Vimpár Gittegylet

Több
21 éve 6 hónapja #111785 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Nefadar írta: Lenne egy kérdésem, lehet, hogy hülyeség... :oops:
Legutóbb arról volt szó, hogy ki volt az első vámpír, és ott egy nőt említettek a Biblia szerint.
:arrow: Mennyire lehetne igazat adni a Vampire könyveknek, hogy Káin volt az első vámpír? :oops:


Pontosítsunk, nem a Biblia írta csak azzal egy idős vagy régebbi források hivatkoztak Lilithre mint első asszonyra. Árnyelf kedvért majd megkeresem a forrást. Lilith vámpírságát csak a ww cég vetette fel (lásd Gangrel). Őt már e szerint Káin ölelte magához.
Szóval WoD-ban Káin az első.

De rengeteg felfogás van.
HBO-n pl. volt egy film ("új faj"), ami egy érdekes vámpír felfogást tárgyalt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #111761 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Lenne egy kérdésem, lehet, hogy hülyeség... :oops:
Legutóbb arról volt szó, hogy ki volt az első vámpír, és ott egy nőt említettek a Biblia szerint.
:arrow: Mennyire lehetne igazat adni a Vampire könyveknek, hogy Káin volt az első vámpír? :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110940 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Black Poet írta: Líthas!

Birefi: Lilith véletlenül nem 1 démon volt aki női alakot öltött? [Vmi legszebb nő...] Nem nagyon vagyok tisztában a régi legendákkal, de úgy tudom az valamikor még NAGYON régen volt, nem? :)


Lilith mint írtam az első nő volt. Utána több démon anyja lett és mivel kitagadták őt is démonnak nevezhetjük.

A démon amúgy egy érdekes szó. Hisz lényegében, nézőpont kérdése ki az angyal, az ősanya, a démon, az isten, az ördög. :twisted:

Boszorkány, gonosz szellem, démon, ez fordítási kérdés. E régi forrásokat csak úgy lehet megérteni, ha az egész kultúrát és nyelvet ismered, az meg nagyon macera, így 6 ezer évre visszamenőleg.

Ennek az Inanna-k utána nézek. Istár eredeti neve?
Fene se tudja Istárnak számtalan neve volt. :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110825 Írta: Black Poet
Black Poet válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Líthas!

Birefi: Lilith véletlenül nem 1 démon volt aki női alakot öltött? [Vmi legszebb nő...] Nem nagyon vagyok tisztában a régi legendákkal, de úgy tudom az valamikor még NAGYON régen volt, nem? :)

"...Kiontott vérünk harmatáért
Emeld fel lelkünk Darton herceg!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #110813 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Lám..nem olvastátok el amit írtam :)


Inannáról:

Az Inanna név, Istar istennőnek az eredeti névalakja.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110666 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
.. megpróbáltam utánanézni ennek az Inannának, de sehol semmit nem lehet róla találni.. még a Larousse-ban is megnéztem, pedig abban nem túl sok minden van.. :roll:

Amúgy Anne Rice éppen ezekben a percekben írja az uccsó Vámpírkrónikáját.. :cry: az lesz a címe, hogy BLOOD CANTICLE, azaz "Vér Himnusz", vagy valami ilyesmi.. én már rohadtul kiváncsi vagyok rá, és ez a cím is sokat ígér... :twisted:

tök vicces... minnyá VH3, és mi a vámpírokról beszélgetünk. :o

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110626 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Inanna mint főisten nekem is fura, de arrafelé annyi isten volt, annyi néven hogy a fene se tudja. :)

Persze élni nem éltem. De speciel 1848-ban se éltem, mégis elhiszem, hogy Kossuth állt a forradalom élére. :)

Amúgy miért nem Lilith-ről rizsálunk? :)
Ő valószínűleg tényleg a kárhozottak királynője!
Róla a babilóniai források is írnak. A Gilgames eposzban is szerepel, és mint tudjuk később részben az volt a Biblia alapja is.
És bár nem ő volt az első vámpír (hisz az ugye vki akit Káin-nak nevezett el az utókor), de valójában idősebb az első vámpírnál, és ő volt az első kárhozott.

A sztori gondolom ismert. Isten megteremtett két embert (ffi és nő).
A nő (Lilith) azonban fellázadt Ádám ellen. Ugyanis úgy gondolta, hogy mivel ugyanúgy teremtették, ezért egyenrangú. Ádám ezt másként gondolta. :wink:
Lilith-tel állandóan veszekedtek. Aztán Lilithnek elege lett lelépett.
Mire pár angyal utána ment, hogy vissza hozza. De neki nem volt kedve. Ezért az angyalok megátkozták. Az általa szült démonokból folyamatosan halnak meg, és csak úgy mentheti meg őket, ha ember gyerekek lelkét rabolja el érte.
Namost Lilith sztorija elég zűrös, szóval akár még az is lehet, hogy ő volt az első vámpír. Sőt az is lehet hogy ő "démoni fensége" nem is volt vámpír, csak simán egy gonosz démon.
Az is igaz, hogy a Gilgames eposz mintha boszorkánynak emlegetné. De ez fordítás kérdése.
Egy viszont tuti ikertestvére nem volt, és királynő se volt soha, istent meg tuti nem tisztelt soha. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110377 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ha vámpírokról van szó... akkor szerintem elég ennyit mondani: "Ki mit "hisz" el..."

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110365 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Aina: hmm.... nem ismerős neked valami sztori, amelyikben Káin mintha elzavarta volna valaki(k) ... egy T betűs név nem ugrik be? :)

Az a gond, hogy az Akasha-Enkil dolog tényleg erős ferditése au ősi mitoszoknak, amit Rizs Anna ránk hagyott. Nem rossz, de ferdités..vagy nem?

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110361 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Kikérem magamnak.. miért ne lehetne n&#337; az els&#337; vámpír.. ??
S&#337;t.. mint valami szimbólum.. minden vámpírok &#337;sanyja..

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110271 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hmm..édeseim... ha az els&#337; vámpir szerintetek n&#337;.. akkor bizám nagy butaságban leledzetek :) már bocs... :)

De mi az alap.. .Anne Rice? szeretem, de inkább a Bibliát venném alapul..abban pedig mintha nem AKashának hivtak volna, és mintha sohasem élt volna a földi siralomvölgyben...

vagy nem?

:)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110193 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Akkor én is megpróbálok válaszolgatni pár kérdésedre:

1. Namost, így logikus miért közkedvelt az elképzelés. Szóval az els&#337; vámpír n&#337;, igaz?

Így van. :) &#336; Akasha.

2. És ha valójában Akasa testében &#337; van, akkor nem e Ámel az els&#337; vámpír?

Nos, az én elképzelésem az az, hogy amikor Ámel kiszívta a vért a sebeken keresztül, akkor ugyebár Akashát megölte... és amikor Akasha szelleme el akarta hagyni a testet, akkor Ámel, a vér által adott er&#337;vel visszatartotta, mintegy hálóként rátelepedett, és visszarántotta a testbe akasha távozni készül&#337; lelkét. Csakhogy azzal nem számolt valószín&#369;leg, hogy így a szellem, azaz ÁMEL elveszti identitását, és "beleolvad" Akasha szellemébe. Nem uralja a testet, csak jelen van.. de nem úgy, mintha 2 szellem élne egy testben... hanem, úgy, mintha összeolvadt volna a kett&#337;, és ebb&#337;l Akasha, tehát a gazdatest szellemének tulajdonságai lennének az uralkodók.. csak hogy kiegészültek ÁMEL tulajdonságaival is, amelyek pl.. a vérivás..
magyarul Akasha testében, vagy akár melyik vámpír testében Ámel nem "beszélget, és diskurál" a gazdaszellemel.. Ámel megsz&#369;nt létezni abban a percben, amelyben belement a testbe. Ott van, de már nem tudatos lény, csak a tulajdonságok.. a démoni tulajdonságok adódnak tovább a vércserével.

3. És akkor az a sztori, hogy minden vámpír vmilyen szinten kapcsolatban áll vele. Hisz Ámel gazda testének nyúlványai.

Nos, miután tisztáztam, hogy olyan, hogy ÁMEL már nincs, nem Ámellel állnak kapcsolatban, hanem Akashával.. (illetve most már Maharet-tel és Mekaréval, de ez megint egy másik sztori).

4. Egy testetlen lény hogy szívja ki a vért, és egyáltalán hogy dolgozza fel?
Ez nyilván a szellemek közti "evolúció" kérdése is.. van olyan szellem, aki nem tud tárgyakat mozgatni, és van olyan, amely igen... vannak jó szándékú, és vannak rossz szándékú szellemek. Amel egy olyan szellem volt, aki testet szeretett volna magának, és ez a "mánia", ez a rögeszme elhatalmasodott rajta, és így er&#337;re is kapott. Másrészt, ha beszélsz egy szellemhez, ha beszélsz róla, akkor az köztudottan er&#337;sebb lesz ett&#337;l. Maharet és Mekare, mikor tudomást szereztek arról, hogy ez az Ámel nev&#369; szellem "csipkedni" tud, és ezzel mint a szúnyog ki tudja szívni a véred, akkor Ámel er&#337;södött, és mire oda került, hogy akashá-t kellet kiszívnia, nagyon er&#337;s lett. (F&#337;leg, hogy azon az éjszakán Enkil és Akasha folyamatosan hozzá beszélt..)

5. Akasa miért nem öleti meg az ikreket?

Azért nem, mert még &#337; maga sem tudta, hogy ha megöli a vámpírokat, az rá milyen hatással lenne.. szal ez inkább tudatlanságból fakad.

6. Az ikrek hogy képesek megölni Ámelt?
Nem ölték meg Ámelt.. ezt írtam volna valahol? Egy szellemet nem ölhetsz meg, még Anne Rice-nál se.. :) max. "elzavarhatod"


7. Na az már csak hab a tortán, hogy Uruk városában, de még a közelében sem (értsd egész régióban) nem dívott a kannibalizmus 6000 éve. De ha jól emlékszem már 8000 éve se volt ott ilyesmi (korábbi adataim nincsenek, de hogy ilyen szokás lett volna arrafelé azt er&#337;sen kétlem.)

Semmi cinizmus.. de te már akkor éltél? Senki nem tudhatja biztosan, és amíg ez így van.. nos tény és való, az ember azt hisz, amit akar. :twisted:

8. Viszont azt nem értem, mikor vki azt írta itt, hogy AR vámpír felfogása mennyivel szabadabb, mint a WoD. Jesszusom, ez a felfogás olyan sz&#369;k és kötött, mintha a WoD-ban egyetlen fiatal klánra sz&#369;kítenénk az egészet.

Oh nem.. nem, mert vannak tények.. események, és ebb&#337;l az ember szépen kikerekít magának valamit. Megmagyarázza a dolgokat.. tehát ez így mind nincs leírva, ebbe azért belevittem a saját véleményemet is..

Innana asszem nem Uruk egyik f&#337;istene.. Akasha "hozta" magával, valahonnan északról, amikor beházasodott oda.

Uhh.. Anne dehogy kerül minden Bibliával kapcsolatos dolgot.. szinte csak ezeket a kérdéseket taglalja.. illetve az Isten/Sátán kérdést... Mikor ezeket a könyveket írta, akkor egyházellenes volt, tehát pláne nem fogta vissza magát.. most állítólag megtért a férje halála után/vagy nem sokkal el&#337;tte...hát nem tom,...

Na, ennyi lenne.

Zsu

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110035 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Akkor, birefi egy kis válasz többre most nincs id&#337;m

Látom te nagyon kedveled a WoD-t ;)

Enkil isten volt és nem istenn&#337;, méghozzá ha jól emlékszem akkor a f&#337;isten
Az Inanna név, Istar istenn&#337;nek az eredeti névalakja.

A KK-ban tudtommal a szellemek nemtelenek, szal az így nem kérdés, hogy ffi-e v. n&#337; Amel.

testetlen lény, hogy szív vért: Mekare, aki ugye látta a szellemeket, mindig úgy írta le &#337;ket, hogy van egy "középpontjuk" ami nem testetlen (a pontos válaszhoz kéne a könyv csak az épp nincs nálam ;) )

nos egyel&#337;re ennyi:

Namarië!
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #110021 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
:lol:
Áh, értem már. Ezen vki sokat dolgozott gratula!

Namost, így logikus miért közkedvelt az elképzelés. Szóval az els&#337; vámpír n&#337;, igaz?
Vagy mégse? Ámel ffi, vagy n&#337;? És ha valójában Akasa testében &#337; van, akkor nem e Ámel az els&#337; vámpír?
Mondjuk nem tudom milyen pontos a leírás, de itt szó sincs arról hogy a vér része lenne Ámel szelleme. a szellem kiszívta a vért ugye, majd megszállta az üres testet. Így magával együtt vissza került a vér is. És akkor az a sztori, hogy minden vámpír vmilyen szinten kapcsolatban áll vele. Hisz Ámel gazda testének nyúlványai.

Persze rengeteg kérdés adódik. Egy testetlen lény hogy szívja ki a vért, és egyáltalán hogy dolgozza fel? Akasa miért nem öleti meg az ikreket?
Az ikrek hogy képesek megölni Ámelt? Ez kicsit olyan, mintha az embert a saját keze fojtaná meg. Ez csakúgy képzelhet&#337; el, ha Ámelnek nem teccet Akasa terve. (Ebben az esetben Ámel ffi.)
Bár így is érdekes, hogy Ámel vállalja a kockázatot, ugyanis az kész csoda, hogy Akasa halálával vagy nem halt meg minden vámpír, vagy nem vált mind önállóvá, és Ámel továbbélhet Makarában.
Na az már csak hab a tortán, hogy Uruk városában, de még a közelében sem (értsd egész régióban) nem dívott a kannibalizmus 6000 éve. De ha jól emlékszem már 8000 éve se volt ott ilyesmi (korábbi adataim nincsenek, de hogy ilyen szokás lett volna arrafelé azt er&#337;sen kétlem.)

Viszont azt nem értem, mikor vki azt írta itt, hogy AR vámpír felfogása mennyivel szabadabb, mint a WoD. Jesszusom, ez a felfogás olyan sz&#369;k és kötött, mintha a WoD-ban egyetlen fiatal klánra sz&#369;kítenénk az egészet.

Pár dolog azért emlékeztett a valóságra. Ha vki hihet&#337; sztorit szeretne érdemes minél inkább belekeverni a valós történelmi tényeket, amit pl. ww félelmetesen jól csinál, de az igaz, hogy jóval többet és többen foglalkoztak vele.

Uruk városának van némi köze Enlil-hez, ami majdnem Enkil. Bár, ha jól emléxem &#337; istenn&#337; volt nem király, ellenben Inanna nev&#369; istenr&#337;l nem hallottam. Ami nem csoda hisz rengeteg van. De azért az fura, hogy Uruk egyik f&#337;istenér&#337;l nem olvastam. :)
Akasa, róla Akhasha ugrik be. &#336; róla vmit olvastam vhol, és n&#337; volt az igaz.

Az egész Haiman sztori pedig emlékeztet egy &#337;srégi arab sztorira, aminek sajna eredetijét nem olvastam, de ww kicsit hihet&#337;bben dolgozott fel, és lényegében nem más mint az assemita klán teremtés története. Röviden Hasszán test&#337;rparancsnokról szól. A király beenged a városba egy kedves vándort Káint. Hasszán nem nézi jó szemmel a dolgot, de sajnos mikor már meger&#337;södik gyanújában és ura érdekében fellázad és betör a palotába, már elkésik. A királyi vámpírokat persze lemészárolja embereivel. Aztán megindulna, hogy végezzen Káinnal. Azonban rájön, hogy Káinnal szemben nincs embernek esélye. Ezért a királyt (legjobb barátját) kiszívja miel&#337;tt távozna. Kés&#337;bb h&#369; társakat szerez. Azóta klánja vígan írtja a vámpírokat. :)
(&#337;k a (h)aszaszinok.)


Csak azt nem értem AR miért nem Lillith sztoriját dolgozta fel?
Gondolom félt az egyháztól ezért kerül bármilyen Bibliához kapcsolódó dolgot. :)

Viszont ajánlom a Tremere klánregényt. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #109976 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Jut eszembe vki megmondaná végre mi ez az Ámel sztori és hol olvasta (értsd: melyik könyv)


Eztet én írtam, szal olyan is, de asszem a lényeg érthet&#337;. Ha valami nem világos, csak szólj. Amúgy a könyv: Anne Rice: A Kárhozottak Királyn&#337;je

giraf.elte.hu/~orlando-bloom/lestat/annericevampkeletkezes.htm

www.the-dark-gift.rules.it

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #109932 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Eurynome írta: Amúgy hogy mit akart kifejezni Dín apó, arról nekem sincs fogalmam.

De hogy a vitába is beleszóljak, részemr&#337;l a Rice-rendszer van el&#337;nyben részesítve. Egy ilyen szabadszellem&#369; rendszerben tolom most a V:tM-t is :)


Na akkor talán majd felfedi Dín apó el&#337;ttünk a dolgot! :)

Vita amúgy nincs. Pontosan milyen irányba tolod el? Milyen sabath szellem? :)
Na de komolyan mire gondolsz. Te is el veted a káin sztorit, az els&#337; várost, Lamech, stb. dolgokat? És vmi Ámel dologra mész át, meg a vérben rejt&#337;z&#337; szellemre? (Szvsz kappadókiai haverom vagy Madeline ezen kicsit mosolyogna.)
Jut eszembe vki megmondaná végre mi ez az Ámel sztori és hol olvasta (értsd: melyik könyv) :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #109883 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

birefi írta: Lamech rulez! :)

Szerintem is 8) :lol:

Amúgy hogy mit akart kifejezni Dín apó, arról nekem sincs fogalmam.

De hogy a vitába is beleszóljak, részemr&#337;l a Rice-rendszer van el&#337;nyben részesítve. Egy ilyen szabadszellem&#369; rendszerben tolom most a V:tM-t is :)

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #109431 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
aszittem csak én nem értem... :oops: :lol: 8)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #109191 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Dínchamion írta: Vimpárok pedig mindenhol vannak! címszó alatt:

Umberto Eco a Tegnap szigetében írta: Ett&#337;l aztán olyan lesz neki az átvirrasztott éjszakák menedéke, mint az anyaöl, és méginkább okkal bujdokol a nap el&#337;l. Talán olvasott a Magyarországi, Livóniai vagy Havasalföldi Él&#337;halottakról, akik nyugtalanul járnak-kelnek alkonyattól napkeltéig, hogy azután kakasszókor visszaosonjanak a sírba: lehet, hogy ez a szerep csábította...


Nemes üdvözlettel:


Ez mi akart lenni? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108565 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Kedves Vimpárok!

Ím, ide is bedugtam vonzó, ám jóvágású Ventrue arcomat... :D

Szóval egy kis érdekesség, Vimpárok pedig mindenhol vannak! címszó alatt:

Umberto Eco a Tegnap szigetében írta: Ett&#337;l aztán olyan lesz neki az átvirrasztott éjszakák menedéke, mint az anyaöl, és méginkább okkal bujdokol a nap el&#337;l. Talán olvasott a Magyarországi, Livóniai vagy Havasalföldi Él&#337;halottakról, akik nyugtalanul járnak-kelnek alkonyattól napkeltéig, hogy azután kakasszókor visszaosonjanak a sírba: lehet, hogy ez a szerep csábította...


Nemes üdvözlettel:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108345 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Aina
Akkor hasonló stílusban WW= white wolf. Most már tudod. :)
Na jó. Szóval ez a bagázs dolgozta ki a vámpír szerepjátékot, az ún. Vampire: The Masquarade-t.
Árnyelf is mindig erre célozgat itt.
Anne Rice regényei kicsit hajaznak rá, de persze csak a miatt, mert elég valóságosnak próbálta leírni dolgokat, ami a ww célja is volt.
Persze több ponton eltérnek. Oszt, hogy ki melyiket fogadja inkább el az változó. Árnyelf pl. annak ellenére, hogy maga is játszik/ott vamp-ot, mégis pár kérdésben Rice írásait tartja irányadónak. Ellentétben velem. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108296 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Birefi: dehogy baj, hogy lenne baj! Mindenki azt gondol, és hisz amit akar! Igazából én pl. nem is ismerem nagyon ezt a "ww"-t.. mesélhetnél róla.

Ámel az a szellem, aki testet szerezve létrehozta az els&#337; vámpírt (Akashát). :) így már tudod... :twisted:

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108177 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Pontosan értelek. Amolyan megrontásra gondolsz. Mi ez az Ámel?

remélem az nem gond, hogy én a ww-t kicsit jobbnak tartom.
Minden tiszteletem Rice-é, de azért ha több ember dolgozik vmin és ekkorra háttérmunkát végeznek az sokkal 'valósabb' mint egy ember amúgyis 'költöi szabadság' által ferdített 'valósága'.

Nekem teccik ez a Káin sztori, az els&#337; várossal. Még akkor is ha az igazi öregek tudják hogy ez se egészen úgy van/volt ahogy egyesek hiszik... :twisted:
Lamech rulez! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108163 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ez a szellem szétaprózva kis vércseppekre nekem fura. Már csak azért is mert akkor a szellemét veszti mikor mondjuk vérének nagy részét elvesztette? vicces.


Én is elgondolkoztam már ezen, és szerintem ez az egész úgy történik, hogy abban a pillanatban, amikor a halandó lelke távozik a testb&#337;l, a halál pillanatában, akkor ez a vérrel bejutott szellem (azaz ÁMEL), bár er&#337;tlen ahhoz, hogy egyedül uralja a testet, bent tudja tartani a halandó lelkét, és abba "olvad" bele, és ezzel adja a "démoni" tulajdonságokat.. uhh.. nem tudom értitek-e mit akarok mondani..

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108042 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Árnyelf
Te mindent kétszer mondasz, kétszer mondasz? :D
Tudtommal az amaranth a diablerie régies megfogalmazása, bocs tudod a megszokás. :twisted:
Ja igen nekem a ww-s hozzáállás jobban teccik. Hogy melyik volt az els&#337; Anne Rice vagy ww nem tudom, de nem is izgat. Ez a szellem szétaprózva kis vércseppekre nekem fura. Már csak azért is mert akkor a szellemét veszti mikor mondjuk vérének nagy részét elvesztette? vicces.
A Tremere-t ne védd itt nekem, én is csípem &#337;ket (kedvenc karakterem), de attól még szemétládák. (Már akkor azok voltak mikor még éltek!) Na de ezzel persze nincsenek egyedül a vámpírok között. :)
Amúgy nem hinném, hogy bármivel kevésbé vámpírok mint a többi.
S&#337;t a hatalmi piramisuk abszolút nem ódivatú, se ez a cserediák programjuk. Nézz szét a kine világában, ott is ez van. :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107903 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
:twisted: Birefi: az a gáz, hogy amit te idézel az a 2nd Ed. Vampire: the Masquerade.

Amir&#337;l ÉN irtam, a diablerie-kapcsolatban..(NEM amaranth, az kicsit más :lol: ) az az egyik legels&#337; elképzelés a vámpirok szaporodásával és lélektanával kapcsolatban - még amit Anne Rice álmodott meg. És valahogy az az egyik legjobb elképzelés SZVSZ.

Amugy a vámpirokat igazából tényleg nem a szemfogak teszik hanem az ami a "lelkükb&#337;l" lesz, miután kénytelenek szembenézni az öröklét átkos mivoltával.

:twisted: Yao: ha szerzel még 4 embert, akkor hétvégenként nálunk :)

:twisted: egyebek: Amugy visszatérve a Tremere dolgokra. Egyet nem kellene senkinek elfelejteni, miel&#337;tt bármilyen véleméynt mond a Tremere-ekr&#337;l (err&#337;la témárol valami 6 éve vitázunk páran a WhiteWolf dev fórumon,,) nem állatok.. DE NEM IS EREDEND&#336;EN VÁMPIROK!!! Ebb&#337;l fakadóan más a hozzáállásuk a dolgokhoz. A Tremere Ölelés maga nem állatias, hanem biztositja a hozzáférést a mágiához és belépést nyújt a Ház és Klán Hierarchiájába. Mert Házként látják magukat, nem klánként. Az hogy a magyar Live mit tett a Ház és Klán megitélésével, nem részletezem, mert az egyszerüen röhejes.

A tremere is sebezhet&#337; persze, annak ellenére hogy elméletben és az elkéozelés szerint a gyakorlatban is nagyon jol mukodo kasztrendszer él. Kérdés - ki mennyire képes beleélni magát egy a máig is a múltban él&#337; klán b&#337;rébe...

Huh..leállitom magam, mert a Tremere az egyik olyan dolog, amir&#337;l lehetne éveked vitázni :)

Na adios :)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107902 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
:twisted: Birefi: az a gáz, hogy amit te idézel az a 2nd Ed. Vampire: the Masquerade.

Amir&#337;l ÉN irtam, a diablerie-kapcsolatban..(NEM amaranth, az kicsit más :lol: ) az az egyik legels&#337; elképzelés a vámpirok szaporodásával és lélektanával kapcsolatban - még amit Anne Rice álmodott meg. És valahogy az az egyik legjobb elképzelés SZVSZ.

Amugy a vámpirokat igazából tényleg nem a szemfogak teszik hanem az ami a "lelkükb&#337;l" lesz, miután kénytelenek szembenézni az öröklét átkos mivoltával.

:twisted: Yao: ha szerzel még 4 embert, akkor hétvégenként nálunk :)

:twisted: egyebek: Amugy visszatérve a Tremere dolgokra. Egyet nem kellene senkinek elfelejteni, miel&#337;tt bármilyen véleméynt mond a Tremere-ekr&#337;l (err&#337;la témárol valami 6 éve vitázunk páran a WhiteWolf dev fórumon,,) nem állatok.. DE NEM IS EREDEND&#336;EN VÁMPIROK!!! Ebb&#337;l fakadóan más a hozzáállásuk a dolgokhoz. A Tremere Ölelés maga nem állatias, hanem biztositja a hozzáférést a mágiához és belépést nyújt a Ház és Klán Hierarchiájába. Mert Házként látják magukat, nem klánként. Az hogy a magyar Live mit tett a Ház és Klán megitélésével, nem részletezem, mert az egyszerüen röhejes.

A tremere is sebezhet&#337; persze, annak ellenére hogy elméletben és az elkéozelés szerint a gyakorlatban is nagyon jol mukodo kasztrendszer él. Kérdés - ki mennyire képes beleélni magát egy a máig is a múltban él&#337; klán b&#337;rébe...

Huh..leállitom magam, mert a Tremere az egyik olyan dolog, amir&#337;l lehetne éveked vitázni :)

Na adios :)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107797 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Prsze hogy nem ez volt a kérdés. Én is tudom. Csak nekem más volt a válaszom. :lol:
Hát az lehet, hogy a nyel&#337;cs&#337; a szívbe irányul... (a gyomorral még mindig nem értek egyet.. szerintem az ott "marad" ;) ) gondolom ez okozza azt a szenvedést, - ez a bels&#337; szervi változás - , amit a halandó elszenved, miel&#337;tt átválozna.. nem is igazán maga a tény, hogy haldoklik az ember, illetve hogy hatalmas vérvesztesége van..

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107742 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Tényleg vannak változások. Mint írtam ami nem fontos az elfonnyad.
A nyel&#337;cs&#337; úgy változik, hogy a szívbe irányul a vége. Hogy a test meghal e? Szerintem igen aztán újjáéled. De az igaz, hogy biztosat nem tudunk. Nem is ez volt a kérdés

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107739 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
hmm.. normális esetben lehet hogy elfonnyad a gyomra, de a mi esetünkben azt azért nem mondhatod, hogy a test tökéletesen meghal.. szerintem egy vámpír esetében a test bels&#337; felépítése máshogy változik meg, mint ha csak a test simán elhalna.. muszáj neki, mert tovább kell szolgálnia a lelket.. épp ezért, és amiért szerintem a vámpírok mutációk, a testnek is mutálódnia kell.. és szerintem úgy mutálódik, ahogy leírtam..
de kinek mi a véleménye... amíg nem tanulmányozunk, vagy vágunk fel egy vámpírt, addig nem tudjuk a teljes igazságot.. addig meg had találgassunk. :twisted: :roll:

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.839 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére