Gollam

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32958 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Csavarnak csavar. Szerintem Tolkien végig azzal játszik, hogy most vajon Gollam jó-e vagy sem. Már az elején, Gandalf megmondja, hogy szerepe van, de hogy jó-e vagy rossz, azt nem tudja. Mint ahogy mi sem. Először alattomos módon követi őket - ekkor teljesen antipatikus, de amint megszólal, és intelligens lény lesz, máris egy nagy lépést halad pozitív irányba a szemünkben. És egészen a végéig bizonytalan, hogy Gollam most melyik oldalon is áll valójában. Ezért nem értek egyet azzal, hogy Gollam a Gyűrű maga.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32957 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nazgúl: Ok akkor megnyugodtam :) )! ! Egyébként ez egy csavar akar akkor lenni a történetben?! Na mind1 engem átvágott, de az a lényeg, hogy sajnáltam is szegény jóószágot...<br> Na én elmegyek aludni :) ), jóccakát!!! A Gyűrű ereje legyen Veletek!!!! :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32956 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Persze, hogy nem nézlek hülyének, épp azért írtam, hogy szenzációs, mert egyáltalán nem számítasz rá. Frodó cipeli a terhét, és csak cipeli, és noha a vége felé már mutatkoznak rajta a jelei, hogy nem tudja elviselni, ha nem nála van, mégis hiszel abban, hogy neki sikerülhet, mert ő Frodó. És aztán mégsem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32955 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
nem nézem, hanem néztem :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32954 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nazgúl: Lehet, hogy teljesen hülyének fogsz nézni, de én azt hittem, hogy Frodó majd szépen beledogja a Gyűrűt a katlanba és itt a vége fuss el véle, de nem... nézem nagyot. Na jó mondjuk előtte egy pár oldallal már gondoltam, hogy gáz lesz, de hogy ennyire... Egyébként nekem is bejött, ahogy leírte Tolkien a végét, csak egy kicsit szomorú...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32953 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, de azzal együtt szerintem szenzációs a vége - hogy Frodó sem bír ellenállni. És kellett hozzá egy Gollam, meg némi szerencse, hogy túlélje ezt az egészet. De a legjobb az, hogy pillanatok alatt játszódik le az egész, nincs idő töprengésre, vagy ilyesmi, csak az számított, hogy kinek fontosabb a Gyűrű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32952 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Gandalf is mondta, hogy még lesz feladata. És ha valaki nem sajnálta, akkor az azért volt mert akkor éppen Rohadék volt erőteljesen, mert mondjuk ha úgy írják le, hogy bánatosan elkérte a Gyűrűt és amég a kezében tartotta, addig belelökték a katlanba, és közben keservesen sírt és jajveszékelt, majd meghalt... hát akkor más lenne az állás, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32951 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Teljesítette feladatát, és bevégeztetett. :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32950 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, azok nagyon tetszettek -mint már korábban leírtam - főleg az, amikor olyan, mintha öreg hobbit lenne, aki szeretetteljesen megcirógatja a fiatalabbat. De valahogy mégsem sajnáltam, amikor lezuhant a végén. Mert sejtettem, hogy ő - ha nem válik jóvá - biztos hogy meghal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32949 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nem azt a régit szeretem, (szerintem a többiek sem), ha nem a jó oldalát, vagy egyszerre mind a kettőt, pl azért is mert szánalmas, de voltak olyan részek amikor próbált uralkodni magán, főleg Frodóval szemben, nem?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32948 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Hát igen, Samu elég kíméletlen volt szegénykénkkel, főleg az a settenkedés (ha jól emléxem), amin Gollam úgy kiakadt. Nem tudom felfogni, mit lehet Szméagolban szeretni. Úgy értem, Szméagol kb. 2 oldalon keresztül jelenik meg, és azzal kezdi, hogy megöli a barátját. Jó, persze, a Gyűrű miatt teszi, meg minden, de az igazi Szméagolról csak azt tudjuk, hogy szeretett mászkálni mindenfelé, meg hogy erős volt, és kifinomultak voltak az érzékei. Ezek alapján szeretitek? Gollam sokkal szánalmasabb, és szeretetreméltóbb. (Na jó, valljuk be, nekem bejönnek a gonosz szereplők - a lidércek a filmben nagyon tetszettek... de Gollamot mégis azért szeretem, mert annyira szánalmas. ÉS mert még maradt benne valami a régi önmagából. Á, erre gondoltok, amikor Szméagolról beszéltek? Amikor Gollam önmagával vitatkozik, és majdnem megfojtja Frodót egyik éjjel? Hmm. Elgondolkodtató. Most belémfojtottam a szót.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32947 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem Samunaa volt igaza, hogy nem bízott benne. Gollam viszont egészen infantilis lett már. Vagy csak tetette magát, mint mikor a bakacsinerdei tündék vigyáztak rá...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32946 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Na, jó hát mégis két oldala van, Vakarék, Rohadék, a kis skizofrén... :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32945 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
De azért csak beleküldte őket a Banyapók karmaiba! A kis aranyos! :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32944 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Tényleg nagyon aranyos volt. Komolyan mondom, néha még az is zavart, hogy Samu gyanakszik rá, pedig jogos volt. <br> Szegény hogy bízott Frodóba, mikor megmentette Faramíréktól, hogy ne ítéljék halálra, nem fogta fel a kis aranyos, hogy jót tesznek neki... Ő cak ott lubickolt ész halackákat evett :) )...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32943 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Ja, az utolsó szava is az volt, ahogy esett lefelé... :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32942 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Szegény Gollam, pedig, hogy örült az utolsó pillanataiban, hogy meglett a Drágaszága... Boldogan halt meg legalább.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32941 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Mindenkire máshogy hat, int ahogy mindenki másra tudja használni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32940 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
A gyűrűujján. Irja a könyv, hogy Ithilliában Frodó jobb keze a takaron nyugodott, és hiányzott a gyűrűsujja. <br> Ha sokat használod a Gyűrűt, akkor is az árnyékvilágba kerülhetsz. Elvékonyodsz, és láthatatlan leszel moindig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32939 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Én azt nem tudtam, melyik ujján volt a gyűrű. Azért nem mindegy, melyiket veszíti el...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32938 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Sesy: pontosan erre gondoltam! Az árnyékvilágba nem a Gyűrűvel lehet eljutni, hanem ha megszúrnak Morgul-tőrrel. Vagy ha eladod a lelked egy gyűrűért a kilencből...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32937 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
A jobb kezén volt. Lehet, hogy Gollam is már kicsit az árnyékvilkágban volt? Bár ez nem valoszinű, annyiszor nem használta a Gyűrűt. Akkor biztos megérezte.<br> És igen, elég nagy szerencse. És muszáj volt, hogy ez megtörténjen, különben nem semmisült volna meg a Gyűrű. Ugy is történhetett volna, hogy verekedls közben mind a ketten belezuhannak a tűzbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32936 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Sesy: igen, mikor Samu magához tér, azt látja, hogy Gollam egy láthatatlan valamivel birkózik elég sokáig. Valóban megtalálhatta közben a gyűrűs ujját(ki tudja, melyiken volt?). De nem annyira biztos. Akkor is szerencséje volt, hogy ennyivel megúszta Frodó.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32935 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Miközben verekedtek, Gollam az ujjaival megtalálta Frodó kezét, azt amin a Gyűrű volt (lehet hogy már meg is érezte hol van, de lehet hogy csak véletlen - bár szerintem nem véletlenül harapta le azt az ujját) nem rögtön, amikor felhuzta, mert előtte Frodó jópárszor a padlóra küldte..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32934 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Ragoran: én is így vagyok vele... Mindenki ezt olvassa a buszon, mertón, hát én is beálltam a sorba újra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32933 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Kösz, most már értem! Tudod most olvasom újra és még nem tartok ott!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32932 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nekiugrik abban a pillanatban, mikor felveszi, így nem téveszti el. Csak véletlenül találta meg az ujját. Frodónak tulajdonképpen még szerencséje is volt, hogy egy ujjal megúszta az esetet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32931 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
De, ha rajta van a Gyűrű akkor láthatatlan! (elvileg) Vagy Gollam látja?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32929 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
De a Gyűrű Frodó ujján van??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #32930 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, és Gollam úgy harapja le!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.604 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére