Kószák Könyve

Több
21 éve 2 hónapja #128535 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Üdv!

Én beismerem, még mindig nem volt időm olvasgatni a sztorykat (csak bele-bele olvastam néhányba, azok tetszettek :wink: ), viszont felkerült az Eiával írott sztorynk két részlete (hamarosan jön majd mégegy). Szeretnénk kritikát kérni rájuk, hogy a következő mégjobb legyen :D

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128489 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nos, itt szeretnék egy kis segítséget kérni. :wink: A Tisztesség szerintetek jogosult egy KK előtagra, vagy húzzam le magam? Nem kószásnak írtam, de van benne mászkálás is. Nekem mindegy, h minek hívom, de nem tudom, h eléírjam-e. /meg ugye lány, love story, stb... :? :?: /

Brisa: köszönjük! :) :hello:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128350 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Egy kicsit, mintha elszaporodtak volna az (fél) offok...

Más. Nem tudom, észrevettétek-e, de egy régi topik új nevet kapott.

No, ifjú írópalánták, a következő a helyzet. Mivel egy ideje már üldöznek a nem-kósza-sztorik támájával, változtatások lépnek életbe Svinnek köszönhetően:

:arrow: Megváltozott a topik címe [size=9:2hjhtytq](Csináljunk könyvet-ről Novellák -ra) [/size]

:arrow: Laurelin lesz a topik gazdija [size=9:2hjhtytq](Laurelen helyett, aki a bénaságomnak köszönhetően lett tévesen beiktatva) [/size]

:arrow: És a szabályok: Minden nem-kószás novelláról, regényről és egyéb irományról itt lehet beszélgetni. Csak annyi az össz kérés, hogy vegyétek figyelembe: ez egy Tolkien-fórum... (Tehát az írások kötődjenek valamelyest Tolkien mester világához.)

Az írásokat ide lehet egyenlőre feltenni: www.tolkien.hu/app/koszak/ Kószák Könyve. Az új TolkienHU-n már saját helyük lesz ezeknek a novelláknak.

A kérdéseitekkel hozzám fordulhattok.


Tőletek annyit szeretnék kérni, hogy minden kószás-sztori címének elejére tegyétek oda ezt a jelet: (KK) :arrow: pl.

Laurelin: (KK) Breda titka

.
Ugyanis ezzel megkönnyítitek majd a szétválogatást, amikor az új TolkienHU-ra feltöltjük ezeket.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128305 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső: Van folytatás, de azért te jobban megérdemled a dícséretet. Az az író vagy akinek a művére megéri várni. Nagyon összeszedett a novellád és a történet is érdekes.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128296 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Galadh írta: Nefi!

Szabad a novelládba kötni? Vannak bizonyos mozzanatok, amik az én novellámban is pontosan úgy történtek...
hmm....


Nyugodtan...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128230 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: Nagyon jó a Breda titka! Lesz még folytatás? :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128205 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi!

Szabad a novelládba kötni? Vannak bizonyos mozzanatok, amik az én novellámban is pontosan úgy történtek...
hmm....

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128104 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Kincső írta: Nefi: nehogy már ezért elvesd az ötletet! :roll: Miért ne lehetne így, attól, hogy kitaláltam? :roll: :idea: Nem tehetek róla, más történettel (nem innen) is volt már így... :roll: Bocsi... :roll:


Semmi baj, de meggypőztél úgy folytatom ahogy elterveztem. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #128074 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Folytattam Breda titkát, ha valakit érdekel.
Szegény Lyra azért azt nem akartam, hogy az ujjad is eltörjön... :( . Remélem mihamarabb folytatni tudod a novelládat.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127992 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Sil írta:

Kincső írta: Galadh: Tök jó! :wink: Honnan származik a kép?

Szerepjáték-illusztráció Angus McBride-tól.


Köszi, jó tudni :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127796 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Kincső írta: Galadh: Tök jó! :wink: Honnan származik a kép?

Szerepjáték-illusztráció Angus McBride-tól.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127786 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Galadh: Tök jó! :wink: Honnan származik a kép?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127766 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Off:

Így nézhetett ki kb, amikor verya vorondora várt a fa mögött.
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... gus019.gif

.... :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127747 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi: nehogy már ezért elvesd az ötletet! :roll: Miért ne lehetne így, attól, hogy kitaláltam? :roll: :idea: Nem tehetek róla, más történettel (nem innen) is volt már így... :roll: Bocsi... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127742 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Én is majd felrakom a történet folytatását, csak mos eltörtem az ujjam, és csak egy ujjal tudok pötyögn, úgyhogy olyan egy 7 múlva vagyok várható

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127678 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta:

Rándzsa írta:

Nefadar írta: Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...


Nefadar:Szvsz jót fogsz kitalálni..... :wink:


Nagyon remélem... :roll:


OFF:
Nefi: Bizunk benned!

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127646 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Rándzsa írta:

Nefadar írta: Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...


Nefadar:Szvsz jót fogsz kitalálni..... :wink:


Nagyon remélem... :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127640 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta: Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...


Nefadar:Szvsz jót fogsz kitalálni..... :wink:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127575 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső: én is erre gondoltam, de lelőtted a poént. :bawling: Ezt ugyan is nem sokára mesélte volna el az egészet Tarlion :cry: . Így most találhatok ki valami újat. Amúgy ők Fekete Numenoriak, ők azok a dúnadánok akik Szauront szoilgálják...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127556 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Felraktam a 7. fejezetet! :idea:
Közölte, hogy túl hosszú, úgyhogy kénytelen voltam ketté bontani. Úgyis javítottam az elején is. [size=9:37jmwjh8](Azt a bizonyos összetett mondatot kiiktattam az életünkből. :roll: :wink: )[/size]

Kérek véleményt! :idea: :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127507 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
Még nem raktam fel a folytatást, de ami késik, nem múlik! :roll: :wink:
Nima+Nefi: Szerintem nincs ezzel semmi baj, ha később megoldást ad a történet, hogy miért áll Szauron szolgálatában. Mondjuk már maga az ötlet is elég különleges, hogy númenoriak leszármazottai a többi dúnadán ellenségei legyenek, de ha megvan az indok, szvsz lehet. Pl. egy lehetséges elképzelés Tarlionra: régebben, amikor még úgymond a "jó oldalon" állt Mereth, Tarlion apja a barátja volt. A fiú még egészen kicsi volt, amikor meghalt, és Mereth gondjaira bízta, aki akkor már titokban a "rossz oldalon" állt. Így ebben nőtt fel, de maradt benne emberség. :arrow: Így elfogadható sztem. :roll: :wink:
Nekem inkább az a furcsa, hogy miért "kellett" megölnie Deriont. Nem indokolta meg, és ha csak elfogja őket, szvsz lehet, hogy talán még meg is értette volna Merethet. Ha mégsem, ráér akkor megölni... :roll: (Na ezzel nem azt modom, hogy meg kell ölnie, de akkor legalább megértem, ha azt mondja, hogy nem volt más választása.)

Most megyek írni és olvasni. :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127427 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nimashilin írta: Rándzsa: ugye még nincs végük? A Grímás jobban tetszik. A szerelmem... 8O :)


Gúlia: ő meghal, mert (amikor a keresztúton van :arrow: valahogy így akartam jelkápezni a válaszútakat) elvágják a torkát..... :( Szokásos éhenkórász támadás éri (tudod!? az a lökés É felé)

Nazgia: az ő történetét folytatom (elvileg úgy terveztem, hogy ő is meghal, de sebaj, most kivételesen, nem halasztom meg az orkincát :wink: )

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127423 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Rándzsa: ugye még nincs végük? A Grímás jobban tetszik. A szerelmem... 8O :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127416 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi:( :lol: ):
Király!!!

írtam egy-két orkos novit:

www.tar.hu/wandor/2.htm
www.tar.hu/wandor/3.htm

[size=9:14uvpm36]Nem tudom, hogy én is leírjam-e az életrajzomat.... Már amit elkápzeltem.... Csak egy a bibi..... Rándzsa tünde.... [/size]

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127371 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Még ez nem végleges és a hibákat át fogom javítani.
Lehet, hogy Tarlionnál beleteszem, hogy Mereth parancsolta neki, hogy mindennel lásson el és, hogy nem eshet komolyabb bajom, vagy vmi ilyesmi...

Laur: nagyon tetszett.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127366 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: sosem volt teljesen ellenszenves Gríma, de hogy milyen édes gyerek volt! Így még jobban megkedveltem! Szegény, így én is gonosz lennék. :P
Nefi: nekem is tetszik, csak pár dolog egy kicsit zavaros. Pl. Tarlion, ha olyan "gonosz" és Szauron szolgája, miért lesz hirtelen olyan kedves veled? Szal értem, hogy tetszel neki, csak fura, h miközben eleinte mki utál téged, ő "gátlástalanul" :P ápolja a foglyot.
A központozás tényleg kicsit zavaró. :roll: Meg a másik: próbáld egy kicsit változatosan írni! Nagyon szembeszökő, h mki ugyanúgy néz ki. Ami nem fura Kószáéknál, de mikor egy oldalon harmadszor olvasom, h "fekete haja és szürke szeme volt", akkor kicsit furcsán hat. Sokszínűbben kéne megfogalmazni: sötét haj, holló, stb. Pl. Tolkien ezerféleképpen le tudta írni ezt a karaktert. :wink:
Kedvenc mondat: Az egyik lány volt ő velem lehetett majdnem egyidős, de nem volt olyan sovány, kecses és szép mint én és a haja fekete és a szeme szürke volt. :up: fő az önbizalom! :mrgreen:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127336 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nefi: tetszik a történet, de nagyon zavaró, hogy a mondatok sok helyen nincsenek tagolva: se vessző, se pont, se nagy kezdőbetű... :roll: És néhol javíthatnál a fogalmazáson. Pl.: "Nem fogja megtudni csak ha el nem mondod neki." Ez így pont nem jó. Így kellene: :arrow: Nem fogja megtudni, csak ha elmondod neki." Vagy: Nem fogja megtudni, ha nem mondod el neki." :idea: :wink: Folytasd! :wink:
Laurelin: nagyon tetszik a Breda titka! Az tetszik nekem benne, hogy megkeresed az okot, hogy miért lett olyan. :idea: Szerintem minden "gonosz" embernek megvan a maga története, ami olyanná tette, amilyen, és nem mondom, hogy ez minden alól felmenti, de egész másképp tudsz ítélni. :idea: :wink: Folytasd! :wink:

A többire még nem volt időm.

A sajátomat is folytattam, de még nincs kész a fejezet. Holnap befejezem, és felrakom. :idea: :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127297 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: frászt egy a tucatból, ne tudd meg, milyen vackokat olvastam én ilyen témában :) Ezzel az erővel a Gyűrűk Urára magára is rámondhatnánk, hogy egy a tucatból, merthogy régi ötleteket és motívumokat használ... hát a tiéd éppen így nem az ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127295 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Illidian írta: Bocs de ezeket az írásokat hol lehet elovasni?

www.tolkien.hu/app/koszak

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #127291 Írta: Illidian
Illidian válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Bocs de ezeket az írásokat hol lehet elovasni?

...és így alakul át a varázsló-királyok nemzetsége a Családdá

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.091 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére