Iparművészet

Több
11 éve 11 hónapja #405554 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Iparművészet
Nekem tetszik az ötlet!:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #405551 Írta: Elrenor
Elrenor válaszolt a következő témában: Iparművészet
Sziasztok kézművesek :)

Engedjétek meg, hogy megtörjem a másfél éve tartó néma csöndet (és hullaszagot :twisted: ) ebben a topicban.

Néhányan biztos olvastátok a "Gondolatok" topicot. Ott vetettem föl a közös kézműves összejövetelek ötletét. Beidézem:

...lehetne indítani kiscsoportos, kifejezetten kézműves workshopot, szakkört, kört, akármit. Ahová eljön az ember (vagy leginkább az ember lánya, tisztelet a kivételnek), leül, és egy jó tea/kávé mellett beszélget a többi emberlányával, miközben mindenki köt/horgol/gyöngyötfűz/tortát hegeszt. Szerintem tök jó lenne.
Szóval ha valakinek rajtam kívül van igénye ilyesmire, akkor jelezze, én szívesen összeszervezem, szerintem ehhez sem kell több annál, hogy lefoglalok 5-6 fő részére egy sarkot egy teaházban hetente/kethetente/havonta egyszer.


Tehát ennek az első alkalmát szeretném én most összehozni.
Lenne rá időtök/kedvetek/nyitottságotok?

(meg valaki facebookon is kitehetne, én ott nem vagyok, de azt többen és gyakrabban olvassák)

"Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
maassa Mordorin joka varjojen saartama on."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392491 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Iparművészet
No, mivel mostmár én is csináltam magamnak csecse kis honlapot, lett egy csecse kis honlapom! íme, itt lehet megnézni: Klikk Nóli csecse honlapjához

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391939 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Köszi Dodiee! :D

(Most már hozzá tudsz szólni, felvettelek a csoportba. ;) )

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391933 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Iparművészet
Nem tudok hozzászólni a tábori kézműves topichoz, uh ide linkelem:
Tutorialok

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391900 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Óóó... Brisa, ez gyönyörű!!! :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391894 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ezüst és arany textilfesték, és ezüst virágflitter, meg arany levél- és korongflitter rávarrva a megfelelő helyekre.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391891 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Iparművészet

Brisa írta: Ezt még régebben készítettem, megelégelve, hogy mindenütt szembejött ez az IKEÁs laptoptáska:

Húh, nagyon szépek! Milyen technikával dolgoztál? Miből vannak a levelek? Nekem a szintén IKEÁs oldaltáskát kellene feldobnom valami mutatóssal :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #391887 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ezt még régebben készítettem, megelégelve, hogy mindenütt szembejött ez az IKEÁs laptoptáska:




Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 napja #388373 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Iparművészet
Télleg nagyon jók!
Díjnak is, hogy örülhettek, akik nyertek belőle!
Persze nem vagyok meglepődve, láttam már, miket tudsz. :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hete #388195 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta, ezek elképesztően gyönyörűek! :)

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hete #388189 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Iparművészet
csak ámulok és bámulok ........ és nyálcsorgatok :)

Olosta írta:

Kincső (Thilanna) írta: Olosta, tegyél be ide képet a medálokról, amiket TLV díjnak csináltál! Most már nem lövi le a meglepit :D


Jól van, jól.
.......


"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388127 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Nóli i linantea írta:

Grt írta: Ez naggyon jól néz ki :D Miért is nem lettünk inkább harmadikok...

Zsoodoo írta: Igazából azért ment olyan lassan a medálok bőrszíjhoz párosítása, mert ezeket a szépségeket bámultam :)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bókolásból ötös :D Még én is büszke lettem ezektől, pedig "csak" a mesteremről van szó ;)


Jóvammá. :P

Egyébként meg nagyon köszönöm, igazán jól esik. :oops:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388122 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Iparművészet

Olosta írta: Pedig egyszerű (szerintem):
- a képzőművészet szép, de "csak" díszítő funkcióval rendelkező dolgokat hoz létre (rajzok, festmények, fotók, szobrok stb.)
- az iparművészet pedig szép és használható, vagy legalább is az esztétikumon kívül más funkcióval is rendelkező dolgokat (ékszerek, bútorok, ruhák, használati tárgyak, stb.)

Áhá, áhá! :villanykörte:

Grt írta: Ez naggyon jól néz ki :D Miért is nem lettünk inkább harmadikok...

Zsoodoo írta: Igazából azért ment olyan lassan a medálok bőrszíjhoz párosítása, mert ezeket a szépségeket bámultam :)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bókolásból ötös :D Még én is büszke lettem ezektől, pedig "csak" a mesteremről van szó ;)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388119 Írta: Grt
Grt válaszolt a következő témában: Iparművészet
Ez naggyon jól néz ki :D Miért is nem lettünk inkább harmadikok...

"Az ember azokra a történetekre emlékszik, amelyek jelentenek valamit."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 3 hete #388118 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Iparművészet
Igazából azért ment olyan lassan a medálok bőrszíjhoz párosítása, mert ezeket a szépségeket bámultam :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388112 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Iparművészet
Na ez a kategória az ami felfoghatatlan. Minden elismerésem.
(minden alkalommal megdöbbenek, amikor ilyet látok)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388099 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Felagund írta: Wooooaaah :o :shock:

Nekem
Ide
Ilyet


Írsz egy emailt, és megbeszéljük. ;)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388098 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Iparművészet
Wooooaaah :o :shock:

Nekem
Ide
Ilyet

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388097 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Kincső (Thilanna) írta: Olosta, tegyél be ide képet a medálokról, amiket TLV díjnak csináltál! Most már nem lövi le a meglepit :D


Jól van, jól.



"... Yavanna varázsénekét meg nem törte semmi nesz. S dalának hangjaitól a két fácska szépséges-sudárrá növekedett, és virágba borult; így született a világra Valinor Két Fája. [...] Az egyiken a sötétzöld levelek alja ezüstösen ragyogott, s számtalan virágának mindegyikéből ezüstharmatfény permetezett alá, s odalent a földre foltokat festett leveleinek játéka. A másiknak halványzöldek voltak a levelei, akár a friss bükké, csillogó aranyszegéllyel. Sárga lángként lobogó virágainak izzó kelyhéből aranyeső záporozott a földre; s ennek a fának minden virága meleget és ragyogó fényt árasztott. Telperionnak nevezték az előbbit Valinorban [...]; a másik neve pedig Laurelin volt..."
(J.R.R. Tolkien : A Szilmarilok)

Méretük: 2x4 cm
Hát, nekik még nincsenek virágaik. :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388090 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Iparművészet
Olosta, tegyél be ide képet a medálokról, amiket TLV díjnak csináltál! Most már nem lövi le a meglepit :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388040 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Nóli i linantea írta: :D Soha életemben nem tudtam elkülöníteni a kettőt :D


Pedig egyszerű (szerintem):
- a képzőművészet szép, de "csak" díszítő funkcióval rendelkező dolgokat hoz létre (rajzok, festmények, fotók, szobrok stb.)
- az iparművészet pedig szép és használható, vagy legalább is az esztétikumon kívül más funkcióval is rendelkező dolgokat (ékszerek, bútorok, ruhák, használati tárgyak, stb.)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #388038 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Iparművészet
:D Soha életemben nem tudtam elkülöníteni a kettőt :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hete #388011 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet

Nóli i linantea a Képzőművészet topicban írta: Drótozók illetve drótozni vágyók figyelem!
Ma a Lehel téri piacon 270 ft-ért láttam fogókat.
Nem a legtutibb hűde minőség, olyanok mint amiket a Gyöngy házban lehet kapni.
Kezdőknek ideális.
Az emeleten van egy euro market nevű üzletben. Ha valakit kifejezetten érdekel, meg tudom mutatni melyikben, de így leírni nem tudom. :)


Ide talán kicsit jobban kapcsolódik. ;)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387348 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Iparművészet

Narbeleth írta: Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy tegyem itt közzé az általa faragott tolkien-i sakkot. 3 készlet van kész, és szeretné őket eladni. Érdeklődés esetén tudok adni elérhetőséget.

Ím itt az album, ahol láthatóak a készletek: picasaweb.google.hu/sasohawa/Sakk#


Kérnénk szépen egy árajánlatot az "info kúkatcz tolkien phonth hu" czímre! Köszönjük! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387333 Írta: Narbeleth
Narbeleth válaszolt a következő témában: Iparművészet
Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy tegyem itt közzé az általa faragott tolkien-i sakkot. 3 készlet van kész, és szeretné őket eladni. Érdeklődés esetén tudok adni elérhetőséget.

Ím itt az album, ahol láthatóak a készletek: picasaweb.google.hu/sasohawa/Sakk#

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386901 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Iparművészet
Művészeti pályázat!

A Magyar Tolkien Társaság a múltbéli sikerre és a született igényes művekre való tekintettel hosszú szünet után 2010-ben ismét képzőművészeti pályázatot hirdet.

A pályázatokra olyan alkotásokat várunk, amelyek tárgya, jellege, kivitelezésének módja J.R.R. Tolkien valamelyik, Magyarországon is megjelent művéhez ("A Babó", "A Gyűrűk Ura", "Szilmarilok", "Elveszett mesék", "A Gyűrű keresése", "Húrin gyermekei"), "A Gyűrűk Ura" filmhez vagy általában a tolkieni mitológiához kapcsolódik, akár egy konkrét részlet, akár elvont koncepció, párhuzam formájában.

Kategóriák:
A képzőművészeti pályázatot négy kategóriában hirdetjük meg:
- grafika (rajz)
- festmény
- számítógépes grafika
- egyéb képzőművészeti alkotás (szobor, dombormű, faragvány, üvegfestmény, szövés-minta stb.).
A képzőművészeti pályázaton minden kategóriában három korosztály elkülönülten verseng egymással: 8-13 évesek, 14-17 évesek és felnőttek (18 év felett).

Feltételek:
A pályázatra csak eredeti, jogtiszta, máshol még nem publikált, a szerzői jogok tekintetében semmilyen korlátozás alá sem eső műveket lehet benyújtani.
Minden pályázó kategóriánként maximum három alkotással pályázhat. Amennyiben egy pályázó egy kategóriában több művel is nevez, a zsűri kiválasztja a legjobbat, és a további értékelésben csak az az egy mű vesz részt.
A pályázaton nem vehetnek részt a pályázat előkészítésében, lebonyolításában illetve értékelésében részt vevő személyek! A pályázatra nem lehet nevezni a Magyar Tolkien Társaság korábbi pályázataira már beküldött alkotásokkal.
A meghirdető a beküldött pályamunkák kiállítási, felhasználási, publikálási, másolási/sokszorosítási jogát fenntartja, a beérkezett műveket nem küldi vissza. Amennyiben egy pályázó a pályaművét vissza szeretné kapni, azt csak személyesen, a pályázatot követő kiállítás lezárulta után teheti meg, előzetesen egyeztetett időpontban.

A pályázatok formátuma:

Minden pályázati kategóriában lehetőség van hagyományos és digitalizált formában beadni a pályaműveket.
A beadott pályaműveken a szerző nevét, személyi adatait, vagy bármilyen az alkotó személy azonosítására alkalmas utalást nem szabad megadni, de jól olvashatóan (a mű esetleges kiállítási elhelyezését, vagy publikálását nem akadályozó helyen) fel kell tüntetni a mű azonosítását lehetővé tevő jeligét.
A postai úton beküldött pályaművek esetében egy A/6-os (képeslap) méretű lapon mellékelten kell megadni a következő adatokat: jelige, a pályázati kategória, az alkotó életkora, neve, lakcíme, telefonszáma, e-mail címe. Az elektronikus úton benyújtott pályamunkákhoz egy külön, .txt kiterjesztésű (szabvány szöveg) fájlban kell mellékelni a fenti adatokat, és mind a pályaművet tartalmazó fájl, mind a kísérő fájl nevének meg kell egyezni a jeligével.
A rajzok és festmények bármilyen hagyományos technikai alapon (papír, tábla, vászon) beküldhetőek, a méretük képeslap nagyságtól a A/3 méretig terjedhet.
A digitális formában beadott képek formátuma kizárólag .BMP, .TIF vagy .JPG lehet, és méretük nem haladhatja meg a 3508x4961 pixelt, illetve az 50 MB-ot (.JPG esetén kérjük, hogy a képminőséget rontó tömörítést ne használjanak a pályázók).
A pályázat keretében lehetőség van a hagyományos technikával készült alkotások esetében is, hogy azokat digitalizált formában kerüljenek beadásra (beszkennelve).
A számítógépes technikával készült munkákat be lehet adni elektronikus formátumban, vagy kinyomtatva papír alapon is.

Értékelés:
A beérkezett pályaműveket a Magyar Tolkien Társaság képviselőiből és illetve az adott terület független szakmai képviselőiből álló független szakmai zsűri fogja elbírálni, névtelenül, a jeligék alapján.
Az alkotások zsűrizésénél a legfontosabb szempontok a kreativitás és az eredetiség, a kivitelezés technikai színvonala, illetve a tolkieni mitológia minél mélyebb rétegeinek visszatükröződése.
A kitűzött értékes díjakat kategóriánként és korosztályonként az első három helyezettnek ítéli oda a zsűri.
A zsűri által kiválasztott művekből a Magyar Tolkien Társaság a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban kiállítást szervez, illetve valamennyi pályamű hozzáférhető lesz a http://www.tolkien.hu-n, a Magyar Tolkien Társaság hivatalos honlapján virtuális kiállítás formájában. Az erre alkalmas művek helyet kaphatnak a Magyar Tolkien Társaság hivatalos 2011-es falinaptárjában is.
Az pályázatok legjobb alkotásai megjelennek a Magyar Tolkien Társaság félévente megjelenő folyóiratában, a Lassi Laurie oldalain is.

Díjátadás:
A Magyar Tolkien Társaság a 2010. március 27-én a Tolkien Levelező Verseny döntő fordulóján, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban ünnepélyes keretek között hirdeti ki a nyerteseket, illetve adja át a díjakat.

A nevezés módja:
A hagyományos technikával készült alkotásodat erre a címre küldd be ajánlott küldeményként, elsőbbségivel (különben nem ér ide időben): MTT pályázat, Magyar Tolkien Társaság, 1701 Bp. Pf. 79. A borítékon kérjük feltüntetni a kategóriát, valamint a „Postán maradó küldemény” szöveget!
Az elektronikus formátumú műveket 2 MB méret alatt az palyazat@tolkien.hu e-mail címre (A ’Tárgy’ mezőben kérjük feltüntetni a kategóriát!), 2 MB méret felett pedig CD-n, vagy DVD-n rögzítve a fenti postacímre lehet elküldeni, ajánlott postai küldeményként.

Beküldési határidő: 2010. március 10. éjfél
A kiválasztottakat és díjazottakat legkésőbb egy héttel a díjkiosztó előtt értesítjük e-mailben!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386611 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Iparművészet
A Királylány és a Béka
Kreatív pályázat a Farsangra

Gondolkoztál már rajta? A mindenki által ismert hagyományos téma kezd unalmassá válni. Képzeld, még nekünk is. Milyen mese az, ami mindig ugyanúgy végződik? Amelynek mindig ugyanazok a szereplői?
A feladat tehát csak Rád vár: bizonyítsd be, hogy Te képes vagy továbbgondolni! A hírhedt páros, a Királylány és a Béka történetének kreatív feldolgozására és újraértelmezésére írunk ki pályázatot, melynek beérkezett pályaműveit a Farsangi Bálon bírálja el maga a nagyérdemű közönség! Az első helyezettet természetesen izgalmas fődíj illeti!

A jelentkezés feltételei:
A pályamunka formája lehet bármilyen előadó-művészeti ág. Jelentkezni a mű címének és formájának megjelölésével a csatahajo-kukac-hotmail-pont-com-on lehet 2010. január 31-ig!

(Kérdéseket - ha vannak - a Farsang topic-ban tessék feltenni!)

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385321 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Iparművészet
Nem tudom, ismeritek-e a zsugorkát?
Én most alkottam először ilyesmit, ilyen lett . :D
Azt hiszem, ez is egy olyan technika, amit érdemes lenne behozni itt a köztudatba, hiszen nem kell hozzá más, csak zsugorka, színes ceruza, meg sütő. ;)
Egyébként a fentebb linkelt képen látható darab medál lesz, csak körbe kell még drótoznom. :)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385289 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Iparművészet
Sziasztok!

Mivel úgy gondoltam az iparművészet topicba illik bele legjobban a jelmezkészítés, itt is közölném a mondandóm. Bocsánat a többszörös kommentért, és az esetleges offoláést, de szeretném ha eljutna a hír az esetleges érdeklődőkhöz, és azt hiszem jóval többet is élt már túl ez a fórum.

Szóval a következőről lenne szó:

Gyűrűk Ura jelmezes fotózás

Ezt a bejegyzést eredetileg a cosplay.hu fórumán tettem közzé, ami egy kifejezetten jelmezkészítésre specializálódott fórum, de gondoltam ha már Tolkienről van szó, miért hagynánk ki az MTT-t?

A dolog lényege, hogy vidéken szeretnék egy fotózást csinálni olyan emberkékkel, akik hajlandóak lennének Gyűrűk Ura világot idéző jelmezekbe bújni. Olyan igazi "kint a Vadonban" képekről lenne szó valószínűleg a Bakonyban, de ha valakinek van jobb ötlete, vevők vagyunk rá. Az időpont még nincs kitűzve, de szerintem a nyár lenne a legjobb, mert akkor általában ráérnek az emberek. Hogy melyik nyár, az a résztvevőkön múlik.
A ruhákról csak annyit, hogy nem kell feltétlenül egy bizonyos karaktert megszemélyesíteni, ha valaki egyszerűen csak hobbitnak öltözik, az is tökéletes, nem kell pont Frodónak lenni. A Gyűrű Szövetsége tagjait azért ha hiányosan is, de jó lenne összeszedni.

Még egy kérésem lenne, de szeretném ha komolyan vennének az esetleges jelentkezők: csak olyanok jelentkezzenek, akik igényes ruhát tudnak prezentálni! Ez azért lenne fontos, mert fotózásról lévén szó, a ruha apró részletei is fontosak, egy-egy közelibe nagyon bele tud rontani a nem igényes jelmez.

A fegyverekről csak annyit, hogy szeretném, ha a harcos karaktereknek lenne is valamije, amivel harcolni tud, de ha nem, hát nem. Nagyon esetleg, lehet hogy tudok szerezni egy Andurílt, de ahhoz Aragorn is kéne.

Eddig van egy Nazgulunk, egy esetleges Éowynünk, Arwen, Rozi, és még egy esetleges Galadriel, meg két fotós. Ha valakit érdekelne a dolog, kérem látogasson el a www.cosplay.hu/index.php?option= ... 9&catid=13 topicba, ahol egy regisztráció fejében tud kommentálni, vagy írjon nekem a szelfogo[kukac]citromail[pont]hu emilcímre. Ha bármilyen kérdésetek lenne a dologgal kapcsolatban, akkor is nyugodtan forduljatok itt hozzám. Remélem MTTsek is csatlakoznak majd hozzánk, sziasztok!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.549 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére