Nyelvek és írások

Több
21 éve 5 hónapja #112418 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Valaki nagy tudású segítsen nekem, gyarló tudatlannak! Fordítsátok ezt le nekem quenyára: XY vagyok, kósza. Ismertem apádat.
Lehet,hogy bugyután hangzik, de a Kószák Könyvébe lenne rá szükségem. :oops: :oops: Köszönöm!!

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112237 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

sciurus írta:

amanibhavam írta: Sciurus, nem lenne kedved Sinda vonalon társadminisztrátor lenni?


Üdv!

Per pillanat eléggé el vagyok havazva munkahely+maganélet vonalon, de április végétől szívesen segítek, amiben tudok.


szuper; addig úgyis kiderül, remélem, egyáltalán életképes-e a site ilyen formában
mellesleg ha valaki tud olyan free szolgáltatót, amelyik enged PHP futtatást és el is érhető (mert az uw valamiért rettenetesen akadozik), az kérem, szóljon


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112233 Írta: sciurus
sciurus válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: Sciurus, nem lenne kedved Sinda vonalon társadminisztrátor lenni?


Üdv!

Per pillanat eléggé el vagyok havazva munkahely+maganélet vonalon, de április végétől szívesen segítek, amiben tudok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112210 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sziasztok,

kicsit megváltozik és új címen, őj kinézettel is elérhető lesz az oldalam, itt:
eldaryon.uw.hu/index.php

Ezúton is szeretettel hívok minden tolkieni nyelvek után érdeklődőt, jöjjön, , véleményt, beszégethet a fórumon stb.olvasson, küldjön verset, fordítást, cikket, véleményt, beszélgethet a fórumon, letölthet fontokat stb. A dolog még alakulóban, botladozik is (a free szolgáltató sem valami szuper), de talán lesz belőle valami.

Sciurus, nem lenne kedved Sinda vonalon társadminisztrátor lenni?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111731 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a westron mód táblázatát ld. itt: hem.passagen.se/mansb/at/teng_names.htm


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111729 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Dínchamion írta: Fontproblémák: elég gyorsan bele lehet jönni, és ha az ember kinyomtatja a billentyűzetkiosztást és kirakja maga mellé (nekem a falamon pompázik - poszternek sem utolsó :wink: ) akkor tényleg egyszerű...

De valamilyen informatika-tudort kellene megkérni, hogy variálja át a billentyűzetkiosztást, tegye bele az ékezetes betűket, meg ilyenek... Valaki meg tudja csinálni? :hein:

Más.

A Kérdések topicban felmerült, és nagyon beletette a bogarat a fülembe: a hobbitok milyen betűkkel írtak?

Üdv:



vsz. feanori tengwákkal írtak, westron módban

lásd forodrim.letsrock.nu/daeron/mdtci.html

DTS 52


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111726 Írta: Galadhriel
Galadhriel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Finrod Felagund írta: Egyébként tegnap hazafele pont a kinyomtatott nyelvtani táblázatokat tanulmányoztam a metrón, amikor a mellettem ülő nő megkérdezte:
-Honnan lehet ilyeneket letölteni, a fiamnak is kellene?
-Miért ő is szereti Tolkient?
-Mi? Nem, angolul tanul.
-De ez nem angol, hanem tünde.- Na, a nő úgy nézett rám, mint aki kísértetet lát.

Ilyen már velem is volt egy párszor, csak nálam az osztálytársaim voltak ilyenek. Azt mondták, ha ez a nyelv nem tünde lenne, nem is akarnám megtanulni, amiben van vmi, mert nem is ismerném valószinüleg. Szerintem meg önmagában szép nyelv.
Pár hónapja kezdtem el tanulni a szavakat, de néhány oldal után eldöntöttem, hogy inkább majd nyáron, amikor naponta nyugodtan tudok tanulni. Remélem, sikerül.

Namarie!

Galadhriel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111689 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Fontproblémák: elég gyorsan bele lehet jönni, és ha az ember kinyomtatja a billentyűzetkiosztást és kirakja maga mellé (nekem a falamon pompázik - poszternek sem utolsó :wink: ) akkor tényleg egyszerű...

De valamilyen informatika-tudort kellene megkérni, hogy variálja át a billentyűzetkiosztást, tegye bele az ékezetes betűket, meg ilyenek... Valaki meg tudja csinálni? :hein:

Más.

A Kérdések topicban felmerült, és nagyon beletette a bogarat a fülembe: a hobbitok milyen betűkkel írtak?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111358 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
illetve az oldalamról letölthető Parmaite font mellett van a zip-ben egy táblázat a megfelelő billentyűkiosztással


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111355 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Peredhil írta:

amanibhavam írta:

Olórea írta: Jól van Amani, de lécci ha nem megerőltető, akkor válaszolj.


drstrange.cjb.net
Quenya és Sinda - Fontok


Észre vettem hogy ha mondjuk a Fontoknál, pl. a quenyánál P-t nyomok, akkor nem a P tengwar lesz ott. Ez mitől van?


azért van, mert a tengwák kiosztása nem követi a latin billentyűkiosztást; azt bizony meg kell tanulni, melyik billentyűn melyik tengwa van, elég gyorsan belej9n az ember; a parma (P) pl. a q billentyűn van

majd alkalomadtán teszek fel megfelelő billentyűtérképet hozzá


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111348 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Galadhriel írta:

jinx írta: OFF

amanibhavam írta: Ezúton kérek mindenkit, hogy mielőtt szótár, nyelvtan és ilyesmi után érdeklődik, előbb nézze át a lap tetején külön e céllal létrehozott linkeket!


[size=9:3tque8xv]mon ami, te még nem jöttél rá, hogy ez reménytelen?[/size]

ON


Bocs, nem teljesen. Én is megnéztem........


tisztelet a kivételnek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111333 Írta: Finrod Felagund
Finrod Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Csak megjegyezném, hogy a tolkien.hu-s quenya oldal siralmas, legalábbis ami a magyarságát illeti. Az hagyján, hogy tele van elgépelésekkel, vesszőhibákkal, de amikor ilyeneket látok, hogy "semmiJen", akkor elmegy a kedvem az egésztől. :-(

Egyébként tegnap hazafele pont a kinyomtatott nyelvtani táblázatokat tanulmányoztam a metrón, amikor a mellettem ülő nő megkérdezte:
-Honnan lehet ilyeneket letölteni, a fiamnak is kellene?
-Miért ő is szereti Tolkient?
-Mi? Nem, angolul tanul.
-De ez nem angol, hanem tünde.- Na, a nő úgy nézett rám, mint aki kísértetet lát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111305 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Észre vettem hogy ha mondjuk a Fontoknál, pl. a quenyánál P-t nyomok, akkor nem a P tengwar lesz ott. Ez mitől van?


Hú, jó hogy megkérdezted, mert ezzel már nekem is volt gondom. Egyedül a tengwar Gandalf működik, a többinél tök más tengwa jön elő, mint amit lenyomok a billentyűzeten. Ja, igen és az ékezetes betűkkel nem működik egyik sem...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111303 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Olórea írta: Jól van Amani, de lécci ha nem megerőltető, akkor válaszolj.


drstrange.cjb.net
Quenya és Sinda - Fontok


Észre vettem hogy ha mondjuk a Fontoknál, pl. a quenyánál P-t nyomok, akkor nem a P tengwar lesz ott. Ez mitől van?

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111291 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:oops: bocsi, és köszi! Én is ezeket használtam.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111285 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olórea írta: Könyi amani, válszolj már végre a kérdésemre!! :roll:


válaszoltam, ha egy picit lejjebb veted szemeidet


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111265 Írta: Galadhriel
Galadhriel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

jinx írta: OFF

amanibhavam írta: Ezúton kérek mindenkit, hogy mielőtt szótár, nyelvtan és ilyesmi után érdeklődik, előbb nézze át a lap tetején külön e céllal létrehozott linkeket!


[size=9:4tq226is]mon ami, te még nem jöttél rá, hogy ez reménytelen?[/size]

ON


Bocs, nem teljesen. Én is megnéztem........

Namarie!

Galadhriel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111264 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Könyi amani, válszolj már végre a kérdésemre!! :roll:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111263 Írta: Úrin Fea
Úrin Fea válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Úrin Fea írta: Mond Am, hogy kell ejteni azt hogy "Fea Macil"?


Most ha hülyét kérdeztem, akkor mond.

Jöjjön aminek jönnie kell. Én nem fogok meghátrálni. Harcolok, ha van miért harcolni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111250 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olórea írta: Lalaith:
csirke.inf.elte.hu/tolkien/runa/quenya.html

megfelel?


szép lap, kár, hogy rúnáknak hívja őket


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111248 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Lalaith írta: A Gyűrűk Urában Megadnak egy szótár félét, amiben az egyes betük megfelelői vannak.De néhány betüt nem írtak le.Velük mi van?Azokat hol találom?


konkretizáld, lécci, mit nem találsz?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111247 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111246 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórea: milyen nyelv átírásában akarod a b-t és g-t leírni?
ha magyar, akkor umbar a b és anga a g


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111243 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Úrin Fea írta: Mond Am, hogy kell ejteni azt hogy "Fea Macil"?



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111242 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olórea írta: Jól van Amani, de lécci ha nem megerőltető, akkor válaszolj.


drstrange.cjb.net
Quenya és Sinda - Fontok


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111236 Írta: Úrin Fea
Úrin Fea válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mond Am, hogy kell ejteni azt hogy "Fea Macil"?

Jöjjön aminek jönnie kell. Én nem fogok meghátrálni. Harcolok, ha van miért harcolni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111234 Írta: Nienor N.
Nienor N. válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Gyűrűk Urában Megadnak egy szótár félét, amiben az egyes betük megfelelői vannak.De néhány betüt nem írtak le.Velük mi van?Azokat hol találom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111226 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jól van Amani, de lécci ha nem megerőltető, akkor válaszolj.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111150 Írta: jinx
jinx válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF

amanibhavam írta: Ezúton kérek mindenkit, hogy mielőtt szótár, nyelvtan és ilyesmi után érdeklődik, előbb nézze át a lap tetején külön e céllal létrehozott linkeket!


[size=9:v729zqyk]mon ami, te még nem jöttél rá, hogy ez reménytelen?[/size]

ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #111082 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ezúton kérek mindenkit, hogy mielőtt szótár, nyelvtan és ilyesmi után érdeklődik, előbb nézze át a lap tetején külön e céllal létrehozott linkeket!


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.412 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére