Legolas (Orlando Bloom)

Több
21 éve 11 hónapja #79897 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Bocsánat, muszáj vagyok offolni, chatelni, vagy mi ez, de valakinél benyomtam a "privát üzenetet" , de nem írtam semmit, mivel azt setudtam, kinek küldeném! Elnézést, de éjjel 3/4 2 van, és a régi hozzászólásokat nézegettem.
Lenne egy kérdésem: a filmben Lórienben Legolas tényleg tart egy ezüstkancsót,amikor arról beszél, hogy a siratót nincs ereje lefordítani?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79896 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
A Bak jegyéhez : a Szaturnusz uralja, ami a múltat és a számonkérést szimbolizálja a horoszkópban. Ahol van, vagy amelyik házakkal kapcsolatban van, az élet azon területére oda kell figyelni, mivel ott vannak a buktatók. Nem félni kell tőle, hanem a figyelmeztetésére hallgatni. Egyébként a Bakok ritkán viccelődnek, de akkor halálra lehet nekik nevetni magunkat. Nem könnyű partnerek, de borzasztóan hálásak a törődésért. Állandóan meg kell őket erősíteni, hogy igenis értékesek. A hozzájuk tartozókért komoly áldozatokat hoznak, de bizonyos dolgokban a számonkérésük is félelmetes tud lenni. A hozzájuk tartozók a "nyáj"-jó értelemben. Nem akarom senki érzéseit megsérteni, de gondoljatok arra, ki volt a történelem leghíresebb Bak jegyűje, akit " Jó Pásztorként" emlegetünk!
Továbbra is tartom, hogy Orlando az ugrálással meg egyebekkel azt próbálja megerősíteni, hogy igenis bátor. De az Isten áldja meg, ne így! Még sok filmben akarjuk látni! Vic! Én sem ismerem a családi hátterét, de az interjúban azt nyilatkozta, hogy édesapját, mint polgárjogi harcost, többször is bebörtönözték. Ez elég nagy megrázkódtatás lehetett gyerekként. Gondolom, hogy az anyukája a poklok kínját állta ki, hogy mi lesz a férjével (megölik-e, kiengedik-e) és a gyerekek ezt megérzik. Úgyhogy le a kalappal a Bloom-család előtt és külön tisztelet és köszönet Orlando édesapjának! Más: akit érdekel az asztrológia, nagyon jó anyagot talál Hamvas Béla és Szepes Mária könyveiben, különösen a Smaragdtábla címűben. Penngaladiel! Ne haragudj, hogy még mindig itt tartok, de nekem is volt hasonló problémám a hajammal, de rendbe tudtam tenni. Ha érdekel hogyan, írd meg kérlek, hol érhetlek el. És még egyszer: ne haragudj! Mindenkinek minden jót és!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79888 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic írta: N-E-E-E-E! :eek2: Legsie!!!! Ezt nem engedhetjük!!! :rmad2: Legolas, hol az íjad??? :cross:

www.theonering.net/movie/scrapbook/large/4459 - :nono: Ehhez lesz néhányunknak szava! Ami az enyéimet illeti, nem tűrnének nyomdafestéket. :dead:

OFF:
Estel: nem vagy semmi, ugye tudod? :wink: 8)



Ha nem bánjátok, durván fogalmaznék: Ez a LoTR meggyalázása nyilvánosan!(szvsz)

Odáig Ok, hogy fényképezkednek, de ne sörrel meg fekve... és ezt még közzé is teszik... :shake:



Más:nem tud valaki valamit véletlenül a Space Viewről? Nagyon szeretném megvenni (már csak Legolas miatt is) de nem tudom hogy Szegeden lehet-e kapni... ugyebár kisváros vagyunk.

És a Kisvárosi gyilkosságokkal mi van? Kerestem az TVújságban, de meg se találtam... nem hogy a minket érnitő részt...


A témához:nekem sincs semmi bajom a vegetáriánusokkal (nem mintha ismernék egyet is)de azt nem értem, hogy mint Orlando esetében (aki most vagy igen vagy már nem vegi) mik voltak ezek a kivételek (makaróni, kolbász)? Soha nem indokolta meg mért lett vegetáriánus?
Vagy eleve a családja is az? (Vagy csak egyszerűen válogatós, és ezt kinevezte vegetáriánusságnak, vagy allergiás, mint ahogy azt már mondta valaki?)

PlaStatyon:No Comment (úgyse veszem meg :wink: )

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79846 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Rayan írta: Hát, a Rayan aszondja, Orlando tipikus bak. A férfi bakokat nézve:
1. vékony testalkat, szálas testfelépítés, közepes, vagy annál valamivel nagyobb testmagasság
2. barna haj és szem

Rayan, sztem hiába Bak az emberke, ha ősei mind szőkék és kék szeműek, netán kicsik és kövérek, mert akkor ha a feje tetejére áll, sem lesz barna hajú és barna szemű, vagy magas és karcsú. Csak hogy kötözködjek. :evil3: :evil2:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79841 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic írta: N-E-E-E-E! :eek2: Legsie!!!! Ezt nem engedhetjük!!! :rmad2: Legolas, hol az íjad??? :cross:

www.theonering.net/movie/scrapbook/large/4459 - :nono: Ehhez lesz néhányunknak szava! Ami az enyéimet illeti, nem tűrnének nyomdafestéket. :dead:

OFF:
Estel: nem vagy semmi, ugye tudod? :wink: 8)


Ööö...uramatyám :cry: :cry: :cry: Hogy néznek már ki?????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79840 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic írta: Meghirdették 2002. október 25-ét Legolas Napnak
A kezdő ötletről itt olvashattok bővebben:
groups.msn.com/LegolasHarem/leggysday.msnw

Legolas háreme?! :confused2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79814 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
N-E-E-E-E! :eek2: Legsie!!!! Ezt nem engedhetjük!!! :rmad2: Legolas, hol az íjad??? :cross:

www.theonering.net/movie/scrapbook/large/4459 - :nono: Ehhez lesz néhányunknak szava! Ami az enyéimet illeti, nem tűrnének nyomdafestéket. :dead:

OFF:
Estel: nem vagy semmi, ugye tudod? :wink: 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79768 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic írta: Tudom, hogy nem Legolas, de muszáj. Szemet gyönyörködtető lesz az új, novemberben megjelenő 4 DVD-s LOTR film, íme a menürendszeréből két kép 8O :
www.warofthering.net/images/news ... VDmenu.jpg
www.warofthering.net/images/news ... Dmenu2.jpg

Nahát! ezek szerint Bilbónak megvolt a "Namárië" teljes szövege kézirat formájában! :D És milyen sok példányban... :roll:
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79762 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szerintem mi még nem beszéltünk róla, úgyhogy itt az ideje...

Meghirdették 2002. október 25-ét Legolas Napnak
A kezdő ötletről itt olvashattok bővebben:
groups.msn.com/LegolasHarem/leggysday.msnw
Egyre több Orlis/Legolasos honlapon meg lehet találni a Legolas-nap bannert, úgyhogy ide is felkerül.

http://groups.msn.com/isapi/fetch.dll?action=MyPhotos_GetPubPhoto&PhotoID=nHwAAAOUIMWjBPcsAGOpzu0GyVWw0wjmU7ETR3hnu5pmFfBxqLkDpUsHAVokVGpXQ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79761 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Rayan írta: Talán külön topicot kék' nyitni a "Hogyan látjuk vendégül Orlandót Magyarországon?" kérdésnek. Elsőként adunk a gerincére egy kis "zongoraleckét", teletömjük hortobágyi húsos palacsintával, aztán jöhet a földosztás -akarom mondani testosztás :pimp: A keze az enyém!! :clown:

:lol: Szegény Orli, darabjaira szednénk... :twisted: Bár őszintén megvallva nem nagyon sajnálnám a drágát. 8)

Hogyan lehet Legolas gyönyörű arcát így elcseszni?? :eek2: A PlayStation2 játékból már sok meseszép és élethű animációs képet, videót stb. mutattam - de ez most egy közeli kép a 3 akció-szereplőről (Gimli-Aragorn-Legolas). Klikk ide és hisztizzetek Ti is velem: :bawling: warofthering.net/images/gamingim ... /group.JPG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79759 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

ÉSzAH írta: De ha valaki esetleg közelebbi kapcsolatba kerül Orlando-val és kiderül, hogy amit írtam, az mind igaz, akkor terjesszetek fel asztrológiai Nobel-díjra. :-)

Észi, én megelőlegeztem Neked. :wink: Megérdemled. :hello:

Sajnálom, hogy pont én fogok OFF-olni, de most én kérem a többi moderátort, hogy nyugodtan törölje ki, amit most belinkelek ide (de csak miután meg tudtátok nézni :wink: )
Tudom, hogy nem Legolas, de muszáj. Szemet gyönyörködtető lesz az új, novemberben megjelenő 4 DVD-s LOTR film, íme a menürendszeréből két kép 8O :
www.warofthering.net/images/news ... VDmenu.jpg
www.warofthering.net/images/news ... Dmenu2.jpg
:dance:
Ezen a képen viszont már ott van Legolas is a többiekkel együtt:
www.warofthering.net/images/news ... otr_04.jpg
Azonban most furcsa dolgot fogok Tőletek kérni: NE Legolast nézzétek a képen, hanem Elrond hajfonatát. 8O 8O Gyönyörű!!!! 8) (Lehet, hogy vak voltam eddig, de én csak most fedeztem fel ezen a képen :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79703 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
bobita írta:

a haj mindig is az erö és a bölcsesség jelképe volt,


egen, gondoljatok csak Sámsonra, akinek az ereje a hajában volt

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79673 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hadd egészítsem ki egy-két jellemzővel:
Az önbecsülése látszólag egészséges, sőt néha túlzott. A mélyben néha komoly kétségek húzódnak.
Ugyanez igaz a tartózkodásra. A felszínen talán nyitott, könnyen barátkozó. A kapun talán sok mindenkit beenged az udvarba, de az ajtó a legtöbbjük előtt zárva marad.
Gondoljatok csak bele! Ha ennyire baromira nyitott lenne -a mi egyébként a sztárokra gyakran jellemző - akkor egyedül lenne ennyi ideje. Na ugye, hogy nem?
Arra még számítani kell, hogy valószínűleg büszke és csökönyös, de érvekkel meggyőzhető. Valószínűleg megbízható és pontos. A munkáját nagyon komolyan veszi, a pénz szinte mindig aggasztja (ez nem azt jelenti, hogy pénzsóvár vagy kapzsi, csak minden erejével törekszik az anyagi biztonságra).
Semmit sem kap ingyen az élettől, de amiért megdolgozik, azt áltaban kiköveteli magának a sorstól és rendkívül frusztrálttá válik, ha nem kapja meg. Viszont nem is vár a sorstól ingyen semmit. A szájba repülő sült galamb a számára nem létezik.
Földhöz ragadt (még bunjee-jumping közben is :-) ), nehezen változtat otthont, környezetet, az ilyen változás még akkor is megviseli, ha ő maga akarja.
Bármilyen vidám, a lényében mindig van valami mély és titokzatos sötétség és komorság, amit csak az alapos megfigyelő vesz észre. Hajlamos a melankóliára, némiképp a depresszióra, és bizony néha keményen el tud merülni az önsajnálatban.
Igényli a magányt, az egyedüllétet, talán a bak az a jegy, aki a legjobban elfoglalja magát egyedül. Általában vallásos, hívő emberek, akik akarnak és tudnak erőt meríteni a hitükből. Ritkán ateisták, de akkor maguk sem tudják, hogy mennyire szenvednek ettől.
És még sorolhatnám napestig.
Ne feledjétek el, hogy ezek csupán hajlamok, trendek, tendenciák, melyek egy bak születésű ember jellemét alakíthatják, de nem determinálhatják.
De ha valaki esetleg közelebbi kapcsolatba kerül Orlando-val és kiderül, hogy amit írtam, az mind igaz, akkor terjesszetek fel asztrológiai Nobel-díjra. :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79670 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Miben hasonló/különbözik Orli a tipikus bakoktól?
Hát akkor lássuk... *khöm*
(Semmi mást nem tettem, mint az Astronet.hu-ról leszedtem az általános jellemzők közül néhányat a bakokra vonatkozólag) Íme:

"Óriási az önuralma és a munkabírása." - Hát az tuti. :D
"Sok kemény leckét kap az élettől. Olyat, amitől más már rég összeroppanna. A Bak viszont tanul belőle, nemesedik tőle." - Erről sajna nem tudok mit írni, mert nem ismerem a gyerekkorát és a családi körülményeit. :?
"Nehezen megközelíthető, és csak ritkán mutatja ki érzelmeit. Ez, persze, nem jelenti azt, hogy érzéketlen. Csupán arra utal, hogy nincs meg a kellő önbizalma ahhoz, hogy kimutassa igényeit és belső vágyait." - Hát, Orli nem úgy tűnik, mint aki rettegne érzelmeinek kimutatásától... :lol: Vadul ölelget/puszilgat mindenkit, akit csak lát, a jött-ment hiéna újságíróknak mindenféle olyan nyilatkozatokat ad, hogy alig bírjuk utána tisztára mosni a Drágát, arról nem is beszélve, hogy állandóan mosolyog, viccelődik és hülyül.
"Az önbecsülése egészséges" - A bakok maximálisan hisznek saját képességeikben, mert gyakran úgy érzik, hogy csak önmagukra számíthatnak. Ebben, gondolom én, Orli sem kivétel. :roll:
"Megjelenése, modora általában konzervatív" - Héééé!!! És mi van az össze-vissza csíkos ingjeivel és pöttyös nyakkendőivel??? 8O :lol: Főleg, ha ezeket még együtt kombinálja??
"Mindig mindenkivel három lépés távolságot tart." - Hát, ez a három lépés távolság sem igazán jön be. :wink: Legalábbis, ha lehet hinni a pletyiknek, mindent lehet Orlira mondani, csak azt nem, hogy tartózkodó lenne...
Összegzés: a fentiek alapján döntsétek el Ti. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79667 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hát, a Rayan aszondja, Orlando tipikus bak. A férfi bakokat nézve:
1. vékony testalkat, szálas testfelépítés, közepes, vagy annál valamivel nagyobb testmagasság
2. barna haj és szem
3. finom, művészi kéz és jó ízlés (bizony ám!)
4. realista, olykor cinikus meglátások (nagyon is igaz)-és ebből fakadóan fanyar és fekete humor -tökéletes példája az "Én legalább örökké fogok élni" című beszólás :)
5. szélsőséges attitűd (zárkózottság v. kifelé fordulás, olykor mindkettő -ugyanez igaz a határozottságra/önbizalomhiányra is)
6. nagy adag önzés (!)
7. nőkkel bánni tudás -minden bak sajátja egyébként.

Hirtelenjében ennyi jut eszembe (tanult dolgok, és részben saját megfigyelések). Ja, és a bakoknak a legérzékenyebb testrészük a gerincük, really. Így el tudom képzelni, hogy az említett zuhanás után Orli némileg átértékelte az életét. És Vic, az is lehet, hogy a szentem titokban aszkéta életmódot él, úgy Sziddartha módjára, nem eszik, nem iszik, csak meditáció és fény közbenjárásával tengeti a napjait. De persze ez hülyeség, reméljük a legjobbakat. 8O
Talán külön topicot kék' nyitni a "Hogyan látjuk vendégül Orlandót Magyarországon?" kérdésnek. Elsőként adunk a gerincére egy kis "zongoraleckét", teletömjük hortobágyi húsos palacsintával, aztán jöhet a földosztás-akarom mondani testosztás :pimp: A keze az enyém!! :clown:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79650 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
De jó, hogy felhoztad a témát, Bóbita. A bak, mint zodiákus jegy ugyebár egy halfarkú bakkecske ábrázolással bír. Ez nem véletlen. A feje kemény, a mellső lába nagyon erős, nagyon viszi előre, de a halfarka mindig gátolja a mozgásban. Összefoglalva ez lenne a szimbolikája. (És még nagyon sok minden, de erről könyvet is lehetne írni, úgyhogy most hagyjuk.)
Mindez a testre levetítve azt jelenti (megint csak többek között), hogy az erős, kemény és rugalmas csontok érzékeny és sérülékeny izületekkel kapcsolódnak. Különösen a térdre kell vigyázni és igen, a gerincre. De nagyon. Én ezt nap mint nap tapasztalom. (Én is bak vagyok.)
Ugyanakkor nagyon csodálkozom, hogy Orlando ennyi csontját töri, mert a bakra amúgy egyátalán nem jellemző. Az izületi bántalmak, a reuma, a rándulás, a ficam ... ezek igen, de a törés nem. (Sok bakot ismerek, köztük magamat, akik soha életükbe csontjukat nem törték, mégis rendszeresen hordanak fáslit, sántítanak, stb.)
Orlando egy egészen furcsa bak. :-)

Ha már itt tartunk, szerintetek mennyire? Ezt elég nehéz így, ismeretlenül, ennyi információval megmondani, de szerintetek mennyire illik rá Orlandora mindaz, amit a bakokról írnak?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79647 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Kedves Teluhmetar! Nem tévedsz, ilyen tényleg volt az ókorban. Ezzel áldoztak a halottaknak. ( pl.: Aiszkhülosz Oreszteiájában). Nem tudom miért, talán azért, mert a haj mindig is az erö és a bölcsesség jelképe volt, és talán a maguk erjéböl adtak át a halottaiknak. Ugyanakkor a haj levágása az alázat és a vezeklés jele is. persze a haj erotikus szimbólum is, innentől kezdve úgy gondolom, érthető, miért hosszú a tündék haja- bölcsek, erösek és szépek.
Egyébként rájöttem, mért döbbenek meg a tündék, amikor Gimli az Úrnő egy hajszálát kéri. Azért, mert valaki , aki szerelmes volt belé-mármint Galadrielbe- ki akar erőszakolni egy egész tincset , ö meg közli, hogy egy hajszálat se kap, és ez az eset elég köztudott lehetett Középföldén.
Orlando meg a Bak jegyével igazán vigyázhatna a csontjaira. Szerintem önbizalomhiánya van, azért csinál mindenféle veszélyes hülyeséget, és azért akar sok színésznőt megcsókolni. Persze ez utóbbi azért is lehet, mert magányos. Na de akkor is!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79646 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
A vegi dologról csak annyit: Meg kell nézni az ember fogazatát! Gumós. Tehát mindenevőre utal. Ennyit arról, hogy mennyire természetes és egészséges a vegi életmód. Még annyit, hogy nekem is feltűnt, hogy szegény szuper-egészséges vegik úgy néznek ki, mint aki most épült fel két rákból és három infarktusból.
De tényleg ne nyissunk erről vitát, nem ide tartozik és nem akarom a vegiket sem megbántani. Ez csak egy személyes vélemény. Igaz, némi tudományos érvvel alátámasztva. Szakmai ártalom. :-)

Orlando többször hangsúlyozta, hogy ő bizony nagyon másképp látja az életét azóta a bizonyos balesete óta. Jobban értékeli az életet. Lehet, hogy ezért lett vegi, csak akkor nagyon rossz irányba indult el a lelkem. De végül is ki vagyok én, hogy megítéljem.

A ketchup és a krumpli ugyebár se nem hús, se nem tejtermék. A bolognait is lehet hús nélkül készíteni (csak minek). Ugyanakkor tudom, hogy a vegik, ha odafigyelnek, nagyon szigorú étrend szerint ugyan, de tudnak jókat zabbantani. Tehát ezek a hírek nem feltétlenül mondanak ellent egymásnak. Én sokkal jobban félek attól, hogy a hír igaz. Már csak azért is, mert manapság divat veginek lenni.

Rayan, biztos, hogy tennénk róla, hogy ne legyen facér, a kérdés csak az, hogy egymás között hogyan játszanánk le. :P

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79644 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Orli eszik!!!! :lol: :lol: :bounce:

Itt a bizonyíték: 8)
www.theorlandobloomfiles.com/pic ... x02oct.jpg

Tej, az nincs, de chips és ketchup annál inkább :lol: :wink:
Egy kicsi off: egy ezer éves akciófilm, a Cobra jutott eszembe, ahol Stallone megkérdezi az ügyeletes főszereplőcsajt, miközben egy étteremben eszegetnek, hogy hozott-e magával mentőövet. A lány döbbenten néz vissza rá, mire Stallone megjegyzi:
"Csak azért, mert ha így folytatja, a krumpli belefullad a ketchupba..." :lol:
Nos, Orli, van nálad mentőöv??? 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79636 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Morgana írta: Azok, akik olyan súlyos baleseteket szenvedtek el, mint ő, többnyire magukba szállnak és változtatnak az életükön. Ő vajon miért nem tett így?


Nagyon egyszerű a válasz: mert még MINDIG nem nőtt be a feje lágya... Mert mindig betörte... :lol: Bocsi. :oops: De tényleg ez van. Orli egy nagyra nőtt "kisfiú", aki úgy látszik, még nem törte össze túlságosan sokszor magát, úgyhogy ezért gyakorol. :oops: Az persze egyáltalán nem érdekli, hogy rajongók tízezrei aggódják halálra magukat az őrültségei miatt. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79635 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Penngaladiel írta: És a sok csonttörésről nekem is ez jutott eszembe, hogy kalciumhiány. Valahol azt is írták róla, hogy laktózérzékeny, ezért semmi tejterméket nem fogyaszt - ha ez igaz, akkor pláne figyelnie kéne arra, hogy más forrásokból biztosítsa a szervezetének a megfelelő kalciumbevitelt...


Azt hiszem, teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Ideje lenne Orlival komolyabban is elbeszélgetni erről a vegatáriánus életmódról. Nem azzal van a bajom, hogy vegetáriánus, hanem azzal, hogy semmi tejterméket nem eszik (iszik) ilyen csonttörések után. A laktózérzékenyeknek találták ki a Magic Milk nevű laktózmentes tejet (ugyanúgy dobozban árulják, mint mondjuk a Parmalatot), anyu ezt issza hónapok óta, és nagyon finom. Tanúsíthatom, mert én is szoktam néha belőle inni, ha éppen rendes tej nincs otthon. Nem is lehet érezni a különbséget. Lehet, hogy Orlinak postázni kellene néhány dobozzal??? :?

Rayan, Észi és mindenki, akit a hosszú tündehaj indított meg: maradjunk annál a verziónál, hogy a tündéknél divat a hosszú haj, csak náluk nem változik félévente a divat. :lol: Lúthien hajnövesztését viszont nem értem. Ha ki akart szökni abból a magas kalitkából, ahová bezárták, miért pont a haját növesztette meg, és azon keresztül mászott le onnan? Vagy ha már a varázshajnövesztés mellett döntött, akkor utána hogyan menekült meg 150 kilónyi hajjal a fején??? :lol: :wink: Ha jól emlékszem, a Sissyt alakító Romy Schneider panaszkodott, hogy Sissy parókája 15 kiló volt, és baromira nyomta a fejét. Pedig Sissy haja még nem is volt olyan hosszú... Oké, oké, Lúthien levágta... Mármint a haját, és abból font kötelet lefelé (ha jól emléxem). De most őszintén, Ti levágnátok azt a hatalmas sörényt?

Thaur: nagyon-nagyon köszi a fordítást! Legalább van mit kidumálnunk! :D 8) :bounce:

bobita:
Üdvözlünk a Legolas-szentélyben! :wink: :itscool: Remek kis témát dobtál fel, várunk több ilyen vitaindító-beszélgető témát (nemcsak Tőled, mindenkitől!). :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79630 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Múltkor volt egy vitám egy gyógytornásznővel. Szerinte a vegetáriánus étrend egészséges. Nekem csak az jutott eszembe, hogy nem lehet egészséges, ha minden vegi, akit ismerek (képről vagy személyesen) hulla sápadt. Orlit is beleértve, gondoljatok azokra a téli, utcai képekre...

És a sok csonttörésről nekem is ez jutott eszembe, hogy kalciumhiány. Valahol azt is írták róla, hogy laktózérzékeny, ezért semmi tejterméket nem fogyaszt - ha ez igaz, akkor pláne figyelnie kéne arra, hogy más forrásokból biztosítsa a szervezetének a megfelelő kalciumbevitelt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79627 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Bár imádom azokat a pasikat, akik szeretnek veszélyesen élni, azonban, mint azt már ÉSzAH is jelezte, komolyan aggódom Orlando miatt. De most komolyan! Azok, akik tudatosan vállalják az akár halálközeli élménnyel járó sportokat, borzasztóan ügyelnek az egészségükre, a szervezetükre.
Nos, azok alapján, amiket eddig Orlando nyilatkozgatott, teljesen őrüllt. Ami, amolyan szecessziós módon, persze eszméletelenül vonzó (legalábbis számomra), de részemről hosszú távon szeretnék odalenni a srácért és nem gyászolni. Furcsa. Azok, akik olyan súlyos baleseteket szenvedtek el, mint ő, többnyire magukba szállnak és változtatnak az életükön. Ő vajon miért nem tett így?
Persze jó lenne tudni, hogy mikori az interjú, mert sokszor csak összevágdossák őket, és valóban, máshol arról olvashatunk, hogy Sean Beannel vagy a hobbitokkal itt és itt milyen jót falatozott...
...No, majd ha híres forgatókönyvíró leszek, az Oscar-átadásán megkérdezem a srácot, mégis, hadd tudjuk meg az igazságot... :)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79615 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
ÉSzAH: az bizonyított tény, hogy nem normális (de csatlakozok Rayanhoz, én is ezért vagyok oda tőle :) ), VISZONT: én vhol azt olvastam, hogy MÁR NEM vegetáriánus, meg hát az ilyen "interjú"kban sose tudni, hogy mennyi az igazság, és mikori az info. :wink:
(És különben se lehet vegi: a bolognai spagettim a kedvence. :) )

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79599 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Ne izgulj, Észi, csak egyszer mutatjuk be neki magunkat, többet nem lesz facér, az biztos!

Egy vegetáriánus tökéletesen megvan a maga kis összeállított étrendjével. Ezt nem szabad bolygatni. (Ancalimonéknál már tapasztaltam :) ) Normális ő, agyilag, testileg egyaránt (hú, de még mennyire), csak tényleg kissé őrült. (Amit spec. imádok benne.) Azt hiszem, nem tehetünk mást, aggódunk tovább. :|
*Orli, bírják ki a csontjaid még minimum 3000 évig*

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79593 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Van itt valami, ami foglalkoztat a Thaur fordításában megismert cikkel kapcsolatban és nagyon érdekelne, hogy mit gondoltok. :?:
Orlando ugye azt mondja, hogy ő vegi. Most az mondjátok meg nekem, szerintetek normális az ilyen ember? Mármint nem a vegikkel van a bajom, ha csak zöldségen és gyümölcsön kívánnak élni, az az ő bajuk. Most tényleg ne erről nyissunk vitát.
De egy olyan ember, aki saját bevallása szerint is már szinte minden csontját eltörte egyszer (köztük a gerincét is, amiről mindannyian tudjuk, hogy milyen következményekkel járhat), az hogyan foszthatja meg a szervezetét a legfontosabb kálcium-forrásoktól (hús és tejtermékek)? Ismét felteszem a kérdést, idézve Besenyő Pista bácsit: Hát noooormááális??? :hein:
Általában Morgana szokott hangot adni Orlando egészsége iránti aggodalmainak, de most már én is csatlakozom. Mert hát a bándzsídzsámping meg a szkíbórd ugyebár nem veszélytelen sportok.
Ha még én lennék vegi! Lenne hozzá arcom, mert kedvenc sportom a lépcsőn leesés, mégsem sikerült még egy-két kék folton kívül jobban megsérülnöm. De ha már mögöttem lenne ennyi esés mellett ugyanennyi csonttörés, akkor bizony nem kacérkodnék a gondolattal. (Így sem kacérkodom, csak a példa kedvéért.)
Arról nem is beszélve, hogy mi van ha meghívjuk vacsorázni? Leadja a listát, hogy mit nem főzhetünk? Hozzá se nyúlna a bakonyi sertésszeletemhez? Meg a tortához se? Hmm ... Szerintetek miért facér a srác már több, mint egy éve??? :-) :crap:

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79584 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Dae: Asszem ilyen az ókorban volt....de csak a hajukat vágták le...javitsatok ki ha tévedek!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79556 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nem tudom melyik népnek a hiedelme (az is lehet, hogy csak én találtam ki vmikor régen... :oops: ), de sztem nagyon szép szokás és abszolút tündéhez illő: ha valami iszonyú bánat éri őket, aminek a következménye visszafordíthatatlan (teszem azt, meghal egy hozzátartozójuk), akkor tövig vágják a hajukat, akármilyen hosszú volt és a hajukat a szélbe engedik: vigye magával a bánatukat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79526 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
ÉSzAH: én azért nem tudnék elképzelni rövid hajú tündét :shake:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79497 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Érdekes, valahogy úgy gondoltam, hogy a hosszú haj nem annyira sex-appeal a tündéknél (mivel mindenkinek van), hanem a hossza sokkal inkább a megélt kort, a bölcsességet jelzi.
Persze emellett nagyon szép is. Legalábbis szerintem. Mindig is hosszú-haj párti voltam, nők és férfiak esetében is. Életem egyik legrosszabb lépése volt az, amikor a térdhajlatig érő hajamat levágattam. Azóta sem nő meg akkorára, de azért derékig igen. Az tény, hogy több gond van vele, mint egy tüsi-frizurával, de én már akkor is hosszú hajjal halok meg. :-)
De visszatérve a tündékre, azért is tartom furcsának, hogy pont a hosszú hajra bukjanak, mert ugyebár minden kultúrában az a vonzó, ami ritka. /Ezért ábrázolták a sötét hajú, sötét szemű görögök szőkének, kék szeműnek Aphroditét. Azóta is ez határozza meg a szépségideált. :-( / Na már most, ha a tündéknél mindenkinek hosszú haja van, akkor nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lenne. Persze az is lehet, hogy a tündéknek nagyon lassan nő a haja (nem hiszem, hogy Legolas VALAHA levágatta volna a haját, mégis csak a háta közepéig ér) és akkor a derékig érő haj igenis nagy szám.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.537 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére