Nyelvteremtők

Több
20 éve 4 hónapja #156766 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Jaj, de örülök ennek a topiknak:) Én is csináltam anno két félig-meddig kidolgozott nyelvet+ pár verset a mögéjük kapcsolódó kultúrához... Most nincs itt a nyelvtani összefoglaló, de nem ússzátok meg :twisted:

Más: vki nem tud esetleg betűtípus- készítő programról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156731 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Ninziente nyámi. Nagyon szépen köszönöm.
Akkor egy kevésbé OFF, a Gyűrűvers longwerül:

Eldawerusse sehem wu ruyau,
Yew ta Nauqqe silah perudit.
Antaya Menq we userte gea,
R

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156727 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Mau Rauser írta: Alyr: Fordítást lehet kérni (1× már kaptam, de elemzéseel ...)

Üdv:
-- Mau


Angor ezüst csillagának régi fénye...

megfelel? ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156726 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Alyr: Fordítást lehet kérni (1× már kaptam, de elemzéseel ...)

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156722 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

svindler írta: Ha mar megnyilt ez a topic :D
Nyelvet meg sose probaltam teremteni, de anno mikor a tengwakkal kezdtem ismerkedni, felmerult bennem az irasjelekkel kapcsolatban egy otlet.
A tundek a betuik formajat akar a csillagkepek alapjain is megalkothattak volna. Ebben az esetben egy-egy irasjel alakja egy-egy csillagkepre emlekeztetne. Illetve az altala jelolt hang a csillagkep neveben dominans hang lehetne.
Az irasjelek nem feltetlenul lennenek ugy osszekotve mint ahogy az ember kepzeletben osszekoti a csillagkepeket (annak esetleg csak egy jellegzetes reszere emlekeztetne), hanem az irasjel karakterisztikajanak 'csomopontjai' hasonlo elhelyezkedest mutatnanak mint a csillagkepen beluli csillagok.


Ilyesmit már a Stargate című filmben is feltalálak, (mármint csillag-jelek) de ott nem nyelvet jelöltek...
Hajrá!

Reannon haen tinna Angorin... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156721 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
affene, írtam egy rohadt hosszú hozzászólást, erre meg nem elszáll? majd +próbálom újra összeszedni.

Svin: És meg is alkottad az írást magát? Lehetne mondjuk vm... avarin írásmód, nem?

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156716 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Ha mar megnyilt ez a topic :D
Nyelvet meg sose probaltam teremteni, de anno mikor a tengwakkal kezdtem ismerkedni, felmerult bennem az irasjelekkel kapcsolatban egy otlet.
A tundek a betuik formajat akar a csillagkepek alapjain is megalkothattak volna. Ebben az esetben egy-egy irasjel alakja egy-egy csillagkepre emlekeztetne. Illetve az altala jelolt hang a csillagkep neveben dominans hang lehetne.
Az irasjelek nem feltetlenul lennenek ugy osszekotve mint ahogy az ember kepzeletben osszekoti a csillagkepeket (annak esetleg csak egy jellegzetes reszere emlekeztetne), hanem az irasjel karakterisztikajanak 'csomopontjai' hasonlo elhelyezkedest mutatnanak mint a csillagkepen beluli csillagok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156697 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Drága Svin!!!!
Nagyon-nagyon szépen köszönjük ezt a topikot!


Nos, mint néhány többé-kevésbé kidolgozott nyelv teremtője, betennék néhány rendkívül hasznos linket ebbe a topikba, melyet mind a mostani, mind a leendő nyelvteremtők sikerrel forgathatnak.

Az első és talán legfontosabb a CONLANG nevű internetes levelezőlista archívuma, amely lista egy rendkívül atív és jó hangulatú, hozzám hasonlóan teljesen nyelvmániás eberke közössége a világ minden tájáról.

listserv.brown.edu/archives/conlang.html

A második a lista egyik tagjának honlapja, amely mindenféle nyelvkészítéssel kapcsolatos linket tertalmaz.

www.conlanglinks.tk

A következő kettő főleg azok számára hasznos, akik újonnan szeretnének nyelvet létrehozni, vagy csak egyszerűen szertnék munkájukat igazán egyedivé tenni és nyelvészeti alapokra helyezni. Egy igazán fontos állomsá kezdőknek :)

Pablo David Flores: How to create a language
www.angelfire.com/ego/pdf/ng/lng/how/

Mark Rosenfelder : The Language Construction Kit
www.zompist.com/kit.html

Vsz az első sokkal jobb és részletesebb, de ez magánvélemény.

kitaláltí írásokhoz inspirációnak ajánlom a
www.omniglot.com
oldalt, melyen a világ főbb írásrendszerei részletes elemzéssel megtalálhatóak.

***

Vsz a topik neve lehetne „Conlang – teremtett nyelvek” vagy „Művésznyelvek” / „Művészi nyelvek”, tekintve, hogy gondolom, nem az eszperantót fogjuk itt megvitatni :) (a conlang szó a nemzetközi szaknyelvben meglehetősen elterjedt és ezért talán nem volna rossz a használata, [bár találkoztam már Artifical Language („mesterséges nyelv”) és Mode Language „nyelvmodell” kifejezéssel is]), esetleg csak egyszerűen „Nyelvteremtés”. A teremtés szóban vsz amúgyis benne van az a többlet, ami ennek a folyamatnak a bonyolultságát és szépségét kifejezi.

És végül hosszúra nyúlt hozzászólásom végén megjegyzem, hogy a Hia qi Mau Online fórumán is van erre egy külön topik, amely a különféle nyelvészettel kapcsolatos topikok között trónol és azza vár, hogy elkezdjük beszélgetni benne ;)

( www.hiaqimau.tk -> fórum -> nyelvek -> nyelvkészítés topik .))

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #156683 Írta: svindler
Nyelvteremtők téma létrehozva svindler által
Cueddo kérte ennek a topicnak a létrehozását. Majd ő leírja pontosanmire is szolgál.
De a topic céljához mértan jó lenne valami frappáns topic cím. Szóval ha kitaláltok vmit, akkor szívesen átírom :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.154 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére