Star Wars

Több
17 éve 1 napja - 17 éve 1 napja #342822 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Felagund írta:

Acho írta: A 6. részben is, meg több kiegészítő könyvebne is olvashatunk hasonló mondatot Leiától: "kicsi voltam, mikor anyám meghalt, nem sok mindenre emlékszem vele kapcsolatban". viszont néhány emléket mégis említ itt-ott. viszont Padmé ugye a szüléskor halt meg. akkor ezek logikai hibák, vagy Bail Organa feleségéről van szó ezekben a mondatokban?


Szerintem az előbbi ;)

Lucas nem Tolkien ;)


Van egy harmadik magyarázat is. Leia az Erő segítségével is láthatta és "emlékezhetett" az igazi anyjára, ugye a Birodalom visszavágban Yoda ezt mondja Luke-nak: "Through the Force, things you will see. Other places. The future... the past. Old friends long gone.".


És Leia is jedi???

Istenem, ez a midichlorian-dolog mekkora gáz... Nem is tudom, hogy miért nem próbálkoztak midichlorian-tenyésztéssel, netán transzplantációval :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 napja #342818 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Cerebrum: de Leia kiskorában nem hinném, hogy annyira birtokában lett volna az erőnek, hogy lássa őt. Vagy ez nem a tudástól, hanem a midichlorianok számától függ, és akaratlanul is visszatekintett a múltba...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #342680 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Felagund: Hát nem... :D Ő a rendezésben jó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja - 17 éve 3 napja #342679 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Felagund írta:

Acho írta: A 6. részben is, meg több kiegészítő könyvebne is olvashatunk hasonló mondatot Leiától: "kicsi voltam, mikor anyám meghalt, nem sok mindenre emlékszem vele kapcsolatban". viszont néhány emléket mégis említ itt-ott. viszont Padmé ugye a szüléskor halt meg. akkor ezek logikai hibák, vagy Bail Organa feleségéről van szó ezekben a mondatokban?


Szerintem az előbbi ;)

Lucas nem Tolkien ;)


Van egy harmadik magyarázat is. Leia az Erő segítségével is láthatta és "emlékezhetett" az igazi anyjára, ugye a Birodalom visszavágban Yoda ezt mondja Luke-nak: "Through the Force, things you will see. Other places. The future... the past. Old friends long gone.".

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #342657 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Star Wars

Acho írta: A 6. részben is, meg több kiegészítő könyvebne is olvashatunk hasonló mondatot Leiától: "kicsi voltam, mikor anyám meghalt, nem sok mindenre emlékszem vele kapcsolatban". viszont néhány emléket mégis említ itt-ott. viszont Padmé ugye a szüléskor halt meg. akkor ezek logikai hibák, vagy Bail Organa feleségéről van szó ezekben a mondatokban?


Szerintem az előbbi ;)

Lucas nem Tolkien ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 napja #342656 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
A 6. részben is, meg több kiegészítő könyvebne is olvashatunk hasonló mondatot Leiától: "kicsi voltam, mikor anyám meghalt, nem sok mindenre emlékszem vele kapcsolatban". viszont néhány emléket mégis említ itt-ott. viszont Padmé ugye a szüléskor halt meg. akkor ezek logikai hibák, vagy Bail Organa feleségéről van szó ezekben a mondatokban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #341424 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Persze, Cerebrum, evvel egyetértek. ;-)
Snuff: ez valóban így hangzik el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #341382 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Amúgy meg sztem az, hogy Vader a legeslegutolsó pillanatban meggondolta magát, majd egy hárompercnyi ömlengés után meg is halt, nem igazán egyenértékű azzal az önzetlen, tiszta szeretettel, amivel egy igazi Jedi egész életében bír.

Igen, nekem is sántított, rá is kérdeztem több embernél, akik jártasak az SW univerzumban és mindegyikük azt mondta, hogy Padmé a harmadik rész végén is azt mondogatja Obi-Wannak, hogy Anakin jó és még ha nem is annak látszik, de van benne még jó. Angol eredetiben nem tudom, hogy hangzott, a könyvben magyarul így van, a filmben meg hát pláne. :) Szerintem ez bír vmiféle magyarázattal. Bár nem annyira kielégítő.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #341381 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Azért a SW könyveket ne tartsuk mérvadónak, a szorosabb értelemben vett SW-univerzumba csak és kizárólag a filmek tartoznak bele (és esetleg még a Clone Wars sorozat).

Amúgy meg sztem az, hogy Vader a legeslegutolsó pillanatban meggondolta magát, majd egy hárompercnyi ömlengés után meg is halt, nem igazán egyenértékű azzal az önzetlen, tiszta szeretettel, amivel egy igazi Jedi egész életében bír.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hete #341368 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen. De itt a visszatatérés körül is vannak érdekes kavarások. Ugye Qui-Gon teste nem tűnt el,ezért csak a hangja "térhetett" vissza. Viszont Dave Wolverton: Szökevények című könyvében (a 6. rész után játszódik) is esik szó olyan Jediről,akit Vader ölt meg, és eltűnt a teste. Tehát nem csak Yodáék tanulták meg ezt.
Anakin persze más tészta. De ahogy a 3. részben Qui-Gon Yodának elmondja: az Erővel való teljes eggyéváláshoz önzetlen, tiszta szeretet kell. Valószínűleg ezért sikerül Anakinnak is a teljes egyesülés, hiszen a végén visszatért a jó oldalra, és életét adta a fiáért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #341356 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Acho írta: Persze, van benne logika. De Gandalf közbevetése miatt is jogosabb lett volna, hogy az "idős" énjét hagyják meg. Bár az tény, hogy ugye azt meg milyen alapon "szépítették" meg?(Mármint,higy nem az összeazott,pici test volt, ahogy páncél nélkül kinézet volna,hanem egy másik /talán az, aki lehetett volna Anakin,ha nem áll át/. vagy nem t'om. ez így kicsit zavaros lett,remélem,értitek,mire gondolok) :-)


Bárhogy is lett volna jogosabb, továbbra is kérdés, hogy Anakin hogyan tudott "visszatérni", ha egyszer ennek a módját Yoda és Obi-Wan is csak egy speciális jedi-tréning során tanulták meg...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hete #340560 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Nagyon jók! :D Köszi, Esgal! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #340250 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Star Wars
Nesze nektek, ezt találtam YuoTube böngészés közben. Hátha nem ismeritek, fogyasszátok egészséggel! Nem csak Star Wars kedvelőknek...

Epizód one

Epizód two

Epizód three

Kimaradt extrák

És bónusz, akinek tetszett a Transformers régen vagy most:

Halmazati büntetés

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339525 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Star Wars

Acho írta: Igen. Arra nem emlékszem, hogy Yodának ki volt az eredeti szinkronja, mert a régi verziókat évekkel ezelőtt láttam, de az első három részben sztem sokkal jobb. C-3PO-nál is mintha változott volna,bár az annyira nem zavaró. Mindenképpen egyetértek: nem előnyös a változás...


Jaja, engem C-3PO új hangja nagyon zavart... mélyebb lett szerintem, és fémesebb... pedig úgy szerettem a régit. :cry:

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339492 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez nem tűnt fel. Viszont a többi elég észrevehető... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339491 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Star Wars
Az az érdekes amikor Luke beszél és néha hallani, hogy mikor a Sthol András a hangja és mikor nem:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339486 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen. Arra nem emlékszem, hogy Yodának ki volt az eredeti szinkronja, mert a régi verziókat évekkel ezelőtt láttam, de az első három részben sztem sokkal jobb. C-3PO-nál is mintha változott volna,bár az annyira nem zavaró. Mindenképpen egyetértek: nem előnyös a változás...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339429 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Star Wars
Ilyenkor örülök, hogy nekem a régi változat van meg... igaz, hogy videón de akkor is:DDD

Egyébként ami még brutál az a bővített verzió szinkronja. Nem tudom ki az aki hallgatta, de a 4-5-6. részben hallani lehet a régi szinkron és az új között a különbséget... Merthogy mások csinálták az újat mint a régit... Rémes.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339351 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Van benne valami... de akkor is. Halála után teljesen jónak számított, hiszen csak azoknak a Jediknek a teste tűnt el, akik ugye teljesen eggyé váltak az erővel. És ez ugye Qui-Gon megfogalmazásában a szeretet és jóság mértékének függvénye. Ergó szerintem az idős Anakinnak is lett volna létjogosultsága a bulinál...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339212 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Star Wars
De így épp az a lényeg, hogy az az Anakin szerepel ott, aki még jó volt, nem aki már. Vagy aki lehetett volna. Elvégre aki csak lehetett volna, az sosem szerepelt a könyvekben és filmekben, csak elméletben, akkor meg mindek tegyük az utolsó képkockára :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #339200 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Star Wars
Persze, van benne logika. De Gandalf közbevetése miatt is jogosabb lett volna, hogy az "idős" énjét hagyják meg. Bár az tény, hogy ugye azt meg milyen alapon "szépítették" meg?(Mármint,higy nem az összeazott,pici test volt, ahogy páncél nélkül kinézet volna,hanem egy másik /talán az, aki lehetett volna Anakin,ha nem áll át/. vagy nem t'om. ez így kicsit zavaros lett,remélem,értitek,mire gondolok) :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338245 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Na ja, de Anakin feltámadt, mikor megölte Palpatine-t...

De akkor már huszoniksz éve Darth Vader testében élt, és hát öö izé. Ennél jobb magyarázatot nem tudok, mármint hogy miért cserélték ki, de eddig logikusnak és elfogadhatónak tartottam a magam részéről :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338242 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338230 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Star Wars
De Anakint azért cserélték ki, mert Anakin akkor halt meg, amikor Palpi sith lovaggá tette meg, Darth Vadert pedig nem montírozhatták oda, mert ő gonosz karakter volt. Ben öregkorában halt meg és végig jó karakter, nem lett volna értelme fiatalon odavetíteni. Yoda meg hárommillió évesen halt meg és annyinak is látszik. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338224 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Star Wars
Ha így belegendolok.. Yoda naagy, göndör formára nyírt fekete hajjal :D :lol:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338223 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta:

Kisvakond írta: Valahogy úgy gondoltam, hogy mindenkin meglátszik ha öregszik akár mennyi is legyen. Valami kicsi változás biztos van,különben nem lehetne mondani hogy öregszik.Vagy csak az évek száma számít?


Szvsz Yoda fiatalon ugyanilyen volt csak nem fehér volt a haja. Esetleg teljes fején volt haja vagy ilyesmi... (na az furán nézne ki)


Na ezért lettem volna kíváncsi rá!!!

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338221 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Kisvakond írta: Valahogy úgy gondoltam, hogy mindenkin meglátszik ha öregszik akár mennyi is legyen. Valami kicsi változás biztos van,különben nem lehetne mondani hogy öregszik.Vagy csak az évek száma számít?


Szvsz Yoda fiatalon ugyanilyen volt csak nem fehér volt a haja. Esetleg teljes fején volt haja vagy ilyesmi... (na az furán nézne ki)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338216 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Star Wars
Valahogy úgy gondoltam, hogy mindenkin meglátszik ha öregszik akár mennyi is legyen. Valami kicsi változás biztos van,különben nem lehetne mondani hogy öregszik.Vagy csak az évek száma számít?

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338056 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Star Wars
Lehet h fiatalabb is ott.Mondjuk 4-500 évvel.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338054 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Star Wars
Igaz, végül is 80 évesen is fiatal volt ahoz képest :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.325 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére