Nyelvteremtők

Több
18 éve 6 hónapja #274016 Írta: Hirannor
Hirannor válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Sziasztok.
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy lenne e köztetek valaki, aki volna olyan kedves, és egy magyar verset lefordítana nekem sindarin nyelvre.
Előre is köszi...

Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #273642 Írta: Hirannor
Hirannor válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Olosta (Aelalin) írta: Szvsz, ha természetes nyelvet tanul az ember (angol, német, francia, stb.), akkor úgy érdemes tanulni, hogy kimegy adott nyelvterületre, és megpróbálja megérteni a nyelvet, aztán meg megtanulja hozzá a nyelvtant.

De gondolom, te itt most a tolkieni nyelvekre gondolsz. Nos, mivel ezt nem beszélik sokan, a fenti módszert ne vedd figyelembe. :lol:
Szerintem érdemes a nyelvtant, és a szókincset együtt tanulni. Az a legjobb, ha vannak példaszövegek, amiket elolvashatsz, megpróbálhatsz megérteni, és utána megtanulod a szöveghez kapcsolódó nyelvtani szabályokat és szavakat (általában a nyelvkönyvek ilyenek, én legalább is még csak ilyenekkel találkoztam - bár az német volt).


Hát igen egyik Tolkien nyelvre gondoltam :wink:
Értem, hát megpróbálkozom vele, hátha sikerrel járok.. És köszi szépen a segítséget :wink:

Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #273513 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Hirannor írta: Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki neki szeretne állni és meg szeretné tanulni valamelyik nyelvet, az hogy kezdjen neki? A nyelvtannal? Vagy szókinccsel? :?:


Szvsz, ha természetes nyelvet tanul az ember (angol, német, francia, stb.), akkor úgy érdemes tanulni, hogy kimegy adott nyelvterületre, és megpróbálja megérteni a nyelvet, aztán meg megtanulja hozzá a nyelvtant.

De gondolom, te itt most a tolkieni nyelvekre gondolsz. Nos, mivel ezt nem beszélik sokan, a fenti módszert ne vedd figyelembe. :lol:
Szerintem érdemes a nyelvtant, és a szókincset együtt tanulni. Az a legjobb, ha vannak példaszövegek, amiket elolvashatsz, megpróbálhatsz megérteni, és utána megtanulod a szöveghez kapcsolódó nyelvtani szabályokat és szavakat (általában a nyelvkönyvek ilyenek, én legalább is még csak ilyenekkel találkoztam - bár az német volt).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #273503 Írta: Hirannor
Hirannor válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki neki szeretne állni és meg szeretné tanulni valamelyik nyelvet, az hogy kezdjen neki? A nyelvtannal? Vagy szókinccsel? :?:

Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269969 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Ezt inkább a Nyelvek/írások topicba tedd be:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269955 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Segítséget szeretnk kérni valakitől aki beszél sindarinul, szívesen tartana egy hangulatos teaházban (Pécsen a babits gimnáziumban) egy nagyon alap nyelvleckét, és ráér 17.-én pénteken.
Az utiköltséget természetesen fizetem.
Egy már korábban említett irodalomversenyen veszek részt és egy kampányhét keretein belül szeretném bizonyítani, hogy a gyűrűk ura a legjobb könyv. A hét csúcspontja lenne ez a teaház ahol beszélgetnénk a könyvről, hallgatnánk a film és enya zenéit és a könyv világát közelebb hozva megtanítanánk pár tünde mondatot az érdeklődőknek.
Szinte bármilyen technikai eszköz rendelkezésre áll, ha időben szóltok.
Ha valakit érdekel a dolog írjon privit, e-mailt vagy keressen msn-en.
5.-étől 9.-éig nem leszek itthon de előtte vagy utána tudok válszolni az esetlegesen felmerülő kérdésekre.
Előre is köszönöm a segítséget.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #269046 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Nekem meg össze kéne szednem a lelkierőt, h kisilabizáljam a 2,5 év alatt sajátnyelv-témában felgyűlt anyagot, és teljesen revízionáljam az egészet, mert ez így nem állapot... :roll: Ami van, az több mint messze álla naormálisan beszélhetőtől. És akkor a doranni rokonság kérdését (ami már egy éve terítéken van) még eddig nem is vettem figyelembe...

na jó, abbahagyom a nyavalygást :oops:

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #267228 Írta: Oloorea
Oloorea válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Köszönöm.

"Eszünk vádolható. A szív törvény feletti."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266382 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Középfölde, Nyelvek/írások topic.

De tessék.

CHRISTIAN (m.) - from Latin 'follower of Christ, christian'; based on Helge Fauskanger's suggestion "Christ" could be translated as Laivino (from *laivina) "Annointed one", so Laivino itself or Laivindil ("Christ-friend") or Laivindur ('"Christ-servant"); in the meantime Tolkien's own translation of 'Christ' was published: Elpino, so we perhaps can derived an adjective from it: *elpinoina "christian", so Elpinoino

CHRISTIANA, CHRISTINA (f.) - fem. form of CHRISTIAN (q.v.), thus Laivine; or Elpinoine (see CHRISTIAN)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #266381 Írta: Oloorea
Oloorea válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Sziasztok!

Szeretném megkérni, hogy ha valaki tud nevet lefordítani, írjon. Vagy válaszoljon erre a hozzászólásra.
A 'Krisztina'-t szeretném lefordítani quenyára, de eddig még nem jártam sok sikerrel.
Szóval ha valaki tud segíteni, jelentkezzen.

Címem: enkratisz@vipmail.hu

előre is köszi[/img]

"Eszünk vádolható. A szív törvény feletti."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262595 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Közérdekű közlemény

Talán már olvastatok róla, hogy a tolkien.hu őszig tartalom-feltöltés-en kell átessék. :idea: Mivel én lettem a Kreatív szekció / Fan Fiction rovatvezetője, keresek lelkes embereket/tüncöket/egyebeket, akik az egyes témák, csoportok ad1. bemutatását, ad2. híreinek figyelését, ad3. képgyűjtést, ilyesmit vállalnak.
Júni 28 - júli 7. között sajna nem leszek Pesten, de ez idő alatt kidolgozok egy részletes koncepciót, de addig is minden öltetet, segítség-ajánlatot várok!!! :wink: (priv, mail - akár kincso@tolkien.hu is :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #259994 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Mvel eddigi írásai nem megfelelő topicba kerültek, így nagyjából átmásoltam őket ide mert ez a megfelelő fórum.

Hát igen de ha belegondol mindenki Tolkien nem hibáztatható azért, hogy nem jutott elég ideje jobban kidolgozni, a nyelveket, hisz így is mondhtajuk egy életen át írta a művet a ha jól emlékszem a szótáramban tőlle begyűjtött szavak kb 60 db de nem tudom már ezt pontosan megmondani, jelenleg 986 szónál járok a nyelvtan nagyja megvan, csak rendbe kéne szednem, és szövegesen is lekéne írnom a szabályokat.
A szótárban elégsok minden benne van kissebb nyelvtani szabályok is, de a kiindulási alap nálam is az interneten könnyenhozzáféhrtő Tolkieni nyelvtani corpus Na és akkor következzék egy kis példa a szótárból hát ime az A betüvel kezdődő szavak :
A
abzag: végzet, romlás, vész
adner: mikor
ae: arany
aelin: ötvösáru, ötvös munka
agânî: kezdet, kezdés, vmnek az eleje
aghl: kell, muszáj, szükséges
aglab: nyelv [beszélt]
agland: kard
aglnad: pallos
agrul: faragás, véset, vésni
ai: aya v. ay többes szám esetében
ak: fn. munka, ige készíteni
akha: vala, van, lenni, létez, létezik, létezni
akhad: lehet
akhad


Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #255485 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Sok háttéranyagot gyűjtöttem össze, szinte zavarba ejtő az eddig fellelhető mennyiség :oops: , a mai napig a rovásírás 18 változatára akadtam. Az alapok egyeznek, de az ékezetes betűk és szabályok tekintetében már komoly eltérésék vannak. :bandit:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254697 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Az előbbi linket követve megkeresheted a rovásírásról szóló oldalt, és ott találhatsz további linkeket is. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #254639 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Van valaki, aki a a magyar rovásírással foglalkozik, foglalkozott, mert néhány hónapja érdekel ez a téma, és minden segítséget szívesen veszek. :bandit:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249756 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Vagy úgy általában az írásokra... szerintem nézd meg a topik elejét, biztos találsz pár érdekesebb linket, ezzel együtt: www.omniglot.com/ ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249704 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Muzda írta: Valaki segítsen :?: , szeretnék az írásokkal foglalkozni de csak most kapcsolódtam be!!!!!!!


Szerintem a tengwákra meg az angerthasra gondol, de én nem nagyon ismerem őket...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249601 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Szívesen segítünk, de konkrétan mire gondolsz???
1) Ez itt az új nyelvet megalkotók topicja.
2) Tolkien nyelveivel foglalkozó írások: Középfölde/nyelvek, írások topic.
3) magyar versek, novellák stb. írása: Kreatív szekció/versek, novellák, stb... topic.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249600 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Muzda írta: Valaki segítsen :?: , szeretnék az írásokkal foglalkozni de csak most kapcsolódtam be!!!!!!!

Miféle írásokra gondolsz? Kicsit ha bővebben kifejtenéd könnyeben tudnának neked segíteni ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #249597 Írta: Muzda
Muzda válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Valaki segítsen :?: , szeretnék az írásokkal foglalkozni de csak most kapcsolódtam be!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #242462 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Nos, újra dolgoztam az eire nyelvet, és eilen-nek kereszteltem át, mert megkívánta egy képző. INNEN letölthetitek a nyelvtani szabályokat, INNEN a szótárat és a képzőket.

Próbálkozzatok lécci alkotni benne... :roll:

A képzőkhöz annyi: a \ azt jelöli, hogy a szótő utolsó betűje eltűnik, a ? pedig, hogy a szótő utolsó betűje oda kerül a képzőben.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #239996 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Az én nyelvem továbbra is készülget, de addig is itt egy másik, a világ ugyanaz amiben az óangori létezik.
Egyelőre ez az egy mondat van meg belőle, nem is lesz sokkal több.

Nyelvtörténet:
A kykerr nyelv eredetileg a jégdémonok nyelve (démon mindaz ami nem ember és intelligens - az emberek szerint, bővebb infó a ejhaboru.uw.hu n belül a mitológia :arrow: fajoknál található) ami emberi hangképző szervekkel nem beszélhető, de kykerrnek hívják azt a nyelvet is amit az eredeti kykerr felhasználásával készítettek emberek számára.

Ryel eyya hver yillich
= Gyere ki a sötétségből. / Jöjj elő az árnyékból. (utóbbi inkább irodalmibb fordítás)

Ryel= gyere (jöjj)
eyya= el/ki
hver= -ban, -ben
yillich = sötétség, árnyék, átvitt értelemben használják a halálra, az Éjhercegre de akár (régebben) Hrúnra, vagy (újabban) Garr-ra is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #239973 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Kar'sa írta: Tömm-tömm-tömm... valahol megvan, de hogy hova a nyavalyába pakoltam, azt nem tudom... Talán gépre víve is...


Hát, meglett, de NEM fogom leközölni, mert egy csomó dolgot lelő a könyvemben, és azt nem akarom, még úgy sem, hogy nem adták ki, és hasonlók...

Apropó: csináltam egy sajátos nyelvtanfeldolgozó rendszert, ITT
Most ez alapján dolgozom újra a nyelveimet... :o h:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236318 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Myer nyelvtan

Képzők:
fn-i képző: pyer pl. noi-pyer 'szeretni'
mn. képző (-i képző): lla pl. lla győr 'győri'
mn képző: (-os) lhoh pl. lhoh larye 'ezüstös'
-zik képző: zea pl. zea orretno 'virágzik'

mn-i képzők:
befejezett: tai pl. tai monoa 'tanult'
folyamatos: tae pl. tae monoa 'tanuló (gyerek)'
Beálló: tau pl. tau monoa 'tanulandó'
határozói igenév képző: thee pl. thee ooha, ugorva.
-ság, -ség: oaya pl. oaya nyentitennayonteio 'boldogság'


Igeragozás

E/1: aino thea
E/2: aino thei
E/3 aino the
T/1: aino theo
T/2: aino then
T/3: aino theia

Gyakori kifejezések:

Ég veled!: Moiha!
Szia: Yan!
igen: yen
nem: nehe
köszönöm.:Moan!
Jó napot: Doi noaye!
Isten hozott: Ere notye!
Hogy vagy? Netye tiyej?
Jól: Doin. (a doi 'jó' szóból)
rosszul: teyn. (tey 'rossz')
bocsánat: Noinayenna!

Kérdőszavak:

hol?: Heye?
Honnan?: Heyano?
hova?: Heyhe?
Miért?:Henyei?
hogyan?: Haino?
melyik: Thivey?
mennyi?: Thihay?
mikor?:Pheye?
mióta?: Pheye moe?

Szavak:

nare - nap
oisye - hold
thrunye - föld
maya - víz
nirre - tűz
mhirra - levegő
norhe - észak
toylen - dél
meher - kelet
remlehei - nyugat
ryelnye - bölcs
lány, nő - ya
fiú, férfi - yue
ember - ania
- nyo

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #236270 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Mau Rauser írta: és a nyelvcsaládjaidnak mennyire van kidolgozva a történetük? (leszármazástábla, közös vonások, alapnyelv, nyelvtani és hangtani fejlődés, etimológia etc.)
egyébként érdekes… és ebben a fredben mennyire általános ez a fajta szóalkotásmód? mmint, hogy mintegy fogalmilag meghatároznak ilyen meglehetősmód alapszókincshez tartozó szavakat is


Tömm-tömm-tömm... valahol megvan, de hogy hova a nyavalyába pakoltam, azt nem tudom... Talán gépre víve is...

Na mindenesetre a fredeknek azért ilyen körülményes a barlang szavuk, mert olyan rettegett szó, tudniillik ki nem állhatják a barlangokat, ha van rá rövidebb szavuk, én arról nem tudok, mert ki nem ejtik, mint a HP-ben Tudjukkit, kábé, ha érted. :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234593 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Ezt a Középfölde/Nyelvek írások topicban tedd fel:)))
Amúgy: Alcar: dicsőség (ez spec tök jó név sztem, kár, hogy foglalt, :D DD), a harcos meg : ohtar

Talán: Ohtalcaro, esetleg: Alcarohto

Válassz:)))

Amúgy talán a lapseparma-ban megvan... no majd megnézem!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234590 Írta: Alcarohto
Alcarohto válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Üdv!

most kezzdtem az egészet szóóval volna pár lédésem, remélem jó helyre írok, mert nem találtam ehhez való topicot :oops: .
-a kejtéssel volna az első nagy bajom. Tanulok németül és angolul szóval az ilyenek, mint a W és a v közti kiejés külömbség mi a Quenyában ehhez hasonlóan azY és az I, az E és Ë.
- Hogy lesz Quenyául a borisz( az utóneveknél nincs); Borisz= Dicsőség harcosa v. dicsőségért harcoló
Baráti üdvözlettel
Borisz

Baráti Üdvözlettel
Alcarohto

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233654 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Alcarcalimo írta:
Idhren: az említett utónévtár tényleg jó... mellesleg itt a tolkien.hu-n is megtlálod a főoldalon a nyelvek/írások szekcióban...


Navaer:)



Na, én PONT onnan néztem ki :P

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233380 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők
Ezek szerint - kis segítséggel - önnön kérdésedet sikerült végül megválaszolnod... 8)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233377 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvteremtők

Estel Adániel írta: Pedig már a Szilmarilok végén található - az Etymologieshez mérten igencsak kurta - szószedet alapján is gyanakodni kezdhet az ember, hogy némely kifejezés nem onnan ered, ahonnan elsőnek gondolná... ;)


A Szilmarilokban naygrészt noldorin tövek és gyökök vannak, és mint tudnivaló noldorin =/= sindarin
(csak igen hasonló ;) )

[size=9:2rjkq3l4]De ezzel most már expressz sebeséggel húzzunk át a Nyelvek és írásokba... :? [/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.299 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére