Nyelvek és írások

Több
19 éve 3 hónapja #261191 Írta: witya
witya válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni valakitől. A készülő térképemen egyes városokat szeretnék quenya nyelven írni. A következő neveket kellene lefordítani:

Kénváros

Omiar Romjai

Devari Szövetség

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

"A zene nem olyan, mint az élet. A zene az élet maga."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260995 Írta: Adan o Gondor
Adan o Gondor válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Berem írta:

Adan o Gondor írta: Szevasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan lehet worldben új betűtípust creálni, teszemazt tengwar, vagy angerthas stílusban?

Előre is köszi.


Na szóval nekem van font creatorom, de megnem tudom neked mondani, honnét húztam le de ha gondolod adsz egy mail címet, és akkor msn-n áthúzzuk neked :D

Kösz, Berem!
az emil címem mihuly@freemail.hu
Arra a kérdésre pedig, h. a meglévök mért nem jók, az a válaszom, h. nincs ellenük semmi kifogásom, de az internetet böngészve vagy nyolctíz féle használatát láttam a tengwarnak, és nem biztos, hogy a meglevk pont azok, amiket én keresek.
2 - Ha saját magam kreálom a btípust, annak megvan a maga bukéja... :D
3. Nem csak Tolkieni betket akarok létrehozni.

De azért kösz a tippeket.
Kb hol van az a hely, ahol Alcar belinkelte a kérdésemmel kapcsolatos izéket?

Ezer kösssssssssssz!

Ai na vedui, dúnadan! Mae govannen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260907 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Adan o Gondor írta: Szevasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan lehet worldben új betűtípust creálni, teszemazt tengwar, vagy angerthas stílusban?

Előre is köszi.


Na szóval nekem van font creatorom, de megnem tudom neked mondani, honnét húztam le de ha gondolod adsz egy mail címet, és akkor msn-n áthúzzuk neked :D

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260840 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alyr Arkhon írta:

Adan o Gondor írta: Szevasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan lehet worldben új betűtípust creálni, teszemazt tengwar, vagy angerthas stílusban?

Előre is köszi.


Ügyesen.
:twisted:

Egyébként mért nem jók neked az eddigiek?

Wordben nem lehet

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260712 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Adan o Gondor írta: Szevasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan lehet worldben új betűtípust creálni, teszemazt tengwar, vagy angerthas stílusban?

Előre is köszi.


Ügyesen.
:twisted:

Egyébként mért nem jók neked az eddigiek?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260702 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Adan o Gondor írta: Szevasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan lehet worldben új betűtípust creálni, teszemazt tengwar, vagy angerthas stílusban?

Előre is köszi.


Hát csak úgy belecreálod a nagyvilágba :twisted: Na tréfa félretéve, ha egy kicsit visszaolvasol, Alcar belinkelte, hogy honnan lehet font-típusokat letölteni meg hogy mit kell tenni.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260677 Írta: Adan o Gondor
Adan o Gondor válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szevasztok!

Meg tudná vki mondani, hogyan lehet worldben új betűtípust creálni, teszemazt tengwar, vagy angerthas stílusban?

Előre is köszi.

Ai na vedui, dúnadan! Mae govannen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260579 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Quenyául pedig titta vagy pitya.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260578 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ennek ellenére: Sindarinul _tithen_ vagy _pigen_.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260577 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ethuil írta: neki bármelyik tünde nyelv megfelel, és bocs a pontatlanságért.(nektek bztos nem kell írni hogy melyek a tünde nyelvek :twisted: ) kösziiiiii 8)


He-he-he, de vicces... mi tudjuk, hogy melyikek a tolkieni nyelvek, a barátod meg szemmel láthatóan nem tudja mit akar :evil:

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260547 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hát, sindarinul a kicsi az "tithen"...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260542 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

Ethuil írta: Hello! lefordítanátok a barátomnak. apró v. kicsi. aprólék, vagy valami hasonló, ami kicsi. Köszi :)


Ethuil, ha esetleg megmondanád, hogy milyen nyelven kéred...


neki bármelyik tünde nyelv megfelel, és bocs a pontatlanságért.(nektek bztos nem kell írni hogy melyek a tünde nyelvek :twisted: ) kösziiiiii 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260512 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

evenger írta: Hű ez igazán gyors volt!

Szóval nagyon szépen köszönöm a gyors reakciókat! Igen a "sötét nyelven" valóban nem volna célszerű eljegyzési gyűrűre írni... ill. ahogy már említettem a szöveg sem mind1... :) ).
Még 1* kössz és akkor kitalálok vmi szép szöveget és visszajövök! Előre is köszönöm a segítséget!


Hy!!!


U.I.: Még visszatérek... :) ))


Csak egy kis anekdotát ehhez, hátha valaki nem ismeri: Tolkien professzor az egyik rajongójától kapott egy díszes kelyhet (vagy mit), amelyet a Gyűrű-felirat "díszített". A Professzor azonban soha nem használta ivásra, de - mint mondta - kitűnő hamutartó vált belőle.
Szóval a Professzor ennyire tartotta emblematikusnak a Gyűrű-feliratot. :mrgreen:

Evenger: ha netán valamilyen tünde nyelvű (quenya, vagy sindarin) feliratot akarnál generálni, állunk rendelkezésedre! ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260508 Írta: evenger
evenger válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hű ez igazán gyors volt!

Szóval nagyon szépen köszönöm a gyors reakciókat! Igen a "sötét nyelven" valóban nem volna célszerű eljegyzési gyűrűre írni... ill. ahogy már említettem a szöveg sem mind1... :) ).
Még 1* kössz és akkor kitalálok vmi szép szöveget és visszajövök! Előre is köszönöm a segítséget!


Hy!!!


U.I.: Még visszatérek... :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260501 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
evenger: Az lenne a legegyszerűbb, ha megmondanád, milyen szövegre szeretnéd átírni és melyik nyelven, itt a topicban biztos segítenek Neked ebben! Onnantól meg már csak be kell gépelned tengwar fontkészlettel... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260498 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

Ethuil írta: Hello! lefordítanátok a barátomnak. apró v. kicsi. aprólék, vagy valami hasonló, ami kicsi. Köszi :)


Ethuil, ha esetleg megmondanád, hogy milyen nyelven kéred...


OFF: sztem Tolkiniül.
:D


(tessék ezt törölni)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260496 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ethuil írta: Hello! lefordítanátok a barátomnak. apró v. kicsi. aprólék, vagy valami hasonló, ami kicsi. Köszi :)


Ethuil, ha esetleg megmondanád, hogy milyen nyelven kéred...

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260495 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem akarok kötözködni, de nem "get them all" hanem "bring them all" a második sor eleje.

evenger: Tisztán és egyszerűen: A tengwar nem nyelv hanem abc. Ezért aztán biztosan nem fogsz találni tengwari nyelvleckét sehol.
A Gyűrű felirata sindarin tehta módú átírásban készült, hogy mi is ez, illetve hogyan kell használni a tengwar betűtípust, az eldaryon.tolkien.hu-n találsz bővebb infókat.
A felirat egyébként Fekete Nyelven van amit Tolkien nem dolgozott ki, és szvsz nem is illik eljegyzési gyűrűre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja - 19 éve 3 hónapja #260492 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az az írás tengwákkal íródott, ez eddig rendben is van, csakhogy az általad tengwariként emlegetett nyelv tudomásom szerint nem létezik, így gyanítom, az a nyelvlecke sem az, aminek látszik... viszont a szöveg a Szauron és a kedvencei által használt Fekete Nyelven szerepel az Egy Gyűrűn, melynek angol fordítása közelebb van az eredetihez, mint a magyar... "One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all, and in the darkness bind them" (az eredetit a könyvben Gandalf mondja el a Völgyzugolyi tanácsban).
Ha más szöveg volna célszerűbb, persze nyugodtan ki lehet gondolni, aztán visszajönni ide, szerintem bízvást megtaláljuk a módját, hogy gyűrűbe véshető formátumba lehessen átkonvertálni, akár magyarul, akár más - példának okáért sindarin vagy quenya - nyelven. True Type Fontokat pedig például ITT találsz. [size=9:zvuy7odi](A gyűrűfeliratra egyébként leginkább a Cursive, illetve az Annatar dőlt változata hasonlít... ;) )[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260489 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hello! lefordítanátok a barátomnak. apró v. kicsi. aprólék, vagy valami hasonló, ami kicsi. Köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260486 Írta: evenger
evenger válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hy!

Én egy kezdő LOTR fan vagyok és bár gondolom minden nap bombáznak titeket hülyébbnél hülyébb kérdésekkel lehet hogy én is ezt fogom tenni.
Szóval előre is bocsánat!
Tehát az én kérdésem:
szeretnék csináltatni egy eljegyzési gyűrűt a kedvesemnek és nagyon megtetszett az egy gyűrűn látható írás. Ezt szeretném én is megcsináltatni (csak más szöveggel mert a "bilincs ill. a kegyetlen szavak" nem feltétlenül illenek ide :) ) ) és ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni hogy a gyűrűn látható írás tengwari írás?
Mert megtaláltam azt a tengwari nyelvleckét amit egyenlőre csak felületesen tudtam átolvasni.
Tehát a következő kérdésem ezzel kapcsolatban hogy itt ha szimplán a magyar szöveget tengwari írásjelekkel leírom az "helyes" vagy illene lefordítani tengwari nyelvre. ill. hogy nem tud vki tengwri ttf-et?


Előre is köszi!
És még 1* bocs a laikus kérdésekért!


Hy: evenger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260139 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Rendben nem haználom pedig szeretett szójáráasim közé tratozik :D DDD
Na mind egy törp becsület szavamra nem használom veled szemben többet.

Ninniach

Viszont lenne egy kérdésem. Megmondanád, hogy milyen módszerrel alkottál új szavakat?


No szóval vedd alapul az analizált corpuszt Helge irományából, persze ezt nem mindíg tratom be, van hogy 4, vagy 5 gyökös szavak is keletkeznek, ezek többségében összetett szavak, vagy valami kifejezés, a lényeg az, kevés olyan szó legyen a szótárban amiben lágy hangok vannak, hisz most egy földalatt élő bányászó népről, fajról van szó akik azért használnak kevés lágy hangzású szót, mert a környezetük is durva, gondolom annó Tolkien is hasonlóan gondolhatta, hisz csak meg kell nézni, a tünde nyelv tükrözi a tünde nép milyenségét, érted mire gondolok.
A szavakat meg gyakorlatiasan, vagy úgy jönnek, és keresek megérzés alapján egy hozzájuk illő jelentést, vagy meglátok valamit, és eszembe jut róla egy törpös hangzású szó xal így, vagy akkor már erőltetett, akkor órákig is törpölök egy szón, hogy megfeleljen az elvárásaimnak.
Nah remélem érthető, és nem hordtam össze sok baromságot :D

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260095 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ereb Randir: Komolyan mondom, ezt nem hiszem el... mondssza csak, lelkem, nem ismerős az alábbi cucc úgy 5 oldallal alább??? Wazz, miért kérdezel, ha nem is izgat a válasz, vagy mi van veled? Ha kérdezel valamit, legalább vedd a fáradtságot, és nézd meg a válaszokat, amiket kapsz rá... :roll: szívesen segítünk, te nekem speciel tele a malackamintás napozóm azzal, hogy pár naponta válaszoljak, vagy netán más, ugyanarra a kérdésre, ugyanattól az embertől, mert az illető képtelen egy kicsikét visszalapozni!!!

Ninniach írta:

Ereb Randir írta: A quenyán és a sindarinon kívül van más nyelv amit Tolkien kidolgozott (annyira biztos nincs kidolgozva mint ez a két nyelv, de legalább egy kicsit is kidolgozott)?


Ad

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260087 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Honfoglaló nevű játékban (csak semmi reklám :wink: ) van egy kérdés, mégpedig, hogy Tolkien melyik nyelvet dolgozta ki? A helyes válasz (írom, ahogy a válaszok között található) adűnaic . Ez melyik nyelv lenne? Talán Númenoré?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260081 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Berem írta: Kösz nem kell mégse, megvan lementve a gépemen, anno domini ebből indultam el kb 2 éve volt akkor még csak az angolnyelvűre hagyatkozhattam, ezt szoktam mellékelni, mint nyelvtani útmutató a törp szótár mellé úgyhogy aki töllem kapja a szótárat annak ez is megvan :D

Köszi Helge :up:


Magyarul megtalálod a főoldalon, a Nyelvek és Írások szekció alatt.

Viszont lenne egy kérdésem. Megmondanád, hogy milyen módszerrel alkottál új szavakat?

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260080 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ereb Randir írta: Kérdés: a quenyán és a sindarinon kívül milyen nyelveket dolgozott még ki Tolkien professzor?


:roll: Doriathrin, Telerin, Valarin, Westron, Khuzdúl, Ilkorin, Orkish ... -> na ezeket alig dolgozta ki. Lényegében marad a Sindarin és a Quenya.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260075 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kösz nem kell mégse, megvan lementve a gépemen, anno domini ebből indultam el kb 2 éve volt akkor még csak az angolnyelvűre hagyatkozhattam, ezt szoktam mellékelni, mint nyelvtani útmutató a törp szótár mellé úgyhogy aki töllem kapja a szótárat annak ez is megvan :D

Köszi Helge :up:

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260074 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ardalambion? Erre keresve nem csak qenya nyelvről találtam cucost törpről nem igen megköszönném, ha megadnád a pontos linket, ahol törpről is láttad a fordítást, és szószedetet. Habár nem hinném, hogy ne láttam volna mondjuk már talán meg is van de azért megnézem hátha nem, és még egy pár eddig ismeretlen nyelvtani részletre bukkanok ott, és egypár még nem látott eredeti JRRT Törp szóra :D .

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260050 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Elég egyértelmű ez így is.

Ha valakit érdekel a Khuzdúl, szépen felkeresi példának okáért az Ardalambiont és talán nem feledkezik meg halkan hálát rebegni Helgének azért, hogy (érte és neki is) kimazsolázta a korpuszból az összes fellelhető szót, némi nyelvészeti magyarázattal egyetemben.

Bocsánat, tg-k, részemről lehet tisztogatni.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #260047 Írta: Berem
Berem válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ergó idézem saját magamat egy kicsit tárendezve, hogy egyértelmű legyen :lol:

.....hogy A Khuzdúl legyen öregem Tolkient kéne feltámasztani a sírjából :twisted: ......

És lévén ez nem áll hatalmunkban, ezért ez van :wink:

Berem garuk khazad!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.435 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére