Versek

Több
17 éve 7 hónapja - 17 éve 7 hónapja #316717 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
(kár, pedig egész jól elvitthettük volna elméleti síkra. én megpróbáltam:D)
amúgy alcar azért nem kellene semmilyen énközlés-fórumot "háddemicsak-amatőrök-vagyunk-tőlünk-nem-kell-semmit-várni" felkiáltással eleve degradálni, elhárítva ezzel mindenféle lehetséges kritikát, és igényt a fejlődésre. vanvoltlesz itt elég vegyes színvonal, a szórasemérdemestől az igazán-értékig.

amúgy hoztam szöveget, ilyen is megesik. :)

énkör

az első félelem : a név
a minden meszes falú burka
név születés : léte a másnak
a kívül-levőnek a változásnak

a második félelem : a van
ami voltam nincs leszek
időbe zuhantam így született
a kezdet az út és a vég és a tett

a harmadik félelem : a vágy
kinyújtom kezemet : enyém
cél-szülte görcsbe feszült akarat
ujja csomózza kötél-utamat

a negyedik félelem : a szó
a kívülről-ismerés tévútja ez
képzeletűző vak forma-hit
festi a végtelen határait

200702072117


jóccakát.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316712 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Versek

Nessa írta: Ez az egész egyetlen verstől és az ahhoz írt hsz-től indult. És mi lett belőle... :roll:
Verses topic, de az utolsó oldalon szinte csak az olvasható, hogy ki kire miért van kiakadva. (vagy netán rosszul látom?)


nem igazán, bár akad kivétel (Arlith és Acho verseiben)...

nos, ha nem haragszotok, akkor meg is szakítom ezt :D ... (követve két példát, kiket fentebb említettem)...

még mielőtt hatásokat keresnétek benne, előrebocsátom hogy Arany Mindvégig c. művének olvasása/órai elemzése közepette íródott... úgyhogy lehet szidni h utánzat... [size=9:3m9b7s37] OFF:ez már nagyon idekívánkozott, de nem akartam odáig elmenni h értelem nélkül csak valakinek a pátrját fogjam vagy ne... ON[/size]

Mind-vég

Ha nincs cél,
ha nincs miért élj,
ha nincs család,
ha nincs akarat már,
Te akkor is mondd,
ahogy Isten adta mondanod.

Ha nincs boldog perc,
Ha nincs többé életed,
Ha nincs több meghitt óra,
Ha nincs több reményed a holnapra,
Te akkor is mondd, ahogy Isten adta mondanod.

Ha nincs remény,
Ha nincs újabb cél,
Ha nincs mi legyőzze bánatod,
Ha nincs ami nyerjen a zsarnok
felett, ki téged elnyom,
Te akkor is mondd,
Ahogy Isten adta mondanod.

S hidd, lesz egykor minden,
ami ma hiányzik neked,
S hidd, lesz még boldog perc,
ami ma már elveszett lett,
De te akkor is tudd mondani,
Ahogy Isten adja mondanod.

Acho:ritkán szoktam igazán kritizálni :D .. de ebben van két észrevételem, amitől nyiladozó szárnyaimat mindig védték: no ragrím. (már a Sírfelirítban... ) de ettől függetlenül: tetszik.. ([size=9:3m9b7s37]nah a nagy kritika..[/size])

Arlith: ez nagyon szomorú.. bár ha ez volt a célja elérte... :( kemény szavak és gondolatok. és mindig csodálom aki (és ez DÍCSÉRETnek számít) Kányádi stílusban (avagy írásjelek nélkül) tud írni. *meghajol* nekem ez sose jött még össze. de mondom: nagyon tetszik...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316711 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Versek
Akkor még OFFolnék kicsit, de azt hiszem, kötelességem válaszolni. :)

Szóval, azt szeretném leszögezni, hogy egyáltalán nem másoltam. Én személy szerint nagyon tisztelem Well-t, a versei valóban hatással voltak rám, és ahogyan lentebb is írták többen, egyezik az érdeklődési körünk, a világlátásunk, stb. - éppen ezért soha nem is lenne bőr a pofámon, hogy utánozzam, ha akarnám se. De nem akarom (akármennyire is hihetetlen ez egyeseknek).

Részemről a vita lezárva, a védelmet köszönöm szépen, nem számítottam rá, ahogy arra sem, hogy ekkora lavinát robbantok ki... Ja, és Arlith, igen, igazad van, három külön vers. ;)


Üdv: Ben

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316707 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Versek
Ez az egész egyetlen verstől és az ahhoz írt hsz-től indult. És mi lett belőle... :roll:
Verses topic, de az utolsó oldalon szinte csak az olvasható, hogy ki kire miért van kiakadva. (vagy netán rosszul látom?)

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316706 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Versek

Snuffles írta: [size=9:185jz0bv]Alcar megmondta a tutit ;DDD[/size]


OFF szeressük :P ON

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316704 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
[size=9:1bcajyar]Alcar megmondta a tutit ;DDD[/size]

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316703 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek

ZP írta: Ha ti arra biztatjatok ifiaitokat h mar a kezdetekkor pofatlanul utanozanak valkit akar nyithatnatok egy ilyen jofele tanodamuhelyt is.


ööö.... ki is bíztatott itt bárkit is ilyesmire? Mutass már rá, légyszíves...

Amúgy tényleg, gyerekek, mi a fenének próbálkoztok ti írogatni? Minek? Olyan felesleges írni, sőt olvasni, a világért se próbálkozzatok semmivel, mert úgyis tehetségtelenek, birkák, bénák és balfékek vagytok, ezt majd mindig jól megmondja nektek pár sztár, higyjetek nekik!!! Ti senkik vagytok! Vackok! Ne művelődjetek! Ne feszegessétek határaitokat! Tátott szájjal lessétek az igét, csorgassátok a nyálatokat, mert csakis arra vagytok jók ebben az igénytelen, ótvar, hiteltelen stbstb topicban!

Amúgy miért nem töröljük? Bakker, nem inkarnálódott itt se Radnóti, se József Attila, se Pilinszky... banyek, akkor minek?

Van a szomszédságban egy cukrászda, életemben nem ettem még olyan klassz zserbót mint ott. Én nagy szakértő vagyok ám a zserbó terén, miért? MERT ÉN mondom, ÉÉÉÉÉNNN!!!! Csak zserbót zabálok!
Nahát a büdös p...nak süt más szutyok kis műhely zserbókat banyek, amikor olyat úgyse fognak sütni???
Az összes cuki csak egy nevetséges, muris hely!

Be kéne tiltani őket, és el vagyok keseredve, hogy még nem lépett senki ezügyben... na de majd én!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316697 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Versek

ZP írta: Ha ti arra biztatjatok ifiaitokat h mar a kezdetekkor pofatlanul utanozanak valkit akar nyithatnatok egy ilyen jofele tanodamuhelyt is.


De esetünkben Ben nem utánoz. Alantabb írták már hogy a gondolkodásmodjuk hasonló, ahogy a történelem egyes szakasza iránt is.
Amellett pedig jó barátok is!!!
Bocs ha már off, de ze kikivánkozott!!!!!!!!!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316693 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek

Dreamer_KF írta: Hm. Aranyosak. Egyszerűek. Túl sok gondolkodnivalót nem adtak, de, mint mondtam: aranyosak :)


köszi,Dreamer! :D :wink: tőled mikor olvashatunk újat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316689 Írta: ZP
ZP válaszolt a következő témában: Versek
Hehh az igaz h nem kell szemelyi kultuszt csinlani mert van akink kifejlodik az onmagatol is (a milyensege mian). Esetunkben valmi olyasmi van.
Ha ti arra biztatjatok ifiaitokat h mar a kezdetekkor pofatlanul utanozanak valkit akar nyithatnatok egy ilyen jofele tanodamuhelyt is. Ilyen telepet, tudjatok, ahol vmi konyv osszedobalt szavait irjak le csak mas nevekkel es persze visszfenyesen es hamisan. De tokjo otlet,nem? Lehetne oztogatni a szunetkben ingyencukorkat….
Hahh N, ezennel kovet dobok rad mert bar plagium: 1.manapsagosan nem illik kimondani 2.amierr tenyleg:Well sinyli meg h ennyit emlegetik.

Bar nemtom mirol van a szo; ez a PP tipikus esete: a plagium az plagium a pofatlansag meg pofatlansag. BAR! Mindketto kifizetodo manapsagosan.

(de term lehet h valki dictalta neki oket, valami jofele es veletlensegesen az Universum mondiuk ugyanazokat a sorokat is leosztotta ifiu titanjaink szende ujjaiba?)
Oh! Ess Joejt.
(Een mindig kesve erkezek….olan vagyok mint Elderbacsi pizzaja? Aaa de minek is ragoztam….)

"Hol vannak barataink?Jobb o.n akiket megettunk,balon akiket kivegeztunk.Hatul,akik sehova se kellettek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316685 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Versek
Hm. Aranyosak. Egyszerűek. Túl sok gondolkodnivalót nem adtak, de, mint mondtam: aranyosak :)

Acho írta: Két rövidke vers, hogy legyen mit kritizálni( :P ):

Sírfelirat

Itt fekszem hát,
és nyugodnék.
Hagyjatok hát,
vár rám az ég!

Rideg világ

Az ember él,
fél és remél,
de ha nem szerethet, ez mit sem ér!

Hiába kér,
vél és beszél,
ha nem szeret, ez semmit sem ér!!

S hiába vár
a jobbra már,
ha nem szeretik,az maga a halál!!!


"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316682 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Két rövidke vers, hogy legyen mit kritizálni( :P ):

Sírfelirat

Itt fekszem hát,
és nyugodnék.
Hagyjatok hát,
vár rám az ég!

Rideg világ

Az ember él,
fél és remél,
de ha nem szerethet, ez mit sem ér!

Hiába kér,
vél és beszél,
ha nem szeret, ez semmit sem ér!!

S hiába vár
a jobbra már,
ha nem szeretik,az maga a halál!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316681 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek

Arlith írta: Hm. Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy nem érdekel semmilyen vélemény. Eddig ezt tiszteletben is tartottam. Te kérted...

Ne haragudj, rosszul fogalmaztam. A szótagszámaimmal nem szeretnék mit kezdeni, mert csak negatív véleményt kapnék, de minden más szempontból szívesen várnék kritikát. Az olyannal, hogy "szép meg jó", sokra nem megyek, de tudom, hogy te alapos vagy és sok szempontból vizsgálod a verseket. Csak a negatívból és az építő véleményből tudok tanulni és formázni tovább.

Acho írta: bocs,nem gondoltam volna,hogy túl nagy kérés,hogy a franciául nem beszélők kedvéért fordítsd le a verset,vagy legalább a lényegét!

Jaj, tündér vagy, hogy nem sértődtél meg, tényleg csak példának írtam :) , mert nekem nem sok kritika érkezik, igaz, meg is ritkultak a verseim.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316679 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
bocs,nem gondoltam volna,hogy túl nagy kérés,hogy a franciául nem beszélők kedvéért fordítsd le a verset,vagy legalább a lényegét!legközelebb nem kérek ilyet... :twisted:
egyébként a megállapításoddal egyetértek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316676 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Snuffles:

én ugyan semmit, de már szóltak, hogy nem egyezik a szótagszám. nekem ez abszolút nem gond, nem másoknak írom, hanem magamnak, és hat év gyakorlás után azt hiszem, hadd mondjam, hogy nekem megfelel amit írok :D


Hm. Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy nem érdekel semmilyen vélemény. Eddig ezt tiszteletben is tartottam. Te kérted...

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316672 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek

Kar'sa írta: Félreértések elkerülése végett: egy vádoló hozzászólás volt csak, Neframíelé.

Olvastam még ezen a hozzászóláson kívül olyat, amelyik a párhuzam véletlenségét vonja kétségbe egész határozottan. Nem értem, miért baj. Annyi verset írtak már emberek életükben... Persze a paródia az más, de nekem is mondták már, hogy nagyon XY-os a versem és hogy ettől gagyi. Meglepődve olvastam utána és nagyon érdekes egyezés volt, pedig annyira szívből jött a vers. Nem ismertem azelőtt a másikat. Na de mindegy...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316670 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
Nem érdekel, ha lezárult a vita, nem érdekel, ha off, de a véleményemet szeretném leírni.
Nos, gyermekeim, elolvastam Ben versét. Ismerek jópár Well-verset is. Nyomokban hasonlít. De hogy azt merje bárki is mondani, hogy szemét módon lekoppintotta, mert ahh, butuska kisgyerek mindenkit utánoz, azt a magát megvédeni tudó Ben nevében is kikérem magamnak. Hogy nem szégyellitek magatokat, ilyen hülyeséggel megvádolni valakit? Nem azzal próbál tekintélyt szerezni magának, hogy művészeket utánoz, mert nincs rá szüksége. Letépném a fél karomat, ha tudnék latinul olyan jól, mint Ben, és én is tudnék beleszőni a nyomorult francia helyett beleszőni hangulatkeltő csipcsup mondatrészeket, de ti ahelyett, hogy örülnétek a versírónak, vagy a versnek, lehurrogjátok, megvádoljátok és leszóljátok.

Ez itt tudtommal nem költők találkahelye, hanem amatőr versírók topikja, ahová bármilyen kicsit is színvonalasnak ítélt művet be lehet tenni. Eddig teljesen így hittem. Nem értem, miért kell rögtön az első verset József Attilaként vagy Kassákként megírni.
Egyébként megmodnom őszintén, a kritikákat hiányolom innen, a hurrogásokból túl sok volt. Soha egyetlen firkantásomra nem kaptam visszajelzést azon kívül, hogy fordítsam le a francia macskás nyifogásomat, és Alcar bekezdésnyi kritikáján kívül. Félve jegyzem meg, hoyg ezek után nem is bánom.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316668 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
én még nem sok well verset olvastam,de a "másolás" gondolatához annyit tennék hozzá:szerintem nem volt az!
a vers nagyon tetszik,gratulálok,Ben,és nagyon-nagyon szívesen olvasnék még tőled!
Arlith:megfogott a vers alapgondolata!bejön!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316666 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Versek

Sophie írta: VERSESTALI: SZENTENDRE, FEBR. 10, SZOMBAT DÉLUTÁN 2-KOR TALÁLKOZÓ A HÉVÁLLOMÁSON!!!

Én is jövök. Találkoztam C,Z-vel és megbeszéltük. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316664 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
"kenőkés"
az időnek tompa a kése
vajas kenyérre kenve
lassan mélyül a szív
szivacsod kapillárisait hiába
tunkolod
hiába. tán neked vannak barátaid
oly sokan- vibráló táncukkal
őrjöngve örülsz te is
csengő mézes álom az élet
mindig zajos és ragad
ragacsos magány az anyaméhben-
szükség van rátok
drága barátaim-oly sokan
zavartok zavartok
zavart ok- zavar tok.
aztán a kés után kapok
tompa az éle
tompa elmével
levegő után-
poshadt ez a víz
tíz körömmel marok belétek
drága barátaim-
csak ne hagyjatok egyedül
csak ne egyedül
egyedül, egyedül.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316661 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Arlith írta: Nem bírom ki, h ne szóljak hozzá a Bent és Ben versét ért vádak témájához.

Félreértések elkerülése végett: egy vádoló hozzászólás volt csak, Neframíelé, én csak megjegyeztem, hogy addig nem kívánok erről véleményt nyilvánítani, amíg nincs az összehasonlításhoz alapom. Amint rászentelem azt a fél órát, rögtön véleményt nyilvánítok.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316659 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Nem bírom ki, h ne szóljak hozzá a Bent és Ben versét ért vádak témájához.
Az a helyzet,h nem egy Well verset olvastam el, rágtam át, van egy, aminek a kritikájával két éve lógok neki. Szvsz. egy kicsit azért ismerem a stílusát. És Ben verse annyi hasonlóságot mutat vele, hogy latin elemeket is beemel a versébe.
Amúgy Well másképp szerkeszt, sokkal szorosabb formai rendszereket alkot. Ben verse nyitottabb, lazább szerkezet. Hasonlóan sötét a világa, de ez nem csak Benre mondható el. Életérzés ez, ami nem egy embert jellemez.
Mereven visszautasítom a plágium vádját, komolyan mondom.
És abban is biztos vagyok, hogy Wellnek megrázóan erős hatása van bárkire, aki olvassa- és van olyan, aki erre bizony fogékonyabb mint mások.
Ben említett verse (bár az én olvasatomban nem 1 versről van szó) nagyon kemény, nagyon jó, és igen hatásos is. Főleg a középső szakasz tetszik nagyon.
És ez a topic gazdagabb lett tőle.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316658 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta: . (well szerintem különben sem az a fajta, akinek ez számítana.)


Sőt, ahogy ismerem még ő érezné megtiszteltetésnek... ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316657 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Neframíel: előbb akkor a kortársban ünnepelt ady- és kassák- és pilinszky- és ki-tudja-még-ki-imitátorokat kövezd meg, akik érett "költő" korukra sem tudtak semmi "egyénivel" előrukkolni.
vagy éppen a tizennyolc éves, a Nyugat bűvöletében élő Ady-epogon Kassákot :)
legyél szíves nem fújni tökéletesen természetes és az emberiség "művészi" tevékenységével egyidős mintákra, főleg nem úgy, hogy ezekkel elriassz kifejezőkészségszempontból egész használható embereket.

szerintem amúgy egy művész értékének legnagyobb indirekt elismerése ha hat másokra, netán irányzatot/műfajt teremt. a rossz művet nem akarják utánozni, mert nem tartják követendő példának.

az egymásra-hatás pedig elkerülhetetlen, mivelhogy arra vagyunk berendezkedve, hogy akaratlanul is olyan megnyilatkozások sémájára építsük a mondanivalónkat, amelyeket már hallottunk. ez a nyelvi rendszer közérthetőségének alapja. az egyénieskedésre való modern törekvés - mely egy amúgyis destruktív individualizmus terméke - végsősoron a szerző és a befogadó ellenséges viszonyához, és a művészet öncélúvá válásához, vagyis halálához vezet. a művészet halott, onnantól fogva hogy nem másnak akarunk megörökíteni valami emberit, hanem megpróbljuk a saját egyéni esetlegességünkkel megtölteni.
és az, hogy a szerzőt bennek vagy wellnek hívják-e az tulajdonképpen lényegtelen addig, amíg képes olyan tartalmakról úgy beszélni, amiről és ahogyan érdemes. ben és well mint emberek vagy egyéni szövegstílusok egészen más lapra tartoznak.

egyszóval nem érdemes senkinek se személyi kultuszt csinálni, no... . (well szerintem különben sem az a fajta, akinek ez számítana.)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316656 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Versek

Alyr Arkhon írta: Persze emellett még nem biztos, hogy igaz volna az idézőjeles mondat, mivel Ben több lélektani vonása előr hasonlóságot mutat Wellével. A világlátása ugyanolyan sötét, és a középkor iránti szeretete ugyanolyan erős.


És szeretik a Corvus Coraxot :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316648 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Versek
Meg kell mondjam nagyon megsajnaltam Ben-t,hogy olyan rideg kritikat kapott.En ugy gondolom,hogy egy kezdo koltore,irora igen is hatnak muvesztarsai szerzemenyei es sok forrasbol inspiralodhat,de ez meg nem jelenti azt,hogy utanzasrol van szo.Szegeny Tolkien bacsi is forogna a sirjaban ha elolvasna nemely versemet,hisz tole kaptam az ihletet(ennek ellenere harmatgyengek az itt kozzetettekhez kepest{de komolyan!csodalkozom,hogy mennyi muveszlelek van ezen a forumon!!})Biztos vagyok benne,hogy sok sajat gondolatot is belefuzott a versbe,es meg kell,hogy mondjam az en tetszesemet elnyerte a vers.Csak igy tovabb...

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316634 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Versek
En is szeretnek elso forumos cimboram mellett kiallni.
Egy verstol annyit varok el, hogy egy gondolatot, vagy egy hangulatot adjon, ez megvolt.
Szoval kosz Ben, probalkozz tovabb.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316625 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Versek
Ritkán írok ide, nem véletlenül, mert rendes verset továbbra sem tudok írni, én csak rímfaragni meg átköltögetni szeretek. (na jó, a Tünde Tragédiája 15 éneke során van összesen 6 sor amit egészen saját találmányomnak tartok és tetszik)

Ámde. Nem tudom, ez topic egy Világszínvonalú, Időn és Téren Túlmutató Nagy Irodalmi Gyűjtemény?
Ahova csak a tökéletesen egyedülálló és egyedi ötletből származó és formailag és tartalmilag a legmagábafordultabb főesztétanyelvészklasszikatudósokat is kielégítő írások kerülhetnek?

Mert ha igen, akkor utólagos engedélyetekkel törölném a topic 99,9 %át.
Ha meg nem, akkor Bent max arra lehetne kérni, hogy írja oda a versei elé vagy után, hogy "Well of Souls hatása szerepet játszott a költemény létrejöttében".
Persze emellett még nem biztos, hogy igaz volna az idézőjeles mondat, mivel Ben több lélektani vonása előr hasonlóságot mutat Wellével. A világlátása ugyanolyan sötét, és a középkor iránti szeretete ugyanolyan erős.

Az utánzásról: ez is egy állapota az írói evolúciónak, az íróvá válás útjának. Van aki megáll itt, van aki nem, de nemhiszem, hogy ilyen hangú kritikákat érdemelne. (már persze ha tényleg utánzásról van szó)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316617 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Versek

Neframíel írta: ...van egy különös határ a tisztelet és aközött, mikor ez a tisztelet átalakul valami megszentségtelenítéssé, utánzássá...

Kedves Neframíel,
számomra is WoS az egyik legkomolyabb tehetségű alkotó itt a verses topikban, nagyon szeretem a műveit, ennek ellenére hadd kérjem, hogy Bent ne bátsd így. Természetesen lehet őt terelgetni az általad helyesebbnek vélt önállóság felé, de Ben még nagyon fiatal, és ki fog alakulni a saját stílusa. Vagyunk itt néhányan, akik valamennyire már ismerjük őt, és hidd el, nem véletlenül ír így, ahogy.
Kicsit kevésbé sarkos fogalmazással talán többet elérsz.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #316615 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Versek

Esgal írta: vagy én néztem be valamit?


sztem nem ... vagy én is nagyon, bár egyáltalán nem értek hozzá

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.827 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére