Nyelvek és írások

Több
19 éve 3 hónapja #260046 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hát öregem akkor sose fogsz Khuzdúlról semmit hallani, mert az lévén csekély amit Tolkien atyánk megalkotott belőle.

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260033 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hm hát ha valaki ismerné 'A' khuzdult, akkor az érdekelne, de igy valahogy nincs késztetésem rá, túlságosan is JRRT-hű vagyok, sorry :wink:

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259987 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én pedig úgy gondolom, hogy a fanfiction nyelvek nem ennek a topiknak a témája, ezért kérek mindenkit, hogy ezt a Kreatív szekció megfelelő topikjában beszéljétek meg (azt hiszem, nyelvteremtés, vagy valami hasonló a címe).


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259958 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Berem, szerintem sokakat érdekelne itt a módszered, ahogyan ezeket a szavakat alkotod, beszélhetnél róla bővebben! Meg úgy általában arról, hogyan dolgozol! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259936 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

A tied így - nagy munka, elismerem, es nincs benne sértő szándék, ha azt látod benne, már a te bajod - ahogy Alyr mondta egy remek fanfiction. De nem több: és nem Khuzdúl így ebben a formában. Mik a szavak forrásai? A szótövek? Ezek nincsenek meg sajnos, így ez egy Berem-féle törpe (JRRT alapú) nyelv, aminek biztosan kiváló, de nem Khuzdúl.


Elismerem ebben igazad van, ahhoz, hogy Tolkeini khuzdúl legyen öregem Tolkient kéne feltámasztani a sírjából :twisted: Így ez EGY khuzdúl, de nem A khuzdúl ezt elismerem, de eddig én nem is mondtam azt, hogy ez a khuzdúl, ezt lent meg is említettem, csak nem ilyen határozottan van ott kijelentve elnézést, ha félreérthetően írok.
Na jó újdonság, hogy most bővült a szótár így a mai naptól 1000 pontosan 1000 db szó található benne(ebben benne vannak a ragok is úgyhogy mielőtt bárki belémkötne majd emiatt :quasi: ) :D

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259932 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hmm... amint írtam, a szándékod dicséretes... efölött elsiklottál? Sajnálom, eszem ágában sem volt megbántani téged. A greyelven co-ra való utalásom lényege az, hogy ők is alkottak egy rahedli szót, aminek az égvilágon nem volt köze Tolkienhez... remek nyelv, az ő szerepjátékukba, ami bizonyára nagyszerű, csak épp quenyának meg sindarinnak nem kéne nevezni, mert nem az.
A tied így - nagy munka, elismerem, es nincs benne sértő szándék, ha azt látod benne, már a te bajod - ahogy Alyr mondta egy remek fanfiction. De nem több: és nem Khuzdúl így ebben a formában. Mik a szavak forrásai? A szótövek? Ezek nincsenek meg sajnos, így ez egy Berem-féle törpe (JRRT alapú) nyelv, aminek biztosan kiváló, de nem Khuzdúl.
Na. Így már oké? Úgyhogy ne légy ily érzékeny, főleg, ha senki nem akar bántani. További jó munkát hozzá, ha gondolod, várd meg mit mond Amani. Neki hihetsz, ha nekem nem is.
Alcar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259930 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ja a greyelven co.-hoz meg aztán köze főleg hogy törp nyelvről van szó nincs, ja és nem is kívánkozik ez a szótár autentikus lenni. Talán egyszer ha kedvem szottyan megidézni Tolkien szellemét akkor megkérem, hogy fejezze be és akkor autentikus lessz :quasi:
Na jó nem csűröm a szót nem azé jöttem, hogy kötözködjenek velem, azthittem van itt valaki akit érdekel mégha nem tolkien írta is. Legközelebb ne kérjenek meg egyesek innen, hogy jöjjek ide, főként ha mások csak sértegetni tudnak.
Méghogy szürkeelf co. pff
Sértő ez nekem.

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259927 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mint mondottam nem lehet száz százalékosan olyan mint amilyen akkor lett volna, ha Tolkien atyánk írta volna meg az biztos de a főbb iránylveket azért követi, ha teljesen nem is az ezt amúgy a szerepjátszás végett csinálgatom engem nem az érdekel, hogy autentikus nekem igényem volt erre mert törp karikat játszom főként és játékközben ez azért nagyot dob amikor valki szó szerint töp nyelven szól, vagy elf vagy egyébb. Mivel tolkien nem csinálta meg, és nekem igényem volt rá, ezért fogtam azt a kiválló alapot amit adott és használni kezdtem, és bővítgettem. De ha valaki mutat egy teljesen autentikus törp szó gyűjteményt ami legalább 3000 szót tartalmaz, akkor abbahagyom ennek a bővítését, és megtanulom az addig is, marad az amit csinálok mert bizony teccik vagy sem ez majd felbővül 3000 szóig egy pár évem ráfogmenni, de hát róma se egy nap alatt épült fel.

Csak szigorúan törp szótárral foglalkozom Vikil bocs.

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259922 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Berem írta: Na szal ha valakit érdekel, és kérdése is van az rohanjon meg, vagy szeretne lefordítattni valamit törpe nyelvre szóljon, persze ne több száz oldalas könyv legyen az :D Mert a szótár sem elég bő még hozzá, vagy ha szótr kell akkor szintúgy ide írjon :D mailcím és m utána küldöm is a teljes anyagot versikékkel együtt...stb :D


1. Kedvenc kötözködési alapom: nem törpe hanem törp.
2. Ez így egy igen igényes fanfictionnek tűnik, de attól még fanfiction marad.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259914 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Vikil: ezt még úgy hány ezerszer szándékozod megkérdezni??? Olvass vissza... nem akarom elhinni, hogy képtelen vagy kezelni a görgőt az egereden...
Berem: ez így nem autentikus, ne haragudj. Így ez nem Khuzdúl. Némileg emlékeztet a greyelven co. "tünde" nyelveire. A szándékod dicséretes egyébként.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259903 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na szal ha valakit érdekel, és kérdése is van az rohanjon meg, vagy szeretne lefordítattni valamit törpe nyelvre szóljon, persze ne több száz oldalas könyv legyen az :D Mert a szótár sem elég bő még hozzá, vagy ha szótr kell akkor szintúgy ide írjon :D mailcím és m utána küldöm is a teljes anyagot versikékkel együtt...stb :D

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259902 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hát igen de ha belegondol mindenki Tolkien nem hibáztatható azért, hogy nem jutott elég ideje jobban kidolgozni, a nyelveket, hisz így is mondhtajuk egy életen át írta a művet a ha jól emlékszem a szótáramban tőlle begyűjtött szavak kb 60 db de nem tudom már ezt pontosan megmondani, jelenleg 986 szónál járok a nyelvtan nagyja megvan, csak rendbe kéne szednem, és szövegesen is lekéne írnom a szabályokat.
A szótárban elégsok minden benne van kissebb nyelvtani szabályok is, de a kiindulási alap nálam is az interneten könnyenhozzáféhrtő Tolkieni nyelvtani corpus :D .
A többi nyelvtani szabályt a külömböző fellelhető törpe Tolkieni szövegekből vannak kiskövetkeztetve, xal ez se biztos, hogy az amit Tolkien elképzelt max hasonló de ez legalább van :D
Na és akkor következzék egy kis példa a szótárból :D hát ime az A betüvel kezdődő szavak :

A

adner: mikor
ae: arany
aelin: ötvösáru, ötvös munka
agânî: kezdet, kezdés, vmnek az eleje
aghl: kell, muszáj, szükséges
aglab: nyelv [beszélt]
agland: kard
aglnad: pallos
agrul: faragás, véset, vésni
ai: aya v. ay többes szám esetében
ak: fn. munka, ige készíteni
akha: vala, van, lenni, létez, létezik, létezni
akhad: lehet
akhad

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259899 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kősisakos Thorin írta: Ezt egy ismerősöm írta egy másik fórumon aki törpmániás és a nyelvűket is ismeri saját maga készíti a szótárat, már majdnem 1000 szavas a gyüjteménye, és mindig frissíti nekem a nyelvtanuk egy kicsit nehéz de én is tanulgatom. Majd valahogy ráveszem, hogy ide is regisztráljon és majd ő mindet elmagyaráz.


Nem akarok kötözködni de egyet kell értenem amanival.
A törpök csak egy népet tanítgattak igazán a nyelvükre, a másodkori szövetségeseiket, de ők nem nagyon tudták megtanulni.
Ez a történetbeli magyarázat a Professzortól miért nem ismerjük a khuzdult.

A kevésbé történetbeli pedig, hogy ő a tündéket erősen favorizálta, így kisebb figyelmet kapott a többi nép és a többi nyelv.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259837 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
www.uib.no/People/hnohf/khuzdul.htm

Ezen a linken megtalálható az eddig ismert Khuzdúl nyelvű corpus, nyelvtan és szókészlet. Az általad beidézett versfordítást - amíg nem látok belinkelt tolkieni forrást, ami a benne használt szavakat alátámasztja - kénytelen vagyok fanfictionnek gondolni, aminek nem sok köze van a Tolkien által elgondolt Khuzdúlhoz.

De -hanngsúlyozom - én leszek a legboldogabb, ha valaki rámcáfol.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja #259832 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ezt egy ismerősöm írta egy másik fórumon aki törpmániás és a nyelvűket is ismeri saját maga készíti a szótárat, már majdnem 1000 szavas a gyüjteménye, és mindig frissíti nekem a nyelvtanuk egy kicsit nehéz de én is tanulgatom. Majd valahogy ráveszem, hogy ide is regisztráljon és majd ő mindet elmagyaráz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259810 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Emberek!!! Nem kell többször beidézni a teljes szöveget, okés??? Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #259806 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kősisakos Thorin írta: Üdv All!!

A gyűrűvers törpül ha vkit érdekli:


Ez honnan való?





[size=9:3dgkc5m4]Hogy Alcar ne boruljon ki... [/size]

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259791 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kősisakos Thorin írta: Üdv All!!

A gyűrűvers törpül ha vkit érdekli:

Vhar gahâr bnir tânirh elgh-uzban,
Khuz uzbath khazâd vhlag, tâzahr kazâth rilok dhurg,
Ilk bimandar tairh khun vnakoth khud,
Nim fradny Tar Uzbad, jakhkvor rulur,
Nargun granarag ayalh, thingaz tyn anlhâ.
Nim Gahâr trud rrin, Nim Gahâr luzaril,
Nim naragny garu, islad Lunim,
Nargun granarag ayalh, thingaz tyn anlhâ.

Nekem tetszik :wink:


Szia!

Hát ezt honnan szakajtottad? :lol: :lol: Nagyon jó! :D

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja #259783 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv All!!

A gyűrűvers törpül ha vkit érdekli:

Vhar gahâr bnir tânirh elgh-uzban,
Khuz uzbath khazâd vhlag, tâzahr kazâth rilok dhurg,
Ilk bimandar tairh khun vnakoth khud,
Nim fradny Tar Uzbad, jakhkvor rulur,
Nargun granarag ayalh, thingaz tyn anlhâ.
Nim Gahâr trud rrin, Nim Gahâr luzaril,
Nim naragny garu, islad Lunim,
Nargun granarag ayalh, thingaz tyn anlhâ.

Nekem tetszik :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259731 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Angwen írta:

amanibhavam írta:

Adelard írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem amire ebben a topicban talán tudnak válaszolni. Azt szeretném megtudni, mit jelent ez ->
Pedich i lam edhellen
köszi!


"beszéled a tündenyelvet"

Ez ebben a kontextusban leginkább a sindarinra utal, nem?


Mivel a sindáknak sem a saját nyelvükre nem volt szavuk, sem a quenyára, ezt így elég nehéz eldönteni, ha szigorúan nézzük. De mivel a kérdező feltehetőleg valamiféle sinda társalgásiszótárban látta, a válasz alighanem igen, a sindarinra.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259725 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Angwen írta:

amanibhavam írta:

Adelard írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem amire ebben a topicban talán tudnak válaszolni. Azt szeretném megtudni, mit jelent ez ->
Pedich i lam edhellen
köszi!


"beszéled a tündenyelvet"

Ez ebben a kontextusban leginkább a sindarinra utal, nem?


Nem feltétlenül, l. Annon edhellen, edro hi ammen..., és Celebrimbor meg (állítólag) nolda volt :) ; talán jobb lenne differenciálni: "Pedich i lam Thindrim" , "Pedich i lam Golodhrim" stb.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259722 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Adelard írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem amire ebben a topicban talán tudnak válaszolni. Azt szeretném megtudni, mit jelent ez ->
Pedich i lam edhellen
köszi!


"beszéled a tündenyelvet"

Ez ebben a kontextusban leginkább a sindarinra utal, nem?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259720 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
köszi!! :)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259713 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Adelard írta: Sziasztok!
Lenne egy kérdésem amire ebben a topicban talán tudnak válaszolni. Azt szeretném megtudni, mit jelent ez ->
Pedich i lam edhellen
köszi!


"beszéled a tündenyelvet"


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259712 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem amire ebben a topicban talán tudnak válaszolni. Azt szeretném megtudni, mit jelent ez ->
Pedich i lam edhellen
köszi!

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259711 Írta: elanor1
elanor1 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ninniach: Köszi!!! :D

Estel Adániel: nap-ló??? :D Tetszett!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259706 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

elanor1 írta: Szeretnék egy kis segítséget kérni:
hogy van quenyául az, hogy napló?

Köszi előre is


Szerény próbálkozás részemről: esetleg quentasta? ("any particular arrangement (by some author) of a series of records or evidences into a given historical account", VT39:16)


Nem rossz, sőt. Bár meglehet, hogy Tolkien inkább az annals szóra gondolt, amikor a quentastát megalkotta, de végülis az is egyfajta napló.

quentasta, még jól is hangzik


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259705 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

elanor1 írta: Szeretnék egy kis segítséget kérni:
hogy van quenyául az, hogy napló?

Köszi előre is


Szerény próbálkozás részemről: esetleg quentasta? ("any particular arrangement (by some author) of a series of records or evidences into a given historical account", VT39:16)

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259703 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amennyiben összetett szó, akkor Anar-rocco... :mrgreen:
[size=9:cyjlb86s]elnézést[/size];)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259702 Írta: elanor1
elanor1 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szeretnék egy kis segítséget kérni:
hogy van quenyául az, hogy napló?

Köszi előre is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.383 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére