Iparművészet

Több
17 éve 11 hónapja #303708 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Iparművészet
No.
Szerintem Tavasszzal hozzá látok, addigra megveszem a brosst, 8600 forintért :) .
Az anyagot és megkérem a mamám vagy egy varrónővel megvaratom :) .
És lesz egy tünde köpönyegem.D , ha hideg van tudok vele suhogni:D lennt

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303640 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Cunnir írta: Lothlórien, arra gondoltam amit viseltek amit a filmből vettem ki, lehet tünde köpönyeg a neve, nekem az is megtenné :)
Kapnék szabás mintát vennék hozzá anyagot és megvarratnám anyuval :)


Szóval,ha a filmből "Fellowship cloak" nevezetű köpenyre gondolsz, amit Lothlórienben kaptak a Szövetség tagjai, akkor az alábbi oldalból kiindulva biztos találsz ötleteket: :arrow: itt , de ha csak simán beírod keresőbe,akkor is kihoz néhány dolgot. :D
Konkrétan szabásmintát nem hiszem hogy tudnánk adni,de van pl. a Burdának is köpenyes szabásmintája: pl. a :arrow: 2566-os . Bár ez nem pont olyan,de kiindulásnak megteszi. :wink:
Jó keresgélést és varrást! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303637 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta (Aelalin) írta:

Cunnir írta: Itt is megkérdem.
Van valakinek a Lóthrien szabás mintája ? :)
Akkor vennék magamnak anyagot és anyuval megcsináltatnám :D


Hö??? :hein:
Tünde köppenyre gondoltál?
Lothlórien térképet azért nehéz lenne varratnod. :lol:


Lothlórien, arra gondoltam amit viseltek amit a filmből vettem ki, lehet tünde köpönyeg a neve, nekem az is megtenné :)
Kapnék szabás mintát vennék hozzá anyagot és megvarratnám anyuval :)

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303630 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Cunnir írta: Itt is megkérdem.
Van valakinek a Lóthrien szabás mintája ? :)
Akkor vennék magamnak anyagot és anyuval megcsináltatnám :D


Hö??? :hein:
Tünde köppenyre gondoltál?
Lothlórien térképet azért nehéz lenne varratnod. :lol:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303626 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Cunnir írta: Itt is megkérdem.
Van valakinek a Lóthrien szabás mintája ? :)
Akkor vennék magamnak anyagot és anyuval megcsináltatnám :D

Biztos tudnom kéne,de az mi? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303623 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Iparművészet
Itt is megkérdem.
Van valakinek a Lóthrien szabás mintája ? :)
Akkor vennék magamnak anyagot és anyuval megcsináltatnám :D

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303170 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Drága Kreatív Népek!!!

Aki jön a hétvégén Tatára (remélem nagyon-nagyon-nagyon-... sokan jöttök :wink: ), az önmagán kívül némi Középfölde ihletésű kreálmányt is hozhatna magával.
Öh..... bocsi a hülye fogalmazásért. :lol:
Tehát a lényeg, hogy akinek van olyan saját készítésű akármije, amit Középfölde ihletett (vagy rá lehet mondani, hogy olyan "tüncös" etc.) az hozza el. Szeretnék ugyanis a Kérműves Műhelyben egy kis kiállítást ezekből.
Természetesen nagyon vigyázunk majd ezekre a holmikra: nap közben mindig lesz valaki a termben, aki odafigyel, estére meg majd jól eldugjuk őket. :wink:
Lehet hozni mécsestartókat, szőtteseket, textilfestést, jelmezt (bár jobban jártok, ha azt inkább felveszitek), akármit. (Én pl. a hímzett címereket viszem.)

Arra kérnélek még benneteket, hogy NE jelentkezzetek előre sehogy sem, csak hozzátok el! A helyszínen keressetek majd meg pénteken és meglátjuk, hogy mit hova és hogyan állítunk ki.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #303044 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én is megyek korábban díszletezni

[size=9:1kt8wpdd](Valaki nem tud nekem kölcsönözni valami tüncebb holmit S-es M-es méretben? :oops: ) [/size]

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302896 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Iparművészet
Írjál Finwének hogy szeretnél egy ilyen jelmezt és szerintem megvarja Neked, nagyon szivesen egy kissebb összegért.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302894 Írta: gazdagbence
gazdagbence válaszolt a következő témában: Iparművészet
Hi nem tudja valaki hol lehet beszerezni 1 aránylag jó nazgul jelmezt?
Kéne Halloweenre :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #302346 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

_Newra írta:

Leguanember írta: Köszönjük a jelentkezésteket! Biztosítva lészen számotokra egy terem a rendezvény helyszínén.

Arról érdeklődnék még, hogy tevékeny részesei lennétek-e az iskola feldíszítésének. Varrni nem kell, csak egyszerű, olcsó, jó ötletek, és a megvalósításuk pénteken délután, mielőtt megérkeznek az első vendégek.

Raktárlista és anyagtartalékok tőlem igényelhetők, igaz a készletek tábor előttre vonatkoznak.


Ahogy Olosta, én is tudok menni hamarabb díszíteni. Csak akkor kellene egy-két paraméter. Mekkorák a termek? Mi áll rendelkezésre a díszítéshez? Mire gondoltál?...

Csatlakozom,előreláthatólag én is tudok menni korábban. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #302244 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Leguanember írta: Csigavér, széleskörű tájékoztatást kaptok idejekorán.

Egyelőre küldök Olostának raktárlistát.


Köcc.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #302238 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Iparművészet
Csigavér, széleskörű tájékoztatást kaptok idejekorán.

Egyelőre küldök Olostának raktárlistát.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #302210 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Iparművészet

Leguanember írta: Köszönjük a jelentkezésteket! Biztosítva lészen számotokra egy terem a rendezvény helyszínén.

Arról érdeklődnék még, hogy tevékeny részesei lennétek-e az iskola feldíszítésének. Varrni nem kell, csak egyszerű, olcsó, jó ötletek, és a megvalósításuk pénteken délután, mielőtt megérkeznek az első vendégek.

Raktárlista és anyagtartalékok tőlem igényelhetők, igaz a készletek tábor előttre vonatkoznak.


Ahogy Olosta, én is tudok menni hamarabb díszíteni. Csak akkor kellene egy-két paraméter. Mekkorák a termek? Mi áll rendelkezésre a díszítéshez? Mire gondoltál?...

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #302205 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Leguanember írta: Köszönjük a jelentkezésteket! Biztosítva lészen számotokra egy terem a rendezvény helyszínén.

Arról érdeklődnék még, hogy tevékeny részesei lennétek-e az iskola feldíszítésének. Varrni nem kell, csak egyszerű, olcsó, jó ötletek, és a megvalósításuk pénteken délután, mielőtt megérkeznek az első vendégek.

Raktárlista és anyagtartalékok tőlem igényelhetők, igaz a készletek tábor előttre vonatkoznak.


Huh... most nagyon megnyugtattál ezzel, hogy varrni nem kell. :lol:

Én szerintem tudok menni előbb (elvileg már csütörtöktől Pesten leszek, onnan meg már egy ugrás Tata). Megkérdem a kis csapatot is, hogy ők hogy állnak ezzel.
Vagy egyszerűen írjátok be ide, vagy mittomi!

Akkor most igényelnék egy raktárlistát, meg egyebeket is, de szerintem inkább írok emiltet.....

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hete #302196 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Iparművészet
Köszönjük a jelentkezésteket! Biztosítva lészen számotokra egy terem a rendezvény helyszínén.

Arról érdeklődnék még, hogy tevékeny részesei lennétek-e az iskola feldíszítésének. Varrni nem kell, csak egyszerű, olcsó, jó ötletek, és a megvalósításuk pénteken délután, mielőtt megérkeznek az első vendégek.

Raktárlista és anyagtartalékok tőlem igényelhetők, igaz a készletek tábor előttre vonatkoznak.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #301663 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Kedves kreatívkodásban járatos Társaim!

Több topicban feltünedezett egy pályázati kiírás, mi szerint az okt. 27-29 között Tatán megrendezésre kerülő "Középfölde Szabad Népei Fesztivál" egyes programjainak megszervezésére keresnek szabad népeket.
Arra gondoltam, hogy tarthatnánk kézműves foglalkozásokat, csak hát egyedül nem igazán lenne szerencsés belevágnom (tekintve, hogy 2-5 fős csapatokat várnak).
Tehát, akinek van kedve, ötlete, mittommije, és szeretne jót kreatívkodni, az szóljon, hogy írjunk egy jó pályázatot.
Ha valaki netán már gondolkodott hasonlón, az is szóljon, mert akkor meg betársulnék (ha nem gond).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hete #301417 Írta: Belchír o Lorien
Belchír o Lorien válaszolt a következő témában: Iparművészet
Esgal!

Írtam Neked privát üzit! Megkaptad?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #300040 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Iparművészet
Valóban, varrtam egypárat :) és olykor, ha időm és módom engedni, magáncélra is varrok ruhákat másoknak. Szóval, ha érdekel, keress meg priviben, nem ígérem, hogy most mindjárt (költözés miatt kicsit fel van fordulva most az életem), de a közeljövőben egy szerény díjazás fejében szívesen megcsinálom.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #300004 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Belchír o Lorien írta: Régebben olvastam valahol, hogy az MTT-s találkozókon néhányan be szoktak öltözni. Az érdekelne, hogy a tünde gúnyákat varratják, vagy csináld magad mozgalom keretén belül készülnek?
Netről szedtem le Legolas ruha készítést, tünde köpeny készítést, de valahogy nem visz rá a lélek, hogy azokat egy varrodában csináltassam meg. Lehet kicsit hülyének néznének.
Ki, hogy és hol oldja meg az ilyen irányú ambícióit??


Az MTT-nek vannak saját jelmezei, amiket többnyire Esgal varrt. De vannak, akik maguknak készítenek jelmezeket.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #300003 Írta: Belchír o Lorien
Belchír o Lorien válaszolt a következő témában: Iparművészet
Régebben olvastam valahol, hogy az MTT-s találkozókon néhányan be szoktak öltözni. Az érdekelne, hogy a tünde gúnyákat varratják, vagy csináld magad mozgalom keretén belül készülnek?
Netről szedtem le Legolas ruha készítést, tünde köpeny készítést, de valahogy nem visz rá a lélek, hogy azokat egy varrodában csináltassam meg. Lehet kicsit hülyének néznének.
Ki, hogy és hol oldja meg az ilyen irányú ambícióit??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299985 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Stara írta: Az enyém is halad ám, ha elég lassan is, meg épp konvertálás alatt vannak a képek-már egy jó ideje. :? Itt lesznek: kep.tar.hu/stara/50357125#2


Nya, ez egészen szép lesz! :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299982 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta (Aelalin) írta: Nagyon belejöttem a hímzésbe. 8)

Itten vagyon egy Earendil címer

Majd idővel lesz asszem több is. :wink:


Az enyém is halad ám, ha elég lassan is, meg épp konvertálás alatt vannak a képek-már egy jó ideje. :? Itt lesznek: kep.tar.hu/stara/50357125#2
A puffadós festék tök jó! :D Nekem meg a kötéshez, horgoláshoz nincs türelmem, egyszerűen nem tudok leülni mellé, pedig tényleg nagyon szép dolgokat lehet csinálni.
Más: tud valaki olyan oldalt,könyvet, bármit, ahol a kézi szövőkeretemhez találok leírásokat? (Hogyan kezdem, minták, stb.) Mert elég rég volt már mikor szövőszakkörre jártam[size=9:rn9c4syp].+nem találok sehol leverő villát, vagy minek hívják szakszerűen, így asszem marad a sima villa. :roll: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299875 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Iparművészet
Én régen kötöttem. Sálat. Pirosat. Poén volt :D Persze ajándékba egy kishölgynek, unokatestvéremnek, de azóta sem volt kötőtű a kezemben. Pedig jó kis szórakozás :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299865 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Iparművészet
Jó nektek, hogy van türelmetek hozzá és tudtok is hímezni.
Nekem eddig csak Egy Gyűrű-föliratos pólót sikerült csinálnom
meg egy zászlót még a 2003-as pályázatra /nincs fönn a galériában/.
Egyébként én puffadós festékkel csináltam ami ugyan a hímzéshez képest
kevésbé tartós de gyorsabb és szerintem mutatós is.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #299206 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Nagyon belejöttem a hímzésbe. 8)

Itten vagyon egy Earendil címer

Majd idővel lesz asszem több is. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #299035 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Iparművészet
hűűű én itt csak ámulok meg bámulok, de levegőt nem kapok....
grat mindenkinek, nagyon ügyik vagytok!
ha minden igaz, nemsokára én is beteszek egy-két kreatív alkotást
addig ha valakit érdekel, most csak hennás képeim vannak fenn
kep.tar.hu/milendoria
további jó alkotást!

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298656 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta (Aelalin) írta: Örömmel jelentem, hogy végre valahára, másfél év után elkészült az Idril címer! :D
Itten meg is tekinthető.

Majd idővel zászlót is varrok köré. (Talán két év múlva az is készen lesz :lol: )

:hello: :hello: Nagyon szép!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298587 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

2005. február 14-én Olosta (Aelalin) írta: Elhatároztam, hogy varrok egy pár zászlót. Főleg azoknak a tünde és ember főuraknak a zászlóit szeretném elkészíteni, akiknek Tolkien lerajzolta a címerét. A címer mindben hímzett lesz. Itt van az első, Idril Celebrindal-é (már egy hónapja dolgozok rajta, de még mindig nincs kész, az átmérője 11,8 cm):
img.photobucket.com/albums/v69/Olosta/Ke...er-idril-felkesz.jpg


Örömmel jelentem, hogy végre valahára, másfél év után elkészült az Idril címer! :D
Itten meg is tekinthető.

Majd idővel zászlót is varrok köré. (Talán két év múlva az is készen lesz :lol: )

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #298174 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Iparművészet

Aranill írta: Narb!

Ez nagyon szép, s a többi rajzod és pólóid, tojás-festésed + stb gyönyörűek!

*csodálkozik nagyon*


:oops: Köszönöm : )

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.533 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére