Nyelvek és írások

Több
18 éve 11 hónapja #273161 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Idhren írta: Köszönöm :)
És új aranyköpés: A sindában nincs igazság!!! :mrgreen:


Ma reggel nekem meg egy hülye szóvicc jutott eszembe... :mrgreen:

Szóval hogy hívja a sinda azt a személyt, aki nem az apja?

(Aladár)

:lol:

*Ja, amúgy akkor ha már a fael előkerült, a lentebb említett frázis talán lehetne lach en-faelas*. Esetleg. :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273141 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Amani: nalye úmea:)
Idhren: a quenyában sincs sajna olyan főnevünk, hogy "igazság" legjobb tudomásom szerint. Lehetne alkotni, de az mindig necces. Esetleg egy mellékneves szerkezet megfelel?
faila náre?


Hümm, a _faila_ inkább "just, generous, fair-minded", nem? De jobb híján...

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273123 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm :)
És új aranyköpés: A sindában nincs igazság!!! :mrgreen:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273122 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani: nalye úmea:)
Idhren: a quenyában sincs sajna olyan főnevünk, hogy "igazság" legjobb tudomásom szerint. Lehetne alkotni, de az mindig necces. Esetleg egy mellékneves szerkezet megfelel?
faila náre?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273120 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Idhren írta: Üdv népek!
Kérdésem lenne.
Hogyan lehetne szépen lefordítani, hogy "Az igazság lángja"? Mert nem akarok nagyon nagy hülyeséget írni... :oops:
Köszönöm előre is.


Sindarinban nincs szó az igazságra.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273118 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Idhren írta: Üdv népek!
Kérdésem lenne.
Hogyan lehetne szépen lefordítani, hogy "Az igazság lángja"? Mert nem akarok nagyon nagy hülyeséget írni... :oops:
Köszönöm előre is.


The flame of truth...


EDIT: már angolul sem tudok...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273111 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Idhren írta: Üdv népek!
Kérdésem lenne.
Hogyan lehetne szépen lefordítani, hogy "Az igazság lángja"? Mert nem akarok nagyon nagy hülyeséget írni... :oops:
Köszönöm előre is.


The flame of freedom...


Bocs, teljesen bolond vagyok... :oops:
Csak azt nem írtam le, hogy a sinda fordítás kéne *szörnyen szégyenli magát*
Azért az is megkaphatnám? :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja - 18 éve 11 hónapja #273103 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Idhren írta: Üdv népek!
Kérdésem lenne.
Hogyan lehetne szépen lefordítani, hogy "Az igazság lángja"? Mert nem akarok nagyon nagy hülyeséget írni... :oops:
Köszönöm előre is.


The flame of truth


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273085 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv népek!
Kérdésem lenne.
Hogyan lehetne szépen lefordítani, hogy "Az igazság lángja"? Mert nem akarok nagyon nagy hülyeséget írni... :oops:
Köszönöm előre is.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272770 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

polarbear írta: Sziasztok! Segítségeteket kérném. Párommal közösen arra gondoltunk, hogy a jeggyűrűnkbe a "boldogság" szót vésetnénk tündéül, de még nem műveljük olyan magas szinten a nyelvet, hogy erre magunk találjuk meg a választ. Arra kérnélek titeket, hogy amennyiben lehetséges küldjétk el nekem a szó tünde megfelelőjét, persze tünde írásjelekkel, ha lehet a következő címre: fekete.krisztian@citromail.hu
Bármely nyelvváltozat lehetséges!

Köszönöm!


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272633 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF: Ha szerencséd van, nem. Az meg ugye forgandó. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272628 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Úgy emlékszem olyat is írtam, hogy köszi...vagy vmi hasonlót...
Mindegy ezt kár folytatni... Én se sértődtem meg, és remélem, ti se. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272624 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

3.Aragorn írta: Bocs, hogy meg mertem szólalni.


Bocs, hogy azt mondom: nyugodtan vissza lehet venni. Kérdeztél, és amit kérdeztél, arra választ kaptál. Sztem ennyi. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272574 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: morgás helyett elég lett volna kicsit körülnézni a lap tetején megadott linkek közül a legelsőn...

eldaryon.tolkien.hu/viewtopic.ph ... 18&forum=2


Bocs, hogy meg mertem szólalni. :x Szétnéztem, de nem találtam. Most már megvan. Úgyhogy köszi. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272480 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
morgás helyett elég lett volna kicsit körülnézni a lap tetején megadott linkek közül a legelsőn...

eldaryon.tolkien.hu/viewtopic.ph ... 18&forum=2


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272473 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta:

3.Aragorn írta: Hol találom a Quenya Lapseparma-t?


itt:
www.elvish.org/elm/names.html



A Csaba persze nincs benne. Gondolhattam volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272414 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

3.Aragorn írta: Hol találom a Quenya Lapseparma-t?


itt:
www.elvish.org/elm/names.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272395 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hol találom a Quenya Lapseparma-t?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 18 órája #271804 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Honnan van a szó? Én nem ismerem... a -lya végződés: a tiéd, az öné, tehát elvileg a te ... valamid.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 20 órája #271787 Írta: Olostur
Olostur válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
meg tudná mondani valaki mit jelent az "Enelya"? kösz

As suilie
Olostur

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 napja #271392 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kösz! Pont ezekre volt szükségem... (Chmiel szereti őket így hívni, és azért nem mindet lehet kikövetkeztetni...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #271330 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta: Ha nem a feketemambás címemre küldte, nem kaptam meg.

Legalább magyarul kapható?

Mellesleg csak annyit akartam tudni, hogy ki kicsoda a noldáknál, ezeken a kevésbé ismert neveken...

Maitimo "well-shaped one", mother-name (never used in narrative) of Nelyafinwë = Maedhros (PM:353)

Canafinwë "strong-voiced or ?commanding Finwë", masc. name; his Sindarin name was Maglor (see Macalaurë). Short Quenya name Cáno. (PM:352)

Morifinwë "dark Finwë", masc. name; he was called Caranthir in Sindarin (short Quenya name Moryo). (PM:353) 

Tyelcormo ("k") "hasty-riser", mother-name (never used in narrative) of Turcafinwë = Celegorm (PM:353)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #271259 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Mellesleg csak annyit akartam tudni, hogy ki kicsoda a noldáknál, ezeken a kevésbé ismert neveken...

Fejből senki se fogja tudni. Másnak is ugyanúgy utána kéne járnia, mint Neked.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #271249 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta: Legalább magyarul kapható?


nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #271247 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha nem a feketemambás címemre küldte, nem kaptam meg.

Legalább magyarul kapható?

Mellesleg csak annyit akartam tudni, hogy ki kicsoda a noldáknál, ezeken a kevésbé ismert neveken...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271200 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta:

amanibhavam írta:

Noredhel (Voronwë) írta: És ez hol érhető el?


Könyvesboltban.


Interneten nincs?


Szerintem Alcar nem véletlenül írt neked e-mailt... (egy üzenettel alább)
Más részről az interneten fellelhető (már ha fellelhető) változat illegális, sérti a szerzői jogokat, ergo terjesztése törvénytelen, és ezen a fórumon mi tiszteljük a törvényeket. Ugye.

Reméltem hogy ezt így nem kell beírnom, dehát...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271188 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Noredhel (Voronwë) írta: És ez hol érhető el?


Könyvesboltban.


Interneten nincs?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271168 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta: És ez hol érhető el?


Könyvesboltban.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271156 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ez ügyben e-mail ment...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #271150 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
És ez hol érhető el?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.442 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére