Állatbarátok

Több
21 éve 4 hónapja #120610 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nerwen! írta: Sorriso: hajrá :wink:
Area: az allergián lehet segíteni asszem, bár nem vagyok túl járatos ilen téren...


Ez ugyan akkora off, mint a ház, de azt hiszem, lassan aktuális, sajnos. Az allergián- és most a pollenallertgiára gondolok - lehet segíteni, de legalábbis könnyíteni. Saját módszer: naponta többször langyos vízzel kitisztítani az orrot, csipkebogyóteát inni, és rengeteg folyadékot, valamint nagy/ob/ mennyiségű C- vbitamin szedése. És jókora adag türelem.

Nem szabda hagyni, hogy elhatalmasodjék rajtunk. Továbbra is időt kell szakítani kedvenc szórakozásainkra, eljárni ide-oda, mert attól, hogyha valaki begubódzik, csak rosszabb. Nem túl kellemes állapot, különösen, ha valakinek fáradékonysággal jár, de ezen /is / segít, a C-vitamin, meg sok friss gyümölcs és zöldség.

Vigyázat! Vannak olyanok, amelyek erős allergének, illetve keresztreakciót adhatnak!
Ez már csak félig off: úgy tudom, hogy aki állatszőrre allergiás, az jó, ha óvakodik a rovarcsípéstől. /Darázs, méhecske/. Ha baj van, akkor ecetes borogatás, és jó oothon tartani kalciumos pezsgőtablettát.

Tudom, ez nem az orvosi rovat, meg azért ki-ki kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.

Ha olyat írtam, amit mindenki tud , elnézést.

On:
Amikor nekem először kirobbant az allergiám, volt, aki azt mondta, a cicáktól. Tudtam, hogy 100000000%, hogy nem, és nekem lett igazam. És engem sem érdekelne, ha cicaszőrre lennék allergiás.Ha valakit igazán szeret az ember, az a pár tüsszentés nem számít. :)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120606 Írta: Sil

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120583 Írta: Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120572 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg a saját malacaimtól,az jobb? :lol:
Jujj,de pangás van!
A hosszú 7végén voltam Kapolcson és macskákat simogattam,meg időnként odatévedt egy puli,szemben meg lovarda volt és simogattam 2napos meg 1hetes csikókat!Oan édesek voltak!
Csak gondoltam megosztom ezeket Veletek hátha van vkinek vmi hozzáfűzni valója! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120338 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg az egéreim és az öcsém malacánk szőrétől viszketek mégis mindegyik a szobámban van...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120267 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area:Hajrá!Én is allergiás vok pl a tengeri röfimre,de egy szobába lakok vele és csak néha jön rám a tüsszögés...szal túl lehet élni..
kiscicc

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120218 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jah..... de ha nagy leszek[size=9:3ma6r369]?[/size] akkor lesz kutyim, az 100!!!!!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120049 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát, egen oltások meg minden azé télleg nem olcsó... Biztos emlékezni fog rád meg ha nem tudjátok vállalni télleg jó h 7végén vele lehetsz :wink:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120042 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lehet.... de az is pénz, a kutya eltartása is pénz...... meg nem kartesházban lakuknk. Mind1. Minden hétvégén el tudok hozzá menni, és emlékezni fog rám [size=9:2y75xdsi]ugye?[/size], és jó lesz így is! :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120039 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sorriso: hajrá :wink:
Area: az allergián lehet segíteni asszem, bár nem vagyok túl járatos ilen téren...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120030 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sok sikert!
***
Ma és tegnao egész nap a menhelyen voltam, és kutyát sétáltattam. Van egy kis keverék, akit Hektornak hívnak, és anyunak is teccik!!!!! Ha nagyon igyekszem, talán nyár végére már az én kutyim lesz!!!!!! De nem akarom erőltetni. Anyu allergiás ráju. :( :oops: :roll:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119976 Írta: sorriso
sorriso válaszolt a következő témában: Állatbarátok
meggint tanultam valamit 8O
kösszessz mindenkinek :D
ígérem, hogy nagyon felelőségteléjes macsitartó leszek, és imádni fogom a kis édest :) /még a nevét nemtom :roll: /
két papagájom van még/hullámos/ :arrow: kissé uncsik, mert nem sok mindent csinálnak (természetesen a hangoskodáson kívül) :roll:

ja és azt hiszem a mérgező növényekkel sem lesz gond, végülis...egy hatalmas leander áll a teraszon, a szobák tele vannak filodendronokkal, s a kertben is van gyöngyvirág+egy kis borostyán is 8O 8O :lol: :lol: , de majd ügyelek :) / anyum "zöldnövénybolond"/

"Ne féljünk nagyot lépni.Ha ez tűnik szükségesnek, két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119911 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Állatbarátok

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119885 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sorriso:
Vannak olyan halálos macskabetegségek, amik ellen be kell oltani a macsekokat. Ilyenek a macskanátha, a fehérvérűség és a veszettség. (Az állatorvos tud bővebb felvilágosítást adni.) Az én macskáim sincsenek semmi ellen beoltva, a nagymamám ugyanis pénzkidobásnak tartja. :roll:
A kismacskáknál vigyázni kell, mert szeretik a növényeket rágcsálni, de vannak olyan szobanövények, amik mérgezőek a számukra. Ezek: borostyán, filodendron, diffenbachia, azálea, korálcserje.
Enni többször szeretnek naponta, de elég válogatósak. Minden egyes macskának más az ízlése (volt olyan macskám, amelyik imádta a kenyeret - amit általában ki nem állhatnak a macskák, és volt olyan is, amelyik a savanyúuborkáért volt oda). A macskaeledelek közül tapasztalataim szerint a Friskies-t szeretik legjobban, meg azokat a drága, egyadagos zacskós izéket. De ha rászoktatod a macskaeledelre, akkor nem fog mást megenni... :wink: A tejjel vigyázni kell, a közhiedelemmel ellentétben a macskák nem tudják megemészteni a tehéntejet, hasmenésük lesz tőle. Disznóhúst sose adj neki nyersen!
Szoptatás: hát, azt legszívesebben nem hagynák abba... De amikor már kinyílik a szemük, és elkezdenek egymással játszani, meg szaladgálni, akkor már meg lehet próbálni nekik enni adni... Először tejjel, aztán tejbe áztatott kenyérrel, aztán meg maguktól is ellesik az anyjuktól, hogy hol is a tányér, meg hogy kell enni... Amikor kijön a foguk, akkor az anyjuk elkezdi az elválasztást. :wink: (De amikor különböző generációs macskáim voltak, és az egyiknek halva születtek a kiscicái, a nagy mamlasz 1 éves macsekok beálltak hozzá szopni... :wink: )
Ja, arra vigyázz, hogy amíg még szopnak, főleg az első hetekben, ne vedd fel őket, ne simogasd, mert ha az anyjuk megérzi rajtuk az idegen szagot, lehet, hogy nem szoptatja őket... Bár ez attól is függ, hogy mennyire ismer téged, mert pl. a gazdának megengedi a simogatást (én pl. fel szoktam venni a kismacsokat, és még nem volt belőle baj, de idegennek nem ajánlott).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119882 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
sorriso: a szoptatásról, elválasztásról semmit sem tudok, de a mi macskánk semmire sincs beoltva, reggel délben este eszik elég sokat, és nagyon sokat mozog. De ez is macskától függ. Az oltások nem kötelezőek. Sőt, szerintem pénzkidobás :roll: :oops:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119871 Írta: sorriso
sorriso válaszolt a következő témában: Állatbarátok
bocs, ha ien kis dolgokkal zavarok, de tudom, hogy ti tudjátok...
szeretnék cicát :arrow: macskát tartani.(tegnap megszületett már a bnőméknél :D ) ezelőtt, még csak kutyánk volt, de mindig is macsikról álmodtam. és most rájöttem, hogy nem sok mindent tudok róluk 8O (nem kell megijedni, nem fog éhezni nálam :wink: )
mennyi ideig szopnak a kiccicák?mikor elválaszt6ók anyjuktól?
naponta hányszor,mennyit és mit esznek a kiccicák?
milyen oltásokat kötelező/ajánlatos adatni a cicuknak?

azért nem olvasok el egy halom/rakás/csomó szakkönyvet, mert inkább mások/a ti/ tapasztalataitokra szeretnék támaszkodni, már ha nem bánnyátok

/megbízom bennetek, hisz vagytok itt egypáran, állatbarátok... :P /

"Ne féljünk nagyot lépni.Ha ez tűnik szükségesnek, két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119731 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: ez most komoly? Nálunk egy ezres egy höri, 700 egy egér! 8O

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
21 éve 4 hónapja #119631 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area:Egy "sima"egérke télleg ennyi,egy höri is 200Ft körül van..
Fim:Értjük,nyugi! :lol:
Egyik osztálytársam hörije is elrágott egy vezetéket,kigyulladt a höri,utána a szőnyeg...kiégett az egész lakásuk.Semmi nem maradt,csak egy rakás elszenesedett izé.
Én 1ik hörim 4évet élt,utána már oan rosszul volt,hogy elaltattuk. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119598 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nerwen: olyan olcsó!!!!! Biztos, hogy nem elemes egér? Vagy beteg? Én gyanakodnék a te helyedben...... :roll:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119548 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Szombaton vettem két fiú fehér egerentyűt (50 Ft-ba kerülnek 8O ) Este anyum szívbajt kapott, me nem voltam itthon és a nappaliba összefutott az 1ikkel, merhogy az kiugrott az akváriumból 8O Haverkáim elnevezték őket Hannibálnak meg Che Guevarának :x , de asszem inkább átkeresztelem őket...


Kopasz nyussz? Menjetek má! Olan gonockodók vagytok! :lol: Eggyértelmű, h az egy pihe puha kisnyussz tele szőrrel...max átfújták rózsaszínre :?

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119534 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

xyz:-))) írta:
Most mongol futóegér tenyészetem van! :)


Nekem is m. futóegereim vannak, már csak 6 :cry:
Amúgy xyz:-))) egerei az ezüst színű egérkém kölykei. :wink:
Megnézetm könyvben a m.f.e-ek 5-6 alkalommal szülnek életük során.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119516 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Area írta: barátnőm hörcsöge elrágta a 220- as vezetéket, elszenesedett, és pattogott a ziomgörcstől. OOOOLyan ééééééééédes volt!!!!!! :twisted:



De gonoc vagy... :twisted:

Nekem is volt hörcsögöm, végelgyengülésben halt meg 3 évesen.

Azóta csak kutyák, macskák és botsáskák vannak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119480 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Area: Szegény höri! :cry:
Nekem is voltak hörieim, csak sajna kipusztult a tenyészetem. :cry: :cry:
Most mongol futóegér tenyészetem van! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119459 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
barátnőm hörcsöge elrágta a 220- as vezetéket, elszenesedett, és pattogott a ziomgörcstől. OOOOLyan ééééééééédes volt!!!!!! :twisted:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119356 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nyugi, Fim, elsőre is felfogtuk! :lol:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119333 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg kopasz tengherimalacot láttam, rendes élőt, áralták valami kereskedésben
ezekkel csak az a bajom hogy nem a természet müvei, hanem az örült tenyésztöké...
rago: amit kérdeztél a 3mmal ezelötti képadagodban, az sztem egy tarajos sül

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119334 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg kopasz tengherimalacot láttam, rendes élőt, áralták valami kereskedésben
ezekkel csak az a bajom hogy nem a természet müvei, hanem az örült tenyésztöké...
rago: amit kérdeztél a 3mmal ezelötti képadagodban, az sztem egy tarajos sül

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119335 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg kopasz tengherimalacot láttam, rendes élőt, áralták valami kereskedésben
ezekkel csak az a bajom hogy nem a természet müvei, hanem az örült tenyésztöké...
rago: amit kérdeztél a 3mmal ezelötti képadagodban, az sztem egy tarajos sül

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119336 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg kopasz tengherimalacot láttam, rendes élőt, áralták valami kereskedésben
ezekkel csak az a bajom hogy nem a természet müvei, hanem az örült tenyésztöké...
rago: amit kérdeztél a 3mmal ezelötti képadagodban, az sztem egy tarajos sül

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.152 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére