Star Wars

Több
18 éve 1 hónapja #299003 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Star Wars
Naponta hányszor nézed meg a filmet ? Vagy könyvet olvasod ?
nekem is volt már ehhez hasonló álmom csak akkor én csukjában mentem egy templomban és fénykard volt a kezembe 8)

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298923 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Star Wars
Álmodta már valamelyikőtök azt, hogy vele van az Erő?
De most komolyan. 8)

Én egyre emlékszem tisztán. A távirányító lebegett a kezem irányába (nem vicc, ne röhögjetek :!: ), aztán, amikor rájöttem, hogy tejóégmitcsinálok, lelassult, és szabályosan "erőlködnöm" kellett, hogy elvánszorogjon hozzám.
[size=9:23z1nhwy]Aztán felébredtem, és kipróbáltam ébren is, de valamiért nem ment...[/size]

Meg egyszer fénykardot is forgattam, de arra már nem emlékszem, hogy hogy volt... 8)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298148 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Star Wars
Háát én is szivesen :D
De amíg nincs velem az erő , legalább a sörbontó velem van !!!! :D :D:D:D

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #297986 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Star Wars

Ardathon írta: Ez nem vallás ! Ez életforma !


De most tényleg vannak emberek, akik űzik ezt az... életformát? És ezek normálisak?..... Remélem, nem, mert akkor felcsapok közéjük én is!!!!!!!!! Whooooooooooooooooooooooooooooooah! I'm a jedi knight! :lol:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #297668 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez nem vallás ! Ez életforma !

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #297639 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

sephiroth írta: szereintetek melyik valláshoz tartozik vagy csatolnatok a JEDI vallást? :?:


Már mitől lenne az vallás?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #297635 Írta: sephiroth
sephiroth válaszolt a következő témában: Star Wars
szereintetek melyik valláshoz tartozik vagy csatolnatok a JEDI vallást? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #296433 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: A New Jedi Order sorozat magyarul még nem jelent meg, igaz?


Eddig még sajnos nem, és hír sincs róla, hogy megjelenne a közeljöv?ben. Tekintve, hogy egy 19 részes sorozatról van szó (ahogy én tudom, ennyi könyvb?l áll, de ez nem 1000%), nem vagyok benne biztos, hogy valaha is belevágnak. Reménykedjünk, hogy lesz egy vállalkozó szellem? kiadó.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295916 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
A New Jedi Order sorozat magyarul még nem jelent meg, igaz?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295729 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Én azért azt nem mondanám, h a jediknél hiba lett volna a harc, de tény, arra törekedtek, hogy ha lehet, békés eszközökkel rendezzék a konfliktusokat... namost egy sith ellen ez nem sűrűn működik... :roll:
Talán ezért is látni oly sokszor a filmben, hogy a jedi ránt kardot előbb... [size=9:1gi2bxu4](szvsz ő támadja meg szegény ártatlan és kiszolgáltatott sith-et... :twisted: )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #295728 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Egy kis közbevágás.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Battlefront 2-höz létezik-e olyan csalás, hogy akárhányszor lehessen Jedi-karakterrel lenni?



Még sajnos csak az els? részhez volt szerencsém...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295710 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Egy kis közbevágás.

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Battlefront 2-höz létezik-e olyan csalás, hogy akárhányszor lehessen Jedi-karakterrel lenni?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295706 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát igen... Az alapkérdés itt az, hogy mi alapján döntjük el, hogy melyik Erő-érzékeny a jobb? És milyen szempontból jobb? Mert morálisan a Jedikre szavazok. Harcosként? Hogy klasszikust idézzek, "a harc senkit sem tesz naggyá". :wink:
A harc a Jedik esetében éppúgy hiba, mint egy ninjánál. 8) Az előbbinél azt jelzi, hogy problémamegoldó képessége, helyzetfelismerése, diplomáciája, tudása... stb. nem volt elég, az utóbbinál azt, hogy megszűnt "láthatatlannak" lenni.
Ezért is van az szerintem, hogy bizonyos Erő-tudatossági szint felett a Jedik nem harcolnak. Ezért nem ment később Yoda Palpatine ellen, és küldte inkább a nyolcszázhetven évvel kevesebb tapasztalattal és tudással bíró Luke-ot. Mert benne még megvolt az a tűz, amire egy Sith ellen szükség volt.
Hogy is mondjam? Aki már túl elvontan szemléli a világot, annak már tökmindegy, hogy Palpatine vezeti-e a galaxis egy "kicsiny" szegletét, vagy a szenátus. Legalábbis nincs benne olyan elkötelezettség az "ügy" iránt, ami Luke-ban megvolt. No és persze az sem volt utolsó szempont, hogy esetleg meglágyítja apu szívét, ami be is jött.
Visszatérve az eredeti kérdéshez. Attól, hogy legyőznek egy Jedit vívásban, nem feltétlenül tehetségtelenebb, "rosszabb" (mi a rossz?), kevésbé fogékony az Erőre... Csak akkor és ott nem tudta a harcra úgy összpontosítani az Erőt, mint az ellenfele. És lehet, hogy azért, mert a Jedik közül igen kevesek akadtak össze Sith lovaggal, ha tetszik, nem volt gyakorlási lehetőség. 8) (A droidhadsereg meg kevés volt ehhez...) És ehhez még az is hozzájön, hogy nem voltak rákényszerülve a lankadatlan éberségre (Mordon :D ), míg a Sith-ek igen. Azért is tudtak olyan jól összeesküvést szövögetni.

[size=9:1k7cbrab]Már megint szómenésem volt, bocs.[/size]

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295687 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

3.Aragorn írta:

Cerebrum írta:

3.Aragorn írta: És mennyi minden másképp történt volna, ha anakin másképp dönt... az Erőben ismét beállt volna az egyensúly, ő Mester lesz, és kimarad 3 rész a Saga-ból :)


Viszont ha Anakin másképp dönt, lehet, hogy Sidious mindkettőjüket megölte volna.


Azért ne becsüld túl az erejét... ;)


A kérdés, hogy ketten elbírtak volna-e a villámokkal...

De tényleg, Anakin miért nem csak simán felfogta Windu csapását? Mert a szituáció hasonlít ahhoz, amikor Luke az Erővel elveszi a Császártól a fénykardját, és megpróbál lesújtani rá, Vader meg ezt levédi a kardjával.


A villámokkal már Windu is szépen elboldogult (ha nem jön Anakin, vszínű hamuvásül szegény Palpatin... mondjuk, ha nem jött volna, és nem számít rá, nem szórja oly hévvel a villámait...), ha még Anakin is segít neki, Sidiusnak nem sok esélye marad... mondjuk biztos volt vmi a tarsolyában erre az esetre is... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #295686 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Tirion Equniel írta: Igen, lehet hogy nem volt egy kispályás Palpatine, de ne titláljuk legyözhetetlennek azér:)
És ha annyira számított Anakinra, akkor minek rázatta magát szét? mert ha folytatja a villámozást, Windu lehet hogy megkapja a maga kis adagját, de hogy Palpatine belehalt volna az tuti.
És ha számít Anakinra, és jobb vivó mint Windu, mér nem harcolt sokáig, mig odaér...na mind1:))
Ezeket a titkokat csak Lucas tudhatja... ;)


Hát igen, én pl. azt még mindig nem egészen értem, hogy végülis Palpinak kezdettől fogva olyan ráncos képe volt-e vagy tényleg alábecsülte Windu-t, és a saját villámaitól lett olyan torz. Mondjuk mikor Sidious-ként, csuklyával a fején látjuk az ep1-ben, már akkor olyan furcsa az arca...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295684 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta:

Cerebrum írta:

3.Aragorn írta: És mennyi minden másképp történt volna, ha anakin másképp dönt... az Erőben ismét beállt volna az egyensúly, ő Mester lesz, és kimarad 3 rész a Saga-ból :)


Viszont ha Anakin másképp dönt, lehet, hogy Sidious mindkettőjüket megölte volna.


Azért ne becsüld túl az erejét... ;)


A kérdés, hogy ketten elbírtak volna-e a villámokkal...

De tényleg, Anakin miért nem csak simán felfogta Windu csapását? Mert a szituáció hasonlít ahhoz, amikor Luke az Erővel elveszi a Császártól a fénykardját, és megpróbál lesújtani rá, Vader meg ezt levédi a kardjával.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295683 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, lehet hogy nem volt egy kispályás Palpatine, de ne titláljuk legyözhetetlennek azér:)
És ha annyira számított Anakinra, akkor minek rázatta magát szét? mert ha folytatja a villámozást, Windu lehet hogy megkapja a maga kis adagját, de hogy Palpatine belehalt volna az tuti.
És ha számít Anakinra, és jobb vivó mint Windu, mér nem harcolt sokáig, mig odaér...na mind1:))
Ezeket a titkokat csak Lucas tudhatja... ;)

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295679 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

3.Aragorn írta: És mennyi minden másképp történt volna, ha anakin másképp dönt... az Erőben ismét beállt volna az egyensúly, ő Mester lesz, és kimarad 3 rész a Saga-ból :)


Viszont ha Anakin másképp dönt, lehet, hogy Sidious mindkettőjüket megölte volna.


Azért ne becsüld túl az erejét... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295678 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta: És mennyi minden másképp történt volna, ha anakin másképp dönt... az Erőben ismét beállt volna az egyensúly, ő Mester lesz, és kimarad 3 rész a Saga-ból :)


Viszont ha Anakin másképp dönt, lehet, hogy Sidious mindkettőjüket megölte volna.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295674 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Tirion Equniel írta: hát ezzel a összehasonlitásos listával nem teljesen értek egészet, mert gyanús hogy Palpatine "félgőzzel" küzd, inkább csak jobb Windu, még Anakin is mikor dicséri mesterét "Olyan bölcs mint Yoda mester, és úgy bánik a karddal mind Windu mester"...


Márpedig sztem az a küzdelem így volt megtervezve. Sidious tudta, hogy Anakin éppen odatart, tehát játszania kellett és azt a látszatot keltenie, hogy veszít Winduval szemben. Ha Windu tényleg annyira jobb lett volna, akkor már azelőtt megöli Sidious-t, hogy Anakin odaér.


Nem olyan biztos az... Sztem Windu igenis jobb volt, a vívás terén mindenképp... A stílust, amit kifejlesztett és gyakorolt, rajta kívül nem művelte senki... Ha a puszta kardpárbajt nézzük, Windu igenis győzött. (Mellesleg, ha Sidius számított Anakinra, Windunak is kellett volna, ha kicsit is ismeri az Erőt, nomeg a tanítványt...) Persze, amint megjelent Anakin, megváltozott a helyzet... Windu nyílván úgy hitte, az ő oldalán áll...
És mennyi minden másképp történt volna, ha Anakin másképp dönt... az Erőben ismét beállt volna az egyensúly, ő Mester lesz, és kimarad 3 rész a Saga-ból :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295659 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Tirion Equniel írta: hát ezzel a összehasonlitásos listával nem teljesen értek egészet, mert gyanús hogy Palpatine "félgőzzel" küzd, inkább csak jobb Windu, még Anakin is mikor dicséri mesterét "Olyan bölcs mint Yoda mester, és úgy bánik a karddal mind Windu mester"...


Márpedig sztem az a küzdelem így volt megtervezve. Sidious tudta, hogy Anakin éppen odatart, tehát játszania kellett és azt a látszatot keltenie, hogy veszít Winduval szemben. Ha Windu tényleg annyira jobb lett volna, akkor már azelőtt megöli Sidious-t, hogy Anakin odaér.

Tirion Equniel írta: És ott még nem hiszem hogy félig-meddig sith volt Anakin, már csak azér sem mert jediként mondja hogy nem lett volna helyes, fegyvertelen volt Dooku. Na és Palpatine nyomására tette meg nem önként.


Vagyis engedett a Sötét Oldal delejes csábításának. :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295650 Írta: Tirion Equniel
Tirion Equniel válaszolt a következő témában: Star Wars
hát ezzel a összehasonlitásos listával nem teljesen értek egészet, mert gyanús hogy Palpatine "félgőzzel" küzd, inkább csak jobb Windu, még Anakin is mikor dicséri mesterét "Olyan bölcs mint Yoda mester, és úgy bánik a karddal mind Windu mester"...
Az meg hogy Obi-wan gyözött Anakin felett, nem igazán értettem, hogy mért oda arra fele kellett ugrania Anakinnak, kicsit arréb ugrik és folytatják a fightot... :) )
És ott még nem hiszem hogy félig-meddig sith volt Anakin, már csak azér sem mert jediként mondja hogy nem lett volna helyes, fegyvertelen volt Dooku. Na és Palpatine nyomására tette meg nem önként. Ott még jó fiú volt...ott még;))
Na és amikor az uralkodó megveri Luket, az összvissz Luke ostobasága hogy eldobta a kardot, de nem tehetett róla, úgy gondolhatta hogy nem igazán felfegyverzett a császár (nem látott nála kardot és hogy Vader védte meg a fejét még inkább hihette), hisz a Ben és Yoda is csak annyit mondott hogy "veszélyes, és erős" vagy vmi hasonló, de az egy szóval se hogy "vigyázz ifijú tanitványot az uralkodó villámot lövöldös a kezével"...

De amúgy tény hogy átlagba a sithek gyöztek, egynéhány kivétellel.

"Rendre csak a kis szellemnek van szüksége, a zseni a káoszt is át tudja"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295643 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta:

Cerebrum írta: Sztem a Sithek egyszerűen jobbak a közvetlen harcban bármilyen képzett Jediről is legyen szó...

Ez azért túlzás, de van benne némi igazság.


Nézzük meg az egyes összecsapásokat:

Maul vs. Qui-Gon > Maul győz
Maul vs. Obi-Wan > Obi-Wan győz végül, de a közvetlen harcban veszít
Obi-Wan & Anakin vs. Dooku > Dooku győz
Dooku vs. Yoda > tulajdonképpen Yoda győz, bár ki tudja mi sül ki, ha Dooku nem lóg meg
Anakin vs. Dooku > Anakin győz (de már félig meddig Sith-ként)
Sidious vs. Windu kísérői > Sidious győz
Sidious vs. Windu > Windu győz, de Sidious nyilván csak félgőzzel harcol
Anakin vs. többi Jedi > Anakin győz (már Sith-ként)
Anakin vs. Obi-Wan > Obi-Wan győz, de csak mert ismeri Anakin mozdulatait
Sidious vs. Yoda > Sidious győz
Vader vs. Obi-Wan > Vader győz, igaz Obi-Wan hagyja magát
Vader vs. Luke I. > Vader győz
Vader vs. Luke II. > Luke győz
(Sidious vs. Luke > Sidious győz)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295624 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Sztem a Sithek egyszerűen jobbak a közvetlen harcban bármilyen képzett Jediről is legyen szó...


Ez azért túlzás, de van benne némi igazság.
Ott van pl Darth Maul... őt a Sith Nagyúr a kezdetektől fogva arra képezte, hogy jedik ellen küzdjön, fénykard-fénykard ellen, akár többel ellenféllel is egyszerre...
De a Jediket sem szabad alábecsülni, jó képzést kaptak, bár a Köztársaság kései éveiben már kisebb hangsúlyt fektettek a vívótudomány tanítására, mint korábban, hiszen nem voltak háborúk, a sithek ellen legalábbis... szvsz nem volt rá akkora szükségük... aztán persze "baljós árnyak" kezdtek gyülekezni... és erre csak kevesen voltak felkészülve... (minden tisztelet Obi-Wan-é) Mondjuk a jedik ritkán is harcoltak egyedül... mindig volt, aki segítette őke, a sithek ezzel szemben... "A sithek mindig ketten voltak, se több, se kevesebb... egy mester és egy tanítvány..." :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295611 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Eleniel (csillaglany) írta: (Nekem nem igazán tetszett pl. a midi-chlorianos megközelítés, mert anyagi dologhoz köti az erőt, és kicsit materiálissá teszi. :roll: Olyan, mintha ezt mondanák: Obi-wan, ha megfeszülsz, se leszel olyan jó, mint Anakin, mer' neki kétszer annyi a midi-chlorianja... Gáz.)


Hát igen, mert akkor mi van, ha izolálom egy jedi véréből a midichloriánokat, és beadom magamnak a szérumot? :roll:

Eleniel (csillaglany) írta: Más. Az a jelenet, amelyben Palpatine helyből lekaszabol három mestert, nekem sem tetszett. Mert azért a mesteri címet nem osztogatták csak úgy... :? jobb lett volna ezt máshogy megoldani. Legalább két vágásig eljutottak volna! 8)


Sztem a Sithek egyszerűen jobbak a közvetlen harcban bármilyen képzett Jediről is legyen szó...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295607 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Star Wars
Jó a kérdés, mert szerintem alapvető jelentőségű!
Induljunk ki abból, hogy az Erő adott, és megvan a maga áramlása. (Nekem nem igazán tetszett pl. a midi-chlorianos megközelítés, mert anyagi dologhoz köti az erőt, és kicsit materiálissá teszi. :roll: Olyan, mintha ezt mondanák: Obi-wan, ha megfeszülsz, se leszel olyan jó, mint Anakin, mer' neki kétszer annyi a midi-chlorianja... Gáz.)
Az Erőt az arra érzékenyek képesek felfogni, használni, indíttatásukból eredően jó vagy rossz célra. Önmagában nincs "jó" Erő, vagy "rossz" Erő (ahogy egy kést is lehet használni kenyérvágásra és ölésre, de attól a kés nem lesz jó vagy rossz dolog). Az Erő "világos" ill. "sötét" oldala kifejezést is ilyen értelemben csak a könnyebb szóhasználat érdekében használják szerintem.
A lényeg az, hogy az Erő-érzékeny személy mire használja az Erőt. Az Erő-érzékeny lénynek megvan a maga egója, ha tetszik. És minél "földhözragadtabb", annál nagyobb. Annál jobban akarja ő kiaknázni az Erőt, és nem hagyni, hogy az Erő a maga áramlatában vezesse.
A személyes érzelmek ilyen értelemben veszélyesek, hiszen önös célok felé fordíthatják az erő-érzékeny lényt, legyen az bármi: hatalomvágy, szerelem, barátság, stb...
És itt a dilemma! Mert van olyan saját érdek, ami más nézőpontból is jó cél, de van, ami nem. És honnan tudjuk, hogy milyen szempontból kell nézni valamit? Pl. Luke esete: a barátai megmentése jó cél volt, de ha netán sikerül kinyíródnia a Vader elleni első küzdelemben, akkor nem lett volna Új Köztársaság.
Vagy: a Halálcsillag felrobbantása a Lázadóknak igen jót tett, de mondjuk a Halálcsillagon szolgálatot teljesítő, gyakran kényszersorozott katonáknak és családjaiknak már nem annyira.
Az érzelmekben rejlő rizikóra volt az a Jedi Tanács válasza, hogy tiltsák meg azt a padawanoknak, a családjukat ne ismerjék, nem ragaszkodjanak senkihez, stb. De ez azért nem mindig jött be, lásd. pl. Qui-Gonn megölését, és Obi-wan nem túl higgadt reakcióját.
És ez a válasz szerintem nem volt helyes. Mert nem útmutatást adott a padawanoknak arra, hogy ilyen dilemmára választ találjanak, hanem úgy tett, mintha ez a rizikó kikapcsolható lenne. És ez volt a hiba. Mert nem tudom, más lényeknél mi a helyzet, de az egészséges ember nem lehet érzelmek nélküli. Egyszerűen hozzá tartozik az ember lényegéhez.

Más. Az a jelenet, amelyben Palpatine helyből lekaszabol három mestert, nekem sem tetszett. Mert azért a mesteri címet nem osztogatták csak úgy... :? jobb lett volna ezt máshogy megoldani. Legalább két vágásig eljutottak volna! 8)

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295593 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
A jó kontroll kialakításához kell pl. a megfelelő tanítás, mert az tanulható. Mondjuk egy kölyök esetében (Anakin) nem pont egy galaxisméretű háború a legjobb "iskola", mert elsikkadhat a megfelelő képzés és odafigyelés a mestere részéről. A tanításnak nagy szerepe van.
Egy másik személy általi alattomos befolyásolásról nem is beszélve, de az már más téma (jobban mondva, ez is érzelmi dolog, de még értelmi is: felismerjük-e egyáltalán agyilag, hogy másvalaki játszik velünk, mint macska az egérrel).

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295591 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, én is valami hasonlóra gondolok...
Szerintem igen is komoly szerepük van az érzelmeknek...
Talán csak azért tilos a jediknek, mert tudják, hogy a szenvedélyesség "növeli" az erőt...csak ezt az érzelemimpulzust nem mindenki tudja uralni, s könnyen elszaladhat vele a ló ...mint Anakin esetében...
Nem lehet előre tudni, kontrollálható-e vagy sem...ezért biztos ami biztos, érzelem nélkül kell megoldani...mondják a jedik....
De hát hogy lehet elvárni valakitől hogy érzelmek nélkül éljen?
Biztosan van ilyen...de én a papokat sem tudom megérteni...a katolikusokat természetesen...gondoljunk csak bele micsoda erőt adhat egy nagy érzelem...a szerelem pl....ha valaki jóra használja ezt, mennyi mindent véghez vihet...
Persze ott a lehetőség, hogy valaki rosszra használja...és ismét itt a példa: Anakin.....

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295575 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
Lehet, hogy a kontrollon múlik, nem máson. Meg azon, hogy hogyan van fejben "összerakva" egy lény. No meg talán az érzelmek milyenségétől is (negatív-pozítiv).

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295542 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez az érzelmesség, szenvedélyesség érdekes probléma...
A sötét oldal nem erősebb, csak könnyebben járható....mint tudjuk...
Vajon ki az erősebb? Mi dönti el? Tapasztalat? Gyakorlat? Mi alapján győzött egy jedi vagy egy sith?
Viszont az érzelmeknek is nagy szerepe lehet...valaki már felvetette korábban....
A győzelem érzelmi felindutságból adódhatott?
Pl. Obi-Wan dühös- szomorú mikor megölik mesterét...
Luke dühös, mert félti Leiat a Császártól...
Vader újra Anakin lesz, a fia iránt érzett szeretet miatt...
Szerintem igen nagy a befolyása az érzelmeknek...
Igen...de a nagy érzelmekből következik a szenvedélyesség...(ami Anakinban elég sok volt...ő ezt nem tudta kontrollálni...elszaladt vele a ló)...ami viszont sith-vonás...hisz a jediknek tilos...
Hogy is lehet ez?

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.841 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére