Kószák Könyve

Több
11 éve 8 hónapja #406137 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Dora írta: Elsősorban az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a Kószák Könyve lehetősége egyáltalán él-e még, hiszen olyan régen érkeztek új fejezetek a művekhez és bejegyzések a fórumra. Ha pedig mégis lenne rá lehetőség, többször is átolvastam a szempontokat, és szeretnék rákérdezni: jól gondolom, hogy mindnek megfelel Aragorn személye, ha ő maga a főszereplő? A történetet teljesen Tolkien-hűnek gondolom, de még átvizsgálom majd.


Szia!
A Kószák Könyvében általában olyan karaktert választottunk magunknak, akiről NEM tudunk olyan sokat, mint Aragornról. Ennek az egyik oka, h. nehéz minden meglévő információt Tolkien-hűen "betartani", a másik, hogy az ismert karakterekről mindenkinek megvan a maga elképzelése, h. a GYU előtt/után hol járt. Ezért szerencsésebb egy fiktív, vagy csak érintőlegesen említett kószát választani. (Meg így a KK kószái tudtak "találkozni" is, míg ha a GYU szereplők lettek volna főszereplők, túl sok lett volna az ellentmondás...)
Azonban ha mindenképp Aragornról szeretnél írni, nyugodtan tedd azt, sőt, ha nem is tartod be a KK szabályait, akkor is szívesen látunk mindenféle fan fictiont. Elvileg a főoldalra is fel tudod tölteni, ha mégsem, akkor szólj! :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Dora
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #405895 Írta: Dora
Dora válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Elsősorban az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a Kószák Könyve lehetősége egyáltalán él-e még, hiszen olyan régen érkeztek új fejezetek a művekhez és bejegyzések a fórumra. Ha pedig mégis lenne rá lehetőség, többször is átolvastam a szempontokat, és szeretnék rákérdezni: jól gondolom, hogy mindnek megfelel Aragorn személye, ha ő maga a főszereplő? A történetet teljesen Tolkien-hűnek gondolom, de még átvizsgálom majd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #366858 Írta: viator
viator válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Tünde írta:

Missy írta: Azt megkérdezhetném, hogy ki írta a főoldalon olvasható Fingon fanficet?


ha oldalról a linkről belépsz a fanficbe és ott az írásokra akkor mindig látod az összeset és az írót is

jelen esetben: viator


Bizony, ez esetben a tettes én voltam. :wink:

"A vadak elmenekültek
A kincsek mind odavesztek
Nyomuk sincsen már, s rövidebb a nyár"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #366573 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Tünde írta:

Missy írta: Azt megkérdezhetném, hogy ki írta a főoldalon olvasható Fingon fanficet?


ha oldalról a linkről belépsz a fanficbe és ott az írásokra akkor mindig látod az összeset és az írót is

jelen esetben: viator


Köszönöm.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #366549 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Missy írta: Azt megkérdezhetném, hogy ki írta a főoldalon olvasható Fingon fanficet?


ha oldalról a linkről belépsz a fanficbe és ott az írásokra akkor mindig látod az összeset és az írót is

jelen esetben: viator

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #366547 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Azt megkérdezhetném, hogy ki írta a főoldalon olvasható Fingon fanficet?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362803 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Valaki írjon vissza, megfelel-e... :( légyszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362447 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nóli i linantea írta: Bár meglepő, sok topic annak leírásával kezdődik.
Íme a topic első hozzászólása:

svindler írta: Ez a topik arra szolgál, hogy a Kószák Könyvén (KK)
dolgozók munkáját elösegítse. Itt lehet kérdezni, dícsérni,
kommentálni és építö jellegü kritikákkal ellátni mások
novelláit.

Mint tudjuk, a Kószák Könyvének ötlete a Kószák Szövetségén
belül merült fel. Mostantól fogva azonban már nem csak a
kószák, hanem bárki írhat bele egy novellát.

Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hösével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.

Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .

Mielőtt megjegyeznéd hogy a link nem működik, szólok hogy látom, de attól még a kérdésedre megvan a válasz :wink:

Köszönöm szépen! :D Akkor nem biztos, hogy ide illenék a novellám, ami öt harmadkori családról szól. Ők egyszerű emberek, akik saját bőrükön tapasztalják meg a háború és a pusztulás ízét... Az egyik család azonban Vinyalonde romjai között, és dúnfölde vidékein éldegél, tehát közöttük lehet kósza... de nem hinném, hogy egy minas tirithi, egy framvári északlakó, egy dorwinioni és egy fornosti család története is ide tartozik... :roll: Természetes teljesen hűen Tolkienhez, ezek a szerencsétlenek csak a saját életüket élik, mé véletlenül sem avatkoznak bele a SORS történéseibe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362440 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Bár meglepő, sok topic annak leírásával kezdődik.
Íme a topic első hozzászólása:

svindler írta: Ez a topik arra szolgál, hogy a Kószák Könyvén (KK)
dolgozók munkáját elösegítse. Itt lehet kérdezni, dícsérni,
kommentálni és építö jellegü kritikákkal ellátni mások
novelláit.

Mint tudjuk, a Kószák Könyvének ötlete a Kószák Szövetségén
belül merült fel. Mostantól fogva azonban már nem csak a
kószák, hanem bárki írhat bele egy novellát.

Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hösével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.

Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .

Mielőtt megjegyeznéd hogy a link nem működik, szólok hogy látom, de attól még a kérdésedre megvan a válasz :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362436 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Elnézést a tudatlansáomért... Mi is pontosan ez a Kószák Könyve? Ki írhat bele és miről? Mik a megkötések? Izgatottan várom a választ, mert éppen egy novellán dolgozgatok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #343051 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Egyébként, tök jó lenne, ha kiadhatnátok a KK-t.(Hála az égnek az én becses művem nélkül.. :) )Nekem nagyon tetszettek azok az írások, amiket benne olvastam.Hajrá, ne hagyjatok fel a reményel(bár, bevallom, fogalmam sincs, hogyan működne a kiadása)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #343050 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
:oops: Ó..Hát, hálásan köszönöm a segítséget.Tényleg.Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #343037 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Ardenis írta: Léli:Renben,tudomásul vettem, majd megpróbálom áthelyezni, de nem lesz egyszerű.(kicsit elrintottam a feltöltést)Vagy majd kitalálok valamit :)

Acho:Köszi mindenesetre... :D


átettem ugyanott a novellákba

köszi

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #343032 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Léli:Renben,tudomásul vettem, majd megpróbálom áthelyezni, de nem lesz egyszerű.(kicsit elrintottam a feltöltést)Vagy majd kitalálok valamit :)

Acho:Köszi mindenesetre... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #342996 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Remzymama/Tünde írta: én vagyon a Fan Fiction rovat gazdája
és abban van a Kószák Könyve

Léli! Akkor most mi legyen?


Öhm... akkor, asszem van abban egy olyan rész, hogy Novellák. Most sajnos nincs időm böngészni és olvasgatni a dolgokat (naná, mikor is lenne...), de biztos találsz neki megfelelő helyet ;)

A Kószák Könyvébe pedig tényleg csak azokat kéne tenni, amik megfelelnek az eredeti elgondolásoknak. Annó mi nagyon komolyan gondoltuk, hogy kiadjuk a Kószák Könyve című novellagyűjteményt, ezért kezdtünk bele. És ha a kiadásra csekély is az esély, azért szeretném, ha megmaradna a KK az eredeti formájában. Álmodozok még néha arról, hogy egyszer tényleg sikerül valamilyen formában a nyilvánosság elé tárnunk a Kószák Könyvét :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #342857 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
én vagyon a Fan Fiction rovat gazdája
és abban van a Kószák Könyve

Léli! Akkor most mi legyen?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #342855 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Mindenesetre gratula, Ardenis! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #342825 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ardenis: Amikor Annó réges régen (kb. 2002 tavaszán, ha jól emléxem), amikor elhatároztuk, h megcsináljuk a Kószák Könyvét, akkor annak volt egy alapszabálya: NEM ütközhet semilyen, Tolkien által leírt "ténnyel", kivéve, ha azt egy másik, szintén Tolkien által írt forrás viszont igazolja (tehát, ha Tolkien önmagának is ellent mondott a témában). Tehát ha a tiéd ennek nem felel meg, akkor inkább a fan-fiction részbe tedd (vagy mi is annak a neve.... beismerem, régen nem néztem oda...).
Ezzel nem azt mondom, hogy rossz lenne az írásod, vagy valami, csupán a Kószák Könyvét mi külön ennek szántuk, és ezért lett megalkotva számára ez a szabály.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #342418 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
:oops: :oops: :oops: JAJAJAJ! Eszembe jutott, hogy a feltöltött részekből még nem derülnek ki az ütközések.Bocs....(kicsit elkevertem.Azt néztem,ami a fejemben van, nem azt, ami a gépen).Szóval nagy gáz? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #342414 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Én is írtam a Kószák Könyvébe.És áthágtam a legfőbb szabályt.
Ugyanis
( A két Vándor c. művemben) ütközök Tolkien-nal.(Aragorn tudja magáról, hogy kicsoda, pedi ennyi idősen még nem kéne tudnia.Illetve-kisebb-időrendi eltérések is vannak).De eddig senki nem jelezte, hogy ez különösebb baj lenne, pedig úgy tudom, ahhoz, hogy felkerüljön az oldalra elolvassák,és csak akkor engedélyezik, ha nincs vele (nagy) baj.
Szóval, akkor ez most nagy baj? :? :?
Mert, ha igen, akkor inkább nem rakom a Kószák Könyvébe(bár nem igazán tudom, hogy kell kivenni onnan), de nem szívesen változtatok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315561 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Arwenstar írta: sziasztok?Ide is lehet novellat,fanfictionoket irni?Mert tudom,hogy van egy Novella szekcio is.Legyszives tajekoztassatok efelol.

Azt a novella topicba tedd meg, illetve inkább töltsd fel a TolkienHU-ra az Írások szekcióba, majd onnan linkeld be a Novella topicba, ha oda szeretnél kritikákat :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #315559 Írta: Arwenstar
Arwenstar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
sziasztok?Ide is lehet novellat,fanfictionoket irni?Mert tudom,hogy van egy Novella szekcio is.Legyszives tajekoztassatok efelol.

Az élet keresztjei olyanok,mint a kotta keresztjei:felemelnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #306826 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Aragorn egy szem fia már nem számít kószának?

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303577 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Brisa írta:

Raia Aiwart írta:

svindler írta: Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .


Grion:Szerintem ez elég válasz.


Az a link már nagyon-nagyon régen nem működik. Itt találjátok meg a Kószák Könyvét: www.tolkien.hu/category.php?m=129



Gratulálok az alkotóknak :)
Elnyerik a tetsémet

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303575 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Raia Aiwart írta:

svindler írta: Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .


Grion:Szerintem ez elég válasz.


Az a link már nagyon-nagyon régen nem működik. Itt találjátok meg a Kószák Könyvét: www.tolkien.hu/category.php?m=129

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303469 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ha egy egészen ici-picit visszaolvastok, megtaláljátok a a választ Raia Aiwart hozzászólásában...

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303468 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Matt99 írta: Mi az a Kószák Könyve? mer már Árnyak Könyvéről hallottam, sőtt nekem is van. :?:



Csatlakozom mi a Kószák Könyve?

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #302159 Írta: Matt99
Matt99 válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Mi az a Kószák Könyve? mer már Árnyak Könyvéről hallottam, sőtt nekem is van. :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #297196 Írta: Trenna
Trenna válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Megvan, nem kell. Csak szenvedtem egy kicsit. Bocs.. :oops: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #297188 Írta: Trenna
Trenna válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincsö, a no itten olvasható :) irományod nagyon jóóóóó! Szeretném elolvasni az előzményeket, meg az összes ilyen művet de nem találom a drága paraszti eszemmel. Valaki meg tudná mondani holvannak, vagy csak még nincsenek fenn? :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.564 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére