Vimpár Gittegylet

Több
21 éve 7 hónapja #103989 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Telumehtar írta: Pontosan!!!! Ha egy igazi vámpír filmet akarnának csinálni az tuti nem lenne jövedelmező... mert nem folyna belőle a vér...hiába vámpír film... az érzelmeket meg egyébként is nehéz filmre vinni...hát még egy vámpír érzelmeit... huhh... hátborzongató...... csak reménykedni lehet hogy egyszer az életben látuunk egy normális vámpir filmet :roll:

De kis naiv vagy. :shake: Ha egyszer az életben leforgatnak egyolyan vimpárfilmet amit tényleeg érdemes megnézni, az ide már el sem jut. Csak az ilyen PengeII féle iszonyok.
Ne értsetek félre, semmi bajom a PengeII-vel, nagyon csinos kis akciófilm, csak MINKET ne kevertek volna bele. :rmad2:

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103906 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Dracula 2000: nekem tetszett.. de nem azért, mert hú de nagy vámpír film volt.. ahh.. dehogy :) sokkal inkább azért, mert nőnemű vagyok, és a Draculát játszó színész.. hááát.. hogy is mondjam, eltalált egy szintet :twisted: 8O
Komolyra fordítva a szót, szerintem nem is olyan rossz ötlet ez a bibliás cucc, kívéve azt, hogy én nem hiszek Istenben, és így tovább.. :) de azért jó kis próbálkozás volt, másfél óráig :)

Majd mi leforgatjuk azt a filmet! :roll: :idea: ű

Én szinte biztos vagyok abban, hogy nem volt Lestat film. Anne fel is volt egy kissé háborodva, hogy nem azzal folytatják az Interjút.. (mert először tök lelkes volt, hogy megfilmesítenek még egy krónikát...aztán mikor elolvasta ugyebár a forgatókönyvet.. de ezt már valaki leírta. :)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103896 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hm.. olyanról én se took... egyébként meg szerintem a Drakula 2000 se volt valami nagy szám :P Engem nem fogott meg... ez a keverjük bele a Bibliát dolog nekem nem jön be :P Minek azt???

Más:
aina!!! Te leírtad azt amit én próbáltam meg!!!! Pontosan!!!! Ha egy igazi vámpír filmet akarnának csinálni az tuti nem lenne jövedelmező... mert nem folyna belőle a vér...hiába vámpír film... az érzelmeket meg egyébként is nehéz filmre vinni...hát még egy vámpír érzelmeit... huhh... hátborzongató...Viszont szerintem azért vannak ilyen sikertelen "vámpirfilmek"mert nem a megfelelő embereket váasztják rendezőnek.. meg eleve senkisem akarna egy ilyen filmet készíteni...mertz az egész körül a pénz forog... pénz pénz pénz pénz... de ez most nem ide tartozik... csak reménykedni lehet hogy egyszer az életben látuunk egy normális vámpir filmet :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103872 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
szívjátok ki minden véremet.. de szerintem olyan, hogy Lestat film nem volt.. vagy lemaradtam róla???

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103842 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Lerawen írta: Lestat! Te itt a Kárhozottak Királynőjére céloztál?

Ha tudatlan vagypok karót belém ne szúrjatok!

A Vámpírokkal komolyabban egy hónapja foglalkozok, Vampier-t és Arth Magica-t(vagy hogy írják) pedig most tanulok játszani. Ellőtte szimplán M.A.G.U.S.-oztam.

Reggeliznem kéne úgyhogy megyek!

A viszont harapásra!


Kedves ifjonc, vagy hívjalak neonate-nek? :twisted:
Ne félj nem karózunk meg. Minek is fáradni, a tudatlanság önmagában öl. :twisted:
Lestat, itt a Lestatra gondolt. :) Értsd a Lestat című könyv/film-re.

Reggelizni? Káinra, te meg vagy makkanva.
Nem értem már ezeket a hígvérüket.... :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103838 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Telu:
Csini az ikonkád. :wink:

Penge, az tényleg akció. 1. része még csak néhány bakit tartalmazott, a második része pedig úgy marhaság, ahogy van. Érezhetően húzzunk le még egy bőrt feeling.

Carpenters: Vampire. Ez is inkább akciós, de jobb mint a penge. Van sztorija, nincsenek bakik. Kb. mint egy krimi. Érdekessége, hogy másik oldalt mutatja be. A vámpírvadászokat. Akik vérprofik, kemények és meghalnak általában. :twisted: Mellesleg elszántak, elkeseredetten küzdenek, és önfeláldozók. Sose becsüld le a halandókat! :evil:

Alkonyattól pirkadatig. Ismét egy másfajta vámpírfelfogás. De egész jó. Remek kis vígjáték, dehát ez nem csoda, ha Tarantino jegyzi :!: :)

Interjú. Na az remek. Az igazán a vámpírokról szól. Az tényleg vámpír film! (mondtam is a haveroknak, azért ez kicsit túlzás, ennyit nem kellene megengedni. :twisted: ) Persze a folytatások már sajna silányok (Lestat, QotD). (Ez kissé tompított is a dolgon. :twisted: )

Vámpír Brooklynban. Az is vámpír film. Remekül vegyíti a humort a horrorral. (Persze Eddie Murphy oldotta meg. :) )Bár mellesleg én nem érzem túl horrornak a vámpír témát.
Az omenhez képest szvsz még a Drakula is lightos. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103735 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Telu: nem írtál hülyeségeket! 8)

Szerintem sem szabad hasonlítgatni... sem magukat a vámpírokat (különböző nézőpontokat), sem pedig a filmeket, illetve ha az a film egy könyvön alapul, akkor a könyvet, és a filmet.
Véleményem szerint sem az Interjú..., sem a Kárhozottak... nem tudta visszaadni azt a hangulatot, amit a könyv változatok adtak. Az interjú azért nem, mert a könyv maga leginkább a gondolatokra, az érzelmekre alapul, nem igazán a cselekvésre..és a gondolatokat ugyebár nehéz visszaadni a vásznon.. a Kárhozottak pedig azért nem, mert az nem is arról szól, mint amiről effektíve a KK könyv szól.. már sokszor elmondtam, szerintem jó film, de inkább olyan, mint egy megfilmesített fanfiction...

Penge: akció.. kész. Jó, nem mondom hogy rossz, de nem vámpír film. Mármint nem is akar az lenni nagyon azonkívül, hogy vér, meg napfény.. de ez inkább akció.

Szerintem igenis lehetne jó vámpírfilmet csinálni, de az nem lenne jövedelmező, mert nem a horrorra kellene alapozni a filmet. Egy vámpír különben is először szép... jó..rendben, attól függ, melyik nézőpontot képviseled.. akkor inkább úgy mondom, Anne Rice vámpírjaiból LEHETNE jó filmet csinálni, de az nem lenne kasszasiker, hanem "artmovie". És valszeg ezért nem csinálnak.. :( és inkább választják a történet teljes összekeverését..

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103672 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Basszus, de rég voltam itt..látom jó Tmák voltak...és már jól kibeszéltétek :( Ilyenekről lemaradnom :(

Lerawen írta: Tényleg, Ti hogyan viszonyúltok a filmekhez(Penge, Interjú a Vámpírral, Kárhozottak Királynője...)? Ez lehetne egy téma?! :roll:


Szó:
Szerintem például a könyvből készült filmeket (IwtV,QotD) el kell határolni.. mármint a filmet a könyvtől... még egyiket se láttam azaz igazság..szóval a filmekről nem tudok túl nagy véleményt mondani...de nem egy rossz kritikát hallottam már a QotD film-ről... szóval alapvetően mind a 2 dolog egy más műfaj... ha ezt az emberek megpróbálják hasonlítgatni akkor rossz úton járnak... Hogy meik a jobb? Ilyen kérdést kár feltenni mert felesleges....
Penge: :lol: Nem sok köze van a vámpírokhoz... bár itt ez attól is függ hogy mit tekintünk vámpírnak? a mitológiai lényeket? vagy a denevérféle erdélyi Drakulát akivel a gyerekeket szokták ilyesztegetni? vagy Anne Rice vámpírjait? és még sorolhatnám a különböző vámpírokat... mert ez nézőpont kérdése...mindenki máshogy fogja fel ezeket a dolgokat...és ezeket is hasonlítgatják már manapság..pedig ezt sem kellene... véleményem szerint mindegyik "fajta" vámpír vagy vámpírtörténet egy különálló mítosz... csak az alapok eggyeznek... Node eltértem a tárgytól.. szóval a Penge... nos... az alapvetően nem egy vámpír film..hanem egy akció... persze a legtöbb film ami elvileg a vámpírokról szól valójában horror... nem is tudom hogy lehetne-e olyan filmet készíteni ami tényleg a vámpírokról szól... nem lehetetlen de nem is valós...

(Ez megint értelmesre sikerült bocs ha nagyon hüleségeket írtam :roll: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103663 Írta: Lerawen
Lerawen válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

birefi írta:

Lestat írta: Például az együttese. Egyszerűen élvezte hogy a puszta igazsággal becsaphatja a halandókat.


Lestat! Te itt a Kárhozottak Királynőjére céloztál?

Ha tudatlan vagypok karót belém ne szúrjatok!

A Vámpírokkal komolyabban egy hónapja foglalkozok, Vampier-t és Arth Magica-t(vagy hogy írják) pedig most tanulok játszani. Ellőtte szimplán M.A.G.U.S.-oztam.

Tényleg, Ti hogyan viszonyúltok a filmekhez(Penge, Interjú a Vámpírral, Kárhozottak Királynője...)? Ez lehetne egy téma?! :roll:

Reggeliznem kéne úgyhogy megyek!

A viszont harapásra!

"Közel a Föld, oly végtelen a nyugalom
Álomtalan a leghosszabb álom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103294 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Behaltunk??

Találjunk már megint egy olyan jó témát, mint a múltkor... :roll: :cry:

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102642 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Lestat-san:nono,én nem debrecenit írtam,hanem decemberit :wink: !Azért köszönöm a beszámolót.Ha mégis terveznétek ilyet a közeljövőben,azért csak szólj :!:

"Ismerd meg önmagad,félig tiéd a győzelem.Ismerd meg az ellenfeled,már győztél" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102491 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Birefi: :up: :smokin:

Ejj..gyerekek! Ma végre sikerült megvennem az öszes hiányzó Vámpírkrónikát! Most nagyon boldog vagyok, mert ez azért nem semmi, tekintve, hogy rólam van szó, és én soha semmit nem találok stb... :evil3: :biggrin2: :tongue: ...mondjuk azt, nem az a szerencsés típus vagyok. Na de most... igaz, angolul van, de nem tudom mikor adják ki ezeket a könyveket magyarul, és őszintén szólva már fel is adtam, hogy erre várjak.. (Gondolom, ha legközelebb kiadnak valamit Anne-től, mármint ami krónika is, az tuti nem a KK utáni rész lesz, hanem megint valami mittomén hanyadik rész, nehogy sorrendbe tudjuk már elolvasni..)
Na mindegy, a Testrabló meséje eddig fantasztikus, de ezt mondanom sem kell, és a szöveg sem olyan nehéz, szal elég jól meg lehet érteni, még oly hiányos szókinccsel is, mint az enyém. Szóval mindenkinek, aki nem bírja kivárni, hogy a tetves DÁIN, vagy valamelyik más kedves kiadó kiadja a könyvet/könyveket, ajánlom az angol verziót. (nagyobb Librikben kaphatóak)

Amúgy a Westend előtti aluljáróban, az antikváriumban van egy árva Interjú a vámpírral kötet, magyarul, 3000 Ft-ért.

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102447 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Yao, nem debreceni hanem szegedi volt, és azóta se szerveztünk a csapattal hasonlót.
Szerintem nagyon jóü lett volna, ha nem egy skizofrán álat a mesélőnk, aki szeret kötekedni mehg szivatni a JK-kat. :cry: Ennek ellenére maga a modul nekem tetszett. :roll: Találkoztunk szeged hercegével, aki most mondjuk más klánt játszott el erre az alkalomra, de különben ő Szeged hivatalos hercege.
Szóval csupa jót tudnék elmondaqni, bár az rázós volt, hogy a végén bejött egy agyontápolt szabbatista toreador, aki a bagázsával lemészárolta a partyt :crying: :cross: :sauron1:
Nem tudom ezek után mennyire érdekel részletesen... :wink:

birefi: Te aztán vimpár vagy a köbön! :deal: :cheers:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #102374 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Lestat írta: Például az együttese. Egyszerűen élvezte hogy a puszta igazsággal becsaphatja a halandókat.
:heu:
Ha színészkedésről beszélünk, úgygondolom, hogy egy vámpír embert el tud játszani, de ahhoz, hogy ez fordítva működjön nagy tehetségre van szükség.
Bővebben akkor, ha jobban beleméllyedtem a témába. Ha valamit már említettetek, akkor sajnálom :oops:


Na jó egye fene. Ha össze hoztok egy producerrel, és elintézitek az esti forgatásokat, akkor hajlandó vagyok kellemes pincémből kimozdulni, eljátszom hogy ember vagyok, aztán majd adom magam.

:twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101836 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Lestat-san:nem válaszoltál még a kérdésemre.Milyen volt a decemberi Live Vampire? Mondhatnál egy-két dolgot róla.Nameg ha tudsz még ilyenről,kérlek azt is közöld.Előre is köszönöm :roll: !

"Két világ között csak egy út az elválasztó" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101215 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
birefi: Lestat nagyön összetett jelenség volt. Azért a bűnözőket gyilkolta, mert így elkerülte a hivatásos szervek pl rendőrség figyelmét, vagy egy gyilkost pl nem valószínű, hogy sok barát vagy rokon fog keresni. Szerintem Louis volt, akiről elmondható, hogy emberséges. Lestat tulajdonképpen mindig is élvezte a halhatatlanságát, és ezt megpróbálta mindig tökéletesen kiélvezni. :roll: :twisted: :wink:
Például az együttese. Egyszerűen élvezte hogy a puszta igazsággal becsaphatja a halandókat.
:heu:
Ha színészkedésről beszélünk, úgygondolom, hogy egy vámpír embert el tud játszani, de ahhoz, hogy ez fordítva működjön nagy tehetségre van szükség.
Ha pedig érzelmekről, akkor szerintem a vámpíroknak egyértelműen vannak érzelmeik, nemis akármienek. Mindent érzékenyebben átélnek, és akkor még a vért nem is érintettem. Éreznek haragot, gyűlöletet, szeretet, élvezetet. Félhetnek is. :triste:

Bővebben akkor, ha jobban beleméllyedtem a témába. Ha valamit már említettetek, akkor sajnálom :oops:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101207 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Remélem teljesen nem maradtam le azért... :?
:crap: Micsoda jókis téma, na mostmár ide leszek figyelve! :deal: :eek2:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101166 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
fuhh.. Lestat, ez egy kissé hosszú sztori.. :P
A lényege az volt, és tulajdonképpen ebből is pattant ki az alábbi több oldalas eszmefuttatás, hogy... vajon képes-e egy színész/vimpár.. szal halandó eljátszani egy vámpírt.. de úgy igazán... plusz, hogy egyáltalán milyen érzelmei/tulajdonságai vannak...vagy vannak-e érzelmei egy vámpírnak.. meg hasonló mély dolgok. 8)

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100828 Írta: Lestat
Lestat válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Elmegy a vimpár pár napra :disappear: és máris új emberkék (?) :roll: meg új téma. Ma szintén fáradt vagyok, látom azért megint komoly a vita :D azért valaki összefoglalná, ha szépen megkérem, hogy miről maradtam le eddig? :deal:

///behalok új szmájlik..../// :eek2: :frodo4:

"Tisztán, tömören visszhangzott a szűk szobában, úgy sírt könyörögve, ahogyan egyedül a hegedű képes. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100636 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Mi ezen a vicces? Talán nem olvastad a Szilmarilokat, benne Beren és Lúthien történetével, melyben Szauron

J.R.R.Tolkien írta: (...) nyomban hatalmas vámpír alakját öltötte, akár a sötét felhő a Hold előtt, s vértől csöpögő torokkal röpült el a fák fölött, majd Taur-nu-Fuinba érkezett, és ott élt, eltöltve a vidéket rettegéssel.

?
:twisted:
Ha nem, akkor bizony öreg hiba itten kacarászni... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #99333 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

birefi írta: Az érzelmek elég megfoghatatlan dolgok, csakúgy mint a lélek.
Ha érzelmekről beszélünk, és ösztönről, általában a szívünkre gondolunk, esetleg az agyban keressük. Igen ám de mi 'él' egy vámpírban?
Az agy és a szív. Nem véletlen, hogy a karó a szívbe és a fejlevágás ami igazán ciki.
Szóval érzelmek szempontjából nincs hátrányban a vámpír.
Az se igaz, hogy mivel nem eszik/iszik, sexel, az hátrány lenne. Hisz amikor vért vesz magához, az ezeket helyettesíti. Sőt.
Miért írom, hogy sőt? Ugyanis nekünk a testünk komplex rendszere jelzi csak vissza kis késéssel a dolgokat az agynak. Ő pedig rögtön kapja az agyába a jelzést. Ezért oly élvezet ez neki.

Az persze igaz, hogy a vér fokozott érzelmekhez vezet. Ezért van az a nagyon komoly kapcsolat apa és gyermek között. Ami néha ragaszkodó néha mély gyűlölet. De mint tudjuk ezek nem állnak messze.
Akit igazán szeretsz az tudod igazán gyűlölni csak.


Hát ez az! És itt jön be az, hogy az élet nem egyenlő a test életével, hiszen akkor egy vámpír nem rendelkezhetne semmi olyan tulajdonsággal, aminek az élet a feltétele. Márpedig rendelkeznek.

A "vér szava" kifejezést sem használjuk hiába. Biztos, hogy a vérkötelék szorosabb érzelmi szálakat feltételez, legyenek azok akár pozitív, akár negatív érzelmek. Ebben egyetértünk. De ez az élőknél is így van. A vérkötelék a Vampire világ egyik legjobban eltalált eleme, mint a koncepcióját, mind pedig a gyakorlati megvalósítását tekintve.

Élet, üdv, egészség

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98718 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Szegény Vlad Tepes ha ezt hallaná :twisted: :twisted: :twisted: !
Amennyi vért ivott az öreg... :roll:

"Az élet már csak ilyen.Néha bizony rövid" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98697 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
mm.. erről lemaradtam. Mondjuk amilyenek ezek a műsorok, még vagy 10x megismétlik majd. A legutóbbi ilyen Drakulás hír, amit elcsíptem a tévében, az az volt, hogy a Drakula névvel büszkélkedő öreg faszi épp örököst keresett. Avagy olyan fiatalt, aki megfelelő származással rendelkezik, és beleegyezne abba, hogy ő örökbe fogadja.. vagy valami ilyesmi volt... És akkor megörökölheti a Drakula nevet, meg a mánit is, ami ezzel jár. Mentem volna... :wink:

Zsu

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98657 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Tegnap volt a TV-ben (talán napló?) az Erdélyben tartott Drakula bál.
Mókás volt, de szerintem szánalmas is. Persze lehet hogy csak a tv-sek ilyen bénák. De valami szörnyen csapnivaló riport volt.
Erőltetett poénok, nuku hozzáértés.
Ezek az újságírok miért nem értenek semmihez????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98149 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Louis számára a legnagyobb önpusztítás, ha vámpírként éli le végtelen életét. Egyszerűbb lenne, ha a tűzbe menne, nem?
Az öngyilkosok is, szerintem, leginkább azért vetnek véget az életüknek, mert így legalább nem kell elszenvedniük azt, amit életükben elkellett.. (na persze ki tudja mi van a halál után? Most nem mennyre vagy pokolra gondolok igazán..)

Szerintem igenis meg lehet állapítani, hogy ki az, aki "rossz", és ki az, aki nem az, vagy legalábbis próbálkozik nem az lenni. Természetesen, ahogy a világon minden másban is, itt is vannak kívételek... de akkor is...például egy pedofil..egy gyerek gyilkos, egy mittomén mi...szerintem nem kibúvó, ha azt mondod, ezek márpedig gonoszak.. vagy mondjuk inkább azt, az emberiség szemetei... az erkölcstelenebb fajta.
A másik pedig az, hogy ha túllépünk azon, hogy a gonoszság mely fokozataitól ítélhetjük "gonosznak" az egyént, akkor van még egy dolog, ami a vámpír segítségére szolgál. A gondolat olvasás. Márpedig az megkönnyíti az "ítélkezést". De mint mondtam, vannak kívételek. Önvédelem, meg mittomén..

Amúgy meg nem hiszem, hogy Lestatnak szüksége lenne ilyen kis kibúvókra... mármint nem hiszem, hogy egy vámpír a lelkiismerete megnyugtatása végett kibúvókat keresne.. az ölés az akkor is ölés, és ezt szerintem ők is tudják. De ha már ölni kell, akkor ne a legártatlanabbat, hanem egy """"""""gonoszt"""""""".. Lestat legalábbis így gondolkozhat. De ez a hozzáállás viszont abból adódik, hogy milyen "ember" volt a halandó LEstat. Mert nem minden vámpír csinál ebból nagy ügyet...elveszik a vért bárkitől.

Zsu

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #98106 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Az érzelmek elég megfoghatatlan dolgok, csakúgy mint a lélek.
Ha érzelmekről beszélünk, és ösztönről, általában a szívünkre gondolunk, esetleg az agyban keressük. Igen ám de mi 'él' egy vámpírban?
Az agy és a szív. Nem véletlen, hogy a karó a szívbe és a fejlevágás ami igazán ciki.
Szóval érzelmek szempontjából nincs hátrányban a vámpír.
Az se igaz, hogy mivel nem eszik/iszik, sexel, az hátrány lenne. Hisz amikor vért vesz magához, az ezeket helyettesíti. Sőt.
Miért írom, hogy sőt? Ugyanis nekünk a testünk komplex rendszere jelzi csak vissza kis késéssel a dolgokat az agynak. Ő pedig rögtön kapja az agyába a jelzést. Ezért oly élvezet ez neki.

Az persze igaz, hogy a vér fokozott érzelmekhez vezet. Ezért van az a nagyon komoly kapcsolat apa és gyermek között. Ami néha ragaszkodó néha mély gyűlölet. De mint tudjuk ezek nem állnak messze.
Akit igazán szeretsz az tudod igazán gyűlölni csak.
De ez nem jelenti, hogy csak az létezne. Ott van pl. Lestat gyermeke a kislány, aki Loiuse-t szerette meg. Vagy az az 'anya' aki ezt a kislányt szerette, pedig Loiuse csinált vámpírt belőle.

Louise amúgy nem volt igazán önpusztító szvsz. Nem állt ki a napra, a tűzben sem szándékozott bennégni.

Hogy Lestat csak olyat ölt aki rászolgált. Ez vicces. Tudod, ha vki nagyon akarja mindig el tudja magyarázni magának miért szolgált rá az áldozat.
Én sajna nem olvastam a Lestat könyvet, ergó nem tudom, hogy tényleg olyan jellem volt aki ilyen kibúvókat keresett. Ha igen, akkor ő valszeg oly vámpír aki görcsösen ragaszkodott az emberséghez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97660 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
A gyűlölet az nem érzelem? És a szerelem? Márpedig erre a kettőre (pl) egy vámpír is képes. Vagy ha már itt tartunk, akkor a bűntudat?
:?:

Zsu

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97654 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Szóval az érzelmek...

Rendben van,de milyen érzelmekre gondolsz? Úgy gondolod egy vámpír megtarthatja emberi érzelmeit? Én nem mondom,hogy a vámpír ösztönlény lenne.De túlzás azt állítani,hogy ugyanazon érzelmek "vezérlik" mint az embereket.Szóval kérlek fejtsd ki bővebben.

"Nem,nem,Atyám,a te időd már lejárt.Mostmár én következem" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97548 Írta: ainawethien
ainawethien válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hát én nekem ez jött le a könyvek olvasása után. Igenis vannak efféle érzelmeik. Csak más miatt érzik azokat. Ahogy mondtam korábban Louis példáját: mikor ember volt, az öccse halála miatt volt bűntudata, amikor vámpír lett, ez a bűntudat elhomályosult, viszont jött helyette egy másmiatt érzett bűntudat. Mégpedig az emberöléssel járó. És Louis ezt a mai napig nem heverte ki.
Amúgy átgondoltam ezt a "ha kezdetben van is benne emberi érzelem, tulajdonság, később elmúlik" dolgot. Armand például, aki 17 évesen lett vámpír, a "mai napig" néha nagyon gyerekes tud lenni. És tapasztalatlan néhány téren. Persze nem azt állítom, hogy egy 80 éves nem lehet gyerekes, de itt most nem ez a lényeg, hanem az, hogy a 17 éves halandó Armand, és a 5-600 éves halhatatlan Armand közt igenis van tulajdonságbeli, és viselkedési kapcsolat. És miért ne lenne?

Amúgy én nem azt mondtam, hogy az éhségét tudja korrigálni. Én az érzelmeire utaltam. Az éhséget nem lehet kordában tartani, max. idővel a vámpír rájön mikor alkalmas hogy elvegyen, és mikor nem.

Zsu

Dom is not gay. He's just Lij's boyfriend.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97544 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ha egy vámpír öregszik tényleg okosabb lesz.De hogy korrigálni tudja az éhségét és a vele született vadságát? Nem-nem,ez így nem állja meg a helyét.Hiszen ahogy öregszik,egyre nagyobb benne a vágy,és egyre jobban elveszíti emberi mivoltát.Az ember ilyenkor csak zsákmány és hogy mit is érez iránta? Semmit.Csak táplálékforrás.
Hogy egymás felé mit éreznek? Na ez egy jó kérdés.Végülis miféle érzéseik lehetnek?Talán szeretet,együttérzés,gyűlölet,? Ezt elég nehéz megállapítani...remélem másnak mad sikerül :twisted: !

"Légy jó mint én.Élj úgy mint én.Halj meg úgy mint én..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.927 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére