Star Wars

Több
18 éve 8 hónapja #284021 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Gondolom a Sötét Oldal könnyebben járható

Kivéve a Jedi Knight 3-ban :D Ott már mindenki csapni kellett az utolsó két pályán :D Ja, meg Kyle Katarnt is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284019 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Gondolom a Sötét Oldal könnyebben járható, vagyis a problémákat ott inkább fénykarddal kell megoldani, mintsem meggyőzéssel és rábeszéléssel. :P Amúgy idáig bírtam magam türtőztetni (még nem is kaptam Sötét Oldal-pontot), de most a éppen a Kashyyyk-on (Dantooine után) jártamban-keltemben igazán kedvem lenne egy-két vukit lelökni a Wroshyr-fák legtetejéről, hisz' olyan szemtelenek és kötekedők, hogy csak na. :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284015 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Más. KotOR-osok! Ha majd újra elkezdem a játékot, és sötét jediként viselkedek (durván válaszolok vissza, mindenért pénzt kérek cserébe, kinyírom az összes kis majomszerű állatot a Kashyyyk-on, meg effélék), akkor mennyiben lesz más a játék? Módosul valamelyest a történet? Más társaim lesznek? Vagy szimplán csak más Erő-trükkökre leszek képes?

A történet végkifejlete változik, a fő vonal marad ugyanaz, viszont más questeket kapsz(pontosabban: máshogy oldhatod meg őket, ill. megoldhatod őket-> amit eddig nem tettél meg, mert sötétoldal-pont járt volna érte). De a játék hangulata alapvetően más a sötét oldalon (talán előhozza az ember saját sötét olodalát :twisted: :twisted: :twisted: ).

És még valami: nem csatlakoznak más karakterek, azonban egyeseket nem kell felvenned...

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284009 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Amúgy akkor a magyar címét eltolták, mert az Endor nem is bolygó, hanem hold... :)

Más. KotOR-osok! Ha majd újra elkezdem a játékot, és sötét jediként viselkedek (durván válaszolok vissza, mindenért pénzt kérek cserébe, kinyírom az összes kis majomszerű állatot a Kashyyyk-on, meg effélék), akkor mennyiben lesz más a játék? Módosul valamelyest a történet? Más társaim lesznek? Vagy szimplán csak más Erő-trükkökre leszek képes?

Amúgy egyre jobban tetszik a játék, bár itt is kissé az a szituáció áll fenn, mint a Jedi Knight játékokban, hogy onnantól kezdve, hogy az embernek fénykardja van és tudja használni az Erőt, a magunkkal hordozott cucc 95%-a (kezdve a mindenféle gyógyszerektől a páncélokon át a 26-féle lézerpisztolyig) feleslegessé válik, nem is beszélve a nem-jedi karakterekről... Na jó, Zalbar mondjuk kivétel. :P

Fú, jó kérdés... Nem játszottam végig a Sötét Oldalon. Én jófiú vagyok :P Amúgy nem feltétlen feleslegesek a nem-jedi karik: Carth sokszor jól jöhet, Missiont is sokszor cipeltem magammal, de azért összességében én is saját kari - Bastilla - Juhani/Jolee trióval irtottam :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #284000 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Amúgy akkor a magyar címét eltolták, mert az Endor nem is bolygó, hanem hold... :)

Más. KotOR-osok! Ha majd újra elkezdem a játékot, és sötét jediként viselkedek (durván válaszolok vissza, mindenért pénzt kérek cserébe, kinyírom az összes kis majomszerű állatot a Kashyyyk-on, meg effélék), akkor mennyiben lesz más a játék? Módosul valamelyest a történet? Más társaim lesznek? Vagy szimplán csak más Erő-trükkökre leszek képes?

Amúgy egyre jobban tetszik a játék, bár itt is kissé az a szituáció áll fenn, mint a Jedi Knight játékokban, hogy onnantól kezdve, hogy az embernek fénykardja van és tudja használni az Erőt, a magunkkal hordozott cucc 95%-a (kezdve a mindenféle gyógyszerektől a páncélokon át a 26-féle lézerpisztolyig) feleslegessé válik, nem is beszélve a nem-jedi karakterekről... Na jó, Zalbar mondjuk kivétel. :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283702 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta:

Cerebrum írta: A másik az miről szól?

Az első ewokos film arró szól, h. egy család lezuhan az Endoron és egy hatalmas szörny elrabolja a két szülőt. A fiú és a húga az ewokokhoz kerül, akikkel lassan megbarátkoznak majd elindulnak kiszbadítani a szüleiket, útközben csatlakoznak még hozzájuk mások is és a végén sikerrel járnak. A második rész elején kinyírják a két szülőt és a fiút, a csaj egyedül marad az ewokokkal és találkozik egy öreg bácsival meg azzal a gyors manűval v. mi, harcolnak a szörnyek ellen és a végén megszerelik az űrhajót és elmenek.

Emlékezetből. De már régen láttam őket. A második címe asszem a Harc az Endor bolygón.


Na igen, én azt láttam. Szóval az első ennek az előzménye... Értem.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283688 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: A másik az miről szól?

Az első ewokos film arró szól, h. egy család lezuhan az Endoron és egy hatalmas szörny elrabolja a két szülőt. A fiú és a húga az ewokokhoz kerül, akikkel lassan megbarátkoznak majd elindulnak kiszbadítani a szüleiket, útközben csatlakoznak még hozzájuk mások is és a végén sikerrel járnak. A második rész elején kinyírják a két szülőt és a fiút, a csaj egyedül marad az ewokokkal és találkozik egy öreg bácsival meg azzal a gyors manűval v. mi, harcolnak a szörnyek ellen és a végén megszerelik az űrhajót és elmenek.

Emlékezetből. De már régen láttam őket. A második címe asszem a Harc az Endor bolygón.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283687 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
A másik az miről szól?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283681 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta:

cortez71 írta: Sztem meg elég lol az ewokos rajzfilm :D
Clone Wars rulez!

Lehet, hogy rajzfilm is volt, nem tudom. Én a két mozifilmről beszéltem.

Mozifilm az ewokokról! :| Erről még nem hallottam :lol:
Én ezt ismerem :D www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B0002Y.../026-0299194-4315614

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283680 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

cortez71 írta: Sztem meg elég lol az ewokos rajzfilm :D
Clone Wars rulez!

Lehet, hogy rajzfilm is volt, nem tudom. Én a két mozifilmről beszéltem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283660 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars
Sztem meg elég lol az ewokos rajzfilm :D
Clone Wars rulez!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283636 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: Két ewokos mozifilm is volt, nekem az első tetszett jobban, elég fantasy-hangulata volt.


Az, amelyikben Uzsgyi is szerepelt? :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283584 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Két ewokos mozifilm is volt, nekem az első tetszett jobban, elég fantasy-hangulata volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283581 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Meg volt egy Harc az Endor bolygón c. film is, amiben ewokok is szerepeltek, emlékszel rá?

Az szerintem rajzfilm volt, és úgyanúgy, mint a Holiday Specialt, ezt se vetítették nálunk. :D (Talán nem is baj. :P :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283578 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Cerebrum írta: Mondjuk ez érdekes, mert belőlem meg pont a Baljós árnyak hozta elő még '99-ben a SW iránti rajongásomat, előtte én nem mondtam magam annyira nagy rajongónak, bár tény, hogy azért tetszettek a "régi" trilógia darbajai is...

Belőlem is. Előtte, olyan 3-4 éves koromban odavoltam érte (illetve az Űrgolyhókra hittem azt, hogy az SW :lol: ), és a Baljós árnyakkal támadt fel újra. :P :)


Meg volt egy Harc az Endor bolygón c. film is, amiben ewokok is szerepeltek, emlékszel rá?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283550 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Mondjuk ez érdekes, mert belőlem meg pont a Baljós árnyak hozta elő még '99-ben a SW iránti rajongásomat, előtte én nem mondtam magam annyira nagy rajongónak, bár tény, hogy azért tetszettek a "régi" trilógia darbajai is...

Belőlem is. Előtte, olyan 3-4 éves koromban odavoltam érte (illetve az Űrgolyhókra hittem azt, hogy az SW :lol: ), és a Baljós árnyakkal támadt fel újra. :P :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283446 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Cerebrum írta: 1000%, hogy akkor se tetszenének nekik az új részek... :twisted:


Az egy más kor volt. :) Sok mai ős-rajongó akkor volt gyerek, érthető, hogy jobban megfogták a régi részek, és valószínűleg valami ilyesmit vártak az új részektől, ami azért, valljuk be, valahol lehetetlen, az első három résznek az a feladata, hogy tág környezetben játszódjék, stb. csak az 46. rész szűkül le a konkrét történésekre. :)


Mondjuk ez érdekes, mert belőlem meg pont a Baljós árnyak hozta elő még '99-ben a SW iránti rajongásomat, előtte én nem mondtam magam annyira nagy rajongónak, bár tény, hogy azért tetszettek a "régi" trilógia darbajai is...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283443 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Lugdús írta: De a sorozatról lhet már tudni vlmt? Pl. mikor készül, hány részes lesz, és hol fogják ezeket adni (mozi, TV)?

Egyelőre még nem sokat. Elvileg nagyon készülőben van valami, pár hónapja felröppent néhány hír, de még csend van. :)

Cerebrum írta: 1000%, hogy akkor se tetszenének nekik az új részek... :twisted:


Az egy más kor volt. :) Sok mai ős-rajongó akkor volt gyerek, érthető, hogy jobban megfogták a régi részek, és valószínűleg valami ilyesmit vártak az új részektől, ami azért, valljuk be, valahol lehetetlen, az első három résznek az a feladata, hogy tág környezetben játszódjék, stb. csak az 46. rész szűkül le a konkrét történésekre. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283373 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Lugdús írta: Sztem akár ujra is lehetne forgatni a 4-6 részeket. :roll:


Minap pont ezen gondolkodtam, hogy ha visszamehetnénk az időben, és mondjuk rávennénk Lucast, hogy anno az Ep1-3-at forgassa le először (persze csontra ugyanúgy, mint most tette, csak a régi technikával), majd most az Ep4-6-ot (történet, minden dettó ugyanaz lenne, csak immár CGI-vel), akkor vajon azok, akik ugyan SW-rajongónak mondják magukat, de fanyalognak a prequeleken, mit mondanának? 1000%, hogy akkor se tetszenének nekik az új részek... :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283368 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Star Wars
NA!!! :D :D
Csak jól mondom én. :)
Sztem akár ujra is lehetne forgatni a 4-6 részeket. :roll:
De a sorozatról lhet már tudni vlmt? Pl. mikor készül, hány részes lesz, és hol fogják ezeket adni (mozi, TV)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283365 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Lugdús írta: Kár. De bittos h hallottam valamit ha nem ez akkor egy sorozat lenne talán. Ugy emlékszem az RTL-en mondták amikor vetitették a 3. részt.

Egy Star Wars 0. részről valóban felröppent egy pletyka, de még júniusban kiderült, h kacsa a hír.
Sorozat pedig valóban lesz, de az a III. és a IV. rész közt fog játszódni ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283362 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Star Wars
Kár. De bittos h hallottam valamit ha nem ez akkor egy sorozat lenne talán. Ugy emlékszem az RTL-en mondták amikor vetitették a 3. részt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283353 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Illuin írta: A KotOR-ban pedig azért háríthatják azokkal a kardokkal a fénykard csapásait, mert a corthosis nevű érc van a pengéjükbe kalapálva, s az ellenáll a fénykardnak.


Vagy úgy! Oké, így már világos. :wink: És most, hogy így jobban belegondolok, mintha a játék legelején említettek is volna valami ilyesmit.

Lugdús: A Star Wars Anakin életét hivatott bemutatni, így ez biztosan nem igaz.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283351 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Star Wars
Valahol aszt hallottam h lesz Star Wars 0. rész, ahol a Jedik és a Sith-ek története lesz megfilmesítve. Bemutatja h lett Jedi Yoda meg stb. Ennek van valami igazságalapja vagy sem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283327 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Star Wars
A KotOR-hoz: na, ugye, hogy jó játék! :wink: :D A társak agressziója nekem is okozott jópár kellemetlen pillanatot... :P Ráadásul csak a kettőben oldották meg, hogy beállíthasd, hogy mennyire támadjanak maguktól. Szóval az egyben marad a kerülgetős módszer: ne közelítsd meg a nem kívánt ellenfeleket. Ha pedig látod, hogy vmelyik túlbuzgó társad gyilkolási ösztönétől hajtva elrohan mellőled, válts rá gyorsan és hozd vissza "manuális" irányítással.
A KotOR-ban pedig azért háríthatják azokkal a kardokkal a fénykard csapásait, mert a corthosis nevű érc van a pengéjükbe kalapálva, s az ellenáll a fénykardnak.


Nem hinném, hogy minden sötét jedi vörös fénykarddal rohangál, habár lehet, hogy a sitheknél van ilyen szabály/hagyomány.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #283323 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Nos, visszavonom azon korábbi, elhamarkodott kijelentésemet, miszerint a KotOR egy sz... akarom mondani nagyonnemjó játék. :) Egyik ismerősöm azt mondta, hogy csak fél órát játszak vele, és meg fogom szeretni, és valóban így lett. :P Bár azt azért hozzátenném, hogy az rpg soha nem lesz a kedvenc játékválfajom... A harcokat (azt leszámítva, mikor mindkét fél fénykarddal harcol) továbbra is elég sutának találom, mert ne ám már, hogy az én két jedim egy teljes percig gyakja a sima karddal harcoló dantooine-i parasztlegényt! Mert ha még olyan pengéjű kardja lenne, amilyen Grievous testőrdroidjainak volt az ep3-ban, akkor még megérteném hogyan hárítja a fénykardcsapásokat, de így? Na mindegy.

Azt viszont áruljátok el, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy mikor a főkaraktert irányítom, akkor a másik kettő ne önállósodjon, és kezdjen magánakcióba? Mert elég idegesítő, mikor pl. a Dantooine-on harc nélkül át akarok szaladni azok között az oroszlánszerű lények között (mert egy idő után úgyis leszállnak rólad, meg hát minek gyilkoljam szegényeket halomra?), és a másik két karakter (akiket éppen nem én irányítok) mindenféle parancs nélkül harcba bocsátkozik velük...

Hogy ne legyek még félig sem OFF, a játék kapcsán az is eszembe jutott, hogy Lucas végülis arra nem adott választ, hogy a sötét jediknek (vagy sitheknek? - már nem tudom, a játék most kissé összezavart :roll: ) miért vörös a fénykardjuk. Vagy mikor az ember enged a Sötét Oldal delejes csábításának, akkor egyszeriben olyan késztetése támad, hogy "hű, most fogom magam, és kristályt cserélek a fénykardomban"? :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #281924 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen remek írásokat hoz össze :)

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #281857 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Star Wars
Nagyon jó az összefoglalód Bomarr!
Régi kedvencem a SW, s bizony rég foglalkoztam vele.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280759 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Bomarr írta: Cerebrum: Sajnos tényleg úgy néz ki :( Reméljük, hogy majd egy következő kiadásra kijavitják...


És valóban. :? Ez vajon hogy' kerülhetett bele???

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280648 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Hmmm. Egy kis reklám:
Elindult a GalaxisRPG. :) Katt ide.
Cikk
Persze regisztráció az kell hozzá. =) :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.429 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére