas Janit, akinek bamba halfeje van és nincsen mimikája. Cseréljék le! :evil:
A tempó kellemesen lassú és ráérős. Továbbra sem vagyok meggyőződve arról, hogy a könyvet nem olvasók vágják-e az előzmény-sztorit, de mivel a múltról egyre több dolog derül ki, talán lassan képbe kerülnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396950 Írta: Elendur Parmandil

Grondir írta: A hullákon nagyon látni szerintem, hogy bábuk. A szemszíneket meg nem értem. ha zombi csajnak tudtak kék szemet csinálni, akkor a Targaryeneknek lilát, és a Baratheonoknak kéket miért nem???

A CGI-vel valóban szórakozhattak volna még egy kicsit... A Baratheonoknál, mint láthattuk, pedig egyáltalán nem helyezik előtérbe a jellemző külső jegyeket (fekete haj, kék szem), csak a Targaryeneknél. (Ez pedig a fehér-ezüst hajban kimerült.)

Ha egy csöppet még visszatérhetek a tökös pasik témájához...

Esgal, teljesen egyetértek veled. Tyrion valóban az egyik legerősebb játékos, elhatározott, kemény és kegyetlen is tud lenni, de képes a megbocsájtásra, az emberek maga mellé állítására. Ha az ő esze és Jaime ereje egyesülne... A "megállíthatatlan" szócska jól jellemezné az eredményt. :D

Másrészt: Jaime. Persze nem az, akit akit a Trónok harcában és a Királyok csatájában láttunk, hanem a félkezű alak, aki megvédi Brienne-t, visszautasítja Tywint vagy Cersei-t, megmenti Tyriont, erőszak nélkül beveszi Zúgót (valamint egy irgalmatlan nagy jobbhoroggal jutalmazza Ryman Freyt :lájk: ).

Oberynről és Khal Drogóról sem illik megfeledkezni. Mindketten kiváló harcosok a maguk módján, bár Oberynt a vérmérséklete, Drogót pedig neveltetése erősen befolyásolja némely dolog megítélésében. Mindezek ellenére kellően tökösek. :D

A Véreb. Szintén nagyszerű harcos, csak hát kissé lökött. Persze nem elhanyagolható a tény, miszerint részegen is le tudta nyomni Gregor embereit (oké, Arya segítségével; de a lényeg akkor is az, hogy támolyogva is jobban harcolt, mint a másik kettő színjózanon).

(Amennyiben az izomzatot mustráljuk, akkor Jaime és Oberyn a legvonzóbbak szerintem, de Gerold Dayne és Euron sem megvetendőek. :D )

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396943 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: George R. R. Martin: A Jég és Tűz Dala - ciklus
Na, tegnap este sikerült végre megnéznem az első részt. Hát eléggé vegyes érzelmeket keltett bennem.

A látvánnyal nincs bajom, az szuper volt.
A könyvhűséggel picit, de nem vészes.
A jóságokat nem fogom mondani, inkább a negatívumokat.

Az eleje! Ott nagyon zavart az átírás. Sokkal több kardozást miegyebet vártam volna. A Mások túl zombisak lettek. És még mindig nem értem, hogy ha a többieket megölte, akkor Willt mért hagyta életben :?:

Deres, és a Starkok! Deres szuper! Az emberekkel sincs sok bajom, csak kicsit nem jött át minden. Az a nyilazós jelenet jó, rendesen bemutatja a jellemeket. Én mégis inkább azt hiányoltam, mikor Branék porba alázzák a Lannister - Baratheon kölyköket. Arya nagyon szuper, a többiek is jók. Bár Catelyn kicsit tényleg mintha idős lenne; és Robb sajnos alig kapott szerepet. Jon nekem valahogy itt nagyon ellenszenves. Ahhoz képest, hogy neki kellene a legérettebbnek lenni, folyton tátva van a szája, meg olyan kis esetlen. Aztán ehhez még hozzárakják, hogy visszapofázik Nednek, és valahogy túl ellentétes lesz. Theon is jó, viszont ott eltúlozták szerintem, mikor beszól Robbnak, hogy én az apád parancsát követem, nem a tiéd. Theon Robbot még szerette is valamennyire. Rodrik Casselről meg nem tudom elképzelni, hogy leordítsa a verekedni akaró Robbot és Joffreyt... lehet, hogy öreg, de akkor is. A farkasok meg túl kevés szerepet kaptak; és nem olyan rémfarkasosak. Ennyi pénzből igazán csinálhattak volna rendes rémfarkasokat.

Tyrion szuper; elnézve neki, hogy nem elég csúnya! :lájk:
Robert és a Lannisterek is nagyjából rendben vannak. Csak kicsi a hasonlóság Cersei és Jaime közt (Jaime-nek akkora orra van, hogy Mátyás is megirigyelhetné :D ). A véreb meg nem elég csúnya, és elég barátságosan viselkedett Tyrionnal.

A Targaryenek is jók! Illyrio lehetne kövérebb meg sárgább szakállú. Drogó meg túl barbárnak van beállítva, nem érezni, hogy ő azért tud más is lenni.

Jon Arrynnak milyen a szeme? :shock:

A hullákon nagyon látni szerintem, hogy bábuk. A szemszíneket meg nem értem. ha zombi csajnak tudtak kék szemet csinálni, akkor a Targaryeneknek lilát, és a Baratheonoknak kéket miért nem???

Na, röviden ennyi! ;)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396916 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin

.Elessar király. írta: Sziasztok!
pár hete megvettem a Trónok harca című könyvet, csak a tanulmányaim miatt hanyagolnom kellett eddig az olvasását. Már a 100. oldalnál járok, és amikor tegnap észrevettem, sajnos rá kellett jöjjek, hogy már elfelejtettem, ki-kicsoda. Ha lenne valaki olyan kedves, hogy leírja a főbb szereplőket, azt nagyon megköszönném! :roll:


Szia!

A könyv végén van egy függelék. Ott le van írva az összes, az is, ki kinek a kicsodája, a különböző házak szinte a legutolsó szolgáig - névileg és "foglalkozásukat" tekintve is.

Szerk.:

Vigyázz, mert a topikban időnként nagyon spoileresek vagyunk, valamikor csak úgy beleírjuk a világba, és mint új olvasót erre figyelmeztetni kell, mert az elmúlt egy vagy két oldalon belül is futhatsz olyan esemény leírásába, ami a későbbi kötetekre vonatkozik.

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #396912 Írta: .Elessar király.
Sziasztok!
pár hete megvettem a Trónok harca című könyvet, csak a tanulmányaim miatt hanyagolnom kellett eddig az olvasását. Már a 100. oldalnál járok, és amikor tegnap észrevettem, sajnos rá kellett jöjjek, hogy már elfelejtettem, ki-kicsoda. Ha lenne valaki olyan kedves, hogy leírja a főbb szereplőket, azt nagyon megköszönném! :roll:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.167 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére