Iparművészet

Több
17 éve 4 hónapja #322597 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hűű tényleg nagyon szép!!!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322596 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hűha! Caranglín, ez aztán gyönyörű ruha lett! :itscool:

A bőrözéshez én is konyítok egy kicsit. De csak úgy autodidakta módon sajátítom el a tudást. :P
Majd én is szaporítom a képeimet a neten, ha lesz végre egy szusszanatnyi időm.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322590 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Iparművészet
A bőrrel kezdem, mert az rövidebb. :) Még nem csináltam annyi mindent, a kedvencem egy dohánytartó, amiben én a kütyüimet tartom. Volt még egy-két kicsi tatyó, de azokat elajándékoztam. Egy barátom pár napja kért meg rá, hogy csináljak neki egy tegezt bőrből, amihez most hajtom fel az alapanyagot. Az a baj, hogy tényleg csak az alapokat tudom, és szerszámaim sincsenek. De ha minden jól megy, szeptembertől rendesen kitanulom a bőrműves szakmát.

A viseletek varrásánál néha legyszerűsített burda szabásmintákat használok, de van spec. népi szabásról szóló könyvem is (jó pár :) ), amit ha kell, megpróbálok valahol beszkenneltetni és elküldeni. De ha bárkit bővebben érdekel a téma, és van rá pénze, jó kis könyveket lehet rendelni a Hagyományok Háza honlapjának webáruházában is. ( www.hagyomanyokhaza.hu ) Az egyiket én is innen rendeltem. (Erdész Judit: Népi szabás és díszítés - tele leírásokkal, szabásmintákkal, és díszítőhímzésekkel)

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322589 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Caranglín írta: Oké, föltettem róla három képet, meg egyet az eredetiről, némi kísérőszöveggel, még engedélyezésre vár. Bár nekem az előnézeteket is kitette az oldalra, de gondolom a nagyfőnökök tudni fogják, hogy elég egyszer. :)

A keptarat meg lenyomozom, addig is befényképezem a dolgaimat.


Hű, szuperjó! Alig várom, hogy engedélyezzék végre!

Olvastam a bemutatkozásodat a profilodban, ott írtad, hogy készítesz népviseleteket is. Van esetleg egy-két szabásmintád hozzá? Mondjuk digitális formában is? És ezekhez passzoló hímzésminták?
Bőrből miket készítesz? Használati tárgyakat, kiegészítőket, vagy ruhákat?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322588 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Iparművészet
Oké, föltettem róla három képet, meg egyet az eredetiről, némi kísérőszöveggel, még engedélyezésre vár. Bár nekem az előnézeteket is kitette az oldalra, de gondolom a nagyfőnökök tudni fogják, hogy elég egyszer. :)

A keptarat meg lenyomozom, addig is befényképezem a dolgaimat.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322587 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Caranglín írta: Én varrtam, bár egy kicsit izgultam, hogy mi lesz, ha elrontom. :) Oké, fölteszem. Egyebeket hová tegyek? Ami nem kapcsolódik Középföldéhez? Nem nagyon értek az ilyesmihez.


Wow, nagyon kíváncsi vagyok arra a ruhára!

Egyéb alkotásoknak meg hozz létre egy tárhelyet a kep.tar.hu -n: egyszerű, átlátható és rengeteg képet felpakolhatsz rá. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322582 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én varrtam, bár egy kicsit izgultam, hogy mi lesz, ha elrontom. :) Oké, fölteszem. Egyebeket hová tegyek? Ami nem kapcsolódik Középföldéhez? Nem nagyon értek az ilyesmihez.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322580 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Caranglín írta: Sziasztok kreatívok! :)

Új vagyok még itt, és az az igazság, hogy már elég hosszú ez a topic, így nem volt türelmem az egészet végigolvasni, de jópár linket megnéztem, és nagyon szépek az alkotásaitok, gratulálok! Viszont sok link nem is működik, főleg a régebbiek közül, ami nem is lenne baj, ha e képeket meg tudnám nézni a honlapon az iparművészeti alkotások között, de ott alig van valami. Vagy csak én vagyok béna, és nem találom?
Szóval örülök, hogy rátok találtam. :) Én is szeretek mindent, ami két kézzel készül, de főleg a textiles-bőrös dolgokat szeretem készíteni. A menyasszonyi ruhámat is Éowyn egyik ruhája ihlette (az a fehér, hosszú lebernyeges ujjú, amit a rohírok Dúnhargnál való gyülekezésekor is viselt), majd felteszek egy képet, ha érdekel valakit.

Üdv mindenkinek, alkossatok szépeket!



Szia!

Igen, a régebbi linkeknél lehetnek problémák: előfordulhat, hogy már átkerült máshova egy-két kép. Az itteni galériába meg csak azokat a képeket töltjük fel (kellene feltöltenünk :P ), amik kapcsolódnak Középföldéhez.

Textiles-bőrös dolgok? Hmm..... nagyon jól hangzik! Képeket, képeket!!! :wink:

A menyasszonyi ruhádról is feltétlenül! Te magad varrtad, vagy az ötlet alapján valaki más?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322577 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Iparművészet
Sziasztok kreatívok! :)

Új vagyok még itt, és az az igazság, hogy már elég hosszú ez a topic, így nem volt türelmem az egészet végigolvasni, de jópár linket megnéztem, és nagyon szépek az alkotásaitok, gratulálok! Viszont sok link nem is működik, főleg a régebbiek közül, ami nem is lenne baj, ha e képeket meg tudnám nézni a honlapon az iparművészeti alkotások között, de ott alig van valami. Vagy csak én vagyok béna, és nem találom?
Szóval örülök, hogy rátok találtam. :) Én is szeretek mindent, ami két kézzel készül, de főleg a textiles-bőrös dolgokat szeretem készíteni. A menyasszonyi ruhámat is Éowyn egyik ruhája ihlette (az a fehér, hosszú lebernyeges ujjú, amit a rohírok Dúnhargnál való gyülekezésekor is viselt), majd felteszek egy képet, ha érdekel valakit.

Üdv mindenkinek, alkossatok szépeket!

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322532 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Narbeleth: engem továbbra is lenyűgöz, hogy milyen gyönyörű és aprólékos mintákat tudsz kreálni. :wink: A pasik meg szégeljék össze magukat, hogy nem öntöztek meg, pedig azokért a tojásokért igazán megérte volna!

Én most benne vagyok több újabb projektben is, így iparművészetileg. Ha lesznek eredmények, megosztom veletek. Addig csak annyit, hogy készül: két bőr táska, egy horgolt bazinagy kendő, és sok hímzett címer (továbbra is). Eredmények vizsgaidőszak után várhatóak. 8)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #322254 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ismét alkottam, ezúttal célja is volt, de hát hiába. Festettem húsvéti tojásokat, meglocsoni meg nem jött senki... Képtáramban meg lehet nézni, hogy mi maradt a nyakamon.
Ja és a tükröknél feltettem egy képet a nagysokára leantikolt fekete tükörről,
És pár karácsonyra készített bögréről.

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320857 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet
Annis, direkt ilyen oldalt nem tudok sajna, de ha elkészülsz a mostani hímzéssel, akkor szerintem tedd fel a képet valahova, hogy meg tudjuk mi is nézni. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320574 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: scoubidou-s (térfonásos)

:lol: :lol: Scooby-Dooby-Dooooooooo!

Khm. Bocsánat, nem tudtam kihagyni :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320558 Írta: Nilla
Nilla válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: Találtam egy krepp virágos és egy scoubidou-s (térfonásos) könyvet a MEK-ben, gondoltam megosztom veletek. :D
:arrow: térfonás
:arrow: papírvirágok


Ez jó oldal!!! =P Nekem naon teccik =P

"Egy csepp is növeli a tengert"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320542 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Iparművészet
Üdv!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek, vagy tud-e valaki honlapot ahol találhatok egyszerű de dekoratív hímzésmintákat... (az már csak extra öröm lenne ha esetleg kelta motívumok lennének)
A könnyűt azért írtam mert ez lesz a második hímzésem (az első most van folyamatban) és ráadásul kísérleti jelleggel is megy, mert a nemezelést kombinálom hímzéssel úgyhogy nem bonyolítanám nyakatekert mintával is... (max ha majd már jól megy)

Előre is köszi

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #314602 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: Találtam egy krepp virágos és egy scoubidou-s (térfonásos) könyvet a MEK-ben, gondoltam megosztom veletek. :D
:arrow: térfonás
:arrow: papírvirágok


Hihi, azt hiszem, hogy nővéremnek lesz egy pici nyomtatnivalója! :D
Köszi Stara!!!!!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #314514 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet
Találtam egy krepp virágos és egy scoubidou-s (térfonásos) könyvet a MEK-ben, gondoltam megosztom veletek. :D
:arrow: térfonás
:arrow: papírvirágok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309763 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Timona: én is tok nyomtatni, fénymásolni, akármennyit. Meg lassan haladgatok a címerrajzolgatással is.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309758 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én is tudok nyomtatni/fénymásolni minden mennyiségben ha időben megkapom az anyagot

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309739 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Iparművészet
Aranill, mindenképp szólni fogok, amint lesz még néhány nyomtatásra kész címer ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309144 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hahó, fénymáslat készítés miatt, ha kell, mielőbb keressetek, privben is lehet küldeni, de mielőbb kérem szépen!

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308846 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Timona írta:

Olosta írta: Van négy darab címerem (Earendil, Lúthien, Melian, Gilgalad) átrajzolva hímzésmintának, ezeket átküldtem Neked emilben. Van valahol még egy Idril is, majd azt is beszkennelem. Ha ilyenekre gondoltál, akkor átrajzolok még párat (nem garantálom, hogy az összeset).
Vagy, ha a teljes, színes, szagos, anyámkínjás kell, azt is át tudom küldeni (mmint, amiket Tolkien bácsi rajzolt és itt voltak az oldalon is, csak most nem találom).


Igen megkaptam és köszönöm, pont ilyenekre gondoltam, ha átrajzolsz még párat azért különösen hálás leszek :) )) a színeseket én is kerestem, de most nem volt erőm tovább kutatni, reméltem hátha megvan valakinek valahol ;) örülnk, ha előkerülne!!! LEPes cuccokhoz kéne...


Akkor majd mindent küldök egyben (szíeseket is), de csak jövő héten valamikor. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308844 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta írta: Van négy darab címerem (Earendil, Lúthien, Melian, Gilgalad) átrajzolva hímzésmintának, ezeket átküldtem Neked emilben. Van valahol még egy Idril is, majd azt is beszkennelem. Ha ilyenekre gondoltál, akkor átrajzolok még párat (nem garantálom, hogy az összeset).
Vagy, ha a teljes, színes, szagos, anyámkínjás kell, azt is át tudom küldeni (mmint, amiket Tolkien bácsi rajzolt és itt voltak az oldalon is, csak most nem találom).

Igen megkaptam és köszönöm, pont ilyenekre gondoltam, ha átrajzolsz még párat azért különösen hálás leszek :) )) a színeseket én is kerestem, de most nem volt erőm tovább kutatni, reméltem hátha megvan valakinek valahol ;) örülnk, ha előkerülne!!! LEPes cuccokhoz kéne...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308790 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Timona írta: Valaki tudna nekem Tolkienes címerekről konkrét mintákat linkelni, küldeni ( timona@tolkien.hu ) legjobb lenne fekete- fehérben, köszi!


Van négy darab címerem (Earendil, Lúthien, Melian, Gilgalad) átrajzolva hímzésmintának, ezeket átküldtem Neked emilben. Van valahol még egy Idril is, majd azt is beszkennelem. Ha ilyenekre gondoltál, akkor átrajzolok még párat (nem garantálom, hogy az összeset).
Vagy, ha a teljes, színes, szagos, anyámkínjás kell, azt is át tudom küldeni (mmint, amiket Tolkien bácsi rajzolt és itt voltak az oldalon is, csak most nem találom).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308786 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Iparművészet
Valaki tudna nekem Tolkienes címerekről konkrét mintákat linkelni, küldeni ( timona@tolkien.hu ) legjobb lenne fekete- fehérben, köszi!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #308640 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet
Kedves mindenki,aki jelmezt szeretne varrni! :D
A 2007 januári Burdában van két olyan ruha,ami feltűnően hasonlít a filmbeli ruhákra, rögtön többre is egyszerre. :wink: :arrow: első
:arrow: második . [size=9:30g2n4jz]Ez ugyan a német újság, de a magyarban is ugyanez van.[/size] Jó varrogatást a bátor válallkozóknak! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306568 Írta: Kincses
Kincses válaszolt a következő témában: Iparművészet
Timona, én akkor jelentkezek bármelyikhez, mert most már úgy néz ki, hogy tudok menni a LEP-re. :P

Minden jó könyv olvasása olyan, mintha elmúlt századok legderekabb embereivel, e művek szerzőivel társalognánk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306565 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Iparművészet
Még mindíg várok lelkes jelentkezőket LEPre: gyerek-, kreatívrészleghez és GYU társas meg egyéb játékok felügyeletéhez!!!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #305282 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Drága Ügyeskezű Népek!

Januárban ugye megint lesz egy nagy-nagy (de nem akkora) rendezvény hőn szeretett Tolkien professzorunk születésének tiszteletére. Ezen rendezvényen (nevezzük nemes egszerűséggel LEP-nek) előfordulhat némi kreatív foglalkozás szerűség is. Az előfordulás esélyét nagyban növelné, ha lenne egy-két (esetleg három-négy) vállalkozó kedvű egyén, aki érez magában némi kézügyességet és ért egy-két technikához (úgy mint: harisnyavirág és gyöngyfűzés). Aki így érzi magát, az jelentkezzen nálam priviben.
Az ne írogasson, aki már előzőleg Timonánál jelentkezett!
Olyasvalaki is szóljon (de ő inkább Timonának), aki a fenti feltételeknek nem felel meg, ám mégis lelkes és tettrekész, és nagyon akar segíteni. Munka van bőven, mindenkinek jut! :wink:

[size=9:1litzf7w](Ha emlékeim jól csalnak, Tatán eléggé sokan jelentkeztünk az ilyen kreatív feladatokra, kérem szépen, ezek az emberek most is tolongjanak nyugodtan!)[/size]

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #304911 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Iparművészet
Kedves lelkes csápolók, potenciális segítők itt a lehetőség, hogy fontos pozíciót szerezzetek magatoknak a LEPen ;)
Magam részéről a gyerek/családitársasjáték részleghez várom a jelentkezéseteket ( timona@tolkien.hu ), az alábbi pozíciókba:
- kreatív részleg
- gyerek részleg
- orkos játékhoz kardhajtogató, lufiból (ez egy izgalmas dolog, aprócska betanítását igényel, de bárki képes rá ;) )
- társasjáték részleghez felügyelő személyzet (ide szükségeltetne a GYUs társas ismerete, de ezt LEP előtt eljuttatom az illetőnek, szintén nem bonyolult)

A jelentkezők számától függően készülni fog egy beosztás, hogy senki se legyen 8 órán át vagy tovább egy helyre szögezve.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.131 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére