Star Wars

Több
18 éve 1 hete #289720 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta: Én is szeretem a Star wars-t. Meg persze a GyU-t is. Nálatok, hogy fér meg a kettő egymás mellett?


Könnyen megférnek egymás mellett, nincs vele semmi probléma :D Durva példát hozok most fel, de ahhoz hasonló lehet a választás, hogy melyik szülőt vagy két tesó közül melyiket szeressem? Nem kell választani, mindkettőt (vagy hármat, négyet) lehet szeretni egymás mellett, elférnem az ember szívében, mert az nem véges :)
Különben, ha nagyon akarunk különbséget tenni, akkor az SW film, a GYU inkább irodalom (még akkor is, ha jó filmeket készítettek a könyvekből). Csak így lehet, de nem érdemes.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289635 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta: Üdv!

Én is szeretem a Star wars-t. Meg persze a GyU-t is. Nálatok, hogy fér meg a kettő egymás mellett? Mert ez két különböző világ, és elég nehéz egyszere mindkettőt szeretni. Én elégé gondba vagyok ezzel. Egyik nap a star wars-t szeretem a másik nap a Gyu-t. Meg persze pénzügyileg is nehéz mindketőtt egyszere szeretni. Például:Star Wars DVD-t vegyek, vagy egy Gyűrűk Urás könyvet? Nem tudom mások, hogy vannak ezzel.

Én is mindkét világot szeretem :) A jó/rossz hír, hogy a magyar piacon kevés GyU-val kapcsolatos könyv jelent meg, SW DVD-ből meg ugye összesen 4 rész kapható most kereskedelmi forgalomban, így nem olyan nehéz dönteni, előbb-utóbb meglesznek :)
HP-vel már másként állok... Ez a mostani rész iszonyúan unalmas és vontatott lett, meg változik az ember, keresem most már a GyU mellett az igazi minőséget (Martin, Erikson, Beagle, stb.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289633 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta: Üdv!

Én is szeretem a Star wars-t. Meg persze a GyU-t is. Nálatok, hogy fér meg a kettő egymás mellett? Mert ez két különböző világ, és elég nehéz egyszere mindkettőt szeretni. Én elégé gondba vagyok ezzel. Egyik nap a star wars-t szeretem a másik nap a Gyu-t. Meg persze pénzügyileg is nehéz mindketőtt egyszere szeretni. Például:Star Wars DVD-t vegyek, vagy egy Gyűrűk Urás könyvet? Nem tudom mások, hogy vannak ezzel.

Hát, azért nem olyan nehéz. SZerethetjük mellette még a Harry Pottert is, amint látod :) A két (három) különböző világ nem zárja ki egymást, mindegyikben mást lehet szeretni. Hogy éppen mire költsd a pénzt azt meg nem csak maga a világ határozza meg, hanem a pillanatnyi hangulatod is. Gondolom azért sikerülni szokott a választás ;)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #289627 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Üdv!

Én is szeretem a Star wars-t. Meg persze a GyU-t is. Nálatok, hogy fér meg a kettő egymás mellett? Mert ez két különböző világ, és elég nehéz egyszere mindkettőt szeretni. Én elégé gondba vagyok ezzel. Egyik nap a star wars-t szeretem a másik nap a Gyu-t. Meg persze pénzügyileg is nehéz mindketőtt egyszere szeretni. Például:Star Wars DVD-t vegyek, vagy egy Gyűrűk Urás könyvet? Nem tudom mások, hogy vannak ezzel.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #289323 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Star Wars
Még több is van ott ahonnan ez jött...

Aki meg át akarja élni, annak: KOTOR 2

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hete #289161 Írta: Dornodon
Dornodon válaszolt a következő témában: Star Wars
"A kard pengéje a létező legtisztább energia, amely elég erős ahhoz, hogy bármilyen anyagot átvágjon, kivéve persze egy másik fénykard pengéjét. Ezeknek a kardoknak nincsen sem súlya, sem egyensúlya, mint a fémkardoknak, és forgatásukhoz is teljesen más technika szükséges. Ezért ha valaki gyakorlatlanul használja, legalább annyi esélye van, hogy önmagát megsebezze, mint az ellenfelét.

A fénykard az alábbi részekből épül fel:

Energiacella, markolat, aktiváló kapcsoló, biztosító, pengehossz-szabályozó, kisugárzó mátrix, az újratöltő foglalata, gyűjtőlencse, fókuszáló kristály, szupravezető.

A fénykard elkészítése egy ősi technológián alapul, ami fölött évezredek óta őrködnek a Jedik. Néhány szóbeszéd szerint az Erő ismerete nélkül nem lehet fénykardot készíteni, bár ezt cáfolni látszik, hogy nem Jedi is képes a fegyvert használni.

Minden fénykard egy kicsit más, minden Jedi saját ízlése szerint alakítja fegyvere külsejét. Van, amelyik teljesen átlátszó és van, amelynek tejfehér a markolata. Van, amelyik teljesen egyszerű és van, amelyiket faragások, díszítések borítják.

A markolat hosszúsága 24 - 30 cm közt változik, a penge hossza ritkán haladja meg az 1,5 méter. A kristály típusától függ, hogy az energiacellából kibocsátott energiát mennyire képes fókuszálni, ez határozza meg a fegyver harmonikus rezgését és halálosságát.

Az energiacella termeli azt az energiát, ami több csiszolt kristályon halad keresztül. A kristályok egy vékony fénysugárrá fókuszálják az energiát, amely egy kis lencsén keresztül kisugárzódik, így alkotva a kard pengéjét.

A penge rezgésszámát meghatározza az is, hogy hány kristályt építettek bele a markolatba. Ez általában 1- 3 kristály, ami meghatározza, hogy a fénypenge hossza állítható-e. Egy kristály esetében a penge hossza és a hatásfoka állandó, míg több kristály esetén meghatározható a hatásfok, a kristályok egymáshoz viszonyított távolságának megváltoztatásával változtatható a pengehossz is. A penge színét is a kristály típusa határozza meg, így egy hozzáértő a penge sajátosságait annak színéből, árnyalatából is képes meghatározni.

A fókuszált fény-nyaláb kiáramlik a markolat közepén lehelyezkedő pozitív töltésű energialencséből, majd ívben visszahajlik, és ennek mentén visszatér nagy energiájú áramlásként a markolat csúcsán elhelyezkedő egy negatív töltésű tölcsérbe. Innen egy szupravezetőn keresztül az energiacellába áramlik vissza, érzékelhető veszteség nélkül, majd a körforgás kezdődik előröl. A kiáramlási erő nagysága határozza meg azt a pontot, ahol a fénysugár ívben visszahajlik, így szabályozható a pengehossz. A penge fluoreszkál, és halk zümmögő hangot ad ki, hőt azonban nem áraszt magából. A markolatba épített csatlakozón keresztül az energiacella utántölthető."

Tsak ennyi a hozzászólásom a dógokhoz!!!!4

Remélem nem lett sok!!!!!

Ha igen akkor ÉN KÉREK ELNÉZÉST!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
18 éve 1 hónapja #287391 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

olorin.papa írta:

Beleg írta: Kipróbáltam... Nem sikerült zseblámpával lyukat vágnom egy páncélajtóba. De való igaz nem forrósodott fel.


Nem világítottad elég kitartóan! Az volt a probléma. :D
Valami leírásban halottam, hogy egy különleges kristály kell a fénykardhoz, és az hozza létre a pengét, ami lehet egy önmagába záródó plazma sugár is, mert ha tényleg fény lenne, akkor a felkapcsolás után azonnal levágná az ürből a Birodalmi cirkálót. Ugyanis a fénynek nagyon nagy a sebessége, és nem ér véget egy méter után... :roll:


Tényleg, lehet hogy plazma.
Bár a plazma halmazállapotú anygaok fizikájáról még a fény fizikájánál is kevesebbet tudok, és már az se volt túl sok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287361 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Beleg írta: Kipróbáltam... Nem sikerült zseblámpával lyukat vágnom egy páncélajtóba. De való igaz nem forrósodott fel.


Nem világítottad elég kitartóan! Az volt a probléma. :D
Valami leírásban halottam, hogy egy különleges kristály kell a fénykardhoz, és az hozza létre a pengét, ami lehet egy önmagába záródó plazma sugár is, mert ha tényleg fény lenne, akkor a felkapcsolás után azonnal levágná az ürből a Birodalmi cirkálót. Ugyanis a fénynek nagyon nagy a sebessége, és nem ér véget egy méter után... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287332 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
A zseblámpa nem is arra való, hogy ilyen nagy energiájú fényt gerjesszen. ;) Viszont az is igaz, hogy a fotonok keltésének nem egy izzószál többezer fokra hevítése a legjobb módja. :D Vannak jobb hatásfokú eszközök is, ám egy lézer működtetéséhez is hozzátartozik a folyamatos hűtés, és merem remélni, hogy a SW elképzelés szerint ezért is van szükség erre a fénykardoknál, már ha jól emlékszem egy régebben látott fénykard-leírásra, egy afféle 'hogy-épülnek-fel-és-hogyan-működnek-a-filmbéli-cuccok'-típusú szép, nagy, gazdagon illusztrált könyvben. :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287331 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta:

Beleg írta:

Cerebrum írta: Hát, ha belenyúl a lézernyalábba, akkor meg is égeti... :)

Jaaa... :D

Különben arra lettem volna kiváncsi, hogy a markolat mért nem forrósodik fel...
Ha Estel szavait jól értelmezem, akkor ez olyan dolog, mint a matematikában az alaptételek, amiket senki nem magyaráz, csak elfogad. Mert ha így áll, akkor én is kénytelen vagyok elfogadni...


Egyébként a zseblámpa sem kifejezetten forrósodik fel ha bekapcsolod.

Kipróbáltam... Nem sikerült zseblámpával lyukat vágnom egy páncélajtóba. De való igaz nem forrósodott fel.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287157 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Egyébként úgy tudom, a fénykardokba beépítenek vmiféle hűtést...
A fénnyaláb pedig asszem /javítsatok ki, ha nincs így.../ nem közöl hőt, csak ha hozzáér vmihez, másként nemigen lehetne használni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287154 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Idhren írta:

Estel Adániel írta: Gondolom, a kérdés arra vonatkozott, hogy a markolatának hőmérséklete nem zavaró-e... A pengéje - ha már lézerkardnak is becézik néha (bár ilyetén fókuszálása a fénynek a mi fizikánk jelenlegi állása szerint még ugyanúgy nem megoldott, mint a körüljárható kivetített hologramok ;) ) - nyilván a koncentrált fénynyaláb energiasűrűsége miatt képes bármilyen az útjába kerülő szilárd anyaggal akkora hőt közölni, hogy az megolvadjon/elégjen... Eközben viszont a markolat maga továbbra is kézben fogható hőmérsékletű marad - ez a filmek láttán nyilvánvaló -, ám a hűtés metódusait, amely ezt lehetővé teszi, éppúgy nem ismerjük pontosan, mint mondjuk a hiperhajtóművét, vagy a vonónyalábét... :roll: Ezzel kapcsolatban így aztán legyen nekünk elég annyi, hogy a STARWARS univerzumon belül ez már olyan evidenciával működik, mint ahogy például az űrjárművek hajtóművei és fegyverei által a csillagközti vákuumban keltett hanghatások... :D Vagyis bizonyos dolgok nem úgy működnek abban a messzi-messzi galaxisban, ahogy mi itt megszokhattuk; persze ha az ilyesmiktől elvonatkoztatunk, akkor talán pont emiatt lesz még érdekesebb az egész. 8)


Annyira azért nem a mindennnapi tudás része ez a technológia ott sem, mert ha jól emlékszem, csak a Jedik képesek fénykardot készíteni, és a sajátjukat ők csinálják. Bár lehet, hogy csak én vettem egyértelműnek bizonyos dolgokat...
[size=9:1fhsm6xf]Biztos van benne vmi Erő-machináció is :lol: [/size]


Igen, ahhoz, h vki fénykardot tudjon készíteni, bizony behatóan kell ismernie az Erőt... hiszen a saját fénykard elkészítése a jedivé válás egyik fontos állomása, és nem csak műszaki tudás, precizitás, és sok sok türelem kell hozzá, hanem az Erő átfogó ismerete is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287128 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Star Wars

Estel Adániel írta: Gondolom, a kérdés arra vonatkozott, hogy a markolatának hőmérséklete nem zavaró-e... A pengéje - ha már lézerkardnak is becézik néha (bár ilyetén fókuszálása a fénynek a mi fizikánk jelenlegi állása szerint még ugyanúgy nem megoldott, mint a körüljárható kivetített hologramok ;) ) - nyilván a koncentrált fénynyaláb energiasűrűsége miatt képes bármilyen az útjába kerülő szilárd anyaggal akkora hőt közölni, hogy az megolvadjon/elégjen... Eközben viszont a markolat maga továbbra is kézben fogható hőmérsékletű marad - ez a filmek láttán nyilvánvaló -, ám a hűtés metódusait, amely ezt lehetővé teszi, éppúgy nem ismerjük pontosan, mint mondjuk a hiperhajtóművét, vagy a vonónyalábét... :roll: Ezzel kapcsolatban így aztán legyen nekünk elég annyi, hogy a STARWARS univerzumon belül ez már olyan evidenciával működik, mint ahogy például az űrjárművek hajtóművei és fegyverei által a csillagközti vákuumban keltett hanghatások... :D Vagyis bizonyos dolgok nem úgy működnek abban a messzi-messzi galaxisban, ahogy mi itt megszokhattuk; persze ha az ilyesmiktől elvonatkoztatunk, akkor talán pont emiatt lesz még érdekesebb az egész. 8)


Annyira azért nem a mindennnapi tudás része ez a technológia ott sem, mert ha jól emlékszem, csak a Jedik képesek fénykardot készíteni, és a sajátjukat ők csinálják. Bár lehet, hogy csak én vettem egyértelműnek bizonyos dolgokat...
[size=9:1i6e3mn5]Biztos van benne vmi Erő-machináció is :lol: [/size]

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287102 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Beleg írta:

Cerebrum írta: Hát, ha belenyúl a lézernyalábba, akkor meg is égeti... :)

Jaaa... :D

Különben arra lettem volna kiváncsi, hogy a markolat mért nem forrósodik fel...
Ha Estel szavait jól értelmezem, akkor ez olyan dolog, mint a matematikában az alaptételek, amiket senki nem magyaráz, csak elfogad. Mert ha így áll, akkor én is kénytelen vagyok elfogadni...


Egyébként a zseblámpa sem kifejezetten forrósodik fel ha bekapcsolod.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287101 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Hát, ha belenyúl a lézernyalábba, akkor meg is égeti... :)

Jaaa... :D

Különben arra lettem volna kiváncsi, hogy a markolat mért nem forrósodik fel...
Ha Estel szavait jól értelmezem, akkor ez olyan dolog, mint a matematikában az alaptételek, amiket senki nem magyaráz, csak elfogad. Mert ha így áll, akkor én is kénytelen vagyok elfogadni...

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287082 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Meg a hószörny karja vége egy picit... (V., Hoth) :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287077 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Star Wars
Csak a Röhejes Műanyag Lény vérzik a 4.-ben, mikor OW a kantinban levágja a kezét, de kb. ez az össz vérmennyiség az egész hexalógiában...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #287064 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Star Wars
Gondolom, a kérdés arra vonatkozott, hogy a markolatának hőmérséklete nem zavaró-e... A pengéje - ha már lézerkardnak is becézik néha (bár ilyetén fókuszálása a fénynek a mi fizikánk jelenlegi állása szerint még ugyanúgy nem megoldott, mint a körüljárható kivetített hologramok ;) ) - nyilván a koncentrált fénynyaláb energiasűrűsége miatt képes bármilyen az útjába kerülő szilárd anyaggal akkora hőt közölni, hogy az megolvadjon/elégjen... Eközben viszont a markolat maga továbbra is kézben fogható hőmérsékletű marad - ez a filmek láttán nyilvánvaló -, ám a hűtés metódusait, amely ezt lehetővé teszi, éppúgy nem ismerjük pontosan, mint mondjuk a hiperhajtóművét, vagy a vonónyalábét... :roll: Ezzel kapcsolatban így aztán legyen nekünk elég annyi, hogy a STARWARS univerzumon belül ez már olyan evidenciával működik, mint ahogy például az űrjárművek hajtóművei és fegyverei által a csillagközti vákuumban keltett hanghatások... :D Vagyis bizonyos dolgok nem úgy működnek abban a messzi-messzi galaxisban, ahogy mi itt megszokhattuk; persze ha az ilyesmiktől elvonatkoztatunk, akkor talán pont emiatt lesz még érdekesebb az egész. 8)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286953 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Hát, ha belenyúl a lézernyalábba, akkor meg is égeti... :)


Pontosan.

Többek között ezért is nem vérzik a fénykard által ütött seb: kiégeti és elzárja az ereket azonnal.
(Ha az Álmosvölgy legendájában működött akkor itt is működhet)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286946 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát, ha belenyúl a lézernyalábba, akkor meg is égeti... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #286939 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Star Wars
A gondolat nem saját, de attól még érdekesnek találom:
Az első részben mikor Qui-gonék megpróbálnak bejutni a Kereskedő Föderáció csatahajójának irányítótermébe, a Jedi fénykardja megolvasztja a páncélajtót... De ha egy fénykard megtudja olvasztani az acélt, akkor mért nem égeti meg a Jedik kezét?

Szükségesnek érzem hozzátenni, hogy nem értek a fénykardokhoz...

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284961 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Illuin írta:

Cerebrum írta: Most végigvittem a Manaan-os küldetéseket, és ezúttal a Tatooine-t látogattam meg. :) Rögtön az elején ilyen kis izék lepték el a hajómat, amik kurrognak, ha megsimogatom őket, és valahogy nincs szívem leöldösni vagy megmérgezni őket. Ha hagyom őket, tesznek valami kárt a hajóban?

Kárt nem tesznek, csak rendkívül idegesítőek...(szerintem). Egyébként a Manaanon el lehet őket adni valamelyik helyi szörcsögőnek (asszem a dokk folyosóján álldogál, de nem mindig tudtam rátukmálni, ekkor jött a mérgezős megoldás :twisted: :twisted: :twisted: )


Ill. ha sikerül lepasszolni, azért sem jár jó pont... de legalább kerestünk némi pénzt... Mindenesetre kevesen tűrik meg a hajójukon ezeket a gizka-kat... előbb-utóbb a legnagyobb állatbarát is beadja nekik a mérget, mert tényleg nagyon zavarók egy idő után.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284953 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Most végigvittem a Manaan-os küldetéseket, és ezúttal a Tatooine-t látogattam meg. :) Rögtön az elején ilyen kis izék lepték el a hajómat, amik kurrognak, ha megsimogatom őket, és valahogy nincs szívem leöldösni vagy megmérgezni őket. Ha hagyom őket, tesznek valami kárt a hajóban?

Kárt nem tesznek, csak rendkívül idegesítőek...(szerintem). Egyébként a Manaanon el lehet őket adni valamelyik helyi szörcsögőnek (asszem a dokk folyosóján álldogál, de nem mindig tudtam rátukmálni, ekkor jött a mérgezős megoldás :twisted: :twisted: :twisted: )

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284927 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Most végigvittem a Manaan-os küldetéseket, és ezúttal a Tatooine-t látogattam meg. :) Rögtön az elején ilyen kis izék lepték el a hajómat, amik kurrognak, ha megsimogatom őket, és valahogy nincs szívem leöldösni vagy megmérgezni őket. Ha hagyom őket, tesznek valami kárt a hajóban?

Asszem egy idő után nagyon elszaporodnak. Hogy vmi kárt tennének, arra nem emlékszem :) Bár én miután sokan lettek, adtam nekik :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284923 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Most végigvittem a Manaan-os küldetéseket, és ezúttal a Tatooine-t látogattam meg. :) Rögtön az elején ilyen kis izék lepték el a hajómat, amik kurrognak, ha megsimogatom őket, és valahogy nincs szívem leöldösni vagy megmérgezni őket. Ha hagyom őket, tesznek valami kárt a hajóban?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284801 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Én a KotOR-t eddig 4-szer játszottam, ebből az utóbbi 3 a sötét oldalon... :twisted: , elvégre az sokkal izgalmasabb... és tény, néha könnyebben járható... Az a szép, amikor a jedi elmetrükk már szinte mindenkire hat... persze használata nem feltétlenül eredményez light side pontokat... :twisted:
A játékban egyébként érdemes végigpróbálni mindhárom alapkategóriát (értsd.: soldier, stb...) Főként ezek megválasztása igényel merőben más játékstílust...
Egy fontos trükk, amire először én se jöttem rá... [size=9:1rrimrzc]/aki magától szeretne rájönni, ne olvassa tovább ezt a bekezdést.../[/size] Ott van a Yavin bolygó... először nem jöttem rá mi értelme volt, egy szerencsétlen rodian kedvéért odarakni azt az űrállomást... viszont miután minden felkutatott star map után meglátogattam, igencsak izgalmas cselekmény bontakozott ki, melynek végén lenyűgöző tárgyakkal gazdagodhattam...(amúgy az eladásra szánt fölös holmit is érdemes nála lepasszolni, mert ő fizet a legjobban...)
Ami számomra kicsit csalódás volt: először azt hittem, h mikor sötét jediként olyan mélyre süllyedek gonoszságban, h az már felülmúlhatatlan... :twisted: , akkor a sith-ek fogadnak majd, és végre harcolhatok a "jók" ellen... Ezzel szemben folytatódott a lineáris játékmenet, tehát ugyanazokat a küldetéseket kellett végigjárni mind az 5 bolygón, mint a light side-on... még Korriban-on is! Pedig ott igazán átállhattam volna... úgy fájt a szívem azért a sok drága sötét jedi-ért... h meg kellett ölni őket... :twisted: (jó, nem lett volna muszáj mindet, de az xp az xp...)
Ezt leszámítva viszont igencsak tetszett a játék... Mindenkinek ajánlhatom... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284796 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta: Chewbacca blogja :D :D


Ez nagyon durva :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284794 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta: Chewbacca blogja :D :D


:P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284779 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.712 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére