Vimpár Gittegylet

Több
20 éve 9 hónapja #158407 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
kérdés: szerintetek Anne Rice Vámpírkrónikáinak szereplői melyik klánba sorolhatóak a Vámpír szerepjátékban?

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158211 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Olvass vissza, légyszíves... :shake:

Gusztáv Szelleme írta:
:arrow: A vimpárlét nem betegség, hanem külön létállapot, s mint ilyen, nem gyógyítható - ugyanezek miatt a "vimpárságra való immunitás" sem létező tulajdonság.

(Ha a beÖlelések korlátozását az AVE magára vállalta, akkor védjen meg, ahogy tud! :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158209 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Estel Adániel írta: Fordulj az AVE-hoz, többet nem tehetek érted.

Már megtörtént! :wink: Ezek szerint elismertetett az AVE-tagok immunitása? :?:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158203 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158197 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Linkelje be vki nekem a családfát, legyen oly szíves!!!! Köszönöm szépen :)

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158068 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Fordulj az AVE-hoz, többet nem tehetek érted.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158063 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Az, hogy nekem mi jó és mi nem, az hadd legyen az én döntésem. Épp ezért ragaszkodom hozzá, hogy legyen a kezemben valamiféle védekezési eszköz: nem viselem jól a teljes kiszolgáltatottságot mégoly jóérzésű vimpárokkal szemben sem. Nem a játék felrúgását szeretném, hanem ellenállási lehetőséget a játékon belül, különben tényleg nem korrekt a dolog.
Mégegyszer hangsúlyozom, hogy mindez részemről éppúgy játék, mint a tiétekről.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158051 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

E. Eia Ayna írta: Te is említetted lentebb, h előfordulhat olyan, h a Szülő nem hajlandó kitagadni áldozatát. Akkor mit tegyen az illető?

Csúsztatást szimatolok... miféle áldozatról beszélsz? :? Angwennek azt mondtam, hogy ha valaki képes, és beÖlelteti magát valakivel, csak azért, hogy utána a kitagadását kérje, nos, akkor az illető max. a saját hülyeségének lehet az áldozata... Ugyanis egy Vimpár többnyire nem azért Ölel be valakit, hogy utána végérvényesen megfoszthassa a vimpárléttől... Az ilyesmitől egy jóérzésű vimpár éppúgy irtózik, mint egy jóérzésű anya az abortusztól... :P
Aki valóban akarata ellenére lett beÖlelve, és nem kíván tovább vimpár lenni, az viszont minden valószínűség szerint jó eséllyel veheti rá a fent említett "jóérzésű vimpárt", hogy segítsen nyomorúságán. :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #158044 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Namarie írta:

gillz írta: A többiek szemében ettől még a játék részese, és pont ez ellen tiltakozik a játszani nem akaró. ha ez így marad, akkor ez sajnos már nem játék a továbbiakban, hanem egy erőszakos közösségszervezés.


Ó, akkor most én ne tartsak valakit a játék részesének? Ezt nem kérheti senki. mint ahogy én sem kérhetem senkitől, hogy a játék részese legyen, tőlem se kérheti senki, hogy valakit ne tartsak a saját magam által elképzlet játék részesének. azért a gondolataim még csak-csak lehetnek az enyémek... Ami meg a vimpárok erőszakos trejeszkedését illeti.. télleg elejét lehet venni azzal, ha meg is kérdezed a beÖlelendőtől, akarja-e, valamint esetleg mesélsz az ezzel járó dolgokról(mondjuk mint Hagyományok...), hogy tujda, mibe vág bele. Nem vagyunk Vámpírok, akik öncélúan választják ki a Gyermekeket, véleményüket nem kérdezve. De nem hiszem hogy ebből ekkora nagy ügyet kellene csinálni..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 9 hónapja #158017 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
gillz\n

halihó!

A játék és valóság vitájába szívesen beszállok :twisted:

szvsz az itt a probléma, h van egy játék, adott szabályrendszerrel, és van olyan, aki a játékosok szempontjából beletartozik ebbe a rendszerbe, de ő maga nem kíván játszani. Mivel a szabályok szerint ő mag nem léphet ki a játék kereteiből, ezért a többiek szemében bele fog tartozni. Mármint a játék szempontjából. Viszont ez nem gátolja meg abban, h figyelmen kívül hagyja a játék által generált kontextust... Idáig Gillz, csak nem volt épp megfelő ügyességem..


Innentől Namarie:

Kérdés: miért erőlteti akárki is a másikra azt, hogy az az ő szabályrendszerében legyen benne? Ráadásul anélkül, hogy az a másik fél ebbe beleegyzett volna. A játék azért játék, mert MIND A KÉT FÉL elfogadja a szabályrendszert, ami most nem áll fenn, sőt. Az sem igazán játék, ha valaki a saját akaratából nem szállhat ki a játékból.

Ez így nem játék, hanem hangsúlyozom, a másik akaratának tökéletes semmibevétele, ami engem maximálisan felháborít, és abszolút méltatlannak tartom egy kulturális egyesülethez.

Szvsz ebből a szempontból emberileg is és mindenfélekép kevés az, hogyha valaki nem akar játszani, az nem játszik. A többiek szemében ettől még a játék részese, és pont ez ellen tiltakozik a játszani nem akaró. ha ez így marad, akkor ez sajnos már nem játék a továbbiakban, hanem egy erőszakos közösségszervezés.


"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157995 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Meggyőzési tippekkel szívesen áll mindenki rendelkezésére a

THK

:mrgreen:

[size=9:p3au4erm](Rejtő után szabadon :D )[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157991 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Estel Adániel írta: Tehát javaslom, keresse fel minden "sértett" a Szülőjét, és tegye meg az általa szükségesnek vélt lépéseket. ;)

Te is említetted lentebb, h előfordulhat olyan, h a Szülő nem hajlandó kitagadni áldozatát. Akkor mit tegyen az illető?

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157969 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nekem a Vimpárokkal egyedül erőszakos terjeszkedésük miatt van bajom, ezt kicsit ijesztőnek találom. Meg persze nem tetszik maga a tény, hogy valamibe akaratom ellenére belekényszeríthetnek. Másrészt részemről az ellenállás szintén játék!!! Szerintem ez simán belefér. Az Ery által megfogalmazott elvek szvsz egyáltalán nem rontják el a szórakozásotokat!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157966 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
A lentebbi reakciókat olvasva csak annyit mondhatok: A szabályzat immár korrekt (a játékon belül is érvényes) megoldást nyújt azoknak is, akik az akaratuk ellenére lettek beÖlelve a játékba. Mivel mi ugyebár Kulturális Egyesület vagyunk :D , azt hiszem, minden esélyünk megvan rá, hogy kulturáltan el tudjuk intézni ezeket a dolgokat... Tehát javaslom, keresse fel minden "sértett" a Szülőjét, és tegye meg az általa szükségesnek vélt lépéseket. ;)
További jó vadászatot minden kedves Vértestvérnek...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157962 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Namarie írta: Vannak, akik metafizikai/és vagy vallási érzékenységüknél fogva nem akarnak vimpárok lenni. (nem keverik össze valószínűlega vámpírt a vimpárral, de a vimpárok terminológiája miatt lehetetlen nem mögéje gondolni azt a vallási - metafizikai hátteret, amiből az egész ered, és ha valaki ettől irtózik, tökéletesen megértem..)


Hmm... :? :roll:
Azért boszorkányűzést nem kéne rendezni.


Eryvel egyetértek, nem kéne ráerőltetni a vimpárságot senkire, mert lehet, hogy nem kell játszania, de a tudat attól még idegesítő is lehet.
Az is lehet ugyanúgy játék, ha valaki nem vimpár.
Nem akarok nagyon beleugatni, tekintve, hogy bő 2 hete vagyok vimpár, de szerintem a szombaton beölelteket semmissé kéne nyilvánítani... :?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157959 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
halihó!

A játék és valóság vitájába szívesen beszállok :twisted:

szvsz az itt a probléma, h van egy játék, adott szabályrendszerrel, és van olyan, aki a játékosok szempontjából beletartozik ebbe a rendszerbe, de ő maga nem kíván játszani. Mivel a szabályok szerint ő mag nem léphet ki a játék kereteiből, ezért a többiek szemében bele fog tartozni. Mármint a játék szempontjából. Viszont ez nem gátolja meg abban, h figyelmen kívül hagyja a játék által generált kontextust...
Ery, nem kell játszanod, ha nem akarsz. Ne aggódj, be tudunk illeszteni a vimpárság világképébe így is. (Eddig is...) Attól még, h egy játék keretein hogyan tekintünk egymásra, a valóságban azért máshogy. Elvégre ez a szerepjáték lényege.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157919 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdv Mindenkinek!

Ery mondanivalójához fűznék pár dolgot.

Azt gondolom, ez a társaság, úgy összegészében a fórumosok, egy baráti társaság, de legalábbis olyanok, akik tolerálják és tiszteletben tartják egymást véleményét és gondolatait.

Vannak, akik metafizikai/és vagy vallási érzékenységüknél fogva nem akarnak vimpárok lenni. (nem keverik össze valószínűlega vámpírt a vimpárral, de a vimpárok terminológiája miatt lehetetlen nem mögéje gondolni azt a vallási - metafizikai hátteret, amiből az egész ered, és ha valaki ettől irtózik, tökéletesen megértem..)

Azt hiszem, MINDENFÉLEKÉPP tiszteletben kell azt tartani, ha valaki egy csoportba való tartozás lehetőségére bármilyen megfontolásból is, de nemte mond. Máskülönben egész egyszerűen arról van szó, hogy a másik emberi méltóságát nem veszi figyelembe pl. az, aki erőszakkal ölel be valakit. Egész egyszerűen arról van szó, hogy nem veszi emberszámba, vagy " majd én megmondom, hogy mi a jó neked" esete áll fenn.


Nem jó az, ha a fórumon belül csoportok egymásra mutogatnak, ha különböző csoportok tagjai ferdén néznek egymásra, de az se túl jó, hogyha valaki rossz szájízzel megy haza egy taliról, mert erőszakosan egy csoport tagjává tették, és azon a csoporton múlik, hogy elengedik- e vagy sem. ( Megjegyzem, hogy a szekták élnek ilyen eszközzzel...), amivel még véletlenül sem azt mondom, hogy itt a fórumon szekták vannak!!)

Dodiee írta, hogy ő megkérdezi, hogy az általa kiválasztott akarja- e az ölelést, és gondolom, hogyha nem, akkor tudomásul veszi. javaslom ezt az utat.

Más: ha valaki kilép a vimpárok közül, döntésre kényszerülhet az utódai miatt. namármiost ez is gátolja azt, hogy szabadon dönthessen a hovatartotzásáról. Épp ezért javasolnám, hogy tündék módjára a z utódok választhassanak, és így senkinek nem lesz rosszérzése. 8Vagy az utódok eggy újabb beöleléssel megújíthassák tagságukat). Nem lenne jó, ha eredetileg játéknak induló dolgok elfajulnának..

Akiket akaratuk ellenére öleltek be, távozhassanak szabadon, és ha igénylik, valaki nyilvánítsa őket szabadnak, vagy tisztának, ahogy ők szeretnék..

Bízom mindenki okosságában és empátiájában, valamint toleranciájában.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157908 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ha valaki nem akar Vimpár lenni(bolond egy lélek..), és Beölelik, és ellenkezik, ez elég kellemetlen dolog.


Bizony az, méghozzá több okből is.
Van aki nem szereti pl. a spenótot, van akinek tériszonya van és vannak olyanok akik a vimpárságtól iszonyodnak. Mármost, ha arra kényszerítenek valakit, hogy tegye azt, amitől iszonyodik, annak nem lehet jó a vége.
Lehet, hogy a vimpárság jó buli, de nem annak aki egyáltalán nem akar résztvenni benne. Magyarázhatod a embernek, hogy milyen finom a spenót, vagy a lekvár stb... ha az illető nem szereti, úgyse fogja megenni, sem megérteni, hogy miért is finom. Persze le lehet erőltetni a torkán, de az erdmény több mint kétséges.

A másik egy hosszabb filozófiai hangvételű érv a szabad akaratról, a játék-és valóság viszonyáról, valamint egyebekből, ami kb 3. oldalra jönne ki, úgyhogy ettől most itt eltekintek :) .

Az Egylet azért jött létre, hogy összegyüjtse mindazokat akik nem akarnak ebben a játékban résztvenni. Nem célunk a VG-t elrontani, felszámolni vagy egyebek (lásd: 12. parancsolat). Csak annyi, hogy hagyjátok békén mindazokat, akik nem akarnak ebben résztvenni.

Ezért is üdvözöljük a Szabályzat megjelenését.

Köszönettel

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157905 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hú, gyerekek, de rázós éjszakám volt!!!! :o

A TELIHOLD egyenesen besütött az ablakomon, és ellenállhatatlan kísértést éreztem, hogy vadászatra induljak!!! :twisted:
Nem is aludtam vmi sokat..
Ti mit csináltatok? Éreztétek ti is a vonzást?



[size=9:gpe1u3gt]Ami azt illeti, én is csak Arwena, Thaur és Hajni iránti szeretetből egyeztem bele a Vimpárságba, de most már POKOLIAN ÉLVEZEM!!! És büszke vagyok rá!!! :P [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157884 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Annyira nem értem ezt az egészet.. Én sem akartam Vimpár lenni, fogalmazhatunk úgy, hogy akaratom ellenére Ölelt be Anyu, de én nem érzem tehernek. Mondjuk így is csodabogár vagyok a családban, lévén egyedüli Vegetáriánus Vimpár vagyok(legalábbis másról nem tudok..), kizárólag zöldségek és gyümölcsök vérét iszom:)= Ha valaki nem akar Vimpár lenni(bolond egy lélek..), és Beölelik, és ellenkezik, ez elég kellemetlen dolgog. De mondjuk kiküszöbölhetjük az ilyen rebellis hülyeségeket(már elnézést) ha innentől megkérdezzük az illetőt, akit be akarunk Ölelni, hogy akarja-e(ahogy én eddig is tettem....). Sztem marha zavaró, és valamilyen szinten bántó is ez a.. khmm.. kis Egylet vagy mi a nyák, mintha ez valami betegség lenne, amit "meg kell gyógyítani", ki kell purgálni a testből. hátrányai ugyanis nincsenek, előnye pedig egy sztem aranyos és vicces közösségbe való belépés, kedves szokásokkal, és emlegethető családfával(jó, biztos a hobbit énem is beleszól, én szeretem a családfákat..), és cinkossá tevő apróságokkal(mint a köszönés meg a Vimpármosoly). Fölöslegesnek érzem ezt az egész Ellenállást.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157876 Írta: Ithilgalad
Ithilgalad válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Gusztáv Szelleme írta: Jó Vadászatot !

Esetenként:
Yoo Vadászatot! :roll:

Legends and epic tales born between these dark lakes For you a new one written with black blood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157875 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Gillz, gratulálok az új dédunokádhoz, hozzám! :mrgreen:

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157841 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Angwen, ha már egyszer rászántad magad, hogy vimpárrá légy, és megkérsz valakit hogy Öleljen meg, akkor utána egyáltalán ne csodálkozz azon, ha Szülőd nem veszi komolyan azon kérésedet, hogy tagadjon ki téged... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157705 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
nem értem, mi a vimpárlétben a fenyegetés :? . Azért a rokonság nem annyira szégyellnivaló... bár ami azt illeti, az is egy identitástudat, h valaki nem vimpár :twisted: renitensnek lenni jóóó! :rotfl:

Estel: gratulálok az írásodhoz! illetve Gusztávval történt párbeszédedhez :mrgreen:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157700 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Tehát ha egyszer és mindenkorra meg akarok szabadulni a vimpárlét fenyegetéseitől, annak az egyetlen módja, ha beöleltetem, aztán kitagadtatom magam?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja - 20 éve 9 hónapja #157688 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Látván a topicban felmerülő téveszméket, és a miattuk kialakulni készülő áldatlan állapotok fenyegető árnyát, én, Estel Adániel, mint rangidős aktív vimpár, tegnap este teliholdkor megidéztem a Vimpárős, Gusztáv szellemét, hogy segítsen eloszlatni a vimpársággal kapcsolatos tévedéseket, és homályos dolgokat. Íme azon alapvető tudnivalók, melyeket minden vimpárnak és nem-vimpárnak tudni érdemes:

Gusztáv Szelleme írta: A vimpárok

:arrow: A vimpárok, bár alapvetően ragadozó lények, alaptermészetük szerint nem agresszívak (bár, ha éheznek - mi tagadás - elhamarkodott cselekedetekre is képesek).
:arrow: A vimpárlét nem betegség, hanem külön létállapot, s mint ilyen, nem gyógyítható - ugyanezek miatt a "vimpárságra való immunitás" sem létező tulajdonság.
:arrow: A vimpárok nem azonosak a vámpírokkal, bár a velük való szimpatizálás egyáltalán nem szokatlan a vimpárok körében.
:arrow: A vimpárok rengeteg olyan előnyt élveznek a vámpírokkal szemben, amelyek miatt sokkal előnyösebb a halandók számára vimpárrá válni - vámpír helyett... ezek közül néhány:

  • A vimpárok fénybenjárók, tehát a napfénynek ártó hatása nincsen velük szemben - így tehát nem kell a pirkadattól alkonyatig terjedő időszakot koporsóban átvészelni (ami azért egy vámpírral szemben jelentős előny).
  • A vimpárok táplálkozásának nem kizárólagos módja a vérszívás, ugyanúgy boldogulnak az emberek által fogyaszott étkekkel is, mint bármelyik halandó. A vámpírok, ha nem jutnak vérhez, előbb-utóbb őrjöngeni kezdenek, ám vimpároknál ilyesmi nem tapasztalható.
  • A vámpírokkal ellentétben a vimpárokra nem a kárhozat vár, hanem - a halandókhoz hasonlóan - többesélyes a túlvilági élet: egy vimpár számára az is elérhető, hogy üdvözüljön, ha érdemes rá.
  • A vimpárok ellen nem hatásosak a vámpírokkal szemben használt eszközök, vagyis - többek között - a karó, az ezüstkard vagy ezüstlőszer, a kereszt, a fokhagyma, vagy bármi efféle haszontalanságok.
  • A vimpárok között az ún. "diableri" keresztülvihetetlen dolog. Aki atyját elpusztítja, önmagát is megsemmisülésre ítéli.
    A vimpárrá válás

    :arrow: A vimpárlét háromféle módja ismeretes:
    • A fogadott, avagy tiszteletbeli vimpárlét
    • A neten keresztül szerzett, avagy virtuális vimpárlét
    • A megÖlelt, avagy valódi vimpárlét
    (Ezek közül szaporodásra csak az utóbbi képes, ezenkívül a második ideiglenes jellegű: ha a virtuális beÖlelő nem végzi el élőben is az Ölelés műveletét a legközelebbi találkozásukkor - mely a virtuális beÖleléstől számított egy holdhónapon, azaz 29 napon belül esedékes -, akkor a virtuális vimpár megszűnik vimpárnak lenni.)
    - Fogadott, avagy tiszteletbeli vimpár lehet az, akit valamelyik valódi vimpár saját akaratából azzá fogad. A tiszteletbeli vimpár később valódi vimpárrá is válhat, bár erre kevés példa akadt eddig...
    - Virtuális vimpár lehet az, aki számára egy valódi vimpár az internet útján bejelenti a későbbi Ölelés szándékát. Ezt általában a lehető leghamarabbi Ölelés követi, ám a virtuális vimpár már ennek bekövetkezte előtt is használhatja a szokásos vimpársmiley-kat és -köszönéseket*, és felkerülhet a családfára is.
    - Valódi, avagy megÖlelt vimpár lehet az, akit egy valódi vimpár az Ölelés útján gyermekévé tesz. A valódi vimpár maga is potenciális Ölelővé válik, tehát beÖlelése után maga is nemzhet gyermekeket. A gyermekek számára vonatkozóan semmiféle korlátozás nincs.

    Az Ölelés
    Az Ölelés a halandók számára megkülönböztethetetlen az öleléstől, ám egy valódi vimpár (a továbbiakban egyszerűen Vimpár) mindig tudja, hogy mikor Ölel, illetve ölel meg valakit. Így tehát az Ölelést mindig csak tudatosan lehet végrehajtani, "véletlenül" sohasem. Az Ölelés mindig a Vimpár akaratából történik, de aki Vimpárrá akar válni, maga is megkérheti rá kiszemelt "szülőjét". (Megjegyzés: az Ölelő és a megÖlelt neme nem kell, hogy különbözzön, de hímnemű Ölelése hímnemű által meglehetősen kirívó dolog...) Egy Vimpár beÖlelése, és vimpárléte kizárólagosan szülőjének döntésén múlik, a felmenők ebbe semmilyen formában nem szólhatnak bele. Az Ölelés hatásmechanizmusának részletezése nem tartozik ide, aki már saját bőrén megtapasztalta ezt, úgyis tudni fogja, hogy kell csinálni...

    és végül...

    A kitagadás
    A valódi vimpárlét megszüntetésének egyetlen lehetséges módja az Ölelő általi kitagadás. A kitagadott Vimpár többé nem számít vimpárnak, és később sem válhat Vimpárrá, egyedül tiszteletbeli vimpár lehet, ám ezt természetesen jogában áll visszautasítani. Ha voltak utódai, azok szintén megszűnnek vimpárrá lenni, ám ők ettől még beÖlelhetők maradnak más Vimpárok számára.
    A kitagadás ugyanúgy egyes-egyedül az Ölelő döntésén múlik, mint a beÖlelés, kizárólag saját akaratból, vagy gyermeke kérésére történhet meg - ám, mivel ez véglegessége miatt nagy felelőséget igénylő eljárás, az utolsó szó ebben az esetben is az Ölelő Vimpáré.

    *:Vimpársmiley-k: Bármely szemekből és szájból (esetleg szemöldökből és orrból) álló smiley kiegészítve a száj után az egyenlőségjel (=) karakterrel.
    Vimpárköszönések:
    Köszöntéskor: Boo!
    Erre adott válasz: Boo Back!
    Elköszönéskor:
    Jó Vadászatot !
    Éj Leple Fedje Sötét Lelked Árnyát !
    Sötét Zsák Legyen Fejeden !

  • Mornie utúlië! Believe and you will find your way
    Mornie alantië! A promise lives within you now

    Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

    Több
    20 éve 9 hónapja #157670 Írta: Minerva
    Minerva válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
    Sissee a lányom lett 8)
    Időpont: Dec. 8, 22 óra körül
    Helyszín: chat :)
    Szemtanúk: Alcar, Arlith, Pók, Iru, Jacopo, Nodlee, Silmeniel, Ulmo
    Kéretik beírni a családfába :)

    "Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

    Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

    Több
    20 éve 9 hónapja #157637 Írta: Prérifarkas
    Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

    Ery írta:

    gillz írta: A vimpárságot nem lehet semmilyen metódussal megszüntetni, csak egy véglegessel, de az egyszersmind a léten túlra űzi a lelket...
    gillz


    Sikerült megoldanunk ;)

    Ery: nem-lehet-visszacsinálni. értve?

    Galadh
    "what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

    Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

    Több
    20 éve 9 hónapja #157524 Írta: Arwena
    Arwena válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

    Elryn írta: Üdv!

    Jelentem, Győrben 6.-án én is vimpár lettem!Anyám: Arwena, szemtanú rá az Alibi közellebbi része(és az ott ülők). [size=9:1h9zbqxy]Bár én is fontolgatom az AVE-t[/size]


    ne tedd lányom :) =

    egyébként egyet értek Gillzel a vimpárságot nem lehet visszacsinálni :twisted:

    Hatan jönnek sorjában
    Sorsukat még nem sejtik
    Égnek pokol lángjában
    Bosszúm sosem feledik.

    Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

    Több
    20 éve 9 hónapja #157516 Írta: Elryn
    Elryn válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
    Üdv!

    Jelentem, Győrben 6.-án én is vimpár lettem!Anyám: Arwena, szemtanú rá az Alibi közellebbi része(és az ott ülők). [size=9:334izbxv]Bár én is fontolgatom az AVE-t[/size]

    "Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

    Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

    Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
    Oldalmegjelenítési idő: 1.099 másodperc

    A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
    Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
    A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

    Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

    A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

     

    SSL Security
    Comodo SSL Certificate

    Vissza a lap tetejére