Kószák Könyve

Több
21 éve 4 hónapja #127260 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: ne bánkódj! ha egy más világba korba kerül át vki az elég sok izgalmat tartogat (jobban nem tom kifejezni), én is sokszor írok ilyen stílusú sztorit, egyszerűen leírom, ami eszembe jut, szóval szerintem ne szomorkodj rajta. Látszik, hogy nem loptad senkitől, mert igen eredeti és JÓ. (én nem igazán törődök vele, hogy ki mit írt már le, ami eszembe jut azt leírom)
Fel a fejjel!!!

Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127259 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ja és Lyra: Le ne vedd!!! Kíváncsi vagyok mire jutsz. És bocs a kifakadásért. Majd visszafogom magam.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127258 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Tényleg más nyelveken is jelent már meg ehhez hasonló sztori? Akkor megint feltaláltam a spanyolviaszt! Kár! Pedig annyira szerettem aezt a történetet, olyan sokat foglalkoztam vele, már lassan két éve. Most elszomorodtam. Egyébként sem a féltékenység beszélt belőlem, hanem a szomorúság. De így mostmár mindegy. Egy a tucatból...pfuj. Kár. :(

Elkezdtem írni egy másikat. Bár nem kószás, azért remélem tetszik. Főleg neked ajánlom Nima.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127229 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Tegilbor: nagyon jó, annyira tetszik. Kérlek folytasd :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127187 Írta: Tegilbor
Tegilbor válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
BEraktam a történetem folytatását. Szeretnék kritikát kérni, csak, hogy tudjam, kell-e valamit változtatni rajta (negatív vélemény is jöhet, nem fogok megsértődni)

és ezúton mondanék köszönetet Sirwennek (alias jinx, eze a fórumon), hogy használhattam a gépét, és hogy a Múzsám (volt és lesz, remélem)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127050 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Sil írta:

Laurelin írta: Az alapötlet miatt, hogy egy XXI. sz.-i lány Középföldére kerül.

Nono, nem féltékenynek lenni egymásra! SZVSZ ezek mind az Egy Jenki Artúr király udvarában c. könyv alapötletével rokoníthatók... :wink:


Angolul is tengernyi ilyen fanfiction van, nem meglepő, hogy kettőtöknek is eszébe jutott.. :roll: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127007 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Laurelin írta: Az alapötlet miatt, hogy egy XXI. sz.-i lány Középföldére kerül.

Nono, nem féltékenynek lenni egymásra! SZVSZ ezek mind az Egy Jenki Artúr király udvarában c. könyv alapötletével rokoníthatók... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126991 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ne haragudj Laurelin! Nem tudtam róla. :oops: (igazság szerint elég új vagyok még itt, és nem olvastam még az összes novellát, és a tied is még csak ezután fog sorra kerülni, de mostmár tényleg nekiülök, a nyáron :oops: )Csak szólj és leveszem ha gondolod, de ne haragudj a főszere3plő miatt!
A másik:erre még nem is gondoltam :roll: , de teljesen igazad van.
Gondolkodom mit lehetne tenni...
És mégegyszer: nem akartalak "hátbaszúrni"

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126973 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Na jó Lyra, most egy kicsit keményebb leszek, mint a múltkor. Akkor ugyanis az első meglepetéstől csak ennyire futotta. A Műved kicsit úgy ért engem, mintha hátbaszúrtak volna. :triste: Az alapötlet miatt, hogy egy XXI. sz.-i lány Középföldére kerül. Igazán szólhattál volna, vagy megkérdezhettél volna, mielőtt beírod. :crying: Biztos nem mondtam volna nemet.
Másrészt meg ha belegondolsz, hogy a középföldeiek úgy tudják, hogy a nap és a hold egy egy fának a gyümölcsei, a csillagok meg Aule üllőjéről pattantak fel az égre, ennél sokkal gyanakvóbbnak kellene lenniök egy idegennel aki olyasmit állít magáról, ami számukra majdhogynem felfoghatatlan. A legrosszabb esetben még háborodottnak is néznék a lányt, de semmiképp nem vinnék Völgyzugolyba, hogy esetleg bajt hozzon a tündékre.
Mindettől függetlenül tényleg tetszik, mert jól szövöd a történetet. De jobban esett volna, ha nem ér ilyen váratlanul.
:bawling:

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126930 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sikerült az eddig kész új novellámat felrakni, még nincs vége, de a folytatást nyárra ígérem :roll: :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126879 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok! Ez nem a végleges verzió, de hogy pár nappal több időtök legyen rá, beírom.

A Magyar Tolkien Társaság a Tokaj-Hegyalja Fesztivál szervezőségével közösen irodalmi pályázatot hirdet.

Nevezés:
A pályázatra olyan magyar nyelven írt novellával vagy verssel lehet nevezni, amelynek témája J. R. R. Tolkien Középföldéje. A mű nem ütközhet A Gyűrűk Urában (The Lord of the Rings), A Babóban (The Hobbit) és A Szilmarilokban (The Silmarilion) foglaltakkal, kivéve, ha azt más, Tolkien által írt szöveg alátámasztja. A témaválasztás szabad, a terjedelem maximum 15.000 karakter (kb. öt oldal). A műnek nem kell Középföldére korlátozódnia, de Tolkien Ardájának keretein belül kell maradnia, a teremtés és a negyedkor elejének (Elessar Telcontar király uralkodásának vége) közötti időszakban.

A művek beküldése:
A műveket jeligével ellátva, Word dokumentumként az irodalmipalyazat@freemail.hu címre vagy kinyomtatva a Magyar Tolkien Társaság címére (Budapest, 1073 Városligeti fasor 3.) kell küldeni. Kérjük, hogy feltétlenül írja meg nevét, életkorát, pontos címét, és e-mail címét.
A beküldés határideje 2003. június 30.

Értékelés és díjazás:
A beküldött művek vers és novella műfajban külön-külön két kategóriában kerülnek értékelésre: 16 éven aluliak, valamint 16 évesek és idősebbek.
A legjobb pályamunkák (...) díjazásban részesülnek és megjelennek a Magyar Tolkien Társaság honlapján, valamint a Társaság saját újságjában, a Lassi Laurie-ban.

Eredményhirdetés:
Az eredményhirdetés helye és időpontja: Hegyalja Fesztivál, Tokaj, 2003 július 11. A nyertesek, akik nem tudnak személyesen megjelenni, írásban kapnak értesítést.

Kapcsolat:
A pályázattal kapcsolatban további információ Krieger Tamástól kérhető a telcontar@freemail.hu mailcímen, illetve a 30/236-44-13 telefonszámon.

Sok sikert kíván a Magyar Tolkien Társaság és a Tokaj-Hegyalja Fesztivál szervezősége!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126739 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
Igyekszem olvasni, +írni is. :wink:
Ha már Rándzsa betette a történetét, akkor beidézem ide a válaszom egy részét is a Faramir topicból :wink: :

Kincső írta: Rándzsa:...ha megengedsz egy kis kritikát: tárt karokkal , és nem "tárt kezekkel" vártak, ill. figyelj a vesszőkre!


Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126655 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Vannak, Tisztesség, Az Ember, meg most a legújabb. Nimrodel. Bár itt lehetnek necces dolgok,mert nem lehet tudni, h Amroth hol, esetleg kitől született. :? Amúgy ez nem önreklám, csak úgy... :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126626 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Na, így már rendben van. Remélem, nem bántottalak meg. Kíváncsian várom a következő, saját történeted! :wink: :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126528 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Végre! Kövezés. Köszi Angwen, igazad van sztem is, ez a novella amolyan "önterápia" volt, aztán mégis csak beraktam. De azért nem kell ilyen goni, büdösmocsoklopós disznónak hinni, :D a többi már saját sztori és nem ütközik Tolkien bácsival. :wink:
Köszönöm, h ilyen őszinte voltál!
Laurelin: nana, nem érzékenykedünk! :wink: Most nem hízelgésből, de a te Völyzugoly-mulandóság monológod és az Elrond az emberekről beszél-rész csodaszép! A hasonlatokat pedig nem akartam így eltúlozni,csak így jöttek.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126525 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nimashilin írásával kapcsolatban: igazán nem akarok ünneprontó lenni, de mintha valaki itt megemlítette volna, hogy nem vagyunk hullarablók... Már bocsánat, de szerintem ez az a kategória. Itt nem azzal van baj, hogy új szereplő lép be a képbe: Középfölde elég tágas, sokmindenkinek van hely rajta. De ebben nem igazán van eredeti ötlet az egy szereplőn kívül, aki viszont felborítja az egész meglévő cselekményt, és nagyon nem illik a képbe. Talán jobb lenne, ha a saját szereplőkhöz saját történetet is kitalálnál, és akkor a kettő összhangban lenne egymással.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126464 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszönöm. Reméltem, hogy jó lesz, hamatosan felrakom a többit is.

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126359 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nima köszönöm. Most értettem meg igazán, hogyan is születtek a tündék . Gyönyörű. A hasonlataid majdnem megríkattak. Hihetetlen.
Lyra Jó, tetszik.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126354 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Csillaglány, engem nem rázott meg különösebben Haldír halála :P , de te nagyon szépen leírtad! Valahogy.. nem is tudom, közelebb hoztad a számomra.
Lyra: még csak az elején tartok, de tetszik a stílusod!


Felraktam végülis a Nimrodeles novellámat. A vége kicsit suta lett, de nem tudtam jobban befejezni. Az Amrothos részek pedig a nekem legjobban tetsző verziót tükrözik, mivel több lehetőség van a származásával kapcsolatban. :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126283 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: Én nem vettem észre... :oops: :roll: :) Szerintem egyszerűen vedd ki azt a mondatot, hogy gondori, ha ez nem ütközik a későbbi terveiddel. :idea: :roll: :wink:
Lyra: 1. ne ítélkezz magadról 2. tedd be, várom! :wink:

[size=9:1lffuncg](Egyébként Rándzsa írt egy történetet, amit a Film/Faramir topicba linkelt be, és akár kószás is lehet - azt hiszem, sikerült rábeszélnem, hogy felrakja.)[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126277 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Hííí, gyerekek, most nagyot szívtam! Rájöttem, hogy a Bosszúban van egy rohadt nagy ellentmondás:
Azt írtam, hogy Veryawen nem rohani, hanem gondori, mert gondorban született. Aztán amikor a bátyjáról van szó, rohanban vannak, és aznap születik, amikor a bátyja meghal.
Hogy én milyen hülye vagyok!!!
Gondolom ezt a bakit ti is észrevettétek már…
Azon gondolkozom, miccsináljak véle…

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126200 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Na, a történetem egy kis változtatáson ment keresztül, úgyhogy kószás lett és tudtommal nem ütközik Tolkiennel.
Nem biztos, hogy túl jó :oops: [size=9:2q9h76g9],(sőt valószínű)[/size]de hamarosan beírom...ha lesz rá elég időm....

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125814 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Jajj, lányok, köszönöm! Lyra, Vivin... :cry: Hüpp-hüpp!
Ring:tedd be!
Én egy csöpi Elrond-Arwen búcsút írtam. Valójában három monológ a jövőre néze. Ha vkit érdekel... De mivel egyáltalán nem történet és nem kószásés nem GyHáb. előőti, nem teszem be.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125793 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Lyra írta: Ja és még valami. Fejemben elkezdett születni egy történet, csak van egy kis gond. Ez nem igazán kószákról szól, legalább is nem a tolkien szerinti kószáról! Az nem nagy gond. Azazhogy úgy értem a történet Középföldén játszódik, de nem kószák vannak ülönösképp benne.
És még valami: Annyira ütközhet Tolkiennel, hogy Gondolin mondjuk nem pusztul el?


Semmi gond. Rakd csak fel nyugodtan. A Kószák Könyvének öszeállítása úgyis csak a távoli jövőben fog bekövetkezni, addig csak alkossatok sokat, hogy legyen miből válogatni. :wink: (Majd csak a válogatásnál fog számítani, hogy ütközik-e Tolkiennal vagy sem.)

Ring, hasonlóképp. Rakd fel te is bátran. Majd az új TolkienHU-n kiválogatjuk a KK-s novellákat és a nem KK-s novellákat.

Ivó kritizálását hagyjuk abba, jó?

Dodiee, a te novelládat szeretném már vagy két hete elolvasni, de sosem jut rá időm. De azért ne lepődj majd meg, ha jön egy hosszabb véleményezés. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125738 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Jó rendben, hamarosan berakom. Ha valaki szerint naon eltér a témától, legfeljebb kiveszem.
És ringbearer: engem szintén érdekel! Mindenképpen rakd be!

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125737 Írta: Vivin
Vivin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Lyra, Nima, egyetértek mindkettőtökkel! Rakd be Lyra, Nima, te pedig írj még sokat. Tisztesség rulez!
Ring-bearer, engem érdekel. Tedd be lécci.

Arwen Undómiel örök álomra hajtotta királynői, gyönyörű fejét. Valami megszűnt Középföldén. S bennem is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125735 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Írtam egy szösszenetet a háború után Frodóról és Samuról azt be rakhatom ide? :?:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125730 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Értem.
Egyébként olvastam a történeted, és nekem személy szerint nayon tetszett :wink:
Jó a történet, meg az h így hozzá tudtad kapcsolni a GyU cselekményéhez a saját szereplődet.
És Vivint pont olyannak írod le, mint amilyennek elképzeltem egy tündét! Sztem még írj!

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125714 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Lyra: nem, nem engedünk! :wink: Háát... nem vok illetékes, de én nagyon eltértem és nem nyírtak ki... Nem mondom, h csináljunk rendszert a dologból, de én inkább befogom a szám ezügyben.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125705 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ja és még valami. Fejemben elkezdett születni egy történet, csak van egy kis gond. Ez nem igazán kószákról szól, legalább is nem a tolkien szerinti kószáról! Az nem nagy gond. Azazhogy úgy értem a történet Középföldén játszódik, de nem kószák vannak ülönösképp benne.
És még valami: Annyira ütközhet Tolkiennel, hogy Gondolin mondjuk nem pusztul el?

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.524 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére