Gollam

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33048 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
szukits, asszem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33047 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Melyik kiadó?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33046 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
millió helyen látom könyvesboltokban

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33045 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
A Babót hol lehet megvenni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33044 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Olvastátok már az Egyed gazda történetét, szerintem a babó sok mindenben hasonlít rá, főleg abban, hogy akkor még nem volt meg középfölde olyan részletesen, és így teljesen más, mint aq gyu, vagy a szilmarilok<br> tényleg csak egy mese, bár! nagyon jó mese...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33043 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Igen. Ez nekem is feltűnt. Orkok mint 'manók', tündék, mint 'tündérek'...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33042 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
aha. nekem is gyanús volt ez a 92-es dátum<br> szóval Szobotka nem ismerhette sem Réz Ádám névfordításait, sem Tolkien utasításait, és lefordította a Babót annak, aminek készült: mesekönyvnek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33041 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nem, Szobotka fordítása nem '92-es.<br> Alapkiadás: 1975. <br> Móra Könyvkiadó<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33040 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Úgy van, drágaszágom. (vagy szívemnek szottya, ahogy tetszik.)<br> A II. könyvben is: ' Add a Gyűrűt a kisz Szméagolnak!'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33039 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nyelem szerintem nagyon is a Gyűrű befolyása alá esett, hogy élni tudjon nélküle!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33038 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
amani a Szobotka féle fordítás s92-es. Vagyis későbbi. Nem ártott volna, ha elolvassa mondjuk a Gyűrűk urát, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33037 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Persze, hogy ő csak Gollam hangja! Gollam az egyetlen számítógép által életre keltett szereplő - valódi, főszereplő, nem a szörnyekre gondolok - tehát csak a hangját adta neki az a pasas. Amint azt láthattad, rengeteg művész és illusztrátor képzelte már el Gollamot, úgyhogy sztem a színésznek semmi köze hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33036 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Vagy ő az,aki Gollam hangja+róla mintázzák G. mozdulatait,de ő maga nem szerepel?<br> HELP!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33035 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
<a href=http://fan.theonering.net/middleearthtours/gollum.html>meg itt is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33034 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Éowynnél,Cicafül rakta be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33033 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Tuggyuk.<br> Yuyy,valahol errefele(hol???) van 1 kép Gollamról as Szméagol a filmből.Elég csúnyácska...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33032 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
És mit szólsz ahhoz, hogy Gollam hobbit?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33031 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
:-) ))))<br> Úgy bizony,drágaszágom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33030 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Ha úgy vesszük föláldozta az életét Középföldéért... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33029 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Végülis :) <br> Cak kár, hogy utána meghalt :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33028 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Én igenis szeretem Gollamot! Ha ő nem lenne, Frodó lenne a <br>ossz. Ha úgy vesszük, ő mentette meg Frodót az első és legnagyobb hibájától. Képzeljétek el, ha nem lett volna Gollam... Középfölde már elpusztult volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33027 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
szerintem a Szobotka-féle Babó-fordítás korábbi (de lehet, h. tévedek)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33026 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Ugyeugye? Engem is halálra idegesített, úgyhogy szándékosan úgy olvastam fel az anyámnak - mert magától nem hajlandó elolvasni, nekem kell felolvasnom neki, hogy aztán a Gyűrűk ura rejtelmeibe is bevezethessem... - hogy mindig a helyes alakot mondtam a helytelen helyett. Eleinte kicsit zűrös volt, de aztán megszoktam, és úgy már nem is olyan szörnyű...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33025 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Nazgúl: Szerintem nagyon jó lett a vers, de mire végig olvastam... :) ) Nincs meg a szöveg, de megvan videon feliratosan és már rengeteg részt kielemzgettem, többek közt azt a részt is, és szerintem a szinkron a jó, de persze tévedhetek is.<br> Nagy nehezen megszereztem A Babó-t, és mivel már kiolvastam a Gyűrűk Urát, ez van. De a fordítással ne vagyok megelégedve.<br> Olyanokat ír néha, hogy hanyatt zuhanok pl:<br> Gollam = Nyelem<br> Drágaszágom = Szívem szottya<br> (Nyelem nem beszédhibás)<br> ork = manó<br> a többi már nem annyira gáz, de mondjuk, ha már Göncz Árpi Zsákos Bilbót mond, akkor az nem legyen Bilbo Baggings (de ez nem baj annyira, csak figyelembe vehette volna a régebbi fordítást)<br> babó = hobbit<br> Ja meg valami ilyesmit írt, vagy fordított (sajna nem láttam még az angol eredetiját a könyvnek), hogy a tünérek (tündék) butácskék...<br> Ettől függetlenül azért jó könyv, csak vannak hibái a fordításnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33024 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Tök jó, bár elég hosszú lett!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33023 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
nnna. Átírtam, kiegészítettem, de még mindig nem vagyok vele megelégedve. Azzal együtt ez a végleges változat, mert nincs kedvem újraírni. (Már minden második mondatom >>Gollam, Gollam<< :) ) <br> <br>
Gollam, Gollam,<br> Megszülettél egy nap,<br> Szméagol, Szméagol<br> Azóta is jajgat.<br> Gollam, Gollam<br> Szíved legh&#337;bb vágya<br> Déagol, Déagol<br> Talált drágasága.<br> Gollam, Gollam<br> Csillogása csábít,<br> S Déagol, Déagol<br> Élte nem is számít.<br> Gollam, Gollam<br> Miután megölted,<br> Szméagol, Szméagol<br> Megijedt tet&#337;led.<br> Gollam, Gollam,<br> Nagy volt a hatalmad,<br> Szméagol, Szméagol<br> Sínyl&#337;dik miattad.<br> Gollam, Gollam,<br> Megutált mindenki<br> Szméagol, Szméagol<br> Száján hang nem jön ki.<br> Gollam, Gollam,<br> elvágytál a hűsbe.<br> Szméagol, Szméagol<br> Pedig csendben t&#369;rte.<br> Gollam, Gollam,<br> a sötétben éltél,<br> Szméagol, Szméagol<br> T&#337;led mindjobban fél.<br> Gollam, Gollam,<br> aztán jött egy hobbit,<br> S Szméagol, Szméagol<br> Játszhatott egy partit.<br> Szméagol, Szméagol<br> A játékban téved,<br> Gollam, Gollam<br> nincs ebéded néked!<br> Gollam, Gollam<br> Gy&#369;r&#369;det elvitték!<br> De Szméagol, Szméagol<br> Számára nem érték.<br> Gollam, Gollam,<br> nevét megjegyezted,<br> Szméagol, Szméagol<br> Egyre kisebb benned. <br> Gollam, Gollam,<br> kínoztak miatta,<br> s Szméagol, Szméagol<br> a titkot így kiadta.<br> Gollam, Gollam,<br> esküdtél ott bosszút,<br> s Szméagol, Szméagol<br> szenvedett egy hosszút.<br> Gollam, Gollam<br> ráakadtál végre,<br> S Szméagolt, Szméagolt<br> meglepetés érte.<br> Gollam, Gollam,<br> Er&#337;sebbek nálad,<br> Szméagol, Szméagol<br> Egyre jobban fárad.<br> Gollam, Gollam,<br> A Gy&#369;r&#369;t követed,<br> Szméagol, Szméagol<br> Nem vitázik veled.<br> Gollam, Gollam,<br> Az id&#337; elérkezett,<br> De Szméagol, Szméagol<br> Végre felébredt!<br> Gollam, Gollam,<br> Elvezeted &#337;ket,<br> Szméagol, Szméagol<br> Kicsit megn&#337; benned.<br> Szméagol, Szméagol<br> emlékezik régre,<br> Gollam, Gollam<br> Közel kerülsz végre.<br> Gollam, Gollam,<br> el akarod venni,<br> De Szméagol, Szméagol<br> nem hagy téged nyerni.<br> Szméagol, Szméagol<br> Jó sorsa szokatlan,<br> Gollam, Gollam<br> AZ csábít szakadatlan.<br> Gollam, Gollam,<br> Most lehetne véged,<br> Szméagol Szméagol<br> Kiharcolja élted.<br> Szméagol, Szméagol<br> Követi a Gazdát,<br> S Gollamot, Gollamot,<br> Is életben hagyják.<br> Gollam, Gollam,<br> egyre dühösebb vagy,<br> s Szméagol, Szméagol<br> lelke egyre elhagy.<br> Gollam, Gollam,<br> Egy esély adódik!<br> De Szméagol, Szméagol<br> Lelke csak aggódik.<br> Gollam, Gollam<br> Nyújtsd a karod nyomban!<br> Szméagol Szméagol<br> Tiltakozik mostan.<br> Gollam, Gollam,<br> nem sikerült terved!<br> S Szméagol, Szméagol<br> erősebb lett benned!<br> Gollam, Gollam!<br> Árulóvá váltál<br> Szméagol Szméagol<br> Lelkén féreg vájkál.<br> Gollam Gollam<br> Terved alattomos,<br> Szméagol, Szméagol<br> Állapota kóros.<br> Gollam, Gollam,<br> Túlélte a hobbit!<br> Szméagol, Szméagol<br> Megkönnyebbül kicsit.<br> Gollam, Gollam<br> Most már nem adod fel,<br> Szméagolt, Szméagolt<br> Elpusztítod, ha kell,<br> Gollam, Gollam,<br> Mindenképp megszerzed<br> Gollam, Gollam,<br> Hisz AZ lételemed.<br> Szméagol Szméagol<br> Feladja a harcot,<br> Gollam, Gollam<br> Vág sok &#337;rült arcot,<br> Hisz Gollam, Gollam<br> Szinte vak a düht&#337;l,<br> Szméagol, Szméagol<br> Teljesen elgyengül.<br> Gollam, Gollam,<br> utolsó esélyed,<br> Szméagol, Szméagol<br> meghalt már tebenned.<br> Gollam, Gollam,<br> ugrasz, harapsz: vége,<br> S Szméagol, Szméagol<br> sajnálva van érte.<br> Gollam, Gollam<br> tűzbe vesztél immár,<br> S Szméagol Szméagol<br> békén nyugodhat már.<br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33022 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Narquelie, honnan veszed, hogy a szinkron jó, és nem a felirat? Megvan az angol szöveg? (Mert akkor ide vele!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33021 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
A versem? Elég gyérül. De megpróbálom most feljavítani, amíg online vagyok, és akkor meglátjátok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33020 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Samu a legjobb fej, bárki bármit mond!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #33019 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Gollam
Helo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.595 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére