Frodó (Elijah Wood)

Több
21 éve 6 hónapja #109476 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Csatlakozom az előttem szólókhoz!Királyak vagytok! Ennyi cikk és kép :D :D Bocsi, ha ez off volt, de most többre nem futja... :roll: :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109268 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nagyon kemény Frodó ott középen:
www.bagendinn.com/images/andrastedvd14.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109262 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Hihi Andragorn, én csak itt búsúltam magamban, és nem is vettem észre hogy raktál be képeket is meg egy kis intert is. Köszönet érte! :hello:
Én is talátam pár képet, de távolról sem azokat amiket keresek. Az még eltart egy ideig. :disappear: :mad2:

A képek:

www.elijahfan.com/fanlisting/gallery/117.jpg
www.elijahfan.com/fanlisting/gallery/118.jpg
www.elijahfan.com/fanlisting/gallery/119.jpg
www.elijahfan.com/fanlisting/gallery/101.jpg
www.elijahfan.com/fanlisting/gallery/62.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109257 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sziasztok, jó hétvégét!
Hétfőn jövök! :wink: Bocs, az offért :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109234 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)

Te Anau írta: Sziasztok, szia Andragorn.
Eddig angolnyelvű interjúkat olvasgattam, többközt azt is amelyikből Iowa azt a szép idézetet berakta. És ettől egy kicsit lelombzódtam. :cry:
Miért nem találkozom én olyan gondolkodású pasikkal mint Lij? :bawling: Hogy a kinézetet már ne is említsem. :wink:
De most azzal vidítom fel magam, és remélem titeket is, hogy berakok egy pár jó kis képet feltéve ha megtalálom őket. :)


Szia!
Én már régen rájöttem,hogy nekem Amerikába kellett volna születnem.....
Azért nem találkozunk ilyen pasikkal, mert NINCSENEK :bawling: vagy engem kerülnek el az ilyenek :?:

Eddig én is képeket próbáltam keresni, de eddig kevés sikerrel :cry:

Ha találtál valami jót, akkor gyorsan tedd be légyszi!!

www.freeweb.hu/animezene/nostale ... hain03.jpg
www.freeweb.hu/animezene/nostale ... hain40.jpg

Ezek a képek a Faculty c. filmből valók:

www.freeweb.hu/animezene/nostale ... _fac06.jpg
www.freeweb.hu/animezene/nostale ... _fac39.jpg

Hozzá egy kis interjú :wink: (Megígértem)

BBC: Úgy tudom, Ön készített egy próbafelvételt Peter Jackson számára.
EW: Igen, valóban készült egy videokazetta, ahol a lehető legjobban megmutattam, hogy menniyre szeretném ezt a szerepet és a filmet. Vettem egy könyvet a hobbitokról, utánanéztem, milyen ruhát viseltek, aztán elmentem a jelmezboltba, hogy megszerezzem a megfelelő ruhát, beleértve a fegyvereket is. Aztán kimentem a hollywoodi dombokra, egy barátom pedig lefilmezett. Ezek után elmentünk a Miramax stúdiójába és megvágtuk a nyersanyagot. Aztán odaadtam a szalagot, és minden ment a maga útján.

BBC: Mi késztette arra, hogy részt vállaljon a Gyűrűk urában?
EW: Az az út, amit a szereplők végigjárnak, és a különböző fajok és emberek egyénisége. Mindnyájan annyira egyediek, a történelmük pedig közös. A karakterek összetartoznak, kiállnak egymás mellett, és harcolnak is egymásért a balsors ellen. Ez egyszerűen csodálatos. Ráadásul ez volt az a nagyszabású dolog, amiben mindig is részt akartam venni. Végig akartam járni ezt az utat, és hát Frodo a film központi figurája.

BBC: Nem érezte magát nyomás alatt a forgatás közben?
EW: Frodo a gyűrűhordozó, akinek különleges felelőssége van. A filmben végig nehéz nyomás nehezedik rá. Amikor megérkeztünk Új-Zélandra, emlékszem az volt az első érzésem, hogy hűnek kell maradnom a valós karakterhez, még akkor is, ha mindenkinek kialakul egy saját elképzelése arról, hogy milyennek is kellene lennem. Ezt annyi éven át csiszolta az irodalom, hogy sokkal jobban éreztem, mint bármi mást. Dehát ez egy háromrészes film, és nem én vagyok a központ. Mindenki kitűnik valahogyan.

BBC: Kedveli a fantáziát mint műfajt?
EW: Azt hiszem, ez inkább valóság. Végülis persze fantázia, de van egy szerves valóságtartalma - mintha csak megtörtént volna. Azt hiszem, a hobbitokban - noha alacsonyabbak és mások, mint az ember - semmiféle meseszerű nincs. Valódiak. Emberek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109229 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sziasztok, szia Andragorn.
Eddig angolnyelvű interjúkat olvasgattam, többközt azt is amelyikből Iowa azt a szép idézetet berakta. És ettől egy kicsit lelombzódtam. :cry:
Miért nem találkozom én olyan gondolkodású pasikkal mint Lij? :bawling: Hogy a kinézetet már ne is említsem. :wink:
De most azzal vidítom fel magam, és remélem titeket is, hogy berakok egy pár jó kis képet feltéve ha megtalálom őket. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109227 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Hell hell!
Ámulok és bámulok... a képek a cikkek... hát köszi csajok :) Ettől kicsit jobb kedvem lett :) Mindenkinek télleg nagyon köszike :)

(és bocs ezért ha ez OFF)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109181 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sesy Olórea, Lili, Onering, Iowa:

Örülök, hogy "jó pontot" szereztem nálatok a cikkekkel :D
Nem fáradt el a kezem, de egyébként is a mi kis drágaságunkért (és persze értetek) mindent :lol:
Te Anau-val már kitárgyaltuk, hogy eszméletlenül szerény és nagyon normális a srác, ezért még jobban imádjuk, mint eddig.
Minden elismerésem a mamának, mert igazán jól nevelte a fiát :itscool:

Ha találok még olyan cikket, amit nem olvastunk, akkor berakom. :wink:

Te Anau hol vagy? :(

Találtam nagyon jó kis képeket, a Vogue fotói :P

www.elijahfan.com/images/Scans/V ... ly/007.jpg
www.elijahfan.com/images/Scans/V ... ly/006.jpg
www.elijahfan.com/images/Scans/V ... ly/005.jpg
www.elijahfan.com/images/Scans/V ... ly/003.jpg
www.elijahfan.com/images/Scans/V ... ly/004.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109170 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Valaki látta innen a Halhatatlan szerelmet a múltkor, ha igen milyen volt?

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #109169 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
A Mancsos cikket már Én is olvastam, de már első olvasásra lekezelőnek tűnt a riporter. Ahogy Lij válaszol az nagyon bejön nekem, de a riporter egy kicsit kedvesebb is lehetne.

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109166 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Ez az egyik vele készült chatből van, sajna még csak ennyi van meg belőle, ezt sem Én fordítottam, de imádom, annyira őszinte.

,,Úgy hallottuk, igazi romantikus vagy, mit teszel azért, hogy érezze a
lány, hogy szereted?Nem is tudom. Igazi romantikus vagyok, de nem a klasszikus, klisékkel teli értelemben, nem veszek állandóan virágot, inkább hiszek a spontán szenvedélyben, és az olyan szavakban,melyeknek különleges jelentésük van. Szeretem érezni annak az érintését, akivel törődöm. És szeretem, ha az érzelmek őszintén kerülnek kinyilvánításra, az igazán romantikus tud lenni. A legromantikusabb dolgok egyike, ha valaki ébreszt reggel. Ezt gyönyörűnek találom. Valaki mellett ébredni."

:roll:

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109159 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)

Iowa írta: Milyen ari, hogy Lij azt mondja: ,,efogadom, hogy nem vagyok szexy"(vagy valami hasonló). Ha tudná, hogy Ő a legszexysebb pasi a földön nem mondana ilyeneket.


Igen, az naon aranyos! :D Meg egy másik cikkben, h kamaszkorában ő is szenvedett attól, h "vajon tetszik e a lányoknak"... egy ien gyönyörű pasinak miért nincs önbizalma? vagy csak szerénykedik? :D

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109155 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Csajok: Andragon, Dez. Az államat úgy kellett vissza szerelnem az arcomhoz a sok cikk láttán. 8O 8O 8O
A YM-ben az a hozzászólás "kicsit" erős volt. :x
Milyen ari, hogy Lij azt mondja: ,,efogadom, hogy nem vagyok szexy"(vagy valami hasonló). Ha tudná, hogy Ő a legszexysebb pasi a földön nem mondana ilyeneket.
Még csak a második oldalt olvastam.

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109122 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Halihó!
Hú gyerekek! Ennyi minden... 8O naon jóókk!!!
Andragorn: Az a "hangos" link télleg állati... uff, nem győzök olvasni + letölteni...
Te Anau: Képek RULZ!

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109087 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Andragorn: nem fáradt el a kezed? :) 8O Naon jók a cikkek, egészen felvidultam. Még, még!

A képek is naon édesek.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109041 Írta: Lili
Lili válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sziasztok!

Úgy látom fellendült a topic... :wink:
Nem győzök visszaolvasgatni. :)
Andragorn köszönet a sok cikkért.Te Anau-nak pedig a képekért!(Azt hiszem most elleszek egy darabig... :lol: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109032 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Andragorn,
hát képeket még nem értem rá keresni, mert eddig a táncoló Lij-t nézegettem itten :hello:
Ez is modemkiller. Viszont megállapítottam hogy Lij-nek ezerszer jobb a mozgáskordinációja és kultúrája mint Orlinak!! :twisted:
Most távozom, holnap jövök.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109007 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Andragorn, köszi a "hangos" linket, meg a képeket is. :D

rupert-grint.org/hobbits/onset.mov
Ezen a videon mindenféle LOTR-es összeállítás van. de nem csak Lij-ről hanem mindenkiről. 8O Nagyon jóóóóóó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #109005 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)

Te Anau írta: A sok infóért képek. :)
Egy díj:
lotrpics.123hostnow.com/elijah/pic-art-161310-1.jpg
lotrpics.123hostnow.com/elijah/3214.jpg
lotrpics.123hostnow.com/elijah/frodocandid.jpg
www.bagendinn.com/images/lij/lijnewla1.jpg
És most kutatásba kezdek mert tegnap találtam valami oldalt amin csomó még nem látott Lij kép volt, és én m@*** nem írtam le a címét. :evil:


Köszi a képeket!
Keresd meg gyorsan!!!!!
Én is keresgélek, hátha találok olyat, amit még nem láttunk :)

images.ewoodmedia.com/Appearance ... raphs3.jpg
images.ewoodmedia.com/Appearance ... raphs2.jpg
www.fanhost.org/albums/gallery.a ... &cat=ewood - itt nagyon jól néz ki :P

Ha még nem ismered, akkor nagyon ajánlom!! Egész nap hallhatod azt a csodálatos hangját! :P (sounds)
www.theargonath.cc/characters/frodo/frodo.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108999 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Andragorn (és mindenki aki érintett a témában :) )itt még pár nagyon jó kis videó cím:
Édi ahogy dumál, és az elsőn még bébilij is van. :wink:
hobbitonhill.net/video/appearances/200302-younghollywood-01.mov
frodoandsam.ejwsites.net/video/200212-elijah-rhea-01.mov

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108993 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
A sok infóért képek. :)
Egy díj:
lotrpics.123hostnow.com/elijah/pic-art-161310-1.jpg
lotrpics.123hostnow.com/elijah/3214.jpg
lotrpics.123hostnow.com/elijah/frodocandid.jpg
www.bagendinn.com/images/lij/lijnewla1.jpg
És most kutatásba kezdek mert tegnap találtam valami oldalt amin csomó még nem látott Lij kép volt, és én m@*** nem írtam le a címét. :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108983 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Hú Te Anau, nagyon jó a videó :itscool:
És a hangja........... :P :P Imádom a hangját (is :lol: )!

Igen a fotók is fogyófélben vannak, de az interjúk is. Na,nem baj, a lényeget már úgy is tudjuk róla.
Egyébként a fotókból sosem elég :P

Még a díjjait berakom ide. Hát.... Kapott már egy párat, de meg is érdemli :hello:

1991-ben jelölik
(Young Artist Award)
A legjobb fiatal színész, mozi filmért: Avalon(1990)
A legjobb fiatal színész,sorozatért: Child int the Night (1990) (TV)

1992 Jelölt
(Young Artist Award)A legjobb fiatal színész, mozi filmért:: Paradise(1991)

1993 Nyert
(Young Artist Award) A legjobb fiatal színész, mozi filmért:: Radio Flyer
(1992)
1994 Nyert
(Saturn Award)
Fiatal színész legjobb alakítása egy thrillerben/fantazyben: Good Son, The (1993)

1994 Nyert
(ShoWest Award) Az év fiatal sztárja

1995 Nyert
(Young Artist Award)
A legjobb fiatal színész, mozi filmért: North (1994)

1995 Jelölt
(Young Star Award)
A legjobb fiatal színész, drámaért: War, The (1994)

1997 Jelölt
(Young Artist Award)
Legjobb alakítás dráma sorozatban: Vendég szerepéért a: "Homicide: Life on the Street"-ben

1997 Jelölt
(Young Star Award)
Fiatal színész legjobb alakítása vígjátékban: Flipper (1996)

1998 Nyert
(Young Star Award)
Fiatal színész legjobb alakítása TV filmben: Oliver Twist (1997)
Fiatal színész legjobb alakítása drámában: Deep Impact (1998)

1998 Jelölt
(Young Artist Award)
Legjobb alakítás egy feature(?) filmben, közönségdíj:Ice Storm, The (1997)

1999 Jelölt
(Blockbuster Entertainment Awards)
Kedvenc színész, sci-fi: Deep Impact (1998)
Kedvenc színész, horror: Faculty, The (1998)

2002 Nyert
(Empire Award) Legjobb színész a Gyűrű Szövetségéért (2001)

2002 Jelölt
(Screen Actors Guild Awards) Kiemelkedő alakításért egy mozifilben a szereplőknek, A Gyűrű Szövetségéért (2001)

2002 Jelölt
(MTV Movie Awards) Best Actor A Gyűrű Szövetségéért (2001)


Képeket!!!MÉG!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108969 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Ah, Andragorn te vagy a napom bearanyozója! :)
Mennyi jó kis infó! :)
Cserébe belinkelek pár képet amelyek biztos voltak már(igazán fényképészkedhetne már Lij, mert kezdenek a készleteink kimerülni :D )de olyan jók.
Sőt, adok egy linket is egy interjúhoz ami még a FOTR után készült de énekel az elején! Igaz elég modemkiller a video, úgyhogy csak nagy sávszélességű internet eléréssel tudod megnézni. (mondjuk én a chelloval könnyen ugrálok 8) )

Képek:
www.bagendinn.com/images/lij/tolij3.jpg
Ezt a dirty Lij kinézetet nagyon csípem 8)
www.bagendinn.com/images/gearlij2.jpg
Ha az amire gondolok, akkor szegééénykee :?
www.bagendinn.com/images/lij/mcphee1.jpg

És a video címe:
www.hollywood.com/sites/lordoftherings/video/id/1098545

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108947 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Te Anau! Találtam még, remélem, hogy még nem volt!

Itt Lij és Orlando volt a riportalany, de csak Lij rakom be (bár Orli se rossz... :lol: )

Ha nem színészek lennétek, akkor mivel foglalkoznátok?
Elijah: Titkos ügynök, mert az olyan izgi. Komolyra fordítva a szót, ez nehéz kérdés, mert nem tudom elképzelni, hogy máshoz is értenék... A filmrendezés nagyon érdekel, és remélem, hogy egyszer majd rendezőként is kipróbálhatom magamat.

Én nagy állatbarát vagyok, ti szeretitek az állatokat?
Elijah: A szüleim már kiskoromban beoltottak a természet szeretetével, ezért nagy állatbarát vagyok. Otthon két skótjuhászunk van, Rascal és Levi, két cicát is tartunk, és mindegyiküket imádom. Bevallom, néha azt kívánom, hogy bárcsak többet filmezhetnék állatokkal, mint emberekkel, mert nekik nincsenek allűrjeik, és egy kis cirógatástól már a plafonon vannak. Életem egyik legnagyobb élménye volt, amikor delfinekkel dolgozhattam együtt, mert rettentően intelligensek, és ahányszor bementem közéjük a vízbe, az uszonyukkal odaintettek nekem, hogy kifejezzék az örömüket. Csodálatos érzés volt.

Nem untátok meg egymást a másfél évig tartó forgatás alatt?
Elijah: Mindenki nagyon összehaverkodott, ezért januárban, a 21. szülinapomon hatalmas bulit szerveztem, ahová többek között Orlit is meghívtam, sőt az ő egészségére is koccintottunk, mivel előttem két héttel töltötte be a 25-öt.

A Gyűrűk Ura veszélyes jelenetei alatt egyetlen egyszer sem sérültetek meg, vagy voltatok életveszélyben?
Elijah: Szerencsére, a sok csatajelenet ellenére megúsztam egy-két karcolással, mert úgy vigyáztak rám, mintha cukorból lettem volna, ami néha fárasztó is volt, mert szabadidőnkben sem űzhettünk olyan sportot, ahol egy kicsit is fennállt a veszélye annak, hogy megsérülhetünk. Ezért leginkább csak a tengerben szörföztünk.

Nemrég azt olvastam, hogy egyikőtöknek sincs barátnője. Ez tényleg így van, vagy azóta már változott a helyzet?
Elijah: Még nagyon új a dolog, de hosszú-hosszú idő után végre úgy néz ki, hogy rábukkantam egy csodálatos lányra, aki viszontszeret engem. A legutolsó munkám, a Try Seventeen című romantikus vígjáték forgatása közben találkoztunk, amelynek az egyik főszerepét Franka Potente játssza... A forgatás végére rendesen egymásba gabalyodtunk.

Mi a legrosszabb szokásotok, amitől szívesen megszabadulnátok?
Elijah: Sajnos képtelen vagyok leszokni a cigiről, kávézom is, ráadásul még a körmeimet is rágom. Szívesen lemondanék mindegyikről, de képtelen vagyok megszabadulni tőlük.

Most milyen filmet forgattok?
Elijah: Most éppen nem forgatok, mert az utóbbi időben csak a munkámra koncentráltam, így a magánéletem teljesen háttérbe szorult. Most adtam magamnak egy kis pihenőidőt, és a barátnőmmel megpróbáljuk maximálisan kihasználni a szabadidőnket: kirándulni járunk, megnézünk egy-egy kosármeccset, bulizunk, étterembe, moziba megyünk, vagy csak kiveszünk egy jó kis videót. A munka tehát most egy cseppet sem hiányzik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108920 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Megpróbálok még szerezni cikkeket!

Szerintem a mama igen határozott egyéniség és odafigyel Lij-re, ami biztos, hogy nagy előny, mert így nem kallódik el a fiú.
Valószínüleg ezért is szereti a határozott egyéniségű lányokat, mert a mamára hasonlítanak.
Eddig is nagyon tetszett a srác, de ezek után még jobban imádom :lol: !
Teljesen a földön jár, eszméletlenül normális :itscool:

A gyűrűk ura sztárja kibékült édesapjával

Elijah Wood, A gyűrűk ura című film egyik főszereplője, hat év után először beszélt édesapjával, Warren Wood-dal. Apa és fia azóta nem találkoztak, hogy Elijah szülei elváltak. Valójában A gyűrűk ura című film, melyben a 21 éves sztár Frodo Baggins-t alakítja, hozta őket közelebb egymáshoz. Warren a The Mirror című lapnak adott nyilatkozatában elmondta: „Elijah felhívott Los Angeles-i otthonából, és nagyon meghitten beszélgettünk. Beszéltünk a családról, Elijah filmjéről, és arról, hogy mennyire büszke vagyok a sikereire. Örülök, hogy hosszú idő után végre újra hallhattam a hangját. Jó lenne, ha minél több időt tölthetnék együtt a fiammal.”

Megjegyzés: Eddig hol volt a papa? :?: Eddig nem hiányzott a fia? :evil:

Igaz, hogy ez már lejárt lemez, de érdekes:

Nősülni készül Elijah Wood?
A Gyűrűk Ura Frodója, Elijah Wood annyira belehabarodott új barátnőjébe, a német Franka Potentébe, hogy az a hír járja: a 21 éves színész arra készül, megkéri a Lé meg a Lola főszereplőjének kezét.
Wood és a nála hét évvel idősebb Potente, aki korábban a Lé meg a Lola rendezőjével, Tom Tykwerrel járt, a Try Seventeen című közös filmjük forgatásán ismerkedett meg. A megbűvölt Wood dobta korábbi barátnőjét, a 18 éves Mandy Moore-t (a dolog pikantériája, hogy ő szintén szerepel a Try Seventeenben), és alig két hónap után már feleségül is venné új szerelmét.
A barátok nem tudják mire vélni Elijah sietségét, és mindenáron próbálják rábeszélni, hogy várjon még egy keveset, mielőtt ilyen komoly döntésre szánja el magát.

Még szerencse, hogy nem nősült meg! Ahhoz még nagyon fiatal. Először élje ki magát. Ráér még :!:

Ilyen ő: Szenvedélyes színész. Amikor meghallotta, hogy ő is esélyes Frodó szerepére, egy jelmezkölcsönzőbe rohant, és középkori ruhákban vetette fel magát egy barátjával a videóra, a kazettát pedig elküldte a rendezőnek. Amint látjuk, sikerrel járt.
A barátai: Évek óta nagy barátságban van Tobey Maguire-ral és Joaquin Phoenixszel. Sarah-ról, a barátnőjéről nem beszél az interjúkban.
Az ellenségei: Az állatkínzók! Elijah-nak van egy farkaskutyája, és nagyon szereti az állatokat, ezért sokat tesz az állatvédelemért.
A jövő: Sikerült gyereksztárból igazi színésszé fejlődnie, biztosan sokat fogunk még hallani róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108906 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)

Andragorn írta: Szerintem annyira ritkaság, hogy a sztárok körében valaki ennyire normális legyen! :hello: Nem? Örülök neki, hogy nem lett belőle egy beképzelt, kis hülye! :bounce:
Imádnivaló!!!!!!!!!!! :itscool: :P :P


Igazad van, én is megdöbbentően normálisnak tartom. Talán ez azért lehet, mert, mint amint írta, kicsi kora óta felnöttek között van. Így gondolom a mentális és szellemi fejlődését alapvetően ez határozta meg.
Sőt, van némi betekintésem az amerikai átlagember gondolkodásmódjába, és Lij még amerikainak sem igazán nevezhető. :D
A mamája valamit tudhat a gyereknevelés mikéntjéről. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108904 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Andragorn, köszönöm az újabb infókat! :)
Sajnos telhetetlen disznó vagyok, van még? :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108903 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Még találtam neked :wink:
Valamit valamiért

Elijah Wood, a Gyűrűk ura sztárja szeretne főiskolára járni és szakácsművészetet tanulni.

A 20 éves színész, aki a filmben Frodót alakítja, valószínűtlennek tartja, hogy valaha is lesz ideje három évre elszakadni színészkarrierjétol és végigcsinálni egy főoiskolát. Ha ez nem is jön össze neki, arra mindenesetre elszánta magát, hogy valamilyen módon főzőleckéket vegyen.
"Nem hiszem, hogy lenne időm a főiskolára. De nem csak a filmek érdekelnek. Imádnék például fényképészkedni. És elmondok egy titkot: a legjobban azt élvezném, ha szakácsművészetet tanulhatnék. Nagy zabás vagyok" - mondta.

Szerintem annyira ritkaság, hogy a sztárok körében valaki ennyire normális legyen! :hello: Nem? Örülök neki, hogy nem lett belőle egy beképzelt, kis hülye! :bounce:
Imádnivaló!!!!!!!!!!! :itscool: :P :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108902 Írta: Andragorn
Andragorn válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)

Te Anau írta: Andragorn te egy drága vagy! :) Ezzel a jó kis cikkel, meg a tegnapi sokkal is, bearanyoztad a napom! :!: :D
Komolyan mondom ezen kis írások olvasgatása jelenti nekem a béke szigetét a napi munka közben! :D
Szóval köszönöm!
És természetesen jöhet még! Lij-ből sohasem elég. :D


:oops: Köszi! :oops:
Akkor szerzek még neked egy kis örömöt :wink: (Egy kicsit hosszú lesz :) ,de szerintem ezekből a riportokból sokmindent megtudtunk a drágaságunkról :D )

A lábujjak ura
A Gyűrűk ura húszéves sztárja azzal vezeti le a feszültséget, hogy a lábujjai körmét rágja.

Elijah Wood Hollywood egyik nagy szívtiprója, mégis van egy kissé visszataszító szokása. A Gyűrűk ura húszéves sztárja azzal vezeti le a feszültséget, hogy a lábujjai körmét rágja, ha ideges. Így beszélt erről: "Nem tudom, hogy jött ez, de valahogy így alakult. Öntudatlanul így vezetem le az idegességemet. A plusz energiákat. Olyan sok éve csinálom már ezt, hogy a lábamon semmi körmöm nem maradt."

Beszélgetés a rókával
A Gyűrűk Ura főszereplője hamarabb lett világsztár, mint nagykorú. Elijah Wood csak nemrég töltötte be 21. évét. Eredetileg kaszinózni akart a jeles napon, ám amint azt barátai elkottyantották, a program kissé másképp alakult.

A társaság kocsmáról kocsmára járt, ami nem is maradt eredmény nélkül. A Melrose sugárúton Elijah rosszul lett, és hát mit szépítsünk a dolgon, bizony kidobta a taccsot. A jól kezdődött buli így csúfos véget ért. Még szerencse, hogy nem a Melrose Place díszletei közé szaladt beszélgetni a rókával.

Hüppögő hobbit

Ritkán ugyan, de előfordulhat, hogy egy hobbit depressziós lesz. Elijah Wood megtapasztalta ezt.
Hollywood legújabb üdvöskéje, a Gyűrűk Ura sztárja nem mindig annyi jókedvű, mint amennyire azt egy hobbittól elvárnánk. Elijah bevallotta, a forgatás alatt depresszióval küzdött.
A hirtelen jött hírnév, a személye iránti rajongás összezavarta a fiatal színészt:
- Nem akartam dolgozni, nem akartam bulizni, nem akartam kilépni az ajtón. Semmi mást nem akartam csinálni, csak otthon ücsörögni.
A kis hobbit szerencsére túl van a nehezén, a másfél éves új-zélandi forgatás véget ért. Most már nincs más dolga, csak élvezni kell az Egy Gyűrű hozta népszerűséget.

Egy igazi jófiú
Zsákos Frodó szerepében, A Gyűrűk ura című filmmel robbant mozikasszát az egész világon a kölyökképű Elijah Wood, aki annyira jó fiú, hogy már szinte fáj. Sehol egy csík kokain, sehol egy átdorbézolt éjszaka, sehol egy bő keblű fotómodell. Csak a munka, csak a hihetőség határát súroló tisztakék tekintet, csak a család. Na jó, azért rossz tulajdonságai is vannak: cigizik és rágja a körmét.

Elijah Wood még fél a rajongóktól
A Gyűrűk ura bemutatója óta – néhány hete – Elijah Wood végérvényesen világsztár lett. Nemcsak nekünk, neki is új ez az érzés.
- Megyek, mendegélek az utcán – sztorizik. – Egyszer csak szembe jön velem egy bombázó. Tényleg eszméletlenül szép nő. Különös fény csillan a szemében, amikor meglát, és ettől én is úgy érzem, hogy ő lehet az igazi. Erre odajön, és se szó se beszéd, elkezd csókolgatni. Hát, nem csoda, hogy ilyenkor elmenekülök.

Autója: egy piros Ferrari
Dilije: ruhástul ugrál az úszómedencékbe
Első filmes csók: A Flipper című filmben

Gyűrűk Ura forgatás
Persze, a másfél év alatt felmerülnek nehézségek. Úgy a forgatás közepe felé majdnem elfogy Wood cérnája. De ahogy közeledik a film befejezése, egyre jobban érzi magát. Közvetlenül a munkálatok vége előtt nyolc szereplőtársával akikkel a filmben megalakították a „Gyűrű szövetségét”, különleges tetoválást rakatnak a hasukra, a vakbelük környékére. Még az idős színész, a Gandalf varázslót alakító Ian Holm is „felvarratja” magára a jelet.

A mama
Marad tehát az anya, akit Elijah, a „kis majmocska” valóban majomszeretettel imád. Édesanyja minden interjúra és minden forgatásra követi, mi több, egyik filmjében, a „Dayó”-ban, ha már ott van, egy kis epizódszerepet is kap. „Anyám az, aki visszaráncigál a földre, amikor már kezdenék elszállni”, mondja róla a színész.

Hajrá, magyarok!
A Gyűrűk ura sztárja, Elijah Wood tart attól, hogy valamelyik románca egyszer majd komollyá válik. Épp ezért még soha egyetlen lányt sem vitt haza otthonába, melyet a mamájával oszt meg.
A színész egy vendégházban lakik a mamája Santa Monica-i otthona mögött, és bár meg van győződve arról, hogy anyja örülne, ha fia nőt vinne a házhoz, Wood mégis vonakodik megtenni a nagy lépést.

Így beszélt erről: Nem tudom, hogy jönne be ez a dolog, de szerintem az anyukám lazán kezelné az ügyet.

A szívtiprónak, aki korábban a Try Seventeen című filmben vele együtt játszó Franka Potentével is járt, megvannak az elképzelései a tökéletes lányról.
Hozzátette: Az erős öntudatú nőket kedvelem, az olyanokat, akik nem félnek kimondani azt, amit gondolnak. Felületesebb szinten pedig a sötét hajú, akcentusos lányokat.

A leírás alapján nagy esélye van nála a tüzes magyar lányoknak, és még angolul sem kell tökéletesen tudni hozzá...

Rövid románc

A Hollywoodban köttetett kapcsolatok szinte soha nem tartanak sokáig. Franka Potentének is tapasztalnia kell ezt az örök érvényű igazságot.
Franka még csak öt hónapot töltött együtt Elijah Wooddal, de máris megunták egymást. A Gyűrűk Ura sztárja túl fiatalnak bizonyult még egy komoly kapcsoltra. Pedig Franka egy igaz szerelmet hagyott ott miatta, Tom Tykwer rendezőt. Úgy látszik, a hobbitokban - romantikus ügyeket tekintve - nem bízhat az ember.

Elijah Wood még mindig anyuci kedvence
A Gyűrűk Ura Frodója, Elijah Wood, noha már 20 éves, még mindig anyukája kicsi fiacskája. Bármekkora sztár is a filmvilágban, a való életben még mindig édesanyjával él. "Tudom, hogy ez egy kicsit kínos, de az az igazság, hogy legbelül még mindig kisfiú vagyok" - nyilatkozta a fiatal amerikai sztár. Azonban úgy tervezi, a közeljövőben beiratkozik egy főzőiskolába, így anyjának is kevesebb gondja lesz rá, ő meg valóra váltja régi álmát, megtanul rendesen főzni. Wood egyébként, saját bevallása szerint, nagyon szereti a hasát. Dehát melyik hobbit nem?!

MaNcs: Ha jól értem, nem nagyon volt gyermekkorod. Csak dolgoztál, mint egy aluliskolázott hangya.
EW: Így van, de imádok színészkedni. Meghalok minden egyes fiktív karakterért. Gondolj bele. Egy merő kihívás az életem. Ráadásul jól is keresek. A pénz biztonságot ad. Nem vagyok egy extravagáns csávó, semmi igazán különös dolog nem érdekel. De jólesik, hogy nem kell törnöm a fejemet a pénzen, hisz annyi van, hogy akár most nyugdíjba mehetnék. Ám ez még sokára következik csak el. Amint fölizgat a dolog, bolond lennék más után nézni.

MaNcs: Nem hiányzott a normális gyermekkor?
EW: Hogy hiányzott volna, mikor az enyém nekem teljesen normálisnak tűnt? Úgy éreztem, és mit tagadjam, ez máig sem nagyon változott, hogy az a normális, ha az ember nem megy egy eszméletlen hátizsákkal reggel 7-kor az iskola felé, hanem a másik oldalára fordul az ágyban. Igaz, nem volt egy barátom sem, de idővel a szakmában kötöttem egy csomó barátságot. Szerintem nincs sok különbség egy másik színészgyerek és a szomszéd halőr kisfia között. Gondolj bele, miről maradtam le. Egy-két verekedésről a téren. Helyette inkább beutaztam a világot, és olyasmivel foglalkoztam, ami roppant mód szórakoztatott. Erre szokták mondani, hogy na és, én meg belepisáltam a Gangeszba.

MaNcs: Lassan elszállnak ám a gyerekévek. Szerinted minden ugyanilyen könnyen fog menni az emberi kor legvégső határáig?
EW: Tényleg már látom, az egy elég nehéz időszak, amikor valaki gyerekszínészből felnőtt színésszé lesz. Sokan munka nélkülivé válnak ilyenkor. De nekem, úgy tűnik, ezzel is szerencsém volt. Vigyázok is magamra. Kerültem a tinisztárszerepeket. Nem arra hajtottam, hogy pisis csajok sikoltozzanak a nyomomban, hanem hogy felnőtt szaktársaim becsüljék a munkámat. Ez után a film után a büdös életben többször nem vállalok szerepet tinédzserfilmben. Ezt egészen biztosra veheted. Persze nem túl ártalmas dolog ez, de nagyon utálnám, ha beskatulyáznál. Beleszorulnék ebbe a kamaszos jópofizásba, és azon venném észre magam, hogy harmincéves koromban már állástalan vagyok. Persze a menedzserem ezt ugyanígy gondolja. Egyszóval közösek az érdekeink.

MaNcs: Mit tudsz a jövőről?
EW: Black and White lesz a címe a következő filmemnek, azt sem akárkik csinálják. James Toback rendezi, Robert Downey, Jr., Jared Leto és Brooke Shields játszanak benne. Soha rosszabbat. Ez iszonyú izgalmas lesz, teljesen improvizáción fog alapulni. Abban biztos vagyok, hogy nagy vitákat kavaró alkotás lesz. Már dolgozunk is rajta. Nincs forgatókönyvünk, azt sem tudom igazán, hogy mi fog kikerekedni az egészből, és mit mutatok én magam benne. Ám nem kell sokáig várnom, a cannes-i filmfesztiválra kész kell lennie. Én is utazom a filmmel.

MaNcs: Máskor szoktál improvizálni?
EW: Eddig azt sem tudtam, hogy azt eszik-e vagy isszák. Tudod, gyerek voltam. Azt mondták, nézz balra, és nekem másodikra sikerült. Azt mondták, vágd pofán a bácsit, hát megtettem. Stréberebb napjaimon arra gondoltam, tán bokán is kéne rúgni. Közben persze a magam módján kerestem a kihívásokat. Most már úgy látom, lehetett volna egy csomó dolgot másként csinálni, de én inkább pontosan végrehajtottam a feladatokat, és igyekeztem minél többet tanulni. Azt hiszem, nekem volt igazam. De ez az improvizálgatás most elég mellbevágó dolog. Azt mondják neked, hogy az a feladatod, hogy eljussál A pontról B-re. Nyitva előtted az út, úgy mész, ahogy akarsz. Azt mondod közben, ami eszedbe jut, nincsenek dialógusok. Először még a gondolattól is elborzadtam. Mihez kezdek én ennyi szabadsággal? De aztán belejöttem. Bírom én ezt a szabadságszcénát.

MaNcs: El bírod azt képzelni, mit csinálnál, ha nem lehetnél színész?
EW: Persze hogy el tudom képzelni. Filmrendező lennék. Rodriguez nagyon nagy hatással volt rám. Volt, amikor ő kezelte a kamerát, és tudom, hogy az egész vágást is maga csinálta. Mások este csak musztereket néznek, mi meg egy nyersre vágott anyagot láthattunk a forgatási nap végén a vetítőben, Robert dolgozott, mint az állat. Ez nagy hatással volt ránk, finoman szólva is tartotta bennünk a lelket. Ráadásul iszonyú érzékeny csávó, még a bokájával is a filmre koncentrál. Képzelheted, az El Mariachit körülbelül 7000 dolcsiból készítette. Más annyiból vacsorázik. Figyeltem a munkáját, és úgy kellett lefogni, hogy magam is nehogy kamerát ragadjak. Mindez persze nem múlt el nyomtalanul. Hátha kisül belőle valami. A filmkészítés minden lépése nagyon érdekel, de legjobban a világítás. A vizuális rész a legizgalmasabb. Én abszolút vizuálisan gondolkodom. Az is lehet, hogy egyszer operatőr leszek. Nekem az elmúlt tíz évben a filmkészítés jelentette az iskolát. Igyekeztem a forgatások alatt mindent magamba szívni, és alig várom azt a napot, amikor összegezhetem minden tudásomat, és magam állítok lábra valamit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108898 Írta: Te Anau
Te Anau válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Andragorn te egy drága vagy! :) Ezzel a jó kis cikkel, meg a tegnapi sokkal is, bearanyoztad a napom! :!: :D
Komolyan mondom ezen kis írások olvasgatása jelenti nekem a béke szigetét a napi munka közben! :D
Szóval köszönöm!
És természetesen jöhet még! Lij-ből sohasem elég. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.269 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére