Versek

Több
20 éve 2 hónapja #203638 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Versek
Drowse: éljenek a nem depis versek :D ez olyan jól elkapott kis kellemes pillantocska és ha a fáradtság teszi, nyugodtan írj félálomban is verset :wink: Ez a sor meg nekem külön tecc: S álmodjuk egymást az életbe
Wana:hajajj, negativitás indul, de a vers nagyon ütös lett különben :)
HV: szegény szörcsögő hörcsög nagyon RULZ :mrgreen:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203611 Írta: Wana
Wana válaszolt a következő témában: Versek
Üdv!

Kigúnyol a telihold,
Magányos vagyok,
Mint egy élőholt,
S láncra vert rabok.

Szívem nem szabad,
Meglincselt a fájdalom,
Lélegzetem elakad,
Tapintás fehér vállamon.

Suttog: "Mire vársz?
Fogd magadra tőröd!
Nyomorult emlékekkel hálsz,
Testedet miért őrzöd?

Tömegsírba zuhanok majd,
Halálba dönt önön kezem,
Végborulásba saját lelkem hajt,
A szenvedésből részem kiveszem.

Rivendell, a bölcsek városa...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203535 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Versek
hőseposz? a hörcsögő szörcsögről?

megy a hörcsög...
ki gondolná? szörcsög...

babot talál
mit felzabál
nem kell hozzá
tál, se kanál

övez kardot oldalára
és merészen más dalára
fakad...
a kard tompa mert fakard...

jön a hörcsög
még mindig szörcsög
troll útjába ál
mi az hogy nem kell kanál?!

troll füvet enni rest
de hörcsögöt, fűszerest
a lábát a hátát
de fél... elkapja tőle a náthát...

a troll üvölt vadul
de a hörcsög szabadul
és két lábra áll
repül a kanál

és állon vágja a trollt

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203524 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Versek
Az első nem-depressziós versem...
[size=9:34gu43gi]Felelősséget nem vállalok érte, mert kettőig nem látok a fáradtságtól[/size]


Most még homály száll szemembe, de
Látlak, s láthatsz majd újra
Ha felkel a nap, s az égen
Ezüstös árnyak kelnek, s a felhők
Széllel szaladnak, feloszlanak végleg

Táncolunk majd újra, nevetünk,
Egymás ajkán szót lesünk
S álmodjuk egymást az életbe
Forgunk, elenyészünk, s lelkünk
Egymáshoz pihenni tér

Lépésünk lassul, ahogy életünk
Felkerekedünk, valami újat lelünk
Szivárvány és üres szavak helyett
Csak egy gondolat: lét s benne te,
Én együtt forgunk, éledünk fagy után

Látsz, látlak
Értelek, értesz
Nevetsz, s nevetek
Ölellek, s te megölelsz

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203512 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Jajj Mau... Kicsim... Értem. Érzem. Ismerem. Nagyölelés. Ne hagyd, hogy fájjon. A vonatok néha sokba kerülnek, mégis könnyebb rajtuk túladni, mint magadon.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203370 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
HV: A hörcsög eposza.... :D :lol: Még ilyet!
ADIM: Jó vers, szerintem mindent kifejez, amit az olyanok mint én valaha is ki akartak fejezni a versükkel.... :roll: Az utolsó sor nagyon találó, mert így marad egy kis reménye az ittmaradottaknak is.
Arlith: :cry: megrázott ez a vers.... a mi sulinkban is volt egy tanár aki meghalt, és engem nem is tanított.... ugyan ez volt a felállás....
Léli: "Sír a szívem és a szemem, lelkemből könnyezem. " ez nagyon ott volt! Telitalálat!
Niph/Elentári: mint egy film lepergett előtem a versed. Olyan jól leírtad, hogy pontosan el tudtam képzelini. :itscool:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203241 Írta: november
november válaszolt a következő témában: Versek
Léli, ez nagyon... 'kis világ-fény korunk alknyán..'.

„szép s hideg, mint egy koratavaszi reggel, mely még a tél jeges fuvallatát hozza”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203238 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta: A "bárholturisztika" amúgy nagyon képletes fogalom, nekem egy Monty Python gag jutott eszembe róla arról a bizonyos minisztériumról, ahol egymásra tették a dolgokat...


Az nem minisztérium volt, csak Társaság (Society for Putting Things on Top of Other Things). Minisztériuma a hülye járásoknak van.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203176 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Versek
Üdv minden kreatív léleknek! Sajnos mostanában egyáltalán nem tudok fennlógni a neten. És most is csak annyi időm van, hogy ezt a verset felrakom.

A múltban kalandozok
kavarognak a gondolatok,
kint állok a ház teraszán
s csak bámulok némán.

Milyen lehetett száz éve
rám tör a múlt emlékeinek szelleme,
egy réges régi fénykép a kezemben
s csak pereg a múlt előttem.

Milyen lehetett őseim háza
csak a kép és a múlt tudja tán,
egy kis ház a falu szívében
egy a sok közül, mégis oly kedves nekem.

Valaha nyüzsgő kis porta volt
Tehén bőgött, kakas kukorékolt,
Ló vágtatott és a gazda aratott
Így töltvén meg élettel a ki házikót.

Ma már nem áll e ház
emlékét csak a kép őrzi már,
helyén egy részt terasz áll
ahol állok és kalandozok tovább.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203132 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Versek
A tegnap éjjel olyan volt, mintha rendelésre készült volna! :cry:

És mivel én még az ünnepen se leszek ott veletek (:cry: :cry), ezt küldöm magam helyett szeretettel, ezt a szörnyű, szándékoltan szabálytalan szösszt (na tessék, alliteráció Rúlz! :roll.) amire ez a tegnapi varázsos éjjel ihletett!

Szentivánéj: (2004.06.24.)

Szüzek táncolnak át a máglyán
Ember lét-tudta tűnt Nappal kéz a kézben
Nincs rang, nincs rendjel, cifraság, csak láng a szívben

Tombol az orgia
Izzik az éj
Vérvörös torkok zengik a dalt
Álom bódít öreget-fiatalt

Nem lesz soha többé ilyen ünnep
Év fordulóján még a vadak is táncra jönnek
Jelt vonít a farkas és a nyári szél...

Szentivánéj...


Csókpussz mindenkinek!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203025 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Már késő a hedj-dzsel, Mau, már kontroll-es-tem a dolgot :o )

No nem, a fraktál így túl objektív. Engem inkább az fogott meg, hogy "Tudom mit fraktál tavaly nyáron". Vajon tudom-e? Asszem, abban a pillanatban, ahogy magyarázni kezdjük a dolgot, már hamissá is válik. De attól még komoly egy kérdés.


Arlith: arra szeretnélek kérni, hogy tedd be ezt a versedet a Tolkien.hu - Kreatív szekció - Versek Középföldén túlról részébe. Ez mindenképpen oda kívánkozik! Ha gondod van vele, privizz rám, és segítek, vagy kérj meg, és berakom oda én. Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #203015 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Úristen, hedjet írtam? Asszem túl sokat longwerezek mostanság. Ph..... ÁÁÁÁÁááááá. Potty.
Javítvaz.
Elsőször csak csiszolatlan túlcsorduáls. Féltudatos. Aztán eléggé. Már amennyire egy ilyen félsouloverflow tudatos lehet. Egyébként a rímelés, na az nem tudatos. Max amennyire egy rakatnyi szójáték az lehet. Néha azoknis rímelnek ugyebár.

fraktál: naon tömören és bölcsészmód megfogalmazva olyan alakzat amelynek egyes részei hasonlóak az egészhez. Egyébként meg kedvenc efk'ommage szavam. És persze múlt idő. Rakjunk effeket egymásra.

Ack, sokat billentyűzettépek mostanság. Lőjetek le.

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #203009 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Versek
Üdv!

A mai élmények hatására írtam valamit... érdekes, és hogy jó-e, azt nem hiszem :) de van benne 1-2 részlet, ami tetszik nekem :) (ritkaság!) [size=9:2soepqms]Ez valójában egy elképzelt dialógus -- Eryvel :oops: :) [/size] Jah, a cím pocsék, majd eccer, ha fontosnak érzem normális címet kreálni, kap újat :roll:

Léli

Dialógus önmagammal, a barátommal

Ismersz? Nem hiszem.
Talán mégis, jobban, mint gondolod.
Ugyan, az nem lehet!
De igen, a barátod vagyok.

A barátom volnál? Komolyan?
Igen, az vagyok, már rég óta tudom.
Fontos vagy nekem… de barát vagy?
Én úgy hiszem, és remélem, elfogadod.

Ha a barátom volnál, nem engednél el!
Elengedlek, mert kell, mert így lesz jó neked.
Ha a barátom volnál, itt lennél velem!
Itt vagyok melletted, fogom a kezed.
Ha a barátom volnál, átölelnél, egyedül többet nem hagynál.
Átölellek, homlokodat megcsókolom, ígérem, mindig veled leszek.
Ha a barátom volnál, most velem sírnál!
Sírok én is. Sír a szívem és a szemem, lelkemből könnyezem.

Igen… érzem. A barátom vagy, fontos vagy nekem.
Köszönöm, hogy kimondtad, hogy a barátod lehetek.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #202998 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Mau: attól, hogy megnevezed, még Fraud marad, nem? :o ))) Csak vannak, akik észreveszik, mmi dolgozik...

Megyek vissza, merülök is a "hosszúcuccba" ;o)

:megyvisszaaztánmegidevisszaésfolytat-emotikon:

Yeah... Nem értem. Még nem. Ctrl-S lesz a vége, de számos dolog volt, ami nagyon tetszett benne, nem csak az ikeroroszlán & co. Első olvasatra azonban nagyon hullámzó, de még emésztem egy sokat.

Egyet nem értek. Vannak helyek, ahová kivánkozik a rím, hogy hangsúlyt kapjon egy sorvég, és tudatosan nem használod, holott két sorral előtte engedted, hogy rímeljen a kevésbé ütőleges felvezetés. Vagy éppen egészen más szót, esetleg oda sem egészen illőt vetsz be egy már-már felkínált ziccer helyett. Direkte? Bosszantásilag? Vagy csak meg vagyok vezetve, mert ahogy olvasom, már kimondom a rímet és ziccert magamban, de mégsem az van odaírva? Van benne ráció is meg koreláció is, engem igazán csak az izgat, hogy mennyire tudatos a dolog. T'od, a műhelytitok. ("Hova tetted a reszelőmet, szakikám?") De azért a hedj izgat egy kicsit. A djed nem annyira, az olyan - hogyismondjam - megkövült. Te jó ég, most kapcsolok: hová lett a Két Parton a neheh? Amit ma ott látsz, a djed holokauzalisztikus perszonifikációja (tanulok, mi?) :o )

Amúgy meg mi az a fraktál? Oké, tudom, hogy mivel magyarázzák, hogyan használják mindenféle cseles-csodás és meglehetősen számmisztikus dolgokra. De mi az nekem, neked, efkúnak, vagy Lélinek? (No nézd már, megjelent az emlegetett...) :o )))))) Szerintem egyre jobban hasonlít az "izé"-hez: mindenkinek mást jelent. Egy biztos: egyes szám második személy, múlt idő.

Na megint megyek és olvasok tovább. Csitt chat! ;o)
Ki fogja érteni?

Amúgy Arlith-hez címzett megjegyzésedhez: nekem is eszembe jutott ő is, de a gimiben is ért hasonló. Amúgy meg korai a múlt idő ;o) Még itt szompolygok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #202993 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: Általában ritkán elszójátéklások freudilag ;) ezt meg különösképp nem :P Bár eredetileg annak indult, az igaz... de akkor még nem írtam le ;DDDD Szóval direkt ien :) )

később... oh, I see :) ) akkor nem szájtépek tova :D mindenes-térre lényeg az h azt akartam kihozni hogy csak elgondol volt és nem beírásközi typo, na :D thouknowest.

Vazz, ezt az átiratot... :o oops: permí csak szójátszik, mint mííííndig :D ennél megtisztelőbb kiritkát nem is álmodhattam ehhez a stílgyaknyi szösszenethez. :nagyszemeketmereszt:

A hosszú cuccról pedig annyit, hogy szerintem neked különösképpen tetszeni fog bizonyos vontakozási miatt ..... ;)
ÉS már nincsen benne elírás, minden úgy van benne ahogy kell ;D

Arlith: b!+++ ... izé.. szóval így ennél nem tudok többet mondani. Ne kérd, ne kérdd. Nekem kicsit Kákosy-feelingem lett tőle (talán mert Sú is erre ólálkodott éppen)

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #202990 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Üdv, álmodók és jobbléten szendergők!

Galadh: beszóltál, wazze? ;o)) Jól csináltad! A legtöbb ember meg sem meri fogalmazni, neked meg itt van versben - ügyes. Vagy tán azért lett vers, mert kimondani neked is túl nehéz? Akkor még ügyesebb!

Zarándok: Maszturbáció konyhakéssel - tedd ki szépen a piros karikát a 18-es számmal! Még kipróbálja valamelyik! ;o)

Mau: ez az, még! még! még! Nem egészen értettem ugyan, hogy miért kellene felhőt álmodni ahhoz, hogy felnőtt legyek, de a többi yo! Totál visualpower az epercsikk és az árcédula a vonaton. naponta kétszer megjárom a Newgate pu.-t (izé, bocs... Nyugatit), és úgy elképzeltem, hogy a vonatok végén lifegnek az árcédulák, gondos méretjelzéssel, anyag megjelöléssel, esetleg egyes kocsik oldalán az egymásra ragasztott kis cégyulák hirdetik, hogy pantha rei, és ebben az árak sem kivételek. Nézem a szép, új, meglehetősen piros Siemens Desiro-t, az "Esztergom" felirat helyén megjelenik egy elképesztő szám, aztán szépen átvált: hitelkonstrukciók igény szerint. "Anyaga: üveg, különböző fémek és tartósítószerek, E-330, műanyag. Az ülések nyomokban emberi vért és verejtéket is tartalmazhatnak. Szavatossági idő lejár. Kérjük rendszeresen felhúzni."
Na aztán nem is beszélve arról, hogy "boldog vagyok, hogy itt lehetek, mert itt tervezik az isteneket", de az ex-presszóknak sajnos tényleg vége, még akkor sem, ha "néha vér és néha nyál / ezt nem kenhetik senkire / nekem semmi nem használ / és nem leszek jó semmire" (There is no stalgia - avagy a sztalgia tagadása, vagy a tagadás sztalgiája? Zizz!)
No meg aztán a király: hasítom az eget a nyomodban / elvinnélek egy gyufásdobozban / de későn jöttél a vonat elment - szóval ez önmagában annyira ott van, hogy már szinte hol is!?

(A következő sorok csak erős hitűeknek és idegzetűeknek, akik megfelelően tudják értelmezni, amit olvasnak, és nem hisznek a szavak külalakjának!)

Nymphomaniac prayer
A mi mindennapi szeretőnket
add meg nékünk ma,
és bocsásd meg a mi vétkeinket,
miképpen mi is megbocsájtunk
a mivelünk vétkezőknek
És vigyél minket új kísértésbe
a gonosz meg majd csak észre veszi, hogy ez neki nem pálya.
Ha nem veszi észre, szabadíts meg tőle. Köszi!

Az Idegenfogalom gondolom Idegenforgalom akart lenni, csak Herr Freud közbekotty. Akár így, akár úgy, már a cím is jó! Valamit el is indított, lehet, hogy kapsz valami versfélét rá tőlem... A "bárholturisztika" amúgy nagyon képletes fogalom, nekem egy Monty Python gag jutott eszembe róla arról a bizonyos minisztériumról, ahol egymásra tették a dolgokat...

Közben most látom, hogy újabb fejlemény is van, no mindjárt belemerülök, mint Duracell a zárlatos Szokolba ;o)

Erda: Gondoltam, hogy meg fogsz lepődni, de nekem a boncolásokból nem látszott semmi. Azt vettem csak észre, hogy éppen a boncolás maradt el, az átolvasások, ízlelgetések szintjén nem ment tovább senki - így még kulcsszavak és -mondatok is észrevétlenek maradhattak. Vagyis: nem csak te nem értetted - de te be is merted vallani, ami - mint mondtam - komoly erény szerintem.
Az Aki a virágot szereti csúnyán megbukott, ha ez volt a hatása. Komolyabb a dolog. A legletökéltebb (-nek látszani akaró) full-vegetáriánus természetvédők is gyermeki örömmel fogadnak egy csokrot - holott ugye az erőszakmentesség valahol itt (is) kellene kezdődjön...

ADIM: Berlin felett az ég... Egyébként sajnos az első kérdésedre a válasz valószínűleg "nem". Amíg olyan memóriáknak alkotunk, amelyeket másodpercenként rengetegszer fel kell frissíteni, hogy el ne vesszen belőlük az info, és ezt mágneses alapon tároljuk, majd újrafelhasználható papírra nyomtatjuk, addig kevesebb az esélyünk arra, hogy nyomot hagyjunk, mint az óegyiptomi parasztnak, akinek még temetésre sem futotta, és csak úgy bekaparták egy bőrbe tekerve a homokba. A homok és a forróság ugyanis jobban mumifikált, mint számos dinasztia legjobb szakemberei - de nekünk egyetlen esélyünk van: fogyasszunk minél több olyat, ami fullra van tartósítószerrel. Mert a valónk, az egyéniségünk, a gondolataink vízre rajzolt képek.
[size=9:3n89juw9]Na, végre egy kicsit egyiptom-offolhattam! :o )[/size]

És, hogy ne menjek el üres aggyal, itt egy rettenet, tavasztájról:

Antivers

Nyílnak a rétek, rügy fakad ágon,
Békadal harsan, a part énekel.
Fény simogat, riogatja az álmom.
Kár, hogy teszek rá: nem érdekel
Nem volt elég az óraátállítás, egyszer alhatnám ki magam, és akkor még ez is?!



Arlith: erre nem is lehet írni. Nekem is volt egy ilyen tanárom. Akkor tudtuk meg, hogy ilyen, amikor eltávozott. Magunkat sirattuk jobban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202986 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
hát ez az ami, nem kérek kritikát...

Vékony tanár úr emlékére
Nehéz megérteni a veszteséget.
Fáj, hogy a szemrehányás döbbent rá.
„Halottról csak jót, vagy semmit”-
Nem igaz?
Kis késszúrás a neve leírva.
Fáj gyászolni egy ismeretlent,
Akiről annyit tudsz, jó ember volt.
„Jó ember.”
Egyszerű két szó.
„Meghalt.”
Ez még azabb.
És amikor tudod, hogy nincs igaza,
De már nem mondhatod meg neki. -
Csak a fáradt zászló integet.
„Ki halt meg?” – kérdezik.
Az utolsó polihisztor-
Mondja tanár úr, a tanítvány.
Az utolsó nagy öreg ment el.
Miért csak a lelkiismeret furdalást hagyta itt?
Miért nem ismerhettem őt?
Miért születtem túl későn a világhoz?-
Önsajnálat.
Féregarcú a gyász helyett.
Mocskos fizetett siratóasszony.
Az lennék?
Csak fásult diák, aki nem érti még
Mit veszített el.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #202976 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
EZ MIND JELENT VALAMIT.
avagy apr

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #202966 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
ez itten szösszenet.


idegenfogalom

lakhelyem
egy otthonnak nem minősülő
gyógyhatású építmény
bárholturisztikai látványosságaspiráns


Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202919 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Versek

ADIM a Des írta: Galadh: Ez ám a beolvasás! Tiszta, érthető, kifejező! Az ember sokmindent kibír...

OFF
Had gratuláljak ehhez a hozzászóláshoz, főleg annak fényében, hogy ezt a topicot az is olvassa, akinek/akiről szól a...vers...
Amúgy igazad van, ez ám a beolvasás ! Minden elismerésem Galadh, hogy ezt így meg merted/tudtad fogalmazni, és ide merted írni.
Az igazi kérdés az, hogy milyen céllal írtad ?
Bár az meg nem ide tartozik.
Nyugodtan moderáljatok ki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202891 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Üdv Mindenkinek!

Már jobban vagyok. S Ímhol vannak a hozzászólásaim...
HV: Rájöttem, hogy remek katalizátor vagy. Bedobsz valamit, amit nem mindig tartasz sokra, de az másokban elindít valamit, és remek alkotások születnek belőle. Úgyhogy nyugi, te csak sziporkázz, szikrádból pedig tüzet gyűjtunk egy kellemes vacsorához...
Kiegészítés: A Hörcsögöd elsőosztályú! Kell biz', ez a szélesszájú vigyorgás a fórumra! Elképzeltem a pofazacskóival, meg a rezgőbajszú szimatolásával... Szinte már kár, hogy főfogás lett belőle...
Nem lehetne egy hőseposzt ennek a hörcsögnek, aki mégis túlélte a csőrös vöcsök támadását? :-)
SU: Jó lett az átirat! Jó alapra kellemes építeni!
Erda, Timonának igaza volt, amikor asszonta, elviszi a versed a talira. Ez egy erőteljes kritika. Már csak az kár, hogy társaságod nélkülözni kényszerülünk. Bár vannak, akik még reménykednek, hisz a jövő képlékeny...
Galadh: Ez ám a beolvasás! Tiszta, érthető, kifejező! Az ember sokmindent kibír...
Timona, a Gyáva első 4 sora remek, és a zárása is jó. A kettő közé pedig az kellett, amit írtál!
Mau cica, a Képzavarok lejobb része az utolsó vsz szerintem a megfejelés pedig naggyon csúcs!
Nefadar, az Ezüst sárkány igen szépre sikeredett. De hogy nektek mindig a végletek kellenek! A szerelem, vagy a szomorú űr... Néha azért akad más megoldás is...
Milendoria, a Vérfarkas vs Hold ügyes húzás volt, ahogy a kín előidézője fölényesen nevet a vad sorsán... A 3.vsz-ban szerintem elég lenne egy csepegő, le nélkül, az utolsóban pedig talán ennyit kéne korrigálni:
"Vérfarkas kimúlt
pofája feledő
A hold sír
könnye záporeső"


ADIM a Des

A nevetés félelmetesebb fegyver, mint a kard.
(Lásd Melkort! :evil3: )

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202887 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Reggel olyan hangulatba kerültem, ami ezt hozta ki belőlem:

A reggeli kávé keserű íze a számban
Nem maradok már soká ebben a világban
Szárnyra kelek, csak jótetteim maradnak utánnam
Vajon marad nyoma annak, hogy valaha itt jártam?

Ezután kiömlöttek belőlem a szavak és megírtam a versem az angyalról...

Én, az Angyal

Egyre nehezebben verdes a szárnyam
Egyre többet használom a lábam
Egyre távolabb kerül az álmom
Egyre kevesebb az erőm felállnom

Sokkal nagyobb a bánat köröttem
Sokkal sötétebb az ég fölöttem
Sokkal több lett az árny mögöttem
Sokkal nehezebb, mint mikor megjöttem

Nem bírom tovább az emberek félelmét
Nem bírom a szívek reménytelenségét
Nem bírom kicsorbítani a kések élét
Nem bírom túlélni e sötét világ végét

Elmegyek messzire, ne is tarts vissza
Elmegyek, könnyeim az anyaföld beissza
Elmegyek, régi szárnyam végre ismét tiszta
Elmegyek, de gondolj rám és hívj majd egyszer vissza!

ADIM a Des

Mennyi szépségversenyt rendeznek ebben a csúnya világban! Jóságversenyt még nem rendeztek soha.

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202880 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Versek
Gondorban a hörcsög
politizál és szörcsög

jó király jön ezután?
háború is lesz talán?

éhínség jön?
vagy aszály?

esetleg ork hadosztály?
egy seregnyi kannibál?

szörcsögő hörcsög
felfordított vödrön locsog, löcsög...

kiáltja a tücsök vöcsök
feletted a vöcsök

de ő csak ücsörög
míg be nem kapja a vöcsök


tanúság: minek ütöd bele az orrod más dolgába, ha semmi közöd nincs hozzá, és ha minden jóra fordulna, akkor se lenne hasznod belőle...

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202833 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Üdv!

Elég régen voltam.... Köszönöm mindenkinek a véleményeket, Timona, megtiszteltetés, hogy viszed a versem. :)
SÚ: meglepődtem, hogy engem emeltél ki a sok boncolás közül.... A hozzászólásom oka csak annyi volt, hogy szeretek őszinte lenni... :wink:
Az Aki a virágot szereti versed először ledöbbentett, aztán 10 percig rázott a röhögőgörcs....
A másik versedben ez a két sor fogott meg: "Kardja törött volt rég, most csak csorba, rút
A francnak se akart Gyűrűháborút. "
:mrgreen: :up:
Nahryien: Megdöbbentőek a képeid, és szívszorítóan gyönyörűek! :(
HV: hát, ezen is röhögtem egy sort! Nagyon JÓ! :lol: cipőt kötő dúnadán..... halálos!
Timona: utolsó őt sor csodás! Nagyon jók a képek!
Mau: a képzavarok utolsó kép versszaka mindent elmond. Már régóta próbáltam ilyen érzelmeim versbe szedni, de ennél jobbat asszem nem csinálhattam volna.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202799 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Versek
Vérfarkas és a hold

Vérfarkas üvölt
kínja égető
A hold csak nevet
mosolya megvető

Vérfarkas kúszik
sebe gyötrő
A hold gondolata
állatot lenéző

Vérfarkas szenved
halála közelgő
A hold aggódik
verejtéke lecsepegő

Vérfarkas elmúlt
ábrázata elfeledő
A hold sír
könnye záporeső

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202796 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Versek
Életünk tánca
Kint szemerkélt az eső,
mikor megfogta kezem
s eltáncoltuk együtt
életünk táncát.

Mindenki csak nézte,
ámult s bámult
míg mi folytattuk
életünk táncát.

Hosszú volt és szenvedélyes,
mint életünk együtt,
s szerelmünk, mit
eltáncoltuk ebben a táncban.


Újra repültek a sárkányok
Sok ezer év után újra repültek a sárkányok
Felébresztve ezzel megint oly sok ábrándot
Luinkris királynő hívta őket újra a harcba
Mit az elnyomottak már annyira akartak
Szálltak, szálltak fönt magasan az égen
Csatába mentek, de újra szabadok végre
Elhgyták szigetüket végleg a hívásra
Hogy felesküdjenek a legnagyobb női királyra
Ristanor újra dicső nevüket zengi hangosan
S a sárkányok hadba indultak haragosan
Fekete, vörös, kék, ezüst és zöld
S messze alattuk remeg a föld
Újra repültek a világ felett
Elborítván a kéklő eget



Ezüst sárkány
Végre találkoztunk szerelmem, hosszú évek után,
Ugyanott ahol elváltunk, mint mikor délre vonultál.
Karjaidba zársz, s csókokkal halmozol,
Pedig nagyon fáradt vagy a harctól.
Az átkot feledtük, mit régen ránk mondtak,
amivel örökre elválaszthat az idő hossza.
Alig telik egy perc, az átok beteljesülni látszik:
A testem remeg, s mindenki fázik.
Változás áll be rajtad drága szerelmem,
A nap fénye csillan ezüst pikkelyeden.
Értetlenül állok, s folyik a könnyem,
Míg lábadnál táncra kelnek a kövek.
Pikkelyeid nőnek mindenhol, nekem meg szárnyam,
Pár pillanat s vállam takarja el angyalszárnyam.
Négy lábad nő és sárkánnyá válsz
Szebbé, mint amit bárki valaha is lát.
Még egy szót suttogsz, hogy szeretlek,
S utána már tűz öleli körbe testedet.
Onnan kiszállsz a ragyogó égre,
S többé nem emlékszel az emberi létre.
Ezüst sárkány lett belőled szerelmem,
S előző életed örökre feledted.
Könnyeim záporoznak arcomon végig
Mint egy gyermeknek, ki a sötétet féli.
Állok még pár percig madj döntök
S utána már én is a föld fölött repülök.
Még szállok utánad egy darabon,
De hiába, a nyomodra többé nem találok.
Én angyalként sem feledtem nevedet,
S bánatosan suttogom, drága Balog Gergelyem...
Itt minden hirtelen megszakad,
A könnyek szétzúzták álmomat.
Felébredek, s ott alszik mellettem
Hozzábújok, s erősen ölelem.
Angyalként őrzöm tovább álmait
S teljesítem neki a vágyait.
Könnyeim még mindig arcomon folynak,
S álmom bánata tart továbbra is fogva.
De vigasztal, hogy képzeletem most is száll,
Akárcsak a fenséges ezüst sárkány.
Ölelem, de aludni továbbra sem merek,
Akarom, hogy örökké tartson e szép szerelem.
Az álom tovább folyik, ahogy lecsukom szemem,
Gegém is itt van, s ezüst sárkányként száll el felettem,
„szerelmem...”

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #202793 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
hmmmm.... szürkealista vízió tőlem mindenkinek.

képzavarok #n-1

az elhajigált epercsikkek
az árcédula a vonat oldalán
ők kísértenek végig a fénytelen úton
unaloműzni még jók talán
egymásra linkelt kötetlen forma
formátlan kötegnyi gyümölcsmorzsa
az elnyomatlan nyomtalan tűnik
éjkéken fénylő holdfénytáncosok között
fura függvények járják a létet
ha táblát látnak tovaállnak
keresve vonalat miértet

strukturalista aranyköpések
rendszerbe fogva kántálnak velem
mind régi felem

ez itt a szükséges rohadás
boldog vagyok hogy itt lehetek
beállok a sorba hisz a nyál-adás
nem korhatáros forma
s adnak hozzá csésze kávét
az ex-presszóm elhagyott
nevesincs nevét kiáltom a réten
a város jegén a szocrealitás téren

a fekete fények felém se néznek
kicsi világ jó volt veled lépek
hasítom az eget a nyomodban
elvinnélek egy gyufásdobozban
de későn jöttél a vonat elment
inkább maradj a monitor előtt
keress társat szedj fel valakit
legyél boldog legyél felnőtt
álmodj létet álmodj felhőt
én megyek


És még ráadásnak megfejelem egy formavirág-szösszenettel:

Nymphomaniac prayer

Holdláng monitor előtt,
Hallgasd meg akaratom:
Add meg napi szeretőm,
Díjként szivemet adom.


Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202751 Írta: Zarándok_Mist
Zarándok_Mist válaszolt a következő témában: Versek
[size=9:2xca3hjc]Időközben muszáj volt meghasonlanom, sőt, már kettő van belőlem, az eredetimet Svin remélhetőleg megjavítja, addig is az vagyok, aki voltam, és ez igenis a 280. hozzászólásom. Off vége[/size]

Na ez itt egy éjjeli ihlet borzadályos eredménye...

Levél, Neked!
Variációk az élet szeretetének miértjére

Minden ember egy kicsiny háború.
(Muad Dib)

1
Zuhanás a sötétből
ki a fertőtlenített térbe,
a száguldás utáni éles
vágyként szívet és szemet egybeőröl.
Függő vagy születésedtől fogva,
lételemed a perverz élvezet,
mikor sajnáltatod magadban a lényeget.
A posztmodern élet a kielégülésed-
Maszturbáció konyhakéssel...

2
Meleg anyaméhből jutsz a
hidegbe ki, s a fénybe; puha
karjaival ölel az intimitás.
Függő vagy, mert szeretsz-
[size=9:2xca3hjc](azaz inkább idegsejtként kapcsolódsz
melegséggel láthatatlan szálakon...)-[/size]
de önnönmagadnak ápolod ezer
csókkal őt, ki simán
varrja életed cérnáját a lepedőbe.
Szép a hímzés, mi számít más?

U.i: All in all it's just another brick in my wall...

Mi vagyunk a világ disznói és hízlalónk az avantgrád moslék!

Zöld a fű, és kék az ég, meleg a szívben, csíkos pizsama!

Béke van mindenütt, mindenütt, Muad Dib szívét kivéve...


[size=9:2xca3hjc]Önkritika: a jól ismert: Balaton szeletet eszegetek, lehetek elmebeteg gyerekek...[/size]

Vigyázz a Miérttel, mert elkerülhetetlenül paradoxonhoz vezet...
(F.H.)
vagyok aki voltam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202750 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Versek
Gyáva!

- Utálok félni!
- Ettől tudsz élni.
- Falamon szaladó nyolc lábú lénytől,
szívemen tátongó egyedülléttől?
Reménytelen létem mintául veszi
sötétség morajló zajszíneit,
motozó neszezés bajnokait,
csöndet elkerülő álnok Halit.
Kudarcok halmai,
köztetek járok.
- Hegymászó lehetnék!
- Kevésbé félve, attól, hogy landolva halál a vége.
Elrohanó életem halvány torony,
mégis nem láthatón támad a múlt.
Átkelni jövőnek lágy vonalán,
családi fészeknek csonka szaván.
Hallgatom a bánatom néma tanát.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #202689 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Versek
eddig azt hittem elvesztem volna nélküled
és most nem állsz mellettem
de rájöttem jó nekem egyedül
nincs az a sötét amitől félnem kellett volna
és nem fáj a hiány hogy nem vagy itt velem
megállok a saját lábamon
és ha kell segít majd más

mikor elmondtam mi bajom te a vállad vonogattad
és azt mondtad erre túl érzékeny vagyok
mikor sírtam meg valami sóról magyaráztál
és nem érted miért van hogy egy barátod otthagyott
lehet hogy te nem hiszel az ilyen szerelemben
lehet hogy én sem hittem el hogy ez én vagyok
nem is ez számít hanem a megértés - tolerancia, tudod...
hogy a végén már nem tudtam a szemedbe mondani
mi történt velem mert tudtam hogy kinevetsz
de legalábbis komolyan nem veszel
vagy csak egyszerűen ez az egész nem érdekel
persze megvannak a saját problémáid
hiszen mindenki kap problémákat az élettől
és alig van olyan amit nem magunknak csinálunk
de nem hiszem el hogy sírni kell a semmin
amikor körülötted minden rendben van
egy kimondatlan szerelem kivételével ami talán nem is létezik

azt hiszem most már erős vagyok
te azt mondtad szerinted te voltál az helyettem
látod már megint csak próblémákat csinálsz
tudod mit? nem kell meghallgatni másokat
éld csak a saját életed
biztos nagyon boldog leszel és elégedett
és majd sírni sem fogsz egy rohadt beosztás miatt
amin tulajdonképpen semmi sem múlik
mert nem szakít el attól akit szeretsz
már ha szeretsz egyáltalán valakit
és hisztizni sem fogsz egy sárga póló miatt
és talán megérted miért írom ezt az egészet neked
megérted hogy valaki nem "baszogat" hanem szeret

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.850 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére