Nyelvek és írások

Több
19 éve 3 hónapja #259700 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Ereb: nem csodálom, hogy letörölte, elég sok negatív kritikát kapott... (mondjuk nem kellett volna annyira mellre szívni, mert nem az ő hibája volt).


Nem tudom. Véleményem szerint bőséggel elég lett volna egy disclaimert tenni az oldalra: emberek, ez az oldal a vévévépontakármi oldal fordítása, és tartalmaz nem kanonikus, nem Tolkien által alkotott szavakat, valamint hipotetikus nyelvtani szabályokat; használja mindenki ennek tudatában.

Az egész csupán arról szólt, hogy a sindarin, mint olyan, nem könnyen kibogozható nyelv, és az információk nehezen összevadászhatók - az elején az ember könnyen beleesik abba a hibába, hogy "ó, hát csak egy tetováláshoz kell az a mondat, annyira nem lényeges, hogy most Tolkien vagy nem Tolkien", viszont ha valaki valóban a nyelv iránti érdeklődésből és szeretetből áll neki megtanulni, akkor sok ilyen után már nehéz elválasztani a dolgokat, mert a nem kanonikus dolgok átmennek a "köztudatba".


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259683 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Más: rugdaljatok, emberek (tündék, orkok, stb), sürgessetek, hogy nekiálljak végre a továbbfejlesztett szószedetemnek... marha nagy meló, szóval elkel egy kis biztatás (segíthetne is valaki).


Torninya:

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259670 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ereb: nem csodálom, hogy letörölte, elég sok negatív kritikát kapott... (mondjuk nem kellett volna annyira mellre szívni, mert nem az ő hibája volt).

Mellon: mindenképpen keresd fel, Magyarországon egyedülálló, és merem állítani, hogy világviszonylatban is megállja a helyét a témában az Eldaryon...
Ha nem megy valami szólj.

Nai Eru restuva le!!!

Más: rugdaljatok, emberek (tündék, orkok, stb), sürgessetek, hogy nekiálljak végre a továbbfejlesztett szószedetemnek... marha nagy meló, szóval elkel egy kis biztatás (segíthetne is valaki).

Megint más:
Quenyások, Evenstar és Helge jóvoltából letölthető innen HKF remek, frissített szószedete. Jó mazsolázgatást:)

www.ambar-eldaron.com/helge.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259650 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Ha megtalálom, akkor átküldöm neked a tengwar írást mail-ban. Nem is gondoltam volna, hogy megszűnt a sindarin.uw.hu :?


Rendben!!Köszönni tudom csak!!! Meg örülni neki!!!:bounce:

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259649 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Más: azért a karaktereket kell beírni és nem a betűket, mert a tengwák billentyűzetkiosztása nem egyezik meg a magyar/angol kiosztással. És a Word nem konverter..[/quote]

Sziasztok!!

Részlegesen, de vagyok!! :?
Mostmár értem, köszke!!!

Megnézem majd az ajánlott oldalt!!!

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259640 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha megtalálom, akkor átküldöm neked a tengwar írást mail-ban. Nem is gondoltam volna, hogy megszűnt a sindarin.uw.hu :?

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259529 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

mellon3019 írta:

Alcarcalimo írta: Asszem a hölgy jobban jár, ha letölti a sinda / quenya szótárat, névjegyzéket meg a yatt nevezetű tengwar konvertáló programot:)


Na és ezt honnét töltöm le kedves Arcarcalimo????


Kedves Mellon, olvass vissza, a yatt nevű program linkjét, használatát megadtam lentebb. A többihez látogass el ide, szeretettel várunk:
eldaryon.tolkien.hu
Itt elég sokmindent megtalálsz, ugyanis ez csak a tolkieni nyelvekkel foglalkozó, magyar nyelvű oldal.

Más: azért a karaktereket kell beírni és nem a betűket, mert a tengwák billentyűzetkiosztása nem egyezik meg a magyar/angol kiosztással. És a Word nem konverter..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259528 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilgolwen Nimrandir írta:

Alyr Arkhon írta: Eszterre inkább ezt javasolnám: IF16F


Ez pedig így néz ki: img.tar.hu/gilgolwen/size2/12947520.jpg :)


Igen, ez egy fokkal jobb...
(Bár én általában brit billentyűzetkiosztást használok a tengwarhoz, arra jobban van optimalizálva :) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259526 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Asszem a hölgy jobban jár, ha letölti a sinda / quenya szótárat, névjegyzéket meg a yatt nevezetű tengwar konvertáló programot:)


Na és ezt honnét töltöm le kedves Arcarcalimo????

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259525 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ha jól gondolom így kell kinéznie: img.tar.hu/gilgolwen/img/12946806.jpg#3 :) [/quote]


Igen, egyébként Nálam is így néz ki!!Akkor mehet a festés a bőrömre???? :lol:

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259524 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: mellon3019: nem... azokat a karaktereket írd be, amit Felagund barátom beírt. Utána jelöld ki, majd a betűtípust állítsd Annatarra.



Köszi!!
Mostmár csak annyi lenne a plusz kérdésem, hogy mi a különbség az Annatar és az Annatar alt között???

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259523 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Húúúúúúúú mennyi segítséget kaptam az este folyamán.... :lol: :lol:

Köszi mindenkinek!!!!!

Csak nem értem még mindíg, miért ezek a "kódok" ??????Miért nem lesz valós ha simán a nevemet írom be???

Mennem kell sajna dolgozni, de este jövök..addigra tán megértem!

Szép napot mindenkinek!!!!!! :closed:

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259513 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alyr Arkhon írta: Igen, tudom, azért javasoltam.
Sindarin átírásban (gondori tehta mód) eszter.

Gondoltam, hogy Te tudod, hiszen magad hoztad fel lehetőségként! :D Csak azért tettem be, hogy azok is láthassák akiknek nincs ilyen betűtípusuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259511 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Gilgolwen Nimrandir írta:

Alyr Arkhon írta: Eszterre inkább ezt javasolnám: IF16F


Ez pedig így néz ki: img.tar.hu/gilgolwen/size2/12947520.jpg :)


Igen, tudom, azért javasoltam.
Sindarin átírásban (gondori tehta mód) eszter.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259510 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alyr Arkhon írta: Eszterre inkább ezt javasolnám: IF16F


Ez pedig így néz ki: img.tar.hu/gilgolwen/size2/12947520.jpg :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259509 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
na jó... a yatt letölthető innen:

www.jadro.cz/tengwar/index.php

Ha tudsz angolul, olvasd el alaposan, de nem nehéz, ráfogsz jönni a használatára. oda majd normál betűkkel kell beírnod a sindarin/quenya szöveget, annak megfelelő módon kiválasztod a módot (S vagy Q), majd a tengwar jelecskével konvertálsz... és kész!!!! A cuccot a wordbe is bemásolhatod, de mindenképpen kell lennie annatar, vagy más tengwar fontnak. Remélem menni fog, mert ez a karakteresdi így elég gáz, :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259507 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eszterre inkább ezt javasolnám: IF16F

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259505 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Asszem a hölgy jobban jár, ha letölti a sinda / quenya szótárat, névjegyzéket meg a yatt nevezetű tengwar konvertáló programot:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259503 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

mellon3019 írta: Kedves Felagund, asszem nincs!! :roll:
Ezt le lehet tölteni valahonnét????


Le lehet, de egy jó idő míg az ember (pláne, ha nem ismeri a tengwart) megtanulja...
De igyexem valamit működni, azért csak töltsd le, mondjuk INNEN (letöltöd, a ttf-eket bemásolod a Windows/Fonts-ba, és onnantól működik...)

Ezek után válts angol billentyűzetre, és írd be ezt:

i!16/ (Eszter)
h§Nw7!§C1 (Jóbarát)

Ha ezeket kijelölöd, és átváltod a betűtíőust a tengwar annatarra, akkor elvileg látni fogod (életemben most gépeltem előszört tengwart Times New Romanban gyakorlatilag vakon, szóval nem 100% a dolog, szóval ha tudod, csinálj belőle egy képet, és illeszd be ide, hogy lássam, hogy jó-e)


Ha jól gondolom így kell kinéznie: img.tar.hu/gilgolwen/img/12946806.jpg#3 :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259497 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mellon3019: nem... azokat a karaktereket írd be, amit Felagund barátom beírt. Utána jelöld ki, majd a betűtípust állítsd Annatarra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259495 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Barát: www.sindarin.uw.hu (azt mondják ne tanulj onnan mert nem megbyzható az oldal, de onnan tudsz letölteni tengwakat meg egyéb írásfajtákat.) ha tanulni akarsz akkor:http://parf-en-ereglass.uw.hu/
ez az oldal Cerebrumé és nekem nagyon tetszik!



Köszönöm szépen, megézem!!!Egyébként meg klassz a képed!!! :-) ))))
Azóta sikerült letöltenem Wordbe a tengwakat...akkor ha most beírom a nevemet rendesen, kijelölöm és rámegyek az Annatarra, akkor már úgy ténylegesen az lesz lefordítva???Azt nem nagyon értem ahogy Felagund írta.....

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259490 Írta: Ereb Randir
Ereb Randir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Barát: www.sindarin.uw.hu (azt mondják ne tanulj onnan mert nem megbyzható az oldal, de onnan tudsz letölteni tengwakat meg egyéb írásfajtákat.) ha tanulni akarsz akkor:http://parf-en-ereglass.uw.hu/
ez az oldal Cerebrumé és nekem nagyon tetszik!

Naergon idh-Rochirrim
Si mas i roch, a rochon? Mas i rom i thuiol?
Mas i thôl, i varf, a finnel gelair hiriol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259485 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

mellon3019 írta: Huuuuuuuuuu.Ok! Megpróbálom!!!!!Köszi!Jelentkezem ha kész!

Nagyon kezdő vagyok még itt!!!Még azt sem tudom egyenlőre, hogy tudok az előttem lévő üzire válaszolni...na mindegy, addig megy így míg rá nem jövök!!! :wink:



Talán most már megy..... :lol:

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259482 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Huuuuuuuuuu.Ok! Megpróbálom!!!!!Köszi!Jelentkezem ha kész!

Nagyon kezdő vagyok még itt!!!Még azt sem tudom egyenlőre, hogy tudok az előttem lévő üzire válaszolni...na mindegy, addig megy így míg rá nem jövök!!! :wink:

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #259479 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

mellon3019 írta: Kedves Felagund, asszem nincs!! :roll:
Ezt le lehet tölteni valahonnét????


Le lehet, de egy jó idő míg az ember (pláne, ha nem ismeri a tengwart) megtanulja...
De igyexem valamit működni, azért csak töltsd le, mondjuk INNEN (letöltöd, a ttf-eket bemásolod a Windows/Fonts-ba, és onnantól működik...)

Ezek után válts angol billentyűzetre, és írd be ezt:

i!16/ (Eszter)
h§Nw7!§C1 (Jóbarát)

Ha ezeket kijelölöd, és átváltod a betűtíőust a tengwar annatarra, akkor elvileg látni fogod (életemben most gépeltem előszört tengwart Times New Romanban gyakorlatilag vakon, szóval nem 100% a dolog, szóval ha tudod, csinálj belőle egy képet, és illeszd be ide, hogy lássam, hogy jó-e)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259474 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Felagund, asszem nincs!! :roll:
Ezt le lehet tölteni valahonnét????

Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259470 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

mellon3019 írta: Sziasztok kedves sorstársak, kiket szintén elragadott a Gyűrűk Ura!! Én már lassan teljesen függő leszek!!! :lol:

Kérésem lenne!! Valaki le tudná írni Nekem Tengwar betűkkel az "Eszter "vagy a "Jóbarát" szót?????
Ezt szeretném a hátamra festetni hennával!!

Köszönöm, ha tudtok segíteni!!! :-********** :wink:


Van tengwar fontod? (Wordhöz)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259468 Írta: mellon3019
mellon3019 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok kedves sorstársak, kiket szintén elragadott a Gyűrűk Ura!! Én már lassan teljesen függő leszek!!! :lol:

Kérésem lenne!! Valaki le tudná írni Nekem Tengwar betűkkel az "Eszter "vagy a "Jóbarát" szót?????
Ezt szeretném a hátamra festetni hennával!!

Köszönöm, ha tudtok segíteni!!! :-********** :wink:



Üdvözlettel: egy Jóbarát

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259371 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kedves Feketegyongy, parancsolj:
NICOLA, NICOL (f.) - feminine form of NICHOLAS (q.v.), thus Túrelie

(forrás: lapseparma)

hegyi oroszlán: én így mondanám: oronto rá (oron, oront-: hegy + -o genitivus, rá: oroszlán), vagy ravenne (nőstényoroszlán)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259356 Írta: feketegyongy
feketegyongy válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az illetékesen szívesen lefordítják neked, ha tudják melyik nyelvre gondolsz ;) (quenya v sindarin)[/quote]


Quenya nyelven! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.554 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére